DruStack (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (1065 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Totals
gl: Totais

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Development
gl: Desenvolvemento.

en: Groups
gl: Grupos

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Closed
gl: Pechada

en: List
gl: Lista

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Age
gl: Idade

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: Create !type
gl: Crear !type

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: Priority
gl: Prioridade

en: Last updated
gl: Última actualización

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: all
gl: todos

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User edit form
gl: Formulario de edición de usuario/a.

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Ascendente

en: Parents
gl: Pais

en: Depth
gl: Profundidade

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Open
gl: Aberta

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Schedule
gl: Programación

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Path
gl: Ruta

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Code review
gl: Revisión do código

en: Modules
gl: Módulos

en: Manage
gl: Xestionar

en: Visible
gl: Visíbel

en: Custom links
gl: Enlaces personalizados

en: Add custom link
gl: Agregar enlace personalizado

en: Edit custom link
gl: Editar enlace personalizado

en: link
gl: ligazón

en: Anchor
gl: Áncora

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Event
gl: Evento

en: Updated
gl: Actualizado

en: Layout
gl: Disposición

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Permitted file extensions
gl: Extensións de ficheiro permitidas

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: Paths
gl: Rutas

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Check
gl: Comprobar

en: status
gl: estado

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Contact
gl: Contacto

en: Node
gl: Nodo

en: Separator
gl: Separador

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: The name of the menu.
gl: O nome do menú.

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: All
gl: Todo

en: Done
gl: Feito

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Submitted
gl: Enviado

en: Date format
gl: Formato de data

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: Bottom
gl: Botón

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé

en: Inline
gl: En liña

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Source URL
gl: URL fonte

en: Custom
gl: Personalizado

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Revisions
gl: Revisión

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: User role
gl: Rol de usuario

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Fields
gl: Campos

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Mode
gl: Modo

en: OK
gl: Aceptar

en: Nodes
gl: Nodos

en: Advanced
gl: Avanzado

en: BBCode
gl: Código BB

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: 1 day
gl: 1 día

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: help
gl: axuda

en: Caching
gl: Caché

en: Details
gl: Detalles

en: Introduction
gl: Introdución

en: System
gl: Sistema

en: State
gl: Estado

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: help page
gl: páxina de axuda

en: node
gl: nodo

en: Transliteration
gl: Transliteración

en: directory
gl: cartafol temporal

en: General
gl: Xeral

en: Directory
gl: Directorio

en: Table
gl: Táboa

en: here
gl: aquí

en: Now
gl: Agora

en: Pattern for all %vocab-name paths
gl: Patrón para todas as rutas %vocab-name

en: Verbose
gl: Detallado

en: Maximum alias length
gl: Lonxitude máxima do alias

en: Maximum component length
gl: Lonxitude máxima do componente

en: Update action
gl: Actualizar acción.

en: Strings to Remove
gl: Textos a borrar

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Navigation
gl: Navegación

en: Basic
gl: Básico

en: access content
gl: acceder ao contido

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Blog
gl: Blogue

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: External
gl: Externo

en: Users
gl: Usuarios

en: Exists
gl: Existe

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Create content
gl: Crear contido

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Clone
gl: Clonar

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Order
gl: Orde

en: Random
gl: Aleatorio

en: Position
gl: Posición

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Allow users to choose default
gl: Permitir os usuarios elexir o editor predefinido

en: Buttons and plugins
gl: Botóns e extensións

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Toolbar location
gl: Ubicación da barra de ferramentas

en: Path location
gl: Ubicación da ruta

en: Enable resizing button
gl: Permitir botón de cambio de tamaño

en: Block formats
gl: Formatos de bloques

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: Verify HTML
gl: Verificar HTML

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
gl: Convertir etiquetas de fontes a estilos

en: Remove linebreaks
gl: Eliminar saltos de líña

en: Apply source formatting
gl: Aplicar formato de código fonte

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: Close
gl: Activar pechar

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Logout
gl: Saír

en: Common settings
gl: Opcións comuns

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Port
gl: Porto

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Hidden
gl: Oculto

en: Browse
gl: Explorar

en: create
gl: crear

en: Root
gl: Raíz

en: Show
gl: Amosar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Error handling
gl: Erro de xestión

en: Key
gl: Clave

en: WIDTHxHEIGHT
gl: ANCHOxALTO

en: Maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo de ficheiro por subida

en: File Browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: Change
gl: Cambiar

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: Switch
gl: Cambiar

en: ago
gl: fai

en: Clear
gl: Limpar

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: update
gl: actualización

en: Source
gl: Orixe

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Undo
gl: Desfacer

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Languages
gl: Idiomas

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Replace
gl: Reemplazar

en: (disabled)
gl: desactivado

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Period
gl: Periodo

en: NO
gl: NON

en: YES
gl: SI

en: Second
gl: Segundo

en: Long
gl: Longo

en: Short
gl: Curto

en: Revert
gl: Volver

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Changes have been saved.
gl: Os cambios foron gardados.

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: profile
gl: perfil

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Seconds
gl: Segundos

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: Included
gl: Incluido

en: People
gl: Persoas

en: open
gl: aberta

en: Visitor
gl: Visitante

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Syndicate content
gl: Distribuir contido

en: Blogs
gl: Blogues

en: Books
gl: Libros

en: Style
gl: Estilo

en: Forums
gl: Foros

en: Superscript
gl: Superíndice

en: view revisions
gl: ver revisións

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: Session
gl: Sesión

en: Match
gl: Coincide

en: Missing
gl: Perdido

en: Database schema
gl: Esquema da Base de Datos

en: Permissions
gl: Permisos

en: Reversed
gl: Invertido

en: Product
gl: Produto

en: Testing
gl: Probando

en: Standard
gl: Estándar

en: missing
gl: perdido

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
gl: A configuración de PHP limita o tamaño máximo de ficheiro para subir a %size.

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Inclusion
gl: Inclusión

en: Enter username
gl: Insira nome de usuario

en: Username not found
gl: Nome de usuario non atopado

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Relationships
gl: Relacións

en: image
gl: imaxe

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Loading...
gl: Cargando...

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Excluded
gl: Excluido

en: You are here
gl: Vostede está aquí

en: Review
gl: Revisión

en: TRUE
gl: VERDADEIRO

en: FALSE
gl: FALSO

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Control how your image/file browser works.
gl: Controla cómo funciona o seu explorador de documentos.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
gl: Permitir a inserción de documentos e imáxes en áreas de texto simple.

en: Insert !image or !link.
gl: Insertar !image ou !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
gl: Un cargador e navegador de imáxes/arquivos con soporte de directorios personais e cuota de usuario.

en: Apply
gl: Aplicar

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: Blocks
gl: Bloques

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Menus
gl: Menús

en: Above
gl: Enriba

en: Form
gl: Formulario

en: Debug
gl: Depuración

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Permission
gl: Permiso

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Source code
gl: Código fuente

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Add new profile
gl: Engadir un novo perfil

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: Directories
gl: Directorios

en: Extension
gl: Extensión

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Automatic alias
gl: Alias automático de ruta

en: Change to lower case
gl: Cambiar a minúsculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
gl: Non facer nada. Deixar o alias vello intacto.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
gl: Crear un novo alias. Deixar o alias existente funcionando.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
gl: Cear un novo alias. Borrar o anterior alias.

en: Transliterate prior to creating alias
gl: Transliterar antes de crear o alias

en: Delete aliases now!
gl: Borrar os alias agora!

en: All of your path aliases have been deleted.
gl: Todos os teus alias de ruta foron eliminados.

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Contexts
gl: Contextos

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: !num_users created.
gl: Crearonse !num_users.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
gl: Crearonse os seguintes vocabularios novos: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
gl: Crearonse os seguintes termos novos: !terms

en: 1 user | @count users
gl[0]: 1 usuario
gl[1]: @count usuarios

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
gl: Aqui está o contido da túa variábel <code>$_SESSION</code>.

en: Empty cache
gl: Valeirar a caché

en: Reinstall modules
gl: Reinstalar módulos

en: Variable editor
gl: Editor de variábeis

en: Session viewer
gl: Visor de sesión

en: Switch user
gl: Cambiar de usuario

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: Execute PHP
gl: Executar PHP

en: Number of users to display in the list
gl: Número de usuarios a amosar na lista

en: This user can switch back.
gl: Este usuario pode volver a cambiar.

en: Query log
gl: Rexistro de consultas

en: Display query log
gl: Amosar o rexistro de consultas

en: Sort query log
gl: Ordenar o rexistro de consultas

en: by source
gl: por fonte

en: by duration
gl: por duración

en: PHP code to execute
gl: Código PHP a executar

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
gl: Introduza algo de código. Non use as marcas <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
gl: Executar

en: Old value
gl: Valor vello

en: New value
gl: Valor novo

en: Session name
gl: Nome de sesión

en: Generate users
gl: Xerar usuarios

en: Generate content
gl: Xerar contido

en: Legacy Nodes
gl: Nodos Herdados

en: public nodes
gl: nodos públicos

en: Public Nodes
gl: Nodos Públicos

en: private nodes
gl: nodos privados

en: Protected Nodes
gl: Nodos Protexidos

en: ok
gl: correcto

en: ignored
gl: ignorado

en: empty
gl: valeiro

en: Access permissions by user
gl: Permisos de acceso por usuario

en: Package
gl: Paquete

en: Error saving user account.
gl: Erro ó gardar a conta de usuario.

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Rebuilding
gl: Reconstruindo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Identifier
gl: Indentificador

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Print
gl: Imprimir

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Registration form
gl: Formulario de rexistro

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: authenticated user
gl: usuario autenticado

en: Node count
gl: Conteo de nodos

en: Enable the search module to search help.
gl: Debe activar o módulo search para buscar na axuda.

en: Search help
gl: Buscar na axuda

en: Advanced help
gl: Axuda avanzada

en: Allow advanced help and documentation.
gl: Permite axuda avanzada e documentación.

en: Expand layout to include descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: Compress layout by hiding descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Code review (submitted options)
gl: Revisión de código (opcións enviadas)

en: Code review (@options)
gl: Revisión de código (@options)

en: click to read more
gl: preme aqui para leer máis

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
gl: O ficheiro seleccionado %file non puido ser subido, xa que o destino %directory non está correctamente configurado.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
gl: O ficheiro seleccionado %file non se puido copiar, porque non existe ningún ficheiro con ese nome. Comprobe que suministrou un nome de ficheiro correcto.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo, porque xa existe un ficheiro co mesmo nome no destino.

en: The selected file %file could not be copied.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo.

en: The removal of the original file %file has failed.
gl: Produciuse un fallo ao quitar o ficheiro orixinal %file

en: %directory not found.
gl: Non se atopou %directory

en: %file restored.
gl: Restaurouse %file.

en: %file could not be restored.
gl: Non se pudo restaurar %file.

en: %file could not be backup.
gl: Non se pudo facer unha copia de respaldo de %file.

en: %file processed.
gl: Procesouse %file.

en: An error occurred while processing %file.
gl: Aconteceu un erro cando se procesaba %file.

en: %file could not be opened.
gl: Non se pudo abrir %file.

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Reports
gl: Informes

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: Error reporting
gl: Informe de erros

en: Set @type %title to unpublished.
gl: Establecer @type %title como non publicado.

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Depends on: !dependencies
gl: Depende de: !dependencies

en: Create @name
gl: Crear @name

en: Crop
gl: Recortar

en: anonymous user
gl: usuario/a anónimo/a

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Patterns
gl: Patróns

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Generate
gl: Xerar

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
gl: O tamaño máximo permitido dunha imaxe (ex. 640x480). Pon 0 para que non haxa restricións. Se unha <a href="!image-toolkit-link">caixa de ferramentas de imaxe</a> está instalada, os ficheiros que excedan este valor serán redimensionados para que se axusten.

en: Button alignment
gl: Alineación dos botóns

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Confirm e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Number of Backup files to keep
gl: Número de copias a manter

en: Compression
gl: Compresión

en: Append a timestamp.
gl: Agregar un selo temporal

en: Timestamp format
gl: Formato do selo temporal

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
gl: Debe ser unha cadea de formato  <a href="!url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
gl: Gardar esta configuración.

en: Upload a Backup File
gl: Subir un arquivo de copia de seguridade

en: Unable to open file %file to restore database
gl: Non se pode abrir o arquivo %file para restaurar a base de datos

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non puido escribir un arquivo de texto de proba no directorio de destino %directory, e polo tanto non pode comprobar a seguridade do destino da copia de seguridade. A copia de seguridade do servidor desactivarase ata que o destino sexa seguro e poida ser escrito.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
gl: Aviso de seguridade: Backup and Migrate non gardará os arquivos de copia de seguridade no servidor porque o directorio de destino é de acceso público. Si desexa gardar os arquivos no servidor, por favor asegure o directorio %directory

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Instances
gl: Instancias

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: Scheduling
gl: Planificación

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Primary tabs
gl: Pestanas principais

en: Secondary tabs
gl: Pestanas secundarias

en: File browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Configuration profiles
gl: Configuración de perfís

en: Absolute URLs
gl: URLs absolutas

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
gl: Márqueo se quere que IMCE proporcione as URLs absolutas dos documentos.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
gl: A conducta predefinida para os documentos xa existentes o subir documentos o servidor

en: Keep the existing file renaming the new one
gl: Conservar o documento existente e renomear o novo

en: Keep the existing file rejecting the new one
gl: Conservar o documento existente e rexeitar o novo

en: Replace the existing file with the new one
gl: Remprazar o documento existente polo novo

en: Default method for creating thumbnails
gl: O método predefinido de creación de miniaturas

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
gl: Escalar a imaxe con respecto as dimensiós da miniatura.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
gl: Primeiro escale e logo recorte a imaxe para que encaixe nas dimensións da miniatura

en: Role-profile assignments
gl: Asignacións de rol e perfil

en: Settings were imported from the profile %name
gl: Foron importadas as opcións de configuración do perfil %name

en: Give a name to this profile.
gl: Asigne un nome para este perfil.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
gl: Establecer a 0 para usar o valor máximo dispoñible.

en: Directory quota
gl: Cuota de directorio

en: Total user quota
gl: Cuota total do usuario

en: Set to * to remove the restriction.
gl: Poña * para eliminar as restriccións.

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: Maximum number of files per operation
gl: Cantidade máxima de arquivos por operación

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
gl: Pode permitir que os usuarios seleccionen varios documentos para operacións como borrar, redimensionar, etc... Cada operación multiple excutaráse cunha sóa carga de Drupal, o que pode ser bo. Sen embargo, haberá un aumento na execución da secuencia de órdes, de carga da CPU e de consumo de memoria. Esto podería superar os límites do servidor, <strong>o que é realmente malo.</strong> Para dispoñer un número ilimitado de documentos, deixe o valor en 0.

en: Profile has been added.
gl: O perfil foi engadido.

en: Including subdirectories
gl: Incluindo subdirectorios

en: Directory path
gl: Ruta do directorio

en: directory (%dir)
gl: directorio (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Upload failed.
gl: Erro no envío.

en: File resizing successful: %files.
gl: O redimensionado do(s) documento(s) realizado satisfactoriamente: %files.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: First sidebar
gl: Primeira barra lateral

en: Book outline
gl: índice

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Citation
gl: Citación

en: Comma
gl: Coma

en: Current user
gl: Usuario actual

en: The menu router has been rebuilt.
gl: O enrutado do menu foi reconstruido.

en: More info
gl: Máis info

en: Tab weight
gl: Peso da pestana

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: Generating Content
gl: Xerando Contido

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
gl: Finalizado, crearonse @num_nids nodos con éxito.

en: Finished with an error.
gl: Finalizou cun erro.

en: API Site
gl: Sitio da API

en: Krumo display
gl: Visualización de Krumo

en: Reinstall
gl: Reinstalar

en: Saved new value for %name.
gl: Gardouse un novo valor para %name.

en: {empty}
gl: {valeiro}

en: The file could not be written.
gl: Non se pudo escribir no ficheiro.

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
gl[0]: Borrouse unha variábel.
gl[1]: Borranronse @count variábeis.

en: 1 character | @count characters
gl[0]: 1 caracter
gl[1]: @count caracteres

en: 1 element | @count elements
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Function reference
gl: Referencia de funcións

en: Rebuild menus
gl: Reconstruir menús

en: Edit and delete site variables.
gl: Editar e borrar variábeis do sitio.

en: View your server's PHP configuration
gl: Ver a configuración de PHP do seu servidor

en: Execute PHP Code
gl: Executar Código PHP

en: Execute some PHP code
gl: Executa algún código PHP

en: Theme registry
gl: Rexistro do tema

en: Devel settings
gl: Configuración de Desenvolvemento

en: How old should user accounts be?
gl: Que antigüidade deben ter as contas de usuario?

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
gl: . Este tipo contén campos CCK que so poden ser enchidos por campos que implemente o hook content_generate.

en: Requires path.module
gl: Precisa de path.module

en: Add an url alias for each node.
gl: Engade un alias de url para cada nodo.

en: Node_access summary
gl: Resumo de node_access

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Main menu
gl: Menú principal

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: New user: %name (%email).
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Not installed.
gl: Non instalado.

en: Username or e-mail address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo-e

en: No alias
gl: Sen alias

en: Teaser break
gl: Final do resumo

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Enabled by default
gl: Activado de forma prestablecida

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
gl: O estado predeterminado do editor para os usuarios que teñan acceso a este perfil. Os usuarios poden sobrescribir este estado si se habilita a seguiente opción.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
gl: Si se permite, os usuarios poderán elexir o seu propio editor predeterminado nas opcións das suas contas de usuario.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
gl: Amosar enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
gl: Determina si se amosa o enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em> debaixo dunha área de texto. Si se deshabilita, utilizase a configuración de usuario ou o valor predeterminado global (ver enriba).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
gl: Esta opción controla se a barra de ferramentas do editor se amosa enriba ou debaixo da área de edición.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
gl: Esta opción controla a alineación dos íconos na barra de ferramientas do editor.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
gl: Si está activado, o editor insertará tabuladores cando se prema TAB e manterá os espacios en branco coma o faría un elemento PRE en HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
gl: Si está activado, as etiquetas que indican tamaños, familia, cor e cor de fondo das fuentes reemplazaránse por estilos CSS en líña.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado, o editor eliminará a maioría dos saltos de líña de contidos. O desactivar esta opción podería evitar conflictos cos filtros de entrada.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado volverá a formatear o HTML insertado. Deshabilitar esta función pode evitar algúns conflictos con formatos de texto.

en: Force cleanup on standard paste
gl: Forza a limpeza do pegado estándar

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
gl: Si se activa, a función de pegado predeterminada (Ctrl+V o BloqMaiús+Ins) comportase coma a función da extensión "pegar dende palabra"

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
gl: Separados por comas lista de formatos de bloque de HTML. Os valores posibles: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Editor default CSS
gl: CSS predeterminado do editor

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
gl: Define o CSS que se utiliza no área do editor.<br />
    Usar CSS do tema - carga os estilos do tema actual do sitio.<br />
    Definir CSS - indica unha ruta dende a que cargar os estilos.<br />
    CSS predeterminado do editor - usa os estilos por defecto do editor.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
gl: Si se escolleu Definir CSS na opción superior, introduza unha ruta a un ficheiro CSS ou a unha lista de ficheiros CSS separados por comas.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
gl: Patróns dispoñibles: <code>%b</code> (ruta base, ex: <code>/</code>), <code>%t</code> (ruta o tema, ex: <code>themes/garland</code>)

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
gl: O perfil de Wysiwyg para %format foi gardado.

en: No editor
gl: Sin editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
gl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descargar</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
gl: Extraiga o arquivo e copie o seu contido dentro dunha nova carpeta na seguiente ubicación:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
gl: Así que a biblioteca actual pódese atopar en:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
gl: Instruccións de instalación

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
gl: Actualmente non hai librerías de editor instaladas. Esta é unha lista dos editores admitidos neste momento.

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
gl: Está seguro que quere eliminar o perfil para %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
gl: O pefil wysiwyg para %name foi eliminado.

en: Configure client-side editors.
gl: Configurar os editores do lado do cliente.

en: Disable rich-text
gl: Desactivar texto enriquecido

en: Enable rich-text
gl: Activar texto enriquecido

en: The version of %editor could not be detected.
gl: Non se puido determinar a versión de %editor.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
gl: A versión %version instalada do %editor no está soportada.

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Forecolor
gl: Cor frontal

en: Backcolor
gl: Cor de fondo

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Create DIV container
gl: Crear contenedor DIV

en: FitWindow
gl: Encaixar ventá

en: Check spelling
gl: Comprobar ortografía

en: Autogrow
gl: Autoexpandir

en: Table drag/resize
gl: Estirar/redimensionar táboa

en: Table: Cell properties
gl: Táboa: Propiedades de cela

en: Table: Insert row after
gl: Táboa: Insertar fila despois

en: Table: Insert column after
gl: Táboa: Insertar columna despois

en: Table: Insert cell after
gl: Táboa: Insertar cela despois

en: Table: Delete rows
gl: Táboa: Borrar filas

en: Table: Delete columns
gl: Táboa: Borrar columnas

en: Table: Delete cells
gl: Táboa: Borrar celas

en: Table: Merge cells
gl: Táboa: Unir celas

en: Table: Horizontal split cell
gl: Táboa: Partir cela horizontalmente

en: Clean-up
gl: Limpar

en: Visual aid
gl: Axuda visual

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
gl: Regra horizontal avanzada

en: Advanced image
gl: Imaxe avanzada

en: Advanced link
gl: Enlace avanzado

en: Auto save
gl: Auto salvado

en: Context menu
gl: Menú contextual

en: Left-to-right
gl: Esquerda a Dereita

en: Right-to-left
gl: Dereita a esquerda

en: Emotions
gl: Emoticonos

en: Inline popups
gl: Elementos emerxentes en líña

en: Insert date
gl: Insertar data

en: Insert time
gl: Insertar hora

en: Insert layer
gl: Insertar capa

en: Move forward
gl: Mover delante

en: Move backward
gl: Mover detrás

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Paste text
gl: Pegar texto

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Safari compatibility
gl: Compatibilidade con Safari

en: Spell check
gl: Comprobación ortográfica

en: Font Color
gl: Cor da Fonte

en: Show/hide hidden elements
gl: Mostrar/ocultar elementos ocultos

en: Separate the teaser and body of this content
gl: Separar o resumo do corpo deste contido

en: Current date
gl: Data actual

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: filter
gl: filtro

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Pestana de menú

en: Default menu tab
gl: Pestana de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: - All -
gl: - Todo -

en: HTTP request status
gl: Estado da petición HTTP

en: Fails
gl: Fallos

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
gl: O seu sistema ou a configuración da rede non lle permite a Drupal acceder a páxinas web, dando lugar a unha funcionalidade reducida. Isto podería deberse á configuración do seu servidor web ou á configuración de PHP, e debe ser resolto para poder descargar información sobre as actualizacións dispoñíbeis, ir buscar fontes de novas para agregar, acceder ao través de OpenID, ou utilizar outros servizos dependentes da rede.

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: No changes have been made to this feature.
gl: Non se realizaron cambios nesta funcionalidade.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Download feature
gl: Descargar funcionalidade

en: Enable and disable features.
gl: Activar e desactivar funcionalidades.

en: Display components of a feature.
gl: Amosar os compoñentes dunha funcionalidade.

en: Dependency
gl: Dependencia

en: No features available.
gl: Non hai funcionalidades dispoñíbeis

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Search 404 settings
gl: Configuración da Búsqueda de 404

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a google search was performed using the query %keys.
gl: A páxina solicitado non existe. Para a súa comodidade, realizouse unha búsqueda en google usando a consulta %keys.

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a search was performed using the query %keys.
gl: A páxina solicitado non existe. Para a súa comodidade, realizouse unha búsqueda usando a consulta %keys.

en: Words to ignore
gl: Palabras a ignorar

en: Search 404
gl: Búsqueda 404

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
gl: As revisións permítenlle rastrexar as diferenzas que hai entre distintas versións dunha entrada.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: select different theme
gl: seleccionar un tema diferente

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: Wipe and rebuild
gl: Limpar e reconstruir

en: Styles
gl: Estilos

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Edit !type
gl: Editar !type

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: XML sitemap
gl: Mapa do sitio en XML

en: Default priority
gl: Prioridade por defecto

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: Page top
gl: Parte superior da páxina

en: Page bottom
gl: Zona inferior da páxina

en: unexpected
gl: non experado

en: XML sitemap cache directory
gl: Directorio de caché do mapa XML do sitio

en: Priority: @value
gl: Prioridade: @value

en: Save !type
gl: Gardar !type

en: Delete !type
gl: Eliminar !type

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
gl: Exemplo: http://omeusitioweb.com/fserver

en: features
gl: funcionalidades

en: Create feature
gl: Crear funcionalidade

en: Create a new feature.
gl: Crear unha nova funcionalidade.

en: to node !nid:
gl: ao nodo !nid:

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
gl: Non se pudo cargar o nodo &ndash; esto non debería acontecer!

en: !NO: access content
gl: !NO: acceso ao contido

en: !NO: no reason
gl: !NO: sen razón

en: Existing sitemap.xml file found.
gl: Atopouse un ficheiro sitemap.xml xa existente.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
gl: Este permiso é herdado do rol de usuario rexistrado.

en: Recreate
gl: Recrear

en: Mark as reviewed
gl: Marcar como revisada

en: Disable selected modules
gl: Desactivar os módulos seleccionados

en: Leave enabled
gl: Manter activo

en: Manage features.
gl: Xestionar funcionalidades.

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: Exported content
gl: Contido exportado

en: override
gl: sobrescribir

en: List !type
gl: Listar !type

en: Export !type
gl: Exportar !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
gl: O nome da base de datos. A base de datos debe existir, non será creada para vostede.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
gl: Ingrese o nome do usuario que ten acceso de escritura á base de datos.

en: The database name is not valid.
gl: O nome da base de datos non é válido.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
gl: Pode omitir táboas específicas, ou os datos de táboas específicas no arquivo de copia de seguridade. Omita únicamente datos que saiba que non necesitará, como datos de caché, ou táboas doutras aplicacións. Excluír táboas pode romper a súa instalación de Drupal, xa que logo <strong>non cambie estas opcións a menos que saiba o que está facendo</strong>.

en: Lock tables during backup
gl: Bloquear táboas durante o copiado

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
gl: Isto pode axudar a reducir a corrupción de datos, pero fará que o seu sitio non responda.

en: %num SQL commands executed.
gl: %num comandos SQL executados.

en: MySQL Database
gl: Base de datos MySQL

en: Default Database
gl: Base de datos predeterminada

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
gl: Ingrese a dirección de correo electrónico onde enviar as copias de seguridade. Asegurese que o servidor de correo electrónico sexa capaz de manexar arquivos adjuntos

en: Database backup from !site: !file
gl: Copia de seguridade !file de !site

en: Database backup attached.
gl: Copia de seguridade achegada

en: Server Directory
gl: Directorio do servidor

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
gl: Ingrese a ruta ao directorio onde gardará as copias de seguridade. Use rutas relativas á ruta raíz de Drupal. O servidor debe poder escribir en devandita ruta.

en: Change file mode (chmod)
gl: Cambiar propiedades do arquivo (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chmod ao modo que especifique. Especifique o modo en forma octal (p. ex. 644 ou 0644) ou déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: Change file group (chgrp)
gl: Cambiar o grupo do arquivo (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
gl: Si ingresa un valor aquí, as copias de seguridade serán cambiadas mediante chgrp ao grupo que especifique. Déixeo en branco para desactivar esta característica.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
gl: Debe ingresar un valor válido octal para chmod (p. ex. 644 ou 0644) en o campo de cambio de modo, ou deixalo en branco.

en: Manual Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade manuais

en: Scheduled Backups Directory
gl: Directorio de copias de seguridade programadas

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
gl: Gardar os arquivos nun directorio dun servidor FTP.

en: FTP Directory
gl: Directorio FTP

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
gl: Gardar os arquivos de copia de seguridade nun espazo no seu !link.

en: Amazon S3 account
gl: Conta Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
gl: Enviar a copia de seguridade como arquivo achego nun correo ás direccións de correo electrónico especificadas.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
gl: Seleccionar a base de datos a restaurar. Calquera base de datos creada nos Destinos ou especificada en settings.php pode ser restaurada.

en: Are you sure you want to restore the database?
gl: Está seguro que desexa restaurar o arquivo de copia de seguridade?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
gl: Restaurar eliminará parte ou toda a información e non pode desfacerse. <strong>Sempre probe as súas copias de seguridade nun servidor distinto do de produción</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
gl: Está seguro que desexa eliminar o arquivo de copia de seguridade?

en: Backup Source
gl: Orixe da copia de seguridade

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
gl: Elixa a base de datos a gardar. Calquera destino de base de datos que creara e calquera base de datos especificada no seu settings.php pódese gardar.

en: Destinations
gl: Destinos

en: destinations
gl: destinos

en: destination
gl: destino

en: Add a new @s destination.
gl: Agregar un novo @s de destino.

en: Choose the type of destination you would like to create:
gl: Elixa o tipo de destino que desexa crear:

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
gl: Está seguro que desexa eliminar o destino %name? <strong>As copias de seguridade existentes no destino non serán eliminadas.</strong>

en: list files
gl: listar arquivos

en: restore
gl: restaurar

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
gl:  Non é necesario que ingrese unha contraseña a menos que desexe cambiar a contraseña actualmente gardada.

en: File Encryption
gl: Cifrado de arquivo

en: Install the !link to enable backup file encryption.
gl: Instale o !link para activar o encriptado do arquivo da copia de seguridade.

en: AES Encryption Module
gl: Módulo de cifrado AES

en: AES Encryption
gl: Cifrado AES

en: Send an email if backup succeeds
gl: Enviar un correo electrónico si a copia ten éxito

en: Email Address for Success Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de éxito

en: Send an email if backup fails
gl: Enviar correo electrónico si a copia de seguridade falla

en: Email Address for Failure Notices
gl: Dirección de correo electrónico para notificaciones de erro

en: !site backup succeeded
gl: A copia de seguridade de !site tivo éxito

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
gl: A copia de seguridade foi realizada con éxito.

en: !site backup failed
gl: A copia de seguridade de !site fallou

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
gl: A copia de seguridade fallou, reportando o seguinte:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
gl: A copia de seguridade fallou por motivos descoñecidos.

en: Disable query log
gl: Desactivar o rexistro de consultas query

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de copia de seguridade. Este será activado nuevamente cando se completou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable.

en: Take site offline
gl: Cambiar o sitio a modo de mantemento

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a copia de seguridade e mostra unha mensaxe de mantemento. O sitio volverá estar en liña unha vez que a copia de seguridade complétese.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
gl: Desactive o rexistro de consultas query do módulo de desenvolvemento durante a operación de restauración. Este será activado nuevamente cando se restaurou a copia de seguridade. Isto é altamente recomendable..

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
gl: Pon o sitio fóra de liña durante a restauración e mostra unha mensaxe de Sitio en Mantemento. O sitio será posto nuevamente en liña unha vez finalizada a restauración.

en: View as checkboxes
gl: Ver como casillas de selección

en: Backup File
gl: Arquivo de copia de seguridade

en: You can use tokens in the file name.
gl: Pode utilizar reemplazos no nome do arquivo.

en: profiles
gl: perfiles

en: Untitled Profile
gl: Perfil sen nome

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
gl: Está seguro que desexa eliminar o perfil %name? Calquera tarefa programada que utilice este perfil será deshabilitada.

en: schedule
gl: tarefa programada

en: schedules
gl: Planificacións

en: Untitled Schedule
gl: Tarefa programada sen nome

en: No tables excluded
gl: Non se excluiron táboas

en: No data omitted
gl: Non se omitiu ningún dato

en: Schedule Name
gl: Nome da planificación

en: Settings Profile
gl: Opcións do perfil

en: -- None Available --
gl: -- Non dispoñible --

en: Create new destination
gl: Crear un novo destino

en: Backup period must be a number greater than 0.
gl: O período de copia de seguridade debe ser un número maior que 0.

en: Once a second
gl: Unha vez por segundo

en: Every @count seconds
gl: Cada @count segundos

en: Once a minute
gl: Cada minuto

en: Every @count minutes
gl: Cada @count minutos

en: Every @count hours
gl: Cada @count horas

en: Every @count days
gl: Cada @count días

en: Once a week
gl: Unha vez por semana

en: Every @count weeks
gl: Cada @count semanas

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
gl: "Backup and Migrate" simplifica as tarefas de salvaguardado e migración das súas bases de datos Drupal. Proporciona unha función para salvaguardar a base de datos completa a un ficheiro ou descargala, asi como de restaurar dende una copia de seguridade anterior. Pode tamén programar as operacións de copia de seguridade. Ofrece soporte para a compresión das mesmas.
    Poden ser importadas nesta un noutra instalación de Drupal usando con !restorelink, ou ben pode usar una ferramenta de bases de datos como  <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> ou mesmo dende a liña de comandos de mysql.

en: restore feature
gl: Característica de recuperación

en: Quick Backup Tab
gl: Pestana de backup rápido

en: Advanced Backup Tab
gl: Pestana de backup avanzado

en: settings profiles
gl: Perfil de configuración

en: Restore Tab
gl: Pestana de recuperación

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
gl: Suba unha copia de seguridade feita por backup and migrate. A función de recuperación non funciona con volcados de base de datos dende outras fontes como phpMyAdmin.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
gl: Os arquivos poden ser almacenados nun directorio no seu servidor web, descargados ao seu escritorio ou enviados por correo electrónico a a súa conta de correo. Desde a pestana Destinos vostede pode crear, borrar ou editar os destinos ou listar os arquivos que xa foron copiados nos destinos dispoñibles.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
gl: Os perfís son configuracións de copia de seguridade gardadas. Os perfís almacenan as súas opcións de exclusión de táboas así como o nome do arquivo de copia de seguridade, a compresión e as opcións do selo temporal. Vostede pode utilizar perfís tanto en !schedulelink como para realizar !manuallink.

en: manual backups
gl: backups manuais

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
gl: Pode crear novos perfís usando a pestana de agregar perfís ou marcando a opción "Gardar esta configuración" na páxina de copia de seguridade avanzada.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
gl: Cada tarefa programada executarase un máximo dunha vez por cada ejecución do cron, polo que non se executará con maior frecuencia que a establecida para cron. Si especifícase un número de copias de seguridade a manter, as copias de seguridade antigas borraranse a medida que as novas sexan creadas. <strong>Si especifícase un número de arquivos para conservar, os outros arquivos de copia de seguridade no destino desa tarefa programada serán borrados</strong>.

en: You do not have permission to back up this site.
gl: Vostede non ten permiso para facer copia de seguridade deste sitio.

en: -- Select a Settings Profile --
gl: -- Seleccione un Perfil de Configuración --

en: Quick Backup
gl: Backup rápido

en: Backup now
gl: Facer copia de seguridade agora

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
gl: Para máis opcións de copia de seguridade, visite <a href="!advancedurl">páxina de copia de seguridade avanzada</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
gl: A orixe non pode copiarse sobre si mesmo. Por favor, elixa un destino diferente para esta copia de seguridade.

en: Backup Destination
gl: Destino da copia de seguridade

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
gl: Seleccione onde se gardará o arquivo de copia de seguridade. Estes conteñen datos sensibles, así que teña coidado onde serán gardados. Seleccione 'Descargar' para descargar o arquivo ao seu escritorio.

en: Save the settings as
gl: Gardar a configuración como

en: Replace the '%profile' profile
gl: Reemplazar o perfil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
gl: Este será o nome do novo perfil si selecciona 'Crear novo perfil' doutro xeito converterase no nome do perfil '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
gl: Elixa un nome para a configuración. A configuración gardarase como un perfil e aparecerá na pestana de <a href="!url">Perfís</a>.

en: Save Without Backing Up
gl: Gardar sen realizar copia de seguridade

en: Restore to
gl: Restaurar a

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
gl: <p>Ou pode restaurar un dos arquivos nos seus <a href="!url">destinos de copias de seguridade gardados.</a></p>

en: Advanced Backup
gl: Copia de seguridade avanzada

en: The filter settings for the profile.
gl: A configuración de filtros do perfil

en: The db source to backup from.
gl: A orixe da base de datos desde onde se realizará a copia de seguridade.

en: Private files
gl: Arquivos privados

en: Not restricted
gl: Sen restricción

en: Other blocks
gl: Outros bloques

en: Restore now
gl: Restaurar agora

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: HTML attributes
gl: Atributos HTML

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Especificar páxinas usando a súas rutas. Escriba unha ruta por liña. O carácter '*' úsase como comodín. Exemplos de rutas son %blog para a páxina de blog e %blog-wildcard  para cada blog persoal. %front é a páxina principal.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
gl: Páxinas nas que este código PHP retorne <code>TRUE</code> (só para expertos)

en: Pages or PHP code
gl: Páxinas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
gl: Si se escolle a opción PHP, insira o código PHP entre %php. Teña en conta ca execución de código PHP incorrecto pode inutilizar o seu sitio Drupal.

en: Not customizable
gl: Non personalizable

en: Restricted to certain pages
gl: Restrinxida a determinadas páxinas

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: Image styles
gl: Estilos de imaxe

en: Revision log message
gl: Mensaxe do histotial de revisións

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: Requires: !module-list
gl: Precisa: !module-list

en: Required by: !module-list
gl: Requerido por: !module-list

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
gl: O directorio %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Add subdirectories
gl: Engadir subdirectorios

en: Remove subdirectories
gl: Borrar subdirectorios

en: Maximum number of subdirectories
gl: Número máximo de subdirectorios

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
gl: Esta configuración é aplicable só si está permitida a creación de subdirectorios dentro dalgún dos directorios predefinidos. Defina aquí o número máximo de subdirectorios que pode teer un subdirectorio. Establecer este límite a 0 permite unha profundidade infinita de subdirectorios.

en: Subdirectory name
gl: Nome do subdirectorio

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
gl: %dirname non é un nome de directorio válido. Debería conter únicamente caracteres alfanuméricos, guións e guións baixos.

en: Subdirectory %dir already exists.
gl: O subdirectorio %dir xa existe.

en: Subdirectory %dir could not be created.
gl: O subdirectorio %dir non se puido crear.

en: Subdirectory %dir has been added.
gl: O subdirectorio %dir foi engadido.

en: Subdirectory %dir does not exist.
gl: O subdirectorio %dir non existe.

en: Subdirectory %dir has been removed.
gl: O subdirectorio %dir foi borrado.

en: %path could not be removed.
gl: %path non se puido borrar.

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
gl: Vostede non pode crear máis de %num directorios.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
gl: ¿Seguro que quere borrar este subdirectorio con todos os directorios e arquivos que conten?

en: Invalid number of users.
gl: Número de usuarios non válido.

en: Generated @number users.
gl: Xeraronse @number usuarios.

en: Comments:
gl: Comentarios

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
gl: Xa hai un módulo co nome @name no seu sitio. Por favor elixa un nome diferente.

en: Administer pathauto
gl: Administrar alias de URL automáticos

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
gl: Permite a un usuario configurar patróns de alias, así como crear ou eliminar os alias de URL de forma masiva.

en: Wysiwyg profiles
gl: Perfís Wysiwyg

en: Div container
gl: Div contenedor

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Check spelling as you type
gl: Comprobar ortografía ao escribir

en: Advanced list
gl: Lista avanzada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
gl: Para asignar un editor distinto a un formato de texto, faga clic en "eliminar" para quitar primeiro o existente.

en: !module has been installed.
gl: !module foi instalado.

en: Delete configuration profile
gl: Borrar perfil de configuración

en: The file has been renamed to %filename.
gl: O arquivo renombrouse como %filename.

en: You do not have access to any configuration profile to use the file browser!
gl: ¡Carece vostede de acceso a calqueira perfil de configuración para usar o explorador!

en: Directory %dirname is not accessible.
gl: O directorio %dirname non é accesible.

en: Access to %directory was denied.
gl: O acceso a %directory foi denegado.

en: Administer IMCE
gl: Administrar IMCE

en: Define the upload quota per directory.
gl: Definir a cuota de subida por directorio.

en: This quota measures the size of all user uploaded files in the database and does not include FTP files. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
gl: Esta cuota mide o tamaño de todos os arquivos subidos polo usuario que se atopan na base de datos, sin incluir arquivos subidos por FTP. Pode usar ambas restriccións xuntas ou, de forma segura, deixar este valor en 0.

en: 1 user deleted | @count users deleted.
gl[0]: Eliminouse 1 usuario
gl[1]: Eliminaronse @count usuarios.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
gl[0]: Creouse 1 nodo.
gl[1]: Crearonse @count nodos

en: Footer first column
gl: Primeira columna do pé de páxina

en: Footer second column
gl: Segunda columna do pé de páxina

en: Footer third column
gl: Terceira columna do pé de páxina

en: Footer fourth column
gl: Cuarta columna do pé de páxina

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Requires locale.module
gl: Precisa de locale.module

en: Highlighted
gl: Resaltado

en: Triptych first
gl: Tríptico o principio

en: Triptych middle
gl: Tríptico o medio

en: Triptych last
gl: Tríptico o final

en: Disable serving of private files
gl: Desactivar a entrega de arquivos privados

en: Display file browser tab in user profile pages.
gl: Amosar pestana do explorador de archivos nas páxinas de perfís de usuarios.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
gl: Engadir un novo @plugin

en: Clone @plugin %title
gl: Clonar @plugin %title

en: Enabled, name
gl: Activado, nome

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
gl: A explicación dos cambios máis recentes realizados no contido.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: Missing text format: %format.
gl: Falta o formato de texto: %format.

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. The * character is a wildcard. Hint: ID of Body fields in most node types starts with edit-body*.
gl: Se non emprega un editor WYSIWYG, esta característica permitelle engadir as suas imáxes ou arquivos como <strong> código html en cualquera área de texto sen formato</ strong>. Escriba <strong>separandos por comas<strong> os IDs de área de texto nas que desexa activar un enlace a IMCE. O carácter * é un comodín. Suxerencia: o ID dos campos do corpo na maioría de tipos de nodos iniciase con edit-body*.

en: Access Backup and Migrate
gl: Acceder a Backup and Migrate

en: Access the Backup and Migrate admin section.
gl: Acceder á sección de administración de Backup and Migrate

en: Perform a backup
gl: Realizar unha copia de seguridade

en: Back up any of the available databases.
gl: Facer copia de seguridade de calquera das bases de datos dispoñibles.

en: Access backup files
gl: Acceder aos arquivos de copia de seguridade

en: Access and download the previously created backup files.
gl: Acceder e descargar os arquivos de copia de seguridade creados previamente.

en: Delete backup files
gl: Eliminar achivos de copia de seguridade

en: Delete the previously created backup files.
gl: Eliminar os arquivos de copia de seguridade creados anteriormente.

en: Restore the site
gl: Restaurar o sitio

en: Restore the site's database from a backup file.
gl: Restaurar a base de datos do sitio desde un arquivo de copia de seguridade.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
gl: Editar os perfís, as planificaciones e os destinos de Backup and Migrate.

en: Unable to move the backups directory to your private folder, please check file permissions and move the directory %from to %to
gl: Non se pode mover o directorio de copias de seguridade ao seu cartafol privado, por favor verifique os permisos de arquivos e mova o directorio %from a %to

en: file system settings
gl: Configuración do file system

en: @title Files
gl: Arquivos @title

en: Auto resize
gl: Adaptación automática

en: Subdirectory
gl: Subdirectorio

en: Text formats enabled for rich-text editing
gl: Formatos de texto habilitado para edición de texto enriquecido

en: View help topics
gl: Ver temas da axuda

en: View help popups
gl: Ver ventanas emerxentes de axuda

en: View help index
gl: Ver índice da axuda

en: Migrated IMCE files.
gl: Arquivos de IMCE migrados.

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
gl: As dimensións debense especificar en formato <kbd>ANCHO x ALTO</kbd>.

en: Wysiwyg profile
gl: Perfíl Wysiwyg

en: Allows to edit content with client-side editors.
gl: Permite editar o contido do lado do cliente cos editores.

en: !name Backup Options
gl: !name opcións de copia de seguridade

en: Generate automatic URL alias
gl: Xerar un alias automático da URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
gl: Desmarque esta opción para crear un alias personalizado abaixo.

en: Configure URL alias patterns.
gl: Configurar patróns do alias da URL

en: Use PASV transfers
gl: Utilizar tranferencias PASV

en: Administer Backup and Migrate
gl: Administrar Backup and Migrate

en: Use mysqldump command
gl: Usar o comando mysqldump

[ctx: compression format]
en: Zip
gl: Zip
    en contexto: formato de compresión
