Drupagram (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Description
id: Deskripsi

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Default
id: Bawaan

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Never
id: Tidak pernah

en: Filter
id: Saring

en: Location
id: Lokasi

en: here
id: di sini

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Caption
id: Keterangan

en: Display format
id: Format tampilan

en: Image style
id: Gaya gambar

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
id: Bagaimana seharusnya data serial ditampilkan. Anda dapat memilih larik tersuai/kunci objek atau print_r pada output penuh.

en: A certain key
id: Kunci tertentu

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
id: Anda harus memasukkan sebuah kunci jika Anda ingin menampilkan kunci data.
