DruStack (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (3373 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztráció

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Totals
hu: Végösszeg

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Age
hu: Kor

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: Create !type
hu: !type létrehozása

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Article
hu: Cikk

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Priority
hu: Fontosság

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Download
hu: Letöltés

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: all
hu: mind

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Scheme
hu: Séma

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Response
hu: Válasz

en: Password
hu: Jelszó

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User edit form
hu: Felhasználó szerkesztési űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Variable
hu: Változó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Required
hu: Szükséges

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: Depth
hu: Mélység

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Felirat

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználói név

en: Font
hu: Betűtípus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Audio
hu: Audió

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Coder
hu: Kódoló

en: Manage
hu: Kezelés

en: Visible
hu: Látható

en: Custom links
hu: Egyedi hivatkozások

en: Add custom link
hu: Egyedi hivatkozás hozzáadása

en: Edit custom link
hu: Egyedi hivatkozás szerkesztése

en: link
hu: hivatkozás

en: Anchor
hu: Horgony

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Event
hu: Esemény

en: Updated
hu: Frissítve

en: Layout
hu: Elrendezés

en: style
hu: stílus

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Permitted file extensions
hu: Engedélyezett fájlkiterjesztések

en: n/a
hu: -

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Check
hu: Csekk

en: status
hu: állapot

en: Email Address
hu: Email cím

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Node
hu: Tartalom

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzáadása űrlap

en: Menu item
hu: Menüpont

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: Frequently Asked Questions
hu: Gyakran Ismételt Kérdések

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: Done
hu: Kész

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Bottom
hu: Lenn

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: Create redirection
hu: Átirányítás létrehozása

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Database
hu: Adatbázis

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Never
hu: Soha

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Input filters
hu: Beviteli szűrők

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Revisions
hu: Változatok

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File name
hu: Fájlnév

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Add a condition
hu: Feltétel hozzáadása

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Up
hu: Fel

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Bar
hu: Bár

en: Medium
hu: Közepes

en: download
hu: letöltés

en: Media
hu: Média

en: help
hu: súgó

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Details
hu: Részletek

en: Load
hu: Betöltés

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: System
hu: Rendszer

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Company
hu: Cég

en: Add a role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók szerepkörhöz rendelése

en: help page
hu: Súgó

en: node
hu: tartalom

en: Transliteration
hu: Latinbetűs átirat

en: directory
hu: könyvtár

en: General
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Site map
hu: Oldaltérkép

en: Table
hu: Táblázat

en: here
hu: ide

en: Now
hu: Most

en: All views
hu: Összes nézet

en: Base
hu: Alap

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan szótárhoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Pattern for forums and forum containers
hu: Minta fórumoknak és fórumcsoportoknak

en: Pattern for user account page paths
hu: Minta a felhasználói fiók útvonalakhoz

en: Pattern for blog page paths
hu: Minta a blog oldal útvonalakhoz

en: Verbose
hu: Részletes

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Other
hu: Egyéb

en: Backup
hu: Adatbázismentés

en: Align
hu: Igazítás

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Destination
hu: Cél

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Exists
hu: Létezik

en: redirect
hu: átirányítás

en: Site off-line message
hu: Webhely üzemen kívüli állapotát jelző üzenet

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
hu: A látogatóknak megjelenítendő üzenet, ha a webhely karbantartás miatt üzemen kívül van.

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Last
hu: Utolsó

en: Create content
hu: Tartalom beküldése

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Smiley
hu: Szmájli

en: <All>
hu: < Mind >

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Down
hu: Le

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: CSS settings
hu: CSS beállítások

en: Blacklist
hu: Feketelista

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Basic setup
hu: Alapvető beállítások

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Allow users to choose default
hu: Alapértelmezés megváltoztatásának engedélyezése

en: Buttons and plugins
hu: Nyomógombok és bővítmények

en: Editor appearance
hu: Szerkesztő megjelenése

en: Toolbar location
hu: Eszköztár elhelyezése

en: Path location
hu: Elérési út

en: Enable resizing button
hu: Átméretezés gomb engedélyezése

en: Block formats
hu: Blokk formátumok

en: Cleanup and output
hu: Tisztítás és kimenet

en: Verify HTML
hu: HTML ellenőrzése

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
hu: &lt;font&gt; tagek átalakítása a stílushoz

en: Remove linebreaks
hu: Sortörések eltávolítása

en: Apply source formatting
hu: Forrás formázás alkalmazása

en: Editor CSS
hu: Szerkesztő CSS

en: CSS path
hu: CSS útvonal

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Profile
hu: Profil

en: Close
hu: Bezár

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Weeks
hu: Hét

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: 1 Day
hu: 1 nap

en: 2 Days
hu: 2 nap

en: 3 Days
hu: 3 nap

en: 4 Days
hu: 4 nap

en: 5 Days
hu: 5 nap

en: 6 Days
hu: 6 nap

en: 1 Week
hu: 1 hét

en: 2 Weeks
hu: 2 hét

en: 1 Month
hu: 1 hónap

en: 3 Months
hu: 3 hónap

en: 6 Months
hu: 6 hónap

en: 1 Year
hu: 1 év

en: City
hu: Város

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Common settings
hu: Közös beállítások

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Rules
hu: Szabályok

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Some
hu: Néhány

en: Browse
hu: Böngészés

en: create
hu: létrehozás

en: Root
hu: Gyökér

en: Create account
hu: Felhasználó létrehozása

en: Edit location
hu: Helyszín módosítása

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Error handling
hu: Hibakezelés

en: Key
hu: Kulcs

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: WIDTHxHEIGHT
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: Maximum file size per upload
hu: Egy feltöltés legnagyobb mérete

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: Change
hu: Változtat

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Switch
hu: Váltás

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: ago
hu: óta

en: Clear
hu: Törlés

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: update
hu: frissítés

en: Source
hu: Forrás

en: Extras
hu: Extrák

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: A kulcsszavakat itt kell megadni.

en: Front page
hu: Címlap

en: Request new password
hu: Új jelszó igénylése

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: First
hu: Első

en: Search engine
hu: Keresőmotor

en: Font size
hu: Betűméret

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Period
hu: Pont

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: Second
hu: Második

en: Site default
hu: Webhely alapértelmezés

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: Entity
hu: Entitás

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Changes have been saved.
hu: A változtatások mentése megtörtént.

en: Days
hu: Nap

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: Log out
hu: Kilépés

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: profile
hu: profil

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Hours
hu: Óra

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: Included
hu: Beleértve

en: People
hu: Emberek

en: Last run
hu: Utolsó futás

en: Are you sure?
hu: Biztos?

en: Keep
hu: Megtart

en: open
hu: nyitott

en: Visitor
hu: Látogató

en: Site map message
hu: Oldaltérkép üzenet

en: Define a message to be displayed above the site map.
hu: Az oldaltérkép felett megjelenő üzenet itt adható meg.

en: Site map content
hu: Oldaltérkép tartalma

en: Show front page
hu: Kezdőlap megjelenítése

en: When enabled, this option will include the front page in the site map.
hu: Bekapcsoláskor ez a lehetőség hozzáadja a kezdőlapot az oldaltérképhez.

en: Show active blog authors
hu: Aktív blog szerzők megmutatása

en: Menus to include in the site map
hu: Az oldaltérképhez hozzáadandó menük

en: Show FAQ content
hu: GYIK tartalmának megjelenítése

en: Categories settings
hu: Kategóriák beállításai

en: Categories depth
hu: Kategóriák mélysége

en: RSS settings
hu: RSS beállítások

en: Include RSS links
hu: RSS hivatkozások hozzáadása

en: Display a site map with RSS feeds.
hu: Oldaltérkép megjelenítése RSS hírfolyamokkal.

en: Syndicate (site map)
hu: Tartalommegosztás (oldaltérkép)

en: Syndicate
hu: Tartalommegosztás

en: Syndicate content
hu: Tartalomátvétel

en: Front page of %sn
hu: %sn kezdőlapja

en: Blogs
hu: Blogok

en: Community blog and recent blog authors at %sn.
hu: Közösségi blog és a legutóbbi blog szerzői %sn weboldalon.

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Video
hu: Videó

en: Video content
hu: Videó tartalom

en: Books
hu: Könyvek

en: Display a site map.
hu: Oldaltérkép megjelenítése.

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórum

en: Superscript
hu: Felső index

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
hu: A <em>diff</em> modul felülírja a megszokott változatok nézetet. A változatokat tartalmazó táblázat kibővül: lehetővé válik a tartalom változatai közötti eltérések megtekintése. %view_revisions jogosultsággal bíró felhasználók megtekinthetik továbbá a bármely két kiválaszott változat közötti változásokat is. Ez a lehetőség tartalomtípusonként letiltható az egyes tartalomtípusok beállítására szolgáló oldalon. Ez a modul a tartalomszerkesztő űrlapokhoz egy elegáns %preview_changes gombot is biztosít.

en: view revisions
hu: korábbi változatok megtekintése

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Show diff
hu: Eltérés megjelenítése

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: Select different revisions to compare.
hu: Különböző változatokat kell kiválasztani az összehasonlításhoz.

en: next diff >
hu: következő eltérés >

en: < previous diff
hu: < előző eltérés

en: Current revision:
hu: Aktuális változat:

en: Revision of !new_date:
hu: !new_date szerinti változat:

en: Changes to %name
hu: %name változásai

en: No visible changes
hu: Nincs látható változás

en: Show %preview_changes button on node edit form
hu: %preview_changes gomb megjelenítése a tartalomszerkesztő űrlapon

en: Show difference between node revisions.
hu: Tartalom változatai közötti különbség megjelenítése.

en: Add redirect
hu: Átirányítás hozzáadása

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Destination name
hu: Cél elnevezése

en: Website
hu: Webhely

en: Session
hu: Munkamenet

en: Access Denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Match
hu: Egyezik

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Database schema
hu: Adatbázis séma

en: Schema
hu: Séma

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Scope
hu: Hatókör

en: Reversed
hu: Fordított

en: Schedules
hu: Ütemezések

en: Product
hu: Termék

en: Changed
hu: Módosított

en: Manage features
hu: Jellemzők kezelése

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Standard
hu: Szabványos

en: Line %lineno
hu: %lineno. sor

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: missing
hu: hiányzó

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
hu: A PHP beállításai %size méretre korlátozzák a feltöltésenkénti legnagyobb fájl méretét.

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Inclusion
hu: Beleértés

en: New
hu: Új

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: User page
hu: Felhasználói oldal

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: image
hu: kép

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Jump Menu
hu: Ugró Menü

en: Themes
hu: Sminkek

en: Minutes
hu: Perc

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Excluded
hu: Kizárva

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Review
hu: Áttekintés

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Tabs
hu: Fülek

en: Run
hu: Futás

en: Storage
hu: Tárolás

en: Control how your image/file browser works.
hu: A kép/fájl böngésző működésének beállítása.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
hu: Kép/fájl beszúrás engedélyezése sima szövegdobozokba

en: Insert !image or !link.
hu: !image vagy !link beszúrása

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
hu: Kép/fájl feltöltő és böngésző, személyes könyvtár és kvóta támogatással.

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Photo
hu: Fénykép

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Link checker
hu: Hivatkozás ellenőrző

en: linkchecker
hu: hivatkozás ellenőrző

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: Blocks
hu: Blokkok

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: Menus
hu: Menük

en: Above
hu: Felette

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Overrides
hu: Felülírja

en: Form
hu: Űrlap

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Any user
hu: Bármely felhasználó

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: URL redirects
hu: Webcím átirányítások

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: The redirect has been deleted.
hu: Az átirányítás törölve.

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Redirect users from one URL to another.
hu: Átirányítja a felhasználókat egy webcímről egy másikra.

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Once an hour
hu: Óránként

en: Once a day
hu: Naponta

en: Global
hu: Általános

en: Show descriptions
hu: Leírások megjelenítése

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: No highlighting
hu: Nincs kiemelés

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Source code
hu: Forráskód

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Drupal path
hu: Drupal útvonal

en: Profiles
hu: Profilok

en: Add new profile
hu: Új profil hozzáadása

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Section title
hu: Szakasz címe

en: URL path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Passed
hu: Kihagyott

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
hu: Minta minden @node_type útvonalnak

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden @label álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlésre került.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hu: Minden %type útvonalálnév törlésre került.

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: @module help index
hu: @module tárgymutató

en: Missing help topic.
hu: Hiányzó súgó téma.

en: Example help
hu: Súgó példa

en: Database not supported.
hu: Az adatbázis nem támogatott.

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Available
hu: Elérhető

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Skip
hu: Kihagy

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Loading
hu: Betöltés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: Blockquote
hu: Idézet

en: !num_users created.
hu: !num_users létrejött.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
hu: A következő szótárak jöttek létre: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
hu: A következő kifejezések jöttek létre: !terms

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: This is a list of defined user functions that generated this current request lifecycle. Click on a function name to view its documention.
hu: Ez egy - a jelenlegi lekérdezés életciklusában létrehozott - lista a felhasználói függvényekről. A függvény nevére kattintva tekinthető meg annak dokumentációja.

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: This is a list of the variables and their values currently stored in variables table and the <code>$conf</code> array of your settings.php file. These variables are usually accessed with <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> and <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>. Variables that are too long can slow down your pages.
hu: Ez egy lista a változótáblában és a settings.php fájl <code>$conf</code> tömbjében jelenleg tárolt változókról és értékeikről. Ezek a változók általában elérhetőek a <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> és a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> használatával. A túl hosszú változók lassíthatják az oldalt.

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Variable editor
hu: Változószerkesztő

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Query log
hu: Lekérdezésnapló

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
hu: A modul engedélyezéséhez a <em>Zend Optimizer</em> PHP kiterjesztést le kell tiltani, vagy frissíteni kell azt. A szükséges változat legalább 3.2.8-as. A <em>Zend Optimizer</em> korábbi változatai <a href="!url">nagyon hibásak és szegmentálási hibát okoznak az <em>Apache</em> webkiszolgálóban</a>.

en: Display query log
hu: Lekérdezésnapló megjelenítése

en: Display a log of the database queries needed to generate the current page, and the execution time for each. Also, queries which are repeated during a single page view are summed in the # column, and printed in red since they are candidates for caching.
hu: Megjelenít egy naplót az aktuális oldal létrehozásához szükséges adatbázis lekérdezésekről és azok végrehajtási idejejéről. Az oldal megtekintése folyamán megismételt lekérdezések a # oszlopban vannak összegezve, és vörössel ki vannak emelve, mivel ezek potenciálisan a gyorstárba kerülhetnek.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorstárazás jele lehet.

en: Display page timer
hu: Oldalidőzítő megjelenítése

en: Display page execution time in the query log box.
hu: Oldal létrehozási idejének megjelenítése a lekérdezésnapló dobozában.

en: Display memory usage
hu: Memóriahasználat megjelenítése

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Warning - will delete your module tables and variables.
hu: Figyelmeztetés - törli a modul tábláit és változóit.

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
hu: Sajnos összetett változótípusokat még nem lehet szerkeszteni. A <em>PHP futtatása</em> blokkban a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> függvény használható erre a célra.

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Generate users
hu: Felhasználók létrehozása

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: Generate content
hu: Tartalom létrehozása

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
hu: Megadott számú tartalom és hozzászólás létrehozása. Lehetséges a meglévő elemek törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Development helper for node_access table
hu: Fejlesztői segítség a node_access táblához

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
hu: Ez a modul az oldal fejlesztésében segít. Különösképp amikor egy hozzáférés vezérlő modult használunk arra, hogy korlátozzuk a hozzáféréseket néhány, vagy minden tartalomnál. Ez a modul visszajelzéseket ad, megmutatva az adatbázis node_access tábláját.

en: The node_access table is one method Drupal provides to hide content from some users while displaying it to others.  By default, Drupal shows all nodes to all users.  There are a number of optional modules which may be installed to hide content from some users.
hu: A node_access tábla egy módszer, amit a Drupal nyújt a tartalmak elrejtéséhez egyes felhasználók elől, míg azok másoknak megjelennek. Alapértelmezés szerint a Drupal minden tartalmat megjelenít minden felhasználónak. A tartalmak néhány felhasználó előli elrejtéséhez több lehetséges modult is lehet telepíteni.

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: This module provides two blocks.  One called Devel Node Access by User is visible when a single node is shown on a page.  This block shows which users can view, update or delete the node shown.  Note that this block uses an inefficient algorithm to produce its output.  You should only enable this block on sites with very few user accounts.
hu: Ez a modul két blokkot biztosít. A <em>Devel</em> tartalomhozzáférés felhasználónként akkor látható amikor egy oldalon egy tartalom jelenik meg. Ez a blokk megmutatja, hogy mely felhasználók tekinthetik meg, módosíthatják vagy törölhetik a megjelenített tartalmat. Meg kell jegyezni, hogy ez a blokk egy nem túl hatékony algoritmust használ a kimenet előállítására. Csak olyan oldalon érdemes használni ahol kevés felhasználó van.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: Devel Node Access by User
hu: Devel Node Access felhasználónként

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: ignored
hu: mellőzött

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: node_access entries for nodes shown on this page
hu: node_access bejegyzések az oldalon látható tartalmakhoz

en: Access permissions by user
hu: Hozzáférési jogosultságok felhasználónként

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
hu: Ál-felhasználók, -tartalmak, és -taxonómia kifejezések létrehozása.

en: Package
hu: Csomag

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Interface language
hu: Felület nyelve

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Views panes
hu: Views táblák

en: by @user
hu: @user által

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Egy tartalom hozzáadása űrlap.

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: Panel settings
hu: Panel beállításai

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Local
hu: Helyi

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Screen
hu: Képernyő

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Person
hu: Személy

en: University
hu: Egyetem

en: Locked
hu: Zárolt

en: Registration form
hu: Regisztrációs űrlap

en: The e-mail address %mail is not valid.
hu: %mail email cím hibás.

en: authenticated user
hu: azonosított felhasználó

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Finish
hu: Befejezés

en: Enable the search module to search help.
hu: A súgóban való kereséshez engedélyezni kell a <em>Search</em> modult.

en: Module help index
hu: Modul tárgymutató

en: Search help
hu: Keresés a súgóban

en: Allow advanced help and documentation.
hu: Bővített súgó és dokumentáció engedélyezése.

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
hu: A súgó ikonra kattintva egy példa súgó téma jelenik meg, ami a PHP programozási nyelvet mutatja be (wikipedia.org). A keresési funkciók kipróbálása előtt a keresési indexeket újra kell építeni az időzítő futtatásával.

en: Advanced help example
hu: Advanced help példa

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
hu: Példa modul, amely az <em>Advanced help</em> modul lehetőségeit mutatja be.

en: Expand layout to include descriptions.
hu: Bővített megjelenítés leírásokkal.

en: Hide descriptions
hu: Leírások elrejtése

en: Compress layout by hiding descriptions.
hu: Kompaktabb megjelenítés a leírások elrejtésével.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
hu: „%file” nem menthető el, mert „%directory” célkönyvtár nincs megfelelően beállítva.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hu: „%file” nem található, így nem másolható.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
hu: „%file” nem másolható, mert már létezik egy azonos nevű célfájl.

en: The selected file %file could not be copied.
hu: %file nem másolható.

en: The removal of the original file %file has failed.
hu: „%file” fájl törlése sikertelen.

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Névjegy

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Reports
hu: Jelentések

en: Log messages
hu: Naplóüzenetek

en: Domains
hu: Domainek

en: Separate page
hu: Külön oldalon

en: Create new profile
hu: Új profil létrehozása

en: Error reporting
hu: Hibajelentés

en: Set @type %title to unpublished.
hu: %title @type el lett rejtve.

en: !interval ago
hu: Ennyi ideje: !interval

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: Depends on: !dependencies
hu: !dependencies szükséges a bekapcsolásához

en: Regions
hu: Régiók

en: Set this context when viewing a node page or using the add/edit form of one of these content types.
hu: Környezet alkalmazása egy tartalom oldal nézetének megtekintésekor, vagy a hozzáadás/szerkesztés űrlap használatakor valamely tartalom típusoknál.

en: Set this context when a node in the selected book is viewed.
hu: Környezet alkalmazása, ha a kiválasztott könyv egy tartalma van megjelenítve.

en: Set this context when displaying the page of one of these views.
hu: Környezet alkalmazása valamely nézet oldalának megjelenítésekor.

en: Provides a simple UI for settings up a site structure using Context.
hu: Egyszerű felhasználói felület egy webhelyszerkezet kialakításához környezetek használatával.

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Crop
hu: Kivágás

en: Profile Name
hu: Profilnév

en: Page titles
hu: Oldalcímek

en: anonymous user
hu: névtelen látogató

en: Block type
hu: Blokktípus

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Please select a file.
hu: Ki kell választani egy fájlt.

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Patterns
hu: Minták

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Acronym
hu: Betűszó

en: Rule
hu: Szabály

en: Credits
hu: Akit még köszönet illet

en: Generate
hu: Létrehozás

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
hu: A maximálisan engedélyezett képméret (például 640x480). Nullára állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha egy <a href="!image-toolkit-link">képkezelő eszközkészlet</a> be van állítva, a megadott méretnél nagyobb képek átméreteződnek, hogy illeszkedjenek a beállításhoz.

en: Load on every page except the listed pages.
hu: Betöltés mindenhol a felsorolt oldalakat kivéve.

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Example:
hu: Példa:

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Add tracking to specific pages
hu: Követőkód hozzáadása bizonyos oldalakhoz

en: Confirm e-mail address
hu: Email cím megerősítése

en: Backup and Migrate
hu: Mentés és költöztetés

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
hu: Adatbázis mentése / visszaállítása, vagy az adatok költöztetése egy másik Drupal webhelyre vagy webhelyről.

en: Backup the database.
hu: Az adatbázis mentése.

en: Restore the database from a previous backup
hu: Az adatbázis visszaállítása egy korábbi mentésből.

en: Backup every
hu: Mentés gyakorisága

en: Number of Backup files to keep
hu: A megtartott mentések száma

en: Exclude the following tables altogether
hu: A következő táblák együttes kizárása

en: The selected tables will not be added to the backup file.
hu: A kiválasztott táblák nem lesznek hozzáadva a mentési fájlhoz.

en: Exclude the data from the following tables
hu: A következő táblák adatainak kizárása

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
hu: A kiválasztott táblák szerkezete el lesz mentve, de a tartalma nem. A fájlméret csökkentésére használható a gyorstár adatok kizárásával.

en: Backup file name
hu: Mentési fájl neve

en: No Compression
hu: Nincs tömörítés

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Append a timestamp.
hu: Időbélyeg hozzáfűzése.

en: Timestamp format
hu: Időbélyeg formátuma

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
hu: Egy PHP <a href="!url">date()</a> formátumú kifejezésnek kell lennie.

en: Save these settings.
hu: Beállítások mentése.

en: Upload a Backup File
hu: Egy mentési fájl feltöltése

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
hu: A modulnak ezzel a változatával létrehozott mentés feltöltése. Más adatbázis mentések importálásához másik eszközt kell használni. Legnagyobb fájlméret: %size

en: Unable to open file %file to restore database
hu: %file fájlt nem lehet megnyitni az adatbázis visszaállításához

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
hu: Biztonsági figyelmeztetés: A <em>Backup and Migrate</em> modul nem tudja írni a teszt szövegfájlt a %directory könyvtárba, ezért nem tudja ellenőrizni a mentési cél biztonságát. A kiszolgáló mentései le lesznek tiltva, amíg a cél nem írható és nem biztonságos.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
hu: Biztonsági figyelmeztetés: A <em>Backup and Migrate</em> modul nem fogja elmenteni a mentési fájlokat a kiszolgálóra, mert a célkönyvtár nyilvánosan elérhető. Ha menteni kell a fájlokat a kiszolgálóra, akkor védetté kell tenni a „%directory”  könyvtárat.

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
hu: A Drupal adatbázis gyors mentése vagy költöztetése a szükségtelen adatok nélkül.

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Row
hu: Sor

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: IP address
hu: IP-cím

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Variants
hu: Változatok

en: Only in admin section
hu: Csak az admin részeknél

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
hu: Csak szöveg. A szóközök fontosak.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa pont a cím előtt van.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa nem pont a cím előtt van.

en: Theme development settings
hu: Sminkfejlesztés beállításai

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: A smink gyorstárának ürítése minden oldalletöltés esetén.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorstárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: erős teljesítményromlást eredményez, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: Layout method
hu: Felépítési mód

en: Liquid layout
hu: Rugalmas felépítés

en: Fixed layout
hu: Rögzített felépítés

en: <a href="!link">Wireframes</a> are useful when prototyping a website.
hu: A <a href="!link">drótvázak</a> prototípus oldalak létrehozásánál lehetnek hasznosak.

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
hu: A könnyebb sminkfejlesztés érdekében a smink gyorsítótár minden oldal betöltésekor újra lesz építve. A nagymértékű teljesítményromlás elkerülésének érdekében <em>rendkívül</em> fontos ezt éles webhelyen <a href="!link">kikapcsolni</a>.

en: File browser
hu: Fájlböngésző

en: Configuration profiles
hu: Profilok beállítása

en: Absolute URLs
hu: Abszolút webcímek

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
hu: Bekapcsolva az <em>IMCE</em> a teljes webcímeket adja vissza.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
hu: Feltöltés közben az alapértelmezett viselkedés már létező fájlok esetén.

en: Keep the existing file renaming the new one
hu: Tartsa meg a létező fájlt, az újat nevezze át

en: Keep the existing file rejecting the new one
hu: Tartsa meg a létező fájlt, az újat dobja el

en: Replace the existing file with the new one
hu: Cserélje a létező fájlt az újra

en: Default method for creating thumbnails
hu: Alapértelmezés szerinti bélyegkép előállítási mód

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
hu: Arányosítsa a képet, figyelembe véve a bélyegkép dimenzióit.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
hu: Először arányosítsa, aztán vágja a képet, hogy illeszkedjen a bélyegkép dimenziókhoz.

en: Role-profile assignments
hu: Szerepkör-profil összerendelések

en: Settings were imported from the profile %name
hu: %name profilból a beállítások átvéve.

en: Give a name to this profile.
hu: Nevet kell adni a profilnak.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
hu: Nullára állítva a legnagyobb elérhető értéket fogja használni.

en: Directory quota
hu: Könyvtár kvóta

en: Total user quota
hu: Teljes felhasználói kvóta

en: Set to * to remove the restriction.
hu: *-ra állítva megszűnik a korlátozás.

en: Maximum image resolution
hu: Maximális képfelbontás

en: Maximum number of files per operation
hu: Egy művelethez a fájlok maximális száma

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
hu: Itt engedélyezhető a felhasználók számára a többszörös állomány kijelölés olyan műveletekhez, mint például a törlés, átméretezés, stb. A teljes kötegelt fájlművelet egy Drupal hívással lefut, ami jó lehet. Ez viszont megnöveli a scriptek futási idejét, a kiszolgáló processzorát túlságosan igénybe veheti, illetve túllépheti a memória foglalási küszöbértéket, ami már nem annyira jó. Korlátlan számú fájlkezeléshez nullára kell állítani.

en: Profile has been added.
hu: A profil létrejött.

en: Including subdirectories
hu: Alkönyvtárakkal együtt

en: Directory path
hu: Könyvtár útvonal

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
hu: Könyvtárak meghatározása, melyekhez a profilba tartozó felhasználók elérhetnek.
    <ul>
    <li>A könyvtárútvonalak csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhatnak.</li>
    <li>A fájlrendszer gyökerének megadásához a <strong>.</strong> (pont) karakter használható.</li>
    <li>Az <strong>%uid</strong> mint helykitöltő használható a felhasználói azonosítóhoz. Pl. az <em>users/user%uid</em> olyan könyvtárakat hoz létre, mint <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, stb.</li>
      <li>A könyvtárlistáról való törléshez az elérési utat üresen kell hagyni.</li>
      <li>A könyvtárútvonalakban nagyobb rugalmassság érhető el, ha PHP kód adja vissza az útvonalat.<br />
      Ehhez az elérési útnak <strong>php:</strong> taggal kell kezdődnie, majd az ezt követő résznek érvényes php kódot kell tartalmaznia, mely a kívánt könyvtár elérési utat adja. <br /> Pl. <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> esetén a <strong>users/USER-NAME</strong> értéket adja vissza, mint könyvtárútvonal.<br />
      Egy példa a többszintű könyvtárszerkezetre: <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> esetén a <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> eredményt adja, amely a tagság kezdetének dátuma alapján ad egy önkategórizáló útvonalat.<br />
      Megjegyzés: A $user változó használandó a $GLOBALS['user'] kifejezés helyett, amióta ezek nem mindig megegyező objektumok.</li>
    </ul>
    <p>Meg kell említeni azt is, hogy a bélyegképekhez beállított jogosultságok nem érintik a feltöltéskor létrehozott bélyegképeket. Részletek lejjebb, a bélyegképek leírásában.</p>
    <p>Ha további mezőkre van szükség, akkor a meglévők kitöltése és mentése után a következő lapon újabbak állnak rendelkezésre.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
hu: „%name” profil biztosan törölhető?

en: Profile has been deleted.
hu: A profil törölve.

en: Import settings from other profiles
hu: Beállítások átvétele más profilokból

en: Duplicate directory paths are not allowed.
hu: A könyvtár elérési út megkettőzése nem engedélyezett.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
hu: %dirname nem fogadható el érvényes könyvtárnévként.

en: Create thumbnails
hu: Bélyegképek létrehozása

en: Selected files
hu: Kiválasztott fájlok

en: Width x Height
hu: Szélesség x magasság

en: Create a new image
hu: Új kép létrehozása

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
hu: Egyidejűleg maximum %num fájllal végezhető el a művelet.

en: directory (%dir)
hu: könyvtár (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Nem érvényes kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Upload failed.
hu: A feltöltés sikertelen.

en: File deletion successful: %files.
hu: Sikeres törlés: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
hu: Méretek beállítása az engedélyezett tartományon belül (1x1 - @dimensions).

en: File resizing successful: %files.
hu: Sikeres átméretezés: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
hu: %filename bélyegképeinek előállítása (%thumbnames) sikeres volt.

en: %filename is not an image.
hu: %filename nem kép.

en: Scaling up is not allowed.
hu: A nagyobbra méretezés nincs engedélyezve.

en: %filename(%dimensions) already exists.
hu: %filename (%dimensions) már létezik.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
hu: %filename fájlt nem lehet átméretezni %dimensions méretre

en: Unable to get a working directory for the file browser!
hu: Nem lehet a munkakönyvtárat elérni a fájlböngészőhöz!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
hu: Nincs érvényes könyvtár megadva a fájlböngésző számára!

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: File browsing is disabled in directory %dir.
hu: %dir könyvtárban tiltott a fájlok böngészése.

en: Do you want to refresh the current directory?
hu: Az aktuális könyvtár frissítése?

en: Delete selected files?
hu: A kijelölt fájlok törölhetők?

en: Please select a thumbnail.
hu: Ki kell választani egy bélyegképet.

en: You must select at least %num files.
hu: Legalább %num fájlt ki kell választani.

en: Tips
hu: Tippek

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
hu: Fájlokat kiválasztani a fájllistáról a megfelelő sorra kattintva lehet.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
hu: Ctrl+kattintással lehet fájlokat hozzáadni vagy eltávolítani az aktuális kijelölésből.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
hu: Tartományt kijelölni shift+kattintással lehet. Rá kell kattintani a kezdőelemre, majd shift+kattintással az utolsóra.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
hu: A fájlok rendezése a listaoszlop fejlécére kattintva lehetséges.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
hu: A munkaterület átméretezése a vízszintes és függőleges átméretező sávok húzásával lehetséges.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
hu: A fájllistában a kurzormozgató, a home, az end valamint a ctrl+A billentyűk segítségével lehet navigálni.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
hu: Gyorsbillentyűk a kiválasztott fájlokhoz: enter/beszúrás, törlés, R(átméretezés), T(bélyegkép), U(feltöltés).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
hu: A könyvtárlistában a kurzormozgató, a home és az end billentyűk használatával lehet navigálni.

en: Limitations
hu: Korlátozások

en: !num files using !dirsize of !quota
hu: !quota méretből !num fájl használ !dirsize lemezterületet

en: unlimited quota
hu: korlátlan kvóta

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Bundles
hu: Mezőcsoportok

en: Maintenance
hu: Karbantartás

en: Drupal version
hu: Drupal verzió

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Citation
hu: Idézet

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: IMCE Wysiwyg API bridge
hu: <em>IMCE WYSIWYG API</em> híd

en: Makes IMCE available as plugin for client-side editors integrated via Wysiwyg API.
hu: A <em>Wysiwyg API</em> segítségével elérhetővé teszi az <em>IMCE</em> modult, mint beépülőt az ügyféloldali szerkesztőkben.

en: Sitewide context
hu: Webhelyszintű környezet

en: Should this context always be set? If <strong>true</strong>, this context will be active across your entire site.
hu: Ez a környezet mindig alkalmazva legyen? Ha <strong>igen</strong>, akkor ez a környezet a teljes webhelyen mindig aktív lesz.

en: Section subtitle
hu: Szakasz alcíme

en: Section class
hu: Szakasz osztálya

en: Inject the selected css when this context is set.
hu: Szúrja be a kiválasztott CSS-t, ha ez a környezet van beállítva.

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Websites
hu: Weboldalak

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: More info
hu: További információk

en: Writable
hu: Írható

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: Files directory
hu: Fájlok könyvtára

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: opt-in or out of tracking
hu: követő be- és kikapcsolása

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: <a href="@module_list">Enable the profile module</a> to be able to use profile fields for more granular tracking.
hu: <a href="@module_list">Engedélyezni kell a felhasználói profil modult</a> a profil mezők használatához a részletes követési beállításokért.

en: Track translation sets as one unit
hu: A fordítási egységek közös követése

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
hu: A követési statisztika az eredeti tartalomhoz számolása, ha az a tartalom egy fordítási egység része. Engedélyezése esetén a fordítási egységek egy egységként lesznek kezelve.

en: Track internal search
hu: Belső keresés követése

en: Track AdSense ads
hu: Az <em>AdSense</em> reklámok követése

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az <em>AdSense</em> reklámok követése megjelenik a <em>Google Analytics</em> statisztikában.

en: Custom JavaScript code
hu: Egyedi JavaScript kód

en: Code snippet (before)
hu: Kódrészlet elé

en: Code snippet (after)
hu: Kódrészlet utána

en: JavaScript scope
hu: JavaScript hatóköre

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
hu: A Google által adott JavaScript követő kódot nem szabad a kódrészletekhez beírni. Ez a modul beépíti a követő kódot a megadott azonosítóval a beállítások alapján.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
hu: A javascript kódrészletek nem tartalmazhatnak &lt;script&gt; jelölőt.

en: Google Analytics configuration
hu: <em>Google Analytics</em> beállítások

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
hu: A követő aktív alapértelmezésben, de kikapcsolható.

en: Enable user tracking
hu: Felhasználó követés engedélyezése

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
hu: A követő <em>inaktív</em> alapértelmezésben, de bekapcsolható.

en: Google Analytics module
hu: <em>Google Analytics</em> modul

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
hu: A <em>Google Analytics</em> modul még nincs beállítva. A <a href="@url"><em>Google Analytics</em> beállítások oldalon</a> lehet a beállításokat elvégezni.

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
hu: @num_nids tartalom sikeresen létre lett hozva.

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorstár minden lekérésnél újra van építve. Éles oldalakon <a href="!url">ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget.

en: Enter function name for api lookup
hu: Függvénynév megadása az API-ban való kereséshez

en: API Site
hu: API webhely

en: The base URL for your developer documentation links. You might change this if you run <a href="!url">api.module</a> locally.
hu: Fejlesztői dokumentáció oldalának webcíme. Megváltoztatható az <a href="!url">api.module</a> helyi használatakor.

en: Krumo display
hu: <em>Krumo</em> képernyő

en: Select a skin for your debug messages or select <em>disabled</em> to display object and array output in standard PHP format.
hu: Bőr kiválasztása a hibakereső üzenetekhez vagy <em>tiltás</em> az objektumok és tömbök kimenetének szabványos PHP formában történő megjelenítéséhez.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorstár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: While creating new templates and theme_ overrides the theme registry needs to be rebuilt.
hu: Új sablonok és theme_ felülírások létrehozásakor szükséges a smink gyorstár újraépítése.

en: Uninstall and then install the selected modules. <code>hook_uninstall()</code> and <code>hook_install()</code> will be executed and the schema version number will be set to the most recent update number. You may have to manually clear out any existing tables first if the module doesn't implement <code>hook_uninstall()</code>.
hu: A kiválasztott modulok törlése, majd telepítése. A <code>hook_uninstall()</code> és a <code>hook_install()</code> lesz végrehajtva és a séma változatszáma a legfrissebb frissítés szerint lesz beállítva. Először manuálisan törölni kell a meglévő táblákat, ha a modulban nincs megvalósítva a <code>hook_uninstall()</code> hurok.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Saved new value for %name.
hu: %name új értéke el lett mentve.

en: Display of !type !obj
hu: !type !obj megjelenítése

en: {empty}
hu: {üres}

en: The file could not be written.
hu: A fájl nem írható.

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
hu[0]: Egy változó törölve lett.
hu[1]: @count változó törölve lett.

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
hu: Az összes oldal, tartalom, smink és változó gyorstárat tartalmazó adatbázis gyorstár és a CSS gyorstár kiürítése.

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
hu: Lista a jelenlegi felhasználói függvényekről dokumentációs hivatkozásokkal.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
hu: Az adott modul hook_uninstall() majd a hook_install() függvényének futtatása.

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Edit and delete site variables.
hu: Oldal változóinak törlése és szerkesztése.

en: View your server's PHP configuration
hu: A kiszolgáló PHP beállításainak megtekintése

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: View a list of available theme functions across the whole site.
hu: A webhelyen rendelkezésre álló összes sminkfüggvény listájának megtekintése.

en: View the active form/render elements for this site.
hu: Az oldal aktív űrlap-, vagy egyéb elemeinek megtekintése.

en: List the contents of $_SESSION.
hu: $_SESSION tartalmának listázása.

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
hu: . Ez a típus olyan CCK mezőket tartalmaz, melyek csak akkor tölthetőek fel, ha megvalósítják a content_generate hurkot.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Does not grant any access, but could block lower priority grants; not in !na.
hu: Nem biztosít hozzáférést, de blokkolhatja az alacsonyabb prioritású jogokat. Nincs itt: !na.

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: Bio
hu: Életrajz

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Slash
hu: Perjel

en: Main menu
hu: Főmenü

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hu: %name felhasználó egyszer használható beléptető hivatkozást használt (%timestamp).

en: New user: %name (%email).
hu: Új felhasználó: %name (%email).

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: High performance integration with memcache.
hu: Nagy teljesítmény integrálása a <em>Memcache</em> segítségével.

en: Show memcache statistics at the bottom of each page
hu: A <em>Memcache</em> statisztikák megjelenítése minden oldal alján.

en: These statistics will be visible to users with the 'access memcache statistics' permission.
hu: Ezek a statisztikák láthatóak lesznek a „memcache statisztikák elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: Memcache statistics
hu: Memcache statisztikák

en: Adds a User Interface to monitor the Memcache for this site.
hu: Egy felhasználói felületet ad a webhelyen a <em>Memcache</em> megfigyeléséhez.

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Original file name
hu: Eredeti fájlnév

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Collapsible form
hu: Összecsukható űrlap

en: Please re-type your e-mail address to confirm it is accurate.
hu: Ismételten meg kell adni az email címet a cím pontosságának az ellenőrzéséhez.

en: Allow users to login using their e-mail address
hu: A felhasználók a bejelentkezéshez hasznáhatják az e-mail címüket

en: Use two e-mail fields on registration form
hu: Két email cím mezőt használjon a regisztrációs űrlapon

en: Set password
hu: Jelszó beállítása

en: Never delete
hu: Soha nem töröl

en: Immediate login
hu: Azonnali belépés

en: Redirections
hu: Átirányítások

en: Minimum password length
hu: A jelszó legkisebb hossza

en: You must enter a password.
hu: Meg kell adni egy jelszót.

en: The password contains an illegal character.
hu: A jelszó egy érvénytelen karaktert tartalmaz.

en: The password is too short: it must be at least %min_length characters.
hu: A jelszó túl rövid. Legkevesebb %min_length karaktert kell tartalmaznia.

en: Account validation
hu: Fiók érvényesítése

en: re-send validation e-mail
hu: ellenőrző email újraküldése

en: This name has already been taken by another user.
hu: Ez a név egy másik felhasználó által már foglalt.

en: This e-mail has already been taken by another user.
hu: Ez az email cím egy másik felhasználó által már foglalt.

en: Username or e-mail address
hu: Felhasználónév vagy email cím

en: Username or e-mail
hu: Felhasználónév vagy email cím

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
hu: A felhasználónévvel vagy az email címmel egyaránt be lehet jelentkezni.

en: The password field is case sensitive.
hu: A jelszó mező érzékeny a kis-, illetve nagybetűkre.

en: Validate e-mail address
hu: Email cím ellenőrzése

en: Re-send validation e-mail
hu: Ellenőrző email újraküldése

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Teaser break
hu: Bevezető töréspont

en: Image resize filter
hu: Képátméretező szűrő

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: %editor profile for %format
hu: %editor profil %format formátumnak

en: Enabled by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
hu: Az alapértelmezett szerkesztő állapot lehetővé teszi a felhasználók hozzáférését ehhez a profilhoz. A felhasználók felülírhatják ezt az állapotot, ha a következő lehetőség engedélyezve van.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a felhasználók megváltoztathatják szerkesztőjük alapértelmezett állapotát a felhasználói profiljukban.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
hu: Mutassa a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> kapcsoló hivatkozást.

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
hu: Megjelenjen a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> hivatkozás a szövegmező alatt, avagy sem. Ha nem engedélyezett, akkor a felhasználói beállítás vagy a globális alapértelmezés lesz alkalmazva (lásd fent).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az eszköztár a szövegmező alatt vagy felett jelenjen meg.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
hu: Ez a beállítás az ikonok elhelyezkedését szabályozza a szerkesztő eszköztárán.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
hu: Hol jelenjen meg a HTML elemek elérési útvonala (például <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi az átméretező gomb engedélyezését / tiltását. Ha engedélyezett, akkor az elérési út eszköztárat „Fenn”, vagy „Lenn” értékre kell állítani, hogy az átmérezető ikon megjelenhessen.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor lehetséges a hibás kódok, mint például a <code>&lt;HEAD&gt;</code> tag eltávolítása a HTML elemekből.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő TAB karaktereket fog beszúrni, és megőriz más helyörző karaktereket, mint ahogy a PRE elem teszi a HTML-ben.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a HTML jelölők határozzák meg a betűméretet, a betűtipust, a betű-, és háttérszínt a beágyazott CSS stílus helyett.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő eltávolítja a felesleges sortöréseket a szövegből. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő újra fogja formázni a HTML forráskódot. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: Force cleanup on standard paste
hu: Kényszerített tisztítás beszúráskor

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az alapértelmezett beszúrás művelet (CTRL-V vagy SHIFT-INS) viselkedése hasonló lesz a „beszúrás Wordből” művelethez.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
hu: HTML blokk formátumok vesszővel elválasztott listája. Lehetséges értékei: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
hu: Smink CSS használata

en: Define CSS
hu: CSS megadása

en: Editor default CSS
hu: Szerkesztő alapértelmezett CSS

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
hu: A szerkesztőben használandó CSS stíluslap meghatározása.<br />Smink CSS használata - az oldal jelenlegi stíluslapjának betöltése.<br />CSS megadása - a kivánt stíluslap elérési útjának megadása lejjebb.<br />Szerkesztő alapértelmezett CSS - a szerkesztő alapértelmezett stíluslapjának használata.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
hu: Ha fent a „CSS megadása” van kiválasztva, akkor itt a CSS fájl elérési útját kell megadni, vagy a CSS fájlok vesszővel elválasztott felsorolását.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
hu: Elérhető vezérjelek: <code>%b</code> (bázis útvonal, pl: <code>/</code>), <code>%t</code> (útvonal a sminkhez, pl: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg ebben a formátumban: !format. Például: !example<br />Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan betöltésre kerülnek minden betöltött stíluslapról.

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
hu: %format <em>Wysiwyg</em> profil mentve.

en: No editor
hu: Nincs szerkesztő

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hu: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Letöltés</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
hu: Az archívumból kicsomagolt összes fájlt egy új könyvtárba kell másolni az alábbi helyre:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
hu: Tehát az aktuális könyvtár itt található:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
hu: Telepítési útmutató

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
hu: Jelenleg nincs egy szerkesztő program sem telepítve. A következő lista tartalmazza a jelenleg támogatott szerkesztőket:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
hu: „%name” profil biztosan eltávolítható?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
hu: %name <em>Wysiwyg</em> profil törölve lett.

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Configure client-side editors.
hu: Ügyféloldali szerkesztők beállítása.

en: Disable rich-text
hu: Szövegszerkesztő tiltása

en: Enable rich-text
hu: Szövegszerkesztő engedélyezése

en: The version of %editor could not be detected.
hu: %editor verziószáma nem érzékelhető.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
hu: A telepített %editor %version nem támogatott.

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Forecolor
hu: Szövegszín

en: Backcolor
hu: Háttérszín

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Create DIV container
hu: DIV konténer létrehozása

en: FitWindow
hu: Ablakhoz igazítás

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Autogrow
hu: Automatikus növekedés

en: Table drag/resize
hu: Táblázat vontatás/átméretezés

en: Table: Cell properties
hu: Táblázat: Cella tulajdonságok

en: Table: Insert row after
hu: Táblázat: Sor beszúrása utána

en: Table: Insert column after
hu: Táblázat: Oszlop beszúrása utána

en: Table: Insert cell after
hu: Táblázat: Cella beszúrása utána

en: Table: Delete rows
hu: Táblázat: Sorok törlése

en: Table: Delete columns
hu: Táblázat: Oszlopok törlése

en: Table: Delete cells
hu: Táblázat: Cellák törlése

en: Table: Merge cells
hu: Táblázat: Cellák összevonása

en: Table: Horizontal split cell
hu: Táblázat: Cellák vízszintes szétválasztása

en: Sup
hu: Felső index

en: Sub
hu: Alsó index

en: Clean-up
hu: Tisztítás

en: Visual aid
hu: Látható segítség

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Advanced horizontal rule
hu: Haladó vízszintes vonal

en: Advanced image
hu: Haladó kép

en: Advanced link
hu: Haladó hivatkozás

en: Auto save
hu: Automatikus mentés

en: Context menu
hu: Helyi menü

en: Left-to-right
hu: Balról jobbra

en: Right-to-left
hu: Jobbról balra

en: Emotions
hu: Érzések

en: Inline popups
hu: Beágyazott felugró ablakok

en: Insert date
hu: Dátum beszúrás

en: Insert time
hu: Idő beszúrás

en: Insert layer
hu: Réteg beszúrás

en: Move forward
hu: Előre mozgatás

en: Move backward
hu: Hátra mozgatás

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Paste text
hu: Szöveg beillesztés

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Safari compatibility
hu: Safari kompatibilitás

en: Spell check
hu: Helyesírás ellenőrzés

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Show/hide hidden elements
hu: Rejtett elemek mutatása/elrejtése

en: Separate the teaser and body of this content
hu: A bevezető és a törzs elválasztása ennél a tartalomnál

en: Parent term(s)
hu: Szülő kifejezések

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: filter
hu: szűrő

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: - All -
hu: - Mind -

en: HTTP request status
hu: HTTP kérés állapota

en: Fails
hu: Nem sikerült

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
hu: A rendszer vagy a hálózat beállításai nem teszik lehetővé, hogy a Drupal weboldalakat érjen el, ami csökkentett működést eredményez. A hiba oka a webszerver- vagy a PHP beállítása lehet, javasolt kijavítani, hogy elérhető legyen a rendelkezésre álló frissítési információk letöltése, a hírcsatornák betöltése, az OpenID felhasználásával történő belépés vagy más hálózatfüggő szolgáltatás.

en: Import code
hu: Kód importálása

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <em>!module</em> modul összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: Array
hu: Tömb

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: HTTP response code
hu: HTTP válaszkód

en: Execute PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
hu: Egy megadott nyelvhez beállított átirányítás mindig használva lesz amikor az oldalt ezen a nyelven kérik le. Ez az átirányítás elsőbbséget élvez az <em>Összes nyelvnél</em> megadott átirányításokkal szemben.

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: Display a warning message to users when they are redirected.
hu: Figyelmeztető üzenet megjelenítése a felhasználóknak, amikor átirányított oldalra kerülnek.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
hu: Az útvonalálnevek megváltozásakor automatikusan létrehozza az átirányítást.

en: Never (do not discard)
hu: Soha (nem hagyja figyelmen kívül)

en: Default redirect status
hu: Alapértelmezett átirányítási állapot

en: Removed 1 inactive redirect from the database. | Removed @count inactive redirects from the database.
hu[0]: 1 inaktív átirányítás eltávolítva az adatbázisból.
hu[1]: @count inaktív átirányítás eltávolítva az adatbázisból.

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Configure behavior for URL redirects.
hu: Webcím átirányítások viselkedésének beállítása.

en: Search 404 settings
hu: Keresés 404 beállítások

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a google search was performed using the query %keys.
hu: A kért oldal nem található. %keys kulcsszó használatával a rendszer végrehajtott egy Google keresést a kényelmetlenség elkerülésére.

en: The page you requested does not exist. A search for %keys resulted in this page.
hu: A kért oldal nem létezik, vagy átnevezték. <em>%keys</em> kifejezés keresési eredménye látható az oldalon.

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a search was performed using the query %keys.
hu: A kért oldal nem létezik, vagy átnevezték. <em>%keys</em> kulcsszó használatával a rendszer végrehajtott egy keresést a kényelmetlenség elkerülésére.

en: Words to ignore
hu: Mellőzött szavak

en: These words will be ignored from the search query. Separate words with a space, e.g.: "and or the".
hu: Ezek a szavak mellőzve lesznek a keresési lekérdezésben. Szóközzel kell elválasztani a szavakat, például „és vagy a”.

en: Extensions to ignore
hu: Mellőzött kiterjesztések

en: These extensions will be ignored from the search query, e.g.: http://www.example.com/invalid/page.php will only search for "invalid page". Separate extensions with a space, e.g.: "htm html php". Do not include leading dot.
hu: Ezek a kiterjesztések mellőzve lesznek a keresési lekérdezésben. Például a „http://www.example.com/ervenytelen/oldal.php” esetén a keresőkifejezés csak „ervenytelen oldal”. Szóközzel kell elválasztani a szavakat, például „htm html php”. Pont nem szükséges eléjük.

en: Extensions to abort search
hu: Kiterjesztések, melyek megszakítják a keresést

en: A search will not be performed for a query ending in these extensions. Separate extensions with a space, e.g.: "gif jpg jpeg bmp png". Do not include leading dot.
hu: A keresés nem lesz végrehajtva, ha a lekérdezés ezekre a kiterjesztésekre végződik. Szóközzel kell elválasztani a kiterjesztéseket, például „gif jpg jpeg bmp png”. Pont nem szükséges eléjük.

en: PCRE filter
hu: PCRE szűrő

en: This regular expression will be applied to filter all queries. The parts of the path that match the expression will be EXCLUDED from the search. You do NOT have to enclose the regex in forward slashes when defining the PCRE. e.g.: use "[foo]bar" instead of "/[foo]bar/". On how to use a PCRE Regex please refer <a href="http://php.net/pcre">PCRE pages in the PHP Manual</a>.
hu: Ez a reguláris kifejezés szűrőként lesz alkalmazva minden kérésre. Az útvonal azon részei, melyek illeszkednek a kifejezésre KI LESZNEK ZÁRVA a keresésből. NEM kell a kifejezést perjelek közé zárni a PCRE megadásakor. Például „[pél]da” használható „/[pél]da/” helyett. A PCRE reguláris kifejezések használatáról további információk a <a href="http://php.net/pcre">PHP kézikönyv PCRE oldalain</a> találhatóak.

en: Search 404
hu: Keresés 404

en: Drupal root directory
hu: Drupal gyökérkönyvtára

en: CDN integration is disabled for all users.
hu: A CDN integráció minden felhasználó számára tiltott.

en: CDN integration is enabled for all users.
hu: A CDN integráció minden felhasználó számára engedélyezett.

en: Other settings.
hu: Egyéb beállítások.

en: Ampersand
hu: & jel

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hu: A változáskövetés lehetővé teszi a különböző korábbi állapotokra való visszatérést, és az azokkal való összehasonlítást.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: select different theme
hu: más smink választása

en: Compact mode
hu: Tömör mód

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hu: A további teendők leírása nemsokára emailben érkezik.

en: Slot
hu: Hely

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: Transliterate
hu: Latinbetűs átirat

en: Styles
hu: Stílusok

en: Hello world!
hu: Hello világ!

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törölve lett.

en: Comparing two revisions:
hu: Két változat összehasonlítása:

en: Show diffs inline for this content type
hu: Jelen tartalomtípus eltéréseinek beágyazott megjelenítése

en: Highlight changes
hu: Változások kiemelése

en: List revisions
hu: Változatok listázása

en: Show latest diff
hu: Legfrissebb eltérés megjelenítése

en: Last modification date
hu: Utolsó módosítás dátuma

en: Base name
hu: Alapnév

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: Edit !type
hu: !type szerkesztése

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrehozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a szerepkörök, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifier típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: szerepkör

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik szerepkörben lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a <em>Views</em> tartalmak használatát a <em>Panels</em>, a <em>Dashboard</em> és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Panel oldal

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: Theme variables
hu: Sminkváltozók

en: The description of this context definition.
hu: Az adott környezet meghatározásnak a leírása.

en: Reactions
hu: Reakciók

en: 0.9
hu: 0,9

en: 0.8
hu: 0,8

en: 0.7
hu: 0,7

en: 0.6
hu: 0,6

en: 0.5
hu: 0,5

en: 0.4
hu: 0,4

en: 0.3
hu: 0,3

en: 0.2
hu: 0,2

en: 0.1
hu: 0,1

en: XML sitemap
hu: XML webhelytérkép

en: XML sitemap engines
hu: XML webhelytérkép motorok

en: Submit the sitemap to search engines.
hu: Webhelytérkép elküldése a keresőmotoroknak.

en: XML sitemap node
hu: XML webhelytérkép tartalom

en: XML sitemap taxonomy
hu: XML webhelytérkép taxonómia

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
hu: Taxonómia kifejezés hivatkozások hozzáadása a webhelytérképhez.

en: Default priority
hu: Alapértelmezés szerinti fontosság

en: XML sitemap user
hu: XML webhelytérkép felhasználó

en: Indexed
hu: Indexelve

en: Affiliation
hu: Intézményi háttér

en: Broken links
hu: Sérült hivatkozások

en: Shows a list of broken links in content.
hu: Megmutatja a tartalmakban található sérült hivatkozások listáját.

en: Edit link settings
hu: Hivatkozás beállítások szerkesztése

en: Check settings
hu: Ellenőrzési beállítások

en: After one failed check
hu: Egy meghiúsult ellenőrzés után

en: After two failed checks
hu: Két meghiúsult ellenőrzés után

en: After three failed checks
hu: Három meghiúsult ellenőrzés után

en: After five failed checks
hu: Öt meghiúsult ellenőrzés után

en: After ten failed checks
hu: Tíz meghiúsult ellenőrzés után

en: After one file not found error
hu: Egy fájl nem található hibaüzenet után

en: After two file not found errors
hu: Két fájl nem található hibaüzenet után

en: After three file not found errors
hu: Három fájl nem található hibaüzenet után

en: After five file not found errors
hu: Öt fájl nem található hibaüzenet után

en: After ten file not found errors
hu: Tíz fájl nem található hibaüzenet után

en: Comment: @title
hu: Hozzászólás: @title

en: Block: @title
hu: Blokk: @title

en: One node has been scanned. | @count nodes have been scanned.
hu[0]: Egy tartalom át lett vizsgálva.
hu[1]: @count tartalom át lett vizsgálva.

en: One comment has been scanned. | @count comments have been scanned.
hu[0]: Egy hozzászólás át lett vizsgálva.
hu[1]: @count hozzászólás át lett vizsgálva.

en: One block has been scanned. | @count blocks have been scanned.
hu[0]: Egy blokk át lett vizsgálva.
hu[1]: @count blokk át lett vizsgálva.

en: Edit node @node
hu: @node tartalom szerkesztése

en: Edit comment @comment
hu: @comment hozzászólás szerkesztése

en: Edit block @block
hu: @block blokk szerkesztése

en: No broken links have been found.
hu: Nincs sérült hivatkozás.

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Show or hide memcache statistics at the bottom of each page.
hu: Megmutatja, vagy elrejti a <em>Memcache</em> statisztikákat az oldalak alján.

en: Canonical URL
hu: Általános webcím

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: Minimum sitemap lifetime
hu: Webhelytérkép legkisebb élettartama

en: No minimum
hu: Nincs alsó korlát

en: Number of links in each sitemap page
hu: Az egy webhelytérkép-oldalra eső hivatkozások száma

en: Maximum number of sitemap links to process at once
hu: Maximum hány webhelytérkép hivatkozás kerüljön feldolgozásra egyszerre

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
hu: Ha probléma adódik cron futtatáskor vagy a webhelytérkép újraépítésekor, érdemes ezt az értéket alacsonyabbra módosítani.

en: Sitemap cache directory
hu: Webhelytérképek gyorsítótárának könyvtára

en: Change frequency
hu: Gyakoriság megváltoztatása

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
hu: A megadott egy webhelytérkép oldalra kerülő linkmennyiséggel (@size) több, mint 1000 webhelytérkép-oldal jönne létre, ezért növelni kell ezt az értéket.

en: Invalid base URL.
hu: Érvénytelen alap URL.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
hu: A webhelytérkép a friss adatokat tartalmazza, nem szükséges újraépíteni.

en: Rebuild sitemap
hu: Webhelytérkép újraépítése

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
hu: Ezen webcím elsődlegessége a webhely többi webcíméhez képest.

en: Default (@value)
hu: Alapértelmezett (@value)

en: Rebuilding Sitemap
hu: Webhelytérkép újraépítése

en: Could not open file @file for writing.
hu: @file fájl megnyitása írásra nem sikerült.

en: Unknown error occurred while writing to file @file.
hu: @file fájlba történő íráskor ismeretlen hiba történt.

en: Sitemap file
hu: Webhelytérkép-fájl

en: Generated by the <a href="@link-xmlsitemap">Drupal XML sitemap module</a>.
hu: A webhelytérképet a Drupal <a href="@link-xmlsitemap">XML Sitemap</a> modulja generálta.

en: Number of sitemaps in this index
hu: A webhelytérképek száma ebben az indexben

en: Click on the table headers to change sorting.
hu: A táblázatfejlécre kattintással megváltoztatható annak rendezése.

en: Sitemap URL
hu: Webhelytérkép webcím

en: Number of URLs in this sitemap
hu: A hivatkozások száma a webhelytérképen

en: URL location
hu: Webcím

en: Invalid sitemap link priority %priority.<br />@link
hu: A webhelytérkép-hivatkozás elsőbbsége érvénytelen: %priority.<br />@link

en: Negative changecount value. Please report this to <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link
hu: A változtatásszámláló értéke negatív. Ezt jelenteni kellene itt: <a href="@516928">@516928</a>.<br />@link

en: Rebuild the site map.
hu: A webhelytérkép újraépítése.

en: XML sitemap cache directory
hu: Az XML webhelytérképek gyorsítótár-könyvtára

en: Cached files have not been generated yet.
hu: A gyorsítótárazott fájlok még nem jöttek létre.

en: The XML sitemap data is out of sync and needs to be <a href="@link-rebuild">completely rebuilt<a>.
hu: A webhelytérkép XML-adatai nincsenek összhangban, ezért a teljes <a href="@link-rebuild">újraépítésük szükséges</a>.

en: The XML cached files are out of date and need to be regenerated. You can <a href="@link-cron">run cron manually</a> to regenerate the sitemap files.
hu: A gyorsítótárazott XML-fájlok elavultak, ezért újbóli feltérképezés szükséges, ami a <code>cron</code> <a href="@link-cron">időzítő futtatásával</a> lehetséges.

en: Path to link
hu: Hivatkozás útvonala

en: There is already an existing link in the sitemap with the path %link.
hu: %link útvonallal már létezik hivatkozás a webhelytérképen.

en: The custom link %link is either invalid or it cannot be accessed by anonymous users.
hu: A megadott %link egyéni hivatkozás érvénytelen vagy nem elérhető névtelen felhasználók számára.

en: The custom link for %loc was saved.
hu: %loc egyedi hivatkozás mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
hu: %loc egyedi hivatkozás biztosan törölhető?

en: The custom link for %loc has been deleted.
hu: %loc egyedi hivatkozás törlése megtörtént.

en: XML sitemap custom
hu: Egyedi XML webhelytérkép

en: Adds user configurable links to the sitemap.
hu: Felhasználók által beállítható hivatkozásokat ad a webhelytérképhez.

en: Submit the sitemap to the following engines
hu: Webhelytérkép elküldése az alábbi keresőmotoroknak

en: Do not submit more often than every
hu: Ne küldje el többször, mint

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
hu: Csak akkor kell beküldeni, ha a webhelytérkép változott a legutóbbi beküldés óta.

en: Custom submission URLs
hu: Egyéni beküldés webcímei

en: In order to verify site ownership with the search engines listed below, it is highly recommended to download and install the <a href="@site-verify">Site verification module</a>.
hu: A webhely tulajdonjogának az alábbi keresőmotorok felé való igazolásához a <a href="@site-verify">Site Verification</a> modul használata ajánlott.

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
hu: A webhelytérkép beküldve %url címre, a kapott válasz pedig @code

en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

en: XML sitemap menu
hu: XML webhelytérkép menüje

en: Adds menu item links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a menüelemeket a webhelytérképhez.

en: Adds content links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a tartalmak hivatkozásait a webhelytérképhez.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: szerepkör

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: Automatic (recommended)
hu: Automatikus (ajánlott)

en: (highest)
hu: (legmagasabb)

en: (normal)
hu: (szokásos)

en: (lowest)
hu: (legalacsonyabb)

en: Please increase the number of links per page.
hu: Növelni kell a hivatkozások oldalankénti számát.

en: XML sitemap link count
hu: Az XML webhelytérkép hivatkozásainak száma

en: You have exceeded the number of links that your sitemap can contain (@num).
hu: A webhelytérkép hivatkozásainak száma meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@num).

en: XML sitemap page count
hu: Az XML webhelytérkép oldalainak száma

en: Creates an XML sitemap conforming to the <a href="http://sitemaps.org/">sitemaps.org protocol</a>.
hu: Egy XML-alapú webhelytérképet hoz létre a <a href="http://sitemaps.org">Sitemaps.org</a> ajánlásainak megfelelően.

en: XML sitemap internationalization
hu: Az XML webhelytérkép nemzetköziesítése

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
hu: A webhelytérkép megformázása stíluslappal, hogy emberek számára olvashatóbb legyen.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
hu: Nem szükséges az újraépítés. Ha csak az XML webhelytérkép fájlok újragenerálására van szükség, elég a <a href="@link-cron">cron manuális futtatása</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
hu: Egyéni belefoglalások és elsődleges hivatkozások mentése és visszaállítása.

en: This action rebuilds your site's XML sitemap and regenerates the cached files, and may be a lengthy process. If you just installed XML sitemap, this can be helpful to import all your site's content into the sitemap. Otherwise, this should only be used in emergencies.
hu: Ez a művelet újraépíti az XML webhelytérképet és újragenerálja a gyorsítótárazott fájlokat, ezért a folyamat hosszú lehet. Használata csak indokolt esetben ajánlott, például az <em>XML Sitemap</em> modul friss telepítése után az összes tartalom kezdeti feltérképezésére.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
hu: Többnyelvű XML webhelytérképek engedélyezése.

en: Inclusion: @value
hu: Beleértve: @value

en: Priority: @value
hu: Fontosság: @value

en: Save !type
hu: !type mentése

en: Delete !type
hu: !type törlése

en: RSS feed for front page
hu: RSS hírfolyam a kezdőlap számára

en: Include on the right side
hu: Hozzáadás a jobb oldalon

en: Include on the left side
hu: Hozzáadás a bal oldalon

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: My Account
hu: Saját adatok

en: Robots
hu: Keresőrobotok

en: The second block provided by this module shows the entries in the node_access table for any nodes shown on the current page.  You can enable the debug mode on the <a href="@settings_page">settings page</a> to display much more information, but this can cause considerable overhead.  Because the tables shown are wide, it is recommended to enable the blocks in the page footer rather than a sidebar.
hu: A modul által biztosított második blokk a node_acess táblának bármely, az aktuális oldalon megjelenő tartalomra vonatkozó bejegyzését mutatja meg. Több információ megjelenítéséhez lehetőség van a hibakereső mód engedélyezésére a <a href="@settings_page">beállítások oldalon</a>, de ez tekintélyes többletterhelést okoz. Mivel a táblák megjelenítése széles, javasolt a blokkot az oldalsávok helyett a láblécben megjeleníteni.

en: This module also provides a <a href="@summary_page">summary page</a> which shows general information about your node_access table.  If you have installed the Views module, you may browse node_access by realm.
hu: Ez a modul biztosít még egy <a href="@summary_page">összefoglaló oldalt</a>, ahol általános információk találhatóak a node_access tábláról. Ha a <em>Views</em> modul telepítve van, akkor a node_access tábla tartományok szerint is böngészhető.

en: To see more details enable <a href="@debug_mode">debug mode</a>.
hu: További részletek megtekintéséhez engedélyezni kell a <a href="@debug_mode">hibakereső módot</a>.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: Create nodes of the '@Node_type' type.
hu: „@Node_type” típusú tartalmak létrehozása.

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
hu: Nem lehet betölteni a tartalmat &ndash;! Ez sosem történhet meg!

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Existing sitemap.xml file found.
hu: Létező sitemap.xml fájl található.

en: The XML sitemap module cannot display its XML output if there is an existing sitemap.xml file in your website root.
hu: Az XML webhelytérkép modul nem tudja megjeleníteni a saját XML fájlját, ha egy létező sitemap.xml fájl van a webhely gyökérkönyvtárában.

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: Additional CSS classes
hu: Hozzáadandó CSS osztályok

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hu: Ezt a szerepkört minden azonosított felhasználó megkapja.

en: Movie
hu: Film

en: styles
hu: stílusok

en: Meta tag
hu: Meta jelölő

en: Add verification
hu: Megerősítés hozzáadása

en: Navigation bar
hu: Navigációs sáv

en: Jump to Navigation
hu: Ugrás a navigációra

en: Replace files
hu: Fájlok cseréje

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: Enable the %revisions page for this content type
hu: %revisions oldal engedélyezése jelen tartalomtípus számára

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár elrendezése. A függőleges működik jól nagy, széles képernyőkkel, míg a vízszintes lesz jobb korlátozott lehetőségek esetén.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár helyzete, hogy ne ütközzön az aktuális smink egyéb elemeivel.

en: use admin toolbar
hu: adminisztrációs eszköztár használata

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
hu: Drupal felhasználói felület segítők adminisztrátoroknak és kezelőknek.

en: Other tools
hu: Egyéb eszközök

en: Show querylog
hu: Lekérdezésnapló mutatása

en: Hide querylog
hu: Lekérdezésnapló elrejtése

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
hu: További információ a HTTP átirányítás állapotkódjairól: <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
hu: Az átirányítás elmentve.

en: Edit redirect
hu: Átirányítás szerkesztése

en: No redirects
hu: Nincs átirányítás

en: 1 redirect | @count redirects
hu[0]: 1 átirányítás
hu[1]: @count átirányítás

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
hu: A létező fájlok nevei valóban átírhatóak?

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
hu: Nem minden fájl neve lett átalakítva. A következő fájlok nem érhetőek el, ezért mellőzve lettek:

en: @filenames have been successfully transliterated.
hu: @filenames sikeresen át lett írva latinbetűsre.

en: 1 file name | @count file names
hu[0]: 1 fájlnév
hu[1]: @count fájlnév

en: Lowercase transliterated file names.
hu: Kisbetűsre átírt fájlnevek.

en: Convert existing file names to US-ASCII.
hu: US-ASCII karakterekre alakítja át a létező fájlok neveit.

en: Transliteration has been installed. <a href="@transliteration-url">Fix existing file names</a>.
hu: A latinbetűs átirat telepítve lett. <a href="@transliteration-url">Létező fájlnevek átírása</a>.

en: Converts non-latin text to US-ASCII and sanitizes file names.
hu: A nem latin szöveget alakítja át US-ASCII formátumra és tisztítja a fájlneveket.

en: No URL redirects available.
hu: Nincsenek elérhető webcím átirányítások.

en: Filter redirects
hu: Átirányítások szűrése

en: No redirects selected.
hu: Nincsenek kiválasztva átirányítások.

en: Enter an internal Drupal path, path alias, or complete external URL (like http://example.com/) to redirect to. Use %front to redirect to the front page.
hu: Az átirányítás céljaként egy belső Drupal útvonalat, útvonalálnevet vagy teljes külső webcímet (például „http://example.com/”) kell megadni. A főoldalra átirányításhoz „%front” használható.

en: @action @count redirects.
hu: @action átirányítás: @count

en: @action @count redirect. | @action @count redirects.
hu[0]: @action átirányítás: @count
hu[1]: @action átirányítás: @count

en: Are you sure you want to @action this redirect? | Are you sure you want to @action these redirects?
hu[0]: Biztosan végrehajtható az átirányításon a következő művelet: @action?
hu[1]: Biztosan végrehajtható az átirányításokon a következő művelet: @action?

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
hu: A forrás útvonal nem tartalmazhat lapon belüli átirányítást.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
hu: %source forrásútvonal már át van irányítva. <a href="@edit-page">A meglévő átirányítás szerkesztése</a>.

en: How many URL redirects would you like to generate?
hu: Mennyi webcím átirányítás legyen létrehozva?

en: Delete all URL redirects before generating new URL redirects.
hu: Minden webcím átirányítás törlése az új átirányítások létrehozása előtt.

en: Generate redirects
hu: Átirányítások létrehozása

en: Render
hu: Formázás

en: Exported content
hu: Exportált tartalom

en: override
hu: felülír

en: There are no !items to display.
hu: Nincs megjeleníthető !items.

en: Are you sure you want to delete this !type?
hu: Ez a !type biztosan törölhető?

en: List !type
hu: !type lista

en: Export !type
hu: !type exportálása

en: The type of the database. Drupal only supports one database type at a time, so this must be the same as the current database type.
hu: Az adatbázis típusa. A Drupal egy időben egyszerre csak egy adatbázis típust támogat, tehát ennek meg kell egyeznie a jelenlegi adatbázis típussal.

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
hu: Az adatbázis neve. Az adatbázis innen nem hozható létre, kizárólag meglévő adatbázis választható.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
hu: Írásjoggal rendelkező adatbázis felhasználó megadása.

en: The database name is not valid.
hu: Az adatbázisnév érvénytelen.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
hu: Megadhatóak azok a táblák, melyek nem kerülnek bele az adatbázismentésbe. <strong>Csak haladó felhasználóknak!</strong> Az előre beállított táblákon kívül más táblák hozzáadása működésképtelenné teheti a webhelyet visszaállításkor!

en: Lock tables during backup
hu: Az adatbázismentés alatt zárolt táblák

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
hu: Ez segíthet az adatvesztés mértékének csökkentésében, de működésképtelenné teheti a weboldalt.

en: %num SQL commands executed.
hu: %num SQL parancs lett végrehajtva.

en: MySQL Database
hu: MySQL adatbázis

en: Default Database
hu: Alapértelmezés szerinti adatbázis

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
hu: Az email cím megadása, ahová az adatbázismentés továbbítása történik. Vigyázat, az egyes email kiszolgálók korlátozhatják a csatolható fájl méretét!

en: Database backup from !site: !file
hu: Adatbázismentés - !site: !file

en: Database backup attached.
hu: Adatbázismentés csatolva.

en: Server Directory
hu: Kiszolgáló könyvtár

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
hu: A könyvtár elérési útvonala, ahová az adatbázismentés történik. Relatív útvonal megadása szükséges, és a Drupalnak írásjoggal kell rendelkeznie az adott könyvtárra.
    <pre>Helytelen: http://domainneve.hu/sites/default/files/konyvtarneve
    Helyes: sites/default/files/konyvtarneve</pre>

en: Change file mode (chmod)
hu: Fájl jogosultságainak megváltoztatása (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
hu: Megadásával az adatbázismentés fájlok jogai megváltoznak a kiszolgálón. Kizárólag oktális értékek használhatóak (például 644 vagy 0644). Üresen hagyva ez a lehetőség ki van kapcsolva.

en: Change file group (chgrp)
hu: Fájl csoport megváltoztatása (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
hu: Megadásával az adatbázismentés fájlok csoportja megváltozik a kiszolgálón. Üresen hagyva ez a lehetőség automatikusan ki lesz kapcsolva.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
hu: Érvényes oktális érték megadása szükséges a chmod mezőben (például 644 vagy 0644), vagy üresen kell hagyni.

en: Manual Backups Directory
hu: Kézi mentések könyvtára

en: Scheduled Backups Directory
hu: Automatikus mentések könyvtára

en: Save the backup files to any directory on the server which the web-server can write to.
hu: Mentés a kiszolgáló bármelyik könyvtárába, amelyre a kiszolgáló írásjoggal rendelkezik.

en: Import the backup directly into another database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
hu: Importálás közvetlenül másik adatbázisba. A cél adatbázis felhasználható, mint a mentés forrása.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
hu: Importálás közvetlenül másik  MYSQL adatbázisba. Forrásként megadható egy korábban a mentési céloknál beállított adatbázis is.

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
hu: Mentés egy FTP kiszolgáló bármelyik könyvtárába.

en: FTP Directory
hu: FTP könyvtár

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
hu: Mentés egy !link tárolóba.

en: Amazon S3 account
hu: Amazon S3 fiók

en: Amazon S3 Bucket
hu: Amazon S3 tároló

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
hu: Az adatbázismentés elküldése csatolmányként a megadott email címre.

en: There are no backup files to display.
hu: Nincs megjeleníthető adatbázismentés.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
hu: Adatbázis kiválasztása visszaállításhoz. A settings.php-ban beállított, vagy céloknál meghatározott bármelyik adatbázis használható visszaállításhoz.

en: Are you sure you want to restore the database?
hu: Biztosan visszaállítható az adatbázis?

en: Are you sure you want to restore the database from the backup file %file_id? This will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
hu: A %file_id forrásból biztosan visszaállítható az adatbázis? Ez néhány vagy minden adatot törölni fog és nem vonható vissza. <strong>A mentést mindig le kell ellenőrizni egy nem éles webhelyen!</strong>

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
hu: A visszaállítás néhány vagy minden adatot törölni fog és nem vonható vissza. <strong>A mentést mindig le kell ellenőrizni egy nem éles webhelyen!</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
hu: Biztosan törölhető az adatbázismentés fájl?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
hu: %file_id adatbázismentés fájl biztosan törölhető? <strong>A művelet nem vonható vissza!</strong>

en: Backup Source
hu: Adatbázismentés forrása

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
hu: Adatbázis kiválasztása mentéshez. A settings.php-ban beállított, vagy céloknál meghatározott bármelyik adatbázis használható mentéshez.

en: Destinations
hu: Célok

en: destinations
hu: célok

en: destination
hu: cél

en: Add a new @s destination.
hu: Új @s cél hozzáadása

en: Choose the type of destination you would like to create:
hu: A cél típusának kiválasztása:

en: No destination types available.
hu: Nincs megjeleníthető cél típus.

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
hu: %name elnevezésű cél biztosan törölhető? A már elkészült adatbázismentések nem fognak törlődni.

en: list files
hu: fájlok listája

en: restore
hu: visszaállítás

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
hu:  Nem szükséges jelszót megadni, csak ha a korábban beállított cseréje is szükséges.

en: File Encryption (EXPERIMENTAL)
hu: Fájl titkosítás (kísérleti)

en: Encrypted files can only be restored by Backup and Migrate and only on sites with the same encryption key. <strong>This functionality is experimental, and should only be used for testing.</strong>
hu: A titkosított fájlok kizárólag a <em>Backup and Migrate</em> modullal állíthatóak vissza, és csak az ugyanazzal a titkosítási kulccsal rendelkező webhelyeken. <strong>Ez egy kísérleti funkció, kizárólag tesztelési célból alkalmazható!</strong>

en: File Encryption
hu: Fájl titkosítás

en: Install the !link to enable backup file encryption.
hu: A titkosítás használatához az alábbi összetevő telepítése szükséges: !link

en: AES Encryption Module
hu: AES titkosító modul

en: No Encryption
hu: Nincs titkosítás

en: AES Encryption
hu: AES titkosítás

en: Send an email if backup succeeds
hu: Értesítő email küldése, ha az adatbázismentés sikeres.

en: Email Address for Success Notices
hu: Értesítési email cím sikeres mentés esetén

en: Send an email if backup fails
hu: Értesítő email küldése, ha az adatbázismentés sikertelen.

en: Email Address for Failure Notices
hu: Értesítési email cím sikertelen mentés esetén

en: !site backup succeeded
hu: !site adatbázismentés sikeres

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
hu: A webhely sikeres adatbázismentése a következő üzenettel:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
hu: A webhely adatbázismentése sikeresen megtörtént.

en: !site backup failed
hu: !site adatbázismentés sikertelen

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
hu: A webhely sikertelen adatbázismentése a következő üzenettel:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
hu: A webhely adatbázismentése során ismeretlen hiba történt.

en: Disable query log
hu: Lekérdezési napló letiltása

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
hu: A <em>Devel</em> modul lekérdezési naplójának letiltása az adatbázismentés folyamata alatt. A visszakapcsolás automatikusan megtörténik a mentés után.

en: Take site offline
hu: Karbantartási üzemmódba helyezés

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
hu: A webhely karbantartási üzemmódba kapcsolása, és a karbantartási üzenet megjelenítése az adatbázismentés folyamata alatt. A visszakapcsolás automatikusan megtörténik a mentés után.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
hu: A <em>Devel</em> modul lekérdezési naplójának letiltása az adatbázis visszaállítás folyamata alatt. A visszakapcsolás automatikusan megtörténik a visszaállítás után.

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
hu: A webhely karbantartási üzemmódba kapcsolása, és a karbantartási üzenet megjelenítése az adatbázis visszaállítás folyamata alatt. A visszakapcsolás automatikusan megtörténik a visszaállítás után.

en: View as checkboxes
hu: Megjelenítés jelölőnégyzetekként

en: Backup File
hu: Adatbázismentés fájl

en: You can use tokens in the file name.
hu: Vezérjelek is használhatók a fájlnévben.

en: profiles
hu: profilok

en: Untitled Profile
hu: Névtelen profil

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
hu: $name profil biztosan törölhető? A profilhoz beállított automatikus mentések le lesznek tiltva.

en: schedule
hu: ütemezés

en: schedules
hu: ütemezések

en: Untitled Schedule
hu: Névtelen ütemezés

en: No tables excluded
hu: Nincs kihagyott tábla

en: No data omitted
hu: Nincs kimaradt adat

en: Schedule Name
hu: Ütemezés név

en: Settings Profile
hu: Beállítási profil

en: -- None Available --
hu: -- Nincs elérhető --

en: The number of backup files to keep before deleting old ones. Use 0 to never delete backups. <strong>Other files in the destination directory will get deleted if you specify a limit.</strong>
hu: Az adatbázismentés fájljainak legnagyobb száma a könyvtárban, mielőtt a legrégebbi törlődik. Ha 0 van beállítva, akkor sosem történik törlés. <strong>A célkönyvtárba mentett legrégebbi fájl törlődik akkor is, ha az nem az adatbázismentés fájlja! Nem célszerű más fájlokat tárolni a célkönyvtárban!</strong>

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them.
hu: Cél, ahová a mentés adatai kerülnek. Ezek a fájlok különösen érzékeny adatokat tartalmaznak, ezért a mentés helyét gondosan meg kell választani!

en: Create new destination
hu: Új cél létrehozása

en: Backup period must be a number greater than 0.
hu: A mentési periódus értéke nullánál nagyobb szám lehet.

en: Number to keep must be an integer greater than or equal to 0.
hu: Az egyszerre a könyvtárban tartható mentések számának egésznek kell lennie, és nagyobbnak 0-nál.

en: Once a second
hu: Másodpercenként

en: Every @count seconds
hu: Minden @count. másodpercben

en: Once a minute
hu: Percenként

en: Every @count minutes
hu: @count percenként

en: Every @count hours
hu: @count óránként

en: Every @count days
hu: @count naponta

en: Once a week
hu: Hetente

en: Every @count weeks
hu: @count hetente

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
hu: A <em>Backup and Migrate</em> modul lehetővé teszi a Drupal adatbázisok biztonsági mentését, és az adatok költöztetését egyik Drupal rendszerről a másikra. A biztonsági mentések letölthetők, vagy tárolhatók a fájlrendszerben, valamint a korábbi mentések alapján visszaállítható a mentett adatbázis. A mentések ütemezhetők, akár tömörített formában is menthetők. A modul által készített mentések importálhatók a most használt, vagy máshová telepített Drupal rendszerbe. Az elmentett adatbázis !restorelink segítségével, külső adatbázis kezelő eszközzel (pl. <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a>, vagy akár parancsori SQL utasítással is egyszerűen visszaállítható.

en: restore feature
hu: Visszaállítás

en: Quick Backup Tab
hu: Gyorsmentés fül

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
hu: Ezen az oldalon egyszerű adatbázismentés végezhető. A modul !helppage oldalán további segítség található.

en: Advanced Backup Tab
hu: Haladó mentés fül

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
hu: Ezen az oldalon finomhangolhatjuk az adatbázismentés beállításait. Korábban elmentett !profilelink is felhasználható, illetve a jelenlegi beállítások is elmenthetők új profilként.

en: settings profiles
hu: profilbeállítások

en: Restore Tab
hu: Visszaállítás fül

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
hu: Meglévő adatbázismentés feltöltése. A visszaállítás nem működik más eszközökkel készített fájlokkal, mint például a phpMyAdmin.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
hu: A mentési célok jelentik azokat a helyeket, útvonalak, ahová a mentés adatait irányíthatjuk, illetve forrásként megjelölhetünk a rendszer visszaállításához.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
hu: A másolat fájljait különböző helyekre lehet irányítani. Ez lehet egy könyvtár a webhelyen, letölthető a sajátgépre, vagy el lehet küldeni megadott emailcímre. A Célok fülön kezelhetők azok a helyek, ahová a fájlok irányíthatók, illetve látható, ha már készült mentés az adott cél felé.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
hu: A profilokban tárolhatók alapértelmezés szerinti mentési beállítások. Rögzítik a kivett táblák, fájlnév, tömörítés, időbélyeg beállításokat. Az !schedulelink és !manuallink is használhatja a profilbeállításokat.

en: manual backups
hu: kézi mentések

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
hu: Új profil létrehozható a Profil hozzáadása fülön, vagy a „Mentés ezekkel a beállításokkal” gombbal a Haladó adatbázismentés oldalon.

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
hu: Az automatikus adatbázismentés <a href="!cronurl">időzített feladatokat</a> használ.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
hu: Minden ütemezés maximum egyszer fut le az időzített feladatok futásakor, így nem adható meg az időzített feladatok futtatásánál beállított értéknél sűrűbb ütemezés. Ha mentések száma eléri a beállított megtartandó mentések számát, a legrégebbi fájlok törlődnek az új mentéskor. <strong>A célkönyvtárba mentett legrégebbi fájl törlődik, akkor is, ha az nem az ütemezés fájlja! Nem célszerű az ütemezés adatain kívül más fájlokat tárolni a célkönyvtárban!</strong>

en: You do not have permission to back up this site.
hu: Nincs jogosultság az adatbázis mentéséhez.

en: -- Select a Settings Profile --
hu: -- Profilbeállítás kiválasztása --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
hu: A profilbeállítás betöltésével az összes beállítás elvész.

en: Load Settings
hu: Beállítás betöltése

en: Load Profile
hu: Profile betöltése

en: Quick Backup
hu: Gyorsmentés

en: Backup now
hu: Adatbázismentés most

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
hu: Részletesebb beállításokra a <a href="!advancedurl">Haladó adatbázismentés oldalon</a> van lehetőség.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
hu: A forrás nem menthető saját magára. Másik célt kell kiválasztani.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
hu: Adatbázismentés készítése: !from !to Profil: !profile !submit

en: Backup Destination
hu: Adatbázismentés cél

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
hu: Az adatbázismentés célkönyvtárának megadása. Ezek a fájlok különösen érzékeny adatokat tartalmaznak, ezért a mentés helyét gondosan meg kell választani! A „Letöltés” hivatkozásra kattintva a fájl letölthető a saját gépre.

en: Save the settings as
hu: Beállítások mentése mint

en: Replace the '%profile' profile
hu: „%profile” profil lecserélése

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
hu: „Új profil létrehozás“-ra kattintva ez lesz az új profil neve, egyébként pedig a %profile profile lesz eltárolva az új néven.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
hu: A beállítás nevének kiválasztása. A beállítás profilként lesz mentve és a továbbiakban elérhető a <a href="!url">Profil fülön</a>.

en: Save Without Backing Up
hu: Mentés adatbázismentés nélkül

en: Restore to
hu: Visszaállítás ide

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
hu: <p>Vagy választható másik fájl <a href="!url">a mentési célok között megadott forrásokból.</a></p>

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
hu: <a href="!restoreurl">Visszaállítás újra</a>

en: Advanced Backup
hu: Haladó adatbázismentés

en: The filter settings for the profile.
hu: A profil szűrőbeállításai.

en: The {backup_migrate_destination}.destination_id of the source to backup from.
hu: A forrás adatbázis: {backup_migrate_destination}.destination_id.

en: Default Schedule
hu: Alapértelmezés szerinti ütemezés

en: The db source to backup from.
hu: Az adatbázis forrás mentéshez.

en: Cafe
hu: Kávézó

en: Restaurant
hu: Étterem

en: School
hu: Iskola

en: Private files
hu: Rejtett fájlok

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Choose a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
hu: Más blokkok engedélyezése az admin eszköztárhoz.

en: Administrative blocks
hu: Adminisztratív blokkok

en: Other blocks
hu: Más blokkok

en: Thickness
hu: Vastagság

en: Restore now
hu: Visszaállítás indítása

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: HTML attributes
hu: HTML tulajdonságok

en: File URL
hu: Fájl webcím

en: Control block visibility using context.
hu: Blokk láthatóságának szabályozása környezet használatával.

en: Control menu active class using context.
hu: Aktív menüosztály szabályozása környezet használatával.

en: Context layouts
hu: Környezeti felépítések

en: Choose one of the layouts provided by the default theme.
hu: Ki kell választani az alapértelmezés szerinti smink elrendezéseiből az egyiket.

en: Could not save context %title.
hu: %title környezet mentése sikertelen.

en: Example: <code>theme</code>
hu: Például: <code>smink</code>

en: A tag to group this context with others.
hu: Címke a környezetek csoportosításához.

en: Trigger the activation of this context
hu: Előidézi a környezet aktíválását.

en: Actions to take when this context is active
hu: Végrehajtandó műveletek, amikor a környezet aktív.

en: Add a reaction
hu: Reakció hozzáadása

en: Context editor
hu: Környezetszerkesztő

en: Context inspector
hu: Környezet ellenörző

en: Set on node form
hu: Beállítás a tartalom űrlapján

en: Set this context on node forms
hu: A környezet alkalmazása a tartalmak űrlapjain

en: Always active
hu: Mindig aktív

en: This block appears empty when displayed on this page.
hu: Ez a blokk üres lesz amikor megjelenik ezen az oldalon.

en: Saved %title.
hu: %title elmentése megtörtént.

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
hu: Ezen beállítások megváltoztatása hatással lesz a típusok alapértelmezés szerint belefoglalt vagy elsődleges elemeire.

en: Purging links.
hu: Hivatkozások törlése.

en: XML sitemap settings have been modified and the files should be regenerated. You can <a href="@run-cron">run cron manually</a> to regenerate the cached files.
hu: Az <em>XML Sitemap</em> beállításai megváltoztak, ezért a gyorsítótárazott fájlokat újra kellene generálni a <code>cron</code> időzítő <a href="@run-cron">kézi futtatásával</a>.

en: Not found or not writable
hu: Nem található vagy nem írható

en: How frequently the page is likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page.
hu: Az oldal változásának szokásos gyakorisága. Az itt megadott érték csupán tájékoztatja a keresőmotorokat, az oldal tényleges újraindexelése nem feltétlenül ilyen időközönként történik.

en: Page content
hu: Oldal tartalom

en: Book root
hu: Könyvgyökér

en: Site maintenance account
hu: Webhelykarbantartási fiók

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kódot %php jelek között kell megadni. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Searched %type for %keys.
hu: %type típus keresése ezekre a kulcsszavakra: %keys.

en: Requires: !module-list
hu: Igényli: !module-list

en: Required by: !module-list
hu: !module-list használja

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik, vagy nem írható.

en: Validate URL
hu: Webcím ellenőrzése

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add subdirectories
hu: Alkönyvtárak hozzáadása

en: Remove subdirectories
hu: Alkönyvtárak eltávolítása

en: Maximum number of subdirectories
hu: Alkönyvtárak maximális száma

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
hu: Ezek a beállítások csak akkor lépnek érvénybe ha az alkönyvtár létrehozás engedélyezett bármelyik előre meghatározott könyvtár alatt. Itt lehet megadni egy könyvtárban létrehozható alkönyvtárak maximális számát. A 0 érték eltávolítja a korlátozást így végtelen mélységű alkönyvtár hozható létre.

en: Subdirectory name
hu: Alkönyvtár neve

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
hu: %dirname nem érvényes könyvtárnév. A könyvtárnév csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat.

en: Subdirectory %dir already exists.
hu: %dir alkönyvtár már létezik.

en: Subdirectory %dir could not be created.
hu: %dir alkönyvtárat nem sikerült létrehozni.

en: Subdirectory %dir has been added.
hu: %dir alkönyvtár létrehozva.

en: Subdirectory %dir does not exist.
hu: %dir alkönyvtár nem létezik.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
hu: %dir alkönyvtárat nem sikerült eltávolítani.

en: Subdirectory %dir has been removed.
hu: %dir alkönyvtár eltávolítva.

en: %path could not be removed.
hu: %path nem távolítható el.

en: Allows users manage directories in IMCE
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók könyvtárakat kezelhessenek az IMCE-ben.

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
hu: Legfeljebb %num könyvtár létrehozása engedélyezett.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
hu: Biztosan törölhető ez az alkönyvtár és az összes benne található könyvtár és fájl?

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Context exists
hu: A környezet létezik

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: Not equal to regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter the context type
hu: Környezettípus megadása

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
hu: A webhelytérkép-adatokat tároló könyvtár, ami <em>nem lehet megosztva</em> más, szintén <em>XML Sitemap</em> modult használó Drupal-telepítésekkel.

en: Select which link types you would like to rebuild
hu: Kiválasztható, mely hivatkozástípusok újraépítése szükséges

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
hu: Ha nincsenek kiválasztva hivatkozástípusok, akkor a webhelytérkép-fájlok újragenerálódnak.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
hu: Feldolgozás alatt %entity @last_id (@progress / @count)

en: Administer XML sitemap settings.
hu: XML webhelytérkép adminisztrációja.

en: One or more problems were detected with your XML sitemap configuration: !messages
hu: Egy vagy több probléma van az XML webhelytérkép beállításaival: !messages

en: Check the <a href="@status-report">status report</a> for more information.
hu: További információ található az <a href="@status-report">állapotjelentésben</a>.

en: XML sitemap module element
hu: XML-oldaltérkép modulelem

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
hu: Fejlesztői kimenet megtekintése mint például változó kiírás, lekérdezésnapló, stb.

en: Access developer information
hu: Fejlesztői információk elérése

en: Switch users
hu: Felhasználóváltás

en: Details about a given menu item.
hu: Egy megadott menüelem részletei.

en: Field info
hu: Mezőinformáció

en: View fields information across the whole site.
hu: A webhelyen található mezők információinak megtekintése.

en: Explain query
hu: Lekérdezés magyarázata

en: Run an EXPLAIN on a given query. Used by query log
hu: Egy MAGYARÁZAT futtatása egy megadott lekérdezésen. A lekérdezésnapló használja

en: Arguments query
hu: Argumentumok lekérdezése

en: Helper functions, pages, and blocks to assist Drupal developers. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket segítő függvények, oldalak és blokkok. A <em>devel</em> blokkokat itt lehet kezelni: <a href="

en: View the node access information blocks on node pages and the summary page.
hu: Tartalom hozzáférési információs blokk megtekintése a tartalomoldalakon és az összefoglaló oldalon.

en: Access DNA information
hu: DNA információ elérése

en: Development link
hu: Fejlesztési hivatkozás

en: static
hu: állandó

en: Non-standard grant in !na.
hu: Szabványostól eltérő engedély ebben: !na.

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
hu: (Néhány táblaelemről további információhoz lehet jutni az egeret az elem fölé mozgatva.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %bypass_node_access jogosultsággal rendelkezik így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: !NO: invalid $op
hu: !NO: érvénytelen $op

en: '@op' is an invalid operation!
hu: '@op' egy érvénytelen művelet!

en: !YES: bypass node access
hu: !YES: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: Ez a felhasználó '!bypass_node_access' jogosultsággal rendelkezik és bármit megtehet a tartalmakkal.

en: bypass node access
hu: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !NO: by %module
hu: !NO: %module által

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers &ndash; annak ellenére, hogy a következő modulok engedélyeznék: @allowers.

en: !YES: by %module
hu: !YES: %module által

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
hu: !YES: hook_node_access() a következő modulokból engedélyezi ezt: @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
hu: !YES: saját rejtett tartalmak megtekintése

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
hu: !YES: A tartalom rejtett, de a felhasználó '!view_own_unpublished_content' jogosultsággal rendelkezik.

en: view own unpublished content
hu: saját rejtett tartalom megtekintése

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat node_access-el segítő oldalak és blokkok. A devel blokkokat itt lehet kezelni: <a href="

en: Devel module menu links will be rebuilt.
hu: A <em>Devel</em> modul menühivatkozásai újra lesznek építve.

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: Comments:
hu: Hozzászólások:

en: You do not have any content types that can be generated. <a href="@create-type">Go create a new content type</a> already!</a>
hu: Nincsenek létrehozható tartalomtípusok. <a href="@create-type">Ideje létrehozni egy új tartalomtípust!</a>

en: @bundle XML sitemap settings
hu: @bundle XML webhelytérkép beállítások

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
hu: Az <em>XML sitemap</em> modul @bundle alapértelmezett beállításait <a href="@link-type">itt lehet megváltoztatni</a>.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: Lowercase letters, numbers and underscores only
hu: Csak kisbetűk, számok és aláhúzás

en: The machine-readable name is already taken.
hu: Ez a  programok által használt név már foglalt.

en: %name has been created.
hu: %name létre lett hozva.

en: Box description
hu: A doboz leírása

en: Box body
hu: Doboz törzse

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Provides exports for custom blocks and spaces integration.
hu: Egyedi blokkok exportját és együttműködést biztosít a <em>Spaces</em> modullal.

en: Food
hu: Étel

en: Start from (X:Y)
hu: Kezdőpont (X:Y)

en: Image cropping successful: %files.
hu: Sikeres kép kivágás: %files.

en: %filename cannot be cropped.
hu: %filename nem vágható ki.

en: IMCE Crop
hu: IMCE Kivágás

en: Set this context when the current user has one of the selected role(s).
hu: Környezet alkalmazása, ha az aktuális felhasználó valamelyik kiválasztott csoportba tartozik.

en: Set this context when viewing the site in the selected language.
hu: Környezet alkalmazása, ha a webhely a kiválasztott nyelven jelenik meg.

en: Set this context when viewing a node with the selected taxonomy terms.
hu: Környezet alkalmazása a kiválasztott taxonómia kifejezésekhez tartozó tartalom megtekintésekor.

en: Require all conditions
hu: Minden feltételt megkövetel

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden feltételnek teljesülnie kell, hogy a környezet aktív legyen. Máskülönben az első teljesülő feltétel aktíválja a környezetet.

en: Please reload the page to view this block.
hu: A blokk megtekintéséhez az oldal frissítése szükséges.

en: Box title
hu: A doboz címe

en: Last modification date format
hu: Az utolsó módosítás dátumának formája

en: Enable developer mode to expose additional settings.
hu: Fejlesztői mód engedélyezése további beállítások felfedéséhez.

en: You have exceeded the number of sitemap pages (@number).
hu: A webhelytérkép oldalainak száma meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@number).

en: XML sitemap maximum file size
hu: Az XML webhelytérkép legnagyobb fájlmérete

en: You have exceeded the maximum sitemap file size of @size. If possible, decrease the number of links per sitemap page.
hu: A webhelytérkép fájlmérete meghaladta a lehetséges legnagyobb értéket (@size). Csökkenteni kell a hivatkozások oldalankénti számát, ha lehetséges.

en: No custom links available.
hu: Nincs elérhető egyedi hivatkozás.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
hu: Soronként egy webcím adható meg. A [sitemap] vezérjel a webhelytérkép útvonalát helyettesíti be, így például ami %example-before volt, az %example-after lesz.

en: Invalid URL %url.
hu: %url érvénytelen webcím.

en: Anonymous access to user profiles
hu: Névtelen hozzáférés a felhasználói adatlapokhoz

en: Adds user profile links to the sitemap.
hu: Hozzáadja a felhasználói profilokra mutató hivatkozásokat a webhelytérképhez.

en: Theme switcher
hu: Sminkválasztó

en: Switch theme
hu: Sminkváltás

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: A létrehozott álnevek hosszának felső határa. Ajánlott értéke 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információ a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgójában</a> található.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
hu: Amikor a minta tartalmaz bizonyos speciális karaktereket (úgymint ékezetek) a <em>Pathauto</em> modul megpróbálja helyettesíteni ezeket az ASCII-96 megfelelőjével? A helyettesítést a <em>Transliteration</em> modul kezeli.

en: Reduce strings to letters and numbers
hu: A karaktersorozatok betűkre és számokra csökkentése

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hu: Vesszővel elválasztva azon szavak, melyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem ezt kell használni az írásjelek eltávolításához.

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel egy létező útvonallal ütközik.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Maximum alias and component length
hu: Az álnév és az összetevők legnagyobb hossza

en: Administer pathauto
hu: <em>Pathauto</em> adminisztrációja

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy automatikusan létrejövő útvonalálnév mintákat szerkesszenek, és tömegesen töröljék a meglévő álneveket.

en: Notify of Path Changes
hu: Értesítés útvonalálnév változásról

en: Determines whether or not users are notified.
hu: Meghatározza, hogy a felhasználók kapjanak-e értesítést.

en: User blogs
hu: Felhasználók blogjai

en: Wysiwyg profiles
hu: Wysiwyg profilok

en: Div container
hu: Div tároló

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Check spelling as you type
hu: Helyesírás-ellenőrzés beíráskor

en: Advanced list
hu: Haladó lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
hu: Egy szövegformátumhoz egy másik szerkesztő hozzárendelése előtt a törlésre kattintva el kell távolítani a már meglévőt.

en: !module has been installed.
hu: !module telepítve.

en: Delete configuration profile
hu: Beállítási profil törlése

en: The file has been renamed to %filename.
hu: Fájl átnevezve erre: %filename.

en: %filename has been uploaded.
hu: %filename feltöltve.

en: %filename is in use by another application.
hu: %filename fájlt egy másik alkalmazás használja.

en: %filename is %filesize which would exceed your directory quota. You are currently using %size of %total_quota.
hu: %filename %filesize méretű ami meghaladja a könyvtár engedélyezett méretét. %total_quota engedélyezett méretből jelenleg %size van használva.

en: %filename is %filesize which would exceed your total user quota. You are currently using %size of %total_quota.
hu: %filename %filesize méretű ami meghaladja a teljes felhasználói kvóta méretét. %total_quota méretből jelenleg %size van használva.

en: You do not have access to any configuration profile to use the file browser!
hu: Nincs hozzáférés olyan beállítási profilhoz amivel használni lehetne a fájlböngészőt!

en: Directory %dirname is not accessible.
hu: %dirname könyvtár nem elérhető.

en: Access to %directory was denied.
hu: %directory elérése tiltott.

en: You can not perform this operation.
hu: Ezt a műveletet nem lehet végrehajtani.

en: In order to send a file to an external application, double click on the file row.
hu: Egy fájl külső alkalmazásba küldéséhez duplán kell kattintani a fájlsorra.

en: Administer IMCE
hu: IMCE adminisztrálása

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, the <strong>weight</strong> property will determine the assigned profile. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
hu: A <strong>több szerepkörrel</strong> is rendelkező felhasználóknak a <strong>súly</strong> tulajdonság fogja meghatározni a hozzárendelt profilt. A könnyebb szerepkörök feljebb fognak kerülni a felsorolásban. Tehát egy adminisztratív szerepkör a többi fölé fog kerülni, ha kisebb súlyozású (például -10).

en: Define the upload quota per directory.
hu: Feltöltési korlát meghatározása könyvtáranként.

en: This quota measures the size of all user uploaded files in the database and does not include FTP files. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
hu: Ez a kvóta az adatbázisban található, a felhasználók által feltöltött összes fájl méretét méri. A kvóta nem tartalmazza az FTP fájlokat. A két kvóta együtt is használható, de ezt a beállítást nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni az érték 0-ra állításával.

en: Specify the allowed file extensions for uploaded files. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hu: A feltöltött fájlok számára engedélyezett fájlkiterjesztések meghatározása. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem szabad eléjük pontot tenni.

en: You may create a list of thumbnail options that users can choose from.
    <ul>
      <li>Use alphanumeric characters as thumbnail names.</li>
      <li>Specify dimensions as <strong>WidthxHeight</strong>.</li>
      <li>Prefix and suffix are strings that are added to original file name to create the thumbnail name.</li>
      <li>An example thumbnail: Name = <strong>Small</strong>, Dimensions = <strong>80x80</strong>, Prefix = <strong>small_</strong></li>
    </ul>
    <p>Note that users will always be able to create these thumbnails on file upload no matter what the thumbnail permission is.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
hu: Létre lehet hozni a bélyegkép beállítások listáját, melyek közül a felhasználók választhatnak\n
    <ul>\n
    <li>A bélyegképek nevei csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhatnak.</li>\n
    <li>Meg kell adni a méreteket: <strong>szélesség x magasság</strong>.</li>\n
    <li>Az elő- és utótagok karaktersorozatok, melyek az eredeti állománynévhez kapcsolódnak a bélyegképek létrehozásakor. </li>\n
    <li>Egy példa bélyegkép: név = <strong>Kicsi</strong>, méretek: 
    <strong>80x80</strong>, előtag= <strong>kicsi_</strong></li>\n
    </ul>\n
    <p>Megjegyzés: A felhasználók mindig képesek lesznek bélyegképek létrehozására az állományok feltöltésekor, függetlenül a bélyegképekhez beállított jogoktól.</p>\n
    <p>Ha további mezőkre van szükség, akkor a meglévők kitöltése és mentése után a következő lapon újabbak kettő áll majd rendelkezésre.</p>

en: You must enable the <a href="!url">xhprof php extension</a> to use this feature.
hu: Be kell kapcsolni a <a href="!url">xhprof php kiegészítést</a> a szolgáltatás használatához.

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
hu: A <em>Devel Node Access</em> észlelte, hogy %function duplikált rekordokkal tért vissza:

en: Default grant supplied by core in the absence of any other non-empty grants; in !na.
hu: Az alaprendszer által biztosított jogok bármilyen más, nem üres jogok hiányában, itt: !na.

en: Highest priority grant; in !na.
hu: Legfontosabb, ebben: !na.

en: removed
hu: eltávolított

en: Was removed in @func; not in !na.
hu: Eltávolítva ebben: @func; nem ebben !na.

en: The 0/all/0/... grant applies to all nodes and all users -- usually it should not be present in !na if any node access module is active!
hu: A /0/all/... jog minden tartalomra és felhasználóra alkalmazva van. Ennek általában nem kellene megjelennie ebben: !na , ha egy tartalomhozzáférési modul használatban van.

en: Lower priority grant; not in !na and thus ignored.
hu: Kevésbé fontos, nincs !na értékben, ezért nincs figyelembevéve.

en: wrong
hu: hibás

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
hu: Jogosan van ebben: !na, de legalább egy hozzáférési jelző hibás!

en: removed!
hu: eltávolított!

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
hu: El lett távolítva ebben: @func;, nem kellenne ebben lennie: !na!

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket a jogokat használhatja (ha lentebb megjelennek) %access hozzáféréshez: !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
hu[0]: 1 felhasználó törölve lett
hu[1]: @count felhasználó törölve lett.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
hu[0]: 1 tartalom jött létre.
hu[1]: @count tartalom létrehozása befejeződött

en: Performance and scalability
hu: Teljesítmény és méretezhetőség

en: Footer first column
hu: Lábléc első oszlopa

en: Footer second column
hu: Lábléc második oszlopa

en: Footer third column
hu: Lábléc harmadik oszlopa

en: Footer fourth column
hu: Lábléc negyedik oszlopa

en: Administration tools
hu: Adminisztrációs eszközök

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít a <em>Token API</em> modulhoz és néhány hiányzó alap vezérjelhez.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: You must enable the PECL memcached or memcache extension to use memcache.inc.
hu: Engedélyezni kell a PECL memcached, vagy memcache kiterjesztését a memcache.inc használatához.

en: Access memcache statistics
hu: <em>Memcache</em> statisztikák elérése

en: View my account
hu: Saját fiók megtekintése

en: Edit my account
hu: Saját fiók szerkesztése

en: Are you sure you want to revert the block %name?
hu: %name blokk valóban visszaállítható?

en: Delete box
hu: Doboz törlése

en: Cannot save box without a specified delta.
hu: Deltaérték nélkül nem lehet menteni a dobozt.

en: Add new XML sitemap
hu: Új XML webhelytérkép hozzáadása

en: None (sitemap locked)
hu: Nincs (a webhelytérkép zárolt)

en: No XML sitemaps available.
hu: Nincs elérhető XML webhelytérkép.

en: No sitemaps selected.
hu: Nincs kiválasztott webhelytérkép.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
hu: Jelenleg nincs elérhető XML webhelytérkép-környezet.

en: A sitemap with the same context already exists.
hu: Már létezik webhelytérkép ehhez a környezethez.

en: The sitemap has been saved.
hu: A webhelytérkép mentése megtörtént.

en: The sitemap has been deleted.
hu: A webhelytérkép törlése megtörtént.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
hu: Az újbóli feltérképezések legrövidebb időköze. A <code>cron</code> rendszeres lefutásai közül is csak akkor generálódik újra, ha új hivatkozások jöttek létre, változtak meg, vagy évültek el.

en: Recommended value: %value.
hu: Javasolt érték: %value

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
hu: Engedélyezésével a webhelytérkép nyers XML-kimenet helyett könnyen áttekinthető, rendezhető táblázatos formában jelenik meg, ami viszont nem befolyásolja a keresőmotorok általi beindexelést.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
hu: Útvonalálnevek előtöltése webhelytérkép generálásakor.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
hu: Ha probléma merül fel a webhelytérkép újraépítése közben, érdemes lehet kézzel állítani ezen az értéken. Ha több, mint @max hivatkozás van, egy index jön létre több webhelytérkép oldallal. Legfeljebb @max webhelytérkép-oldal jön létre.

en: Default base URL
hu: Alapértelmezett bázis webcím

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
hu: A webhelytérképek és hivatkozásaik alapértelmezett kiinduló webcíme.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
hu[0]: @action @count XML webhelytérkép.
hu[1]: @action @count XML webhelytérkép.

en: Regenerating Sitemap
hu: Webhelytérképek újrakészítése

en: Now generating %sitemap-url.
hu: %sitemap-url elkészítése.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
hu: Webhelytérkép index újragenerálása %sitemap-url.

en: Starting XML sitemap generation. Memory usage: @memory-peak.
hu: XML webhelytérkép generálása. Memóriahasználati csúcs: @memory.

en: Update cached files
hu: Gyorsítótárazott fájlok frissítése

en: Rebuild links
hu: Hivatkozások újraépítése

en: Submit to search engines
hu: Elküldés a keresőmotoroknak

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Installation and use
hu: Telepítés és használat

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Triptych first
hu: Első harmad

en: Triptych middle
hu: Középső harmad

en: Triptych last
hu: Utolsó harmad

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorstár könyvtárat @path útvonalon. Le kell ellenőrizni a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorstára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: String: URL path
hu: String: Webcím

en: Allow access on the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az alábbi oldalakhoz

en: Allow access on all pages except the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes oldalhoz, kivéve az alábbiakat

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Taxonomy: parent term
hu: Taxonómia: szülő kifejezés

en: Control access by vocabulary.
hu: Hozzáférések szabályozása szótár alapján.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
hu: Csak a kiválasztott szótárak lesznek érvényesek.

en: Current theme
hu: Jelenlegi smink

en: Current theme is "@theme"
hu: A jelenlegi smink: "@theme"

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómia kifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Feed icons
hu: Hírcsatorna-ikonok

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Term Description
hu: Kifejezés leírása

en: Concatenator
hu: Összefűző

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: Disable serving of private files
hu: Privát fájlok kiszolgálásának tiltása

en: Display file browser tab in user profile pages.
hu: Fájlböngésző fül megjelenítése a felhasználói profil oldalakon.

en: Insert file
hu: Fájl beillesztése

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Retroactive transliteration is not supported for the database system of this Drupal installation. If you think this should be fixed please <a href="@issues-url">file an issue</a> in the project issue queue.
hu: A webhelyen használt Drupal adatbázisrendszere jelenleg nem támogatja a visszamenőleges latinbetűs átiratot. Ha ezt meg kell oldani, akkor létre kell hozni egy <a href="@issues-url">hibajegyet</a> a projekt hibajegysorában.

en: Transliteration is not required.
hu: Latinbetűs átirat nem szükséges.

en: There are currently no files names containing non-ASCII characters.
hu: Jelenleg nincs olyan fájl, melynek neve tartalmaz nem ASCII karaktert.

en: Transliterated file name
hu: Latinbetűsre átírt fájlnév

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
hu: Az adatbázisban jelenleg @x_filenames tartalmaz nem ASCII karaktereket.

en: This count might be inaccurate, though, since some files may not need to be renamed. For example, off-site files will never be changed.
hu: Ez a szám lehet pontatlan, mivel egyes fájlokat nem kell átnevezni. Például a webhelyen kívüli fájlokat soha nem változtatja meg.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
hu: Megjegyzés: A táblázat csak a legelső 10 elemet mutatja.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
hu: <strong>FIGYELEM:</strong> Ha vannak kézzel megadott képek vagy fájlok a szövegmezőkben (például a WYSIWYG szerkesztők szövegdobozaiban), akkor a fájlok átnevezése rossz hivatkozásokat fog eredményezni. Mivel jelenleg nincs automatikus mód a tartalomban lévő hivatkozások módosítására, célszerű legelőször az adatbázisról és a %files könyvtárról egy biztonsági mentést készíteni. Azokat a modulokat ez nem érinti, melyek a belső azonosító alapján érik el a fájlokat.

en: Transliterate file names during upload.
hu: A fájlnevek latinbetűs átirata feltöltés közben.

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility.
hu: Engedélyezi a fájlnevek platformfüggetlen átalakítását US-ASCII karakterkészletre.

en: This is a recommended setting to prevent issues with case-insensitive file systems. It has no effect if transliteration has been disabled.
hu: Ez az ajánlott beállítás, mely megakadályozza a problémákat a kis- és nagybetűkre nem érzékeny fájlrendszerekben. Ha a latinbetűs átirat le van tiltva, akkor nincs hatása.

en: Edit components
hu: Összetevők szerkesztése

en: All components of this type are exported by other features or modules.
hu: Ennek a típusnak minden összetevője exportálva lett egyéb jellemzőkkel vagy modulokkal.

en: Required by: !dependents
hu: !dependents használja

en: Conflicts with: !conflicts
hu: Ütközések ezzel: !conflicts

en: The feature !module cannot be enabled because it has unmet requirements.
hu: !module jellemzőt nem lehet engedélyezni, mert vannak kielégítetlen követelményei.

en: @module does not appear to include the @include file.
hu: @module nem úgy tűnik, mintha tartalmazná a következő fájlt: @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
hu: @filename fájl már elavult és el lehet távolítani.

en: Conflicts with another feature
hu: Ütközés másik jellemzővel

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: Custom content panes
hu: Egyedi tartalomtáblák

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: content pane
hu: tartalomtábla

en: content panes
hu: tartalomtáblák

en: Content panes
hu: Tartalomtáblák

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Missing/deleted content
hu: Hiányzó/törölt tartalom

en: Make this content reusable
hu: Tartalom újrahasznosíthatóvá tétele

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: A tartalom gépi neve. Ennek egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, akkor már nem lehet megváltoztatni!

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A név csak kisbetűket, aláhúzást és számokat tartalmazhat.

en: Link the node title to the node
hu: Hivatkozás a tartalom címéről a tartalomhoz

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
hu: Ezt a pontot bejelölve a tartalom címéről kattitható hivatkozás jön létre a tartalomhoz.

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: - No tag -
hu: - Nincs címke -

en: CSS class to use
hu: Használandó CSS osztály

en: Enabled, name
hu: Engedélyezett, név

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: @plugin code
hu: @plugin kód

en: Allow import to overwrite an existing record.
hu: Létező rekord felülírásának engedélyezése import során.

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
hu: Egy @plugin már létezik evvel a névvel. Másik nevet kell választani, vagy a létező elemet törölni kell az új létrehozása előtt.

en: There are no custom styles.
hu: Nincsenek egyedi stílusok.

en: Manage styles
hu: Stílusok kezelése

en: Create custom styles for applications such as Panels.
hu: Egyéni stílusokat hoz létre olyan alkalmazásokhoz, amilyen például a <em>Panels</em>.

en: Administrative settings
hu: Adminisztrációs beállítások

en: Select style type
hu: Stílus típusának kiválasztása

en: View attachment
hu: Csatolmány megtekintése

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: "@context" attachment
hu: „@context” csatolmány

en: View empty text
hu: Üres szöveg nézete

en: "@context" empty text
hu: "@context" üres szöveg

en: "@context" footer
hu: "@context" lábléc

en: "@context" header
hu: "@context" fejléc

en: "@context" pager
hu: "@context" lapozó

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row @number
hu: @number. sor

en: Row information
hu: Sorinformáció

en: Broken view
hu: Hibás nézet

en: You must select a view.
hu: Ki kell választani egy nézetet.

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: Set this context when viewing a user page.
hu: Környezet alkalmazása egy felhasználói oldal megtekintésekor.

en: User account form
hu: Felhasználói fiók űrlap

en: Active for
hu: Aktív a következőknek

en: Only the current user
hu: Csak a jelenlegi felhasználó

en: Only other users
hu: Csak a többi felhasználó

en: Set the breadcrumb trail to the selected menu item.
hu: Morzsa beállítása a kiválasztott menüpontra.

en: Only on node form
hu: Csak a tartalom űrlapon

en: State on new pages
hu: Állapot az új oldalakon

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
hu: Az új oldalak betöltése esetén az eszköztár viselkedésének kiválasztása.

en: Remember from previous page
hu: Jegyezze meg az előző oldalról

en: If the administrative menu is not working properly, you may need to wipe and rebuild it from scratch. <strong>This option will reset any customizations made to your administrative menu items.</strong>
hu: Ha az adminisztratív menü nem működik rendesen, szükség lehet annak teljes törlésére és frissítésére. <strong>Ez a lehetőség alaphelyzetbe állít minden egyéni módosítást az adminisztratív menüpontokon.</strong>

en: < Untagged >
hu: < címkézetlen >

en: contexts
hu: környezetek

en: Show all regions
hu: Összes régió megjelenítése

en: Show all regions including those that are empty. Enable if you are administering your site using the inline editor.
hu: Az összes régió megjelenítésével az üres régiók is láthatóak lesznek. A beépített szerkesztővel való adminisztrációhoz engedélyezni kell.

en: Active context: !name
hu: Jelenlegi környezet: !name

en: Enter an internal Drupal path or path alias to redirect (e.g. %example1 or %example2). Fragment anchors (e.g. %anchor) are <strong>not</strong> allowed.
hu: Meg kell adni egy belső Drupal-útvonalat vagy egy útvonalálnevet az átirányításhoz (például „%example1” vagy „%example2”). A lapon belüli hivatkozások (például „%anchor”) <strong>nem</strong> engedélyezettek.

en: Log in/Register
hu: Belépés/Regisztráció

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
hu: A felhasználói fiók törléséhez szükséges megerősítő oldal webcíme.

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: The URL of the one-time login page for the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz az egyszeri belépési oldal webcíme.

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: Bármilyen összetevő legnagyobb szöveghosszúsága az álnévben (például [title]). Az ajánlott érték 100. @max a lehetséges legnagyobb érték. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: The field %name is not a valid number.
hu: %name mező érvénytelen számot tartalmaz.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hu: %name mezőben nem lehet nagyobb érték, mint @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hu: %name mezőben nem lehet kisebb érték, mint @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hu: Meg kell adni azokat a nem álnevesített típusokat, melyekhez webcímálneveket kell létrehozni

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hu[0]: 1 webcímálnév létre lett hozva.
hu[1]: @count webcímálnév létre lett hozva.

en: language neutral
hu: nyelvfüggetlen

en: Pattern for all @language @node_type paths
hu: Minta minden @language nyelvű @node_type útvonalnak

en: Updated alias for node @nid.
hu: @nid tartalom álneve frissítve lett.

en: Taxonomy term paths
hu: Taxonómia kifejezés útvonalak

en: Updated alias for term @tid.
hu: @tid kifejezés álneve frissítve lett.

en: Forum paths
hu: Fórum útvonalak

en: Updated alias for forum @tid.
hu: @tid fórum álneve drissítve lett.

en: User paths
hu: Felhasználói útvonalak

en: Updated alias for user @uid.
hu: @uid felhasználó álneve frissítve lett.

en: Blog paths
hu: Blog útvonalak

en: Updated alias for blog user @uid.
hu: @uid felhasználó blogjának álneve frissítve lett.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hu[0]: 1 tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hu[0]: 1 kifejezés webcímálneve frissítve lett.
hu[1]: @count kifejezés webcímálneve frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hu[0]: 1 felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hu: @name lett beállítva elválasztónak miközben eltávolításra is kerül, ha előfordul a karaktersorozatban. Ez problémákat okozhat a mintákban, különösen a „term:path” vezérjelben. Át kell állítani @name esetében a műveletet erre: „Helyettesítés az elválasztóval”

en: Verifications
hu: Megerősítések

en: Updated by !name on @date
hu: Frissítette !name - @date

en: Inline diff
hu: Beágyazott eltérés

en: You must enable the 'Inline diff' block to use this feature
hu: Engedélyezni kell a „Beágyazott eltérés” blokkot ehhez a lehetőséghez

en: @revision by @name
hu: @revision @name által

en: Bin
hu: Tároló

en: The source URL which generates a redirect
hu: Az átirányítást létrehozó forrás webcím

en: The destination URL
hu: A cél webcím

en: Site search
hu: Keresés a webhelyen

en: Administer features
hu: Jellemzők adminisztrációja

en: Perform administration tasks on features.
hu: Adminisztrációs feladatokat biztosít a jellemzőkhöz.

en: View, enable and disable features.
hu: Jellemzők megtekintése, engedélyezése és tiltása.

en: Missing text format: %format.
hu: Hiányzó szövegforma: %format.

en: Settings for site administration tools.
hu: A webhely adminisztrációs eszközeinek beállításai.

en: Wipe and rebuild the administrative menu.
hu: Az adminisztratív menü törlése és frissítése.

en: View mode
hu: Nézet mód

en: Web Property ID
hu: Webhely azonosító kódja

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
hu: Ez az azonosító egyedi minden nyomon követendő webhelyen, és formátuma UA-xxxxxxx-yy. Az azonosító beszerzéséhez <a href="@analytics">regisztrálni kell a webhelyet a <em>Google Analytics</em></a> számára, vagy ha már regisztrálva van a webhely, akkor el kell látogatni a <em>Google Analytics</em> beállítási oldalára, ahol megtekinthető az azonosító minden egyes webhelyhez. <a href="@webpropertyid">További információk a dokumentációban</a>.

en: You can select multiple values.
hu: Több értéket is ki lehet választani.

en: Anonymize visitors IP address
hu: Látogatók IP-címének névtelenítése

en: Tell Google Analytics to anonymize the information sent by the tracker objects by removing the last octet of the IP address prior to its storage. Note that this will slightly reduce the accuracy of geographic reporting. In some countries it is not allowed to collect personally identifying information for privacy reasons and this setting may help you to comply with the local laws.
hu: Ez a beállítás arra utasítja a <em>Google Analytics</em> modult, hogy névtelenítse a küldött követési információkat az IP-cím utolsó oktetjének eltávolításával. Ez kis mértékben csökkenti a földrajzi jelentés pontosságát. Egyes országokban nem szabad gyűjteni személyes azonosító adatokat adatvédelmi okok miatt, és ez a beállítás segít ahhoz, hogy ilyen esetekben is be lehessen tartani a helyi törvényeket.

en: Locally cache tracking code file
hu: A nyomkövető kód helyi gyorstárazása

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed that site tracking is working!
hu: Ha ez a lehetőség be van jelölve, akkor a letöltött <em>Google Analytics</em> követőkód helyi gyorstárazásra kerül. Ez csak naponta frissül a Google kiszolgálóiról annak érdekében, hogy biztosíta a követőkód helyi másolatának frissen tartását. Nem szabad ezt aktiválni mindaddig, amíg a <em>Google Analytics</em> meg nem erősítette, hogy a webhely nyomkövetője működik!

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _gaq.push(['_trackPageview']).
hu: Ebben a szövegmezőben lévő kód a _gaq.push(['_trackPageview']) <strong>elé</strong> lesz adva.

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _gaq.push(['_trackPageview']). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
hu: Ebben a szövegmezőben lévő kód a _gaq.push(['_trackPageview']) <strong>után</strong> lesz adva. Ez akkor hasznos, ha két fiókban is követni kell a webhelyet.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free (registration required) website traffic and marketing effectiveness service.
hu: A <a href="@ga_url"><em>Google Analytics</em></a> egy ingyenes forgalommérő és marketing hatékonysági szolgáltatás (használatához regisztráció szükséges).

en: Set on term form
hu: Beállítás a kifejezés űrlapján

en: Examples: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1
hu: Példák: 7.x-1.0, 7.x-1.0-beta1

en: Hit
hu: Találat

en: Default (@default)
hu: Alapértelmezés (@default)

en: Add URL redirect.
hu: Webcím átirányítás hozzáadása.

en: I understand the following warnings and would like to proceed with saving this URL redirect
hu: A webcím átirányítás mentése előtt javasolt a következő figyelmeztetések elolvasása és megértése.

en: The source path cannot be the front page.
hu: A forrásútvonal nem lehet a kezdőlap.

en: The source path %path is likely a valid path. It is preferred to <a href="@url-alias">create URL aliases</a> for existing paths rather than redirects.
hu: %path forrásútvonal valószínűleg egy érvényes útvonal. A létező útvonalakhoz átirányítások helyett inkább <a href="@url-alias">webcímálnevek létrehozása</a> javasolt.

en: The redirect path %value is not valid.
hu: %value átirányítási útvonal nem érvényes.

en: The base source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
hu: Az alap %source forrásútvonal már át van irányítva. <a href="@edit-page">A meglévő átirányítás szerkesztése</a>.

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
hu: Biztosan törölhető %source átirányítása %redirect címre?

en: Retain query string through redirect.
hu: Lekérdezési karaktersorozat megőrzése átirányításon keresztül

en: For example, given a redirect from %source to %redirect, if a user visits %sourcequery they would be redirected to %redirectquery. The query strings in the redirection will always take precedence over the current query string.
hu: Például ha „%source” átirányítás célja „%redirect”, akkor ha egy felhasználó meglátogatja a „%sourcequery” webcímet át lesz irányítva a „%redirectquery” webcímre.  Az átirányításban található lekérdezési karaktersorozatok mindig előnyt fognak élvezni az aktuális lekérdezési karaktersorozattal szemben.

en: Allow redirects to be saved into the page cache.
hu: Átirányítások oldal gyorsítótárba mentésének engedélyezése.

en: This feature requires <a href="@performance">Cache pages for anonymous users</a> to be enabled and the %variable variable to be TRUE.
hu: Ehhez a funkcióhoz szükséges a <a href="@performance">Gyorsítótárazott oldalak a regisztráció nélküli felhasználók részére</a> engedélyezése és a „$conf['page_cache_invoke_hooks']” változó TRUE értékre állítása.

en: Delete redirects that have not been accessed for
hu: Ennyi ideje nem használt átirányítások törlése:

en: Only redirects managaged by the redirect module itself will be deleted. Redirects managed by other modules will be left alone.
hu: Csak a <em>Redirect</em> modul által kezelt átirányítások lesznek törölve. A más modulok által kezelt átirányítások megmaradnak.

en: Always enabled redirections
hu: Mindig engedélyezett átirányítások

en: (formerly Global Redirect features)
hu: (korábban <em>Global Redirect</em> modul funkció)

en: Redirect from paths like index.php and /node to the root directory.
hu: Átirányítás a gyökér könyvtárba az olyan útvonalakról mint index.php és /node.

en: Redirect from non-clean URLs to clean URLs.
hu: Átirányítás hagyományos webcímekről rövid webcímekre.

en: Redirect from non-canonical URLs to the canonical URLs.
hu: Átirányítás nem általános webcímekről általános webcímekre.

en: Allow redirections on admin paths.
hu: Átirányítás engedélyezése az adminisztrációs útvonalakon.

en: Last accessed
hu: Utolsó használat

en: No 404 pages without redirects found.
hu: Nincsenek átirányítás nélküli 404-es oldalak.

en: Filter 404s
hu: 404-es oldalak szűrése

en: Administer URL redirections
hu: Webcím átirányítások adminisztrálása

en: This page lists all paths that have resulted in 404 errors and do not yet have any redirects assigned to them.
hu: Ez az oldal minden olyan útvonalat kilistáz ami 404-es hibát okozott és egy átirányítás sincs hozzárendelve.

en: Infinite loop stopped.
hu: Végtelen ciklus megállítva.

en: Fix 404 pages
hu: 404-es oldalak javítása

en: Add redirects for 404 pages.
hu: Átirányítások hozzáadása 404-es oldalakhoz.

en: Fix 404 pages with URL redirects
hu: 404-es oldalak javítása webcím átirányításokkal

en: Allows users to redirect from old URLs to new URLs.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók átirányíthassanak régi webcímeket új webcímekre.

en: Listings of URL redirects.
hu: Webcím átirányítások listázása.

en: Redirect ID
hu: Átirányítás azonosító

en: The internal ID of the redirect.
hu: Az átirányítás belső azonosítója.

en: The type of redirect.
hu: Az átirányítás típusa.

en: ID of user who created the URL redirect.
hu: A webcím átirányítást létrehozó felhasználó azonosítója.

en: The language the redirect is for.
hu: Az átirányításhoz tartozó nyelv.

en: Number of times this URL redirect has been followed.
hu: Ez a webcím átirányítás hányszor volt használva.

en: Provide a simple link to edit the URL redirect.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a webcím átirányítás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the URL redirect.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a webcím átirányítás törléséhez.

en: If checked, this field will be made into a link.
hu: Ha bejelölt, ez a mező hivatkozás lesz.

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
hu: Ha ezt úgy kell használni, mint „hivatkozásként jelenítse meg ezt a mezőt” a „hivatkozásútvonalban”, akkor engedélyezni kell ezt a lehetőséget.

en: Redirect type
hu: Átirányítás típusa

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. The * character is a wildcard. Hint: ID of Body fields in most node types starts with edit-body*.
hu: Ez az alkalmazás lehetővé teszi képek illetve fájlok <strong>HTML kódként való elhelyezését a szövegmezőben</strong>, bármiféle WYSIWYG szerkesztő használata nélkül. <strong>Vesszővel elválasztott szövegmező azonosítók</strong> segítségével megadhatók az <em>IMCE</em> számára engedélyezendő hivatkozások. A * karakter egy helyettesítő.Tipp: a törzs-mező azonosító kezdete a legtöbb tartalomtípus esetében: edit-body*.

en: IMCE serves all files under private files directory without applying any access restrictions. This allows anonymous access to any file(/system/files/filename) unless there is a module restricting access to the files. Here you can disable this feature.
hu: Alapértelmezés szerint az IMCE minden fájlt privát fájlkönyvtárakban tárol bármilyen hozzáférési korlátozás alkalmazása nélkül. Ez lehetővé teszi az anonymous hozzáférést bármelyik fájlhoz (/system/files/filename) kivéve ha egy modul korlátozza a fájlok elérését. Ezt az alapértelmezett működést itt lehet letiltani.

en: Change view
hu: Nézetváltás

en: Subdirectory %dir is a predefined directory and can not be removed.
hu: %dir alkönyvtár egy előre meghatározott könyvtár ezért nem távolítható el.

en: Administer access rulesets
hu: Hozzáférési szabályhalmazok adminisztrálása

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
hu: Egyéni hozzáférési szabályhalmazok létrehozása, szerkesztése és törlése.

en: Modal Login (default style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (alapértelmezett stílus)

en: Login via modal
hu: Bejelentkezés felugró ablakban

en: Modal Login (custom style)
hu: Felugró ablakos bejelentkezés (egyéni stílus)

en: Wizard (no modal)
hu: Varázsló (nem felugró ablak)

en: Wizard (default modal)
hu: Varázsló (alapértelmezett felugró ablak)

en: Pick an animal
hu: Egy állat kiválasztása

en: Wizard (custom modal)
hu: Varázsló (egyéni felugró ablak)

en: Replace text with "hello world"
hu: Szöveg kicserélése „Helló világ”-ra

en: Sample Content
hu: Mintatartalom

en: Delete this row
hu: Sor törlése

en: Link 1
hu: Hivatkozás 1

en: Link 2
hu: Hivatkozás 2

en: Link 3
hu: Hivatkozás 3

en: Drop Down Menu
hu: Lenyíló menü

en: Click to Drop Down
hu: Kattintás a lenyitáshoz

en: Click to Collapse
hu: Összecsukás

en: Collapsible Div
hu: Összecsukható Div

en: Hello World
hu: Hello világ

en: remain here
hu: itt maradni

en: Go to your account
hu: Ugrás a saját felhasználói fiókra

en: your account
hu: saját felhasználói fiók

en: Login Success
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Choose animal
hu: Állat kiválasztása

en: Configure animal
hu: Állat beállítása

en: Sheep
hu: Birka

en: Configure sheep
hu: Birka beállítása

en: Lizard
hu: Gyík

en: Configure lizard
hu: Gyík beállítása

en: Raptor
hu: Ragadozó madár

en: Configure raptor
hu: Ragadozó madár beállítása

en: Choose your animal
hu: Állat kiválasztása

en: Name your sheep
hu: Birka elnevezése

en: What kind of sheep
hu: Birka fajtája

en: You have a @type sheep named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type birkám.

en: Name your lizard
hu: Gyík neve

en: Venomous
hu: Mérges

en: You have a @type lizard named "@name".
hu: Van egy „@name” nevű @type gyíkom.

en: non-venomous
hu: nem mérges

en: venomous
hu: mérges

en: Name your raptor
hu: Ragadozó madár neve

en: What kind of raptor
hu: Milyen ragadozó madár

en: Eagle
hu: Sas

en: Hawk
hu: Sólyom

en: Owl
hu: Bagoly

en: Buzzard
hu: Héja

en: Domesticated
hu: Háziasított

en: You have a @type @raptor named "@name".
hu: Az állatom egy „@name” nevű @type @raptor .

en: wild
hu: vad

en: domesticated
hu: háziasított

en: Jump!
hu: Ugrás!

en: Return to the examples page.
hu: Visszatérés a példákhoz.

en: Simple Form
hu: Egyszerű Űrlap

en: Animal
hu: Állat

en: Post-Login Action
hu: Bejelentkezés utáni művelet

en: Successful Jumping
hu: Sikeres ugrás

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
hu: Bemutatja, milyen izmos eszköz a Chaos AJAX.

en: Administer custom content
hu: Egyéni tartalom adminisztrálása

en: There are no wizards available at this time.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető varázslók.

en: Configure new !plugin_title
hu: Új !plugin_title beállítása

en: Configure !plugin_title
hu: !plugin_title beállítása

en: Use Page Manager
hu: Page Manager használata

en: Administer Page Manager
hu: Page Manager kezelése

en: 404 Page not found
hu: 404 Az oldal nem található

en: 403 Access denied
hu: 403 Hozzáférés megtagadva

en: 301 Redirect
hu: 301 Átirányítás

en: Redirect destination
hu: Átirányítás célja

en: The first element in a path may not be dynamic.
hu: Az útvonal legelső eleme nem lehet dinamikus.

en: Inherit path
hu: Útvonal öröklése

en: Delete and save
hu: Törlés és mentés

en: Enable and save
hu: Engedélyezés és mentés

en: Disable and save
hu: Tiltás és mentés

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
hu: Kifejezés neve. A betűk kisbetűssé, a szóközök kötőjellé alakítva.

en: Remove trailing slashes from paths.
hu: Záró perjelek eltávolítása az útvonalakból.

en: Hash
hu: Ellenőrzőösszeg

en: Actor
hu: Színész

en: %error: %message in %function (line %line of %file).
hu: %error: %message a következő függvényben: %function (%file fájl %line. sora).

en: Allow entering any user name
hu: Bármely felhasználónév bevitelének engedélyezése

en: View entity information across the whole site.
hu: A webhelyen található entitások információinak megtekintése.

en: Number of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások száma

en: Types of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások típusai

en: Maximum menu width
hu: Menü hossza legfeljebb

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
hu: Korlátozható a létrehozandó menü első szintű hivatkozásainak száma.

en: Generate terms
hu: Kifejezések létrehozása

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
hu: Meghatározott számú kifejezés generálása. Jelenlegi kifejezések opcionális törlése.

en: Generate vocabularies
hu: Szótárak létrehozása

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
hu: Meghatározott számú szótár generálása. Jelenlegi szótárak opcionális törlése.

en: Generate menus
hu: Menük generálása

en: Access Backup and Migrate
hu: Mentés és költöztetés elérése

en: Access the Backup and Migrate admin section.
hu: A mentés és költöztetés adminisztrációs felületének elérése.

en: Perform a backup
hu: Mentés végrehajtása

en: Back up any of the available databases.
hu: Az elérhető adatbázisok bármelyikének mentése.

en: Access backup files
hu: Mentési fájlok elérése

en: Access and download the previously created backup files.
hu: Az előzőleg létrehozott mentési fájlok elérése és letöltése.

en: Delete backup files
hu: Mentési fájlok törlése

en: Delete the previously created backup files.
hu: Az előzőleg létrehozott mentési fájlok törlése.

en: Restore the site
hu: Webhely visszaállítása

en: Restore the site's database from a backup file.
hu: A webhely adatbázisának visszaállítása egy mentési fájlból.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
hu: A mentési és költöztetési profilok, időzítések és célok szerkesztése.

en: Unable to move the backups directory to your private folder, please check file permissions and move the directory %from to %to
hu: Nem lehet a mentési könyvtárat átmozgatni a privát mappába. Ellenőrizni kell a jogosultságokat, majd át kell másolni ezt a könyvtárat %from ide %to

en: file system settings
hu: fájlrendszer beállítások

en: @title Files
hu: @title fájlok

en: Disable auto search
hu: Automatikus keresés tiltása

en: Disable automatically searching for the keywords when a page is not found and instead show the populated search form with the keywords. Useful for large sites to reduce server loads.
hu: Letiltja az automatikus keresést a kulcsszavakra, ha egy lap nem található, és helyette a kulcsszavakkal feltöltött keresési űrlapot jeleníti meg. Nagy webhelyeken hasznos, mert csökkenti a kiszolgáló terhelését.

en: Saving this form will revert the 404 handling on the site to this module.
hu: Az űrlap mentése visszaállítja a 404-es hiba kezelését erre a modulra a webhelyen.

en: Auto resize
hu: Automatikus átméretezés

en: Assign profiles to user roles for available file systems. Your default file system is %name.
hu: Profilok felhasználói szerepkörökhöz rendelése a rendelkezésre álló fájlrendszerekben. Az alapértelmezett fájlrendszer: %name.

en: Text to display for edit links
hu: A hivatkozások szerkesztéséhez megjelenített szöveg

en: Text to display for delete links
hu: A hivatkozások törléséhez megjelenített szöveg

en: Become any user on the site with just a click.
hu: Bármely regisztrált felhasználó szerepébe lehet lépni egyetlen kattintásra.

en: Example modules
hu: Példamodulok

en: Subdirectory
hu: Alkönyvtár

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Entity field
hu: Entitás mező

en: Field on the referenced entity.
hu: A hivatkozott entitáshoz tartozó mező.

en: Formatter Styles
hu: Formázó stílusok

en: "@s" @field
hu: „@s” @field

en: Entity object.
hu: Entitás objektum.

en: You must select an entity.
hu: Ki kell választani egy entitást.

en: Invalid entity selected.
hu: Érvénytelen entitás lett kiválasztva.

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: Text formats enabled for rich-text editing
hu: Szövegszerkesztéshez engedélyezett beviteli formák

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: The content type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the content type.
hu: A tartalomtípus neve.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: The URL of the content type's edit page.
hu: A tartalomtípus szerkesztési oldalának webcíme.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómia kifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The picture of the user.
hu: A felhasználó képe.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
hu: Az aktuális oldal tényleges argumentuma (például: „arg:1” értéke a „node/1” oldalon „1”).

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: @category @type field.
hu: @category @type mező.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint 1.
hu[1]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint @count.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: Content paths
hu: Tartalom útvonalak

en: Default path pattern (applies to all content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type content types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta @node_type számára (felhasználja minden olyan @node_type tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: View help topics
hu: Súgótémák megtekintése

en: View help popups
hu: Felugró súgó megtekintése

en: View help index
hu: Súgóindex megtekintése

en: For most situations, Google recommend that you use Custom Variables to segment your visitors.
hu: Bizonyos esetben a Google az egyéni változók használatát ajánlja a látogatók elkülönítéséhez.

en: You can add Google Analytics <a href="!custom_var_documentation">Custom Variables</a> here. These will be added to every page that Google Analytics tracking code appears on. Google Analytics will only accept custom variables if the <em>name</em> and <em>value</em> combined are less than 64 bytes after URL encoding. Keep the names as short as possible and expect long values to get trimmed. You may use tokens in custom variable values. Global and user tokens are always available; on node pages, node tokens are also available.
hu: <em>Google Analytics</em> <a href="!custom_var_documentation">egyéni változókat</a> lehet itt megadni. Ezek minden oldalhoz hozzá lesznek rendelve, amelyeken a <em>Google Analytics</em> követő kód megjelenik. A <em>Google Analytics</em> csak olyan változókat fogad el, amelyeknél a <em>Név</em> és <em>Érték</em> mezők tartalma összesen 64 bájt hosszú a webcím kódolás után, ezért célszerű rövid neveket választani, és arra kell számítani, hogy a hosszú értékek vége levágásra kerül. Az egyéni változók értékében vezérjel használható. A globális és felhasználói vezérjelek mindig elérhetőek, a tartalmak esetében a tartalomhoz kapcsolódó vezérjelek is.

en: Custom variables
hu: Egyéni változók

en: Slot number
hu: Hely sorszáma

en: The custom variable name.
hu: Az egyéni változó neve.

en: The custom variable value. You may use tokens in this field.
hu: Egyéni változó értéke. Ebben a mezőben vezérjelek használhatók.

en: The scope for the custom variable.
hu: Az egyéni változó hatóköre.

en: Section 8.1 of the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of use</a> requires you to make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from your websites (or such third parties' websites) with any personally identifying information from any source as part of your use (or such third parties' use) of the Google Analytics' service.
hu: A <a href="@ga_tos"><em>Google Analytics</em> felhasználási feltételeinek</a> 8.1-es pontja tiltja a webhelyről (vagy más webhelyekről) gyűjtött bármilyen, a személyek azonosítására alkalmas információk társítását a <em>Google Analytics</em> szolgáltatás bármely részével.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
hu: <em>Értéket</em> kötelező megadni, ha a <em>Név</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
hu: <em>Nevet</em> kötelező megadni, ha az <em>Érték</em> mező ki van töltve az alábbi sorszámnál: @slot-number.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
hu: Az egyéni változó (%element-title) a következő nem engedélyezett vezérjeleket tartalmazza (a felhasználó azonosítására alkalmas információk miatt): @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkörök, melyeknek a felhasználó tagja.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
hu: Vesszővel elválasztott szerepkör-azonosítók, melyeknek a felhasználó tagja.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
hu: A helyben gyorstárazott követési kód frissítve lett.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
hu: A helyben gyorstárazott követési kód el lett mentve.

en: Local cache has been purged.
hu: A helyi gyorstár ki lett ürítve.

en: Tracking scope
hu: Követés hatóköre

en: Allow users to customize tracking on their account page
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók egyénileg állítsák a követőkód engedélyezését.

en: No customization allowed
hu: Egyedi beállítás nem engedélyezett

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
hu: A követő alapértelmezés szerint be van kapcsolva, de %permission joggal rendelkező felhasználók kikapcsolhatják maguknak

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
hu: A követő alapértelmezés szerint ki van kapcsolva, de %permission jogosultsággal rendelkező felhasználók bekapcsolhatják maguknak

en: Every page except the listed pages
hu: Minden oldal, kivéve az alábbiak

en: The listed pages only
hu: Csak a listázott oldalak

en: Links and downloads
hu: Hivatkozások és letöltések

en: Track clicks on mailto links
hu: mailto: hivatkozásokra történő kattintások követése

en: Track downloads (clicks on file links) for the following extensions
hu: A fájlok letöltési hivatkozásaira történő kattintások követése

en: List of download file extensions
hu: A letölthető fájlok kiterjesztéseinek felsorolása

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
hu: Fájlkiterjesztések „|” jellel elválasztott felsorolása, amelyeknél a letöltő hivatkozásra történő kattintásokat a követő méri. A reguláris kifejezések használata támogatott. Például: !extensions

en: Search and AdSense
hu: Keresés és AdSense

en: Additional user information
hu: További felhasználói információk

en: Segment users based on these selected properties
hu: Felhasználók elkülönítése a kiválasztott tulajdonságok alapján

en: Custom variable slot #@slot
hu: Egyéni változó hely #@slot

en: Custom variable name #@slot
hu: Egyéni változó név #@slot

en: Custom variable value #@slot
hu: Egyéni változó érték #@slot

en: You can supplement Google Analytics' basic IP address tracking of visitors by segmenting users based on custom variables. Section 8.1 of the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of use</a> requires you to make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from your websites (or such third parties' websites) with any personally identifying information from any source as part of your use (or such third parties' use) of the Google Analytics' service.
hu: A <em>Google Analytics</em> alap IP-cím alapján történő látogató követése kiegészíthető a felhasználók egyéni változókkal történő szegmentálásával. A <a href="@ga_tos"><em>Google Analytics</em> általános szerződési feltételek</a> 8.1-es bekezdésében leírtak szerint biztosnak kell lennie, hogy az erről a webhelyről, vagy egy kívülálló harmadik fél webhelyéről összegyűjtött adatok nem kerülnek társításra (a harmadik fél által sem) olyan személyes információkkal, amelyekhez a <em>Google Analytics</em> szolgáltatás használatával ennek a webhelynek tulajdonosa, vagy harmadik fél hozzájut.

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added every time tracking is in effect. Before you add your custom code, you should read the <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
hu: Itt adhatóak meg egyéni <a href="@snippets">kódrészletek</a>, amelyek minden, éppen futó időméréshez hozzáadódnak. Egyéni kód hozzáadása előtt ajánlott átolvasni a <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code &ndash; Functional Overview</a> és a <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> (angol nyelvű) dokumentációkat. <strong>Nem kell</strong> a &lt;script&gt; elemet beírni, de mindig pontosvesszővel (;) végződjön a szkript.

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
hu: Az érvényes <em>Google Analytics</em> webazonosító kis-, és nagybetű érzékeny, valamint UA-xxxxxxx-yy formátumú.

en: User role names
hu: Felhasználói szerepkör-nevek

en: User role ids
hu: Felhasználói szerepkör-azonosítók

en: Administer Google Analytics
hu: <em>Google Analytics</em> adminisztrációja

en: Perform maintenance tasks for Google Analytics.
hu: A <em>Google Analytics</em> karbantartási feladatainak végrehajtása.

en: Opt-in or out of tracking
hu: Követő be-, vagy kikapcsolása

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
hu: Engedélyezi a döntést a felhasználók számára, hogy a követő megjelenjen az oldalakon, vagy sem.

en: Use PHP for tracking visibility
hu: PHP használata a követő láthatóságának feltételeként

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
hu: Látogatottság-mérés beállításával növelhető a webhely marketingjének hatékonysága.

en: Updated download tracking file extensions.
hu: A letöltések követéséhez használt fájlkiterjesztések frissültek.

en: Added page tracking to every page except the listed pages: @pages.
hu: Az oldalkövetés hozzá lett adva minden oldalhoz, kivéve a listázott oldalakat:  @pages.

en: Enabled page tracking for role: @name.
hu: Az oldalkövetés engedélyezett az alábbi szerepkörnek: @name.

en: Disabled page tracking for role: @name.
hu: Az oldalkövetés tiltott az alábbi szerepkörnek: @name.

en: Disabled user specific page tracking for site administrator.
hu: A követés felhasználószintű beállíthatósága a webhely-adminisztrátor részére le van tiltva.

en: Menu has been rebuild.
hu: A menü újra lett építve.

en: Path visibility filter setting changed from "user*" to "user/*/*".
hu: Az útvonal láthatóságának szűrőbeállítása „user*”-ról „user/*/*”-ra változott.

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
hu: Az útvonal láthatóságának egyéni szűrőbeállítása miatt a frissítés kihagyva.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin" and "admin/*".
hu: Az útvonal láthatóságának szűrőbeállítása „admin*”-ról „admin” és „admin/*”-ra változott.

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
hu: Az egyéni JavaScript-kódrészlet beállítása frissült.

en: Removed "User identifier" and "User name" from segmentation fields.
hu: A „Felhasználó-azonosító” és „Felhasználónév” eltávolítva a szegmentálási mezők közül.

en: Removed outdated legacy tracker stuff.
hu: A követős cucc elavult öröksége eltávolítva.

en: The default extensions for download tracking have been updated.
hu: A letöltések követésének alapértelmezett bővítményei frissültek.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
hu: Frissített egyéni „Előtte” kódrészlet.

en: Skipped custom "after" code snippet.
hu: Az egyedi „kódrészlet utána” figyelmen kívül lett hagyva.

en: Google tracking code has been moved to header.
hu: A Google követőkód átkerült a fejlécbe.

en: The D6 token placeholder [user-role-names] used in the custom variable 'User roles' has been replaced with [current-user:role-names].
hu: A „Felhasználói szerepkörök” egyéni változóban használt D6-os <code>[user-role-names]</code> vezérjel le lett cserélve a <code>[current-user:role-names]</code>-re.

en: The default country in your regional settings is Germany. Anonymizing of IP addresses has been enabled for privacy reasons.
hu: Az alapértelmezés szerinti ország a területi beállítások szerint Németország. Biztonsági okokból az IP cím névtelenítése engedélyezésre került.

en: The default country in your regional settings is <em>not</em> Germany. The anonymizing of IP addresses setting has not been changed. Make sure your site settings comply with the local privacy rules.
hu: Az alapértelmezés szerinti ország a területi beállítások szerint <em>nem</em> Németország. Az IP-cím névtelenítésének beállítása nem lett megváltoztatva. Meg kell győződni arról, hogy a beállítások megfelelnek a helyi adatvédelmi szabályoknak.

en: Allows your site to be tracked by Google Analytics by adding a Javascript tracking code to every page.
hu: Lehetővé teszi a webhely látogatottságának mérését a <em>Google Analytics</em> szolgáltatás követőkódjának hozzáadásával.

en: On by default with opt out
hu: Alapértelmezés szerint bekapcsolt, de kikapcsolható

en: Off by default with opt in
hu: Alapértelmezés szerint kikapcsolt, de bekapcsolható

en: Not tracked
hu: Nincs követve.

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
hu: Külső könyvtárak verziófüggő és megosztott kezelését teszi lehetővé.

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
hu: Nem található egyedi kódrészlet. Semmit sem csinál.

en: Migrated IMCE files.
hu: Átköltöztetett IMCE-fájlok.

en: What are you tracking?
hu: Mit kell követni?

en: A single domain (default)
hu: Egyetlen domain (alapértelmezés)

en: One domain with multiple subdomains
hu: Egyetlen domain több aldomainnel

en: Examples: @domains
hu: Példák: @domains

en: Multiple top-level domains
hu: Több legfelső szintű domain

en: List of top-level domains
hu: Legfelső szintű domainek listája

en: If you selected "Multiple top-level domains" above, enter all related top-level domains. Add one domain per line. By default, the data in your reports only includes the path and name of the page, and not the domain name. For more information see section <em>Show separate domain names</em> in <a href="http://www.google.com/support/analytics/bin/answer.py?answer=175538">Tracking multiple domains</a>.
hu: „Több legfelső szintű domain” választása esetén itt sorolható fel valamennyi felsőszintű domain, soronként egy darab. Alapértelmezés szerint a jelentések csupán az oldal címét és útvonalát tartalmazzák, a domaint nem. További információ a <em>Külön domainnevek megjelenítése</em> című, 4. fejezetben található a <a href="http://www.google.com/support/analytics/bin/answer.py?answer=175538">Több domain követése</a> című súgóban.

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).

en: Track clicks on outbound links
hu: Kimenő hivatkozásokra történő kattintások követése

en: Google recommends adding the external JavaScript files to the header for performance reasons. If <em>Multiple top-level domains</em> has been selected, this setting will be forced to header.
hu: A Google a külső JavaScript fájlok fejlécbe helyezését javasolja a jobb teljesítmény érdekében. „Több legfelső szintű domain” esetén ez a választási lehetőség a fejlécre szűkül.

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
hu: „Több legfelső szintű domain” választása esetén fel kell sorolni a legfelső szintű doméneket.

en: The deprecated profile segmentation setting for "User roles" has been added to custom variables. You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
hu: A továbbiakban nem javasolt profil-szegmentálási beállítások a felhasználói szerepkörökre vonatkozóan az egyéni változókhoz kerültek, ezért a <a href="@admin"><em>Google Analytics</em> beállításoknál</a> meg kell szüntetni a profil mezők kiválasztását, és a többi profil mezőt kézzel kell frissíteni, különben a követési adatok elveszhetnek a jövőben! A <em>Google Analytics</em> <a href="@customvar">egyéni változók</a> részénél található bővebb információ.

en: You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
hu: A <a href="@admin"><em>Google Analytics</em> beállításoknál</a> meg kell szüntetni a profil mezők kiválasztását és a többi profil mezőt kézzel kell frissíteni, különben a követési adatok elveszhetnek a jövőben! A <em>Google Analytics</em> <a href="@customvar">egyéni változók</a> részénél található bővebb információ.

en: Renamed "googleanalytics_trackoutgoing" settings variable to googleanalytics_trackoutbound.
hu: A <code>googleanalytics_trackoutgoing</code> beállítás átnevezve <code>googleanalytics_trackoutbound</code> változóra.

en: Renamed "googleanalytics_visibility" settings variable to googleanalytics_visibility_pages.
hu: A <code>googleanalytics_visibility</code> beállítás átnevezve <code>googleanalytics_visibility_pages</code> változóra.

en: All pages with exceptions
hu: Minden oldal kivételekkel

en: Excepted: @roles
hu: Kivéve: @roles

en: A single domain
hu: Egyetlen domain

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
hu: Biztosan törölhető az XML webhelytérkép?

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
hu: Biztosan újraépítendő az XML webhelytérkép?

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
hu: Nem sikerült a webhelytérkép újragenerálása.

en: The sitemap links were rebuilt.
hu: A webhelytérkép hivatkozásai újraépítve.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
hu: A webhelytérkép hivatkozásainak újraépítése nem sikerült.

en: Finished XML sitemap generation in @elapsed. Memory usage: @memory-peak.
hu: Az XML webhelytérkép generálása befejeződött. Az eltelt idő: @elapsed, a memóriahasználati csúcs pedig: @memory-peak.

en: The front page path can be changed in the <a href="@url-frontpage">site information configuration</a>.
hu: A címlap útvonala a <a href="@url-frontpage">webhely-információknál</a> állítható be.

en: XML sitemap settings for the @bundle-label %bundle have been saved.
hu: @bundle-label %bundle XML webhelytérkép beállításai elmentve.

en: Configure your site's XML sitemaps to help search engines find and index pages on your site.
hu: Az XML-alapú webhelytérkép segíti a keresőmotorokat az oldalak megtalálásában és tartalmuk feldolgozásában.

en: Edit XML sitemap
hu: XML webhelytérkép szerkesztése

en: Delete XML sitemap
hu: XML webhelytérkép törlése

en: The directory %directory was not found or is not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information.
hu: %directory könyvtár nem található, vagy nem írható a kiszolgáló által. További tudnivalók a dokumentáció <a href="@docpage">@docpage</a> oldalán olvashatók.

en: The following directories were not found or are not writable by the server. See <a href="@docpage">@docpage</a> for more information. !directories
hu: Az alábbi könyvtárak nem találhatók, vagy nem írhatóak a kiszolgáló által. További tudnivalók a dokumentáció <a href="@docpage">@docpage</a> oldalán olvashatók. !directories

en: Delete custom link
hu: Egyéni link törlése

en: The following search engines have deprecated their XML sitemap ping services and have been disabled: !list.
hu: Ezek a keresőmotorok megszüntették az XML webhelytérkép-beküldő szolgáltatásukat, ezért le lettek tiltva: !list

en: XML sitemap modal UI
hu: Az XML webhelytérképek felugró felülete

en: Provides an AJAX modal UI for common XML sitemap tasks.
hu: AJAX-os felugró felületet biztosít a gyakori XML webhelytérkép műveletekhez.

en: In order to list user profile links in the sitemap, the anonymous user must have the <a href="@perm-link"><em>View user profiles</em> permission</a>.
hu: A felhasználók adatlapjainak webhelytérképen való megjelenítéséhez a névtelen felhasználóknak (mint amilyenek a keresőrobotok is) rendelkezniük kell a <a href="@perm-link">Felhasználói profilok megtekintése</a> jogosultsággal.

en: Block format
hu: Blokk formátum

en: Create Feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: Site Information
hu: Webhelyinformáció

en: an unknown callback
hu: ismeretlen függvény

en: @entity: Bundle
hu: @entity: mezőcsoportok

en: Field form: @widget_label
hu: Mezőűrlap: @widget_label

en: "@s" @field form
hu: "@s" @field űrlap

en: Master
hu: Mester

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: Universal web tracking opt-out
hu: A látogatások mérésének általános tiltása

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
hu: „Kötegelés” hozzáadva az útvonal láthatóságának szűrőbeállításához.

en: No privacy
hu: Nincs magánszféra

en: @items enabled
hu: @items engedélyezve

en: If enabled and your server receives the <a href="http://donottrack.us/">Do-Not-Track</a> header from the client browser, the Google Analytics module will not embed any tracking code into your site. Compliance with Do Not Track could be purely voluntary, enforced by industry self-regulation, or mandated by state or federal law. Please accept your visitors privacy. If they have opt-out from tracking and advertising, you should accept their personal decision. This feature is currently limited to logged in users and disabled page caching.
hu: Ez a beállítás arra utasítja a <em>Google Analytics</em> modult, hogy ne jelenítse meg a követőkódot, ha erre kifejezett kérést kap a HTTP-fejlécben. A <a href="http://donottrack.us/">Do-Not-Track</a> ajánlással való együttműködés lehet önkéntes, vagy iparági önszabályozás által javasolt, vagy törvényileg előírt. A Drupal a felhasználók kérésének tiszteletben tartására kér. Ha lehetőségük van kikapcsolni látogatásaik mérését, akkor ajánlott ebbéli szándékukat elfogadni. Ez a funkció jelenleg csak a bejelentkezett felhasználókra és letiltott gyorsítótárral működik.

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
hu: A böngésző adatvédelmi beállításai miatt a követés nem engedélyezett.

en: Last accessed on @date
hu: Utolsó használat: @date

en: Add URL redirect from this page to another location
hu: Webcím átirányítás hozzáadása erről az oldalról egy másik helyre

en: Last accessed date
hu: Utolsó használat dátuma

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
hu: A webcím átirányítás utolsó használatának dátuma és ideje.

en: Provide links to operations the user can perform for the URL redirect.
hu: Hivatkozásokat biztosít a felhasználónak a webcím átirányításon végezhető műveletekhez.

en: Anchor ID for “Jump to Navigation” link
hu: Horgony azonosítója az „Ugrás a navigációra” hivatkozáshoz

en: Specify the HTML ID of the main navigation menu; this will be used by the accessible-but-hidden “Jump to Navigation" link at the top of each page.
hu: Itt adható meg a fő navigációs menü HTML-azonosítója, amely  a működő, de rejtett „Ugrás a navigációra” hivatkozás horgonyaként fog szolgálni az oldal tetején.

en: This redirect overrides an existing internal path.
hu: Ez az átirányítás felülír egy létező belső útvonalat.

en: Invalid number of redirects.
hu: Érvénytelen számú átirányítás.

en: Deleted URL redirect @rid.
hu: Törölt webcím átirányítása: @rid

en: One URL redirect created. | @count URL redirects created.
hu[0]: Egy webcím átirányítás létrehozva.
hu[1]: @count webcím átirányítás létrehozva.

en: The following are a list of URL redirects that point to this @entitytype.
hu: Ez egy @entitytype entitástípus. A következő listában az erre mutató webcím átirányítások láthatóak.

en: Add URL redirect to this @entitytype
hu: Webcím átirányítás hozzáadása

en: Redirect module form elements
hu: <em>Redirect</em> modul űrlapelemei.

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: There are no @titles to display.
hu: Nincs megjeleníthető @titles.

en: Taxonomy: term has parent(s)
hu: Taxonómia: a kifejezésnek van néhány szülője

en: Field: @widget_label (@field_name)
hu: Mező: @widget_label (@field_name)

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
hu: Formázási beállítások a következőhöz:: @widget_label (@field_name)

en: Missing/broken type
hu: Hiányzó/hibás típus

en: Related terms (does not work in D7)
hu: Kapcsolódó kifejezések (D7 alatt nem működik)

en: Parent term | Parent terms
hu[0]: Szülő kifejezés
hu[1]: Szülő kifejezések

en: @entity (tokens)
hu: @entity (vezérjelek)

en: "@s" @name
hu: „@s” @name

en: View: @view
hu: Nézet: @view

en: View: @view: @display
hu: Nézet: @view: @display

en: Entire view
hu: Teljes nézet

en: Display the entire view.
hu: A teljes nézet megjelenítése.

en: "@context" entire view
hu: "@context" teljes nézet

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
hu: A méreteket <kbd>SZÉLESSÉGxMAGASSÁG</kbd> formában kell megadni.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul beállításai</a> befolyásolhatják, hogy egy átirányítás jön létre, amikor egy álnév törlésre kerül.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hu: A <a href="!url"><em>Redirect</em> modul telepítésével</a> átirányítások jöhetnek létre, amikor az álnevek megváltoznak.

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hu: <strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti értéke 100 és ennek legnagyobb értéke @max a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla „alias” oszlopának szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke @max. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik evvel az azokban esetekben problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített webcímhez. Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcímálnév az url_alias táblájának „alias” oszlopába. A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól. Az ajánlott és alapértelmezés szerinti értéke 100.

en: Path module form elements
hu: <em>Path</em> modul űrlapelemei.

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: Wysiwyg profile
hu: Wysiwyg profil

en: Allows to edit content with client-side editors.
hu: Lehetővé teszi a tartalmak szerkesztését ügyfél-oldali szövegszerkesztőkkel.

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
hu: Ha ez az opció be van kapcsolva, az összes útvonalálnév egyszerre be lesz töltve a webhelytérkép generálásakor. Közepes vagy nagyméretű webhelyek esetén érdemes kikapcsolni, mivel sok memóriát használ.

en: XML sitemap PHP extensions
hu: Az <em>XML Sitemap</em> modul PHP-bővítményei

en: The XML sitemap module requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@xmlsitemap_requirements">module's system requirements page</a> for more information):
hu: Az <em>XML Sitemap</em> modul az alább felsorolt PHP-bővítményeket igényli. További tudnivalók a <a href="@xmlsitemap_requirements">rendszerkövetelmények</a> oldalon olvashatók.

en: Last attempted generation on !date (!interval ago).
hu: A feltérképezés legutóbbi kísérletének dátuma !date, ennyi ideje: !interval

en: Help page
hu: Súgóoldal

en: !name Backup Options
hu: !name mentési lehetőségek

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés gyökérkifejezése.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: A random number from 0 to @max.
hu: Véletlen szám 0-tól @max-ig.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
hu: Egy véletlenszerű hasítókulcs (hash). A lehetséges algoritmusok: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Configure content pane
hu: Tartalomtábla beállítása

en: and or the
hu: és vagy a

en: Edit in place
hu: Helyben szerkesztés

en: Configure Layout
hu: Elrendezés beállítása

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Also known as %labels.
hu: Más néven %labels.

en: Administer meta tags.
hu: Meta jelölők kezelése.

en: Edit meta tags.
hu: Meta jelölők szerkesztése.

en: A human-readable name for your site, e.g., <em>IMDb</em>.
hu: A webhely emberek számára olvasható neve, pl. <em>Twitter</em>

en: A one to two sentence description of your page.
hu: Az adott oldal egy-két mondatból álló leírása.

en: Musician
hu: Zenész

en: Politician
hu: Politikus

en: Use OR between keywords when searching
hu: VAGY használata a kulcsszavak között keresésnél

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Token registry caches cleared.
hu: A vezérjel gyorstár törlése megtörtént.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: Token registry
hu: Vezérjel gyorstár

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
hu: Az elérhető, emailekben felhasználható vezérjelek listája megtalálható lejjebb.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
hu: A következő vezérjelek vagy vezérjel típusok nem tömbként vannak megadva:

en: The following token types do not have any tokens defined:
hu: Az alábbi vezérjel típusokhoz nincsenek vezérjelek definiálva:

en: The following token types are not defined but have tokens:
hu: A következő vezérjel típusok nincsenek meghatározva, de vannak vezérjeleik:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
hu: A következő vezérjeleket vagy vezérjel típusokat több modul is meghatározza:

en: Problems detected
hu: Probléma történt

en: Meta tag module form elements.
hu: <em>Meta tag</em> modul űrlapelemei.

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: Configure meta tag defaults.
hu: Alapértelmezett meta jelölők beállítása.

en: Meta tag UI
hu: Meta jelölők beállítófelülete

en: A brief and concise summary of the page's content, preferrably 150 characters or less. The description meta tag may be used by search engines to display a snippet about the page in search results.
hu: Egy tömör, jól megválasztott összefoglaló, mely az oldal tartalmát leírja. Tartalmát - mint előzetes információt az oldalról - a keresőszolgáltatók megjeleníthetik a keresési találatok listájában.

en: A comma-separated list of keywords about the page. This meta tag is <em>not</em> supported by most search engines.
hu: Az oldalon kiemelni szándékozott kulcsszavak vesszővel elválasztott listája. Ezt a meta jelölőt a legtöbb keresőszolgáltató <em>nem</em> veszi figyelembe.

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
hu: %library könyvtár által igényelt %dependency könyvtár nincs telepítve.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
hu: %dependency könyvtár %dependency_version verziója nem kompatibilis %library könyvtárral.

en: The %library library could not be found.
hu: %library nem található.

en: The version of the %library library could not be detected.
hu: %library könyvtár %version verziója nem található.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
hu: %library könyvtár telepített %version verziója nem támogatott.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
hu: %library könyvtár %variant változata nem található.

en: Outbound links
hu: Kimenő hivatkozások

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hu: Ezt kikapcsolva egyedi álnév hozható létre alatta.

en: Configure URL alias patterns.
hu: A webcímálnevek mintáinak beállítása.

en: Generate a given number of redirects. Optionally delete current redirects.
hu: Megadott számú átirányítás létrehozása. Lehetőség van a jelenlegi átirányítások törlésére is.

en: It is not recommended to delete the only XML sitemap.
hu: Nem ajánlott törölni az egyetlen létező XML webhelytérképet.

en: Show line numbers
hu: Sorok számának mutatása

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: User Edit Template
hu: Felhasználó szerkesztése sablon

en: User edit template
hu: Felhasználó szerkesztése-sablon

en: User being edited
hu: A felhasználó szerkesztés alatt van

en: Display all or a specific amount of rows from a loaded view context.
hu: Összes vagy meghatározott számú sor megjelenítése egy betöltött nézetkontextusból.

en: Limit rows
hu: Sorok korlátozása

en: Select rows
hu: Sorok kiválasztása

en: A Wysiwyg profile is associated with a text format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular text format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
hu: Minden szövegformátumhoz egy szövegszerkesztő profil lesz hozzárendelve, ami meghatározza a kliens-oldalon betöltődő szerkesztőprogramot, annak engedélyezett gombjait és sminkjeit, megjelenítési beállításait és pár más egyedi képességét.

en: Content: @title
hu: Tartalom: @title

en: Transliterate search index and searched strings.
hu: A keresési index és a keresett karaktersorozatok átírása.

en: Enable to allow searching and indexing using US-ASCII character set, i.e. to treat accented and unaccented letters the same.
hu: Engedélyezve lehetővé válik a US-ASCII karakterkészlettel történő keresés,  pl. az ékezetes és ékezet nélküli betűk egyformaként kezeléséhez.

en: Do NOT download the "CKEditor for Drupal" edition.
hu: <em>Ne</em> töltse le a „CKEditor for Drupal” kiadást.

en: Advanced CSS styles
hu: Haladó CSS stílusok

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity adat ha @entity frissített vagy mentett.

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
hu: A következő vezérjelekhez vagy vezérjel típusokhoz hiányzik a kötelező név és/vagy leírás információ:

en: List normalizer
hu: Lista normalizáló

en: Joined path
hu: Egyesített útvonal

en: The array values each cleaned by Pathauto and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
hu: A tömbértékek mindegyikét megtisztítja a <em>Pathauto</em> majd a perjellel egy olyan karaktersorozatban egyesíti ami egy URL-re hasonlít.

en: Update node alias
hu: Tartalom álnevek frissítése

en: Update taxonomy term alias
hu: Taxonómia kifejezések álneveinek frissítése

en: Update user alias
hu: Felhasználók álneveinek frissítése

en: Convert all characters to US-ASCII
hu: Minden karakter átalakítása az US-ASCII készletbe

en: Placeholder for characters with no known US-ASCII equivalent
hu: Helykitöltő a US-ASCII készletbe nem átalakítható karakterek számára

en: Non-latin text (e.g., å, ö, 漢) will be converted to US-ASCII equivalents (a, o, ?).
hu: A latintól eltérő szöveg (e.g., å, ö, 漢) US-ASCII megfelelőre lesz átalakítva (a, o, ?).

en: Maximum number of characters in menu and menu link names
hu: A menük nevében és a hozzá tartozó hivatkozásban megadható betűk maximális száma

en: Add a block here.
hu: Blokk hozzáadása.

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg !format formátumban, például: !example. Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan betöltődnek minden letöltött stíluslapról.

en: The specified CSS classes are syntactically incorrect.
hu: A megadott CSS osztályok szintaktikailag helytelenek.

en: Browse available tokens.
hu: Rendelkezésre álló vezérjelek böngészése.

en: Loading token browser...
hu: Vezérjel böngésző betöltése...

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">Setting Up Site Search for a Profile</a>.
hu: Ha engedélyezett, akkor a helyi keresések kulcsszavai követésre kerülnek. A Google fióknál be kell állítani, hogy használja a helyi <strong>keresés</strong> paraméterét a lekérdezésből. <a href="@url">További információ</a>

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
hu: PHP-kód beírása a mezőbe a láthatósági beállítások követéséhez.

en: Google Analytics module form element.
hu: <em>Google Analytics</em> modul űrlapelem.

en: Deleted obsolete trackOutboundAsPageview variable.
hu: Az elavult <code>trackOutboundAsPageview</code> változó törölve.

en: Deleted obsolete googleanalytics_trackpageloadtime variable.
hu: Az elavult <code>googleanalytics_trackpageloadtime</code> változó törölve.

en: Mailto links
hu: Mailto: hivatkozások

en: AdSense ads
hu: AdSense hirdetések

en: Anonymize IP
hu: IP-címek névtelenítése

en: Maximum image dimensions
hu: Legnagyobb képméret
