Drupalace Theme (7.x-1.0-beta12) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Comments
id: Komentar

en: Login
id: Masuk

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: User login
id: Login pengguna

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Logout
id: Keluar

en: Node settings
id: Pengaturan node

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Page width
id: Lebar halaman

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Footer first column
id: Footer kolom pertama

en: Footer second column
id: Footer kolom kedua

en: Footer third column
id: Footer kolom ketiga

en: Text Formats
id: Format teks
