DruStack (7.x-18.13) - en to my translation catalogue (1066 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Previous
my: ယခင်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: select
my: ရွေးပါ

en: Show on every page except the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ကျန်တဲ့စာမျက်နှာအားလုံးပြပါ

en: Show on only the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာပြပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Administer
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

en: Create a new user account.
my: Account အသစ်တစ်ခုပြုလုပ်ရန်

en: Request new password via e-mail.
my: စကားဝှက်အသစ်ကို အီးမေးလ်မှ တောင်းရန်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Item
my: အချက်အလက်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Last Post
my: နောက်ဆုံး စာစောင်

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Send email
my: အီးမေး(လ်) ပို့ပါ

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: administrator
my: အုပ်ချုပ်သူ

en: Age
my: အသက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: more
my: ပို၍

en: Article
my: ဆောင်းပါး

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: not verified
my: အတည်မပြုနိုင်သေး

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: new
my: အသစ်

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Tags
my: Tag များ

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Homepage
my: မူလစာမျက်နှာ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: updated
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုပြုလုပ်ပြီး

en: all
my: အားလုံး

en: File information
my: ဖိုင် အချက်အလက်

en: File
my: ဖိုင်

en: File path
my: ဖိုင် ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Login
my: ဝင်ရောက်ရန်

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: User contact form
my: အသုံးပြုသူအားဆက်သွယ်ရေးပုံစံ

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Font
my: စာလုံး

en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Open
my: ဖွင့်ပါ/ဖွင့်သည်။

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Core
my: အူကြောင်း

en: Add new
my: အသစ်ထည့်သွင်းရန်

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: History
my: သမိုင်းမှတ်တမ်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Modules
my: Module များ

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Visible
my: မြင်တွေ့နိုင်သည်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: mail
my: စာပို့ခြင်း

en: actions
my: ဆောင်ရွက်ချက်များ

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: You are not authorized to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာအား ကြည့်ရှုရန်(ပြင်ဆင်ရန်) သင့်တွင်တရားဝင်လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ........

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Find content
my: အကြောင်းအရာ သတင်းအချက်အလက်များ ရှာဖွေရန်

en: Database type
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမျိုးအစား

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: no
my: မဟုတ်/မလုပ်

en: Advanced Settings
my: အဆင့်မြင့် ရွေးချယ်ပြုပြင်မှုများ

en: Optional Title
my: အခြားခေါင်းစဉ် (မပေးထားလည်းရသည်။)

en: Required Title
my: လိုအပ်သည့် ခေါင်းစဉ်

en: No Title
my: ခေါင်းစဉ်မရှိ/ခေါင်းစဉ်မလိုအပ်

en: Link Title
my: ကွင်းဆက်ခေါင်းစဉ်

en: Allow the user to choose
my: အသုံးပြုသူများအားရွေးချယ်ခွင့်ပေးမည်။

en: Done
my: ပြီးစီးပါပြီ

en: Access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Add content
my: အကြောင်းအရာ ထည့်ရန်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Add block
my: block တစ်ခုထပ်ပေါင်းရန်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Submission information
my: ရေးသားပေးပို့မှုသတင်းအချက်အလက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Good
my: ကောင်းသည်

en: php
my: PHP  ပရိုဂရမ် ဘာသာစကား

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Up to date
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေနှင့် ကိုက်ညီသည်

en: Drupal core update status
my: Drupal core update အခြေအနေ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Inline
my: တပြေးတည်း

en: Recipients
my: လက်ခံရရှိမည့်သူများ

en: Your name
my: သင့်အမည်

en: From
my: မှ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: E-mail address
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Average
my: ပျမ်းမျှ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Original image
my: မူလရင်းမြစ် ဓာတ်ပုံ

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: OK
my: အိုခေ (ခ) ဟုတ်ကဲ့

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: Last update
my: နောက်ဆုံးပြုပြင်မွန်းမံချိန်

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: %time left
my: %time အချိန်ကျန်ရှိသေး

en: remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: update items
my: အချက်အလက်များအား ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Categorize
my: အမျိုးအစားခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာ

en: %ago ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %ago က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: 1 day
my: ၁ ရက်

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: help
my: အကူအညီ

en: Month
my: လ

en: Prev
my: ယခင်

en: Id
my: အမှတ်စဉ်

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Example
my: ဥပမာ

en: Israel
my: အစ္စရေး

en: Iran
my: အီရန်

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်

en: Cuba
my: ကျူးဘား

en: Brazil
my: ဘရာဇီး

en: Chile
my: ချီလီ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေး

en: Poland
my: ပိုလန်

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: Mon
my: တနင်္လာနေ့

en: Tue
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wed
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thu
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Fri
my: သောကြာနေ့

en: Sat
my: စနေနေ့

en: Sun
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: January
my: ဇန္နဝါရီလ

en: February
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: March
my: မတ်လ

en: April
my: ဧပြီလ

en: May
my: မေလ

en: June
my: ဇွန်လ

en: July
my: ဇူလှိုင်လ

en: August
my: သြဂုတ်လ

en: September
my: စက်တင်ဘာလ

en: October
my: အောက်တိုဘာလ

en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Pathauto
my: လမ်းကြောင်းအားအလိုအလျောက်သတ်မှတ်ပါ

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Other
my: အခြား

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Text color
my: စာသားအရောင်

en: Navigation
my: သွားလာရန်

en: Color
my: အရောင်

en: Appearance
my: အသွင်အပြင်

en: Select all
my: အားလုံးရွေးရန်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Log in
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Add a new comment to this page.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် မှတ်ချက်အသစ် ရေးမည်။

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
my: ဤအကြောင်းအရာနှင့် ပတ်သက်၍ သင့်အမြင်နှင့် အယူအဆ များကို ပါ၀င်ဆွေးနွေး နိုင်ပါသည်။

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: Exists
my: ရှိပြီးသား

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
my: @site ပြုပြင်ထိန်းသိမ်း နေပါသည်။ မကြာမီ ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်ပါမည်။ ကျေးဇူးတင်ပါသည်...

en: Last
my: နောက်ဆုံး

en: access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Recent comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: IP Address
my: အင်တာနက် ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: Basic setup
my: အခြေခံတည်ဆောက်ချက်များ

en: Path location
my: တည်ရှိရာ နေရာ

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: Word count
my: စာလုံးအရေအတွက်

en: PDF
my: PDF ထုတ်ရန်

en: Server settings
my: ဆာ​ဗာ​အား​တည်ဆောက်​ပြင်ဆင်​ထား​ပုံ

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: Logout
my: ထွက်ခွာရန်

en: with comments
my: မှတ်ချက်များ အပါအဝင်

en: without comments
my: မှတ်ချက်များမပါပဲ

en: comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Full
my: အပြည့်အစုံ

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Rules
my: စည်းကမ်းများ

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: Database username
my: ဒေတာဘေ့စ် အသုံးပြုသူအမည်

en: Database password
my: ဒေတာဘေ့စ် စကားဝှက်

en: Database name
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမည်

en: Authored on
my: ရေးသားချိန်

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: Approved
my: ခွင့်ပြုပြီး

en: normal
my: ပုံမှန်

en: minute
my: မိနစ်

en: Show
my: ပြပါ

en: Enabled languages
my: ထည့်သွင်းထားသော ဘာသာစကား

en: Arabic
my: အာရေးဗျ

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: French
my: ပြင်သစ်

en: Italian
my: အီတလီ

en: Spanish
my: စပိန်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: Countries
my: နိုင်ငံများ

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: မှန်ကန်သည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ တစ်ခု ဖြစ်ရမည်။ ဤဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံး ထိုလိပ်စာသို့ ရောက်ရှိပါမည်။ သင့်အီးမေးလ်ကို အခြားသူများ မမြင်နိုင်ပါ။ သင့်အနေဖြင့် စကားဝှက်အသစ် တောင်းခြင်း၊ သတင်းစကား အသစ်များနှင့် အခြား သတိပေးချက်များကို ရယူသည့်အခါများတွင်လည်း ဤလိပ်စာကို သုံးပါမည်။

en: Remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: Sources
my: မူလအရင်းအမြစ်

en: Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

en: ‹ previous
my: ‹ ယခင်

en: next ›
my: နောက် ›

en: View user profile.
my: Profile ကိုကြည့်ရန်

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Language file
my: ဘာသာစကား ဖိုင်

en: Add new group
my: အုပ်စုအသစ်တစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Member for
my: အသင်း၀င်ဖြစ်ခဲ့သည့်ကာလ

en: @time ago
my: @time အချိန်က

en: Select all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးရွေးရန်

en: Deselect all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးမရွေးရန်

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Front page
my: အရှေ့စာမျက်နှာ

en: Request new password
my: စကားဝှက်အသစ်တောင်းရန်

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Display name
my: ပြသရန်အမည်

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Replace
my: အစားထိုးရန်

en: Today
my: ယနေ့

en: Edit menu
my: Menu ကို ပြင်ရန်

en: First
my: ပထမ

en: Minimum height
my: အများဆုံး အနံ (ပမာဏ)

en: Minimum width
my: အနည်းဆုံး အလျှား (ပမာဏ)

en: Locale settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Font size
my: စာလုံးအရွယ်အစား

en: Math question
my: သင်္ချာမေးခွန်း

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Site's time zone
my: သင့်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: hour
my: နာရီ

en: Jan
my: ဇန္နဝါရီလ

en: Feb
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: Mar
my: မတ်လ

en: Apr
my: ဧပြီလ

en: Jun
my: ဇွန်လ

en: Jul
my: ဇူလှိုင်လ

en: Aug
my: သြဂုတ်လ

en: Sep
my: စက်တင်ဘာလ

en: Oct
my: အောက်တိုဘာလ

en: Nov
my: နိုဝင်ဘာလ

en: Dec
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: Long
my: ရှည်ရှည်

en: Short
my: တိုတို

en: E-mail subject
my: အီးမေးလ်၏ အကြောင်းအရာ

en: author
my: စာရေးသူ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Equal to
my: တန်ဖိုးတူညီ

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Su
my: တနင်္ဂနွေ

en: We
my: ဗုဒ္ဒဟူး

en: Th
my: ကြာသပတေး

en: Fr
my: သောကြာ

en: Sa
my: စနေ

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: Create new account
my: Account အသစ်ပြုလုပ်ရန်

en: Info
my: အချက်အလက်

en: People
my: လူများ

en: warning
my: သတိပေးချက်

en: No statistics available.
my: အချက်အလက်များ မရရှိသေးပါ။

en: Last run !time ago
my: !time က နောက်ဆုံး Run ခဲ့ပါသည်

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: critical
my: ဆိုးရွားနေသည့်/ဆိုးရွားနေ

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Results
my: ရလဒ်

en: Visitor
my: လာရောက်လည်ပတ်သူ

en: The specified passwords do not match.
my: စကားဝှက်ထပ်မံ အတည်ပြုချက် မကိုက်ညီပါ

en: Track
my: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Standard
my: စံ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: MB
my: မီဂါဘိုက်

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: image
my: ပုံရိပ်

en: Oldest first
my: အဟောင်းများကို အရင်ဆုံး

en: Basic information
my: အခြေခံသတင်းအချက်အလက်

en: Action '%action' added.
my: လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ထည့်သွင်းလိုက်သည်။

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: Delete comments
my: မှတ်ချက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: not published
my: ရေးသားဆဲ

en: Published comments
my: ထုတ်ပြန်ပြီး မှတ်ချက်များ

en: Privacy
my: ပုဂ္ဂလိကလွတ်လပ်ခွင့်

en: Protected
my: ကာကွယ်ထားသည်

en: You are here
my: သင်ဒီနေရာမှာပါ

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Finished
my: ပြီးပါပြီ။

en: Shortcuts
my: Shortcut များ

en: Submissions
my: တင်သွင်းခြင်း

en: Analysis
my: စိစစ်ချက်

en: Clear Form Submissions
my: ဖောင်အတွင်းသွင်းထားသမျှရှင်းလင်းပါ

en: responses
my: တုံ့ပြန်မှုများ

en: View this form.
my: ဖောင်အားဖတ်ရှုရန် (ကြည့်ရှုရန်)

en: Advanced Options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ် ပြင်ဆင်ရန်

en: ever
my: အမြဲ

en: every hour
my: နာရီတိုင်း

en: every day
my: နေ့စဉ်

en: every week
my: အပတ်စဉ်

en: Questions
my: မေးခွန်းများ

en: The specified date is invalid.
my: သတ်မှတ်ထားသောရက်စွဲ ကိုက်ညီမှုမရှိပါ

en: low
my: နိမ့်သော

en: high
my: မြင့်သော

en: Password strength:
my: စကားဝှက် လုံခြုံရေး အဆင့်အတန်း

en: Examples
my: ဥပမာများ

en: small
my: အသေး

en: large
my: အကြီး

en: Character spacing
my: စာလုံးအစိတ်အကျဲ

en: Go to first page
my: ပထမဆုံးစာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to last page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာသို့ သွားရန်

en: Go to page @number
my: စာမျက်နှာ @number  သို့သွားရန်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Bold
my: ထူရန်

en: Copy
my: ကူးရန်

en: Tasks
my: လုပ်ငန်းများ

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Arizona
my: အာရီဇိုးနား

en: California
my: ကယ်လီဖိုးနီးယား

en: Florida
my: ဖလော်ရီဒါ

en: Hawaii
my: ဟာဝါရီ

en: Illinois
my: အီလီနွိုက်

en: Indiana
my: အင်ဒီယားနား

en: Kansas
my: ကင်ဆပ်

en: Louisiana
my: လူစီယားနား

en: Maryland
my: မေရီလင်း

en: Michigan
my: မစ်ချီကန်

en: Mississippi
my: မစ္စစ္စပီ

en: Missouri
my: မစ်ဆိုရီ

en: Montana
my: မွန်းတားနား

en: Nevada
my: နီဗားဒါး

en: New Jersey
my: နယူးဂျာဆီ

en: New Mexico
my: နယူးမက်ဆီကို

en: New York
my: နယူးရောက်

en: North Carolina
my: မြောက်ကယ်ရိုလိုင်းနား

en: North Dakota
my: မြောက်ဒါကိုတာ

en: Ohio
my: အိုဟိုင်းအိုး

en: Oklahoma
my: ဥက္ကလာဟိုးမား

en: South Carolina
my: တောင် ကယ်ရိုလိုင်းနား

en: South Dakota
my: တောင် ဒါကိုတာ

en: Texas
my: တက်ဆပ်

en: Virginia
my: ဗာဂျီးနီးယား

en: Washington
my: ဝါရှင်တန်

en: West Virginia
my: အနောက် ဗာဂျီးနီးယား

en: English name
my: အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Native name
my: မိခင်တိုင်းရင်းအမည်

en: Block description
my: block အကြောင်းအရာဖော်ပြချက်

en: Delete block
my: block ကိုပယ်ဖျက်ရန်

en: Save blocks
my: block များကို သိမ်းပါ

en: Save block
my: block ကို သိမ်းပါ

en: The block configuration has been saved.
my: block အစိတ်အပိုင်းများအားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: The block has been created.
my: block တစ်ခု အသစ်ဖန်တီးပြီးပါပြီ

en: Above
my: အပေါ်

en: Third
my: တတိယ

en: Fourth
my: စတုတ္ထ

en: Fifth
my: ပဥ္စစမ

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Index
my: အညွှန်း

en: Dotted
my: အစက်အပျောက်များ

en: Solid
my: သိပ်သည်း

en: ,
my: .

en: Redo
my: ပြန်လုပ်မည်

en: Italic
my: စောင်းရန်

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
my: ဤနေရာမှာ သီးသန့်နေရာ ဖြစ်၍ မသက်ဆိုင်သူများ မြင်ရမည် မဟုတ်ပါ။

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: debug
my: ယုတ္တိအမှား ရှာဖွေဖော်ထုတ်သည်

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Image gallery
my: ဓာတ်ပုံပြခန်း

en: KB
my: ကီလိုဘိုက်

en: Image title
my: ဓာတ်ပုံခေါင်းစဉ်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Page not found
my: စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ

en: Automatic alias
my: အလိုအလျောက်နာမည်အတုပြုလုပ်ပါ

en: Change to lower case
my: စာလုံးအသေးပြောင်းပါ

en: @module help index
my: @module အတွက် အကူအညီရနိုင်သည့် အညွန်း

en: Missing help topic.
my: အကူအညီပေးရေး အကြောင်းအရာ ပျောက်ဆုံးနေသည်။

en: Example help
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာကိုကြည့်ရန်

en: info
my: သတင်းအချက်အလက်

en: « first
my: « ပထမ

en: last »
my: နောက်ဆုံး ›

en: Alias
my: နာမည်အတု

en: Account settings
my: ကိုယ်ရေးအချက်အလက်များ

en: Interface language
my: အသွင်အပြင် ဘာသာစကား

en: Clean URLs
my: ရှင်းလင်းသော URL ပုံစံ

en: My account
my: မိမိ၏account

en: ajax
my: Ajax

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Sixth
my: ဆဌမ

en: Bulgarian
my: ဘူလ်ဂေးရီးယား

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှား

en: Czech
my: ချက်

en: Danish
my: ဒိန်းမတ်ဘာသာစကား

en: Dutch
my: ဒတ်ချ်

en: German
my: ဂျာမာန်

en: Greek
my: ဂရိတ်

en: Hebrew
my: ေဟၿဗဲဘာသာစကား

en: Hungarian
my: ဟန်ဂေရီ

en: Indonesian
my: အင်ဒိုနီးရှား

en: Romanian
my: ရိုမေးနီးယား

en: Russian
my: ရုရှား

en: Slovak
my: ဆလိုဗက်

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: The file could not be created.
my: ဖိုင်အသစ် မလုပ်နိုင်ပါ

en: Data
my: သတင်းအချက်အလက်

en: No update data available
my: Update လုပ်ရန် လိုအပ်သည့် အချက်အလက်များ မရသေးပါ။

en: Validation
my: အတည်ပြုခြင်း

en: Finish
my: ပြီးပြီ

en: Enable the search module to search help.
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် အကြောင်းအရာများအား ရှာဖွေနိုင်ရန်အတွက် ရှာဖွေရေးမော်ကျူးလ်အား လည်ပတ်လုပ်ဆောင်စေပါ/အလုပ်လုပ်ခွင့်ပြုပါ

en: Module help index
my: မော်ကျူးအကူအညီအညွန်း

en: Search help
my: အကူအညီများကို ရှာဖွေရန်

en: Advanced help
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီများရယူရန်

en: Allow advanced help and documentation.
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီရယူခြင်းနှင့် မှတ်တမ်းများအား ခွင့်ပြုပါ

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
my: PHP ပရိုဂရမ်ဘာသာစကားနှင့် ပတ်သက်၍ အကူအညီ  (wikipedia.org မှ) ရယူနိုင်သည့် ဥပမာများကို ကြည့်ရှုရန် အကူအညီအိုင်ကွန်လေးအား နိုပ်ပါ။ အကယ်၍ ရှာဖွေရေးပြုလုပ်လိုပါက စာရင်းများကို နောက်ဆုံးချိန်ထိ မွမ်းမံပြီး ဖြစ်အောင် Cron အား လည်ပတ်စေပါ။

en: Advanced help example
my: အဆင့်အမြင့်အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာပုံစံ

en: Skip to main content
my: အဓိကအကြောင်းအရာသို့ သွားမည်

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
my: ဒီနာမည်နှင့်ကိုက်ညီသည့် ဖိုင်မရှိသည့်အတွက် သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..ဖိုင်နာမည်အမှန်အားပြန်လည်စစ်ဆေးပေးပါ

en: The selected file %file could not be copied.
my: သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..

en: The removal of the original file %file has failed.
my: မူလဖိုင်အား ဖယ်ထုတ်ရန် ကြိုပမ်းမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Underline
my: မျဉ်းကြောင်းတားရန်

en: Cut
my: ဖြတ်ရန်

en: Font family
my: စာလုံးပုံစံ မိသားစုများ

en: About
my: အကြောင်း

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Database host
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်အား သိမ်းထားသည့်နေရာ (Host)

en: Reports
my: အစီရင်ခံစာများ

en: Domains
my: ဒိုမိန်းလိပ်စာများ

en: Web server
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာ

en: Action %action saved.
my: လုပ်ဆောင်ချက် %action အားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: When cron runs
my: Cron run သည့်အခါ

en: When content is viewed by an authenticated user
my: အကြောင်းအရာကို ခွင့်ပြုချက်ရသူတစ်ဦးမှ ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated comment
my: ပြင်ထားသည့် မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has been deleted
my: User တစ်ဦးကို ပယ်ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has logged in
my: User တစ်ဦး log in ၀င်ပြီးနောက်

en: After a user has logged out
my: User တစ်ဦး ပြန်ထွက်ပြီးနောက်

en: When a user's profile is being viewed
my: User တစ်ဦး၏ profile ကို ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new term to the database
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated term to the database
my: ပြင်ထားသည့် အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a term
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: At least one title or URL must be entered.
my: အနည်းဆုံးခေါင်းစဉ်တစ်ခု သို့မဟုတ် ချိတ်ဆက်မည့် လိပ်စာတစ်ခုအား ရေးသွင်းရမည်။

en: Title, as link (default)
my: ခေါင်းစဉ်၊ link အဖြစ်သုံးသည် (default)

en: URL, as link
my: URL, link အဖြစ်

en: Separate title and URL
my: ခေါင်းစီးနှင့် URL ကိုခွဲထားပါ။

en: - Select -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Auto-reply
my: အလိုအလျှောက်ပြန်ကြား

en: Newest first
my: အသစ်များကို အရင်ဆုံး

en: mm/dd/yy
my: လလ/နေ့နေ့/နှစ်နှစ်

en: File to import not found.
my: import လုပ်ရမည့် ဖိုင် မတွေ့ပါ

en: Save translations
my: ဘာသာပြန်များအား သိမ်းဆည်းရန်

en: Export template
my: template ကို export  ထုတ်ရန်

en: Fonts
my: စာလုံးများ

en: Error message
my: အမှားဖြစ်ပေါ်မှု အသိပေးချက်

en: Original text
my: မူလစာသား

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
my: လုံခြုံရေးပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် သင်ထည့်သွင်းခဲ့သည့် ဖိုင်၏ အမည်အား %filename သို့ ပြောင်းလဲလိုက်ပါသည်။

en: notice
my: အကြောင်းကြားစာ

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: done
my: ပြီးပါပြီ

en: Example:
my: ဥပမာ -

en: Direction
my: လမ်းညွန်ချက်၊ လမ်းကြောင်း

en: Password field is required.
my: စကားဝှက်ဖြည့်ရန် လိုပါသည်

en: Confirm password
my: အထက်ပါ စကားဝှက်ကို ထပ်မံထည့်သွင်း အတည်ပြုပါ။

en: Administration theme
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း လုပ်ငန်းများတွင် သုံးမည့် theme

en: Warning message
my: သတိပေးချက်

en: of
my: ၏

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
my: %file ဖိုင်အား သိမ်းဆည်း၍ မရပါ။ အမျိုးအမည်မသိသော ပြဿနာတစ်ခုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
my: ဖိုင်အမည်မရှိပါ၊ကျေးဇူးပြု၍ဖိုင်အမည်ပေးပါ

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
my: JPEG၊ PNG နှင့် GIF အမျိုးအစား ဓာတ်ပုံများကိုသာ လက်ခံခွင့်ပြုသည်။

en: Database port
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အားဆက်သွယ်ရန် လမ်းကြောင်း အပေါက် (Port)

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
my: ဤရွေးချယ်စရာများသည် အချို့ ဝက်ဆိုဒ်များတွင်သာ လိုအပ်ပါသည်။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် မရေမရာ ဖြစ်နေပါက နဂိုရှိပြီးသားအတိုင်းထားရှိပါ သို့မဟုတ် သင့် ဝက်ဆိုဒ်ထားရှိသည့် ကုမ္ပဏီအား မေးမြန်းပါ။

en: If your database is located on a different server, change this.
my: အကယ်၍ သင့်ဒေတာဘေ့စ်သည် အခြား ဆာဗာပေါ်တွင် ရှိပါက ဤအချက်ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
my: စပေ့များ သုံးခွင့်ပြုသည်။ ဖူးစတော့(့)၊ တုံးတို သင်္ကေတ(-) နှင့် တုံးရှည် သင်္ကေတ(_) များမှ လွဲ၍ အခြား ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ် သင်္ကေတများ သုံးခွင့်မပြုပါ။

en: IP address
my: IP လိပ်စာ

en: Maximum height
my: အများဆုံး အနံ (ပမာဏ)

en: Maximum width
my: အများဆုံး အလျှား (ပမာဏ)

en: Timor-Leste
my: အရှေ့တီမော

en: Page elements
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ထားသည့် အစိတ်အပိုင်းများ

en: Add new content
my: အကြောင်းအရာသစ်ထည့်ရန်

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
my: တရားမဝင်ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ခဲ့ကြောင်း စစ်ဆေးတွေ့ရှိရပါသည်၊ ကျေးဇူးပြု၏ ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာအား စီမံအုပ်ချုပ်သူအား ဆက်သွယ်ပါ

en: Citation
my: ရည်ညွှန်းချက်

en: You are not authorized to view comments.
my: ဤမှတ်ချက်များအား သင်ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: List links
my: Link များစာရင်း

en: File system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Enter your @s username.
my: သင့် @s အမည်ကို ထည့်ပါ

en: Search type
my: ရှာဖွေရေးစံနစ်အမျိုးအစား

en: Email:
my: အီးမေးလ် -

en: All languages
my: ဘာသာစကားအားလုံး

en: User: ID
my: အသုံးပြုသူ - မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Dashboard
my: အလုပ်စားပွဲ

en: Page Text
my: စာမျက်နှာပါစာသား

en: Translation to %language
my: %language သို့ဘာသာပြန်ရန်

en: Translate Text
my: ဘာသာပြန်ရန်

en: Save translation
my: ဘာသာပြန်ကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Translate strings
my: စာကြောင်းများ ဘာသာပြန်ရန်

en: Add language
my: ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်

en: Are you sure you want to delete the language %name?
my: %name ဘာသာစကားအား အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်ထုတ်ပြစ်မှာ သေချာပါသလား

en: Draft
my: မူကြမ်း

en: Currently using !item !version
my: လက်ရှိ !item !version အားအသုံးပြုနေပါသည်။

en: 12-hour (am/pm)
my: ၁၂ - နာရီ (am/pm ဖြင့်)

en: 24-hour
my: ၂၄ - နာရီ

en: Main menu
my: ပင်မ menu

en: Hindi
my: ဟင်ဒီ

en: After saving new content
my: အကြောင်းအရာသစ်တစ်ခု သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting content
my: အကြောင်းအရာ တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: No alias
my: နာမည်အတုမလုပ်ပါ

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: An error has occurred.
my: အမှားအယွင်းတခုဖြစ်ခဲ့သည်

en: 0 sec
my: ၀ စက္ကန့်

en: form
my: ဖောင်

en: alert
my: သတိပေးချက်

en: emergency
my: အရေးပေါ်

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုပါက၊ စကားဝှက်အသစ်ကို အထက်ပါ နေရာနှစ်ခုလုံးတွင် တူညီစွာ ထည့်သွင်းပါ။

en: Enabled by default
my: နဂိုကတည်းကခွင့်ပြုထားသည်

en: Align left
my: ဘယ်ညှိရန်

en: Align center
my: အလယ်ညှိရန်

en: Align right
my: ညာညှိရန်

en: Justify
my: ညှိရန်

en: Font style
my: စာလံုးပံုစံ

en: Check spelling
my: စာလုံးပေါင်း သတ်ပုံ စစ်ဆေးရန်

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြည့်

en: Auto save
my: အလိုအလျောက်သိမ်းပါ

en: Left-to-right
my: ဘယ်မှညာ

en: Right-to-left
my: ညာမှဘယ်

en: Emotions
my: စိတ်ခံစားချက်များ

en: Insert date
my: နေ့စွဲအား ထည့်သွင်းရန်

en: Insert time
my: အချိန်အား ထည့်သွင်းရန်

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Spell check
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေးရန်

en: Font Color
my: စာလုံးအရောင်

en: Show/hide hidden elements
my: ဖုံးကွယ်ထားသည့် အရာများအား ပြ/ပိတ်ရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Language settings
my: ဘာသာစကားဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
my: Cron အလုပ်လုပ်နေစဉ် နောက်ထပ် အလုပ်သစ်ခိုင်းရန် ကြိုးစားသည်။

en: Cron run completed.
my: cron ဆောင်ရွက်ချက်များပြီးစီးပါပြီ..

en: - All -
my: - အားလုံး -

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Compare
my: နှိုင်းယှဉ်ရန်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Who's new
my: အသင်း၀င်သစ်များ

en: Language name
my: ဘာသာစကားအမည်

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: The requested page could not be found.
my: သင်ကြည့်လိုသော(တောင်းဆိုသော)စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ.....

en: Requirements problem
my: လိုအပ်ချက်များနှင့် ပတ်သက်သည့် ပြဿနာများ

en: Database configuration
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အား တပ်ဆင်ခြင်း

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
my: သင်၏ @drupal အချက်အလက်များကို သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစား

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: @drupal ၏ သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) ၏ အမည်။ ထိုဒေတာဘေ့စ်သည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အားတပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ပြင်ဆင်ပြီးသား ဖြစ်ရပါမည်။

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
my: အကယ်၍ တစ်ခုထက်ပိုသော Application (လုပ်ငန်းများ) များက အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်တစ်ခုတည်းကို အသုံးပြုနေပါက သင့် @drupal ဝက်ဆိုဒ်အတွက် %prefix ကဲ့သို့သော table prefix ကို ဤနေရာတွင် ရေးသွင်းပါ

en: Choose language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ပါ

en: Learn how to install Drupal in other languages
my: အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ်အား တပ်ဆင်နည်းကို လေ့လာရန်

en: (built-in)
my: (နဂိုမူလပါရှိပြီးသား)

en: No profiles available
my: Profileများ အဆင်သင့် မရှိပါ။

en: Drupal already installed
my: ဒရူးပယ်လ်တပ်ဆင်ပြီးသားဖြစ်ပါသည်။

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
my: <ul><li>လုပ်ငန်း ပြန်စရန်အတွက် ယခုရှိနေသော ဒေတာဘေ့စ်ကို ဦးစွာ ရှင်းလင်းပါ။</li><li>အခြား ဒေတာဘေ့စ်တစ်ခုဖြင့် တပ်ဆင်လိုပါက <em>sites</em> ဖိုလ်ဒါ အတွင်းရှိ သင့်လျော်သည့် <em>settings.php</em> ဖိုင်တွင် ပြင်ဆင်ပါ။</li><li>ယခုတပ်ဆင်ထားသည့် အပြင်အဆင်ကို အဆင့်မြှင့်လိုပါက <a href="@base-url/update.php">update script</a> ကို သုံးပါ။</li><li>သင့် <a href="@base-url">ယခုလက်ရှိ ဝက်ဘ်ဆိုက် (existing site)</a> ကို ကြည့်ရန်။</li></ul>

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Configure site
my: ဝက်ဘ်ဆိုက်ကို မွမ်းမံပြင်ဆင်ရန်။

en: @drupal installation complete
my: @drupal အားထည့်သွင်း တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးစီးပါပြီ

en: Installed %module module.
my: %module မော်ဂျုးကို တပ်ဆင်ခဲ့ပါသည်။

en: Choose profile
my: profile ကို ရွေးပါ။

en: Verify requirements
my: လိုအပ်ချက်များ ပြည့်မှီကြောင်း အတည်ပြုပါ

en: Set up database
my: ဒေတာဘေ့စ်တပ်ဆင်ရန်

en: Set up translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းကို တပ်ဆင်ရန် (အခြားဘာသာစကားများအား တပ်ဆင်ရန်)

en: Install site
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား တပ်ဆင်နေပါသည်။

en: Finish translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းများပြီးစီးပါပြီး

en: Site e-mail address
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
my: အသင်းဝင်သစ်များ မှတ်ပုံတင်ခြင်း၊ စကားဝှက် အသစ်တောင်းခံခြင်းနှင့် အခြားသော အသိပေးချက်ဆိုင်ရာ အီးမေးလ်များကို ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ အလိုအလျောက် 
    
    ပေးပို့သည့်အခါ <em>From</em> လိပ်စာကို သုံးပါသည်။ (ဤအီးမေးလ်ကို spam အဖြစ် သတ်မှတ်ခံရခြင်းမှ ကာကွယ်နိုင်ရန် သင့်ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ဒိုမိန်း အမည်ပါသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာတစ်ခုကို သုံးသင့်ပါသည်။)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
my: ပုံမှန်အားဖြင့် အင်တာနက်စာမျက်နှာပေါ်တွင် နေ့စွဲကိုဖော်ပြရာတွင် သင်ရွေးချယ်ထားသော နေ့ရက်ကို ဖော်ပြပါသည်

en: Update notifications
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေ သတိပေးချက်များ

en: Check for updates automatically
my: ပြုပြင်မွန်းမံမှု အသစ်များကို အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးရန်

en: Removed orphaned action '%action' from database.
my: အသုံးမဝင်တော့သည့် လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ဒေတာဘေ့စ်မှ ဖယ်ရှားခဲ့သည်။

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
my: Cron အလုပ်လုပ်သည်မှာ သတ်မှတ်ချိန်ထက် ကျော်လာသည်။ ရပ်တန့်လိုက် ပါမည်။

en: 1 byte | @count bytes
my[0]: ၁ ဘိုက်
my[1]: @count ဘိုက်

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
my: JPEG quality နံပါတ်သည် ၁ မှ ၁၀၀ အတွင်းဖြစ်ရမည်

en: Right to left
my: ညာမှဘယ်

en: Left to right
my: ဘယ်မှညာ

en: Predefined language
my: မူလကတည်းက သတ်မှတ်ထားသော ဘာသာစကား

en: Custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကား

en: Add custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကားတစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: Save language
my: ဘာသာစကားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Language name in English
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်၊ အခြားဘာသာ စကားများသို့ ဘာသာပြန်ရန် အတွက် ရရှိမည်ဖြစ်သည်

en: Native language name
my: မိခင်တိုင်းရင်းဘာသာစကားအမည်

en: Language domain
my: ဘာသာစကား၏ လိပ်စာ

en: The language %language (%code) already exists.
my: ထည့်သွင်းသည့် ဘာသာစကား %language (%code) သည် နဂိုကတည်းက ထည့်သွင်းထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Invalid language code.
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ မှားယွင်းနေသည်။

en: The English language cannot be deleted.
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: The default language cannot be deleted.
my: မူလဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: English (built-in)
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ(built-in)

en: English (provided by Drupal)
my: အင်္ဂလိပ် (ဒရူးပယ်မှ ကြိုတင် စီစဉ်ထားသည်။)

en: Both translated and untranslated strings
my: ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသားနှင့် ဘာသာမပြန်ဆိုရသေးသည့် အကြောင်းအရာ နှစ်ခုစလုံး

en: Only translated strings
my: ဘာသာပြန်ပြီးသော စာသားများ သာလ ျှင်

en: Import translation
my: ဘာသာပြန်အား ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: Export translation
my: ဘာသာပြန်ပြီးသားများကို export  ထုတ်ရန်

en: The string has been saved.
my: စာကြောင်းကို သိမ်းဆည်းလိုက်ပါပြီ။

en: The string has been removed.
my: စာကြောင်းများဖယ်ရှားပြီးပါပြီ..

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
my: ဘာသာပြန်ကို အောင်မြင်စွာ ထည့်သွင်းပြီးပါပြီ။ ထိုအထဲတွင် အသစ်ထည့်ထားသည့် ဘာသာပြန် အကြောင်းအရာ %number ခုကို တည်ဆောက်ပြီးသွားပြီး %update ခုအား ပြုပြင်မွမ်းမံပြီးစီးပါပြီ။ ထိုနောက် မလိုအပ်သည့် %delete ခုအား ထုတ်ပယ်ပြီး ဖြစ်ပါသည်။

en: Importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းနေပါသည်

en: Starting import
my: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းကို စတင်နေပါပြီ

en: Error importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။

en: Afrikaans
my: အာဖရိကဘာသာစကား

en: Assamese
my: အာဆမ်ဘာသာ

en: Azerbaijani
my: အာဇာဘိုင်ဂျန်ဘာသာ

en: Bihari
my: ဘီဟာရီး

en: Bengali
my: ဘင်္ဂလီ

en: Tibetan
my: တိဘက်

en: Welsh
my: ဝေလဘာသာစကား

en: Bhutani
my: ဘူတန်

en: Persian
my: ပါးရှား

en: Irish
my: အိုင်းရစ်

en: Cambodian
my: ကမ္ဘာဒီးယား

en: Latin
my: လက်တင်

en: Mongolian
my: မွန်ဂိုးလီးယား

en: Burmese
my: မြန်မာဘာသာ

en: Nepali
my: နီပါလီ

en: Portuguese, Portugal
my: ပေါ်တူဂီ (ပေါ်တူဂီ)

en: Portuguese, Brazil
my: ပေါ်တူဂီ (ဘရာဇီး)

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Chinese, Simplified
my: တရုတ်၊ သာမာန်

en: Chinese, Traditional
my: တရုတ်၊ ရိုးရာ

en: Zulu
my: ဇူးလူး

en: Categorize news items
my: သတင်းအချက်အလက်များအား အမျိုးအစားခွဲခြားရန်

en: multiple selector
my: ရွေးချယ်မှုအမျိုးမျိုး

en: Allows users to comment on and discuss published content.
my: ရေးသားပြီး အကြောင်းအရာများထဲတွင် အခြားသူများကို မှတ်ချက်ပေးခြင်း၊ ပါ၀င်ဆွေးနွေးခြင်းများ ခွင့်ပြုသည်။

en: Compose tips
my: ရေးသားနည်းများ

en: Configure languages for content and the user interface.
my: အကြောင်းအရာများ နှင့် user interface အတွက် ဘာသာစကားများ သတ်မှတ်ရန်

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Popular content
my: လူအများနှစ်သက်သော အကြောင်းအရာ

en: Track page visits
my: သွားခဲ့သည့် စာမျက်နှာများ

en: Powered by Drupal
my: Drupal ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
my: Upload လုပ်ပြီးသည့် ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းရန်နေရာနှင့် အသုံးပြုပုံကို Drupal အား ပြောပြရန်

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Enable or disable clean URLs for your site.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက်တွင် clean URL သုံး/မသုံး သတ်မှတ်ရန်

en: Clean URL check
my: Clean URL စစ်ဆေးမှု

en: Cron maintenance tasks
my: Cron ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှု လုပ်ငန်းများ

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
my: <a href="@cron">သင်ကိုယ်တိုင် cron ကို Run</a> နိုင်ပါသည်။

en: Access to update.php
my: update.php ကို သုံးမည်

en: Content translation
my: သတင်းအချက်အလက်များကို ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Who's online
my: ရောက်ရှိနေသူများ

en: Enter the password that accompanies your username.
my: သင့်နှင့်သက်ဆိုင်သည့် စကားဝှက်ကို ထည့်ပါ

en: CAPTCHA description
my: CAPTCHA ဖော်ပြချက်

en: Hello world!
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား!

en: Interface
my: အသွင်အပြင်

en: Text format
my: စာသားပုံစံ

en: Greater than or equal to
my: တန်ဖိုးကြီး (သို့) တူညီ

en: Days of the week
my: ရက်သတ္တပတ် အတွင်းရှိ နေ့ရက်များ

en: The name of the site.
my: website ၏နာမည်

en: Unable to create
my: ဖန်တီးတည်ဆောက်၍ မရပါ။

en: Name is required.
my: နာမည်တခုခုရေးဖို့လိုအပ်ပါတယ်

en: Regional settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Hello <strong>@username</strong>
my: မင်္ဂလာပါ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
my: Shortcut များကြည့်ရန်

en: See the getting started guide for more information.
my: အချက်အလက် အပြည့်အစုံကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် လက်စွဲစာအုပ်တွင် ကြည့်ရှုပါ

en: Gallery page
my: ဓာတ်ပုံပြခန်းစာမျက်နှာ

en: Structure
my: တည်ဆောက်မှု

en: Unique
my: တစ်ခုတည်း (၎င်းနှင့်တူသည့် အခြားအရာမရှိ/တစ်ခုတည်းဖြစ်သည့်အရာ)

en: Color and image settings
my: အရောင်နှင့် ဓာတ်ပုံပုံစံ

en: Site contact page
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်၏ ဆက်သွယ်ရေး စာမျက်နှာ

en: User: name
my: အသုံးပြုသူ - အမည်

en: Contact @name
my: @name အားဆက်သွယ်ရန်

en: Advanced search form
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးစံနစ်

en: A search form with advanced options.
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးပုံစံအားရွေးချယ်နိုင်သည့် ရှာဖွေရေးပုံစံ

en: Seven
my: ခုနှစ် (ဆဲဗင်း)

en: Monthly archive
my: လစဉ်မော်ကွန်း

en: Submitted by !username on !datetime
my: !username က !datetime အချိန်တွင် ရေးခဲ့၏

en: Secondary menu
my: ဒုတိယ menu

en: Not restricted
my: ကန့်သတ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: The name left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ပြုသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အမည်

en: The email address left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The home page URL left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အင်တာနက်လိပ်စာ

en: The slogan of the site.
my: website ၏ဆောင်ပုဒ်

en: The administrative email address for the site.
my: ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အုပ်ချုပ်ရေးအီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The email address of the user account.
my: အသုံးပြုသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Lighter
my: ပို၍ပါးလွှာရန်

en: Bolder
my: ပို၍ထူရန်

en: Font example
my: စာလုံးဥပမာပုံစ

en: Main page content
my: အဓိကစာမျက်နှာပါ အကြောင်းအရာ

en: Site maintenance account
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြုပြင်ရန် account

en: Receive e-mail notifications
my: အီးမေး(လ်) သတိပေးချက် လက်ခံရရှိခြင်း

en: Site under maintenance
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြင်ဆင်နေပါတယ်

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
my: ဖိုင်အမည် သည် စာလုံးရေ ၂၄၀ ထက်ပို နေသည်၊ဖိုင်နာမည် ပြန်ပေးပါ

en: Status message
my: အခြေအနေပြစာသား

en: An AJAX HTTP error occurred.
my: AJAX HTTP အမှားတစ်ခု ဖြစ်နေသည်။

en: HTTP Result Code: !status
my: HTTP ရလဒ်အမှတ်အသား: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
my: AJAX HTTP တောင်းဆိုမှု ပုံမှန်မဟုတ်ဘဲ ရပ်သွားသည်။

en: StatusText: !statusText
my: အခြေအနေ အသိပေးချက် : !statusText

en: ResponseText: !responseText
my: တုန့်ပြန်မှု အသိပေးချက် : !responseText

en: ReadyState: !readyState
my: အဆင်သင့် အခြေအနေ : !readyState

en: All pages except those listed
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ ကျန်စာမျက်နှာများ

en: Only the listed pages
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာ

en: Not customizable
my: လိုရာသို့ပြုပြင်မွမ်းမံ၍မရနိုင်

en: Restricted to certain pages
my: သီးသန့်စာမျက်နှာများအတွက် ကန့်သတ်ထားသည်

en: Full comment
my: မှတ်ချက် အပြည့်အစုံ

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
my: မှတ်ချက်ရေးရန်အတွက် <a href="@login">Login ၀င်ပါ</a> သို့မဟုတ် <a href="@register">အသင်း၀င်ပါ။</a>

en: User contact forms
my: အသုံးပြုသူ ဆက်သွယ်ရန် ဖောင်ပုံစံ

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် - ဘာသာပြန်သူတစ်ဦးအနေဖြင့် ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသည့် စာကြောင်းများနှင့် မပြန်ဆိုရသေးသည့် စာကြောင်းများကို   ရှာနိုင်ပါသည်။ ထို့ပြင် ဘာသာပြန်ခြင်း နှင့် ပြင်ဆင်ခြင်းများ ကိုလည်း လုပ်နိုင်ပါသည်။ (မှတ်ရန် - စာကြောင်းများစွာ ပါရှိသည့် ဘာသာပြန်လုပ်ငန်းများကို ပြုလုပ် ရတော့မည်ဆိုပါက မူရင်းစာကြောင်းများကို  <a href="@export">export</a> ပြုလုပ်ပြီး ကွန်ပျူတာတွင် Gettext ဘာသာပြန် ပရိုဂရမ်ဖြင့် ဦးစွာ ပြန်ဆိုခြင်းက ပိုအဆင်ပြေမည် ဖြစ်ပါသည်။) စာလုံးများ ရှာဖွေသည့်အခါ သက်ဆိုင်ရာ စာလုံးအုပ်စု (သို့) ဘာသာစကားကို မူတည်ကာ အဖြေများကို ကန့်သတ်နိုင်ပါသည်။

en: Language switcher (@type)
my: ဘာသာစကား ပြောင်းရန် (@type)

[ctx: Long month name]
en: January
my: ဇန်နဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: February
my: ဖေဖေါ်ဝါရီလ

[ctx: Long month name]
en: March
my: မတ်လ

[ctx: Long month name]
en: April
my: ဧပြီလ

[ctx: Long month name]
en: May
my: မေလ

[ctx: Long month name]
en: June
my: ဇွန်လ

[ctx: Long month name]
en: July
my: ဇူလိုင်လ

[ctx: Long month name]
en: August
my: သြဂုတ်လ

[ctx: Long month name]
en: September
my: စက်တင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: October
my: အောက်တိုဘာလ

[ctx: Long month name]
en: November
my: နိုဝင်ဘာလ

[ctx: Long month name]
en: December
my: ဒီဇင်ဘာလ
    အသုံးပြု စကားစု - လအမည် အပြည့်အစုံ

en: Full content
my: အကြောင်းအရာ အပြည့်အစုံ

en: Search result
my: ရှာဖွေမှုရလာဒ်

en: View published content
my: ရေးသားပြီးအကြောင်းအရာကို ကြည့်ရန်

en: View own unpublished content
my: မိမိ၏ရေးသားဆဲ အကြောင်းအရာများကို ကြည့်ရန်

en: Recent content
my: လတ်တလော အကြောင်းအရာများ

en: Welcome to @site-name
my: @site-name မှ ကြိုဆိုပါ၏

en: No front page content has been created yet.
my: ရှေ့စာမျက်နှာတွင် ပြသရန်အတွက် မည်သည့် အကြောင်းအရာမျှ မရှိသေးပါ။

en: Add to %shortcut_set shortcuts
my: Shortcut %shortcut_set အဖြစ် သုံးရန်

en: Edit shortcuts
my: Shortcut များကို ပြင်ရန်

en: Public files
my: အများမြင်နိုင်သည့် ဖိုင်များ

en: Public local files served by the webserver.
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာမှ ဆောင်ရွက်ပေးနေသည့် အများမြင်နိုင်သည့် ဖိုင်များ

en: Temporary files
my: ယာယီအသုံးပြုသည့် ဖိုင်များ

en: Temporary local files for upload and previews.
my: Upload နှင့် Preview ပြုလုပ်ရန်အတွက် ယာယီအသုံးပြုသည့် ဖိုင်များ

en: System help
my: စနစ်၏အကူအညီ

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
my: <a href="@poweredby">Drupal</a> ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
my: Block, အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများနှင့် menu များ (စသည်) ကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Media tools.
my: မီဒီယာ Tool များ

en: Regional and language
my: နေရာဒေသနှင့် ဘာသာစကား

en: Regional settings, localization and translation.
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ၊ ဒေသန္တရပြုမှု နှင့် ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Settings for the site's default time zone and country.
my: ဤ၀က်ဘ်ဆိုက်၏ default time zone နှင့် နိုင်ငံဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Configure display formats for date and time.
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန် ဖော်ပြမည့်ပုံစံများကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Content authoring
my: အကြောင်းအရာများ ရေးသားခြင်း

en: more information
my: အခြားအချက်အလက်များ

en: Taxonomy term page
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး စာမျက်နှာ

en: After saving updated content
my: ပြင်ထားသည့် အကြောင်းအရာတစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
my: မှတ်ချက်သစ်တစ်ခု သိမ်းဆည်းသည့်အခါ (သို့) ရှိပြီး မှတ်ချက်တစ်ခုကို ပြင်ဆင်သည့်အခါ

en: After creating a new user account
my: User အသစ်တစ်ဦး ဖန်တီးပြီးနောက်

en: After updating a user account
my: User account တစ်ခုကို  ပြင်ပြီးနောက်

en: E-mails
my: အီးမေးလ်

en: Add numbers
my: ကိန်းဂဏန်းများထည့်သွင်းရန်

en: Weak
my: အားနည်း

en: Fair
my: ပုံမှန်

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
my[0]: လက်ရှိ အသုံးပြုသူ ၁ ဦး ရှိသည်။
my[1]: လက်ရှိ @count ဦး အသုံးပြုနေပါသည်။

en: - Choose -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Update and save
my: ပြုပြင်မွမ်းမံပြီး သိမ်းဆည်းရန်

en: The page has been updated and saved.
my: စာမျက်နှာအား ပြုပြင်မွမ်းမံ၍ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Not equal to
my: တန်ဖိုးမတူညီ

en: Enter a user name
my: အသုံးပြုသူအမည် ရေးသွင်းပါ

en: view own unpublished content
my: မိမိ၏ရေးသားဆဲ အကြောင်းအရာများကို ကြည့်ရန်

en: Other...
my: အခြား ...

en: email@example.com
my: အီးမေး@example.com

en: Confirmation message
my: အတည်ပြုသည့် အကြောင်းကြားစာ

en: The entered URL is not a valid address.
my: ရေးသွင်းထားသည့် URL သည် တရားဝင် မမှန်ကန်ပါ

en: Separate
my: ခွဲခြားထားရန်

en: Submission Number
my: ရေးသားပေးပို့သည့် နံပါတ်

en: Submission ID
my: ရေးသားပေးပို့သည့်အမှတ်စဉ်

en: Option A
my: ရွေးချယ်ရန် က

en: Option B
my: ရွေးချယ်ရန် ခ

en: Option C
my: ရွေးချယ်ရန် ဂ

en: My select list
my: ကျွန်ုပ်ရွေးချယ်ထားသော စာရင်း

en: draft
my: မူကြမ်း

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
my: %mail (သို့) %pass ကို ပြောင်းလိုပါက ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို အရင် ထည့်သွင်းပါ။ !request_new

en: Current password
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်

en: Configure user accounts.
my: User account များကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Maximize
my: မြင်ကွင်းအကျယ်ချဲ့ရန်

en: Check spelling as you type
my: ရေးသားနေစဉ်အတွင်း စာလုံးပေါင်းအား စစ်ဆေးရန်

en: @node_type comment
my: @node_type မှတ်ချက်

en: Add new %type
my: %type အသစ်ထည့်ရန်

en: US states
my: အမေရိကန်ပြည်ထောင်စု ပြည်နယ်များ

en: Translation update status
my: ဘာသာပြန်ဆိုမှု နောက်ဆုံး အခြေအနေ

en: All your translations are up to date
my: ဘာသာပြန်များ အားလုံး နောက်ဆုံး အခြေအနေနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။

en: Filipino
my: ဖိလပိုင်ဘာသာစကား

en: Current page
my: လက်ရှိစာမျက်နှာ

en: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif
my: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif ဖောင့်များ

en: Decoration
my: တန်ဆာဆင်ခြင်း

en: Site logo
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အမှတ်တံဆိပ် (အမှတ်အသား)

en: Title and slogan
my: အမည်နှင့် ဆောင်ပုဒ်

en: Poll results
my: မဲဆန္ဒရလာဒ်

en: Copy source
my: မူရင်းကို ကူးယူရန်

en: The title of the current page.
my: လက်ရှိစာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page number
my: စာမျက်နှာအမှတ်

en: Comment display
my: မှတ်ချက်/အကြံပြုချက်များအား ပြသရန်/ပြသခြင်း

en: - Select a value -
my: - တန်ဖိုးတစ်ခုကိုရွေးချယ်ပါ -

en: ... !excerpt ... !excerpt ...
my: .... !excerpt .... !excerpt ....

en: Error pages
my: အမှားအယွင်းစာမျက်နှာများ

en: Manage automatic site maintenance tasks.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက် အလိုအလျောက် ပြုပြင်ထိန်သိမ်းမှု လုပ်ငန်းများကို စီမံရန်

en: Post comments
my: မှတ်ချက် (အကြံပြုချက်) များ ရေးသားရန်

en: View and customize your dashboard.
my: သင့်အလုပ်စားပွဲကို ကြည့်ရန်နှင့်စိတ်တိုင်းကျ ပြုပြင်ရန်

en: Hot topic, new comments
my: မှတ်ချက် အသစ်များဖြည့်စွက်ထားသည့် လူကြိုက်များသော အကြောင်းအအရာများ

en: Hot topic
my: လူကြိုက်များသော အကြောင်းအရာများ

en: Normal topic
my: သာမာန်အကြောင်းအရာများ

en: Reference for usage, configuration, and modules.
my: သုံးစွဲမှု၊ အပြင်အဆင်နှင့် module များအတွက် ရည်ညွှန်းကိုးကားရန်

en: Current URL is @url.
my: လက်ရှိ URL  လိပ်စာမှာ @url ဖြစ်ပါသည်။

en: Select and configure your themes.
my: Themeများကို ရွေးချယ်၊ ပြင်ဆင်ရန်

en: Administer settings.
my: အပြင်အဆင်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: View reports, updates, and errors.
my: အစီရင်ခံချက်များ၊ အသစ်ရရှိမှုများနှင့် အမှားများကို ကြည့်ရန်

en: Administrative toolbar
my: စီမံခန့်ခွဲရေး toolbar

en: Install new module
my: မော်ဂျူးအသစ်အား တပ်ဆင်မယ်.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
my: User account များ၊အဆင့်အတန်းများနှင့် လုပ်ပိုင်ခွင့်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Pick an animal
my: တိရိစ္ဆာန်တစ်ကောက်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sample Content
my: ဥပမာ အကြောင်းအရာများ

en: Hello World
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား

en: Choose animal
my: တိရိစ္ဆာန်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sheep
my: သိုး (သိုးငယ်)

en: Choose your animal
my: သင့်တိရိစ္ဆာန်အား ရွေးချယ်ပါ။

en: Name your sheep
my: သင့်သိုးငယ်အား အမည်ပေးပါ။

en: What kind of sheep
my: သိုးငယ်၏ အမျိုးအစား

en: Simple Form
my: သာမာန်အလွယ်ဆုံး(ဖောင်) ပုံစံ

en: Send e-mail as HTML
my: HTML အမျိုးအစားဖြင့် အီးမေးလ်အားပေးပို့ရန်

en: Nothing
my: တစ်ခုမှမဟုတ်

en: Update @title
my: @title ကို ပြုပြင်မွမ်းမံရန်

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
my: ဒေါင်အလိုက် Tab

en: English, British
my: အင်္ဂလိပ်၊ ဗြိတိန်

en: Portuguese, International
my: ပေါ်တူဂီ၊ နိုင်ငံတကာ

en: Choose a file
my: ဖိုင်တခု ရွေးချယ်ပါ

en: %type_name: Create new content
my: %type_name: အသစ်ဖန်တီးရန်

en: %type_name: Edit own content
my: %type_name: ကိုယ်ပိုင် ဆောင်းပါးအား ပြင်ဆင်ရန်

en: %type_name: Edit any content
my: %type_name: မည်သည့် ဆောင်းပါး မဆို ပြင်ဆင်ရန်

en: %type_name: Delete own content
my: %type_name: ကိုယ်ပိုင် ဆောင်းပါးအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: %type_name: Delete any content
my: %type_name: မည်သည့် ဆောင်းပါး မဆို ပယ်ဖျက်ရန်

en: Dismiss this message.
my: ဤအသိပေးချက်ကို ဖယ်ပါ

en: Options for the administrative overlay
my: Administrative overlay အတွက် ရွေးစရာများ

en: Skip CAPTCHA
my: CAPTCHA စစ်ခြင်းကိုကျော်ပါ

en: Next steps
my: နောက်တစ်ဆင့်

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
my: MySQL၊ MariaDB သို့မဟုတ် ၎င်းတို့နှင့် အဆင့်အတန်းတူညီသည့်အရာ

en: Searching for matches...
my: တူညီသည့်အကြောင်းအရာများကိုရှာဖွေနေသည် ...

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
my: <span class="element-invisible"> ဆက်ဖတ်ရန် @title</span>

en: The length of time the poll is set to run.
my: သဘောထားစစ်တမ်း (မဲ) အား ထားရှိမည့် အချိန်အတိုင်းအတာ

en: Uninstall @module module
my: @module မော်ကျူးလ် (module) အား ဖယ်ထုတ်ပြစ်ရန်

en: View the administration theme
my: အုပ်ချုပ်သူ၏ အပြင်အဆင်အား ပြပါ

en: Database system
my: Database စနစ်

en: Database system version
my: Database စနစ် version

en: Hide shortcuts
my: shortcut များဖွက်ထားရန်

en: Release notes for @project_title
my: @project_title အား ဖြန့်ချီခြင်းအတွက် မှတ်ချက်များ

en: Disable the account and keep its content.
my: အကောင့်အား ပိတ်ထားပြီး ၎င်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် သတင်းအချက်အလက်များအား ဆက်လက်ထားရှိရန်။

en: Delete the account and its content.
my: အသုံးပြုသူနှင့် ၎င်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် သတင်းအချက်အလက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: Display on user registration form.
my: အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင် စာရင်းပေးသွင်းရမည့် ဖောင် (နည်း) ပေါ်တွင် ဖော်ပြရန်

en: This is compulsory for 'required' fields.
my: 'မပါမဖြစ် လိုအပ်သည့်' နေရာဖြစ်သောကြောင့် မထည့်မနေရ ထည့်သွင်းရမည်။

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
my[0]: မှတ်ချက် ၁ ခု အား ပယ်ဖျက်ပြီး
my[1]: မှတ်ချက် @count ခုအား ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
my[0]: သတင်းအချက်အလက် ၁ ခုအား ပယ်ဖျက်ပြီ
my[1]: သတင်းအချက်အလက် @count အား ပယ်ဖျက်ပြီး

en: tracker
my: ခြေရာခံသူ/ခြေရာခံခြင်းကိုပြုလုပ်သည်အရာ

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
my: ဒရူးပယ်လ်အူကြောင်းအား မွမ်းမံမှု အလိုအလျှောက်ပြုလုပ်နိုင်ရန် အထောက်အကူ မပြုပါ။ ဒရူးပယ်လ်အူကြောင်းအား ကိုယ်တိုင် မွမ်းမံနည်းကို <a href="@upgrade-guide">မွမ်းမံနည်းစနစ် လမ်းညွှန်</a> တွင် ရယူဖတ်ရှုနိုင်ပါသည်။

en: Auto resize
my: အလိုအလျောက်အရွယ်အစားညှိရန်

en: Allowed values list: invalid input.
my: ခွင့်ပြုထားသည့် တန်ဖိုး စာရင်း၊ ထည့်သွင်းသည့်တန်ဖိုးမှာ တရားမဝင်ပါ။

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
my: ခွင့်ပြုထားသည့် တန်ဖိုးစာရင်း၊ အချို့တန်ဖိုးများမှာ လက်ရှိအသုံးပြုနေသည့် အတွက်ကြာင့် ဖယ်ရှားခဲ့ပါသည်။

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
my: ဆာဗာအားဆက်သွယ်ရန် ကြိုးစားမှုမအောင်မြင်ပါ။ ဆာဗာမှ အောက်ပါ အစီရင်ခံစာကို ပေးပို့ပါသည်။ !message သင်၏ဆာဗာပေါ်တွင် ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းနှင့် မွမ်းမံပြင်ဆင်မှုများပြုလုပ်ရန် အတွက်<a href="@handbook_url">လက်စွဲစာအုပ်အား</a> ကြည့်ရှုပါ။

en: %archive_file does not contain any .info files.
my: %archive_file တွင် .info အမျိုးအစားဖိုင် တစ်ခုမှ မပါရှိပါ

en: Translation method
my: ဘာသာပြန်နည်းလမ်း

en: Approved comment
my: ခွင့်ပြုထားသည့် မှတ်ချက်များ

en: Last Comment
my: နောက်ဆုံးရေးသွင်းထားသည့် မှတ်ချက်

en: Display error message
my: အမှားအယွင်း အချက်အလက်ကို ဖော်ပြရန်

en: The name of the content type.
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား၏ အမည်

en: The picture of the user.
my: အသုံးပြုသူ၏ ရုပ်ပုံ

en: View help topics
my: အကူအညီပေးနိုင်သည့် အကြောင်းအရာစာရင်းကို ကြည့်ရှုရန်

en: View help index
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် အညွန်းအား ကြည့်ရှုရန်

[ctx: datetime]
en: All day
my: တစ်နေ့တာ

[ctx: datetime]
en: Year
my: နှစ်

[ctx: datetime]
en: Month
my: လ

[ctx: datetime]
en: Week
my: ပတ်

[ctx: datetime]
en: Day
my: နေ့

[ctx: datetime]
en: Hour
my: နာရီ

[ctx: datetime]
en: Minute
my: မိနစ်

[ctx: datetime]
en: Second
my: စက္ကန့်

[ctx: ampm]
en: am
my: နံနက်

[ctx: ampm]
en: pm
my: ညနေ

en: Administer content and comments.
my: အကြောင်းအရာများနှင့် မှတ်ချက်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: A single domain
my: ဒိုမိန်းလိပ်စာ တစ်ခုတည်းသော

en: Site Information
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ သတင်းအချက်အလက်

en: Show "Page not found"
my: "စာမျက်နှာ မတွေရှိကြောင်း" ပြသရန်

en: Display a summary
my: အတိုချုန်းရှင်းလင်းချက်ကို ဖော်ပြရန်

en: Provide description
my: ရှင်းလင်းချက်အား ရေးသားရန်/ဖော်ပြရန်

en: Save & exit
my: သိမ်းဆည်းကာ ထွက်ခွာရန်

en: Continue & edit
my: ဆက်လက်၍ လုပ်ဆောင်ပြီး ပြုပြင်ရန်

en: The content title.
my: အကြောင်းအရာ ခေါင်းစဉ်

en: The date the content was posted.
my: သတင်းအချက်အလက်ကို ရေးသားခဲ့သည့် နေ့စွဲ

en: Native language
my: တိုင်းရင်းဘာသာစကား

en: Display comments
my: မှတ်ချက်များကို ပြသရန်

en: Create a page
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ရန်

en: teasers
my: စာမြည်း

en: full posts
my: အကြောင်းအရာအပြည့်အစုံ

en: titles
my: ခေါင်းစဉ်များ

en: Should comments be displayed below each node
my: node တစ်ခုစီတိုင်း၏ အောက်တွင် မှတ်ချက်များကို ပြသရမလား

en: No privacy
my: ပုဂ္ဂလိကလွတ်လပ်ခွင့်မရှိခြင်း

en:  new
my:  အသစ်

en: Popular (page)
my: လူအများနှစ်သက်သော (စာမျက်နှာ)

en: Today (page)
my: ယနေ့ (စာမျက်နှာ)

en: Unknown field: @field_name
my: အမျိုးအမည် မသိသော field: @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
my: %field: ဆယ်လီစိတ်အမှတ်(@separator) တစ်ခုသာ ရှိသင့်သည်။

en: Enable !title
my: !title ကိုအတည်ပြုပါ။

en: Set !title as default
my: !title ကို default အဖြစ် သတ်မှတ်ပါ။

en: Enabled modules: %modules
my: မော်ဂျုးများကို အတည်ပြုပါ %modules

[ctx: datetime]
en: Date
my: ရက်စွဲ

[ctx: datetime]
en: Time
my: အချိန်

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
my: ထပ်ခါထပ်ခါ

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
my: @interval ရက်တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
my: @interval ပတ် တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
my: @interval လ တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
my: @interval နှစ် တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
my: ပြန်လုပ်မည်

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
my: ရုံးဖွင့်ရက်တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
my: တနင်္လာ၊ ဗုဒ္ဓဟူး၊ သောကြာ နေ့တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
my: အင်္ဂါ၊ ကြာသပတေး နေ့တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
my: အမြဲ ပြန်လုပ်မည်

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
my: @bymonthday နေ့တွင်

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
my: လစဉ်

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
my: @byday နေ့တွင်

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
my: @count ကြိမ် ဖြစ်ပြီးနောက်

[ctx: Date repeat]
en: Count
my: ကြိမ်

[ctx: Date repeat]
en: On
my: တွင်

[ctx: Date repeat]
en: Until
my: တိုင်အောင်

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
my: ထပ်ခါထပ်ခါ မလုပ်တော့ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
my: ရက်များ ကို ဖယ်ထုတ်ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
my: ရက်များလည်း ပါမည်။

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
my: အကျယ်ဖြန့်ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
my: စုစည်းထားပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
my: ထပ်ခါထပ်ခါ ပြပါ။

[ctx: compression format]
en: Zip
my: ဇစ်ဖိုင်
