Drupalife Store (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (111 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Submit
ru: Отправить

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Comments
ru: Комментарии

en: Default currency
ru: Валюта по умолчанию

en: Categories
ru: Категории

en: Login
ru: Логин

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Feed
ru: Поток данных

en: Node ID
ru: ID материала

en: Background
ru: Фон

en: Top
ru: Вверху

en: Catalog
ru: Каталог

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Your name
ru: Ваше имя

en: Contacts
ru: Контакты

en: Price
ru: Цена

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Repeat
ru: Повтор

en: @count comments
ru: @count комментариев

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Close
ru: Закрыть

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Your cart
ru: Ваша корзина

en: Product
ru: Товар

en: Products
ru: Товары

en: Categories page
ru: Страница категорий

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: News
ru: Новости

en: No repeat
ru: Без повторений

en: Photo
ru: Фото

en: Apply
ru: Применить

en: Filter by category
ru: Фильтр по категории

en: Auto
ru: Авто

en: product
ru: товар

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Skip
ru: Пропустить

en: Restore
ru: Восстановить

en: Attached files
ru: Прикрепленные файлы

en: Offset
ru: Пропустить

en: Sign up
ru: Подписка

en: Next »
ru: Следующий »

en: products
ru: товары

en: Content editing
ru: Редактирование материалов

en: Cover
ru: Обложка

en: Search type
ru: Тип поиска

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Child categories
ru: Дочерние категории

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Configure search
ru: Настройка поиска

en: Main Menu
ru: Главное меню

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ru: Меню основных ссылок показывает главные разделы сайта. Обычно выводятся в виде горизонтальной полосы вверху страницы.

en: WYSIWYG editor
ru: Редактор WYSIWYG

en: Filter by price
ru: Фильтрация по цене

en: VK
ru: ВКонтакте

en: « Previous
ru: « Предыдущий

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Image repeat
ru: Повтор изображения

en: Mail system
ru: Почтовая система

en: Author uid
ru: UID Автора

en: Contain
ru: По содержимому

en: Store default currency. You may change it in the future.
ru: Валюта магазина по умолчанию. Вы можете изменить эту опцию в дальнейшем.

en: Default country for orders
ru: Страна по умолчанию для заказов

en: Default country for orders. You may change it in the future.
ru: Страна по умолчанию для заказов. Вы можете изменить эту опцию в дальнейшем.

en: {current} from {total}
ru: {current} из {total}

en: By default it will use the standard Drupal search. In this section you can search for an alternative.
ru: По умолчанию будет использован стандартный поиск Drupal. В данном разделе вы можете выбрать альтернативный вариант.

en: Standart Drupal search
ru: Стандартный поиск Drupal

en: Standart Drupal search + DisplaySuite Search
ru: Стандартный поиск Drupal + DisplaySuite Search

en: If you need search other the default Drupal Search, you can chose one here.
ru: Если вам необходим поиск отличный от стандартного Drupal, вы можете выбрать подходящий здесь.

en: In this section you can chose WYSIWYG editor if you need it.
ru: В данном разделе вы можете выбрать WYSIWYG редактор, если это необходимо.

en: Do not install WYSIWYG Editors
ru: Не устанавливать WYSIWYG редакторы

en: Here you can change default mail system to another one.
ru: Здесь вы можете изменить почтовую систему по умолчанию на другую.

en: Use default mail system
ru: Использовать почтовую систему по умолчанию.

en: MimeMail (html mail)
ru: MimeMail (html почта)

en: Commerce settings
ru: Насройки Commerce

en: Here you can change store settings.
ru: Здесь вы можете изменить настройки магазина.

en: Hide State field in checkout
ru: Спрятать поле Штат в оформлении заказа

en: This option hide the State field. For ex., Russia don't need this field, so we can hide it.
ru: Данная опция прячет поле Штат. Например, Россия не нуждается в данном поле, поэтому мы можем спрятать его.

en: Advanced settings install
ru: Установка расширенных настроек

en: Installation Drupalife Store distribution.
ru: Установка дистрибутива Drupalife Store

en: Hide state
ru: Спрятать штат

en: Promo image
ru: Промо изображение

en: All rights reserved
ru: Все права защищены
