Form Maker (7.x-2.5) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Go
fr: Allez

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Country
fr: Pays

en: Field
fr: Champ

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Before
fr: Avant

en: All
fr: Tout

en: Done
fr: Terminé

en: From
fr: A partir de

en: Count
fr: Décompte

en: State
fr: État

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Select all
fr: Tout sélectionner

en: Choices
fr: Choix

en: Last
fr: Dernier

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: City
fr: Ville

en: Street Address
fr: Rue

en: to
fr: à

en: First
fr: Premier

en: Middle
fr: Milieu

en: From:
fr: De:

en: New
fr: Nouveau

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Themes
fr: Thèmes

en: Submissions
fr: Soumissions

en: Apply
fr: Appliquer

en: Form
fr: Formulaire

en: Reports
fr: Rapports

en: Action type
fr: Type d'action

en: Entries
fr: Messages

en: Latitude:
fr: Latitude :

en: Longitude:
fr: Longitude :

en: Custom text
fr: Texte personnalisé

en: Form submission from: %title
fr: Formulaire soumis depuis : %title

en: Export to
fr: Exporter vers

en: to:
fr: à :

en: No submissions available.
fr: Aucune soumission n'est disponible.

en: Theme:
fr: Thème
