DruStack (7.x-15.0-beta2) - en to pa translation catalogue (173 entries)

en: Home
pa: ਮੁੱਖ

en: User interface
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਇੰਟਰਫੇਸ

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Body
pa: ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: user
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Create a new user account.
pa: ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਯੂਜ਼ਰ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ।

en: Request new password via e-mail.
pa: ਈਮੇਲ ਰਾਹੀਂ ਨਵੇਂ ਪਾਸਵਰਡ ਲਈ ਮੰਗ ਕਰੋ।

en: E-mail
pa: ਈਮੇਲ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Content
pa: ਸਮੱਗਰੀ

en: Username
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: yes
pa: ਹਾਂ

en: List
pa: ਸੂਚੀ

en: Subject
pa: ਵਿਸ਼ਾ

en: Actions
pa: ਐਕਸ਼ਨ

en: disabled
pa: ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ

en: Read more
pa: ਵਧੇਰੇ ਪੜ੍ਹੋ

en: Article
pa: ਲੇਖ

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ

en: Comments
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ

en: More
pa: ਹੋਰ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Content types
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਟਾਈਪ

en: Download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ

en: view
pa: ਵੇਖੋ

en: Overview
pa: ਸੰਖੇਪ

en: Advanced options
pa: ਵਿਕਸਿਤ ਵਿਕਲਪ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Date
pa: ਮਿਤੀ

en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

en: Search
pa: ਲੱਭੋ

en: Reset
pa: ਰੀ-ਸੈੱਟ

en: Daily
pa: ਰੋਜ਼ਾਨਾ

en: Message
pa: ਸੰਦੇਸ਼

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Weight
pa: ਭਾਰ

en: Required
pa: ਲੋੜੀਦਾ

en: root
pa: ਰੂਟ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Category
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: edit
pa: ਸੋਧ

en: Book
pa: ਕਿਤਾਬ

en: Export
pa: ਨਿਰਯਾਤ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ਼ੋ

en: Help
pa: ਮੱਦਦ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: Sunday
pa: ਐਤਵਾਰ

en: Monday
pa: ਸੋਮਵਾਰ

en: Tuesday
pa: ਮੰਗਲ਼ਵਾਰ

en: Wednesday
pa: ਬੁੱਧਵਾਰ

en: Thursday
pa: ਵੀਰਵਾਰ

en: Friday
pa: ਸ਼ੁੱਕਰਵਾਰ

en: High
pa: ਉੱਚ

en: Low
pa: ਘੱਟ

en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: Modules
pa: ਮੋਡੀਊਲ

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: results
pa: ਨਤੀਜੇ

en: search
pa: ਖੋਜ

en: never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Timestamp
pa: ਟਾਈਮ-ਮੋਹਰ

en: n/a
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Upload
pa: ਅੱਪਲੋਡ

en: Picture
pa: ਤਸਵੀਰ

en: User
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: Continue
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: status
pa: ਹਾਲਤ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Contact
pa: ਸੰਪਰਕ

en: no
pa: ਨਹੀਂ

en: Node
pa: ਨੋਡ

en: Menu item
pa: ਮੇਨੂ ਆਈਟਮ

en: All
pa: ਸਭ

en: Active
pa: ਚਾਲੂ

en: Access denied
pa: ਅਧਿਕਾਰ ਪਾਬੰਦੀ ਹੈ

en: Page title
pa: ਪੇਜ਼ ਟਾਈਟਲ

en: Page
pa: ਸਫਾ

en: User settings
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਸੈਟਿੰਗ

en: Header
pa: ਹੈੱਡਰ

en: Selected
pa: ਚੁਣੇ

en: Your name
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਨਾਂ

en: To
pa: ਵੱਲ

en: From
pa: ਵਲੋਂ

en: Roles
pa: ਰੋਲ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

en: Hostname
pa: ਹੋਸਟ-ਨਾਂ

en: Published
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕੀਤਾ

en: Signature
pa: ਦਸਤਖਤ

en: Filter
pa: ਫਿਲਟਰ

en: Promoted to front page
pa: ਮੁੱਖ ਪੇਜ਼ ਉੱਤੇ ਲਾਓ

en: Revisions
pa: ਰੀਵਿਜ਼ਨ

en: E-mail address
pa: ਈ-ਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ

en: Last access
pa: ਆਖਰੀ ਵਰਤੋਂ

en: Time zone
pa: ਟਾਈਮ ਜ਼ੋਨ

en: active
pa: ਚਾਲੂ

en: Items
pa: ਆਈਟਮਾਂ

en: Performance
pa: ਕਾਰਗੁਜ਼ਾਰੀ

en: This field is required.
pa: ਇਹ ਖੇਤਰ ਲਾਜ਼ਮੀ ਹੈ।

en: Medium
pa: ਵੱਧ

en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: node
pa: ਨੋਡ

en: pm
pa: ਸ਼ਾਮ

en: Other
pa: ਹੋਰ

en: Text color
pa: ਟੈਕਸਟ ਰੰਗ

en: Role
pa: ਰੋਲ

en: User login
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਲਾਗਇਨ

en: Log in
pa: ਲਾਗ ਇਨ

en: Add new comment
pa: ਨਵੀਂ ਟਿੱਪਣੀ ਸ਼ਾਮਿਲ ਕਰੋ

en: Users
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: Default front page
pa: ਮੂਲ ਮੁੱਖ ਸਫਾ

en: Create content
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਬਣਾਓ

en: Optional
pa: ਚੋਣਵਾਂ

en: Recent comments
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਟਿੱਪਣੀਆਂ

en: Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Votes
pa: ਵੋਟਾਂ

en: reply
pa: ਜਵਾਬ ਦਿਓ

en: English
pa: ਅੰਗਰੇਜ਼ੀ

en: menu
pa: ਮੇਨੂ

en: update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: View user profile.
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਪਰੋਫਾਇਲ ਵੇਖੋ

en: Your search yielded no results
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਖੋਜ ਦੇ ਕੋਈ ਨਤੀਜੇ ਨਹੀ ਨਿਕਲ਼ੇ

en: Request new password
pa: ਨਵੇਂ ਪਾਸਵਰਡ ਲਈ ਮੰਗ

en: Languages
pa: ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ

en: Publishing options
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਚੋਣਾਂ

en: Log out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Create new account
pa: ਨਵਾਂ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ

en: People
pa: ਲੋਕ

en: warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: Site information
pa: ਸਾਈਟ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Results
pa: ਨਤੀਜੇ

en: Books
pa: ਕਿਤਾਬਾਂ

en: Forums
pa: ਫੋਰਮ

en: Permissions
pa: ਅਧਿਕਾਰ

en: Menu settings
pa: ਮੇਨੂ ਸੈਟਿੰਗ

en: Comment settings
pa: ਟਿੱਪਣੀ ਸੈਟਿੰਗ

en: Default options
pa: ਮੁੱਢਲੀਆਂ ਚੋਣਾਂ

en: Anonymous user
pa: ਅਗਿਆਤ ਯੂਜ਼ਰ

en: Menus
pa: ਮੇਨੂ

en: Date - newest first
pa: ਮਿਤੀ - ਨਵੀਆਂ ਪਹਿਲਾਂ

en: Date - oldest first
pa: ਮਿਤੀ - ਪੁਰਾਣੀਆਂ ਪਹਿਲਾਂ

en: @user's picture
pa: @user ਦੀ ਤਸਵੀਰ

en: Page not found
pa: ਸਫਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: ok
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: Reports
pa: ਵੇਰਵੇ

en: Default picture
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਤਸਵੀਰ

en: Translate
pa: ਅਨੁਵਾਦ ਕਰੋ

en: anonymous user
pa: ਅਗਿਆਤ ਯੂਜ਼ਰ

en: User account
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਅਕਾਊਂਟ

en: Run cron
pa: ਕਰੋਨ ਚਲਾਓ

en: Book outline
pa: ਕਿਤਾਬ ਆਉਟ-ਲਾਈਨ

en: All languages
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ

en: Username or e-mail address
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ ਜਾਂ ਈਮੇਲ ਐਡਰੈੱਸ

en: (@language)
pa: @ਭਾਸ਼ਾ

en: Language settings
pa: ਭਾਸ਼ਾ ਸੈਟਿੰਗ

en: Contact form
pa: ਸੰਪਰਕ ਫਾਰਮ

en: Search form
pa: ਖੋਜ ਫਾਰਮ

en: Compact mode
pa: ਸੰਖੇਪ ਮੋਡ

en: Date and time
pa: ਮਿਤੀ ਅਤੇ ਸਮਾਂ

en: Password recovery email
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਰਿਕਰਵੀ ਈਮੇਲ

en: Account activation email
pa: ਅਕਾਊਂਟ ਐਕਟੀਵੇਸ਼ਨ ਈਮੇਲ

en: Signature support
pa: ਦਸਤਖਤ ਸਹਿਯੋਗ
