Drupad (7.x-1.11) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: user
it: utente

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: content
it: contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: view
it: mostra

en: Response
it: Risposta

en: action
it: azione

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Available updates
it: Aggiornamenti disponibili

en: Other
it: Altro

en: Users
it: Utenti

en: access denied
it: accesso negato

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Clear cache
it: Svuota la cache

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: URL redirects
it: Redirezione URL

en: @type: updated %title.
it: @type: %title aggiornato.

en: Other settings
it: Altre impostazioni

en: Unpublished comment %subject.
it: E' stato tolto dalla pubblicazione il commento %subject.

en: Status report
it: Resoconto sullo stato

en: (No subject)
it: (Nessun oggetto)

en: Recent log entries
it: Log recenti

en: Deleted comment @cid and its replies.
it: Commento @cid eliminato con le relative risposte.

en: Published comment %subject.
it: Pubblica il commento %subject.

en: Maintenance mode
it: Modalità di manutenzione

en: Comment posted: %subject.
it: Commento pubblicato: %subject.
