Drop Jobs (7.x-1.0-alpha9) - en to sv translation catalogue (96 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Pages
sv: Sidor

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Email notifications
sv: E-postmeddelanden

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Links
sv: Länkar

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Number
sv: Tal

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Terms and Conditions
sv: Allmänna villkor

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Visible
sv: Synlig

en: Teaser
sv: Ingress

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Subscription settings
sv: Inställningar för prenumeration

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: Back to top
sv: Tillbaka överst

en: Promoted
sv: Visas på startsidan

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Add page
sv: Lägg till sida

en: Back to Top
sv: Tillbaka överst

en: Active
sv: Aktiv

en: Logo
sv: Logotyp

en: Never
sv: Aldrig

en: Published
sv: Publicerad

en: Global settings
sv: Globala inställningar

en: Load
sv: Ladda

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: group
sv: grupp

en: Logout
sv: Logga ut

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Gender
sv: Kön

en: Birthday
sv: Födelsedag

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Languages
sv: Språk

en: Features
sv: Funktioner

en: Website
sv: Webbplats

en: Global Settings
sv: Globala inställningar

en: Sticky
sv: Klistrad

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Subscription
sv: Prenumeration

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Organization
sv: Organisation

en: Reports
sv: Rapporter

en: Report settings
sv: Inställningar för rapport

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Employer
sv: Arbetsgivare

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Admin
sv: Administrera

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Callback
sv: Återanrop

en: Installed %module module.
sv: Installerade modul %module.

en: Workflow settings
sv: Inställningar för arbetsflöde

en: User menu
sv: Användarmeny

en: Render
sv: Generera

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
sv: Alla nödvändiga ändringar i %dir och %file har utförts, så du bör nu ta bort skrivbehörigheterna till dem för att undvika säkerhetsrisker. Om du är osäker på hur det går till, se <a href="@handbook_url">onlinehandboken</a>.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
sv: Menyn <em>Användare</em> innehåller länkar relaterade till användarens konto, samt länken "Logga ut".

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
sv: Menyn <em>Drift</em> innehåller länkar för administrativa uppgifter.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: View reports
sv: Visa rapporter

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Geofield
sv: Geofält

en: Authored by (uid)
sv: Författad av (uid)

en: Install demo content
sv: Installera innehåll på prov.

en: View profile
sv: Visa profil

en: Installing additional modules
sv: Installerar ytterligare moduler

en: Install additional modules
sv: Installera ytterligare moduler
