Drulenium (7.x-2.0-alpha6) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Version
it: Versione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Text
it: Testo

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Include
it: Includi

en: Exclude
it: Escludi

en: Check manually
it: Controlla manualmente

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Cleanup
it: Ripulitura

en: description
it: descrizione

en: Clear
it: Cancella

en: Limit
it: Limite

en: Seconds
it: Secondi

en: Completed
it: Completato

en: Testing
it: In fase di test

en: Base URL
it: URL base

en: Menus
it: Menù

en: Started
it: Iniziato

en: Output
it: In uscita

en: Tests
it: Test

en: Run tests
it: Esegui i test

en: Compare
it: Confronta

en: Last checked: @time ago
it: Ultimo controllo: @time fa

en: Last checked: never
it: Ultimo controllo: mai

en: Administer tests
it: Amministra i test

en: Administer settings
it: Amministra le impostazioni
