Drupalife Store (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (75 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Default currency
tr: Varsayılan Para Birimi

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Login
tr: Giriş

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Feed
tr: Akış

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Help
tr: Yardım

en: Background
tr: Arkaplan

en: Top
tr: En üst

en: Catalog
tr: Katalog

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Your name
tr: Adınız

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Price
tr: Fiyat

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Navigation
tr: Gezinti

en: @count comments
tr: @count yorum

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Your cart
tr: Sepetiniz

en: Product
tr: Ürün

en: Products
tr: Ürünler

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Filter by category
tr: Kategoriye göre filtrele

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip
tr: Atla

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Attached files
tr: Eklenmiş dosyalar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Sign up
tr: Kaydol

en: Next »
tr: Sonraki »

en: Order total
tr: Sipariş toplamı

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
tr: Bir çok sitede kullanılan ve genellikle üst gezinti menüsünde bulunan <em>Ana</em> menü sitenin ana bölümlerini gösterir.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Mail system
tr: Posta sistemi

en: Author uid
tr: Yazarın uid
