Drupalace Theme (7.x-1.0-beta6) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Login
it: Accedi

en: Page layout
it: 'Layout' della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: User login
it: Accesso utente

en: Logout
it: Esci

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: 1 comment | @count comments
it[0]: 1 commento
it[1]: @count commenti

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Footer first column
it: Piè pagina - Prima colonna

en: Footer second column
it: Piè pagina - Seconda colonna

en: Footer third column
it: Piè pagina - Terza colonna

en: Text Formats
it: Formati del testo
