Form Maker (7.x-2.3) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Article
hi: लेख

en: Go
hi: चले जाओ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Country
hi: देश

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Before
hi: पहले

en: All
hi: सभी

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Count
hi: गुणांक

en: State
hi: अवस्था

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Select all
hi: सबका चयन करें

en: Choices
hi: विकल्प

en: New
hi: नया

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Submissions
hi: प्रस्तुतियाँ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Reports
hi: रपट

en: Action type
hi: क्रिया प्रकार
