Drupal Origins (7.x-1.11) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: edit
it: modifica

en: Continue
it: Continua

en: Hide
it: Nascondi

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Installed %module module.
it: Il modulo %module è  stato installato.

en: Basic page
it: Pagina base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
it: Utilizza <em>pagine di base</em> per i tuoi contenuti statici come ad esempio per una pagina 'Chi siamo'.

en: OK, I agree
it: Si, accetto

en: No, give me more info
it: No, dammi maggiori informazioni
