Drop Jobs (7.x-1.0-alpha9) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Visible
ro: Vizibil

en: Notes
ro: Note

en: Subscriptions
ro: Abonări

en: Promoted
ro: Promovat

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Active
ro: Activ

en: Logo
ro: Siglă

en: Never
ro: Niciodată

en: Published
ro: Publicat

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Load
ro: Încarcă

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Inactive
ro: inactiv

en: Full name
ro: Numele complet

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Languages
ro: Limbi

en: Features
ro: Caracteristici

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Apply
ro: Aplică

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Report settings
ro: Opţiuni rapoarte

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Admin
ro: Administrator

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: Workflow settings
ro: Setări flux

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: Render
ro: Randare

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ro: Meniul <em>Management</em> conține legături pentru sarcini administrative.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Skill
ro: Abilitate

en: Skills
ro: Competențe

en: Management
ro: Administrare

en: View profile
ro: Vezi profilul

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării
