DruStack (7.x-16.0-rc3) - en to ug translation catalogue (544 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: user
ug: ئەزا

en: select
ug: تاللاش

en: Show on every page except the listed pages.
ug: تۆۋەندە تاللانمىغان بەتلەردە كۆرسىتىش

en: Show on only the listed pages.
ug: تۆۋەندە تاللانغان بەتلەردە كۆرسىتىش

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Reset to defaults
ug: سۈكۈت لايىھەگە قايتۇرۇش

en: context
ug: كونتېكىست

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Administer
ug: باشقۇرغۇچى

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Private
ug: شەخسىي

en: content
ug: مەزمۇن

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Last Post
ug: ئاخىرقى يازما

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Article
ug: ماقالە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: footer
ug: بەت ئاسىتى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Last updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: License
ug: ئىجازەت

en: Home page
ug: باش بەت

en: view
ug: كۆرۇش

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Comment form
ug: ئىنكاس جەدۋىلى

en: - None -
ug: يوق

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: header
ug: باش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Archives
ug: ئارخىپلار

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Dimensions
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: theme
ug: ئۇسلۇب

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: file
ug: ھۉججەت

en: status
ug: ھالىتى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: Update options
ug: يېڭىلاش شەرتلىرى

en: All
ug: ھەممە

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Add block
ug: تارماق رايون قۇرۇش

en: Bottom
ug: ئاستى

en: User picture
ug: ئەزا سۈرىتى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Available updates
ug: پروگرامما يېڭىلاش

en: Up to date
ug: يېڭىلاش

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Hourly threshold
ug: سائەتلىك چەكلىمىسى

en: Your name
ug: ئىسمىڭىز

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Feed description
ug: Feed بايانى

en: Source URL
ug: مەنبەURL

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Poll duration
ug: سايلام ۋاقتى

en: Poll votes
ug: بېلەت تاشلاش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: File size
ug: ھۆججەت سىغىمى

en: E-mail address
ug: ئې-خەت ئادرىسى

en: Theme configuration
ug: ئۇسلۇب تەڭشەش

en: Last access
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Last login
ug: ئاخىرقى زىيارەت

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Global settings
ug: ئومۇمى تەڭشەش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Mode
ug: مودېل

en: blocked
ug: توسۇش

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: OK
ug: جەزملەش

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Delete all
ug: ھەممىنى ئۆچۈرۈش

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: help
ug: ياردەم

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: System
ug: سېستىما

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Address
ug: ئادرېس

en: Send
ug: يوللاش

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Site map
ug: بېكەت خەرىتىسى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Recent posts
ug: يېڭى يازمىلار

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: here
ug: بۇ يەر

en: Base
ug: ئاساس

en: Configuration
ug: لايىھە

en: !time ago
ug: ! بۇرۇن

en: Other
ug: باشقا

en: Quality
ug: سۈپىتى

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: User login
ug: كىرىش

en: Log in
ug: كىرىش

en: Blog
ug: بلوگ

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Redirect
ug: يېڭى مەنزىل

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Recent comments
ug: يېڭى ئىنكاسلار

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Uncategorized
ug: ئۇنىۋېرسال

en: Plain
ug: ئاددى

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: reply
ug: ئىنكاس

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Browse
ug: كۆرۈش

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: menu
ug: تىزىملىك

en: update
ug: يېڭىلاش

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: Titles only
ug: پەقەت ماۋزۇنى

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Source
ug: مەنبە

en: Date/Time
ug: چېسلا-ۋاقىت

en: published
ug: ئېلان قىلىندى

en: The changes have been saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.....

en: Refine
ug: تەپسىلاتى

en: Undo
ug: يېنىۋېلىش

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Your search yielded no results
ug: ھىچنىمىنى تاپالمىدى

en: Please enter some keywords.
ug: ھالقىلىق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Front page
ug: باش بەت

en: Request new password
ug: پارولنى يېڭىلاش

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Languages
ug: تىل

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Publishing options
ug: ئېلان قىلىش شەرتلىرى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Long
ug: ئۇزۇن

en: Short
ug: قىسقا

en: Controls
ug: كونترول

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: None.
ug: يوق.

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: any
ug: ھەرقانداق

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: The settings have not been saved because of the errors.
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە، ئۆزگەرتىشلەر ساقلانمىدى.

en: profile
ug: ئارخىپ

en: First day of week
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Red
ug: قىزىل

en: White
ug: ئاق

en: People
ug: ئەزالار

en: warning
ug: دىققەت

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Blocked
ug: توسۇش

en: Results
ug: نەتىجە

en: open
ug: ئوچۇق

en: Visitor
ug: سەيياھ

en: Site map message
ug: بېكەت خەرىتىسى ئۇچۇرلىرى

en: Site map content
ug: بېكەت خەرىتىسى مەزمۇنلىرى

en: Control what should be displayed on the site map.
ug: بېكەت خەرىتىسىنى قانداق كۆرسىتىشنى تەڭشەش .

en: Blogs
ug: بلوگلار

en: Books
ug: كىتاپلار

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Website
ug: تور بەت

en: Mismatch
ug: بىردەك ئەمەس

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Your settings have been saved.
ug: تەڭشەشلىرىڭىز ساقلاندى.

en: options
ug: تاللاش

en: Testing
ug: سىناش

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Bottom right
ug: ئوڭ تەرەپ ئاستى

en: Bottom left
ug: سول تەرەپ ئاستى

en: image
ug: رەسىم

en: Themes
ug: ئۇسلۇبلار

en: not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Comment settings
ug: ئىنكاس تەڭشىگى

en: not sticky
ug: چوققىلانمىدى

en: sticky
ug: چوققىلاش

en: not promoted
ug: باش بەتتە كۆرسىتىلمىدى

en: promoted
ug: باش بەتكە يوللاندى

en: You are here
ug: ھازىرقى ئورنىڭىز

en: Default options
ug: سۈكۈت تاللاشلار

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Processing
ug: مەشغۇلات ئۇستىدە....

en: Control how your image/file browser works.
ug: سۈرەت ۋە ھۆججەتنى كۆنترول قىلىش

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Slogan
ug: شۇئار

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: The name used to indicate anonymous users.
ug: سەيياھ نام-شەرىپىنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Not translated
ug: تەرجىمە قىلىنمىدى

en: is
ug: ئۈچۈن

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
ug: CAPTCHA نى قانداق ۋە قەيەردە ئىشلىتىشنى بەلگىلەش

en: Bold
ug: توم

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Multilingual system
ug: كۆپ تىللىق سېستىما

en: Multilingual settings
ug: كۆپ تىللىق تەڭشەش

en: Translation status
ug: تەرجىمە قىلىنىغىنى

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Default time zone
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى

en: Manage fields
ug: field نى تەڭشەش

en: Redo
ug: قايتىلاش

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: file system
ug: ھۆججەت سېستىمىسى

en: Subscript
ug: مۇشتەرى بولۇش

en: Indent
ug: ئىچىگە سۈرۈش

en: Outdent
ug: سىرتىغا سۈرۈش

en: @user's picture
ug: user نىڭ باش سۈرىتى@

en: Title text
ug: ماۋزو تېكىستى

en: Rate
ug: باھا

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Loading
ug: ئىچىلىۋاتىدۇ

en: The directory %directory does not exist.
ug: %مۇندەرىجە مۇندەرىجە مەۋجۇت ئەمەس.

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: Show only items where
ug: پەقەت تۆۋەندىكى شەرتكە ئۇيغۇن مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش:

en: Activate
ug: قوزغىتىش

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: All Pages
ug: بارلىق بەتلەر

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Book navigation
ug: كىتاپ كۆرۈش

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: authenticated user
ug: تىزىملانغان ئەزا

en: Or
ug: ياكى

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Cut
ug: كېسىش

en: Paste
ug: چاپلاش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Reports
ug: دوكلات

en: Default picture
ug: سۈكۈت باش سۈرەت

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ug: ئەزالار ئۆز باش سۈرىتىنى تاللىمىغاندا كۆرسىتىلىدىغان رەسىمنىڭ URL ئادرىسى. ئەگەر بوش قالدۇرۇلسا، رەسىم ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Triggers
ug: قوزغاتقۇچ

en: Title, as link (default)
ug: ماۋزۇنى ئۇلىنىش قىلىش(سۈكۈت تاللاش)

en: URL, as link
ug: نى ئۇلىنىش قىلىشURL

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Original text
ug: ئەسلى تېكىست

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Acronym
ug: باش ھەرپلەرنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش ياكى تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش.

en: Administration theme
ug: سېستىما باشقۇرۇش بېتى ئۇسلۇبى

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: of
ug: جەمئىي

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ug: ئېنىقسىز خاتالىق كۆرۈلۈپ، %file ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Row
ug: قۇر

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ug: تاللىشىڭىز خاتا،بېكەت مەسئۇلى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Upload failed.
ug: يۈكلىگىلى بولمىدى.

en: Maintenance
ug: ئاسراش

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Citation
ug: پايدىلانما

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: All languages
ug: تىللار

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Edit string
ug: سۆز-جۈملە تەھرىرلەش

en: locale
ug: يەرلىك

en: Draft
ug: كوپىيە

en: Save Draft
ug: كوپىيىنى ساقلاش

en: Main menu
ug: باش تىزىملىك

en: Username or e-mail address
ug: ئەزا نامى ياكى ئې-خەت ئادرىسى

en: form
ug: جەدۋەل

en: Configure client-side editors.
ug: ئەزالار ئۈچۈن ئېدىتورنى تەڭشەش.

en: Paste from Word
ug: ۋوردتىن چاپلاش

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Emotions
ug: ھېسسىي بەلگىلەر

en: Insert date
ug: چېسلا قىستۇرۇش

en: Insert time
ug: ۋاقىت قىستۇرۇش

en: Move forward
ug: ئالدىنقىسىغا يۆتكەش

en: Move backward
ug: ئاستىغا يۆتكەش

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Upper case
ug: چوڭ ھەرىپ

en: Lower case
ug: كىچىك ھەرىپ

en: filter
ug: سۈزۈش

en: Comment count
ug: ئىنكاس قېتىمى

en: The number of new comments on the node.
ug: يېڭى ئىنكاس سانى.

en: Comment status
ug: ئىنكاس ئەھۋالى

en: Created week
ug: قۇرۇلغان ھەپتە

en: Updated week
ug: يېڭىلانغان ھەپتە

en: Poll
ug: سايلام

en: The status of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھالىتى

en: Language of the user
ug: ئەزالار ئىشلەتكەن تىل

en: contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Language settings
ug: تىلنى تەڭشەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: HTTP request status
ug: HTTP ئىلتىماس ئەھۋالى

en: Already added languages
ug: قوشۇلغان تىللار

en: Link ID
ug: ئۇلانما IDسى

en: Contact form
ug: ئالاقىلىشىش جەدۋىلى

en: Languages not yet added
ug: تىل قوشۇلمىغان

en: The string has been saved.
ug: تەرجىمە ساقلاندى.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ug: ھەربىر بەتتە كۆرسىتىلىدىغان مۇنبەر تېمىلىرىنىڭ سانى.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ug: ئەزالارنىڭ ئېلخەت، بېكەت مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان سۈكۈت

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ug: مەزمۇن تۈرلىرىنىڭ كۆپ تىلغا تەرجىمە قىلىش ئىقتىدارىنى قوزغاتقىلى بولىدۇ. ئەگەر مەزكۇر ئىقتىدار ئېچىلسا، تىل تاللاش  تىزىملىكى تەھرىلەش كۆزنىكىدە كۆرىنىدۇ. سىز <a href="!languages">قوزغىتىلغان تىللار</a> ئىچىدىن تاللىيالايسىز. ئەگەر مەزكۇر ئىقتىدار تاقالسا، يېڭى يوللانغان ماقالە سېستىما سۈكۈت تىلىدا ئېلان قىلىنىدۇ. ھازىرغىچە ئېلان قىلىنىپ بولغان ماقالىلارغا تەسىرى بولمايدۇ.

en: Search form
ug: ئىزدەش جەدۋىلى

en: Number of items in each feed
ug: ھەر بىر feed ئۆز ئىچىگە ئالغان مەزمۇن سانى

en: Default number of items to include in each feed.
ug: ھەر بىر feed ئىچىدىكى ماقالىلەرنىڭ سۈكۈت سانى.

en: Feed content
ug: Feed مەزمۇنى

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ug: feed ئىچىدىكى كۆرسىتىلمەكچى بولغان مەزمۇنلارنى ئومومىي تەڭشەش.

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Disabled modules
ug: تاقالغان مودۇللار

en: Disabled themes
ug: تاقالغان ئۇسلۇبلار

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ug: باش سۈرەت يوللاش جەدۋىلى ئۈستىدە كۆرۈنگەن تېكىست، سۈكۈت چۈشەندۈرۈشنىڭ تولۇقلىمىسى بولالايدۇ. ئەزالارنىڭ باش سۈرىتىنى تاللىشىغا ياردىمى بولىدۇ.

en: CAPTCHA: no challenge enabled
ug: CAPTCHA :  بەلگە يوق.

en: URL, as plain text
ug: ،ئاددى تېكىست فورماتىداURL

en: Styles
ug: شەكلى

en: , and
ug: ، يەنە

en: Import page
ug: بەت ئىمپورتلاش

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Creates back/next navigation.
ug: كىيىنكى\ئالدىنقى تىزىملىكنى چىقىرىش.

en: Navigate to next month
ug: كىيىنكى ئاينى كۆرۈش

en: Regional settings
ug: دۆلەت-رايوننى تاللاش

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
ug: Drupal نىڭ variable نى ئۆزگەرتىش ئارقىلىق strongarm ھالىتىدە ئىپادىلەش.

en: Add the status messages of the current page as content.
ug: ھازىرقى بەتنىڭ يۈرگۈزىلىش ئەھۋالىنى مەزمۇن سۈپىتىدە يوللاش.

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: My Account
ug: ھېساباتىم

en: Starting value
ug: باشلىنىش قىممىتى

en: Monthly archive
ug: ئارخىپلار

en: Every @count weeks
ug: ھەرھەپتە@count

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مودۇلى Drupal ساندانىنى زاپاسلاپ، تور بېكەت ئۇچۇرلىرىنى زاپاسلاش ۋە ئەسلىگە كەلتۇرۇش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. پۇتكۇل سانداننى  ئايرىم ھۆججەت قىلىپ زاپاسلايدۇ ياكى ئىلگىرى زاپاسلانغان ھۆججەت بىلەن تور بېكەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.زاپاسلاش مەشغۇلاتىنى مەلۇم بىر ۋاقىت بويىچە قەرەللىك ھالدا، ئاپتوماتىك مەشغۇلات ئېلىپ بارغىلى بولىدىغان قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ. زاپاسلانغان ھۆججەتنى پىرىسلانغان ھۆججەت فورماتىدا ساقلىيالايدۇ.زاپاسلانغان ھۆججەتنى مۇشۇ مودۇل ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: The home page URL left by the comment author.
ug: ئىنكاس يازغاندا قوشۇلغان URL .

en: Poll winner
ug: كۆپ بېلەت

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
ug: node يېڭى بولۇپ، تېخى سانداندا ساقلانمىدى.

en: Default country
ug: سۈكۈت دۆلەت ۋە رايون

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ug: 这些PHP代码返回<code>TRUE</code>的页面(仅限高手)

en: Not customizable
ug: خاسلىق تەڭشەلمىگەن

en: Text formats
ug: تېكىست فورماتى

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ug: 样式名称请只使用小小写字母，下划线（_）和连字符（-）。

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Description of your site, included in each feed.
ug: ھەر بىر Feed دىكى تور بېكەتنىڭ چۈشەندۈرىلىشى.

en: Users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىماي ، تور بېكەتنى زىيارەت قىلغاندا ئەسكەرتىش بېرىلىدۇ.

en: Only applied if users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆز ۋاقىت رايونىنى تاللىسا بولىدۇ.

en: Time zone for new users
ug: يېڭى ئەزالارنىڭ ۋاقىت رايونى

en: Default time zone.
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى.

en: Empty time zone.
ug: ۋاقىت رايونىنى تاللىماسلىق.

en: Users may set their own time zone at registration.
ug: ئەزالار يېڭى تىزىملاتقان ۋاقىتتا، ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Maintenance mode message
ug: تور بېكەتنى ۋاقىتلىق توختىتىش ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۇچۇرلىرى

en: view own unpublished content
ug: ئۆزىنىڭ ئېلان قىلىنمىغان مەزمۇنلىرىنى كۆرۈش

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
ug: ئەزالار ئاپتوماتىك ئۆزگەرتىلگەن URL نى تەڭشىيەلەيدۇ.

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Book children
ug: تارماق بەت

en: Site logo
ug: بېكەت لوگوسى

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Title, as plain text
ug: ماۋزۇ،ئاددى تېكىست فورماتىدا

en: Custom display settings
ug: كۆرسىتىش شەكلىنى تەڭشەش

en: %title has been updated.
ug: تېما يېڭىلاندى%

en: %title could not be updated.
ug: تېما يېڭىلانمىدى%

en: Page number
ug: بەت سانى

en: Recent log messages
ug: تور بېكەتتە خاتىرىلەنگەن  ئەڭ يېڭى كۈندىلىك ئۇچۇرلار

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ug: 当启用时，只有具有 "使用站点在维护模式" <a href="@permissions-url">权限</a> 的用户可以访问你的站点进行维护工作； 所有其他访客只能看到下面配置的维护模式消息。特许用户可以在 <a href="@user-login">用户登录</a> 页面登录。

en: Redirect ID
ug: ID يېڭى

en: User signature
ug: ئەزا ئىمزاسى

en: Access Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتى

en: Access the Backup and Migrate admin section.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش تەڭشىگىگە كىرىش.

en: Edit Backup and Migrate profiles, schedules and destinations.
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈش مەشغۇلاتلىرىنى، مەشغۇلات ۋاقىت جەدۋىلى ۋە مەنزىلنى تەھرىرلەش.

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: The picture of the user.
ug: ئەزا باش سۈرىتى

[ctx: datetime]
en: Year
ug: يىل

[ctx: datetime]
en: Month
ug: ئاي

[ctx: datetime]
en: Day
ug: كۈن

[ctx: datetime]
en: Hour
ug: سائەت

[ctx: datetime]
en: Minute
ug: مىنۇت

en: Languages for content
ug: مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان تىللار

en: Enabled languages only.
ug: سېستىما بەلگىلىگەن تىلنى تەرجىمە قىلىش.

en: All defined languages will be allowed.
ug: سېستىمىدىكى ھەممە تىلغا تەرجىمە قىلالايدۇ.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
ug: مەزمۇننى قايسى تىلغا تەرجىمە قىلىشنى تاللايدۇ.

en: Font reference
ug: فونت تەڭشىگى

en: Provide title
ug: ماۋزۇ تەمىنلەڭ

en: Show only content that is new or updated.
ug: پەقەت يېڭى يوللانغان ياكى يېڭىلانغان مەزمۇنلارنى كۆرسىتىش.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ug: Term ID (with depth)  filter قىممىتى بىلەن ئۆزگىرەلەيدۇ.

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ug: مەزمۇننىڭ تەرجىمە قىلىنىش ئەھۋالى-تەرجىمە يېڭىلىنىشى كېرەك ياكى كېرەك ئەمەس.

en: There are no @titles to display.
ug: @titles كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Reply to
ug: ئىنكاس يوللاش

en:  new
ug:  يېڭى

en: File byte size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى بويىچە

en: Language settings for the user account.
ug: ئەزالار ئۈچۈن تىلنى بېكىتىش

en: Fields only
ug: پەقەت Fields نى

en: Calendar administration.
ug: كالېندار باشقۇرۇش

en: Administer Backup and Migrate
ug: بېكەتنى زاپاسلاش ۋە كۆچۈشنى باشقۇرۇش

en: All Categories
ug: بارلىق كاتېگورىيىلەر

en: Views plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلارنى كۆرۈش

en: Overview of plugins used in all views.
ug: views دا قوللىنىلغان قىستۇرمىلارنىڭ ئومومىي ئەھۋالى
