DruStack (7.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (338 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Next
ku: دواتر

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Administer
ku: بەڕێوەبردن

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Totals
ku: سەرجەمەکان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Closed
ku: داخراوە

en: List
ku: لیستە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Age
ku: تەمەن

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Article
ku: وتار

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Last updated
ku: دوا نوێ بوونەوە

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Download
ku: داگرتن

en: Version
ku: وەشان

en: view
ku: پیشاندان

en: File
ku: پەڕگە

en: Tag
ku: تاگ

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: default
ku: بنەڕەتی

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Required
ku: پێویستە

en: root
ku: ڕەگ

en: Parent
ku: باوان

en: Category
ku: پۆل

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Import
ku: هاوردن

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: username
ku: ناوی چوونەژوورەوە

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Open
ku: کراوە

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Visible
ku: بینراو

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Menu
ku: پێڕست

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: results
ku: ئه‌نجامه‌کان

en: search
ku: گەڕان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Statistics
ku: ئامار

en: You are not authorized to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم لاپەڕەیە ببینیت.

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: n/a
ku: نییە

en: Upload
ku: بارکردن

en: Picture
ku: وێنە

en: Database type
ku: چەشنی بنکەی دراوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: status
ku: ڕەوش

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Error
ku: هەڵە

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: Node
ku: گرێ

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: Menu item
ku: بڕگەی پێڕست

en: Update options
ku: تازەکردنەوەی هەڵبژاردنەکان

en: All
ku: هەموو

en: Done
ku: تەواوبوو

en: Access denied
ku: پیشاندان قەدەغەیە

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Add block
ku: بلۆک زیادبکە

en: Page
ku: پەڕە

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Taxonomy terms
ku: واژەکانی پۆلێن

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Signature
ku: مۆر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: File name
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Count
ku: ژمارە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: Mode
ku: جۆر

en: OK
ku: باشە

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: Up
ku: سەرەوە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: help
ku: یارمەتی

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: System
ku: سیسته‌م

en: Add a role to the selected users
ku: ڕۆڵێک بۆ بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان زیادبکە

en: node
ku: گرێ

en: General
ku: گشتی

en: Table
ku: خشتە

en: Other
ku: هیتر

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: access content
ku: چوونەناوی ناوەرۆک

en: Role
ku: ڕۆل

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: Log in
ku: چوونە ژوورەوە

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Site off-line message
ku: پەیامی ئەو کاتەی ماڵپەڕ لە ژێر-هێڵە

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ku: @site لە ژێر چاک کاریدایە ئێستا ، بەم زووانە دەگەڕێینەوە . سوپاس بۆ خۆڕاگریت .

en: Create content
ku: ناوەڕۆک بنووسە

en: Save changes
ku: پاشەکەوتکردنی گۆڕانکارییەکان

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Down
ku: خوارەوە

en: Order
ku: ڕیز

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Preformatted
ku: پێشوەخت فۆرماتکراو

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Term description
ku: دەربارەی واژە

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Operation
ku: کردار

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: Database name
ku: ناوی بنکه‌دراوه‌

en: Port
ku: دەروازە

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Key
ku: کلیل

en: WIDTHxHEIGHT
ku: پانیXدرێژی

en: Maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراوی پەڕگە بۆ هەر بارکردنێک

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: update
ku: نوێبکەوە

en: Source
ku: سەرچاوە

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Undo
ku: وەک خۆی لێ بکەوە

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Please enter some keywords.
ku: تکایه‌ هه‌ندێک وشه‌ بنووسه‌.

en: Front page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: Request new password
ku: داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Long
ku: درێژ

en: Short
ku: کورت

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Log out
ku: چوونا دەرڤە

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی بلۆکی %name؟

en: People
ku: خەڵک

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: Visitor
ku: میوان

en: Blogs
ku: بڵاگه‌کان

en: Books
ku: پەڕتووکەکان

en: Forums
ku: سەکۆکان

en: Revisions for %title
ku: پێداچوونەوەکانی %title

en: !date by !username
ku: !date لەلایەن !username

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: current revision
ku: پێداچوونەوەی ئێستا

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Testing
ku: تاقیکردنەوە

en: Standard
ku: ستاندارد

en: MB
ku: م.ب.

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: image
ku: وێنە

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: SQL
ku: س.کو.ل.

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: You are here
ku: تۆ لێرەیت

en: Page name
ku: ناوی پەڕە

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: The content of the block as shown to the user.
ku: ناوه‌ڕۆکی بلۆک بەو شێوەیەی کە پیشانی میوانان دەدرێت

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Above
ku: سەرەوە

en: Debug
ku: هەڵدۆزین

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Hide
ku: بشارەوە

en: Show descriptions
ku: زانیاریی زیاتر پیشان بدە

en: file system
ku: سیسته‌می په‌ڕگه‌

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: Page not found
ku: په‌ڕه‌ نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: Available
ku: هەیە

en: Loading
ku: ئامادەکردن

en: The directory %directory does not exist.
ku: پێڕستی %directory نه‌ناسراوه‌.

en: The directory %directory is not writable
ku: پێڕستی %directory دەسەڵاتی نووسینی نەدراوەتێ.

en: 1 user | @count users
ku[0]: 1 بەکارهێنەر
ku[1]: @count بەکارهێنەر

en: ok
ku: باشە

en: Error saving user account.
ku: هه‌ڵە ڕوویدا له کاتی‌ پاشه‌که‌وت کردنی هەژماری به‌کارهێنه‌ر.

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: Taxonomy vocabulary
ku: وشەگەلی پۆلێن

en: Print
ku: چاپکردن

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: authenticated user
ku: بەکارهێنەری ناسراو

en: Node count
ku: ژمارەی گرێ

en: Hide descriptions
ku: شاردنەوەی دەربارەکان

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ku: پەڕگەی دیاریکراو %file نەتوانرا باربکرێت، چونکە پێڕستی %directory بەشێوەیەکی درووست دانەمەزرێنراوە.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت، چونکە هیچ پەڕگەیەک بەم ناوە نەدۆزرایەوە. تکایە بپشکنە کە ناوی پەڕگە درووستە.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ku: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو %file نه‌توانرا کۆپی بکرێت، چونکە لە پێڕستی دیاریکراودا پەڕگەیەکی تر بە هەمان ناو هەیە.

en: The selected file %file could not be copied.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت.

en: The removal of the original file %file has failed.
ku: سڕینه‌وه‌ی په‌ڕگه‌ی ڕاستەقینە %file سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: About
ku: دەربارە

en: Reports
ku: ڕاپۆرتەکان

en: Error reporting
ku: ڕاپۆرتکردنی هەڵه

en: Set @type %title to unpublished.
ku: %title ی @type وەک بڵاونەکراوە دەسنیشان بکە.

en: Depends on: !dependencies
ku: پشت دەبەستێت بە: !dependencies

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name

en: anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-disabled">ناچالاکە</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-enabled">چالاکە</span>)

en: Acronym
ku: کورتکراوە

en: Run cron
ku: کارگێڕ بخە گڕ

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ku: تەنها ئەم جۆرە رێپێدراون بۆ بارکردن  :%files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ku: پەڕگەی %filesize زیاترە لە قەبارەی رێپێدراو .

en: IP address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: First sidebar
ku: لاپارچەی یەکەم

en: Book outline
ku: چوارچێوەی پەڕتووک

en: Revision information
ku: زنیاریی پێداچوونەوە

en: Comma
ku: کۆما

en: Frontpage
ku: لاپەڕەی سەرەتا

en: Current user
ku: ئەم بەکارهێنەرە

en: All languages
ku: هه‌موو زمانه‌کان

en: 1 character | @count characters
ku[0]: 1 هێما
ku[1]: @count هێما

en: Main menu
ku: پێڕستی سەرەکی

en: New user: %name (%email).
ku: بەکارهێنەری نوێ : %name (%email).

en: Username or e-mail address
ku: ناوی تێپەڕبوون یان ئیمێل

en: Alias: @alias
ku: نازناو: @alias

en: No alias
ku: نازناو نییە

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە

en: Inserted
ku: تێخرا

en: filter
ku: پارزن

en: Fails
ku: سەرکەوتوو نابێت

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Compact mode
ku: شێوازی پێجراو

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: زانیاری و ڕێنیشاندانی زیاتر بۆ ئیمێلەکەت ناردراون.

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق

en: The name of the site.
ku: ناوی ماڵپەڕ.

en: Page top
ku: سەرەوی پەڕە

en: Page bottom
ku: خوارەوەی پەڕە

en: Progress
ku: بەرەو پێشوەچوون

en: Private files
ku: پەڕگە کەسییەکان

en: Not restricted
ku: سنووردراو نەکراوە

en: Other blocks
ku: بلۆکەکانی تر

en: Site maintenance account
ku: هەژماری چاودێریکردنی ماڵپەڕ

en: Pages or PHP code
ku: پەڕەکان یانی کۆدی PHP

en: Text formats
ku: فۆرماتەکانی دەق

en: Image styles
ku: شێوازی وێنە

en: Revision log message
ku: پەیامەکانی تۆماری پێداچوونەوە

en: Requires: !module-list
ku: پێویستی هەیە بە: !module-list

en: Required by: !module-list
ku: پێویستە لەلایەن: !module-list
