Drupalife Store (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (75 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Comments
ja: コメント

en: Default currency
ja: デフォルトの通貨

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Login
ja: ログイン

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Parent
ja: 親

en: Category
ja: カテゴリー

en: Feed
ja: フィード

en: Node ID
ja: ノードID

en: Help
ja: ヘルプ

en: Background
ja: 背景

en: Top
ja: トップ

en: Catalog
ja: カタログ

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: You are not authorized to access this page.
ja: このページにアクセスする権限がありません。

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Footer
ja: フッター

en: Your name
ja: 名前

en: Price
ja: 価格

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: @count comments
ja: @count コメント

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: E-Mail
ja: メール

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Photo
ja: 写真

en: Apply
ja: 適用

en: Filter by category
ja: カテゴリーで絞り込み

en: product
ja: 商品

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Skip
ja: スキップ

en: Restore
ja: 復元

en: Attached files
ja: 添付ファイル

en: Offset
ja: オフセット

en: Sign up
ja: サインアップ

en: products
ja: 商品

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Post date
ja: 投稿日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ja: <strong>メイン</strong>メニューは多くのサイトで、サイト内の主な項目へのリンクのために使われます。最上部のナビゲーションバーとして表示されるのが一般的です。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Mail system
ja: メールシステム

en: Author uid
ja: 投稿者 uid
