DruStack (7.x-18.16) - en to oc translation catalogue (994 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Show on every page except the listed pages.
oc: Afichar lo blòt sus totas las paginas a l'excepcion de las que son listadas.

en: Show on only the listed pages.
oc: Afichar lo blòt solament sus las paginas listadas.

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Restablir per defaut

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Suffix
oc: Sufix

en: approve
oc: Aprovar

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Closed
oc: Tampat

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Far la lista

en: Subject
oc: Subjècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Ne saber mai

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Home page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Daily
oc: Cada jorn

en: Weekly
oc: Cada setmana

en: None
oc: Cap

en: Display settings
oc: Paramètres de visualizacion

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Prova

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Types
oc: Tipes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: root
oc: raiç

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: category
oc: la categoria

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Part superior

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Core
oc: Còr

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Refresh
oc: Refresca

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Resumit

en: never
oc: pas jamai

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: theme
oc: tema

en: Screenshot for %theme theme
oc: Captura d'ecran del tèma %theme

en: no screenshot
oc: pas de captura d'ecran

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: You are not authorized to access this page.
oc: Sètz pas autorizat(da) a accedir a aquesta pagina.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Permitted file extensions
oc: Extensions autorizadas

en: n/a
oc: nd

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: type
oc: tipe

en: Database type
oc: Tipe de banca de donadas

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: status
oc: estatut

en: User ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Created
oc: Creat

en: Node
oc: Nosèl

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Menu item
oc: Element de menú

en: Expanded
oc: Desplegat

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menut.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
oc: Facultatiu. Dins lo menú, los elements del pes mai elevat seràn posicionats cap al bas e los elements del pes mai feble seràn posicionats amont.

en: Printer-friendly version
oc: Version imprimibla

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Done
oc: Acabat

en: Points
oc: Punts

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Part inferior

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de la taxonomia

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Public registrations
oc: Creacions de comptes pels visitaires

en: Only site administrators can create new user accounts.
oc: Sols los administrators del site pòdon crear de comptes novèls.

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Host
oc: Òste

en: Available updates
oc: Mesas a jorn disponiblas

en: Never
oc: Pas jamai

en: Up to date
oc: A jorn

en: Update available
oc: Mesa a jorn disponibla

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Dins

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Hourly threshold
oc: Sulhet orari

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Feed description
oc: Descripcion del flux

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: ID de la revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: ID del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Poll duration
oc: Durada del sondatge

en: Poll votes
oc: Vòtes de l'enquèsta

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Theme configuration
oc: Configuracion del tèma

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Warning
oc: Avertiment

en: blocked
oc: blocat

en: active
oc: actiu

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Delete all
oc: Suprimir tot

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: help
oc: ajuda

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: System
oc: Sistèma

en: Domain
oc: Domzni

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Send
oc: Mandadís

en: Owner
oc: Proprietari

en: Add a role to the selected users
oc: Apondre un ròtle als utilizaires seleccionats.

en: Example
oc: Exemple

en: Method
oc: Mètode

en: Recent posts
oc: Darrièras contribucions

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Public Key
oc: Clau publica

en: !time ago
oc: I a !time

en: Other
oc: Autre

en: Background color
oc: Color de fons

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: access content
oc: accedir al contengut

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Log in
oc: Se connectar

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: String
oc: Cadena

en: Users
oc: Utilizaires

en: Referrer
oc: Referent

en: Site off-line message
oc: Messatge del site fòra linha

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualment en manteniment. Lo lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per vòstra paciència.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
oc: Lo message d'afichar quand lo site es fòra linha.

en: Default front page
oc: Pagina de garda per defaut

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Create content
oc: Crear un contengut

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonime

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Recent comments
oc: Darrièrs comentaris

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Allow users to choose default
oc: Autorizar los utilizaires a causir un editor per defaut

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
oc: Afichar se lo còde PHP seguent retorna <code>TRUE</code> (mòde PHP, expèrts solament).

en: Editor appearance
oc: Aparéncia de l'editor

en: Path location
oc: Camin

en: Enable resizing button
oc: Activar lo boton de redimensionament

en: Preformatted
oc: Tèxte preformatat

en: Remove linebreaks
oc: Suprimir los sauts en fin de linha

en: Apply source formatting
oc: Reformatar lo còde

en: CSS path
oc: Camin de la CSS

en: Profile
oc: Perfil

en: Votes
oc: Vòtes

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Save settings
oc: Salvar los reglatges

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Function
oc: Foncion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: City
oc: Vila

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Database name
oc: Nom de la banca de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Hidden
oc: Amagat

en: Show
oc: Afichar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Picatz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr « * » es un passapertot. Picatz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Key
oc: Clau

en: WIDTHxHEIGHT
oc: LARGORxNAUTOR

en: Maximum file size per upload
oc: Talha maximala de cada fichièr

en: English
oc: Anglés

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Are you sure you want to delete these items?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueles elements ?

en: menu
oc: menú

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: update
oc: metre a jorn

en: View user profile.
oc: Veire lo perfil d'utilizaire.

en: Titles only
oc: Títols solament

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: published
oc: publicat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas balhat cap de resultat

en: Please enter some keywords.
oc: Entratz de mots claus.

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Request new password
oc: Demandar un senhal novèl

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor pròpi compte sens aprovacion de l'administrator.

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Languages
oc: Lengas

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Spam control
oc: Contraròtle de corrièr indesirable

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Short
oc: Cort

en: None.
oc: Pas cap.

en: Revert
oc: Tornar

en: Empty
oc: Void

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: any
oc: totes

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: views
oc: vistas

en: The settings have not been saved because of the errors.
oc: Los paramètres son pas estats enregistrats a causa d'errors.

en: profile
oc: perfils

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: Autocomplete taxonomy
oc: Completar la taxonimia automaticament

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: Red
oc: Roge

en: White
oc: Blanc

en: People
oc: Personas

en: Site information
oc: Informacions

en: Blocked
oc: Blocat

en: Results
oc: Resultats

en: open
oc: dobèrt

en: Visitor
oc: Visitaire

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Parent terms
oc: Tèrmes parents

en: Syndicate
oc: Sindicacion

en: Syndicate content
oc: Sindicar lo contengut

en: Blogs
oc: blogs

en: Books
oc: Libres

en: Revisions for %title
oc: Versions anterioras de « %title »

en: !date by !username
oc: !date per !username

en: revert
oc: tornar

en: current revision
oc: version en cors

en: Database schema
oc: Esquèma de banca de donadas

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: options
oc: opcions

en: Date created
oc: Data creada

en: Testing
oc: Proves

en: Standard
oc: Estàndard

en: Length of trimmed posts
oc: Longor de las contribucions abreujadas

en: 200 characters
oc: 200 caractèrs

en: 400 characters
oc: 400 caractèrs

en: 600 characters
oc: 600 caractèrs

en: 800 characters
oc: 800 caractèrs

en: 1000 characters
oc: 1000 caractèrs

en: 1200 characters
oc: 1200 caractèrs

en: 1400 characters
oc: 1400 caractèrs

en: 1600 characters
oc: 1600 caractèrs

en: 1800 characters
oc: 1800 caractèrs

en: 2000 characters
oc: 2000 caractèrs

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
oc: Lo nombre maximal de caractèrs affichats dins la version abreujada d'una contribucion. Drupal utilizarà aqueste paramètre per produire la version abreujada de las contribucions. Aquesta darrièra es generalament utilizada coma una acròca quand la contribucion es afichada sus la pagina d'acuèlh, dins un flux XML, etc. Per desactivar las acròcas, causissètz la valor « Illimitat ». Notatz qu'aqueste paramètre afectarà los contenguts novèls o meses a jorn mas pas las acròcas existentas.

en: System default
oc: Tèma per defaut del sistèma

en: Not published
oc: Pas publicat

en: MB
oc: Mo

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
oc: Vòstres paramètres de PHP limitan la talha maximala de cada transferiment a %size.

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de color

en: Attach
oc: Estacar

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Themes
oc: Tèmas

en: not published
oc: pas publicat

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es obligatòri.

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: not sticky
oc: pas espingolat

en: sticky
oc: espingolat

en: not promoted
oc: pas promolgut

en: promoted
oc: promolgut

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: The name used to indicate anonymous users.
oc: Lo nom utilizat per nomenar los utilizaires anonimes.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
oc: La pagina d'acuèlh aficha lo contengut per rapòrt a aquesta URL relativa. Se sabètz pas de qué metre, indicatz "node".

en: Apply
oc: Aplicar

en: Not translated
oc: Pas tradusit

en: is
oc: es

en: Add CAPTCHA administration links to forms
oc: Apondre de ligams d'administracion CAPTCHA als formularis

en: Saved CAPTCHA point settings.
oc: Paramètres de puntatge CAPTCHA enregistrats.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo CAPTCHA pel form_id %form_id ?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
oc: Sètz segur que volètz desactivar lo CAPTCHA pel form_id %form_id ?

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
oc: La responsa picada pel CAPTCHA es incorrècta.

en: Examples
oc: Exemples

en: You can now <a href="!captcha_admin">configure the CAPTCHA module</a> for your site.
oc: Ara podètz <a href="!captcha_admin">configurar lo modul CAPTCHA</a> per vòstre site.

en: small
oc: pichon

en: Image CAPTCHA
oc: Imatge CAPTCHA

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: Translated
oc: Traduch

en: Blocks
oc: Blòts

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
oc: Se lo mòde PHP es seleccionat, picatz lo còde PHP entre %php. Notatz que l'execucion de còde PHP incorrècte pòt blocar completament vòstre site Drupal.

en: The content of the block as shown to the user.
oc: Lo contengut del blòt vist per l'utilizaire.

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: A sobre

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Used in
oc: Usat a

en: Title (link)
oc: Títol (amb ligam)

en: Title (no link)
oc: Títol (sens ligam)

en: User status that can be referenced
oc: Estatuts d'utilizaire que pòdon èsser referenciats

en: Debug
oc: Depuracion

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Date - newest first
oc: Per data - del mai recent al mai ancian

en: Date - oldest first
oc: Per data - del mai ancian al mai recent

en: file system
oc: sistèma de fichièrs

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
oc: Lo sistèma de menús solament emmagazina rutes del sistèma, mas utilizarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'es emmagazinat %link_path coma %normal_path

en: Profiles
oc: Perfils

en: Hot topic threshold
oc: Sulhet de subjècte brutlant

en: Topics per page
oc: Subjèctes per pagina

en: Posts - most active first
oc: Contribucions - la mai activa en primièr

en: Posts - least active first
oc: Contribucions - la mens activa en primièr

en: URL path settings
oc: Paramètres del camin d'URL

en: @user's picture
oc: Retrach de @user

en: Space
oc: Espaci

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: (site default theme)
oc: (tèma per defaut del site)

en: Screenshot
oc: Captura d'ecran

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Loading
oc: Cargament

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: The directory %directory is not writable
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura perque las permissions son pas definidas corrèctament.

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: Show only items where
oc: Far veire solament los elements pels quals

en: ok
oc: d'acòrdi

en: empty
oc: void

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: Error saving user account.
oc: Error al salvament del compte d'utilizaire.

en: Aggregator
oc: Agregador

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
oc: L'URL '%url' es invalida. Entratz una URL completa, de la forma 'http ://www.example.com/feed.xml'.

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion de libre

en: !a comments per page
oc: !a commentaris per pagina

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxinomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: Machine name
oc: Nom maquina

en: Print
oc: Impression

en: Locked
oc: Bloquejat

en: The e-mail address %mail is not valid.
oc: L'adreça electronica %mail es pas valida.

en: authenticated user
oc: utilizaire identificat

en: Any
oc: Qualsevol

en: Check for updates
oc: Verificar las mesas a jorn

en: No update data available
oc: Pas de donadas sus las mesas a jorn disponiblas

en: Node count
oc: Comptador de nodes

en: Enable the search module to search help.
oc: Activatz lo modul acSearch per cercar l'ajuda.

en: Search help
oc: Cercar l'ajuda

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Number of views
oc: Nombre de lecturas

en: Or
oc: O

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser transferit, perque lo repertòri de destinacion %directory es pas configurat corrèctament.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat perque cap de fichièr amb aqueste nom existís pas. Verificatz que lo nom de fichièr qu'avètz picat es corrècte.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat perque un fichièr amb aqueste nom existís ja dins lo repertòri de destinacion.

en: The selected file %file could not be copied.
oc: Lo fichièr causit %file a pas pogut èsser copiat.

en: The removal of the original file %file has failed.
oc: La supression del fichièr d'origina %file a fracassat.

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: About
oc: A prepaus

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Default picture
oc: Retrach per defaut

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
oc: URL del retrach d'afichar pels utilizaires qu'an pas cap de retrach personalizat seleccionat. Daissar void per cap .

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
oc: S'avètz pas un acorchi als fichièrs sul servidor, utilizatz aqueste camp per cargar vòstre lògo.

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Error reporting
oc: Rapòrts d'error

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: Triggers
oc: Desenclavadors

en: Set @type %title to unpublished.
oc: @type : %title levat de la publicacion.

en: Auto-reply
oc: Responsa automatica

en: Outdated translation
oc: traduccion obsoleta

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Depends on: !dependencies
oc: Depend de  : !dependencies

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Translate
oc: Tradusir

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
oc: L'impòrt de la traduccion a fracassat perque lo fichièr %filename a pas pogut èsser legit.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : « msgstr » imprevista mas pas trobada a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : « msgid_plural » imprevista mas pas trobada a la linha %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error de sintaxi a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : « msgid » imprevista a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : "msgstr[]" imprevista a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : "msgstr" imprevista a la linha %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error  : expression imprevista a la linha %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename s'acaba dun biais imprevist a la linha %line.

en: Save translations
oc: Enregistrar las traduccions

en: Time ago
oc: I a

en: Create @name
oc: Crear '@name'

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Crop
oc: Requadrar

en: anonymous user
oc: utilizaire anonime

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
oc: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
oc: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Effect
oc: Efecte

en: Fonts
oc: Poliças

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: Original text
oc: Tèxte original

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
oc: Vòstra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: User account
oc: Compte d'utilizaire

en: Acronym
oc: Acronime

en: Title only
oc: Títol solament

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat

en: Example:
oc: Exemple :

en: Drupal core
oc: Nucli de Drupal

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: Administration theme
oc: Tèma de l'administracion

en: Run cron
oc: Aviar lo tractament regular (cron)

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
oc: Lo fichièr %file a pas pogut èsser enregistrat. Una error desconeguda s'es producha.

en: The specified file %name could not be uploaded.
oc: Se pòt pas carregat lo fichièr especificat %name.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís lo maximal permès de %maxsize.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
oc: Error de càrrega. Es pas estat possible de moure l'archiu carregat %file a la destinacion %destination.

en: outdated
oc: traduccion perimida

en: <strong>@language_name</strong> (source)
oc: <strong>@language_name</strong> (font)

en: add translation
oc: apondre una traduccion

en: Translations of %title
oc: Traduccions de %title

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
oc: Los espacis son autorizats, mas pas los signes de ponctuacion a l'excepcion dels punts, jonhents basses o nauts.

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segundaris

en: Maximum image resolution
oc: Resolucion maximala de l'imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
oc: Una causida interdicha es estada detectada. Contactatz l'administrator del site.

en: Illegal choice %choice in !name element.
oc: Causida interdicha %choice dins l'element !name.

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Book outline
oc: Estructura del libre

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Citation
oc: Citacion

en: %name: this post can't be referenced.
oc: %name : aqueste contengut pòt pas èsser referenciat.

en: Comma
oc: Coma

en: Uses
oc: Usatges

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: !=
oc: >=

en: not empty
oc: pas void

en: Default image
oc: Image predefinida

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: All languages
oc: Totas las lengas

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: The MIME type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Localization
oc: Traduccion

en: Edit string
oc: Modificar lo tèrme

en: locale
oc: traduccion

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Multilingual support
oc: Gestion multilingüa

en: Enabled, with translation
oc: Activat, amb traduccions

en: Main menu
oc: Menú principal

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
oc: L'utilizaire %name a utilizat un ligam de connexion temporària a %timestamp.

en: New user: %name (%email).
oc: Utilizaire novèl : %name (%email).

en: Not installed.
oc: Pas installat.

en: Username or e-mail address
oc: Nom d'utilizaire o adreça electronica.

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Pas cap d'aliàs

en: form
oc: formulari

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: Enabled by default
oc: Activat per defaut

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
oc: Ont afichar lo camin dels elements HTML (per exemple <code>body > table > tr > td</code>).

en: Editor default CSS
oc: CSS per defaut de l'Editor

en: No editor
oc: Pas cap d'editor

en: Installation instructions
oc: Instruccions d'installacion

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo perfil per %name ?

en: Disable rich-text
oc: Desactivar lo tèxte ric

en: Enable rich-text
oc: Activar lo tèxte ric

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Auto save
oc: Enregistrament automatic

en: Context menu
oc: Menut contextual

en: Paste text
oc: Pegar lo tèxte

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Inserted
oc: Inserit

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: And
oc: E

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: filter
oc: filtre

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: Must users preview posts before submitting?
oc: Apercebut obligatòri abans somission ?

en: Language settings
oc: Paramètres lingüistics

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Machine-readable name
oc: Nom maquina

en: Already added languages
oc: Lengas ja installadas

en: Contact form
oc: Formulari de contacte

en: Installing @drupal
oc: Installacion de @drupal

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es producha pendent l'installacion.

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
oc: Lo camp <em>De</em> dels corrièrs electronics automatics mandats pendent la procedura d'enregistrament, las requèstas de senhals novèls e las autras notificacions. (Utilizatz una adreça que s'acaba pel domeni de vòstre site per tal de minimizar las riscas que vòstre corrièr electronic siá marcat coma indesirable (spam).)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
oc: Lo camp « !name » pòt pas èsser mai long que %max caractèrs mas compòrta actualament %length caractèrs.

en: Illegal choice %choice in %name element.
oc: Causida « %choice » interdicha dins l'element « %name ».

en: Languages not yet added
oc: Lengas pas encara installadas

en: String not found.
oc: Tèrme pas trobat.

en: The string has been saved.
oc: Lo tèrme es estat enregistrat.

en: The language selected for import is not supported.
oc: La lenga causida per l'impòrt es pas presa en carga.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
oc: Sembla que lo fichièr de traduccion %filename a una entèsta mancanta o malformada.

en: Error importing interface translations
oc: Error a l'importacion de la traduccion

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
oc: Importacion del fichièr %file dins %locale : %number cadena(s) novèlament tradusida(s), %update cadena(s) mesa(s) a jorn e %delete cadena(s) suprimida(s).

en: Allowed HTML tags: @tags
oc: Tags HTML autorizats  : @tags

en: Ampersand
oc: E comercial

en: Default number of forum topics displayed per page.
oc: Nombre de tèmas de forum afichats per pagina.

en: Default display order for topics.
oc: Òrdre d'afichatge per defaut dels subjèctes de discussion.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
oc: La lenga per defaut d'aquel compte pels corrièrs electronics, e la lenga preferida de presentacion del site.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Habilita lo suport multilingüe per aqueste tipe de contengut. Si s'habilita, s'apondrà un camp de seleccion de lenga al formulari d'ediccion, permetent-vos seleccionar una de las <a href="!languages">lengas autorizadas</a>. Si s'inhabilita, los nous mandadisses es desaran en la lenga predeterminada. Lo contengut que ja existeixi no es veurà afectat en canviar aquesta opcion.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
oc: Los utilizaires qu'an lo drech <em>administrar los nosèls</em> poiràn otrapassar aquelas opcions.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, numèros, e subratllats.

en: Number of posts on main page
oc: Nombre de contribucions sus la pagina principala

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Popular content
oc: Contengut popular

en: Default 403 (access denied) page
oc: Pagina 403 per defaut (accès refusat)

en: Default 404 (not found) page
oc: Pagina 404 per defaut (pagina pas trobada)

en: Number of items in each feed
oc: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
oc: Nombre d'elements a incloure a cada flux per defaut.

en: Feed content
oc: Contengut del flux

en: Titles plus teaser
oc: Títols e acròchas

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
oc: Configuracion global de cossí s'han d'afichar per defaut los elements de contengut de cada font.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
oc: Causir un tèma diferent cambiarà l'aspècte de vòstre site.

en: select different theme
oc: causir un tèma diferent

en: Compact mode
oc: Mòde compacte

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Autorizatz lo contengut multilingüe per aqueste tipe de contengut. Si es activat, s'apondrà un camp de seleccion de lenga al formulari d'ediccion, que permet triar una de las <a href="!languages">lengas autorizadas</a>. Tanben podètz activar la traduccion d'aqueste tipe de contengut, la qual us permet tenir lo contengut tradusit a qualsevol de las lengas autorizadas. Si es desactivat, los nous mandadisses es desaran en la lenga predeterminada. Lo contengut existent no quedarà afectat pel cambiament d'aquesta opcion.

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Disabled modules
oc: Moduls desactivats

en: Disabled themes
oc: Tèmas desactivats

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor compte pròpi, mas l'aprovacion d'un administrator es requesida.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
oc: Exigir la verificacion de l'adreça electronica quand un visitaire crèa un compte

en: User registration guidelines
oc: Directivas per la creacion d'un compte

en: Welcome, new user created by administrator
oc: Benvenguda, utilizaire novèl creat per l'administrator

en: Notify user when account is activated.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es activat.

en: Notify user when account is blocked.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es blocat.

en: Picture support
oc: Supòrt dels retraches d'utilizaires

en: Picture maximum dimensions
oc: Dimensions maximalas del retrach

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
oc: Dimensions maximalas dels retraches, en pixèls.

en: Picture maximum file size
oc: Talha de fichièr maximala dels fichièrs de retrach

en: Maximum file size for pictures, in kB.
oc: Talha de fichièr maximala dels retraches, en Ko.

en: Picture guidelines
oc: Directivas a prepaus dels retraches

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
oc: Aqueste tèxte es afichat dins lo formulari de transferiment de retraches, en complement de las directivas de basa. Permet de balhar de complements d'informacion als utilizaires.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
oc: D'instruccions detalhadas son estadas mandadas a vòstra adreça electronica.

en: wide
oc: espandit

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: %name: found no valid user with that name.
oc: %name : avèm pas trobat cap d'utilizaire valid per aqueste nom.

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
oc: Lo fichièr de traduccion %filename conten una error : "msgctxt" inesperat a la linha %line.

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: Custom label
oc: Etiqueta personalizada

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: %name: found no valid post with that title.
oc: %name : cap de contengut valid es pas estat trobat per aqueste títol.

en: Regional settings
oc: Paramètres regionals

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Check for updates of disabled modules and themes
oc: Verificar las mesas a jorn dels moduls e tèmas desactivats.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
oc: Aqueste drech es ereitat del ròtle de l'utilizaire autentificat.

en: Private files
oc: Fichièrs privats

en: Not restricted
oc: Pas restrench

en: Other blocks
oc: Autres blòts

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
oc: L'adreça IP de l'ordenador dempuèi lo qual lo comentari es estat mandat.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièr electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh Web daissada per l'autor del comentari.

en: The URL of the comment.
oc: L'URL del comentari.

en: Edit URL
oc: Modificar l'URL

en: The URL of the comment's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del comentari.

en: The date the comment was posted.
oc: La data a la quala se mandèt lo comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
oc: Lo parent del comentari, se lo fial de discussion dels comentaris es actiu.

en: The node the comment was posted to.
oc: Lo nosèl sul qual se mandèt lo comentaris.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl.

en: New comment count
oc: Comptatge dels comentaris novèls

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl dempuèi lo darrièr còp que lo lector l'a afichat.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala es escrich lo nosèl.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The URL of the node's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del nosèl.

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: The date the node was most recently updated.
oc: La data a la quala lo nosèl es estat lo pus recentament mes a jorn.

en: The author of the node.
oc: L'autor del nosèl.

en: Poll winner
oc: Ganhant del sondatge

en: The winning poll answer.
oc: La resposta ganhanta del sondatge.

en: Poll winner votes
oc: Vòtes del ganhant del sondatge

en: The number of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo nombre de vòtes recebut per la responsa ganhanta del sondatge.

en: Poll winner percent
oc: Percentatge dels vòtes en favor del ganhant del sondatge

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
oc: Lo percentatge de vòtes recebuts la responsa ganhanta del sondatge.

en: The number of visitors who have read the node.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl.

en: The number of visitors who have read the node today.
oc: Lo nombre de visitaires qu'an legit lo nosèl uèi.

en: Last view
oc: Darrièra consultacion

en: The date on which a visitor last read the node.
oc: La data a la quala un visitaire a legit lo nosèl en darrièr.

en: The slogan of the site.
oc: L'eslogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça administrativa de corrièr electronic del site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: Login page
oc: Pagina de connexion

en: The URL of the site's login page.
oc: La URL de la pagina de connexion del site.

en: The unique ID of the uploaded file.
oc: L'identificant (ID) unic del fichièr transferit.

en: The name of the file on disk.
oc: Lo nom del fichièr sul disc.

en: The size of the file, in kilobytes.
oc: La mida del fitxer, en kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
oc: L'URL del fichièr accessible dempuèi lo web.

en: The date the file was most recently changed.
oc: La data de modificacion del fichièr la mai recenta.

en: The user who originally uploaded the file.
oc: L'utilizaire qu'a inicialament transferit lo fichièr.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unic del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion opcionala del tèrme de taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
oc: Lo nombre de nosèls etiquetats amb lo tèrme de taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
oc: L'URL del tèrme de taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
oc: Lo tèrme parent del tèrme de taxonomia, s'existís.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unic del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion opcionala del vocabulari de taxonomia.

en: Term count
oc: Nombre de tèrmes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nombre de tèrmes qu'apartenon al vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant (ID) unic del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de connexion del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièr electronic del compte d'utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: The date the user account was created.
oc: La data de la darrièra connexion de l'utilizaire sul site.

en: Default country
oc: País per defaut

en: Site maintenance account
oc: Compte de mantenença del site

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
oc: Es pas estat possible de transferir lo fichièr perque la destinacion %destination es invalida.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
oc: Es pas estat possible de transferir lo fichièr %source perque ja existís un fichièr amb aqueste nom dins la destinacion %directory.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
oc: @count cadena(s) HTML pas reconegudas dins %file

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Theme key "@key" not found.
oc: No s'ha trobat la clau de tema "@key"

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Especificatz las paginas en utilizant lors camins. Picatz un camin per linha. Lo caractèr '*' es un caractèr de remplaçament. Exemple de camins : %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per totes los blogs personals. %front representa la pagina d'acuèlh.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
oc: Paginas sus las qualas aqueste còde PHP retorna <code>TRUE</code> (solament pels expèrts)

en: Pages or PHP code
oc: Paginas o còde PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
oc: Se l'opcion PHP es causida, picatz lo còde PHP entre %php. Atencion, se un còde PHP incorrecte es executat, aquò pòt copar vòstre site Drupal.

en: Not customizable
oc: Pas personalizable

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: Upload destination
oc: Destí de les càrregues

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins lo destí de les càrregues, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Text formats
oc: Formats de tèxte

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
oc: Lo nombre de responsas que deu aver un tèma per lo considerar "brutlant".

en: Add new @node_type
oc: Apondètz un nou @node_type

en: Forum navigation vocabulary
oc: Vocabulari de navigacion de forum

en: Edit %name style
oc: Editar l'estil %name

en: Override defaults
oc: Sobreescriu los valors per defaut

en: Update style
oc: Actualiza l'estil

en: Select an effect to add.
oc: Seleccionatz un efièch per l'apondre.

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
oc: L'estil %style ha estat sobreescrit, lo que vos permetont cambiar sos paramètres.

en: Style name
oc: Nom de l'estil

en: Create new style
oc: Crea un nou estil

en: Style %name was created.
oc: S'es creat l'estil %name.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
oc: Useu solament caractèrs alfanumèrics en minúscules, jonhents baixos (_) e jonhents (-) pels noms d'estils.

en: !name must be a hexadecimal color value.
oc: !name deu èsser una valor de color en exadecimal.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
oc: Actualment no e a cap estil. <a href="!url">Apondètz-ne un</a>.

en: Image styles
oc: Estils d'images

en: Date type
oc: Tipe de data

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
oc: Lo camin per aqueste ligam de menú. Pot èsser un camin intèrne del Drupal coma %add-node o una URL extèrna coma %drupal. Picatz %front per ligar sus la pagina d'acuèlh.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
oc: La maximala profunditat per un ligam e totes sos fills es fixada a !maxdepth. D'unes ligams de menú pòdon no èsser disponibles coma pares se sa seleccion pòt excedir lo límit.

en: No Main links
oc: I a pas cap de ligams principals

en: Source for the Main links
oc: Font dels ligams principals

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
oc: Seleccionatz çò que cal afichar coma ligams principals (normalament en naut de la pagina).

en: No Secondary links
oc: I a pas cap de ligams secundaris

en: Source for the Secondary links
oc: Font dels ligams segondaris

en: manage display
oc: gerís la presentacion

en: Preview before submitting
oc: Previsualiza abans d'enviar

en: Display author and date information.
oc: Aficha l'informacion de l'autor e la data.

en: Author username and publish date will be displayed.
oc: Es aficharà lo nom d'utilizaire de l'autor e la data de publicacion.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: Modificar @title (@type)

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
oc: Les revisions vos permeton seguir les diferències entre múltiples versions del vòstre contengut, e tornar enrere cap a versions anteriors.

en: Full content
oc: Contengut integral

en: Use PHP for settings
oc: Utiliza PHP per la parametrizacion

en: Searched %type for %keys.
oc: Recercat %type per %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
oc: Lo nombre maximal de contribucions afichadas sus las paginas de vista d'ensemble coma la pagina d'acuèlh.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand l'afichatge del document es refusat a l'utilizaire actual. Daissatz void per afichar una pagina "Accès refusat" generica.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand cap de contengut correspond pas al document demandat. Daissatz void per afichar una pagina "Pagina pas trobada" generica.

en: Description of your site, included in each feed.
oc: Descripcion del vòstre site que s'inclou a cada canal.

en: Users may set their own time zone.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
oc: Recorda als utilizaires en iniciar sesilha se no han establit son fus orari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
oc: Només s'aplica se los utilizaires han establit son pròpri fus orari.

en: Time zone for new users
oc: Fus orari pels novèls utilizaires

en: Default time zone.
oc: Fus orari per defaut.

en: Empty time zone.
oc: Fus orari void.

en: Users may set their own time zone at registration.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari pendent l'enregistrament.

en: Put site into maintenance mode
oc: Posa lo site en mòde de mantenença

en: Maintenance mode message
oc: Messatge del mòde mantenença

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
oc: Messatge afichat als visitaires quand lo site es en mòde mantenença.

en: Requires: !module-list
oc: Requesís : !module-list

en: Required by: !module-list
oc: Requesit per : !module-list

en: Public files
oc: Fichièrs publics

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Actualment no e a cap contengut classificat amb aqueste tèrme.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
oc: Lo dorsièr %directory existís pas o no s'hi pòt escriure.

en: Picture directory
oc: Repertòri dels images

en: E-mails
oc: Corrièrs electronics

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
oc: Modificar los corrièls electronics mandats als utilizaires quand demandan l'anullacion del compte.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
oc: Picatz una lista de mots separadas per comes per descriure vòstre contengut.

en: Fixed width
oc: Largor fixa

en: Image style
oc: Estil de l'imatge

en: Footer first column
oc: Primièra colomna del pè de pagina

en: Footer second column
oc: Segonga colomna del pè de pagina

en: Footer third column
oc: Tresena colomna del pè de pagina

en: Footer fourth column
oc: Quatrena colomna del pè de pagina

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
oc: Se pòt pas cridar a theme() fins que s'hagin carregat totes los moduls.

en: Highlighted
oc: Destacat

en: Triptych first
oc: Tríptic primer

en: Triptych middle
oc: Tríptic central

en: Triptych last
oc: Tríptic darrer

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
oc: Separeu les extensions amb un espaci o una coma e no inclogueu lo punt inicial.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponiblas son : [site :name], [site :url], [user :name], [user :mail], [site :login-url], [site :url-brief], [user :edit-url], [user :one-time-login-url], [user :cancel-url].

en: None (original image)
oc: Cap (image original)

en: Error opening socket @socket
oc: Error al obrir lo socket @socket

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque lo dorsièr destí no es configurat corrèctament. Aquò's sovent degut a un problèma de permeses amb lo fichièr o lo dorsièr. I a mai informacion disponible al enregistrament del sistèma.

en: Recent log messages
oc: Messatges recents de l'enregistrament

en: Missing text format: %format.
oc: Manca lo format de tèxte : %format.

en: Administrative overlay
oc: Avant plan

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
oc: Al activar-ho, solament los utilizaires amb lo <a href="@permissions-url">permés</a> "Utiliza lo mòde de site en mantenença" podran accedir al vòstre site per fer-ne lo mantenença; totes los autres visitaires veuran lo messatge de mòde de mantenença que se pòt configurar a continuacion. Los utilizaires autorizats pòdon iniciar sesilha dirèctament a tavèrs de la pagina d'<a href="@user-login">inici de sesilha de l'utilizaire</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
oc: Sosrepertòri dins lo repertòri de telecargament ont los images seràn emmagazinats.

en: and where %property is %value
oc: e ont %property es %value

en: where %property is %value
oc: on %property es %value

en: and where
oc: i on

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
oc: Se pòt pas copiar lo fichièr especificat %file, perque lo dorsièr de destinacion %destination es pas configurat corrèctament.
