Drupalife Store (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Comments
it: Commenti

en: Default currency
it: Valuta predefinita

en: Categories
it: Categorie

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Parent
it: Genitore

en: Category
it: Categoria

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Background
it: Sfondo

en: Top
it: In cima

en: Catalog
it: Catalogo

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Price
it: Prezzo

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Repeat
it: Ripeti

en: @count comments
it: @count commenti

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Product
it: Prodotto

en: Products
it: Prodotti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Filter by category
it: Filtra per categoria

en: product
it: prodotto

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Restore
it: Ripristina

en: Attached files
it: File allegati

en: Offset
it: Scostamento

en: Sign up
it: Iscriviti

en: Next »
it: Succ »

en: products
it: prodotti

en: Cover
it: Copertina

en: Main menu
it: Menu principale

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
it: Il <em>Menu principale</em> è usato in molti siti per elencare le sezioni principali del sito, spesso disposto in una barra orizzontale in alto.

en: Master
it: Principale

en: Mail system
it: Sistema di posta

en: Author uid
it: Identificativo uid dell'autore
