Drupalife Store (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Top
ar: الأعلى

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Your name
ar: اسمك

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Product
ar: المنتج

en: Products
ar: المنتجات

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Restore
ar: استرجاع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: products
ar: منتجات

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
