Form Maker (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Article
id: Artikel

en: Go
id: Cari

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Country
id: Negara

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Text
id: Teks

en: Before
id: Sebelum

en: All
id: Semua

en: Done
id: Selesai

en: Count
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Select all
id: Pilih semua

en: Choices
id: Pilihan

en: Last
id: Terakhir

en: City
id: Kota

en: First
id: Pertama

en: Middle
id: Tengah

en: New
id: Baru

en: Percentage
id: Persentase

en: Themes
id: Tema

en: Submissions
id: Masukan

en: Apply
id: Terapkan

en: Form
id: Formulir

en: Reports
id: Laporan

en: Action type
id: Jenis aksi

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: to:
id: ke:
