Drupalife Store (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (75 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Comments
nl: Reacties

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Categories
nl: Categorieën

en: Login
nl: Inloggen

en: Search
nl: Zoeken

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Category
nl: Categorie

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Background
nl: Achtergrond

en: Top
nl: Bovenaan

en: Catalog
nl: Catalogus

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Your name
nl: Uw naam

en: Contacts
nl: Contacten

en: Price
nl: Prijs

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Repeat
nl: Herhalen

en: @count comments
nl: @count reacties

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Close
nl: Sluiten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Products
nl: Producten

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: News
nl: Nieuws

en: Photo
nl: Foto

en: Apply
nl: Toepassen

en: Filter by category
nl: Op categorie filteren

en: Auto
nl: Automatisch

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Skip
nl: Overslaan

en: Restore
nl: Herstellen

en: Attached files
nl: Bijgevoegde bestanden

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: Next »
nl: Volgende »

en: products
nl: producten

en: Content editing
nl: Bewerken van inhoud

en: Cover
nl: Omslag

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Post date
nl: Datum van inzending

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: Site search
nl: Site-zoekfunctie

en: « Previous
nl: « Vorige

en: Asc
nl: Oplopend

en: Mail system
nl: Mailsysteem

en: Your cart is empty
nl: Uw winkelwagen is leeg

en: Author uid
nl: Auteur-uid

en: Contain
nl: Bevatten

en: Commerce settings
nl: Instellingen voor Commerce

en: Promo image
nl: Promo-afbeelding
