Drop Jobs (7.x-1.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (121 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Email notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Article
nl: Artikel

en: Tags
nl: Labels

en: Recommendations
nl: Aanbevelingen

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Terms and Conditions
nl: Algemene voorwaarden

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Notes
nl: Notities

en: Subscription settings
nl: Instellingen abonnement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Back to top
nl: Naar boven

en: Promoted
nl: Aangeraden

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Add page
nl: Pagina toevoegen

en: Back to Top
nl: Terug naar boven

en: Active
nl: Actief

en: Never
nl: Nooit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: OK
nl: Ok

en: Load
nl: Laden

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Inactive
nl: Inactief

en: Job
nl: Vacature

en: Jobs
nl: Opdrachten

en: group
nl: groep

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Applications
nl: Sollicitaties

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Gender
nl: Geslacht

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Languages
nl: Talen

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: Email Notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Photo
nl: Foto

en: Apply
nl: Toepassen

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Additional Notes
nl: Aanvullende notities

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Edit profile
nl: Profiel bewerken

en: Application
nl: Sollicitatie

en: Organization
nl: Organisatie

en: Reports
nl: Rapporten

en: Report settings
nl: Rapportage-instellingen

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Employer
nl: Werkgever

en: Organizations
nl: Organisaties

en: Personal Information
nl: Persoonlijke informatie

en: Created timestamp
nl: Tijdstip van aanmaken

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Education
nl: Opleiding

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: Workflow settings
nl: Workflow-instellingen

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Render
nl: Weergeven

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
nl: Al de benodigde wijzigingen voor %dir en %file zijn aangebracht. Verwijder nu de schrijfpermissies voor beide bestanden om geen veiligheidsrisico's te lopen. Als u niet zeker weet hoe u dit doet kunt u het <a href="@handbook_url">online handboek</a> raadplegen.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
nl: Het <em>Beheermenu</em> bevat links voor beheertaken.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: View reports
nl: Rapportages bekijken

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: About Me
nl: Over mij

en: Job Application
nl: Sollicitatie

en: Salutation
nl: Aanhef

en: Site Information
nl: Website-informatie

en: Industry
nl: Industrie

en: Manage jobs
nl: Vacatures beheren

en: Resume search
nl: CV's zoeken

en: Authored by (uid)
nl: Geschreven door (uid)

en: Management
nl: Beheer

en: Install demo content
nl: Demo-inhoud installeren

en: Salary
nl: Salaris

en: Flushed caches.
nl: Geleegde caches.

en: Sent applications
nl: Verzonden sollicitaties

en: Import users.
nl: Gebruikers importeren.

en: View profile
nl: Profiel bekijken

en: View resume
nl: CV bekijken

en: Finished importing demo content.
nl: Demo-inhoud importeren gereed.

en: Error importing demo content.
nl: Fout opgetreden bij het importeren van demo-inhoud.

en: Finished removing demo content.
nl: Demo-inhoud verwijderd.

en: Error removing demo content.
nl: Fout opgetreden bij het verwijderen van demo-inhoud.

en: Installing additional modules
nl: Extra modules installeren

en: Importing taxonomy terms
nl: Taxonomietermen importeren

en: Importing demo content.
nl: Demo-inhoud importeren

en: Importing demo content
nl: Demo-inhoud importeren

en: Install additional modules
nl: Extra modules installeren

en: Import demo content
nl: Demo-inhoud importeren

en: Modified timestamp
nl: Tijdstip aangepast
