DruStack (7.x-19.25) - en to km translation catalogue (4714 entries)

en: Home
km: ដើម

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Slideshow
km: បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: user
km: អ្នក​ប្រើ

en: Show on every page except the listed pages.
km: បង្ហាញ​នៅ​​​​លើ​គ្រប់​ទំព័រ​ទាំងអស់ លើកលែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ ។

en: Show on only the listed pages.
km: បង្ហាញ​តែ​លើ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Reset to defaults
km: កំណត់​​ទៅ​លំនាំ​ដើម​ឡើង​វិញ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Administer
km: គ្រប់​គ្រង

en: Create a new user account.
km: បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Request new password via e-mail.
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​តាម​រយៈ​អ៊ីមែល ។

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: approve
km: អនុម័ត

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Approve
km: អនុម័ត

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Item
km: ធាតុ

en: content
km: មាតិកា

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: closed
km: បាន​បិទ

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: administrator
km: អ្នក​គ្រប់​គ្រង

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: RSS feed
km: មតិ​ព័ត៌មាន RSS

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Explanation or submission guidelines
km: គោលការណ៍​ណែនាំ​អំពី​​សេចក្ដី​ពន្យល់ ឬ​ការ​ដាក់​ស្នើ

en: Article
km: អត្ថបទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: footer
km: បាត​កថា

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: More
km: បន្ថែម

en: not verified
km: មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Action
km: អំពើ

en: Last updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: new
km: ថ្មី

en: error
km: កំហុស

en: Tags
km: ស្លាក

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: The title of the block as shown to the user.
km: ចំណង​ជើង​ប្លុក​ដូច​ដែល​បាន​​បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Blue Lagoon (Default)
km: Blue Lagoon (លំនាំដើម)

en: Ash
km: ពណ៌​ប្រផេះ

en: Aquamarine
km: ពណ៌​ខៀវ​បៃតង

en: Belgian Chocolate
km: សូកូឡា​ប៊ែលហ្ស៊ីក

en: Cold Day
km: ថ្ងៃ​ត្រជាក់

en: Greenbeam
km: ពន្លឺ​បៃតង

en: Mercury
km: បារ៉ត

en: Nocturnal
km: រាត្រី

en: Olivia
km: ប្រេង​អូលីវ

en: Pink Plastic
km: ប្លាស្ទិក​ពណ៌​ផ្កាឈូក

en: Shiny Tomato
km: ប៉េងប៉ោះរលោង

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Homepage
km: គេហ​ទំព័រ

en: Home page
km: គេហ​ទំព័រ

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Download
km: ទាញយក

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File information
km: ព័ត៌មាន​ឯកសារ

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Release notes
km: ឯកសារ​ចេញផ្សាយ

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: default
km: លំនាំដើម

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: No log messages available.
km: មិន​មាន​សារ​កំណត់ហេតុ​ឡើយ ។

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: The configuration options have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ជម្រើស​ការ​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Variable
km: អថេរ

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Multiple
km: ច្រើន

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
km: ទំព័រ​លើ​កម្រិត​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ ត្រូវ​បាន​តម្រៀប​ជា​ដំបូង​ដោយ​ភាព​សំខាន់ បន្ទាប់មក​ដោយ​ចំណងជើង ។

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Add container
km: បន្ថែម​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Add category
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: edit
km: កែសម្រួល

en: No categories available.
km: មិនមាន​ប្រភេទ​ទេ ។

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: up
km: ​ឡើង​លើ

en: Go to parent page
km: ទៅ​កាន់​ទំព័រ​មេ​

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: category
km: ប្រភេទ

en: Outline
km: ​គ្រោង

en: header
km: បឋម​កថា

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Session opened for %name.
km: បាន​បើក​សម័យ​សម្រាប់ %name ។

en: Help
km: ជំនួយ

en: username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Core
km: សំខាន់

en: High
km: ខ្ពស់

en: Low
km: ទាប

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: The configuration options have been reset to their default values.
km: ជម្រើស​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​​ឡើង​វិញ ។

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Clear index
km: ជម្រះលិបិក្រម​

en: General discussion
km: កិច្ចពិភាក្សា​ទូទៅ

en: edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Forum name
km: ឈ្មោះ​វេទិកា

en: forum
km: វេទិកា

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​វេទិកា %name មែន​ទេ ?

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Region
km: តំបន់

en: Visible
km: ដែល​អាច​មើល​ឃើញ

en: Anchor
km: យុថ្កា

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: search
km: ស្វែងរក

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: never
km: កុំ​

en: The username %name does not exist.
km: មិន​មាន​ឈ្មោះអ្នកប្រើ %name ឡើយ ។

en: mail
km: សំបុត្រ

en: Add item
km: បន្ថែម​ធាតុ​

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: actions
km: សកម្មភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ

en: read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Update interval
km: ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: The fully-qualified URL of the feed.
km: URL ដែលមាន​គុណភាព​ពេញលេញ​របស់​មតិព័ត៌មាន ។

en: Add forum
km: បន្ថែម​វេទិកា

en: Add term
km: បន្ថែម​ពាក្យ

en: theme
km: ស្បែក

en: Screenshot for %theme theme
km: រូបថត​អេក្រង់​សម្រាប់​ស្បែក %theme

en: no screenshot
km: គ្មាន​រូបថត​អេក្រង់

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Access log settings
km: ការ​កំណត់​កំណត់ហេតុ​ចូល​ដំណើរការ

en: Enable access log
km: បើក​​កំណត់​ហេតុ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Discard access logs older than
km: បោះបង់​កំណត់​ហេតុ​ចូល​ដំណើរ​ការ​ដែល​ចាស់​ជាង

en: Preview comment
km: មើល​មតិ​យោបល់​ជា​មុន

en: <none>
km: <គ្មាន>

en: Unassign
km: មិន​កំណត់

en: Statistics
km: ស្ថិតិ

en: Advanced search
km: ការ​ស្វែងរក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: You are not authorized to access this page.
km: អ្នក​គ្មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​ទេ ។

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Permitted file extensions
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​អនុញ្ញាត

en: n/a
km: គ្មាន

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: Picture
km: រូបភាព

en: type
km: ប្រភេទ

en: Find content
km: រក​មាតិកា

en: Database type
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: action
km: សកម្មភាព

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Files
km: ឯកសារ

en: file
km: ឯកសារ​

en: status
km: ស្ថានភាព

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: no
km: ទេ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Sent email to %recipient
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ %recipient

en: Unable to send email to %recipient
km: មិនអាច​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ %recipient បានទេ

en: The subject of the message.
km: ប្រធាន​បទ​សារ ។

en: Create
km: បង្កើត

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: Save categories
km: រក្សាទុក​ប្រភេទ

en: term
km: ពាក្យ

en: Menu item
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: Parent item
km: ធាតុ​មេ

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
km: ស្រេចចិត្ត ។ នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ ធាតុ​ដែល​ទំហំ​ធំ​នឹង​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្រោម ហើយ​ធាតុ​ដែល​ទំហំ​តូច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កំពូល ។

en: Question
km: សំណួរ

en: Add child page
km: បន្ថែម​ទំព័រ​កូន​

en: Printer-friendly version
km: កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​បោះពុម្ព

en: Content type for child pages
km: ប្រភេទ​មាតិកា​សម្រាប់​ទំព័រ​កូន

en: Update options
km: ជម្រើស​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Remove from outline
km: យក​ចេញពី​គ្រោង

en: Unknown export format.
km: មិន​ស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​នាំចេញ ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: Last post
km: ការ​ប្រកាស​ចុង​ក្រោយ

en: Submit @name
km: ដាក់​ស្នើ​ @name

en: Access denied
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Add block
km: បន្ថែម​ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: 1 hour | @count hours
km[0]: @count ម៉ោង

en: 1 day | @count days
km[0]: @count ថ្ងៃ

en: Configuration saved.
km: បានរក្សាទុក​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: Good
km: ល្អ

en: User settings
km: ការ​កំណត់​អ្នក​ប្រើ

en: Public registrations
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ជា​សាធារណៈ

en: Only site administrators can create new user accounts.
km: មាន​តែ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​អាច​បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Available updates
km: បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន

en: Manual update check
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ដៃ

en: Never
km: កុំ

en: Check manually
km: ពិនិត្យមើល​ដោយ​ដៃ

en: Up to date
km: ទាន់​សម័យ

en: Update available
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Drupal core update status
km: ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្នភាព​សំខាន់​របស់ Drupal

en: Out of date
km: ហួស​សម័យ

en: Update status
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្ថានភាព​ទាន់សម័យ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Left sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងឆ្វេង​

en: Right sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ខាងស្ដាំ​

en: Footer
km: បាតកថា

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
km: កំណត់​វា​ទៅ <em>បាទ/ចាស</em> ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ប្រភេទ​នេះ ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ជា​លំនាំ​ដើម ។

en: You must enter a category.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​ប្រភេទ​ ។

en: Are you sure you want to delete %category?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប %category ឬ ?

en: Category %category has been deleted.
km: ប្រភេទ​ %category ត្រូវ​បានលុប​ ។

en: Hourly threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រចាំ​ម៉ោង

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: Your e-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​

en: Send e-mail
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល

en: You must select a valid category.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ប្រភេទ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You must enter a valid e-mail address.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Feed description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​​​មតិព័ត៌មាន

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Visibility
km: ភាពអាច​មើល​ឃើញ

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Revision ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការពិនិត្យ​ឡើងវិញ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Locale
km: មូលដ្ឋាន (Locale)

en: Title field label
km: ស្លាកវាល​ចំណង​ជើង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Sticky at top of lists
km: ដាក់​នៅ​លើ​គេ​ក្នុង​បញ្ជី

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Poll duration
km: ថិរវេលា​ស្ទង់មតិ

en: Poll choices
km: ជម្រើស​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Poll votes
km: ការ​បោះ​ឆ្នោត​ស្ទង់​មតិ

en: Explanation
km: សេចក្ដីពន្យល់

en: Selection options
km: ជម្រើស​នៃ​ការ​ជ្រើស

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary ID
km: លេខ​សម្គាល់​វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary name
km: ឈ្មោះ​វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: Role name
km: ឈ្មោះ​តួ​នាទី

en: E-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Theme configuration
km: ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ស្បែក

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Last login
km: ការ​ចូល​ចុង​ក្រោយ

en: Time zone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Vote
km: ការបោះឆ្នោត​

en: Count
km: រាប់

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: Set name
km: កំណត់​ឈ្មោះ

en: Original image
km: រូបភាព​ដើម

en: RSS - blogs
km: RSS - កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ

en: Heading
km: ក្បាល

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Search settings
km: ​កំណត់​ការ​ស្វែងរក

en: Mode
km: របៀប​

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: blocked
km: បាន​ទប់​ស្កាត់

en: active
km: សកម្ម

en: N/A
km: គ្មាន

en: OK
km: យល់ព្រម

en: OPML feed
km: មតិព័ត៌មាន​ OPML

en: configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Number of news items in block
km: ចំនួន​ធាតុ​ព័ត៌មាន​នៅ​ក្នុង​ប្លុក

en: View this feed's recent news.
km: មើល​​ព័ត៌មាន​ថ្មីៗ​របស់​មតិ​ព័ត៌មាន​នេះ ។

en: View this category's recent news.
km: មើល​ព័ត៌មាន​ថ្មីៗ​របស់​ប្រភេទ​នេះ ។

en: Feed overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​របស់​​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Items
km: ធាតុ

en: Last update
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ

en: Next update
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បន្ទាប់

en: %time left
km: នៅសល់ %time

en: remove items
km: យក​ធាតុ​ចេញ

en: update items
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ធាតុ

en: Category overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​របស់​​ប្រភេទ

en: Categorize
km: ដាក់​​ជា​ប្រភេទ

en: The categories have been saved.
km: ប្រភេទ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: URL:
km: URL ៖

en: Updated:
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ៖

en: %age old
km: អាយុ %age

en: %ago ago
km: កន្លង​ទៅ​ %ago

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: The feed %feed has been updated.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ %feed ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Feed %feed deleted.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ %feed ត្រូវ​បានលុប ។

en: The feed %feed has been deleted.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ %feed ​ត្រូវ​បានលុប ។

en: Feed %feed added.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ %feed ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ។

en: The feed %feed has been added.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ %feed ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ។

en: Delete all
km: លុប​ទាំងអស់

en: The news items from %site have been removed.
km: ធាតុ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​មក​ពី %site ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ ។

en: Performance
km: ដំណើរការ

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: This field is required.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Line
km: ជួរ

en: Scale
km: មាត្រ​ដ្ឋាន

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: help
km: ជំនួយ

en: Caching
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Month
km: ខែ

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Last reply
km: ការ​ឆ្លើយតប​ចុង​ក្រោយ

en: Prev
km: មុន

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Domain
km: ដែន

en: Processors
km: ប្រព័ន្ធ​ដំណើរ​ការ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Code
km: កូដ

en: Enter a valid username.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Recipient
km: អ្នកទទួល

en: Add a role to the selected users
km: បន្ថែម​តួនាទី​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Remove a role from the selected users
km: យក​តួនាទី​ចេញ​ពី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: security
km: សុវត្ថិភាព

en: node
km: ថ្នាំង

en: Administer content
km: មាតិកា​របស់​អ្នក​គ្រប់​គ្រង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Recent posts
km: ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Egypt
km: អេហ្ស៊ីប

en: Namibia
km: ណាមីប៊ី

en: Israel
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Iran
km: អ៊ីរ៉ង់

en: New Zealand
km: នូវែល​ហ្សេឡង់

en: Tonga
km: តុងហ្គោ

en: Cuba
km: គុយ​បា

en: Brazil
km: ប្រេស៊ីល

en: Chile
km: ឈីលី

en: Paraguay
km: ប៉ារ៉ាហ្គាយ

en: Jamaica
km: ចាម៉ៃកា

en: Japan
km: ជប៉ុន

en: Libya
km: លីបេរីយ៉ា

en: Navajo
km: ណាវាហ្សូ

en: Poland
km: ប៉ូឡូញ

en: Portugal
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Singapore
km: សាំង​ហ្គាពួរ

en: Turkey
km: ទួរគី

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: Mon
km: ច

en: Tue
km: អ

en: Wed
km: ព

en: Thu
km: ព្រ

en: Fri
km: សុ

en: Sat
km: ស

en: Sun
km: អា

en: January
km: មករា

en: February
km: កុម្ភៈ

en: March
km: មីនា

en: April
km: មេសា

en: May
km: ឧសភា

en: June
km: មិថុនា

en: July
km: កក្កដា

en: August
km: សីហា

en: September
km: កញ្ញា

en: October
km: តុលា

en: November
km: វិច្ឆិកា

en: December
km: ធ្នូ

en: am
km: ព្រឹក

en: pm
km: ល្ងាច

en: Forum
km: វេទិកា

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: !time ago
km: !time កន្លង​ទៅ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Color
km: ពណ៌

en: Appearance
km: រូប​រាង

en: access content
km: ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Log in
km: ចូល

en: Updated URL for feed %title to %url.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព URL សម្រាប់​មតិ​ព័ត៌មាន %title ទៅកាន់ %url ។

en: Blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Jump to the first comment of this posting.
km: ទៅកាន់​មតិយោបល់​ដំបូង​នៃ​ការប្រកាស​នេះ ។

en: Jump to the first new comment of this posting.
km: ទៅកាន់​មតិយោបល់​ថ្មី​ដំបូង​នៃ​ការ​ប្រកាស​នេះ ។

en: Add new comment
km: បន្ថែម​មតិ​យោបល់​ថ្មី

en: Add a new comment to this page.
km: បន្ថែម​មតិយោបល់​​ថ្មី​ទៅ​កាន់​ទំព័រ​នេះ​ ។

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
km: ចែក​រំលែកគំនិត និង​ទស្សនៈ​របស់​អ្នក​ដែល​ទាក់​ទង​​ទៅ​នឹង​ប្រកាស​នេះ ។

en: reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Not installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង

en: Choices
km: ជម្រើស

en: Minimum cache lifetime
km: អាយុកាល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​អប្បបរមា

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: 1 vote | @count votes
km[0]: @count សំឡេង

en: Site off-line message
km: សារ​ក្រៅ​​បណ្តាញ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
km: @site ​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ការ​ថែទាំ ។ យើង​នឹង​ត្រឡប់​មក​វិញ​ក្នុង​ពេល​ឆាប់​ៗ​នេះ​ ។ សូម​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​រង់​ចាំ​ ។

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
km: សារ​សម្រាប់​បង្ហាញ​ភ្ញៀវ​ពេល​តំបន់​បណ្ដាញ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។

en: Default front page
km: ទំព័រ​មុខ​លំនាំដើម

en: Top pages
km: ទំព័រ​ពេញ​និយម

en: Text processing
km: ដំណើរ​ការ​អត្ថបទ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Create content
km: បង្កើត​មាតិកា

en: Save changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ

en: access denied
km: បាន​បដិសេធ​ការ​ចូលដំណើរការ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Uninstall
km: លុប

en: Install
km: ដំឡើង

en: Filters
km: តម្រង

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Recent comments
km: មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: Recent hits
km: ការ​ចុច​ថ្មីៗ

en: Set default
km: កំណត់​ជា​លំនាំ​ដើម

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: IP Address
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
km: មតិយោបល់​​ និង​ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់វា​​​ទាំងអស់​​​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
km: បង្ហាញ ប្រសិនបើ​កូដ​ PHP ដូច​ខាងក្រោម​ត្រឡប់ <code>TRUE</code> (សម្រាប់​តែ​អ្នក​ជំនាញ​របៀប PHP ប៉ុណ្ណោះ) ។

en: Preformatted
km: បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ជា​មុន

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Anonymous users
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: Clear cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Close
km: បិទ

en: Visibility settings
km: ការ​កំណត់​ភាព​មើល​ឃើញ

en: Votes
km: ការ​បោះឆ្នោត​

en: Term description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: Function
km: មុខ​ងារ

en: Session closed for %name.
km: បាន​បិទ​សម័យ​សម្រាប់ %name ។

en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

en: You have to specify a valid date.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​កាល​បរិច្ឆេទ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Server settings
km: ការកំណត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: The field %field is required.
km: ទាមទារ​វាល %field ។

en: Germany
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Logout
km: ចេញ

en: 1 new | @count new
km[0]: ថ្មី @count​

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Afghanistan
km: អាហ្គានីស្ថាន

en: Albania
km: អាល់​បានី

en: Algeria
km: អាល់​ហ្សេរី

en: American Samoa
km: អាមេរិក​សាមូអា

en: Andorra
km: អង់ដូរ៉ា

en: Angola
km: អង់ហ្គោឡា

en: Anguilla
km: អង់ហ្ស៊ីឡា

en: Antarctica
km: អង់តាទីកា

en: Antigua and Barbuda
km: អង់​ទីហ្គា​ និង​បារ​ប៊ុយ​ដា

en: Argentina
km: អាហ្សង់ទីន

en: Armenia
km: អាមេនី

en: Aruba
km: អារូបា

en: Australia
km: អូស្ត្រាលី

en: Austria
km: អូទ្រីស

en: Azerbaijan
km: អាហ្ស៊ែរបៃហ្សង់

en: Bahamas
km: បាហាម៉ាស

en: Bahrain
km: បារ៉ែន

en: Bangladesh
km: បង់​ក្លាដេស

en: Barbados
km: បារបាដូស

en: Belarus
km: បេឡារុស្ស

en: Belgium
km: បែលហ្ស៊ិក

en: Belize
km: បេលីហ្ស

en: Benin
km: បេណាំង

en: Bermuda
km: ប៊េរមូដា

en: Bhutan
km: ប៊ូតាន

en: Bolivia
km: បូលីវី

en: Bosnia and Herzegovina
km: បូស្ន៊ី និង​ហឺហ្ស៊េហ្គោវីណា

en: Botswana
km: បុតស្វាណា

en: Bouvet Island
km: កោះ​ប៊ូវែ

en: Brunei
km: ប៊្រុយណេ

en: Bulgaria
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Burkina Faso
km: ប៊ូរគីណាហ្វាសូ

en: Burundi
km: ប៊ូរុនឌី

en: Cambodia
km: កម្ពុជា

en: Cameroon
km: កាមេរ៉ូន

en: Canada
km: កាណាដា

en: Cape Verde
km: កាបវែរ

en: Cayman Islands
km: កោះ​កៃម៉ាន

en: Central African Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​អាហ្វ្រិក​កណ្តាល

en: Chad
km: ឆាដ

en: China
km: ចិន

en: Christmas Island
km: កោះ​គ្រីស្តម៉ាស

en: Cocos (Keeling) Islands
km: កោះ​កូកូ​ (ឃីលីង)

en: Colombia
km: កូឡុំប៊ី

en: Comoros
km: កុំម៉ូរ៉ូស

en: Cook Islands
km: កោះ​កូក

en: Costa Rica
km: កូស្តារីកា

en: Cyprus
km: ស៊ីពរ៍

en: Czech Republic
km: សាធារណរដ្ឋ​ឆេក

en: Denmark
km: ដាណឺម៉ាក

en: Djibouti
km: ហ្ស៊ីបូទី

en: Dominica
km: ដូមីនីកា

en: Dominican Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​ដូមីនីកែន

en: Ecuador
km: អេក្វាឌ័រ

en: El Salvador
km: អែលសាល់វ៉ាឌ័រ

en: Equatorial Guinea
km: ហ្គីណេ​អេក្វាទ័រ

en: Eritrea
km: អេរីទ្រា

en: Estonia
km: អេស្តូនី

en: Ethiopia
km: អេត្យូពី

en: Faroe Islands
km: កោះ​ហ្វារ៉ូ

en: Finland
km: ហ្វាំងឡង់

en: France
km: បារាំង

en: French Guiana
km: ហ្គូអ៊ីយ៉ាណា​បារាំង

en: French Polynesia
km: ប៉ូលីនេស៊ី​បារាំង

en: Gabon
km: ហ្គាបុង

en: Gambia
km: ហ្គាំប៊ី

en: Georgia
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Ghana
km: ហ្គាណា

en: Gibraltar
km: ហ្គីប្រាល់តា

en: Greece
km: ក្រិក

en: Greenland
km: ហ្គ្រីនលែន

en: Grenada
km: ហ្គ្រីណាដា

en: Guadeloupe
km: ហ្គូអាដឺលូប៉េ

en: Guam
km: ហ្គាម

en: Guatemala
km: ហ្គាតេម៉ាឡា

en: Guinea
km: ហ្គីណេ

en: Guinea-Bissau
km: ហ្គីណេ​ប៊ីសៅ

en: Guyana
km: ហ្គីយ៉ាណា

en: Haiti
km: ហៃទី

en: Heard Island and McDonald Islands
km: កោះ​ហ៊ើដ និង​កោះ​ម៉ាក​ដូណាល់

en: Honduras
km: ហុងឌូរ៉ាស់

en: Hungary
km: ហុងគ្រី

en: Iceland
km: អ៊ីស្លង់

en: India
km: ឥណ្ឌា

en: Indonesia
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Iraq
km: អ៊ីរ៉ាក់

en: Ireland
km: អៀរឡង់

en: Italy
km: អ៊ីតាលី

en: Jordan
km: ហ្ស៊កដង់

en: Kazakhstan
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Kenya
km: កេនយ៉ា

en: Kiribati
km: គិរិបាទី

en: Kuwait
km: គុយវ៉ែត

en: Kyrgyzstan
km: គៀរហ្គីស្តង់

en: Laos
km: ឡាវ

en: Latvia
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Lebanon
km: លីបង់

en: Lesotho
km: ឡេសូតូ

en: Liberia
km: លីបេរីយ៉ា

en: Liechtenstein
km: លិចទេនស្តែន

en: Lithuania
km: លីទុយអានី

en: Luxembourg
km: លុច​ហ្សំបួរ

en: Madagascar
km: ម៉ាដាហ្គាស្ការ

en: Malawi
km: ម៉ាឡាវី

en: Malaysia
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maldives
km: ម៉ាល់ឌីវ

en: Mali
km: ម៉ាលី

en: Malta
km: ម៉ាល់តា

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Martinique
km: ម៉ារទីនីគ

en: Mauritania
km: ម៉ូរីតានី

en: Mauritius
km: ម៉ូរីទុស

en: Mayotte
km: ម៉ាយុត

en: Mexico
km: ម៉ិចស៊ិក

en: Micronesia
km: មីក្រូណេស៊ី

en: Moldova
km: ម៉ុលឌូវ៉ា

en: Monaco
km: ម៉ូណាកូ

en: Mongolia
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Montserrat
km: ម៉ុង​សេរ៉ា

en: Morocco
km: ម៉ារ៉ុក

en: Mozambique
km: ម៉ូហ្សាំប៊ិក

en: Myanmar
km: មីយ៉ាន់ម៉ា

en: Nauru
km: ណូរុ

en: Nepal
km: នេប៉ាល់

en: Netherlands
km: ហូល្លង់

en: Netherlands Antilles
km: អង់ទីយ៍​ហុល្លង់

en: New Caledonia
km: នូវែល​កាលេដូនី

en: Nicaragua
km: នីការ៉ាហ្គ័រ

en: Niger
km: នីហ្សេរ

en: Nigeria
km: នីហ្សេរីយ៉ា

en: Niue
km: នីវ

en: Norfolk Island
km: កោះ​ណរហ្វក

en: North Korea
km: កូរ៉េ​ខាង​ជើង

en: Northern Mariana Islands
km: កោះ​ម៉ារៀណា​ភាគ​ខាង​ជើង

en: Norway
km: ន័រវែស

en: Oman
km: អូម៉ង់

en: Pakistan
km: ប៉ាគីស្ថាន

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Panama
km: ប៉ាណាម៉ា

en: Papua New Guinea
km: ប៉ាពូញូវហ្គីណេ

en: Peru
km: ប៉េរ៉ូ

en: Philippines
km: ហ្វីលីពីន

en: Puerto Rico
km: ព័រតូរីកូ

en: Qatar
km: កាតារ

en: Reunion
km: រេអុយញ៉ុង

en: Romania
km: រូម៉ានី

en: Russia
km: រុស្ស៊ី

en: Rwanda
km: រវ៉ាន់ដា

en: Samoa
km: សាមូអា

en: San Marino
km: សាន់​ម៉ារីណូ

en: Saudi Arabia
km: អារ៉ាប៊ីសាអ៊ូឌីត

en: Senegal
km: សេណេហ្គាល់

en: Seychelles
km: សីស្ហែល

en: Sierra Leone
km: សេរ៉ាឡេអូន

en: Slovakia
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenia
km: ស្លូវ៉ានី

en: Solomon Islands
km: កោះ​សូឡូម៉ូន

en: Somalia
km: សូម៉ាលី

en: South Africa
km: អាហ្វ្រិក​ខាង​ត្បូង

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
km: ហ្សកហ្ស៊ី​ខាងត្បូង​ និង​ កោះសាំងវិច​ខាង​ត្បូង

en: Spain
km: អេស្ប៉ាញ

en: Sri Lanka
km: ស្រីលង្កា

en: Sudan
km: ស៊ូដង់

en: Suriname
km: ស៊ូរីណាមី

en: Svalbard and Jan Mayen
km: ស្វាល់បាត និង​ ហ្សង់ម៉ាយេន

en: Swaziland
km: ស្វាហ្ស៊ីឡង់

en: Sweden
km: ស៊ុយអែត

en: Switzerland
km: ស្វ៊ីស

en: Syria
km: ស៊ីរី

en: Taiwan
km: តៃវ៉ាន់

en: Tajikistan
km: តាហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Tanzania
km: តង់ហ្សានី

en: Thailand
km: ថៃ

en: Togo
km: តូហ្គោ

en: Tokelau
km: តូកេឡាអ៊ូ

en: Trinidad and Tobago
km: ទ្រីនីដាដ​ និង​ តូបាហ្គោ

en: Tunisia
km: ទុយណេស៊ី

en: Turkmenistan
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Turks and Caicos Islands
km: កោះ​ធឺក​ និង កៃកូស

en: Tuvalu
km: ទុវ៉ាលូ

en: Uganda
km: អ៊ូហ្គង់ដា

en: Ukraine
km: អ៊ុយក្រែន

en: United Arab Emirates
km: អារ៉ាប់​រួម

en: United Kingdom
km: ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: United States
km: សហរដ្ឋអាមេរិក

en: United States Minor Outlying Islands
km: កោះ​តូចៗ​នៅ​ជាយ​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Uruguay
km: អ៊ុយរ៉ាហ្គាយ

en: Uzbekistan
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Vanuatu
km: វ៉ានូអាទូ

en: Venezuela
km: វេណេហ្ស៊ុយអេឡា

en: Wallis and Futuna
km: វ៉ាលីស និង​ ហ៊្វូទូណា

en: Yemen
km: យេមែន

en: Zambia
km: ហ្សាំប៊ី

en: Zimbabwe
km: ហ្ស៊ីមបាវ៉េ

en: Table prefix
km: បុព្វបទ​តារាង

en: Database username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database name
km: ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Add user
km: បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ

en: Port
km: ច្រក

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Authored on
km: និពន្ធ​នៅ

en: Leave blank for %anonymous.
km: ទុក​ទទេ​សម្រាប់ %anonymous ។

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
km: បើក​​ ឬ​បិទ​​ការ​ដាក់​​ទំព័រជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​អនាមិក និង​កំណត់​ជម្រើស​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​កម្រិត​បញ្ជូន CSS និង JS ។

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Syslog
km: កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: Key
km: សំខាន់

en: Maximum file size per upload
km: ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងៗ

en: Enabled languages
km: ភាសា​ដែល​បាន​បើក

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: English
km: អង់គ្លេស

en: French
km: បារាំង

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: Spanish
km: អេស្ប៉ាញ

en: Japanese
km: ជប៉ុន

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Are you sure you want to delete these items?
km: អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​ទាំង​នេះ​ចេញ​ឬ ?

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ ។ គ្រប់​អ៊ីមែល​ទាំងអស់​ដែល​បាន​​​​មក​ពី​ប្រព័ន្ធ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​អាសយដ្ឋាន​នេះ ។ អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មិន​បង្ហាញ​​ជា​សាធារណៈ​ទេ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ទទួល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ឬ​ចង់​ទទួល​ព័ត៌មាន​ជាក់លាក់ ឬ​សេចក្ដី​ជូន​ដំណឹង​ដោយ​អ៊ីមែល​តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល %email ត្រូវ​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​រួច​ហើយ ។ <a href="@password">តើ​អ្នក​បាន​ភ្លេច​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ឬ ?</a>

en: Import OPML
km: នាំចូល OPML

en: Remove items
km: យក​ធាតុ​ចេញ

en: OPML File
km: ឯកសារ OPML

en: Allowed HTML tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត

en: Sources
km: ប្រភព

en: !title category latest items
km: ធាតុ​ថ្មី​បំផុត​របស់​ប្រភេទ !title

en: !title feed latest items
km: ធាតុ​ថ្មី​បំផុត​របស់​មតិ​ព័ត៌មាន !title

en: The category %category has been updated.
km: ប្រភេទ %category ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Category %category deleted.
km: បាន​លុប​ប្រភេទ %category ។

en: The category %category has been deleted.
km: ប្រភេទ %category ត្រូវ​បានលុប ។

en: Category %category added.
km: បាន​បន្ថែម​ប្រភេទ %category ។

en: The category %category has been added.
km: ប្រភេទ %category ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។

en: 1 item | @count items
km[0]: ធាតុ @count

en: Add menu
km: បន្ថែម​ម៉ឺនុយ

en: menu
km: ម៉ឺនុយ

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: No items selected.
km: គ្មាន​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: The update has been performed.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ត្រូវ​បាន​ដំណើរការ ។

en: update
km: ភាព​ទាន់សម័យ

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុក​រក

en: View user profile.
km: មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ ។

en: Titles only
km: បានតែ​ចំណងជើង​

en: Full text
km: អត្ថបទ​ពេញ

en: This cannot be undone.
km: អ្នក​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វា​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Upload picture
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង

en: Message:
km: សារ ៖

en: Language file
km: ឯកសារ​ភាសា

en: published
km: បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Average page generation time
km: ពេល​វេលា​​​​​បង្កើត​​ទំព័រ​ជា​មធ្យម

en: The changes have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ហើយ ។

en: Show only users where
km: បង្ហាញ​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​

en: Refine
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Member for
km: សមាជិក​សម្រាប់

en: @time ago
km: @time កន្លង​ទៅ

en: No users selected.
km: គ្មាន​អ្នក​ប្រើបានជ្រើស ។

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
km: បាន​រក​ឃើញ​ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​ព្យាបាទ​ក្នុង​ការ​ប្តូរ​វាល​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ការពារ​ ។

en: Select all rows in this table
km: ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Deselect all rows in this table
km: ដោះ​ជ្រើស​ជួរ​ដេក​ទាំងអស់​ក្នុង​តារាង​នេះ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Your search yielded no results
km: ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​គ្មាន​លទ្ធផល

en: Please enter some keywords.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន ។

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Request new password
km: ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ហើយ​​មិន​ចាំបាច់​មាន​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ឡើយ ។

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Languages
km: ភាសា

en: Topics
km: ប្រធានបទ

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: Today
km: ថ្ងៃនេះ

en: Edit menu
km: កែសម្រួល​ម៉ឺនុយ​

en: Delete menu
km: លុប​ម៉ឺនុយ​

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Create new revision
km: បង្កើត​​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ថ្មី

en: Minimum height
km: កម្ពស់​អប្បបរមា

en: Minimum width
km: ទទឹង​អប្បបរមា

en: Locale settings
km: ការ​កំណត់​មូលដ្ឋាន

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: How many content items to display in "day" list.
km: ចំនួន​ធាតុមាតិកា​ដើម្បី​បង្ហាញ​ក្នុង​បញ្ជី "ថ្ងៃ" ។

en: Jan
km: មករា

en: Feb
km: កុម្ភៈ

en: Mar
km: មីនា

en: Apr
km: មេសា

en: Jun
km: មិថុនា

en: Jul
km: កក្កដា

en: Aug
km: សីហា

en: Sep
km: កញ្ញា

en: Oct
km: តុលា

en: Nov
km: វិច្ឆិកា

en: Dec
km: ធ្នូ

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: Long
km: វែង

en: Short
km: ខ្លី

en: Posts
km: ប្រកាស

en: Configure permissions
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សិទ្ធិ

en: Workflow
km: លំហូរ​ការងារ

en: Randomize
km: ធ្វើ​ដោយ​ព្រាវ​ៗ

en: None.
km: គ្មាន

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Empty
km: ទទេ

en: Existing system path
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Path alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​​ផ្លូវ

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
km: បញ្ជាក់​ផ្លូវ​ជំនួស​ដែល​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ទិន្នន័យ​នេះ​បាន​ ។ ឧទាហរណ៍​ វាយ "about" ពេល​សរសេរ​ទំព័រ​អំពី​ ។ ប្រើ​​​ផ្លូវ​ទំនាក់ទំនង ​ហើយ​កុំ​បន្ថែម​សញ្ញា​ "/" ឬ ឈ្មោះ URL ក្លែងក្លាយ​នឹង​មិន​​ដំណើរ​ការ​​ទេ ។

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: any
km: ណា​មួយ

en: Choice
km: ជម្រើស

en: Log out
km: ចេញ

en: Number of day's top views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​ពេញ​និយម​ប្រចាំ​ថ្ងៃ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Number of all time views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​គ្រប់​ពេល​ទាំងអស់​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Number of most recent views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​ថ្មីៗ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: The settings have not been saved because of the errors.
km: ការកំណត់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុកទេ ព្រោះមាន​កំហុស ។

en: characters
km: តួអក្សរ

en: profile
km: ទម្រង់

en: Su
km: អា

en: Mo
km: ច

en: Tu
km: អ

en: We
km: ព

en: Th
km: ព្រ

en: Fr
km: សុ

en: Sa
km: ស

en: First day of week
km: ថ្ងៃ​ដើម​សប្ដាហ៍

en: Autocomplete taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Send yourself a copy.
km: ផ្ញើ​ច្បាប់​ចម្លង​មួយ​ទៅ​ខ្លួន​ឯង ។

en: Your message has been sent.
km: សារ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ហើយ ។

en: Create new account
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី

en: role
km: តួនាទី

en: Are you sure you want to delete the block %name?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់លុប​ប្លុក %name មែន​ទេ ?

en: The block %name has been removed.
km: ប្លុក​ %name ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ ។

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: People
km: មនុស្ស

en: list terms
km: រាយពាក្យ

en: add terms
km: បន្ថែមពាក្យ​

en: Created new term %term.
km: បង្កើត​ពាក្យ %term ថ្មី ។

en: Are you sure you want to delete the term %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​លុប​ពាក្យ​ %title មែនទេ ?

en: Deleted term %name.
km: បាន​លុប​ពាក្យ %name ។

en: warning
km: ព្រមាន

en: No statistics available.
km: គ្មាន​ស្ថិតិ ។

en: Last run !time ago
km: ដំណើរការ​ចុងក្រោយ​រយៈពេល !time កន្លងទៅ

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Enabled filters
km: ​តម្រងដែល​បាន​បើក​

en: critical
km: សំខាន់​បំផុត

en: Results
km: លទ្ធផល

en: Older polls
km: ការ​ស្ទង់មតិ​ចាស់ៗ

en: View the list of polls on this site.
km: មើល​បញ្ជី​​ស្ទង់មតិ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​នេះ ។

en: Poll settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: You must fill in at least two choices.
km: អ្នក​ត្រូវ​បំពេញ​យ៉ាងហោច​ណាស់​ជម្រើស​ចំនួន​ពីរ ។

en: open
km: បើក

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
km: តារាង​នេះ​រាយ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ទាំង​អស់​ដែល​ត្រូវ​បាន​កត់ត្រា​សម្រាប់​ការ​ស្ទង់​មតិ​នេះ ។ ប្រសិនបើ​អ្នកប្រើ​អនាមិក​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បោះឆ្នោត ពួក​គេ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ដោយ​អាសយដ្ឋាន IP នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​ពួកគេ​បាន​ប្រើ​ពេល​បោះឆ្នោត ។

en: Visitor
km: អ្នក​ទស្សនា

en: Cancel your vote
km: បោះបង់​ការ​បោះឆ្នោត​របស់​អ្នក

en: View the current poll results.
km: មើល​លទ្ធផល​ការ​ស្ទង់​មតិបច្ចុប្បន្ន ។

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​ពាក្យ នឹង​លុប​​កូន​របស់​វា​ទាំងអស់​​ ​ប្រសិនបើ​វាមាន ។ សកម្មភាព​នេះ​ មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: Parent terms
km: ពាក្យ​មេ

en: Syndicate
km: ប្រមូល​​ផ្តុំ

en: Syndicate content
km: រៀបចំ​មាតិកា

en: Blogs
km: កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Books
km: សៀវភៅ

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​មក​ពី %site ហាក់​បី​ដូច​ជា​ខូច ដោយសារ​កំហុស​ "%error" នៅ​លើ​ជួរ %line ។

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​មក​ពី %site ហាក់​បី​ដូច​ជា​ខូច ដោយសារ​តែ​កំហុស "%error" នៅ​លើ​ជួរ %line ។

en: Forums
km: វេទិកា

en: Revisions for %title
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​សម្រាប់​ %title

en: !date by !username
km: !date តាម !username

en: revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: current revision
km: ការ​ពិនិត្យឡើង​វិញ​បច្ចុប្បន្ន

en: The specified passwords do not match.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ត្រូវ​គ្នា​ទេ ។

en: Session
km: សម័យ

en: Track
km: តាមដាន​

en: Database schema
km: គ្រោង​ការណ៍​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: No forums defined
km: គ្មាន​វេទិកា​បាន​កំណត់

en: This topic has been moved
km: ប្រធានបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Installed
km: បាន​ដំឡើង

en: permission
km: សិទ្ធិ

en: Your vote was recorded.
km: ការ​បោះឆ្នោត​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​កត់ត្រា​ទុក ។

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ចាប់​យក​ការ​បោះឆ្នោត​នៅ​លើ​ប្រធាន​បទ​ផ្សេងៗ​គ្នា នៅ​ក្នុង​សំណុំ​បែបបទ​នៃ​សំណួរ​ពហុ​ជ្រើសរើស ។

en: Link color
km: ពណ៌​តំណ

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Testing
km: ការ​សាក​ល្បង

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: Aland Islands
km: កោះ​អាឡាំង

en: Fiji
km: ហ្វីហ្ស៊ី

en: Falkland Islands
km: កោះ​ហ្វាល់ឡាំង

en: Saint Kitts and Nevis
km: សង់ឃីត និង​នេវីស​

en: South Korea
km: កូរ៉េ​ខាងត្បូង​

en: Saint Lucia
km: សង់លូស៊ីយ៉ា

en: Saint Helena
km: សង់​ហេឡេណា

en: Sao Tome and Principe
km: សៅតូម និង​ព្រីនស៊ីព

en: French Southern Territories
km: អាណាចក្រ​ខាង​ត្បូង​បារាំង

en: Saint Vincent and the Grenadines
km: សង់វាំងសង់ និង​ហ្គ្រីណាឌីន

en: British Virgin Islands
km: ចក្រភពអង់គ្លេស ​កោះ​វីជីន

en: U.S. Virgin Islands
km: កោះ​វ៉ើហ្គីន​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Vietnam
km: ​វៀតណាម​

en: Jersey
km: ចឺស៊ី

en: Length of trimmed posts
km: ប្រវែង​ប្រកាស​ដែល​បាន​តម្រឹម

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
km: ចំនួន​តួអក្សរ​អតិបរមា​បនា​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កំណែតុបតែង​នៃ​ការ​ប្រកាស​មួយ ។ Drupal នឹង​ប្រើ​កា​រកំណត់​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ប្រវែងអុហ្វសិត​នៃ​ការ​ប្រកាស​ដែលគួរ​ត្រូវ​បាន​តុបតែង ។ កំណែ​ដែល​បាន​តុបតែង​របស់​កំណែ​នៃ​ការ​ប្រកាស​ជា​ធម្មតា​​ត្រូ​វបានប្រើ​ជា​សំណួរ នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ទំព័រ​មេ នៅ​ក្នុង​មតិ​អ្នកប្រើ XML ។ល។ ដើម្បី​បិទ​សំណួរ កំណត់​ទៅ​ជា 'មិន​បាន​កំណត់' ។ ចំណាំ​ថា ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​លើ​មាតិកា​ថ្មី ឬ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់សម័យ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ហើយ​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់សំណួរ​ដែល​មាន​ស្រាប់ទេ ។

en: System default
km: លំនាំ​ដើម​របស់​​ប្រព័ន្ធ

en: %type settings
km: ការ​កំណត់​ %type

en: Not published
km: មិន​បាន​​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: MB
km: មេកាបៃ

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
km: ការ​កំណត់ PHP របស់​អ្នក ​កំណត់​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដង​​ដល់ %size ។

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Color scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: Attach
km: ភ្ជាប់

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: @type: deleted %title.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ។

en: Allowed file extensions
km: បាន​អនុញ្ញាត​កន្ទុយ​ឯកសារ

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Redirect to URL
km: ប្តូរទិស​ទៅ​ URL

en: details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: The username %name has not been activated or is blocked.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ %name មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ឬ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Login attempt failed for %user.
km: ការ​ព្យាយាម​ចូល​សម្រាប់ %user បាន​បរាជ័យ ។

en: image
km: រូបភាព

en: <Hidden>
km: <ដែល​លាក់>

en: Revision of %title from %date
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នៃ %title ពី %date

en: The primary identifier for a node.
km: គ្រឿង​សម្គាល់​សំខាន់​សម្រាប់​ថ្នាំង ។

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់ ​។

en: Manage the actions defined for your site.
km: គ្រប់គ្រង​សកម្មភាព​ដែល​បាន​កំណត់​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Delete action
km: លុប​សកម្មភាព

en: The action has been successfully saved.
km: សកម្មភាព​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Deleted action %aid (%action)
km: បាន​លុប​សកម្មភាព %aid (%action)

en: Action '%action' added.
km: បាន​បន្ថែម​សកម្មភាព '%action' ។

en: Remove orphaned actions
km: យក​សកម្មភាព​ដាច់​តែឯង​ចេញ

en: Themes
km: ស្បែក

en: JPEG quality
km: គុណភាព JPEG

en: administer nodes
km: គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង

en: Delete comments
km: លុប​មតិយោបល់

en: not published
km: មិន​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Published comments
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: !name field is required.
km: ត្រូវ​ការ​​វាល !name ។

en: Protected
km: ដែល​ត្រូវ​បាន​ការពារ

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Hits
km: ការ​ចុច

en: not sticky
km: មិន​បិទ

en: sticky
km: បិទ

en: not promoted
km: មិន​​ផ្សាយ

en: promoted
km: បាន​ផ្សាយ

en: You are here
km: អ្នក​នៅទីនេះ​

en: Default options
km: ជម្រើស​លំនាំដើម

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: Contact settings
km: ​ការ​កំណត់​ទំនាក់​ទំនង

en: Reset password
km: កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ឡើងវិញ

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: disable
km: បិទ

en: Temporary directory
km: ថត​បណ្តោះ​អាសន្ន

en: date
km: កាល​បរិច្ឆេទ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
km: កំហុស​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើងទេ ។

en: Shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Shortcut
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: The specified date is invalid.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បានបញ្ជាក់​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Password strength:
km: ប្រសិទ្ធភាព​របស់​ពាក្យសម្ងាត់ ៖

en: Passwords match:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ផ្គូផ្គង ៖

en: Slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក

en: Anonymous user
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: The name used to indicate anonymous users.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ប្រើ​​ដើម្បី​បញ្ជាក់​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក ។

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
km: គេហទំព័រ​បង្ហាញ​មាតិកា​ពី​ URL ដែល​ទាក់ទង​នេះ ។ ប្រសិន​បើ​មិន​ប្រាកដ បញ្ជាក់ "ថ្នាំង" ។

en: Alternate text
km: អត្ថបទ​ជំនួស

en: Please wait...
km: សូម​រង់ចាំ...

en: Assign
km: កំណត់

en: Not translated
km: មិន​បាន​បកប្រែ

en: is
km: ជា

en: Go to first page
km: ទៅ​ទំព័រ​ដំបូង​

en: Go to last page
km: ទៅ​ទំព័រ​ចុងក្រោយ​

en: Go to page @number
km: ទៅ​ទំព័រ​ទី​ @number

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: Underlined
km: គូស​បន្ទាត់​​ពីក្រោម

en: Tasks
km: ភារកិច្ច

en: No content types available.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​មាតិកា ។

en: Delete role
km: លុប​តួ​នាទី

en: Basic configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន

en: List menus
km: រាយ​ម៉ឺនុយ

en: Customize menu
km: ប្ដូរ​ម៉ឺនុយ​តាម​បំណង

en: British Indian Ocean Territory
km: អាណាចក្រ​​មហា​សមុទ្រ​ឥណ្ឌា ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Croatia
km: ក្រូអាត

en: Macedonia
km: ​ម៉ាសេដូនី​

en: Pitcairn
km: ពីតខាយរិន

en: Western Sahara
km: សាហារ៉ា​ខាងលិច

en: English name
km: ឈ្មោះ​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស

en: Native name
km: ឈ្មោះ​ជា​ភាសា​ជាតិ

en: Translated
km: បាន​បក​ប្រែ

en: Block description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​អំពី​ប្លុក

en: Form name
km: ឈ្មោះ​សំណុំ​បែបបទ

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
km: ចំណង​ជើង​នៃ​វាល​ថ្មី​ ។ ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទៅកាន់​អ្នកប្រើ ។ ឧទាហរណ៍​ចំណង​ជើង​គឺ​ "ពណ៌​សំណព្វ" ។

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
km: ការ​ពន្យល់​ស្រេច​ចិត្ត​ទៅ​ជាមួយ​វាល​ថ្មី ។ ការ​ពន្យល់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទៅកាន់​អ្នកប្រើ ។

en: Save field
km: រក្សាទុក​វាល

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​មាតិកា​ប្លុក​ដែល​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ចំហៀង​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ និង​តំបន់​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: Delete block
km: លុប​ប្លុក

en: Save blocks
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block settings have been updated.
km: ការ​កំណត់​ប្លុក ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: '%name' block
km: ​ប្លុក '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់ៗ ប្ដូរ​ភាព​មើល​ឃើញ​របស់​​ប្លុក​នេះ​តាម​បំណង នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​គណនី​របស់​ពួកគេ ។​

en: Show block for specific roles
km: បង្ហាញ​ប្លុក​សម្រាប់​តួនាទី​ជាក់លាក់

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
km: បង្ហាញ​ប្លុក​នេះ​សម្រាប់​តែ​តួនាទី​ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ជ្រើស​តួនាទី​ណា​ទេ អ្នកប្រើ​ទាំងអស់​នឹង​អាច​មើល​ប្លុក​ឃើញ ។

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
km: បើ​របៀប​ PHP ត្រូវបាន​ជ្រើស បញ្ចូល​កូដ​ PHP រវាង​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP មិន​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Show block on specific pages
km: បង្ហាញ​ប្លុក​នៅ​លើ​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: Save block
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block configuration has been saved.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

en: The block has been created.
km: ប្លុក​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ ។

en: Block body
km: តួ​របស់​ប្លុក

en: The content of the block as shown to the user.
km: មាតិកា​របស់​ប្លុក​ដូច​ដែល​បាន​​​បង្ហាញ​ដល់​​អ្នកប្រើ ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ប្ដូរតាម​បំណង​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បាត់បង់ ។ អំពើ​នេះ​នឹង​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ឡើយ ។

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្ដូរ​ម៉ឺនុយ​រុករក​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ​តាម​បំណង​បាន ។

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យសព្ទ​

en: edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យសព្ទ

en: Created new vocabulary %name.
km: បាន​បង្កើត​វាក្យសព្ទ %name ថ្មី ។

en: Updated vocabulary %name.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វាក្យសព្ទ %name ។

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​វាក្យសព្ទ​ %title មែន​ឬ ?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​វាក្យសព្ទ​ នឹង​លុប​ពាក្យ​ទាំងអស់​ដែល​​នៅ​ក្នុង​វា ។ អ្នក​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​សកម្មភាព​នេះ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Deleted vocabulary %name.
km: បាន​លុប​វាក្យសព្ទ %name ។

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Number of values
km: ចំនួន​តម្លៃ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Add field
km: បន្ថែម​វាល

en: Trimmed
km: បាន​តម្រឹម

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: No fields have been defined for any content type yet.
km: គ្មាន​វាល​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកាណា​មួយ​ឡើយ​​ទេ​ ។

en: Add existing field
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ណា​មួយ​សល់​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បាត់​បង់​ ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​បាន​ទេ​ ។

en: Save field settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់​វាល

en: The update has encountered an error.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព បាន​ជួបប្រទះ​នឹង​កំហុស ។

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
km[0]: @count ធាតុ​បាន​ដំណើរការ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ៖

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
km: ចំនួន​​​តួលេខ​សរុប​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​តួ​លេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ​ផង​ដែរ ។

en: The number of digits to the right of the decimal.
km: ចំនួន​តួលេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ ។

en: Decimal marker
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
km: អ្នក​ប្រើ​តួ​អក្សរ​នឹង​បញ្ចូល​តួ​អក្សរ​ដើម្បី​សម្គាល់​សញ្ញា​ក្បៀស​ក្នុង​សំណុំ​បែបបទ ។

en: Defines numeric field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​លេខ ។

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
km: សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ 'ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​'  មុន​ដំបូង​កំណត់​តម្លៃ​ 'បិទ​'  បន្ទាប់​មក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​ក្នុង​ផ្នែក​ <strong>តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត</strong> ​។ ចំណាំ​ថា​ប្រអប់​ធីក​នឹង​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ស្លាក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​។

en: Check boxes/radio buttons
km: ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មួល

en: Single on/off checkbox
km: ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
km: កំណត់​​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ ជម្រើស​ ប្រអប់​ធីក​ និង​ប៊ូតុង​មូល​សម្រាប់​វាល​អត្ថបទ​ និង​វាល​លេខ​ ។

en: Text area (multiple rows)
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ (ជួរ​ដេក​ច្រើន​)

en: Defines simple text field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​អត្ថបទ​ធម្មតា ។

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Enable clean URLs
km: បើក​​ URL ស្អាត

en: Permalink
km: តំណ​អចិន្ត្រៃយ៍

en: Theme-engine-specific settings
km: ការ​កំណត់​ស្បែក​ម៉ាស៊ីន​ជាក់លាក់

en: Debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: Exception
km: ករណី​លើក​លែង

en: Unpublish
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: @module module
km: ម៉ូឌុល %module

en: Incompatible with this version of PHP
km: មិន​ឆប​គ្នា​ជាមួយ​កំណែ​ PHP នេះ

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​តម្រូវ​ឲ្យ​មាន​កំណែ PHP @php_required ហើយ​មិន​ឆប​គ្នា​ជាមួយ​កំណែ PHP !php_version ។

en: More information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: My blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​របស់​ខ្ញុំ

en: Hide
km: លាក់

en: Anonymous commenting
km: មតិយោបល់​អនាមិក

en: Anonymous posters may not enter their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក អាច​មិន​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ទាក់​ទង​របស់​ពួកគេ

en: Anonymous posters may leave their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក អាច​ទុក​ព័ត៌មាន​ទាក់ទង​របស់​ពួកគេ

en: Anonymous posters must leave their contact information
km: អ្នក​ប្រកាស​ជា​អនាមិក ត្រូវតែ​ទុក​ព័ត៌មាន​ទាក់ទង​របស់​ពួកគេ

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
km: មាតិកា​របស់​វាលនេះ​​ត្រូវបាន​រក្សាទុក​ជា​ឯកជន ហើយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ​ឡើយ ។

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
km: ហត្ថលេខា​របស់​អ្នក​នឹង​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ នៅ​ចុង​បញ្ចប់​នៃ​មតិ​យោបល់​របស់​អ្នក ។​

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: 1 comment | @count comments
km[0]: មតិយោបល់ @count

en: 1 new comment | @count new comments
km[0]: មតិ​យោបល់​ថ្មី​ ១

en: Save content type
km: រក្សា​ទុក​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Show descriptions
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Subtitle
km: ចំណងជើង​រង​

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Save role
km: រក្សាទុក​តួនាទី

en: debug
km: បំបាត់​កំហុស

en: file system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: Menu link title
km: ចំណងជើង​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
km: ប្រព័ន្ធ​ម៉ឺនុយ​ស្ដុក​តែ​ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ប៉ុណ្ណោះ ប៉ុន្តែ​វា​នឹង​ប្រើ​ឈ្មោះ​ URL ក្លែងក្លាយ​សម្រាប់​បង្ហាញ ។ %link_path ត្រូវ​បាន​គេ​ស្ដុក​ជា %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
km: ​​​​​​​​​​​​​​​ផ្លូវ​ '@link_path' គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​អ្នក​គ្មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​វា ។

en: There was an error saving the menu link.
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សា​ទុក​តំណ​ម៉ឺនុយ ។​

en: Menu name
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ​

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន %title ឬ ?

en: Number of users to display
km: ចំនួន​អ្នកប្រើ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Last visit
km: ចូល​ទស្សនា​ចុងក្រោយ

en: Hot topic threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Topics per page
km: ប្រធានបទ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Posts - most active first
km: ប្រកាស - សកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: Posts - least active first
km: ប្រកាស - អសកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: URL path settings
km: ការកំណត់​ផ្លូវ​របស់​​ URL

en: @user's picture
km: រូបភាព​របស់ @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​ដាក់​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​ពី %revision-date ឬ ?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​លុប​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %revision-date ឬ ?

en: Maximum upload size
km: ទំហំ​ផ្ទុក​ឡើង​អតិបរមា

en: KB
km: គីឡូបៃ

en: Space
km: ទំហំ

en: New forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​ថ្មី

en: @type: deleted %title revision %revision.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ %revision ។

en: Page not found
km: រក​ទំព័រ​មិន​ឃើញ​

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: More help
km: ជំនួយ​បន្ថែម

en: (site default theme)
km: (ស្បែក​លំនាំ​ដើម​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ)

en: Screenshot
km: រូបថត​អេក្រង់

en: Preview trimmed version
km: មើល​កំណែ​ដែល​បាន​តម្រឹម​ជា​មុន

en: Preview full version
km: មើល​កំណែ​ទាំងស្រុង​ជាមុន

en: Account blocked
km: គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់

en: Expand
km: ពង្រីក

en: The name %name is already taken.
km: ឈ្មោះ %name ត្រូវ​បាន​គេ​យក​រួច​ហើយ ។

en: info
km: ព័ត៌មាន

en: OpenID redirect
km: ប្ដូរ​ទិស OpenID

en: OpenID Login
km: ការ​ចូល OpenID

en: Delete OpenID
km: លុប OpenID

en: Log in using OpenID
km: ចូល ដោយ​ប្រើ OpenID

en: Cancel OpenID login
km: បោះបង់​ការ​ចូល OpenID

en: What is OpenID?
km: តើ OpenID ជា​អ្វី ?

en: OpenID login failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចូល OpenID ។

en: OpenID login cancelled.
km: បានបោះបង់​ការ​ចូល OpenID ។

en: Successfully added %identity
km: បាន​បន្ថែម %identity ដោយ​ជោគជ័យ

en: Add an OpenID
km: បន្ថែម OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
km: OpenID ​នោះ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ OpenID %authname ​សម្រាប់​ %user ​ឬ ​?

en: OpenID deleted.
km: បាន​លុប OpenID ។

en: edit menu
km: កែ​សម្រួល​ម៉ឺនុយ

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: Overlay
km: ត្រួត​គ្នា

en: Resize
km: ប្ដូរ​ទំហំ

en: Loading
km: ផ្ទុក

en: The directory %directory does not exist.
km: មិន​មាន​ថត %directory ទេ ។

en: The directory %directory is not writable
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេ​រ​បាន​ទេ​

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ទេ​ពីព្រោះ​វា​ពុំ​បាន​កំណត់​សិទ្ធ​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Defines a file field type.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​ឯកសារ ។

en: Rearrange
km: រៀបចំ​ឡើងវិញ

en: Show only items where
km: បង្ហាញ​តែ​ធាតុ​ដែល

en: No comments available.
km: គ្មាន​មតិយោបល់ ។

en: 1 user | @count users
km[0]: ​អ្នក​ប្រើ ១ នាក់

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Rebuild permissions
km: ស្ថាបនា​សិទ្ធិ​ឡើង​វិញ

en: @type: updated %title.
km: @type ៖ បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %title.

en: @type: added %title.
km: @type ៖ បាន​បន្ថែម %title ។

en: Error saving user account.
km: កំហុស​ក្នុងការ​រក្សាទុក​គណនី​អ្នកប្រើ ។

en: Action %action has been unassigned.
km: សកម្មភាព %action ត្រូវ​បាន​លែង​កំណត់ ។

en: Add role
km: បន្ថែម​តួ​នាទី

en: You must specify a valid role name.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​តួ​នាទី​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: The role has been added.
km: បាន​បន្ថែម​តួនាទី ។

en: Path to custom logo
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​រូបសញ្ញា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Updated term %term.
km: ពាក្យ %term ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: - Please choose -
km: - សូម​ជ្រើស -

en: - None selected -
km: - មិន​បាន​ជ្រើស​ -

en: Parser
km: ឧបករណ៍​ញែក

en: Discard items older than
km: បោះបង់​ធាតុ​ដែល​ចាស់​ជាង

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
km: @site_name - មតិព័ត៌មាន​សរុប​ក្នុង​ប្រភេទ @title

en: @site_name - aggregated feeds
km: @site_name - មតិព័ត៌មាន​សរុប

en: @site_name aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ @site_name

en: !title feed
km: មតិព័ត៌មាន​ !title

en: Aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូលផ្តុំ​

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​មក​ពី %site ដូចជា​ខូច ដោយ​សារ​តែ​កំហុស "%error" ។

en: There is no new syndicated content from %site.
km: គ្មាន​មាតិកា​ថ្មី​ដែល​បាន​រៀបចំ​ពី​ %site ឡើយ ។

en: There is new syndicated content from %site.
km: មាន​មាតិ​កា​ដែល​បាន​ប្រមូល​ថ្មី​ពី %site ។

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​មក​ពី %site ហាក់​ដូច​ជា​ខូច ដោយ​សារ​តែ "%error" ។

en: Feed aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
km: ប្រមូល​ផ្ដុំ​​មាតិកា​ដែល​បាន​រៀបចំ (RSS, RDF, និង​មតិ​ព័ត៌មាន Atom) ។

en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Account settings
km: ការ​កំណត់​គណនី

en: The content type %name has been deleted.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %name ត្រូវ​បានលុប ។

en: Deleted content type %name.
km: បាន​លុប​ប្រភេទ​មាតិកា %name  ។

en: Enter your keywords
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​របស់​អ្នក

en: Clean URLs
km: URL ស្អាត

en: My account
km: គណនី​របស់​ខ្ញុំ

en: Number of topics
km: ចំនួន​ប្រធានបទ

en: Active forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​សកម្ម

en: Read the latest forum topics.
km: អាន​ប្រធានបទ​វេទិកា​ចុង​ក្រោយ​គេ​បំផុត ។

en: HTTP authentication
km: ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​របស់ HTTP

en: User activity
km: សកម្ម​ភាព​អ្នក​ប្រើ

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
km: ប្រភេទ​ដែល​វាល​ថ្មី​គួរ​តែ​ជា​ចំណែក ។ ប្រភេទ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ដាក់​ក្រុម​វាល​ដោយ​ឡូស៊ីក ។ ប្រភេទ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ "ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់​ខ្លួន" ។

en: The user must enter a value.
km: អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​តម្លៃ​មួយ ។

en: Visible in user registration form.
km: អាច​មើលឃើញ​នៅ​ក្នុង​សំណុំបែបបទ​ចុះឈ្មោះ ។

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
km: ធាតុ​មតិ​ព័ត៌មាន​ថ្មី ត្រូវ​បាន​ចងក្រង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​ដែល​បាន​ធីក ។

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
km: អ្នកប្រើ​ត្រូវ​បាន​ចាត់ទុកថា​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​រយៈពេល​ប៉ុណ្ណេះ បន្ទាប់ពី​ពួកគេ​បាន​មើល​ទំព័រ​លើក​ចុងក្រោយ ។

en: Maximum number of currently online users to display.
km: ចំនួន​អតិបរមា​នៃ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​ស្ថិត​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Context
km: បរិបទ

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Taxonomy vocabulary
km: វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: 1 year | @count years
km[0]: @count ឆ្នាំ

en: 1 week | @count weeks
km[0]: @count សប្ដាហ៍

en: 1 min | @count min
km[0]: @count នាទី

en: 1 sec | @count sec
km[0]: @count វិនាទី

en: Found the @submit button
km: រក​ឃើញ​ប៊ូតុង​ @submit ​

en: Failed to set field @name to @value
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​វាល​ @name ​ទៅ​ជា​ @value

en: No temporary directories to remove.
km: គ្មាន​ថត​បណ្ដោះអាសន្ន​ដែល​ត្រូវ​យកចេញ​ឡើយ ។

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
km: ធ្វើ​ការ​សាកល្បង​ទល់​នឹង​ចំណុច​សំខាន់​របស់​ Drupal ​និង​ម៉ូឌុល​សកម្ម​របស់​អ្នក​  ។ ការ​សាក​ល្បង​ទាំងនេះ ធានា​បាន​ថា​កូដ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក នឹង​ដំណើរការ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់ ។

en: Palestinian Territory
km: អាណាចក្រ​ប៉ាឡេស្ទីន

en: Vatican
km: វ៉ាទីកង់

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្ការី

en: Croatian
km: ក្រូអាត

en: Czech
km: ឆេក

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Dutch
km: ហុល្លង់

en: Finnish
km: ហ្វាំងឡង់

en: German
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Greek
km: ក្រិក

en: Hebrew
km: ហេប្រូ

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Polish
km: ប៉ូឡូញ

en: Romanian
km: រូម៉ានី

en: Russian
km: រុស្ស៊ី

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Swedish
km: ស៊ុយអែដ

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Featured
km: លក្ខណៈ​ពិសេស

en: Send message
km: ផ្ញើ​សារ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Allow Upscaling
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Let scale make images larger than their original size
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាត្រដ្ឋាន​ធ្វើ​​រូប​ភាព​ឲ្យ​ធំ​​ជាង​ទំហំ​ដើម​របស់​ពួក​វា​

en: Rotation angle
km: មុំ​បង្វិល

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
km: ចំនួន​ដឺក្រេ​ដែល​រូបភាព​គួរ​ត្រូវ​បាន​បង្វិល​ ។ ចំនួន​វិជ្ជមាន​គឺ​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា​ ​ចំនួន​អវិជ្ជមាន​គឺ​ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា ។

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
km: បង្វិល​មុំ​បង្វិល​ដោយ​ចៃដន្យ​សម្រាប់​រូបភាព​នីមួយ​ៗ​ ។ មុំ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ខាង​លើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​អតិបរមា ។

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: The file could not be created.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បាន​ឡើយ​ ។

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
km: ការ​ណែនាំ​អំពី​ការ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​ឡើង​វិញ ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: The e-mail address %mail is not valid.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល %mail មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Account
km: គណនី

en: authenticated user
km: អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Any
km: ណា​មួយ

en: E-mail addresses to notify when updates are available
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវ​ជូនដំណឹង​ពេល​ដែល​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
km: ពេល​ណា​ដែល​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ និង​ស្វែងរក​ការ​ចេញផ្សាយ​ថ្មី វា​អាច​ជូនដំណឹង​ដល់​បញ្ជី​អ្នកប្រើ​តាមរយៈ​អ៊ីមែល ។ ដាក់​អាសយដ្ឋាន​នីមួយៗ​លើ​ជួរ​ដាច់​ដោយ​ឡែក ។ ប្រសិនបើ​ទទេ គ្មាន​អ៊ីមែល​ណា​មួយ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ឡើយ ។

en: Check for updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព

en: All newer versions
km: កំណែ​ថ្មី​ជាង​ទាំងអស់

en: Only security updates
km: មាន​តែ​បច្ចុប្បន្នភាព​សុវត្ថិភាព​ប៉ុណ្ណោះ

en: %email is not a valid e-mail address.
km: %email មិន​មែន​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: %emails are not valid e-mail addresses.
km: %emails មិនមែន​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: No update data available
km: មិន​មាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឡើយ

en: Not secure!
km: គ្មាន​សុវត្ថិភាព !

en: Revoked!
km: បាន​ដកហូត​វិញ !

en: Unsupported release
km: ការ​ចេញផ្សាយ​ដែល​មិន​បាន​គាំទ្រ

en: Can not determine status
km: មិនអាច​កំណត់​ស្ថានភាព

en: (version @version available)
km: (មាន​កំណែ @version)

en: See the available updates page for more information:
km: មើល​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ៖

en: New release(s) available for !site_name
km: ការ​ចេញផ្សាយ​ថ្មី​មាន​សម្រាប់ !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​សុវត្ថិភាព​សម្រាប់​កំណែ​ Drupal របស់​អ្នក ។ ដើម្បី​ធានា​សុវត្ថិភាព​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក អ្នក​គួរតែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ជាបន្ទាន់ !

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
km: កំណែ​ Drupal របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដកហូត​វិញ ហើយ​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​តទៅ​ទៀត​ឡើយ ។ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
km: កំណែ​ដែល​បាន​ដំឡើង​នៃ​យ៉ាងហោចណាស់​មួយ​នៃ​ស្បែក ឬ​ម៉ូឌុល​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដក​ហូត​វិញ ហើយ​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ឡើយ ។ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ឬ​ការ​បិទ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
km: កំណែ​ Drupal របស់​អ្នក មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទៀត​ទេ ។ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​សម្រាប់​កំណែ Drupal របស់​អ្នក ។ ដើម្បី​ធានា​ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក អ្នក​គួរ​តែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឲ្យ​បាន​លឿន​តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន ។

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
km: សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ទំព័រ <a href="@available_updates">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន</a> ។

en: Project not secure
km: គម្រោង​មិន​មាន​សុវត្ថិភាព

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
km: គម្រោង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្លាក​គ្មាន​សុវត្ថិភាព​ដោយ​ក្រុម​សុវត្ថិភាព​របស់​ Drupal ហើយ​វា​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ឡើយ ។ ការ​បិទ​ជាបន្ទាន់​នូវ​គ្រប់យ៉ាង​ដែល​បាន​រួម​បញ្ចូល​ដោយ​គម្រោង​នេះ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: Project revoked
km: គម្រោង​បាន​ដកហូត​វិញ

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
km: គម្រោង​នេះ​ត្រូវ​បាន​ដកហូត​វិញ ហើយ​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ឡើយ ។ ការ​បិទ​គ្រប់យ៉ាង​ដែល​រួម​បញ្ចូល​ដោយ​គម្រោង​នេះ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: Project not supported
km: គម្រោង​មិន​បាន​គាំទ្រ

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
km: គម្រោង​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទៀត​ឡើយ ហើយ​ក៏​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ដែរ ។ ការ​បិទ​គ្រប់យ៉ាង​ដែល​រួម​បញ្ចូល​ដោយ​គម្រោង​នេះ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: No available releases found
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ចេញផ្សាយ

en: Release revoked
km: ការ​ចេញ​ផ្សាយ​បាន​ដក​ហូត​វិញ

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
km: ការ​ចេញផ្សាយ​ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មីៗ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដកហូត​វិញ ហើយ​​ក៏​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ឡើយ ។ ការ​បិទ​គ្រប់យ៉ាង​ដែល​រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​ការ​ចេញផ្សាយ​នេះ ឬ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: Release not supported
km: ការ​ចេញផ្សាយ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
km: ការ​ចេញផ្សាយ​ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មីៗ​របស់​អ្នក ឥឡូវ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ហើយ​ក៏​មិន​មាន​សម្រាប់​ទាញ​យក​ទៀត​ដែរ ។ ការ​បិទ​គ្រប់យ៉ាង​រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​ការ​ចេញផ្សាយ​នេះ ឬ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ខ្ពស់ !

en: Invalid info
km: ព័ត៌មាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Security update required!
km: តម្រូវ​ឲ្យ​មានភាពទាន់សម័យ​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ !

en: Not supported!
km: មិន​គាំទ្រ !

en: Recommended version:
km: កំណែ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ៖

en: Security update:
km: បច្ចុប្បន្នភាព​សុវត្ថិភាព ៖

en: Latest version:
km: កំណែ​ចុងក្រោយ​បំផុត ៖

en: Development version:
km: កំណែ​អភិវឌ្ឍន៍ ៖

en: Also available:
km: មាន​ផងដែរ ៖

en: Node count
km: ចំនួន​ថ្នាំង

en: Field settings
km: ការ​កំណត់​វាល

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
km: នេះ​គឺ​ជា​វាក្យសព្ទ​វេទិកា​ដែល​បាន​កែច្នៃ ។ ជម្រើស​វាក្យសព្ទ​ធម្មតា​មួយ​ចំនួន ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។

en: Leave shadow copy
km: ទុក​​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ប្រធានបទ​នេះ អ្នក​អាច​ទុក​តំណ​ក្នុង​វេទិកា​ចាស់​ទៅ​ក្នុង​វេទិកា​ថ្មី ។

en: Container name
km: ឈ្មោះ​ប្រអប់

en: forum container
km: ប្រអប់​វេទិកា

en: Created new @type %term.
km: បាន​បង្កើត @type %term ថ្មី ។

en: The @type %term has been updated.
km: @type %term ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Add new field
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី

en: Containing any of the words
km: ដែល​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Containing the phrase
km: ដែល​មាន​ឃ្លា

en: Containing none of the words
km: ដែល​មិន​មាន​ពាក្យ​ណាមួយ

en: Only of the type(s)
km: តែ​ជា​របស់​ប្រភេទ

en: Content ranking
km: ជួរ​មាតិកា​

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
km: លេខ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រួត​ពិនិត្យ​លក្ខណ​សម្បត្តិ​មួយ​ណា​ដែល​ការ​ស្វែង​រក​មាតិកា​គួរ​ធ្វើ នៅ​ពេល​តម្រៀប​លទ្ធផល ។ លេខ​ខ្ពស់​មាន​ន័យ​ថា​មាន​ឥទ្ធិពល​ខ្លាំង​ជាង លេខ​សូន្យ មាន​ន័យ​ថា​លក្ខណ​សម្បត្តិ​ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​​លេខ​ទាំង​នេះ​មិន​ត្រូវការ​ឲ្យ​ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ស្វែង​រក​ឡើង​វិញ​ទេ ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នឹង​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ភ្លាមៗ ។

en: Keyword relevance
km: ទាក់ទង​ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Recently posted
km: ដែល​បាន​ប្រកាស​ថ្មីៗ​

en: Number of comments
km: ចំនួន​មតិ​យោបល់

en: Number of views
km: ចំនួន​មើល​

en: Factor
km: កត្តា

en: Expand layout to include descriptions.
km: ពង្រីក​ប្លង់​ដែល​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូលសេចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Hide descriptions
km: លាក់​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Compress layout by hiding descriptions.
km: បង្ហាប់​ប្លង់​ដោយ​លាក់​សេ​ចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Or
km: ឬ

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
km: ឯកសារ​ %file ដែល​បាន​ជ្រើស​មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​បាន​ទេ ព្រោះ​ទិសដៅ %directory មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
km: មិនអាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ជ្រើស​បានទេ ពី​ព្រោះ​គ្មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូចនោះទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​អ្នក​បានផ្ដល់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ត្រឹមត្រូវ​ឬ​នៅ ។

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
km: មិនអាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ពីព្រោះ​​មាន​ឯកសារដែល​​ឈ្មោះ​ដូច​នោះ​ក្នុង​​ទិសដៅ​រួច​ហើយ ។

en: The selected file %file could not be copied.
km: មិនអាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ​ ។

en: The removal of the original file %file has failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​ឯកសារ​ដើម %file ចេញ ។

en: Color set
km: សំណុំ​ពណ៌

en: Content ID
km: លេខ​សម្គាល់​មាតិកា

en: About
km: អំពី

en: Database host
km: ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Maximum link text length
km: ប្រវែង​អត្ថបទ​តំណ​អតិបរមា

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
km: URL ដែល​វែង​ជាង​ចំនួន​តួអក្សរ​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​កាត់​ឲ្យ​ខ្លី​ដើម្បី​ការពារ​ខ្សែ​អក្សរ​វែង ដែល​បញ្ឈប់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ ។ តំណ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ គ្រាន់​តែ​ចំណែក​អត្ថបទ​របស់​តំណ​នឹង​ត្រូវ​កាត់​​ឲ្យ​ខ្លី ។

en: Reports
km: របាយការណ៍

en: Default picture
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
km: URL របស់​រូបភាព ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ ដែល​មិន​បាន​ជ្រើស​រូបភាព​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។ សូម​ទុក​វា​នៅ​ទទេ បើ​គ្មាន ។

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
km: ប្រសិនបើ​ចំនួន​ប្រអប់​ខាងលើ​មិន​គ្រប់គ្រាន់ ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ជម្រើស​ច្រើន​ទៀត​ ។

en: Toggle display
km: បិទ​បើក ការបង្ហាញ

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ឯកសារ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ សូម​ប្រើ​វាល​នេះ ដើម្បី​ផ្ទុក​រូប​សញ្ញា​របស់​អ្នក​ឡើង ។

en: Configuration file
km: ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Install profile
km: ដំឡើង​ទម្រង់

en: %percentage of the site has been indexed.
km: %percentage នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ ត្រូវ​បាន​ដាក់​លិបិក្រម ។

en: File directory
km: ថត​ឯកសារ

en: Default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: Web server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើបណ្ដាញ

en: Error reporting
km: រាយការណ៍​កំហុស

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
km[0]: នៅ​សល់​ធាតុ @count មិន​ទាន់​បាន​ធ្វើ​លិបិក្រម ។

en: The content access permissions have been rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
km: សូម​ទោស មិន​ស្គាល់​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។ <a href="@password">តើ​អ្នក​ភ្លេច​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ឬ ?</a>

en: Publish content
km: បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា

en: and
km: និង

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
km: ជង់​ហួសចំណុះ ៖ ហៅ​ទៅកាន់​ actions_do() ច្រើន​ពេក ។ បោះបង់​ដើម្បី​ការពារ​ការ​ហៅ​ខ្លួនឯង​ដែល​គ្មាន​កំណត់​។

en: Action %action saved.
km: បាន​រក្សាទុក​សកម្មភាព %action ។

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
km: អ្នក​អាច​បន្ត​ទៅកាន់​ទំព័រ <a href="@url">បើក បិទ</a> ដើម្បី​កំណត់​សកម្មភាព​ទាំងនេះ​ទៅ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ ។

en: Manage actions
km: គ្រប់គ្រង​សកម្មភាព

en: Configure an advanced action
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​

en: Delete an action.
km: លុប​សកម្មភាព

en: Remove orphans
km: យក​សកម្មភាព​ដែល​មាន​តែ​ឯង​ចេញ

en: Triggers
km: គន្លឹះ

en: Unassign an action from a trigger.
km: ឈប់​កំណត់​សកម្មភាព​ពី​គន្លឹះ ។

en: Choose an advanced action
km: ជ្រើស​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​

en: Action type
km: ប្រភេទ​សកម្មភាព

en: Are you sure you want to delete the action %action?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​លុប​សកម្មភាព %action ឬ ?

en: Action %action was deleted
km: សកម្មភាព %action ត្រូវ​បាន​លុប

en: Deleted orphaned action (%action).
km: បាន​លុប​សកម្មភាព​ដែល​កំព្រា (%action) ។

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​មិន​ផ្ដល់​សកម្មភាព %title ឬ ?

en: You can assign it again later if you wish.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​វា​ម្តងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ បើសិនជា​អ្នក​ចង់ ។

en: unassign
km: មិន​កំណត់

en: Choose an action
km: ជ្រើស​អំពើ

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
km: អំពើ​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​គន្លឹះ​នោះ​រួចហើយ ។

en: When cron runs
km: ពេល​ cron រត់

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
km: URL ដែល​អ្នកប្រើ​គួរតែ​ត្រូវ​ប្តូរ​ទិស​ទៅ ។ នេះ​អាច​ជា​ URL ខាង​ក្នុង​ដូចជា ថ្នាំង/1234 ឬ URL ខាង​ក្រៅ​ដូចជា http://drupal.org ។

en: When content is viewed by an authenticated user
km: ពេល​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​មើល​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Display a message to the user
km: បង្ហាញ​សារ​ដល់​អ្នក​ប្រើ

en: Unpublish comment
km: មិនបោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិ​យោបល់

en: Unpublish comment containing keyword(s)
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិ​យោបល់​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Block current user
km: ទប់ស្កាត់​អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន

en: Ban IP address of current user
km: ហាម​អាសយដ្ឋាន​ IP អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន

en: Set @type %title to published.
km: កំណត់​ @type %title ទៅ​ជា​បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ ។

en: Set @type %title to unpublished.
km: កំណត់ @type %title ទៅជា​មិន​បាន​ផ្សាយ។

en: Set @type %title to sticky.
km: កំណត់ @type %title ទៅ​ដាក់​ជាប់ ។

en: Set @type %title to unsticky.
km: កំណត់ @type %title ទៅ​ជា​មិន​ឲ្យ​ដាក់ជាប់ ។

en: Promoted @type %title to front page.
km: ផ្សាយ​ @type %title ទៅ​ទំព័រ​មុខ ។

en: Removed @type %title from front page.
km: បានយក @type %title ចេញ​ពី​ទំព័រ​មុខ ។

en: Saved @type %title
km: បាន​រក្សា​ទុក @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
km: បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​ម្ចាស់​នៃ @type %title ទៅ​ជា uid %name ។

en: After saving a new comment
km: បន្ទាប់ពី​រក្សាទុក​មតិយោបល់​ថ្មី

en: After saving an updated comment
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សាទុក​មតិយោបល់​​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: After deleting a comment
km: បន្ទាប់ពី​លុប​មតិយោបល់

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
km: ពេល​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​មើល​មតិយោបល់

en: Unpublished comment %subject.
km: មតិយោបល់​មិន​ផ្សាយ %subject ។

en: After a user has been deleted
km: បន្ទាប់​ពី​បាន​លុប​អ្នកប្រើ

en: After a user has logged in
km: បន្ទាប់​ពី​អ្នកប្រើ​បាន​ចូល

en: After a user has logged out
km: បន្ទាប់​ពី​អ្នកប្រើ​បាន​ចេញ

en: When a user's profile is being viewed
km: ពេល​ទម្រង់​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​បាន​មើល

en: Blocked user %name.
km: បាន​ទប់ស្កាត់​អ្នកប្រើ​ %name ។

en: Banned IP address %ip
km: បាន​ហាម​អាសយដ្ឋាន​ IP %ip

en: After saving a new term to the database
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ពាក្យ​ថ្មី​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: After saving an updated term to the database
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ពាក្យ​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: After deleting a term
km: បន្ទាប់​ពី​លុប​ពាក្យ

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ជូនដំណឹង​អំពើ​នៅលើ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​ជាក់លាក់ ដូចជា​នៅពេល​ដែល​បង្កើត​មាតិកា​ថ្មី ។

en: 1 read | @count reads
km[0]: អាន​ @count ដង

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Enables the categorization of content.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យដាក់​មាតិកា​ជា​ប្រភេទ ។

en: Path prefix
km: បុព្វបទ​ផ្លូវ

en: Delete contact
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​

en: Auto-reply
km: ឆ្លើយតប​ស្វ័យប្រវត្តិ​

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
km: ឆ្លើយ​តប​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ កុំបញ្ចូល​អ្វី​ទាំងអស់ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​​សារ​ឆ្លើយតប​ទៅ​អ្នកប្រើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: %recipient is an invalid e-mail address.
km: %recipient គឺ​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: Up to date translation
km: ការ​បកប្រែ​ទាន់សម័យ

en: Outdated translation
km: ការបកប្រែ​ដែល​ហួស​សម័យ

en: field
km: វាល

en: Depends on: !dependencies
km: អាស្រ័យ​លើ ៖ !dependencies

en: Some required modules must be enabled
km: ម៉ូឌុល​ដែលបាន​​ទាមទារ​មួយ​ចំនួន​ត្រូវ​តែ​បាន​អនុញ្ញាត

en: New posts
km: ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: File to import not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​នាំចូល​​ទេ

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
km: ការ​នាំ​ចូល​ការ​បកប្រែបាន​​បរាជ័យ ពីព្រោះ​ឯកសារ %filename មិន​អាច​អាន​បាន ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស ៖ "msgstr" ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុក ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​បន្ទាត់ %line ទេ ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid_plural" ត្រូវ​បាន​រំពឹង ​ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filenamកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ មាន​កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgid" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ "msgstr[]" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុសមួយ ៖ "msgstr" មិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename មាន​កំហុស​មួយ ៖ មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មិន​រំពឹង​នៅ​លើ​បន្ទាត់ %line ។

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
km: ឯកសារ​​បកប្រែ %filename បាន​បញ្ចប់​ដោយ​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​បន្ទាត់ %line ។

en: Save translations
km: រក្សាទុកការបកប្រែ​

en: Export template
km: នាំចេញពុម្ព

en: The base table for nodes.
km: តារាង​មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ថ្នាំង ។

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: The custom menu %title has been deleted.
km: ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ %title ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: @type %title has been deleted.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Crop
km: ច្រឹប

en: Not enabled
km: មិន​បាន​​បើក

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
km: សេចក្តី​ណែនាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ខាង​ក្រោម​វាល​នេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ​ទម្រង់​ដែល​កំពុង​កែសម្រួល​ ។<br />ស្លាក​ ​HTML ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ @tags

en: anonymous user
km: អ្នកប្រើ​អនាមិក

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
km: @module (<span class="admin-disabled">បាន​បិទ</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
km: @module (<span class="admin-enabled">បាន​បើក</span>)

en: Web services
km: សេវា​បណ្តាញ

en: Save permissions
km: រក្សាទុក​សិទ្ធិ

en: The e-mail address %email is already taken.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ %email ​ត្រូវ​បាន​ទទួល​យក​រួច​ហើយ​ ។

en: Effect
km: បែប​ផែន

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: Original text
km: អត្ថបទ​ដើម

en: Delete content type
km: លុប​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Change book (update list of parents)
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​សៀវភៅ (ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បញ្ជី​មេ)

en: create a new book
km: បង្កើត​សៀវភៅ​ថ្មី

en: edit permissions
km: កែសម្រួល​​សិទ្ធិ

en: edit order and titles
km: កែសម្រួល​លំដាប់ និង​ចំណងជើង

en: Manage your site's book outlines.
km: គ្រប់គ្រង​គ្រោង​សៀវភៅ​របស់​តំបន់បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
km: ដើម្បី​សុវត្ថិភាព ឯកសារ​ផ្ទុក​ឡើង​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ជា %filename ។

en: Installed version
km: កំណែ​ដែល​បាន​ដំឡើង

en: Recommended version
km: កំណែ​ដែល​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍

en: Cron run successfully.
km: ដំណើរការ Cron ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: notice
km: កំណត់សម្គាល់

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: File download
km: ការ​ទាញ​យក​ឯកសារ

en: Acronym
km: អក្សរ​កាត់

en: original
km: ដើម

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
km: ការ​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​បាន​បរាជ័យ ដោយសារ​មិនមាន​ថត %directory  ឬ​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Dates
km: កាល​បរិច្ឆេទ

en: The field has been updated.
km: វាល​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: pixels
km: ភីកសែល

en: 1 month | @count months
km[0]: ១​ ខែ

en: Save order
km: រក្សាទុក​លំដាប់

en: done
km: ធ្វើ​រួច

en: List, edit, or add user roles.
km: រាយ កែ​សម្រួល ឬ​បន្ថែម​តួ​នាទី​អ្នក​ប្រើ ។

en: edit role
km: កែសម្រួល​តួនាទី

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
km: ទំហំ​រូបភាព​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត (ឧទាហរណ៍ ៦៤០x៤៨០) ។ កំណត់​ទៅ​ ០ សម្រាប់ការ​គ្មាន​​កម្រិត ។ បើសិនជា<a href="!image-toolkit-link">ប្រអប់​ឧបករណ៍​រូបភាព</a>ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ឯកសារ​ដែល​លើស​តម្លៃ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថយ​មាត្រដ្ឋាន​ឲ្យ​សម ។

en: Custom format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Direction
km: ទិស

en: %name: illegal value.
km: %name ៖ តម្លៃ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Edit %title
km: កែសម្រួល %title

en: Drupal core
km: សារៈសំខាន់​របស់ Drupal

en: Book navigation block display
km: ការ​បង្ហាញ​ប្លុក​រុក​រក​សៀវភៅ

en: Relations
km: ទំនាក់​ទំនង

en: Password field is required.
km: វាល​ពាក្យ​សម្ងាត់​គឺ​ត្រូវការ​ជា​ចាំបាច់ ។

en: Confirm password
km: អះអាង​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: No content available.
km: គ្មា​ន​មាតិកា​ទេ​ ។

en: Administration theme
km: ស្បែក​ការ​គ្រប់គ្រង

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
km: អរគុណ​សម្រាប់​ការ​បង្កើត​គណនី​ ។ គណនី​របស់​អ្នក​កំពុង​រងចាំ​ការ​យល់ព្រម​ពី​អ្នកគ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ ។<br />ក្នុង​ពេល​នេះ សារ​ស្វាគមន៍​ជាមួយ​នឹង​សេចក្តី​ណែនាំ​បន្ថែម​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។

en: Congo (Kinshasa)
km: កុងហ្គោ (គីនហ្សាសា)

en: Congo (Brazzaville)
km: កុងហ្គោ (ប្រាហ្សាវីល)

en: Ivory Coast
km: ឆ្នេរសមុទ្រ​

en: Hong Kong S.A.R., China
km: ហុងកុង S.A.R. ចិន

en: Montenegro
km: ​ម៉ុងតេណេក្រូ

en: Macao S.A.R., China
km: ម៉ាកាវ S.A.R. ចិន

en: Saint Pierre and Miquelon
km: សង់ព្យែរ និង​មីីគុយអេឡុង

en: Serbia
km: ស៊ែរប៊ី

en: Afar
km: អាហ្វារ

en: Somali
km: សូម៉ាលី

en: Komi
km: កូមី

en: Run cron
km: រត់ cron

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
km: ការ​ព្រមាន​សុវត្ថិភាព ៖ មិន​អាច​សរសេរឯកសារ .htaccess ទេ ។ សូម​បង្កើត​ឯកសារ .htaccess នៅ​ក្នុង​ថត %directory ដែល​មាន​បន្ទាត់​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %file ​បាន​ទេ ពីព្រោះ​គ្មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូចនោះ​ទេ​ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ថា​អ្នក​បាន​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %file ​បាន​ទេ​ ពីព្រោះ​វា​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ %file ទេ ព្រោះ​វា​ធំ​ហួស​ទំហំ​អតិបរមា %maxsize ដែល​គេ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ %file ទេ ព្រោះ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​មិន​ទាន់​បាន​បញ្ចប់ទាំងស្រុង​នូវ​ឡើយ​ទេ​ ។

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ %file ទេ ។ មាន​កំហុស​មិនស្គាល់ ។

en: The specified file %name could not be uploaded.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ %name ​ទេ​ ។

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
km: ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​គឺ​ទទេ​ ។ សូម​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ឲ្យ​ឯកសារ​ ។

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
km: ​​ឯកសារ​ %filesize ដែលនឹង​​លើស​ពី​ទំហំ​កូតា​ថាស %quota ។

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
km: អនុញ្ញាត​តែ​រូបភាព JPEG  PNG និង GIF ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវបាន​​ប្តូរទំហំ​ឲ្យ​សម​នឹង​វិមាត្រ​អតិបរមា​​ដែល​អនុញ្ញាតនៃ​ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​ធំពេក វិមាត្រ​អតិបរមា​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​តូច​ពេក​ វិមាត្រ​អប្បបរមា​​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
km: ឯកសារ​ %path មិន​ត្រូវ​បាន​លុប​ទេ ពីព្រោះ​មិន​មាន​ឯកសារ​នោះ​ទេ​ ។

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
km: កំហុស​ការ​ផ្ទុក​ឡើង ។ មិនអាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ទិសដៅ %destination។

en: Add to book outline
km: បន្ថែម​ទៅ​គ្រោង​សៀវភៅ

en: Stark
km: ទទេចែស

en: New set
km: សំណុំ​ថ្មី

en: outdated
km: ហួស​សម័យ

en: <strong>@language_name</strong> (source)
km: <strong>@language_name</strong> (ប្រភព)

en: add translation
km: បន្ថែម​ការបកប្រែ

en: Translations of %title
km: ការបកប្រែ %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​ធ្វើ​ស្លាក ការ​ដាក់​ជា​ប្រភេទ និង​ការ​ចាត់ថ្នាក់​នៃ​មាតិកា​របស់​អ្នក ។

en: Database port
km: ច្រក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Re-index site
km: ធ្វើ​លិបិក្រម​តំបន់​បណ្តាញ​ឡើង​វិញ

en: Are you sure you want to re-index the site?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​លិបិក្រម​តំបន់​បណ្ដាញ​ឡើង​វិញ​ឬ ?

en: Pass
km: ហុច

en: Fail
km: បរាជ័យ

en: No test results to display.
km: គ្មា​ន​លទ្ធផល​សាក​ល្បង​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទេ​ ។

en: Save and continue
km: រក្សា​ទុក ហើយ​បន្ត

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
km: ជម្រើស​ទាំង​នេះ​ចាំបាច់​តែ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ប្រាកដ ថា​ត្រូវ​បញ្ចូល​អ្វី​នៅ​ទីនេះ សូម​ទុក​ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ដដែល ឬ​ពិនិត្យ​មើល​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​ការ​បង្ហោះ​របស់​អ្នក ។

en: If your database is located on a different server, change this.
km: ប្រសិន​បើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើផ្សេង សូម​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ។

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
km: ប្រសិន​បើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក​​ស្ដាប់ច្រក​មិន​ស្ដង់ដារ សូម​បញ្ចូល​លេខ​របស់វា ។

en: Database port must be a number.
km: ច្រក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ ។

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
km: អនុញ្ញាត​ដក​ឃ្លា (Space) ការ​ដាក់​វណ្ណយុត្ត​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ​លើកលែង​តែ​សញ្ញា ( . )  ( - ) និង ( _ ) ។

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Maximum height
km: កម្ពស់​អតិបរមា

en: Maximum width
km: ទទឹង​អតិបរមា

en: Timor-Leste
km: ទីម័រ

en: Primary tabs
km: ផ្ទាំង​ចម្បង

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: Enable or disable the display of certain page elements.
km: បង្ហាញ ឬ​មិន​បង្ហាញ​ធាតុ​ណា​មួយ​របស់​ទំព័រ ។

en: Add new content
km: បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Maximum image resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ​រូបភាព​អតិបរមា

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
km: រកឃើញ​ជម្រើស​មិនត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Illegal choice %choice in !name element.
km: ជម្រើស​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ %choice នៅ​ក្នុង​ធាតុ !name ។

en: First sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ដំបូង

en: Status report
km: របាយការណ៍​ស្ថានភាព

en: Not writable
km: មិន​អាច​សរសេរ​បាន

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Book outline
km: គ្រោង​សៀវភៅ

en: This will be the top-level page in this book.
km: វា​នឹង​ជា​ទំព័រកម្រិត​កំពូល​ក្នុង​សៀវភៅ​នេះ ។

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Notify user of new account
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នក​ប្រើ​គណនី​ថ្មី

en: View comment
km: មើល​មតិយោបល់

en: Comma
km: សញ្ញា​ក្បៀស (,)

en: Uses
km: ប្រើ

en: Path to custom icon
km: ផ្លូវ​ទៅ​រូប​តំណាង​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Current user
km: អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន

en: Digest
km: របាយ​ការណ៍​សង្ខេប

en: You are not authorized to post comments.
km: អ្នក​​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រកាស​មតិយោបល់​ទេ ។

en: The comment you are replying to does not exist.
km: មិនមាន​មតិយោបល់​ដែល​អ្នក​កំពុង​ឆ្លើយតប​នោះ​ទេ ។

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
km: ការ​ពិភាក្សា​នេះ​ត្រូវ​បាន​បិទ ៖​ អ្នក​មិន​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​ថ្មី​បាន​ទេ ។

en: You are not authorized to view comments.
km: អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មើល​មតិយោបល់​ទេ ។

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​​ជា​ចង់​លុប​មតិយោបល់ %title ឬ ?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
km: ការ​ឆ្លើយតប​នឹង​មតិយោបល់​មួយចំនួន​នឹង​ត្រូវបាន​បាត់បង់ ។ សកម្ម​ភាព​នេះ​​មិន​អាច​​​​មិនធ្វើ​​វិញ​ទេ ។

en: Publish the selected comments
km: បោះពុម្ព​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​​

en: Unpublish the selected comments
km: មិន​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​មតិយោបល់​ទាំងនេះ​ព្រម​ទាំង​កូនៗ​របស់​ពួក​វា​ឬ ?

en: You have to specify a valid author.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​អ្នក​និពន្ធដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The name you used belongs to a registered user.
km: ឈ្មោះ​ដែល​អ្នក​ប្រើ ​ជា​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: The e-mail address you specified is not valid.
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ជាក់​ គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
km: URL គេហទំព័រ​របស់​អ្នក​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ចងចាំថា វា​ត្រូវ​តែ​មាន​ទម្រង់​ពេញលេញ ឧ. <code>http://example.com/directory</code> ។

en: (No subject)
km: (គ្មាន​ប្រធាន​បទ)

en: Default image
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​អាន​អេក្រង់​ ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក​ ឬ​នៅ​ពេល​មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​ភាព​បាន​ ។

en: Add feed
km: បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន

en: List links
km: តំណ​បញ្ជី

en: MIME type
km: ប្រភេទ​ MIME

en: File system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: @name's blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​របស់ %name

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: Enter your @s username.
km: បញ្ចូលឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​​ @s  របស់​អ្នក ។

en: Posted in
km: បាន​ប្រកាស​ក្នុង

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
km: មតិយោបល់ ៖ មតិយោបល់​ដែលបាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​មិន​មាន​ការ​អនុញ្ញាត ឬ​មតិយោបល់​ដែល​ដាក់​ស្នើ​ទៅ​ប្រកាស​បិទ %subject ។

en: !name's blog
km: កំណត់​ហេតុ​​របស់ !name

en: Email:
km: អ៊ីមែល ៖

en: All languages
km: ភាសា​ទាំងអស់

en: Dashboard
km: ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង

en: Search index
km: ស្វែង​រក​លិបិក្រម

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: The MIME type of the file.
km: ប្រភេទ​ MIME ​របស់​ឯកសារ​ ។

en: @type %title has been created.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: @type %title has been updated.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: The post could not be saved.
km: ប្រកាស​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក ។

en: 1 character | @count characters
km[0]: ១​ តួអក្សរ

en: Filter settings
km: ការ​កំណត់​តម្រង

en: You do not have any administrative items.
km: អ្នក​គ្មាន​ធាតុ​គ្រប់គ្រង​ណាមួយ​ទេ ។

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
km: បាន​រកឃើញ​​បញ្ហា​មួយ ឬ​ច្រើន​​ទាក់ទង​នឹង​ការ​ដំឡើង Drupal របស់​អ្នក ។ ចំពោះព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​ពិនិត្យ​<a href="@status">របាយការណ៍​ស្ថានភាព</a> ។

en: Help topics
km: ប្រធាន​បទ​ជំនួយ

en: Help is available on the following items:
km: ជំនួយ​អាចរកបាន​លើ​ធាតុ​ដូច​ខាងក្រោម​ ៖

en: No help is available for module %module.
km: គ្មាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល %module ទេ ។

en: @module administration pages
km: ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ @module

en: Translate interface
km: បកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Localization
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយ​កម្ម

en: Add language
km: បន្ថែម​ភាសា

en: Edit string
km: កែ​សម្រួល​ខ្សែ​អក្សរ

en: Delete string
km: លុប​ខ្សែអក្សរ​

en: Are you sure you want to delete the language %name?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុបភាសា %name មែន​ទេ ?

en: The language %locale has been removed.
km: ភាសា %locale ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ ។

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​​ជា​ចង់​លុប​ខ្សែអក្សរ "%source" ឬ ?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
km: កា​រលុប​ខ្សែអក្សរ​នឹង​យក​ការ​បកប្រែ​ទាំងអស់​ចេញ​​​របស់​​ខ្សែ​អក្សរ​នេះ​គ្រប់​ភាសា ។ សកម្ម​ភាព​នេះ​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: locale
km: មូលដ្ឋាន

en: AM
km: ព្រឹក

en: PM
km: ល្ងាច

en: PHP extensions
km: កន្ទុយ​ឯកសារ PHP

en: Comments per page
km: មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Multilingual support
km: ការ​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា

en: Enabled, with translation
km: បាន​អនុញ្ញាត​ការបកប្រែ

en: Publish comment
km: បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់

en: The file could not be uploaded.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​បាន​ទេ ។

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍គ្រប់គ្រង​​រូបភាព '%toolkit' ដែល​បាន​ជ្រើស មិន​អាច​ដំណើរ​ការ '%function' បាន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
km: ថត %file មិន​ត្រូវ​បាន​ការពារ​ពី​ការ​កែប្រែ និង​បញ្ហា​គ្រោះថ្នាក់​សុវត្ថិភាព ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្លាស់ប្តូរ​សិទ្ធិ​របស់​ថត​ទៅ​ជា​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។​

en: Collaboration
km: កិច្ច​សហការ

en: Administration pages
km: ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង

en: Currently using !item !version
km: បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ប្រើ !item !version

en: Created content type %type.
km: បាន​បង្កើត​ប្រភេទ​ %type មាតិកា ។

en: User created with name %name and pass %pass
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​បង្កើត​ជា​មួយ​ឈ្មោះ​ %name និង​ហុច​ %pass

en: Created permissions: @perms
km: សិទ្ធ​ដែល​បាន​បង្កើត​ ៖ @perms

en: Invalid permission %permission.
km: សិទ្ធិ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ %permission ។

en: Username field found.
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: Password field found.
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ ។

en: !method @url returned @status (!length).
km: !method @url បាន​ត្រឡប់​ @status (!length) ។

en: Valid HTML found on "@path"
km: បាន​រក​ឃើញ  HTML មិ​ន​ត្រឹម​ត្រូវ​លើ​ "@path"

en: Parsed page successfully.
km: បាន​ញែក​ទំព័រ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ ។

en: Found the requested form fields at @path
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​សំណុំ​បែប​បទ​ដែល​ស្នើ​នៅ​ @path

en: Did not find field by name @name
km: មិន​បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​ឈ្មោះ​ @name

en: Found field by id @id
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​លេខ​សម្គាល់​ @id

en: Did not find field by id @id
km: មិន​បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​លេខ​សម្គាល់​ @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
km: ចម្លើយ​តប​ HTTP ​ដែល​បាន​រំពឹង​ !code   !curl_code ជាក់​ស្តែង

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
km: តំបន់​បណ្តាញ​បាន​ជួប​ប្រទះ​នូវ​កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ ។

en: Tests
km: សាក​ល្បង

en: Run tests
km: សាក​ល្បង​ដំណើរ​ការ

en: Clean test environment
km: បរិស្ថាន​សាក​ល្បង​ស្អាត

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
km: យក​តារាង​ដែល​មាន​បុព្វបថ​ថា​ "simpletest" និង​ថត​បណ្តោះ​អាសន្ន​ដែល​សល់​ពី​ការ​សាក​ល្បង​ដែល​បាន​គាំង​ចេញ​ ។ វា​គឺ​សម្រាប់​តែ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្កើត​ការសាក​ល្បង​ប៉ុណ្ណោះ​ ។

en: Clean environment
km: បរិស្ថាន​ស្អាត

en: No tests to display.
km: គ្មាន​ការ​សាក​ល្បង​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទេ ។

en: @pass, @fail, and @exception
km: @pass, @fail, និង​ @exception

en: No test(s) selected.
km: គ្មាន​ការ​សាក​ល្បង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ទេ ។

en: Processing test @num of @max - %test.
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​ @num នៃូ​ @max - %test ។

en: @name: @summary
km: @name ៖ @summary

en: Processed test @num of @max - %test.
km: បាន​ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​ @num ​នៃ​ @max - %test ។

en: 1 pass | @count passes
km[0]: សម្រេច​ ១

en: 1 fail | @count fails
km[0]: បរាជ័យ ១

en: 1 exception | @count exceptions
km[0]: ករណី​លើក​លែង​ ១

en: PHP DOMDocument class
km: ថ្នាក់ PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
km: ផ្តល់​នូវ​គ្រោង​ការណ៍​សម្រាប់​ឯកតា និងការ​សាក​ល្បង​ជា​មុខងារ ។

en: Main menu
km: ម៉ឺនុយ​មេ

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
km: អ្នក​ប្រើ %name បាន​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្ដង​នៅ​ម៉ោង %timestamp ។

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
km: បាន​បង្កើត​គណនី​អ្នកប្រើ​ថ្មី​សម្រាប់ <a href="@url">%name</a> ។ គ្មាន​អ៊ីមែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។

en: Registration successful. You are now logged in.
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​បាន​ជោគជ័យ ឥឡូវ​អ្នក​បាន​ចូល​ហើយ ។

en: New user: %name (%email).
km: អ្នកប្រើ​ថ្មី ៖ %name (%email) ។

en: Trigger
km: គន្លឹះ

en: Add link
km: បន្ថែម​តំណ

en: View comments
km: មើល​មតិ​យោបល់

en: Username or e-mail address
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
km: %name​ ៖ វាល​នេះ​មិន​អាច​ផ្ទុក​តម្លៃ​ច្រើន​ជាង​ @count ​ទេ ។

en: No fields available.
km: គ្មាន​វាល​ ។

en: After saving new content
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ទុក​មាតិកាថ្មី

en: After deleting content
km: បន្ទាប់​ពី​លុប​មាតិកា

en: Vertical Tabs
km: ផ្ទាំង​បញ្ឈរ

en: Not in book
km: មិន​មែន​នៅក្នុង​សៀវ​ភៅ

en: New book
km: សៀវ​ភៅ​ថ្មី

en: By @name on @date
km: តាម​ @name នៅ​ @date

en: By @name
km: តាម​ @name

en: Not in menu
km: មិន​មែន​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ

en: Alias: @alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ៖ @alias

en: No alias
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
km: <strong>%property</strong> គឺ <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
km: អ្នក​ប្រើ​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Initializing.
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម ។

en: An error has occurred.
km: កំហុស​មួយ​បានកើតឡើង ។

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
km: សូម​បន្តទៅ​<a href="@error_url">ទំព័រ​កំហុស</a>

en: HTTP POST is required.
km: ត្រូវការ HTTP POST ​។

en: Your page will be a part of the selected book.
km: ទំព័រ​របស់​អ្នក​នឹង​ជា​ផ្នែក​នៃ​សៀវភៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: 0 sec
km: ០ វិ.

en: form
km: សំណុំ​បែបបទ​

en: Basic options
km: ជម្រើស​មូលដ្ឋាន

en: alert
km: ព្រមាន

en: emergency
km: បន្ទាន់

en: Filter log messages
km: ត្រង​សារ​កំណត់ហេតុ

en: You must select something to filter by.
km: អ្នកត្រូវតែ​ជ្រើស​អ្វីមួយ​ដើម្បី​ត្រង ។

en: New revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ជា​ថ្មី

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
km: ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​អ្នក​ប្រើបច្ចុប្បន្ន សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​ក្នុង​វាល​ទាំងពី​នេះ ​​​​។

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្ដង​ដែល​ផុត​កំណត់ ។ សូម​ស្នើ​​ថ្មី​មួយ​ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែបបទ​ខាង​ក្រោម ។

en: This login can be used only once.
km: ការ​ចូល​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The translation import of %filename failed.
km: នាំចូល​ការបកប្រែ​ %filename បានបរាជ័យ​ ។

en: More choices
km: ជម្រើស​ច្រើន​ទៀត

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប

en: Inserted
km: ​បាន​បញ្ចូល

en: Provide a password for the new account in both fields.
km: ផ្ដល់​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​គណនី​ថ្មី​ក្នុង​វាល​ទាំង​ពីរ ។

en: filter
km: តម្រង

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: The title of the node.
km: ចំណង​ជើង​ថ្នាំង ។

en: The date the node was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: Poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Browser session ID of user that visited page.
km: លេខ​សម្គាល់​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Title of page visited.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ​ដែល​បាន​ទស្សនា ។

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
km: ផ្លូវ​ខាងក្នុង​ទៅ​ទំព័រ​បាន​ទស្សនា (ទំនាក់ទំនង​ទៅ Drupal root ។)

en: Referrer URI.
km: URI ភាគីយោង ។

en: Hostname of user that visited the page.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Time in milliseconds that the page took to load.
km: ពេលវេលា​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ទំព័រ​បាន​ចំណាយ​ដើម្បី​ផ្ទុក ។

en: Timestamp of when the page was visited.
km: ត្រា​ពេលវាលា​នៃ​ពេល​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​ទាំងពីរ​ដោយ <strong>OR</strong> ជា​អក្សរ​ធំ ។ ឧទាហរណ៍<strong>cats OR dogs</strong> ។

en: PHP filter
km: តម្រង PHP

en: Must users preview posts before submitting?
km: តើ​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​តែ​មើល​ប្រកាស​ជាមុន មុន​ពេល​ដាក់​ស្នើ​ឬ ?

en: Language settings
km: ការ​កំណត់​ភាសា

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
km: ប៉ុន​ប៉ង​ដំណើរ​ការ​ cron ឡើង​វិញ ខណៈ​ពេល​វា​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Cron run completed.
km: ដំណើរការ Cron បាន​បញ្ចប់ ។

en: HTTP request status
km: ស្ថានភាព​សំណើ HTTP

en: Fails
km: បរាជ័យ

en: Visitors
km: អ្នក​ទស្សនា

en: The maximum length of the field in characters.
km: ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វាល​គិត​ជា​តួអក្សរ ។

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: The value of the variable.
km: តម្លៃ​អថេរ ។

en: Already added languages
km: បាន​បន្ថែម​ភាសា​រួច​ហើយ

en: Recent blog posts
km: ការ​ប្រកាស​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មីៗ

en: Who's new
km: អ្នក​ថ្មី

en: Language name
km: ឈ្មោះ​ភាសា

en: Edit language
km: កែសម្រួល​ភាសា

en: list links
km: រាយ​តំណ

en: Edit category
km: កែសម្រួល​ប្រភេទ

en: The content type %name has been updated.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %name ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: The content type %name has been added.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %name ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: Drag to re-order
km: អូស​ដើម្បី​ធ្វើ​លំដាប់​ឡើងវិញ

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ដែល​មាន​ក្នុង​តារាង​នេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ រហូត​ទាល់តែ​សំណុំបែបបទ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​។

en: Blue Lagoon (default)
km: Blue Lagoon (លំនាំ​ដើម)

en: The requested page could not be found.
km: រកមិនឃើញ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ស្នើ​ទេ ។

en: The user account %id does not exist.
km: មិន​មាន​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ %id ​ទេ ។

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
km: បាន​ព្យាយាម​បោះ​បង់​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិន​មាន​ស្រាប់​ ៖ %id ។

en: Requirements problem
km: បញ្ហា​តម្រូវការ

en: Database configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដែល​ត្រូវ​ទុក​​ទិន្នន័យ @drupal របស់​អ្នក ។

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
km: ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​ទុក​ទិន្នន័យ​ @drupal របស់​អ្នក ។ វា​ត្រូវ​តែ​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នកមុន​ពេល​ដំឡើង @drupal ។

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
km: ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​ច្រើន​ចែករំលែក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ សូម​បញ្ចូល​បុព្វបទ​តារាង​ដូចជា %prefix សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ @drupal របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។

en: Select an installation profile
km: ជ្រើស​​ទម្រង់​ការ​ដំឡើង

en: Choose language
km: ជ្រើស​ភាសា​

en: Learn how to install Drupal in other languages
km: រៀន​ពី​របៀប​ដំឡើង​ Drupal ជា​ភាសាផ្សេង​

en: (built-in)
km: (មាន​ស្រាប់)

en: No profiles available
km: គ្មាន​ទម្រង់​

en: Drupal already installed
km: បាន​ដំឡើង​ Drupal រួច​ហើយ

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
km: <ul><li>ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម អ្នក​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ស្រាប់​របស់​អ្នក​ទទេ​សិន ។</li><li>ដើម្បី​ដំឡើង​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ផ្សេង គឺ​ត្រូវ​កែសម្រួល​ឯកសារ <em>settings.php</em> នៅ​ក្នុង​ថត​​ <em>តំបន់​បណ្ដាញ</em> ។</li><li>​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ដំឡើង​ដែល​មាន​ស្រាប់​កាន់តែ​ប្រសើរ ត្រូវ​​បន្ត​ទៅ ​<a href="@base-url/update.php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព</a> ។</li><li>សូម​មើល​​<a href="@base-url">តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​មាន​ស្រាប់​</a>​របស់​អ្នក ។</li></ul>

en: Installing @drupal
km: ដំឡើង @drupal

en: The installation has encountered an error.
km: ការដំឡើង​មាន​កំហុស ។

en: Configure site
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ

en: @drupal installation complete
km: ការ​ដំឡើង @drupal បាន​បញ្ចប់

en: Installed %module module.
km: បាន​ដំឡើង​​ម៉ូឌុល %module ។

en: Choose profile
km: ជ្រើស​ទម្រង់

en: Verify requirements
km: បញ្ជាក់​តម្រូវការ

en: Set up database
km: រៀបចំ​មូលដ្ឋានទិន្នន័យ

en: Set up translations
km: រៀបចំ​ការបកប្រែ

en: Install site
km: ដំឡើង​តំបន់​បណ្តាញ

en: Finish translations
km: បញ្ចប់​ការបកប្រែ

en: Site e-mail address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
km: អាសយដ្ឋាន <em>ពី</em> ក្នុង​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ​អំឡុងពេល​ការ​ចុះឈ្មោះ និង​សំណើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ហើយ​និង​ការ​ជូន​ដំណឹង​ផ្សេង​ទៀត ។ (ប្រើ​អាស័យដ្ឋានដែល​បញ្ចប់​​ក្នុង​ដែន​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ជួយ​ការពារ​អ៊ីមែល​នេះ​ពី​ការ​ដាក់​ទង់​ជា​សារ​ឥត​បាន​ការ ។)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
km: តាម​លំនាំដើម កាលបរិច្ឆេទ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បា​នបង្ហាញ​ក្នុង​តំបន់​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ជ្រើស​។

en: Update notifications
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង

en: Check for updates automatically
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Removed orphaned action '%action' from database.
km: យក​សកម្មភាព​កំព្រា​ '%action' ចេញពី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
km: Cron បាន​ដំណើរ​ការ​លើស​​ពេល​វេលា​កំណត់ ហើយ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: 1 byte | @count bytes
km[0]: @count បៃ

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
km: !name មិនអាច​វែង​ជាង​តួអក្សរ %max ប៉ុន្តែ​បច្ចុប្បន្ន​ប្រវែង​តួអក្សរ​គឺ %length ។

en: Illegal choice %choice in %name element.
km: ជម្រើស​ខុស​ច្បាប់ %choice ក្នុង​ធាតុ %name ។

en: GD2 image manipulation toolkit
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍​រៀបចំ​រូបភាព GD2 ។

en: The GD toolkit is installed and working properly.
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍ GD គឺ​បាន​ដំឡើង​រួចហើយ និង​ដំណើរការ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
km: កំណត់​គុណភាព​រូបភាពសម្រាប់ការ​គណនា JPEG ។ រាប់ចាប់​ពី ០ ទៅ ១០០ ។ តម្លៃ​ខ្ពស់​ជាង​មាន​ន័យ​ថា​គុណភាព​រូបភាព​ប្រសើរ​ជាង ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​ធំជាង ។

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍​រូបភាព GD ទាមទារ​ឲ្យ ម៉ូឌុល GD សម្រាប់​ PHP បាន​ដំឡើង​ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​សូម​មើល <a href="@url">ឯកសារ​រូបភាព​របស់ PHP</a> ។

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
km: គុណភាព​ JPEG ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​នៅ​ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ១០០ ។

en: Right to left
km: ពី​ស្តាំ​ទៅ​ឆ្វេង

en: Left to right
km: ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្តាំ

en: Predefined language
km: ភាសា​ដែល​កំណត់​ជាមុន

en: Custom language
km: ភាសា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Add custom language
km: បន្ថែមភាសា​ផ្ទាល់ខ្លួន​

en: Save language
km: រក្សាទុក​ភាសា

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
km: កម្មវិធី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​ភាសា <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> ។ ជា​ធម្មតា កូដភាសា​ប្រើ​កូដ​របស់​ប្រទេស និង​ស្គ្រីប ឬឈ្មោះ​វ៉ារ្យ៉ង់​តាម​តំបន់ ។ <em>ឧទាហរណ៍ ៖ "en", "en-US" និង "zh-Hant" ។</em>

en: Language name in English
km: ឈ្មោះ​ភាសា​ជាភាសា​អង់គ្លេស

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
km: ឈ្មោះ​ភាសា​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស ។ មាន​សម្រាប់​ការ​បកប្រែ​ជា​គ្រប់​ភាសាទាំងអស់ ​។

en: Native language name
km: ឈ្មោះ​ភាសា​ជាតិ

en: Name of the language in the language being added.
km: ឈ្មោះ​ភាសា​ជា​ភាសា​ដែល​កំពុង​បន្ថែម ។

en: Language domain
km: ដែន​ភាសា

en: Direction that text in this language is presented.
km: ទិសដៅ​ដែល​អត្ថបទ​ជា​ភាសានេះ​​ត្រូវបាន​បង្ហាញ ។

en: The language %language (%code) already exists.
km: ភាសា​ %language (%code) មានរួចហើយ​ ។

en: Invalid language code.
km: កូដភាសា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
km: ភាសា %language ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ ហើយ​ឥឡូវ​ត្រូវ​បាន​​ប្រើ ។ ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អាច​រក​បាន​នៅ​ <a href="@locale-help">អេក្រង់​ជំនួយ</a> ។

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
km: ដែន និង​តម្លៃ​បុព្វបទ​ផ្លូវ​មិន​គួរ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​ពេល​តែមួយ​ទេ ។

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
km: ដែន (%domain) ត្រូវ​បាន​ចង​ទៅ​កាន់​ភាសា (%language) រួចរាល់​ហើយ ។

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
km: មានតែ​ភាសា​លំនាំដើម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​អាច​មាន​ទាំង​ដែន និង​បុព្វបទ​ទំនេរ ។

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
km: បុព្វបទ​ (%prefix) ត្រូវ​បាន​ចង​ទៅនឹង​ភាសា​ (%language) រួចរាល់​ហើយ ។

en: The English language cannot be deleted.
km: ភាសា​អង់គ្លេស​មិនអាច​លុប​បានទេ ។

en: The default language cannot be deleted.
km: ភាសាលំនាំដើម​មិនអាច​លុប​បាន​ទេ ។

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
km: ការលុប​ភាសា​គឺ​នឹង​លុប​គ្រប់​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់​ទាំងអស់​ដែល​ជាក់ទាក់ទង​នឹង​វា ហើយ​ប្រកាស​នៅក្នុង​ភាសា​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា​អព្យាក្រឹត​ភាសា ។ សកម្មភាព​នេះ​មិនអាច​មិនធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Language negotiation configuration saved.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ប្ដូរ​ភាសា​ត្រូវបាន​រក្សា​ទុក ។

en: English (built-in)
km: ភាសា​អង់គ្លេស (មាន​ស្រាប់)

en: String contains
km: ខ្សែអក្សរ​មាន

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
km: ទុក​ឲ្យ​នៅ​ទទេ​ដើម្បី​បង្ហាញ​ខ្សែអក្សរ​ទាំងអស់ ។ ការ​ស្វែងរក​គឺ​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ ។

en: English (provided by Drupal)
km: អង់គ្លេស (ផ្ដល់​ដោយ Drupal)

en: Search in
km: ស្វែងរក​ក្នុង

en: Both translated and untranslated strings
km: ទាំង​ខ្សែ​អក្សរ​បាន​បកប្រែ និង​មិនទាន់​បាន​បកប្រែ

en: Only translated strings
km: តែ​ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​បកប្រែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only untranslated strings
km: តែ​ខ្សែអក្សរ​ដែល​មិន​ទាន់​បកប្រែ

en: Limit search to
km: កម្រិត​ស្វែងរក​ត្រឹម

en: All text groups
km: ក្រុម​អត្ថបទ​ទាំងអស់

en: Languages not yet added
km: មិន​បាន​បន្ថែម​ភាសា​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: Import translation
km: នាំចូលការបកប្រែ​

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
km: ឯកសារ  Gettext Portable Object (<em>.po</em>) ។

en: Import into
km: នាំចូល​ទៅក្នុង

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
km: ជ្រើស​ភាសា​ដែល​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​ខ្សែ​អក្សរ ។ បើសិនជា​អ្នក​ចង់​ជ្រើស​ភាសា​ដែល​មិនទាន់​បាន​រៀបចំ​ វានឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។

en: Text group
km: ក្រុម​អត្ថបទ

en: Imported translations will be added to this text group.
km: ការ​បកប្រែ​ដែល​បាន​នាំចូល​នឹងត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​ក្រុម​អត្ថបទ​នេះ ។

en: The language %language has been created.
km: ភាសា​ %language ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Export translation
km: នាំចេញ​ការ​បកប្រែ

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
km: ជ្រើស​ភាសា​ដែលត្រូវ​នាំចេញ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​ Gettext Portable Object​ (<em>.po</em>)​។

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
km: បង្កើត​ឯកសារ​ពុម្ព Gettext Portable Object (<em>.pot</em>) ជាមួយ​ខ្សែ​អក្សរ​ទាំងអស់​ពី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ Drupal មូលដ្ឋាន ។

en: String not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ខ្សែអក្សរ ។

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
km: ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​ដាក់​ស្នើ​មាន​ HTML ដែល​មិន​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %string

en: The string has been saved.
km: ខ្សែអក្សរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

en: The string has been removed.
km: ខ្សែអក្សរ​ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ ។

en: The language selected for import is not supported.
km: ភាសា​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​ការ​នាំចូល​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
km: ឯកសារ​បកប្រែ %filename ហាក់​ដូចជា​មាន​បឋមកថា​​បាត់បង ឬ​ដំណើរ​ការ​មិន​ប្រក្រតី ។

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
km: ការ​បកប្រែ​ត្រូវ​បាន​នាំចូល​ដោយ​ជោគជ័យ ។ មាន​ខ្សែ​អក្សរ​បកប្រែ​ដែល​បាន​បង្កើត​ថ្មីៗ​ចំនួន %number ខ្សែ​អក្សរ​ %update ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ ហើយ​ខ្សែ​អក្សរ %delete ​ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។

en: Importing interface translations
km: នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Starting import
km: ចាប់ផ្តើម​នាំចូល

en: Error importing interface translations
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ការបកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
km: ការ​ដាក់​ស្នើ​កា​របកប្រែ​ឃ្លា​ដែល​​ប៉ុនប៉ង​មាន​ HTML ដែល​មិន​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %string

en: The %language language (%code) has been created.
km: បាន​បង្កើត​ភាសា %language (%code) ។

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
km: បាន​នាំចូល​ %file ទៅ​ក្នុង %locale ៖ ខ្សែ​អក្សរ​ថ្មីៗ​ចំនួន %number ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ %update ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព និង %delete ត្រូវ​បាន​យកចេញ​។

en: Exported %locale translation file: %filename.
km: បាន​នាំចេញ​ឯកសារ​បកប្រែ %locale ៖ %filename ។

en: Exported translation file: %filename.
km: បាន​នាំចេញ​ឯកសារ​បកប្រែ ៖ %filename ។

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
km: បាន​បង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
km: បានយក​ឯកសារ​បកប្រែ JavaScript ចេញ​សម្រាប់​ភាសា %language ព្រោះ​បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​​ការបកប្រែ​ណា​មួយ​មាន​សម្រាប់​ភាសា​នោះ​ទេ ។

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង​ខណៈពេល​ការបង្កើត​ឯកសារ​បកប្រែ​ JavaScript សម្រាប់​ភាសា %language ។

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
km[0]: ខ្សែអក្សរ​បកប្រែ​មួយ​ត្រូវ​បាន​រំលង​ដោយ​សារ​តែ​វា​មាន​ HTML ដែល​មិនបាន​អនុញ្ញាត ។

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
km[0]: ឯកសារ​បកប្រែ @count បាន​នាំចូល​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ដំឡើង​ថ្មី ។

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
km[0]: ឯកសារ​បកប្រែ @count ​បាន​នាំចូល​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​។

en: Abkhazian
km: អាប់ខាហ្ស៊ាន

en: Avestan
km: អាវែស្តង់

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Akan
km: អាខាន់

en: Amharic
km: អាមហារីច

en: Assamese
km: អាសាមីស

en: Avar
km: អាវ៉ា

en: Aymara
km: អីម៉ារ៉ា

en: Azerbaijani
km: អាហ្ស៊ែរបែហ្សង់

en: Bashkir
km: បាសគៀរ

en: Belarusian
km: បេឡារុស្ស

en: Bihari
km: បិហារ

en: Bislama
km: បីសឡាម៉ា

en: Bambara
km: បាម្បារា

en: Bengali
km: បេន្កាលី

en: Tibetan
km: ទីបេ

en: Breton
km: ប្រេតុង

en: Bosnian
km: បូស្នី

en: Chechen
km: ចេចេន

en: Chamorro
km: ចាម៉ូរ៉ូ

en: Corsican
km: កូសីកា

en: Cree
km: គ្រី

en: Old Slavonic
km: ស្លាវ៉ូនិច បុរាណ

en: Chuvash
km: ចូវ៉ាស

en: Welsh
km: វែល

en: Maldivian
km: ម៉ាឌីវ

en: Bhutani
km: ប៊ូតាន

en: Ewe
km: អូវឹ

en: Esperanto
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Basque
km: ​​បាស្កេ

en: Persian
km: ពឺស៊ាន

en: Fulah
km: ហ្វូឡា

en: Faeroese
km: ហ្វ៊ែរ៉ូអ៊ីស

en: Frisian
km: ហ្វ្រីស៊ាន

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: Scots Gaelic
km: ស្កុតថ៍ ហ្គាអេលិក

en: Galician
km: ហ្គាលីស្យាន

en: Guarani
km: ហ្គូរ៉ានី

en: Gujarati
km: ហ្កុយ៉ារាទី

en: Manx
km: ម៉ុង

en: Hausa
km: ហូសា

en: Hiri Motu
km: ហ៊ី​រី​ម៉ូទូ

en: Armenian
km: អារមេនី

en: Herero
km: ហេរេអូ

en: Interlingua
km: អ៊ីងតឺលីងគ័រ

en: Interlingue
km: អ៊ីង​តឺ​លីងគឹ

en: Igbo
km: អ៊ីកបូ

en: Inupiak
km: អ៊ិនូពៀក

en: Icelandic
km: អ៊ីស្លង់

en: Inuktitut
km: អ៊ីនូកទីទូត

en: Javanese
km: យ៉ាវា

en: Georgian
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Kongo
km: កុងហ្គោ

en: Kikuyu
km: គីគូយូ

en: Kwanyama
km: ក្វាន់​យ៉ាម៉ា

en: Kazakh
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Greenlandic
km: ហ្គ្រីន​លែន​ឌីក

en: Cambodian
km: កម្ពុជា

en: Kannada
km: កិណាដា

en: Kanuri
km: កានុរី

en: Kashmiri
km: កាស្មៀរ

en: Kurdish
km: ឃឺដ

en: Cornish
km: កូនីស

en: Latin
km: ឡាតាំង

en: Luxembourgish
km: លុចហ្សំបួរ

en: Luganda
km: លុយហ្គង់ដា

en: Lingala
km: លីនហ្កា​ឡា

en: Laothian
km: ឡាវធៀន

en: Latvian
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Malagasy
km: ម៉ាឡាហ្គាស៊ី

en: Marshallese
km: ម៉ា​ស្យលីស

en: Macedonian
km: ម៉ាសេដូនី

en: Malayalam
km: ម៉ាឡាយ៉ាឡាម

en: Mongolian
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Moldavian
km: ម៉ុល​ដាវី

en: Marathi
km: ​​ម៉ារាធី

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maltese
km: ម៉ាល់តា

en: Burmese
km: ភូមា

en: North Ndebele
km: នដិបិលិ ជើង​

en: Nepali
km: នេប៉ាល់

en: Ndonga
km: នដុងហ្កា

en: Norwegian Bokmål
km: ន័រវែស បុកម៉ាល់

en: Norwegian Nynorsk
km: ន័រវែស នីនូស

en: South Ndebele
km: ដិបិលិ​ខាង​ត្បូង

en: Chichewa
km: ឈិចិវា

en: Occitan
km: អុកស៊ីតង់

en: Oromo
km: អូរ៉ូម៉ូ​

en: Oriya
km: អូរីយ៉ា

en: Ossetian
km: អូសសិត្យុង

en: Punjabi
km: ពូនយ៉ាប៊ី

en: Pali
km: បាលី

en: Pashto
km: ប៉ាស្តូ

en: Portuguese, Portugal
km: ភាសា​ព័រទុយហ្កាល់ ព័រទុយហ្កាល់

en: Portuguese, Brazil
km: ព័រទុយហ្កាល់ ប្រេស៊ីល

en: Quechua
km: កេទ្ជូអា

en: Rhaeto-Romance
km: រ៉ែតូ-រូម៉ាំង

en: Kirundi
km: គីរុនឌី

en: Kinyarwanda
km: គីនយ៉ាវាន់ដា

en: Sanskrit
km: ​សំស្ក្រឹត

en: Sardinian
km: សារឌីនង់

en: Sindhi
km: ​​ស៊ីន្តី

en: Northern Sami
km: សាម៉ីខាង​ជើង

en: Sango
km: សង់ហ្គោ

en: Serbo-Croatian
km: ស៊ែប ក្រូអាត

en: Sinhala
km: ស៊ីនហាឡា

en: Slovenian
km: ស្លូវ៉ានី

en: Samoan
km: សាមូអាន

en: Shona
km: សូណា

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Serbian
km: សែប៊ី

en: Siswati
km: ស៊ីស្វាទី

en: Sesotho
km: សេសូតូ

en: Sudanese
km: ស៊ូដង់

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Tamil
km: តាមីល

en: Telugu
km: តេលូហ្គូ

en: Tajik
km: តាដហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Thai
km: ថៃ

en: Tigrinya
km: ទី​ក្រីនយ៉ា

en: Turkmen
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Tagalog
km: តាកាឡូក

en: Setswana
km: សិតស្វាណា

en: Tsonga
km: សុងហ្កា

en: Tatar
km: តាតារ

en: Twi
km: ទ្វី

en: Tahitian
km: តាហិតង់

en: Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន

en: Urdu
km: អ៊ូ​រ្ឌូ

en: Uzbek
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Venda
km: វង់ដា

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Wolof
km: វូឡុហ្វ

en: Xhosa
km: ឃសា

en: Yiddish
km: យីឌីហ្ស

en: Yoruba
km: យរូបា

en: Zhuang
km: ចួង

en: Chinese, Simplified
km: ចិន​, សាមញ្ញ

en: Chinese, Traditional
km: ចិន, បូរាណ

en: Zulu
km: ហ្ស៊ូលូ

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​អ៊ីមែល (ពី %from ទៅ %to) ។

en: sort ascending
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​ឡើង

en: sort descending
km: តម្រៀប​តាម​លំដាប់​ចុះ

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
km: ប្រតិបត្តិការ​នៅ​លើ​ខ្សែ​អក្សរ​យូនីកូដ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ត្រាប់​តាម​​លើ​មូលដ្ឋាន​កិច្ច​​​ប្រឹងប្រែង​ដ៏​ប្រសើរ​បំផុត ។ ដំឡើង <a href="@url">ផ្នែក​បន្ថែម PHP mbstring</a> សម្រាប់​ការ​គាំទ្រ​យូនីកូដ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ។

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: មុខងារ​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​បៃ​​ផ្ទុក​លើសចំណុះ​នៅ​​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​តែ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.func_overload</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​​យោងលើ​ <a href="@url">PHP mbstring</a> ។

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​ព័ត៌មាន​​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​​បៃ​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​តែ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​យោង​លើ​ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstring</a> ។

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ច្រើន​បៃ​​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូវ​​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.http_input</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​យោងលើ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstrin​g</a> ។

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
km: ការ​បម្លែង​លទ្ធផល​ខ្សែ​​អក្សរ​ច្រើន​​បៃ​ក្នុង PHP គឺ​សកម្ម ហើយ​​ត្រូ​វ​បាន​បិទ ។ ពិនិត្យ​ការ​កំណត់ php.ini <em>mbstring.http_output</em> ។  សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​​យោងលើ​ <a href="@url">ឯកសារ PHP mbstrin​g</a> ។

en: Standard PHP
km: PHP ស្តង់ដា

en: PHP Mbstring Extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ PHP Mbstring

en: Unicode library
km: បណ្ណាល័យ​យូនីកូដ

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
km: មិន​អាច​បម្លែង​អ៊ិនកូដឌីង XML%s ទៅ​ជា UTF-8 ។

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
km: ការ​អ៊ីន​កូដ​ដែល​មិន​បាន​គាំទ្រ​ '%s' ។ សូម​ដំឡើង​ iconv, ធ្វើ​កូដ​ GNU ឡើង​វិញ ឬ  mbstring សម្រាប់ PHP ។

en: Parse error. Not well formed
km: ញែក​កំហុស​ ។ រៀបចំ​សំណុំ​បែបបទ​មិន​បាន​ល្អ

en: Parse error. Request not well formed.
km: កំហុស​ញែក ។ សំណើរ​បាន​បង្កើត​មិន​បាន​ល្អ ។

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ XML-RPC មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សំណើ​ត្រូវ​តែ​ជា methodCall ។

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ វិធី​សាស្ត្រ @methodname ដែល​បាន​ស្នើ​មិនបាន​បញ្ជាក់ ។

en: Server error. Wrong number of method parameters.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ខុសលេខ​របស់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​វិធីសាស្ត្រ ។

en: Server error. Invalid method parameters.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​វិធីសាស្ត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Server error. Requested function @method does not exist.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ មុខងារ​ @method ដែល​បាន​ស្នើ​មិន​​ទាន់​មាន​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Invalid syntax for system.multicall.
km: វាក្យសម្ព័ន្ធ​មិនត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ system.multicall ។

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
km: ការ​ហៅ​ខ្លួន​ឯង​ទៅ​កាន់​ប្រព័ន្ធ ។ ការ​ហៅ​ច្រើនដង​ត្រូវ​បាន​ហាម​ឃាត់

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ មិន​បាន​បញ្ជាក់​ហត្ថលេខា​វិធីសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ស្នើ​ @methodname ​ទេ​ ។

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
km: ឈ្មោះ​មតិព័ត៌មាន (ឬ​ឈ្មោះ​តំបន់បណ្ដាញ​ដែល​ផ្ដល់​មតិព័ត៌មាន) ។

en: Categorize news items
km: ដាក់​ធាតុ​ព័ត៌មាន​​ជា​ប្រភេទ

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​យក​ធាតុ​ទាំងអស់​ចេញពី​មតិព័ត៌មាន​ %feed ឬ ?

en: checkboxes
km: ប្រអប់​ធីក

en: multiple selector
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​ច្រើន

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
km: តំបន់បណ្ដាញ​រាប់ពាន់ (ជា​ពិសេស​តំបន់​បណ្ដាញ​ និង​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ​ព័ត៌មាន) ផ្សាយ​ចំណងជើង និង​ប្រកាស​ចុងក្រោយ​របស់​ពួកគេ​នៅ​ក្នុង​មតិព័ត៌មាន ដោយប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ XML ស្តង់ដារ​មួយ​ចំនួន ។ ទ្រង់ទ្រាយដែល​គាំទ្រ​ដោយ​កម្មវិធី​ប្រមូល​មតិព័ត៌មាន​រួមមាន <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> និង <a href="@atom">Atom</a> ។

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
km: មតិព័ត៌មាន​បច្ចុប្បន្ន គឺ​ត្រូវបាន​រាយ​នៅខាងក្រោម ហើយ​<a href="@addfeed">មតិព័ត៌មាន​ថ្មី​ត្រូវបាន​បន្ថែម</a> ។ ចំពោះ​មតិ​ព័ត៌មាន ឬ​ប្រភេទ​មតិព័ត៌មាន បណ្ដុំ<em>ធាតុ​ចុងក្រោយ</em>​អាច​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​<a href="@block">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ប្លុក</a> ។

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
km: បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ RSS RDF ឬ Atom ។ មតិព័ត៌មាន​អាច​មាន​តែ​ ១ ធាតុ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
km: ប្រភេទ អនុញ្ញាត​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន ពី​មតិព័ត៌មាន​ផ្សេងៗ​គ្នា​ដើម្បី​ដាក់​ជា​ក្រុម​ផ្សេង​គ្នា ។ ឧទាហរណ៍ មតិព័ត៌មាន​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​កីឡា​ជាច្រើន អាច​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ <em>កីឡា</em> ។ ធាតុ​មតិព័ត៌មាន​ត្រូវបាន​ដាក់​ក្រុម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ (ដោយ​ជ្រើស​ប្រភេទ នៅពេល​ដែល​បង្កើត ឬ​កែសម្រួល​មតិព័ត៌មាន) ឬ​ដោយ​ដៃ (តាម​ទំព័រ​<em>ប្រភេទ</em> ដែល​មាន​ពី​បញ្ជី​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន) ។ ប្រភេទ​នីមួយៗ ផ្ដល់​នូវ​ទំព័រ​មតិព័ត៌មាន និង​បណ្ដុំ​របស់​វា​នីមួយៗ ។

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​មាតិកា​ណា​មួយ​ដែល​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ប្រមូល​មក​ពី​តំបន់​បណ្តាញ​ផ្សេង​ទៀត​ ចំនួន​ដង​ដែល​វាស្ទង់​មាតិកា​ និង​វិធី​ដែល​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ប្រភេទ​ ។

en: Update items
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ធាតុ

en: Edit feed
km: កែ​សម្រួល​មតិ​ព័ត៌មាន

en: No blocks in this region
km: គ្មាន​ប្លុក​ក្នុង​តំបន់​នេះទេ

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
km: ប្លុក %info ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​តំបន់​មិន​ត្រឹមត្រូវ %region ហើយ​ត្រូវ​បានបិទ ។

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ចំពោះ​ប្លុក​ទាំងនេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ ​រហូត​ដល់​បាន​ចុចប៊ូតុង <em>រក្សា​ទុក​ប្លុក​</em> ។

en: Post new blog entry.
km: ប្រកាស​ធាតុ​​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មី ។

en: You are not allowed to post a new blog entry.
km: អ្នក​មិនអាច​ប្រកាស​ធាតុ​​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មី​​ទេ ។

en: You have not created any blog entries.
km: អ្នក​មិនបាន​បង្កើត​ធាតុ​កំណត់​ហេតុបណ្តាញ​ណាមួយ​​ទេ ។

en: !author has not created any blog entries.
km: !author មិនបាន​បង្កើត​ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ណាមួយ​ទេ ។

en: No blog entries have been created.
km: គ្មាន​ធាតុ​កំណត់ហេតុ​បណ្តាញ​ណា​ដែល​ត្រូវបាន​បង្កើតទេ ។

en: Blog entry
km: ធាតុ​​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ

en: View recent blog entries
km: មើល​​ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មីៗ

en: Read !username's latest blog entries.
km: អាន​ធាតុ​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ​ចុងក្រោយ​បំផុត​របស់ !username ។

en: !username's blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​របស់ !username

en: Read the latest blog entries.
km: អាន​ធាតុ​​​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មី​​បំផុត ។

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
km: ប្រភេទ​មាតិកា​សម្រាប់​តំណ %add-child ត្រូវ​តែ​ជា​ប្រភេទ​មាតិកា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​​ប្រភេទ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស ​ជា​ប្រភេទ​គ្រោង​សៀវភៅ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ។

en: Save book pages
km: ​រក្សាទុក​ទំព័រ​សៀវភៅ

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
km: សៀវ​ភៅ​នេះ​ត្រូវ​បាន​កែ​ប្រែ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​ ដូច្នេះ​មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​បាន​ទេ​ ។

en: Title changed from %original to %current.
km: ចំណងជើង​បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​ពី %original មកជា %current ។

en: Updated book %title.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សៀវភៅ %title ។

en: book: updated %title.
km: សៀវភៅ ៖ បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %title ។

en: Update book outline
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គ្រោង​សៀវភៅ

en: Remove from book outline
km: យក​ចេញ​ពី​គ្រោង​របស់​សៀវភៅ​

en: No changes were made
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
km: ប្រកាស​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សៀវភៅ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។ ឥឡូវ​អ្នក​អាច​កំណត់​ទីតាំង​វា​ឲ្យ​ទាក់ទង​ទៅ​ទំព័រ​ផ្សេង​ទៀត ។

en: The book outline has been updated.
km: គ្រោង​សៀវភៅ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: There was an error adding the post to the book.
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ប្រកាស​ទៅ​សៀវភៅ ។

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
km: %title ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅនឹង​ទំព័រ​កូន ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទីតាំង​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដើម្បី​ថែទាំ​ការតភ្ជាប់​របស់​ពួកវា​ទៅកាន់​សៀវភៅ ។ ដើម្បី​បង្កើត​ឋានានុក្រម​ឡើងវិញ (ដូច​ដែលវា​ត្រូវ​បាន​យក​ទំព័រ​នេះ​ចេញ​ពី​មុន​ %title អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ម្តងទៀត​ដោយ​ប្រើ​ផ្ទាំង​គ្រោង​ ហើយ​ផ្ទាំង​នីមួយៗ​នៃ​អតីត​ទំព័រកូននឹង​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​គេ​កំណត់​ទីតាំង​ឡើងវិញ​ដោយ​ដៃ ។

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
km: %title អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ឋានានុក្រម​ម្តងទៀត ដោយ​ប្រើ​ផ្ទាំង​គ្រោង ។

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
km: តើ​អ្នក​ពិតជាចង់​យក %title ចេញ​ពី​ឋានានុក្រម​សៀវភៅ​ឬ ?

en: The post has been removed from the book.
km: ប្រកាស​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​សៀវភៅ ។

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
km: បង្ហាញ​កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព​របស់​ទំព័រ​សៀវភៅ​នេះ និង​ទំព័រ​រង​របស់​វា ។

en: Show block on all pages
km: បង្ហាញ​ប្លុក​លើ​គ្រប់​ទំព័រ

en: Show block only on book pages
km: បង្ហាញ​ប្លុក​តែ​លើ​ទំព័រ​សៀវភៅ​ប៉ុណ្ណោះ

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
km: បើសិនជា​បាន​ធីក <em>បង្ហាញ​ប្លុក​លើ​គ្រប់​ទំព័រ</em> នោះ​ប្លុក​នឹង​មាន​ម៉ឺនុយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​សៀវភៅរបស់​តំបន់​បណ្តាញ​ទាំងអស់​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើសិនជា​បាន​ធីក <em>បង្ហាញ​ប្លុក​តែ​នៅលើ​ទំព័រ​សៀវភៅ​ប៉ុណ្ណោះ​</em> នោះ​ប្លុក​នឹង​មាន​តែ​ម៉ឺនុយ​មួយ​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​សៀវភៅ​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន ។ ក្នុង​ករណីនេះ​ បើសិនជា​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមាន​ក្នុង​សៀវភៅ​ទេ នោះ​ក៏​គ្មាន​ប្លុក​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដែរ ។ <em>ការកំណត់​ភាព​មើលឃើញ​ជាក់លាក់​របស់​ទំព័រ</em> ឬ​ការកំណត់​ភាពមើលឃើញ​ផ្សេងទៀតអាចត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​សម្រាំង​ប្លុក​នេះ ។

en: This is the top-level page in this book.
km: នេះ​គឺជា​ទំព័រ​កម្រិត​កំពូល​ក្នុង​សៀវភៅ​នេះ ។

en: No book selected.
km: គ្មាន​សៀវភៅ​ដែលបាន​ជ្រើស ។

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
km: ទំព័រ​មេ​ក្នុង​សៀវភៅ ។ កម្រាស់​សៀវភៅ​អតិបរមា និង​ទំព័រ​កូន​គឺ !maxdepth ។ ទំព័រ​ខ្លះ​ក្នុង​សៀវភៅ​ដែល​បាន​ជ្រើសមិនមែន​ជា​មេ​ទេ បើសិនជា​ការ​ជ្រើស​ពួកវា​ហួស​ព្រំដែន​នេះ ។

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
km: %title គឺ​ជា​ផ្នែក​គ្រោង​សៀវភៅ ហើយ​បាន​ភ្ជាប់​ទំព័រ​កូន ។ បើសិនជា​អ្នក​បន្ត​លុប​ ទំព័រ​កូន​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទីតាំង​ម្តងទៀត​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Re-order book pages and change titles
km: រៀប​លំដាប់​ទំព័រ​សៀវភៅ​ឡើងវិញ និង​ផ្លាស់ប្តូរ​ចំណងជើង

en: Book page
km: ទំព័រ​សៀវភៅ​​

en: Base color
km: ពណ៌​គោល

en: Header top
km: កំពូល​បឋមកថា

en: Header bottom
km: បាត​បឋមកថា

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
km: មិន​មាន​អង្គ​ចងចាំ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់ PHP ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌​ចម្រុះ​របស់​ស្បែក​ឡើយ ។ អ្នក​ត្រូវ​ការ​យ៉ាងហោចណាស់ %size បន្ថែម​ទៀត ។ ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​ពិនិត្យ​មើល <a href="@url">ឯកសារ PHP</a> ។

en: Delete the selected comments
km: លុប​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Allows users to comment on and discuss published content.
km: អនុញ្ញាត​​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បញ្ចេញ​មតិយោបល់​ និង​ពិភាក្សា​អំពី​មាតិកា​ដែល​បានបោះ​ពុម្ពផ្សាយ ។

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
km: ឧទាហរណ៍​ ៖ 'មតិ​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​' ឬ 'ព័ត៌មាន​ផលិតផល'​ ។

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
km: នៅ​ពេល​រាយ​ប្រភេទ ​ប្រភេទ​ដែល​មាន​ទំហំ​តូច​ត្រូវ​បាន​រាយ​មុន​ប្រភេទ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធំ ។ ប្រភេទ​ដែល​មាន​​ទំហំ​ស្មើ​គ្នា​ត្រូវ​បាន​តម្រៀប​តាម​អក្ខរ​ក្រម ។

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
km: សំណុំបែបបទ​ទំនាក់ទំនង​មិន​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទេ ។ <a href="@add">បន្ថែម​ប្រភេទ​មួយ ឬ​ច្រើន</a> ទៅ​សំណុំបែបបទ ។

en: Personal contact form
km: ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
km: បង្កើត​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​ទំនាក់ទំនង​ប្រព័ន្ធ​មួយ និង​រៀបចំ​ប្រភេទ​សម្រាប់​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​ដែល​​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Edit contact category
km: កែសម្រួល​ប្រភេទ​ទំនាក់ទំនង​

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
km: អនុញ្ញាត​​ការ​ប្រើ​សំណុំ​ទំនាក់ទំនង​ទូទាំង​បណ្ដាញ​ និង​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

en: Database logging
km: ការ​ចុះ​កណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: View events that have recently been logged.
km: មើល​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​​បាន​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ថ្មីៗ ។

en: Top 'page not found' errors
km: កំហុស 'រក​ទំព័រ​មិន​ឃើញ' កំពូល

en: View 'page not found' errors (404s).
km: មើល​កំហុស 'រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ' (404s) ។

en: Top 'access denied' errors
km: កំហុស 'បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ' កំពូល

en: View 'access denied' errors (403s).
km: មើល​កំហុស 'បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ' (403s) ។

en: Logs and records system events to the database.
km: ចុះ​កំណត់ហេតុ និង​កត់ត្រា​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​ទៅ​កាន់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: No roles may use this format
km: គ្មាន​តួនាទី​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​នេះ​ទេ​

en: Allowed HTML tags: @tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត ៖ @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
km: យុថ្កា​ត្រូវ​​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ​ទៅ​ទំព័រ​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
km: តាម​លំនាំដើម ស្លាក​ចុះ​​បន្ទាត់​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដូច្នេះ​ប្រើ​ស្លាក​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ស្លាក​បន្ថែម​ទៀត​។ ប្រើ​ស្លាក​នេះ​គឺ​ខុស​ ពីព្រោះ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាមួយ​គូរ បើក/បិទ ដូច​អាផ្សេងទៀត​ទាំង​អស់​ទេ ។ ប្រើ​សញ្ញា " /" បន្ថែម​ខាង​ក្នុង​ស្លាក​ដើម្បី​ថែទាំ​ភាពឆបគ្នា​របស់ XHTML ១.០ ។

en: Text with <br />line break
km: ​អត្ថបទ​ដែល​មាន <br /> ការ​បំបែក​​បន្ទាត់

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
km: តាម​លំនាំដើម ស្លាក​កថាខណ្ឌ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដូច្នេះ​ប្រើ​ស្លាក​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ស្លាក​បន្ថែម​​មួយ​ទៀត ។

en: Paragraph one.
km: កថាខណ្ឌ​មួយ ។

en: Paragraph two.
km: កថាខណ្ឌ​ពីរ ។

en: Strong
km: ​ខ្លាំង

en: Emphasized
km: បាន​បញ្ជាក់

en: Cited
km: បាន​យោង​ទៅ

en: Coded text used to show programming source code
km: អត្ថបទ​ជា​កូដ​បាន​ដើម្បី​បង្ហាញ​​កូដ​ប្រភព​កម្មវិធី

en: Coded
km: ជាកូដ

en: Bolded
km: ​ដិត

en: Italicized
km: ទ្រេត​

en: Superscripted
km: ​អក្សរ​តួច​លើ

en: <sup>Super</sup>scripted
km: <sup>អក្សរតូច​លើ</sup>​

en: Subscripted
km: អក្សរ​តូច​ក្រោម​

en: <sub>Sub</sub>scripted
km: <sub>អក្សរតូច​ក្រោម</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
km: <abbr title="Abbreviation">អក្សរ​សង្ខេប</abbr>

en: Block quoted
km: សម្រង់​បណ្ដុំ

en: Quoted inline
km: សម្រង់​ក្នុង​តួ

en: Table header
km: ក្បាល​តារាង

en: Table cell
km: ​ក្រឡា​​​តារាង

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
km: បញ្ជី​មាន​​លំដាប់ - ប្រើ &lt;li&gt; ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ធាតុ​បញ្ជី​នីមួយៗ

en: First item
km: ​ធាតុ​ទីមួយ

en: Second item
km: ​ធាតុ​ទីពីរ

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
km: បញ្ជី​គ្មាន​លំដាប់ - ប្រើ &lt;li&gt; ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ធាតុ​បញ្ជី​នីមួយៗ

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
km: បញ្ជី​និយមន័យ​គឺ​ដូច​គ្នា​នឹង​បញ្ជី​របស់ HTML ផ្សេងៗ​ទៀត​ដែរ ។ &lt;dl&gt; ចាប់ផ្ដើម​បញ្ជី​និយមន័យ &lt;dt&gt; ចាប់ផ្ដើម​ពាក្យ​និយមន័យ និង &lt;dd&gt; ចាប់ផ្ដើម​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​និយមន័យ ។

en: First term
km: ​ពាក្យ​ទីមួយ

en: First definition
km: ​និយមន័យ​ទីមួយ

en: Second term
km: ​ពាក្យ​ទីពីរ

en: Second definition
km: ​និយមន័យ​ទីពីរ

en: Subtitle three
km: ​ចំណងជើង​រង​បី

en: Subtitle four
km: ​ចំណងជើង​រង​បួន

en: Subtitle five
km: ​ចំណងជើង​រងប្រាំ

en: Subtitle six
km: ​ចំណងជើង​រងប្រាំមួយ

en: Tag Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ស្លាក​

en: You Type
km: អ្នក​វាយ

en: You Get
km: អ្នក​ទទួល

en: No help provided for tag %tag.
km: គ្មាន​ជំនួយ​​បាន​ផ្តល់​សម្រាប់​ស្លាក %tag ​។

en: Ampersand
km: សញ្ញា &

en: Quotation mark
km: សញ្ញា​​សម្រង់

en: Character Description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​តួអក្សរ

en: Lines and paragraphs break automatically.
km: បំបែក​បន្ទាត់ និង​កថាខណ្ឌ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
km: ទទួល​ស្គាល់​​បន្ទាត់​​ និង​កថាខណ្ឌ​ដោយស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។  &lt;br /&gt; បំបែក​​បន្ទាត់ &lt;p&gt; បំបែក​កថាខណ្ឌ និង &lt;/p&gt; បិទ​ស្លាក​កថាខណ្ឌ ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ ប្រសិនបើ​​កថាខណ្ឌ​ មិន​ត្រូវ​បាន​ទទួល​ស្គាល់​ទេ សូម​បន្ថែម​​​​បន្ទាត់​ទទេ​ពីរ​ជា​ធម្មតា ។

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
km: អាសយដ្ឋាន​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ និង​អ៊ីមែល​ប្ដូរ​ទៅ​ជា​តំណ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: HTML filter
km: ​តម្រង HTML

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
km: កំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​របៀប​ដែល​​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​​មាតិកា​​ដោយ​អ្នកប្រើ​ត្រូវបាន​ត្រង ដោយ​រួមមាន​ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត ។ ព្រមទាំង​អនុញ្ញាត​តម្រង​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ផងដែរ ។

en: Compose tips
km: តែង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ​ប៉ុន្ដែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​​ខ្សែស្រឡាយ​ការ​ពិភាក្សា ។

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា និង​គោលការណ៍​ណែនាំ​សម្រាប់​កិច្ច​ពិភ្សា​ក្នុង​វេទិកា​នេះ ។

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
km: វេទិកា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តាម​លំដាប់​ឡើង​តាមទំហំ (វេទិកា​ដែល​មាន​ទំហំ​ស្មើ​គ្នា​ត្រូវ​បង្ហាញ​តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម) ។

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ប៉ុន្តែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​សម្រាំង​វេទិកា​ដែល​ទាក់ទង ។

en: Description and guidelines for forums within this container.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា និង​គោលការណ៍​ណែនាំ​សម្រាប់​វេទិកា​ក្នុង​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​នេះ ។

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តាម​លំដាប់​ឡើង​តាម​ទំហំ (ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​មាន​ទំហំ​ស្មើ​គ្នា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម) ។

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
km: ការ​លុប​វេទិកា ឬ​ប្រអប់​ក៏​នឹង​លុប​នូវ​វេទិកា​រង​របស់​វា​ដែរ បើសិនជា​មាន ។ ដើម្បី​លុប​ប្រកាស​ក្នុង​វេទិកា​នេះ សូម​មើល​ <a href="@content">ការ​គ្រប់គ្រង​មាតិកា</a> ដំបូង ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Default number of forum topics displayed per page.
km: ចំនួន​ប្រធានបទ​វេទិកា​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ។

en: Default display order for topics.
km: លំដាប់​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​លំនាំដើម ។

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
km: ប្រអប់​ជាទូទៅ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ប៉ុន្តែ​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ខាងក្នុង​ប្រអប់ ឬ​វេទិកា​បាន​ផងដែរ ។

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
km: វេទិកា​អាចត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ឬ​ក៏​នៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក ឬ​វេទិកា​ផ្សេង​ទៀត ។

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូមមើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី <a href="@forum">ម៉ូឌុល​វេទិកា</a> ។

en: Forum topic
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​​

en: You are not allowed to post new content in the forum.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រកាស​មាតិកា​ថ្មី​​នៅ​ក្នុង​វេទិកា​​ទេ ។

en: Manages the display of online help.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​បង្ហាញ​របស់​ជំនួយ​លើ​បណ្ដាញ ។

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
km: ទំព័រ​នេះ​ផ្តល់​នូវ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​នៃ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​អាច​បក​ប្រែ​បាន​ដែល​មាន ។ Drupal បង្ហាញ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​អាច​បកប្រែ​បាន​ជា​ក្រុម​អត្ថបទ  ម៉ូឌុល​អាច​កំណត់​ក្រុម​អត្ថបទ​បន្ថែម​ដែល​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​អាច​បកប្រែ​បាន​ផ្សេង​ទៀត ។ ដោយសារ​តែ​ក្រុម​អត្ថបទ​ផ្តល់​នូវ​វិធីសាស្ត្រ​ក្នុង​ការ​ដាក់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​ទាក់ទងគ្នា​​ជា​ក្រុម ពួក​វា​​ជា​ញឹកញាប់​ត្រូវ​បាន​គេ​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្តោតទៅ​លើ​​កិច្ច​​ប្រឹងប្រែង​បកប្រែ​លើ​តំបន់​ជាក់លាក់​នៃ​ចំណុច​ប្រទាក់ Drupal ។

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
km: ចំណាំថា​ឯកសារ <em>.po</em> នៅ​ក្នុង​កញ្ចប់​​​បកប្រែត្រូវ​បាន​នាំចូល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ (បើ​សិន​មាន​) ពេល​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បើក​ ឬ​ពេល​ភាសា​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។ ដោយសារ​តែ​ទំព័រ​នេះ​អនុញ្ញាតតែ​ការ​នាំចូល​ឯកសារ​ <em>.po</em> មួយ​ក្នុង​មួយ​ពេល​នោះ វា​ប្រហែល​ជា​កាន់​តែ​ងាយ​ស្រួល​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក និង​ស្រង់កញ្ចប់​​​បកប្រែ​ចេញ​ទៅកាន់ថត​​​ដំឡើង Drupal របស់​អ្នក និង​<a href="@language-add">​បន្ថែម​ភាសា</a> (ដែល​នាំចូល​ឯកសារ <em>.po</em> ទាំងអស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ក្នុង​​កញ្ចប់) ។ កញ្ចប់​​​បកប្រែ​អាច​រកបាន​សម្រាប់​ទាញយក​នៅ​លើ​​<a href="@translations">ទំព័រ​​បកប្រែ Drupal </a>​។

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
km: ទំព័រ​នេះ​នាំ​ចេញ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ឯកសារ​នាំ​ចេញ​អាច​ស្ថិត​ក្នុង​ទម្រង់​  (<em>.po</em>) ​វត្ថុ​ចល័ត Gettext ដែល​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ខ្សែ​អក្សរ​ដើម​ និង​ការ​បក​ប្រែ​ (ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចែក​រំលែក​ជា​មួយ​អ្នក​ផ្សេង​)  ឬ​ស្ថិត​ក្នុង​ទម្រង់​ (<em>.pot</em>) ​ពុម្ព​វត្ថុ​ចល័ត​  Gettext ដែល​រួម​បញ្ចូល​តែ​ខ្សែ​អក្សរ​ដើម​ប៉ុណ្ណោះ  (ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​បង្កើត​ការ​បក​ប្រែ​ថ្មី​ជា​មួយ​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ Gettext ) ។

en: Built-in interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ជាប់

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
km: ភាសា​លំនាំដើម​របស់​គណនី​នេះ​សម្រាប់​អ៊ីមែល និង​ភាសា​ដែល​ចូលចិត្ត​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: This account's default language for e-mails.
km: ភាសា​លំនាំដើមរបស់​គណនី​នេះ​សម្រាប់​អ៊ីមែល ។

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
km: ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ផ្លូវដែល​បាន​កំណត់​​សម្រាប់​ភាសា​ជាក់​លាក់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​និច្ច​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្ហាញ​ទំព័រ​នេះ​ក្នុង​ភាសា​នោះ​ ព្រម​ទាំង​​មាន​អាទិភាព​ជាង​​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយរបស់​ផ្លូវដែល​បាន​កំណត់​​សម្រាប់​ <em>ភាសា​ទាំង​អស់​</em> ។

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: អនុញ្ញាត​ការ​​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើសិនជា​បាន​អនុញ្ញាត វាល​ជម្រើស​ភាស​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សំណុំបែបបទ​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a>​មួយ ។ បើសិនជា​មិនបាន​អនុញ្ញាត ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​មិន​រង​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ ។

en: Configure languages for content and the user interface.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធភាសា​សម្រាប់​មាតិកា និង​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ ។

en: Translate the built in interface and optionally other text.
km: បកប្រែ​ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​មាន​ស្រាប់ និង​អត្ថបទ​ផ្សេង​ទៀត (ស្រេចចិត្ត) ។

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
km: បន្ថែម​ភាសា​ដែល​មាន​មុខងារ​គ្រប់គ្រង និង​អនុញ្ញាត​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ​ទៅជា​ភាសា​ផ្សេងទៀត​ក្រៅ​ពី​អង់គ្លេស ។

en: Submission form settings
km: ការ​កំណត់​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដាក់​ស្នើ

en: This content type does not have a title field.
km: ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​មិនមាន​វាល​ចំណង​ជើង​ទេ ។

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​<em>គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង</em> នឹង​អាច​បដិសេធ​ជម្រើស​ទាំង​នេះ​បាន ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: The human-readable name %name is already taken.
km: ឈ្មោះ​ %name ​ដែល​មនុស្ស​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​យក​ហើយ​ ។

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
km: តើ​អ្នក​ពិត​​ជា​ចង់លុប​ប្រភេទមាតិកា %type ឬ ?

en: Added content type %name.
km: ប្រភេទមាតិកា %name ដែល​បាន​បន្ថែម ។

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
km[0]: បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​ប្រភេទ​មាតិកា​នៃ​ប្រកាស @count ពី %old-type ទៅ %type ។

en: Number of posts on main page
km: ចំនួន​ប្រកាស​លើ​ទំព័រ​មេ

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដថា​អ្នក​ពិតជាចង់​បង្កើត​សិទ្ធិ​លើ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​ឡើងវិញ ?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
km: សកម្មភាព​នេះ បង្កើត​​សិទ្ធិទាំងអស់​​ឡើងវិញ​​នៅ​លើ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​អាច​ជា​ដំណើរការ​វែង ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិនត្រូវ​បាន​ធ្វើ​វិញ​ទេ ។

en: language
km: ភាសា​

en: An error occurred and processing did not complete.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង ហើយ​ការ​ដំណើរការ​មិន​បាន​បញ្ចប់ ។

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
km: កំណែ​ដែល​បាន​តម្រឹម​នៃ​ប្រកាស​របស់​អ្នក​បង្ហាញ​នូវ​អ្វី​ដែល​ប្រកាស​របស់​អ្នក​មើល​ទៅ​ដូចនៅ​ពេល​ត្រូវ​បាន​ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មេ​ ឬ​ពេល​ត្រូវ​បាន​នាំចេញ​សម្រាប់ប្រមូល​ ។<span class="no-js">អ្នក​អាច​បញ្ចូល​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន "&lt;!--break--&gt;" (ដោយ​គ្មាន​សម្រង់) ដើម្បី​​​លៃ​តម្រូវ​កន្លែង​ដែល​ប្រកាស​របស់​អ្នក​ត្រូវ​ពុះ ។</span>

en: Copy of the revision from %date.
km: ច្បាប់​ថត​ចម្លង​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %date ។

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​ដាក់​ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​ទៅ​កាន់​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %revision-date ។

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %revision-date នៃ @type %title ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: @type: reverted %title revision %revision.
km: @type ៖ បាន​ត្រឡប់ %title ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ %revision ។

en: The content access permissions need to be rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
km: <strong>កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក</strong> ពេល​បាន​ចូល ទស្សនា <a href="@admin">ផ្នែក​​​គ្រប់គ្រង</a> ដែល​អ្នក​អាច <a href="@config">ប្ដូរ​តាម​បំណង និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ</a> /strong> បន្ទាប់មក ទស្សនា <a href="@modules">បញ្ជី​ម៉ូឌុល</a> ហើយ​បើក​លក្ខណៈ​ពិសេស​ដែល​សម​នឹង​តម្រូវ​ការ​ជាក់លាក់​របស់​អ្នក ។ អ្នក​អាច​រក​ម៉ូឌុល​បន្ថែម​ក្នុង <a href="@download_modules">ផ្នែក​ទាញយក​ម៉ូឌុលរបស់​ Drupal​</a> ។គ្រប់​ទ្រង់ទ្រាយ​ទាំងអស់​នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
km: <strong>បើក​​មុខងារ​បន្ថែម</strong> បន្ទាប់មក ទស្សនា​<a href="@modules">បញ្ជី​ម៉ូឌុល</a> ហើយ​បើក​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​សម​នឹង​តម្រូវ​ការ​ជាក់លាក់​របស់​អ្នក ។ អ្នក​អាច​រក​ម៉ូឌុល​បន្ថែម​ក្នុង <a href="@download_modules">ផ្នែក​ទាញយក​ម៉ូឌុលរបស់​ Drupal​</a> ។

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
km: <strong>ប្ដូរ​ការ​រចនា​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នកតាម​បំណង</strong> ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ "រូបរាង និង​មុខងារ" នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក សូម​ទស្សនា <a href="@themes">ផ្នែក​ស្បែក</a> ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ពី​ស្បែក​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ស្បែក​ដែល​បាន​រួម​បញ្ចូល ឬ​ទាញ​យក​ស្បែក​បន្ថែម​ពី​<a href="@download_themes">ផ្នែក​ទាញ​យក​ស្បែក​របស់ Drupal​</a> ។

en: Rebuilding content access permissions
km: ស្ថាបនា​សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​មាតិកា​ឡើង​វិញ

en: Content permissions have been rebuilt.
km: សិទ្ធិ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​មិន​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Add content type
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Revert to earlier revision
km: ត្រឡប់​ទៅ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​មុន​ៗ

en: Delete earlier revision
km: លុប​ការពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​មុនៗ

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
km: អនុញ្ញាត​​ឲ្យ​ដាក់ស្នើ​មាតិកា​ទៅ​តំបន់​បណ្ដាញ និង​បង្ហាញ​​នៅលើ​ទំព័រ ។

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
km: ដើម្បី​ប្រើ​លេខ​សម្គាល់​ចំហ​ ជា​ដំបូង​អ្នក​ត្រូវ​តែ​បង្កើត​អត្តសញ្ញាណ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​លេខ​សម្គាល់​ចំហ​ឯកជន ឬ​សាធារណៈ ។ បើសិនជា​អ្នក​គ្មាន OpenID សូម​រក​មើល​នៅ​ក្នុង<a href="@openid-providers">ក្រុមហ៊ុន​ផ្តល់​ជា​សាធារណៈ​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ</a> ។ អ្នក​អាច​រកបាន​បន្ថែ​ម​ទៀត​អំពី OpenID នៅ<a href="@openid-net">តំបន់​បណ្តាញ​នេះ</a> ។

en: OpenID identities
km: អត្តសញ្ញាណ OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​ដោយ​ប្រើ OpenID ។

en: The alias %alias is already in use in this language.
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ %alias កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ជា​ភាសា​នេះ ។

en: The alias has been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ។

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ឈ្មោះ​ផ្លូវ​ក្លែងក្លាយ %title ឬ ?

en: Filter aliases
km: ត្រង​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
km: <p>បញ្ចូល​ផ្លូវ​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ដែល​បាន​អម​​ដោយ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ថ្មី ។</p>

en: URL aliases
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ផ្លូវ URL របស់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ដោយ​ដាក់​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ពួក​វា ។

en: Edit alias
km: កែ​សម្រួល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Delete alias
km: លុប​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Add alias
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Allows users to rename URLs.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ URL ។

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
km: <a href="@drupal">Drupal.org</a>ផ្តល់<a href="@php-snippets">ឧទាហរណ៍​ខ្លះ​នៃ​ PHP</a> ឬ​អ្នក​អាច​បង្កើត​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ជាមួយ​នឹង​បទពិសោធន៍​ខ្លះៗ​លើ​ PHP និង​ចំណេះដឹង​ពីប្រព័ន្ធ Drupal ។

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
km: អ្នក​អាច​ប្រកាស​កូដ PHP ។ អ្នក​គួរ​រួម​បញ្ចូល​ស្លាក &lt;?php ?&gt; ។

en: Using custom PHP code
km: ប្រើ​កូដ PHP ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
km: កូដ​ PHP ផ្ទាល់​ខ្លួន​អាច​ត្រូវ​បានបង្កប់​ក្នុង​ប្រភេទ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​ខ្លះ​ដោយ​រួម​បញ្ចូល​នូវ​ប្រកាស និង​ប្លុក ។ ខណៈ​ពេល​បង្កប់​កូដ PHP ក្នុង​ប្រកាស ឬ​ប្លុក​គឺជា​លក្ខណ​​ពិសេស​ដែល​មាន​អនុភាព និង​បត់បែន ​នៅពេល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​អ្នកប្រើ​ដែល​ជឿ​ទុកចិត្ត​ជាមួយ​នឹង​បទពិសោធន៍ PHP វាគឺជា​ហានិភ័យ​សុវត្ថិភាព​ដ៏​ចំបង និង​មាន​គ្រោះថ្នាក់​នៅ​ពេល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម្បី​តែ​កំហុស​តូចមួយ​​ក្នុង​ពេល​ប្រកាស​កូដ PHP ក៏​អាច​ធ្វើឲ្យ​ខូច​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដោយ​ចៃដន្យ​ផងដែរ ។

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
km: បើសិនជា​អ្នក​មិន​ច្បាស់​​​នឹង​ PHP  SQL ឬ Drupal ជៀសវាង​ប្រើ​កូដ PHP ផ្ទាល់​ខ្លួន​ក្នុង​ប្រកាស ។ ការ​ពិសោធ​ជាមួយ​នឹង​ PH អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក​ខូច  មិន​អាច​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ឬ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះពាល់​សុវត្ថិភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ​តែ​ម្តង​ ។

en: Notes:
km: ចំណាំ ៖

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
km: ចងចាំ​ថា​ត្រូវ​ត្រួតពិនិត្យ​ជួរ​នីមួយ​ៗ​ទ្វេ​ដង​សម្រាប់​កំហុស​វាក្យសម្ពន្ធ​ និង​តក្ក<strong>មុន​ពេល</strong>រក្សា​ទុក ។

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
km: សេចក្តី​ថ្លែងការណ៍​ត្រូវ​តែ​បញ្ចប់​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ជាមួយសញ្ញា ; ។

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
km: អថេរ​សកលដែល​​បាន​ប្រើ​ក្នុង​កូដ​ PHP របស់​អ្នក​ចាប់​យក​តម្លៃ​របស់​ពួកវា​បន្ទាប់​ពី​ស្គ្រីប​របស់​អ្នក​ប្រតិបត្តិ ។

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
km: <code>register_globals</code> ត្រូវ​ <strong>បាន​បិទ​</strong> ។ បើ​អ្នក​ត្រូវ​ការ​ប្រើ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​ ត្រូវ​យល់​ និង​ប្រើ​មុខ​ងារ​នៅ​ក្នុង​ <a href="@formapi">  API នៃ​ទម្រង់​ Drupal </a> ។

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
km: ប្រើ<code>បោះពុម្ព</code>ឬ<code>ត្រឡប់</code>សេចក្តី​ថ្លែងការណ៍​ក្នុង​កូដ​របស់​អ្នក​ទៅ​មាតិកា​ទិន្នផល ។

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
km: អភិវឌ្ឍ និង​សាកល្បង​កូដ​ PHP របស់​អ្នក​ដោយ​ប្រើ​ស្គ្រីប​សាកល្បង​ដាច់​ដោយ​ឡែក និង​គំរូ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​មុន​ពេល​បញ្ចេញ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​ផលិតកម្ម ។

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
km: ពិចារណា​ថា​រួមបញ្ចូល​កូដ PHP ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​ម៉ូឌុល​ជាក់លាក់ ឬ​ឯកសារ<code>template.php</code>ជាជាង​បង្កប់​វា​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅក្នុង​ប្រកាស ឬ​ប្លុក ។

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
km: ត្រូវ​ដឹងថា​លទ្ធភាព​បង្កប់​កូដ​ PHP ក្នុង​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​តម្រង PHP ។ បើសិនជា​ម៉ូឌុល​នេះ​ត្រូវ​បាន​បិទ ឬ​លុប ប្លុក និង​ប្រកាស​ដែល​មាន​ PHP បង្កប់​អាច​បង្ហាញ​ជាជាង​ប្រតិបត្តិ​កូដ​ PHP ។

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
km: ឧទាហរណ៍​មូលដ្ឋាន ៖ <em>ការ​បង្កើត​ប្លុក "ស្វាគមន៍" ដែល​ស្វាគមន៍​អ្នក​ទស្សនា​ជាមួយ​នឹង​សារ​សាមញ្ញ ។</em>

en: PHP evaluator
km: កម្មវិធី​វាយ​​តម្លៃ PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
km: ប្រតិបត្តិ​បំណែក​នៃ​កូដ​ PHP ​។ ការ​ប្រើ​ប្រាស់​តម្រង​នេះ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បានដាក់​​កម្រិតចំពោះ​តែ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ប៉ុណ្ណោះ​ !

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
km: អនុញ្ញាត​កូដ PHP ដែលបាន​បង្កប់/​បំនែក​កូដ​  PHP ឲ្យ​គេ​វាយ​តម្លៃ។

en: Total votes: @votes
km: សំឡេង​ឆ្នោត​សរុប​ ៖ @votes

en: Most recent poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ​ថ្មីៗ

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
km: <em>ការ​ស្ទង់​មតិ</em> គឺ​ជា​សំណួរ​ជាមួយ​នឹង​បណ្តុំ​​ចម្លើយ​តប​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន ។ <em>ការ​ស្ទង់មតិ</em> ពេល​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្កើត វា​នឹង​ផ្តល់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នូវ​ការ​រាប់​ចំនួន​ឆ្នោត​ដែល​បាន​ទទួល​សម្រាប់​ចម្លើយ​តប​នីមួយៗ ។

en: Poll status
km: ស្ថានភាព​​​ស្ទង់មតិ

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
km: ពេល​បិទ​ការ​ស្ទង់​មតិ​រួច ភ្ញៀវ​នឹង​មិន​អាច​បោះឆ្នោត​ឲ្យ​វា​ទៀត​ឡើយ ។

en: After this period, the poll will be closed automatically.
km: បន្ទាប់​ពី​រយៈពេល​នេះ ការ​ស្ទង់មតិ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Negative values are not allowed.
km: តម្លៃ​អវិជ្ជមាន​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឡើយ ។

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
km: ការ​បោះឆ្នោត​របស់​អ្នក​មិន​អាច​កត់​ត្រា​បាន​ទេ​ព្រោះ​អ្នក​មិន​បាន​ជ្រើស​ជម្រើស​ណាមួយ ។

en: Vote count
km: ចំនួន​ការ​បោះឆ្នោត

en: Polls
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Profile fields have been updated.
km: វាល​ទម្រង់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
km: គ្មាន​វាល​ក្នុង​ប្រភេទ​នេះ ។ បើសិនជា​ប្រភេទ​នេះ​នៅតែ​ទទេ​ពេល​រក្សាទុក វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ ។

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
km: ឈ្មោះ​វាល ។ ឈ្មោះ​សំណុំ​បែបបទ​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ ប៉ុន្តែ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ខាង​ក្នុង​កូដ HTML និង URL ។
    ទាល់តែ​អ្នក​ដឹង​ពី​អ្វី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​យ៉ាង​ខ្ពស់​ថា អ្នក​ដាក់​បុព្វបទ​ឈ្មោះ​សំណុំ​បែបបទ​ជាមួយ <code>profile_</code> ដើម្បី​ចៀសវៀង​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច​ឈ្មោះ​ជាមួយ​វាល​ផ្សេង​ទៀត ។ ដក​ឃ្លា ឬ​តួ​អក្សរ​ពិសេស​ផ្សេង​លើកលែង (-) និង (_) ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ។ ឈ្មោះ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ "profile_favorite_color" or ប្រហែល​គ្រាន់​តែ​ជា "profile_color" ។

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
km: បញ្ជី​ជម្រើស​ទាំងអស់​ ។ ដាក់​ជម្រើស​ដែល​ចែក​ដោយ​បន្ទាត់​។ ឧទហរណ៍ ជម្រើស​ដូច​ជា​ "red", "blue", "green" ។ល។​

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
km: វាល​ទម្រង់​ដែល​បាន​លាក់ អាច​ចូល​ដំណើរ​ការ​បាន​តែ​អ្នក​គ្រប់គ្រង ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ។

en: Private field, content only available to privileged users.
km: វាល​ឯកជន មាន​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​អាច​មើលឃើញ​មាតិកា​បាន ។

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
km: វាល​សាធារណៈ មាតិកា​កា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទម្រង់ ប៉ុន្តែ​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​លើ​ទំព័រ​បញ្ជី​សមាជិក​ឡើយ ។

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
km: វាល​សាធារណៈ ។ មាតិកា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទម្រង់ ហើយ​មិន​មាន​ទំព័រ​បញ្ជី​សមាជិក​ឡើយ ។

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
km: ទម្ងន់​កំណត់​លំដាប់​ដែល​វាល​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​ត្រូវ​បង្ហាញ ។ វាល​ស្រាល​ជាង "អណ្ដែត​ឡើង" ទៅ​កាន់​កំពូល​នៃ​ប្រភេទ ។

en: Form will auto-complete while user is typing.
km: ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​នឹង​បំពេញ​ស្វ័យប្រវត្តិ ខណៈ​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​វាយ ។

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
km: ដើម្បី​សុវត្ថិភាព​ ការ​បំពេញ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ​ បើ​សិន​អ្នក​ប្រើ​មិន​ចូល​ដំណើរ​ការ​ដល់​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
km: ឈ្មោះ​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដែល​បានបញ្ជាក់​មាន​តួអក្សរ​មិន​ត្រឹមត្រូវមួយ​ ឬ​​ច្រើន ។ ចន្លោះ ឬ​តួអក្សរ​ពិសេស​ផ្សេងៗ​ទៀត លើក​លែង​តែសញ្ញា (-) និងសញ្ញា (_) មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ។

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
km: ឈ្មោះ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ត្រូវ​បាន​បម្រុងទុក​សម្រាប់​ឲ្យ Drupal ប្រើ ។

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​ដែល​បានបញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ត្រូវ​បានបម្រុង​ទុក​សម្រាប់​ប្រើ​ដោយ​ Drupal ។

en: The specified title is already in use.
km: ចំណង​ជើង​​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ ។

en: The specified name is already in use.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ ។

en: A hidden field cannot be required.
km: វាល​ដែល​លាក់​មិនអាច​ទាមទារ​បានទេ ។

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
km: វាល​ដែល​លាក់​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​មើល​ឃើញ​លើ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​នៃ​ការ​ចុះឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ។

en: The field has been created.
km: បាន​បង្កើត​វាល ។

en: Are you sure you want to delete the field %field?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​លុប​វាល %field នេះ ឬ ?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិនអាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​ទេ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ប្រើ​បាន​បញ្ចូល​តម្លៃ​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ​នៅ​ក្នុងទម្រង់​របស់​ពួកវា​ ធាតុ​ទាំង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ដែរ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ដោយ​អ្នក​ប្រើ ជំនួស​ឲ្យលុប​វាល​ដែល​អ្នក​ចង់ <a href="@edit-field">កែសម្រួល​វាល​នេះ</a> ហើយ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ទៅ​វាល​ទម្រង់​ដែល​បាន​លាក់ ដូច្នេះ​វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ចូលដំណើរការ​តែ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The field %field has been deleted.
km: វាល %field ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Profile field %field added under category %category.
km: បាន​បន្ថែម​វាល​ទម្រង់​ %field ជាប្រភេទ​ %category ។

en: Profile field %field deleted.
km: វាល​ទម្រង់​ %field ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: User list
km: បញ្ជី​អ្នក​ប្រើ

en: single-line textfield
km: វាល​អត្ថបទ​មួយ​ជួរ

en: multi-line textfield
km: វាល​អត្ថបទ​ច្រើន​ជួរ

en: checkbox
km: ប្រអប់​ធីក

en: list selection
km: ជម្រើស​​បញ្ជី

en: freeform list
km: បញ្ជី​ទម្រង់​សេរី

en: Author information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​អ្នក​និពន្ធ

en: Link to full user profile
km: ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ទម្រង់​ពេញលេញ​របស់អ្នកប្រើ​

en: Profile fields to display
km: វាល​ទម្រង់​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
km: ជ្រើស​វាល​ទម្រង់​មួយ​ណា​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ប្លុក ។ មាន​តែ​វាល​ដែលបាន​កំណត់​ជា​សាធារណៈ​នៅ​ក្នុង​ <a href="@profile-admin">ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វាល​ទម្រង់</a> អាច​ប្រើបាន ។

en: View full user profile
km: មើល​អ្នក​ប្រើ​ជា​ទម្រង់​ពេញលេញ

en: About %name
km: អំពី %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
km: ដាក់​ធាតុ​នីមួយៗ ​លើ​​បន្ទាត់​​បំបែក ឬ​សញ្ញា , ។ HTML មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ​។

en: The value provided for %field is not a valid URL.
km: តម្លៃ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ចំពោះ %field មិន​មែន​ជា URL ​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Create customizable fields for your users.
km: បង្កើត​វាល​ដែល​អាច​ប្ដូរ​តាម​បំណង​បាន​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក ។

en: Profile category autocomplete
km: បំពេញ​ប្រភេទ​ទម្រង់​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Edit field
km: កែ​សម្រួល​វាល

en: Delete field
km: លុប​វាល

en: Profile autocomplete
km: បំពេញ​ទម្រង់​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Supports configurable user profiles.
km: គាំទ្រ​ទម្រង់​អ្នកប្រើ​ដែល​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន ។

en: The index will be rebuilt.
km: លិបិក្រម​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ ។

en: Indexing status
km: កំពុង​ធ្វើ​លិបិក្រម​ស្ថានភាព

en: Indexing throttle
km: កំពុង​ធ្វើ​លិបិក្រម​បិទបើក

en: Number of items to index per cron run
km: ចំនួន​ធាតុ​ដើម្បី​ធ្វើ​លិបិក្រម​ក្នុង​ការ​រត់ cron មួយ

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
km: ចំនួន​ធាតុ​អតិបរមា​ដែល​បាន​ធ្វើ​លិបិក្រម​នៅ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​នីមួយ​ៗ​នៃ​ <a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ​ cron </a> ។ ប្រសិនបើ​​ចាំបាច់ ត្រូវ​តែ​កាត់​បន្ថយ​ចំនួន​ធាតុ​ដើម្បី​រារាំង​ការ​អស់​ពេល​ និង​កំហុស​អង្គ​ចងចាំ​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​​ធ្វើ​លិបិក្រម ។

en: Indexing settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ធ្វើ​លិបិក្រម

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
km: <p><em>ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការកំណត់​ខាងក្រោម នឹង​បង្ក​ឲ្យ​លិបិក្រម​តំបន់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​ឡើងវិញ ។ ការ​ស្វែងរក​លិបិក្រម​មិន​ត្រូវ​បាន​ជម្រះ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ប្រព័ន្ធ ដើម្បី​ឆ្លុះ​បញ្ចាំង​ការ​កំណត់​ថ្មី ។ ការ​ស្វែងរក​នឹង​បន្ត​ធ្វើការ ប៉ុន្តែ​មាតិកា​ថ្មី នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​លិបិក្រម​ឡើយ រហូត​ដល់​មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​លិបិក្រម​ឡើងវិញ ។</em></p><p><em>ការ​កំណត់​លំនាំដើម គួរ​តែ​សមរម្យ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​ភាគច្រើន ។</em></p>

en: Minimum word length to index
km: ប្រវែង​ពាក្យ​អប្បបរមា ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
km: ចំនួន​តួ​អក្សរ​ដែល​ពាក្យ​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម ។ ការ​កំណត់​ទាប​ជាង មាន​ន័យ​ថា​ធ្វើ​ឲ្យ​ជួរ​លទ្ធផល​ការ​ស្វែងរក​ប្រសើរ ប៉ុន្តែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ធំ​ជាង ។ សំណួរ​ស្វែងរក​ត្រូវ​តែ​មាន​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​មាន​ទំហំ​នេះ (ឬ​វែង​ជាង) ។

en: Simple CJK handling
km: ការ​ដោះស្រាយ​ CJK ធម្មតា

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​អនុវត្ត​ភាសា​ចិន​ធម្មតា/ជប៉ុន/កូរេ tokenizer ដែល​ផ្អែក​លើ​លំដាប់​ត្រួត​គ្នា ។ បិទ​វា​បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​ជាមុន​ខាង​ក្នុង​ជំនួស ។ វា​មិន​មាន​អនុភាព​លើ​ភាសា​ផ្សេង​ទៀត ។

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
km: ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ថែទាំ​លិបិក្រម​នៃ​ពាក្យ​ដែល​បាន​រកឃើញ​ក្នុង​មាតិកា​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក ។ ដើម្បី​ស្ថាបនា និង​ថែទាំ​លិបិក្រម​នេះ​តម្រូវ​ឲ្យ​មាន<a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ cron</a> ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។ ឥរិយាបថ​ធ្វើ​លិបិក្រម​អាច​ត្រូវ​បាន​លៃ​តម្រូវ​ដោយ​ប្រើ​ការ​កំណត់​ខាងក្រោម ។

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Top search phrases
km: ឃ្លា​ស្វែងរក​កំពូល

en: View most popular search phrases.
km: មើល​ឃ្លា​ស្វែងរក​ពេញ​និយម​បំផុត ។

en: Enables site-wide keyword searching.
km: បើក​ស្វែងរក​ពាក្យ​គន្លឹះ​ទូទាំង​បណ្ដាញ ។

en: Total page generation time
km: ពេល​វេលា​បង្កើត​ទំព័រ​សរុប

en: %time ms
km: %time មិ.វិ.

en: Top pages in the past %interval
km: ទំព័រ​កំពូល​ក្នុង %interval មុន

en: Top visitors in the past %interval
km: អ្នក​ទស្សនា​ញឹកញាប់ជាង​គេ​​នៅ %interval មុន

en: Top referrers in the past %interval
km: ភាគី​យោង​សំខាន់​ជាង​គេ​​កាល​ %interval មុន

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
km: ចុះ​កំណត់​ហេតុរាល់​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការទំព័រ ។ ទាមទារ​សម្រាប់​ស្ថិតិភាគី​យោង ។

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
km: ធាតុ​កំណត់ហេតុ​ដំណើរការ​ចាស់ៗ (រួម​បញ្ចូល​ស្ថិតិ​ភាគី​យោង) នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ (តម្រូវ​ឲ្យ​មាន​<a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ cron</a> ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។)

en: Content viewing counter settings
km: ការ​កំណត់​ការ​រាប់​មាតិកា​ដែល​បាន​មើល

en: Count content views
km: រាប់​ការ​មើល​មាតិកា

en: Increment a counter each time content is viewed.
km: បង្កើន​ការ​រាប់​គ្រប់​ពេល​ដែល​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
km: ការ​កំណត់​ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ស្ថិតិ​ដែល Drupal នឹង​រក្សាទុក​អំពី​​តំបន់​បណ្ដាញ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ជាក់លាក់​បន្ថែម សូម​មើល<a href="@statistics">ស្ថិតិ​តំបន់​បណ្ដាញ</a> ។

en: This page displays the site's most recent hits.
km: ទំព័រ​នេះ​បង្ហាញ​ការ​ចូល​ទស្សនា​ថ្មី​បំផុត​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
km: ទំព័រ​នេះ​បង្ហាញ​ភាគី​យោង​ខាងក្រៅ​ទាំងអស់ ឬ​សេចក្តី​យោង​ខាងក្រៅ​ទៅ​មក​កាន់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
km: ពេល​អ្នក​ហាម​អ្នក​ទស្សនា អ្នក​រារាំង​អាសយដ្ឋាន​ IP របស់​អ្នក​ទស្សនា​មិន​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។ មិន​ដូច​ជា​ការ​ទប់ស្កាត់​អ្នក​ទស្សនា​នោះ​ទេ ការ​ហាម​អ្នក​ទស្សនា​ធ្វើការ​​សូម្បី​តែ​ចំពោះ​អ្នកប្រើ​អនាមិក ។ នេះ​ត្រូវ​បាន​គេ​និយម​ប្រើ​បំផុត​ដើម្បី​ទប់​ស្កាត់​កម្មវិធី​បង្កប់​មាន​ប្រពល​លក្ខណៈ​ទាញយក​ធនធាន ឬកម្មវិធី​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​លើ​អ៊ីនធឺណិត ។

en: Popular content
km: មាតិកា​ពេញនិយម

en: How many content items to display in "all time" list.
km: ចំនួន​ធាតុ​មាតិកា​ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី "គ្រប់​ពេល" ។

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
km: ចំនួន​ធាតុ​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញនៅ​ក្នុង​បញ្ជី "​បាន​មើល​ថ្មីៗ" ។

en: Today's:
km: ថ្ងៃ​នេះ​គឺ ៖

en: All time:
km: គ្រប់​ពេល​ ៖

en: Last viewed:
km: ​បាន​មើល​ចុងក្រោយ ៖

en: View pages that have recently been visited.
km: មើល​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ទស្សនា​បច្ចុប្បន្ន ។

en: View pages that have been hit frequently.
km: មើល​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចុច​ញឹកញាប់ ។

en: Top visitors
km: អ្នក​ចូលទស្សនា​ឆ្នើម​

en: View visitors that hit many pages.
km: មើល​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​ចុច​ទំព័រ​ច្រើន ។

en: Top referrers
km: ភាគី​យោង​ឆ្នើម

en: View top referrers.
km: មើល​ភាគី​យោង​ឆ្នើម

en: View access log.
km: មើល​កំណត់​ហេត​​​ចូល​ដំណើរ​ការ ។

en: Track page visits
km: តាមដាន​ការ​ទស្សនា​ទំព័រ

en: Logs access statistics for your site.
km: ចូល​ដំណើរការ​កំណត់ហេតុ​ស្ថិតិ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ​។

en: Logs and records system events to syslog.
km: ចុះកំណត់ហេតុ និង​កត់ត្រា​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​ទៅ​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: User pictures in posts
km: រូបភាពអ្នកប្រើ នៅ​ក្នុង​សេចក្ដីប្រកាស

en: User pictures in comments
km: រូបភាពអ្នកប្រើ នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់

en: Shortcut icon
km: រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់

en: Logo image settings
km: ការកំណត់​រូបភាព​របស់​ឡូហ្គោ

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
km: បើ​បិទបើក រូប​តំណាង​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: Use the default logo
km: ប្រើ​រូបសញ្ញា​លំនាំដើម

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ស្បែក​ប្រើ​ឡូហ្គោ​ដែល​បាន​ផ្តល់​ជាមួយ​វា ។

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឯកសារ ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ជា​ឯកសារ​រូប​សញ្ញា​របស់​អ្នកជំនួស​រូប​សញ្ញា​លំនាំ​ដើម ។

en: Upload logo image
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡូហ្គោ​ឡើង

en: Shortcut icon settings
km: ការ​កំណត់​រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
km: រូប​តំណាង​ផ្លូវកាត់​របស់​អ្នក ឬ 'favicon' ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​របារ​អាសយដ្ឋាន​ និង​ចំណាំ​នៃ​កម្មវិធី​រុករក​ភាគ​ច្រើន ។

en: Use the default shortcut icon.
km: ប្រើ​រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់​លំនាំ​ដើម ។

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
km: ធីក​ទីនេះ បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ស្បែក​ប្រើ​រូប​តំណាង​ផ្លូវ​កាត់​លំនាំ​ដើម ។

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​រូបភាព​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ជា​រូប​តំណាង​ផ្លូវកាត់​លំនាំ​ដើម ។

en: Upload icon image
km: ផ្ទុក​រូបភាព​រូប​តំណាង​ឡើង

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
km: បើ​អ្នក​មិន​មាន​ឯកសារ​ចូល​ដំណើរ​ការ​ផ្ទាល់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទេ ប្រើ​វាល​នេះ​ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង​រូប​តំណាង​ផ្លូវកាត់ ។

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
km: @module (<span class="admin-missing">បាត់</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
km: ម៉ូឌុលដូច​​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​​ទាំង​ស្រុង​ពី​​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ហើយ​<em>ទិន្ន័យ​ទាំងអស់​ពី​ម៉ូឌុល​ទាំងនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាត់</em>!

en: Confirm uninstall
km: អះអាង​ការ​លុប

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ជាមួយ​អ្វី​ដែល​បាន​លុប​ខាងលើ​ឬ ?

en: No modules selected.
km: គ្មាន​ម៉ូឌុល​បានជ្រើស ។

en: The selected modules have been uninstalled.
km: ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ជ្រើស​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: The name of this website.
km: ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
km: បាវចនា​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក ជួរ​ស្លាក ឬ​ពាក្យ​ស្លោក (ជា​ញឹកញាប់​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្បែរ​ចំណងជើង​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ) ។

en: Default 403 (access denied) page
km: ទំព័រ 403 លំនាំដើម (ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ)

en: Default 404 (not found) page
km: ទំព័រ 404 លំនាំដើម (រកមិនឃើញ)

en: Caches cleared.
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ត្រូវ​បាន​ជម្រះ ។

en: Select an image processing toolkit
km: ជ្រើស​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ដំណើរ​ការ​រូបភាព​

en: Number of items in each feed
km: ចំនួន​ធាតុ​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Default number of items to include in each feed.
km: ចំនួន​ធាតុ​លំនាំដើម​សម្រាប់​រួម​បញ្ចូល​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ

en: Feed content
km: មាតិកា​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Titles plus teaser
km: ចំណង​ជើង​បូក​ចំណោទ​បញ្ហា

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
km: ការកំណត់​សាកល​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​លំនាំដើម​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ក្នុង​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយៗ ។

en: Cron ran successfully.
km: Cron បាន​រត់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Cron run failed.
km: Cron រត់​បរាជ័យ ។

en: No modules are available to uninstall.
km: គ្មាន​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​លុប​ទេ ។

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
km: ស្បែក​នេះ​តម្រូវ​ឲ្យ​មាន​កំណែ PHP @php_required ហើយ​មិន​ឆប​គ្នា​ជាមួយកំណៃ PHP !php_version ។

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
km: ទំព័រ​នេះ​បង្ហាញ​អ្នក​ពី​ភារកិច្ច​​​គ្រប់គ្រង​ទាំងអស់​ដែល​មាន​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​នីមួយៗ ។

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
km: <p>ជម្រើស​នេះ​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ទាំងមូល ឆ្លង​កាត់​គ្រប់​​ស្បែក​ទាំងអស់ ។ ទាល់​តែ​វា​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ដោយ​ស្បែក​ជាក់លាក់​ការ​កំណត់​ទាំង​​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។</p>

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
km: ប្លុក<em>ប្រដាប់ដោយ Drupal</em> គឺ​ជា​តំណ​ស្រេចចិត្ត​ទៅ​កាន់​គេហ​ទំព័រ​នៃ​គម្រោង​ Drupal ។ ខណៈពេល​ដែល​ពិតជា​គ្មាន​តម្រូវ​ការដែល​តំបន់​បណ្តាញ​មាន​ផ្នែក​សំខាន់​តំណ​នេះ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្ហាញ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ Drupal ។

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
km: នៅ​ទីនេះ​អ្នក​អាច​ស្វែង​រក​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​ខ្លីៗ​នៃ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក​ ក៏​ដូចជា​បញ្ហា​ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​​ពី​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។ វា​អាច​មាន​ប្រយោជន៍​ក្នុង​ការ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​ព័ត៌មាន​នេះ​ទៅ​ក្នុង​សំណើ​គាំទ្រ​ដែល​ដាក់​លើ​វេទិកា​គាំទ្រ​របស់​ drupal.org និង​ជួរ​បញ្ហា​របស់​គម្រោង ។

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
km: ការ​ជ្រើស​ស្បែក​ផ្សេង​នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបរាង និង មុខងារ​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Powered by Drupal
km: ដំណើរ​ការ​ដោយ​​ Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
km: មិនអាច​លុប​ឯកសារ​បណ្តោះអាសន្ន "%path" បានទេ ខណៈពេល​សម្រាំង​សំណល់

en: select different theme
km: ជ្រើស​ស្បែក​ផ្សេង​ទៀត

en: Compact mode
km: របៀប​តូច​ចង្អៀត

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
km: ប្រាប់ Drupal ពី​កន្លែង​ដែល​ត្រូវ​ស្ដារ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង និង​របៀប​ដែល​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​ចូល​ដំណើរ​ការ ។

en: Image toolkit
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍​រូបភាព

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
km: ជ្រើស​ប្រអប់​​ឧបករណ៍​រូបភាព​​​ណា​មួយ​​ត្រូវ​ប្រើ ប្រសិន​បើ​​អ្នក​បាន​ដំឡើង​ប្រអប់​​ឧបករណ៍​​ស្រេចចិត្ត ។

en: RSS publishing
km: ការ​បោះពុម្ពផ្សាយ RSS

en: Date and time
km: កាល​បិរច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា

en: Date and time lookup
km: ការ​រកមើល​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

en: Enable or disable clean URLs for your site.
km: បិទ ឬបើក​ URL ស្អាត​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Clean URL check
km: ជម្រះ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
km: យក​របាយការណ៍​ស្ថានភាព​អំពី​ប្រតិបត្តិការ​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក និង​បញ្ហា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​មួយ​ចំនួន ។

en: -1 (Unlimited)
km: -១ (គ្មាន​ដែន​កំណត់​)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
km: ការ​ដំឡើង PHP របស់​អ្នក​ចាស់​ពេក ។ Drupal ត្រូវ​ការ​យ៉ាង​ហោចណាស់ PHP កំណែ %version ។

en: PHP register globals
km: ចុះឈ្មោះ PHP សាកល

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
km: <em>ចុះឈ្មោះ​សាកល</em> ត្រូវ​បាន​បើក ។ Drupal តម្រូវ​ឲ្យ​បិទ​សេចក្តី​បង្គាប់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នេះ ។ តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​អាច​មិន​មាន​សុវត្ថិភាពទេ​ពេល​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត <em>ចុះឈ្មោះ​សាកល</em> ។ សៀវភៅ​ដៃ PHP មាន​ការណែនាំ​អំពី​ <a href="http://php.net/configuration.changes">របៀប​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ</a>។

en: Enabled ('@value')
km: បាន​បើក ('@value')

en: PHP memory limit
km: ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
km: ពិចារណា​ការ​បង្កើន​ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ PHP របស់​អ្នក​ទៅ %memory_minimum_limit ដើម្បី​ការពារ​កំហុស​ក្នុង​ដំណើរការ​ដំឡើង ។

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
km: ពិចារណា​បង្កើន​ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ PHP របស់​អ្នក​ទៅ %memory_minimum_limit ដើម្បី​ជួយ​ការពារ​កំហុស​ក្នុង​ដំណើរការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
km: អាស្រ័យ​លើ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​អ្នក Drupal អាច​ដំណើរការ​ជាមួយ​ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ PHP %memory_limit ។ ទោះជា​យ៉ាង​ណា​ក៏ដោយ ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ PHP %memory_minimum_limit ឬ​លើស​នេះ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ជាពិសេស​ប្រសិនបើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ប្រើ​ម៉ូឌុល​ផ្ទាល់​ខ្លួន​បន្ថែម ឬ​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ចែកចាយ ។

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
km: បង្កើន​ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ ដោយ​កែសម្រួល​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ memory_limit ក្នុង​ឯកសារ %configuration-file ហើយ​បន្ទាប់​មក​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ឡើងវិញ​ (ឬ​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ឬ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​បង្ហោះ សម្រាប់​ជា​ជំនួយការ) ។

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
km: ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ឬ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​បង្ហោះ សម្រាប់​ជា​ជំនួយ​ដល់​ការ​បង្កើន​ព្រំដែន​អង្គ​ចងចាំ​ PHP របស់​អ្នក ។

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល <a href="@url">តម្រូវការ Drupal </a> ។

en: Not protected
km: មិន​បានការពារ

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
km: ឯកសារ %file មិន​ត្រូវ​បាន​ការពារ​ពី​ការ​កែប្រែ ហើយ​​​អាច​បណ្ដាល​ឲ្យ​​គ្រោះថ្នាក់​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សិទ្ធិ​របស់​ឯកសារ​ទៅ​ជា​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​នៅ​លើ​បណ្តាញ​សម្រាប់​ <a href="@cron-handbook">ការងារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ cron </a> ។

en: Cron has not run recently.
km: ថ្មីៗ​នេះ Cron មិន​ដំណើរការ​ទេ ។

en: Cron maintenance tasks
km: ភារកិច្ច​ថែទាំ Cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
km: អ្នក​អាច​<a href="@cron">រត់ cron ដោយ​ដៃ</a> ។

en: The directory %directory is not writable.
km: ថត %directory មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
km: អ្នក​​ត្រូវ​​កំណត់​ថត​ត្រឹមត្រូវ​នៅ <a href="@admin-file-system">ទំព័រ​​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ</a> ឬ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សិទ្ធិ​របស់​ថត​បច្ចុប្បន្ន ដូច្នេះ​វា​​​អាច​សរសេរ​បាន​ហើយ ។

en: Writable (<em>public</em> download method)
km: អាច​សរសេរ​បាន (វិធីសាស្ត្រ​ទាញយក<em>សាធារណៈ</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
km: អាចសរសេរ​បាន (វិធីសាស្ត្រ​ទាញ​យក<em>ឯកជន</em>)

en: Database updates
km: បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
km: ម៉ូឌុល​​មួយ​ចំនួន​ មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​គ្រោងការណ៍​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​ដំឡើង ។ អ្នក​គួរតែ​ដំណើរការ <a href="@update">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ</a> ភ្លាមៗ ។

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
km: ស្គ្រីប update.php អាច​ចូល​ដំណើរការ​បាន​សម្រាប់​អ្នក​រាល់​គ្នា​ដោយ​គ្មាន​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​ជា​ហានិភ័យ​សុវត្ថិភាព ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្លាស់ប្ដូរ​តម្លៃ $update_free_access ក្នុង​ settings.php របស់​អ្នក​ត្រឡប់​ទៅ​ FALSE វិញ ។

en: Access to update.php
km: ចូល​ដំណើរការ update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្ដាញ​ទូទៅ​សម្រាប់​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Reset to alphabetical
km: កំណត់​ឡើងវិញ​ទៅ​តាម​លំដាប់​អក្សរក្រម

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
km: ពាក្យ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​លំដាប់​ឡើង​តាម​ភាព​សំខាន់ ។

en: Weight value must be numeric.
km: តម្លៃ​ភាព​សំខាន់​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ ។

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ទេ​អ្នក​ចង់​កំណត់​វាក្យស័ព្ទ %title ឡើងវិញ​ទៅ​ជា​តាម​លំដាប់​អក្សរក្រម ?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
km: ការ​កំណត់​វាក្យស័ព្ទ​ឡើងវិញ​នឹង​បោះបង់​ការ​ធ្វើ​លំដាប់​ផ្ទាល់ខ្លួន​ទាំងអស់ ហើយ​តម្រៀប​ធាតុ​ជា​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម ។

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
km: កំណត់វាក្យស័ព្ទ %name ឡើងវិញ​ទៅ​តាម​លំដាប់​អក្សរ​ក្រម ។

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
km: ការបកប្រែ​បំណែក​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង​ជាមួយ​សំណុំ​ការ​បកប្រែ ។ សំណុំ​ការបកប្រែ​នីមួយៗ​មាន​ប្រភព​ប្រកាស​មួយ និង​ចំនួន​បកប្រែ​ណាមួយ​​ក្នុង​<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​</a>​ណាមួយ ។ ការ​បកប្រែ​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ថា​ទាន់​សម័យ ឬ​ហួស​សម័យ​ផ្អែក​លើ​ថាតើ​ប្រភព​ប្រកាស​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​ដែរ​ឬ​អត់ ។

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: បើក​គាំទ្រ​ច្រើន​ភាសា​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ បើអនុញ្ញាត​ វាល​ជម្រើស​ភាសា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​កែសម្រួល ដែល​អនុញ្ញត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​ភាសា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម<a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a> ។ អ្នក​អាច​បើក​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ផងដែរ ដែល​អាច​ឲ្យ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ដែល​បាន​បកប្រែ​ទៅ​ភាសា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​​ណាមួយ ។ បើសិនជា​បិទ ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជាមួយ​ភាសា​លំនាំដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់នឹង​មិន​ទទួល​ឥទ្ធិពល​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ជម្រើស​នេះ​ទេ ។

en: Translation settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បកប្រែ

en: Flag translations as outdated
km: ដាក់ទង់​ការ​បកប្រែ​ជា​ហួស​សម័យ

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សំខាន់ ដែល​មានន័យថា​ការ​បកប្រែ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព អ្នក​អាច​ដាក់​ទង់​ការ​បកប្រែ​ទាំងអស់​នៃ​ប្រកាស​នេះ​ជា​ហួសសម័យ ។​ នេះ​នឹង​មិន​ផ្លាស់ប្ដូរ​លក្ខណសម្បត្តិ​ផ្សេង​ទៀត​នៃ​ប្រកាស​ទាំង​នោះ​ឡើយ ដូចជា​ថា​តើ​ពួកវា​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព ឬ​អត់ ។

en: This translation needs to be updated
km: ត្រូវតែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​បកប្រែ​នេះ

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
km: ពេល​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធីក ការ​បកប្រែ​នេះ​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ពីព្រោះ​ប្រភព​ប្រកាស​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។ ដោះ​ធីក ពេល​ការ​បកប្រែ​​ទាន់សម័យ​ម្ដងទៀត ។

en: Content translation
km: ការបកប្រែ​មាតិកា

en: Allows content to be translated into different languages.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​គេ​បកប្រែ​មាតិកា​ទៅជា​ភាសា​ផ្សេង​។

en: Unknown release date
km: មិន​ស្គាល់​កាលបរិច្ឆេទ​ការចេញផ្សាយ​

en: Last checked: @time ago
km: បាន​ពិនិត្យ​មើល​ចុងក្រោយ ៖ @time កន្លង​ទៅ

en: Last checked: never
km: ការពិនិត្យ​ចុងក្រោយ ៖ គ្មាន

en: Includes: %includes
km: រួម​បញ្ចូល ៖ %includes

en: Disabled modules
km: បាន​បិទ​ម៉ូឌុល

en: Disabled themes
km: បាន​បិទ​ស្បែក

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
km: ជ្រើស​ថា​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក​ការ​ចេញផ្សាយ​ថ្មី​ដោយ​នៃ​ស្បែក និង​ម៉ូឌុល​ដែល​អ្នក​បាន​ដំឡើង​ថ្មីៗ​នេះ​ ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ញឹកញាប់​ប៉ុណ្ណា ។

en: E-mail notification threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​នៃ​ការ​ជូន​ដំណឹង​តាម​អ៊ីមែល

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​បាន​ លុះត្រាតែ​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ ឬ​ត្រូវ​បាន​ជូន​ដំណឹង​អំពី​កំណែ​ក្រោយ​ៗ​ទាំង​អស់​ ។ ប្រសិនបើ​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​ស្នូល​ Drupal ​ឬ​របស់​ស្បែក​ និង​ម៉ូឌុល​​ដែល​បាន​ដំឡើង​ណា​មួយ​របស់​អ្នក​ ជានិច្ចកាល​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក នឹង​បោះ​ពុម្ព​សារ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <a href="@status_report">របាយ​ការណ៍​ស្ថាន​ភាព​</a> ​ហើយនិង​បង្ហាញ​សារ​កំហុស​ផង​ដែរ​នៅ​លើ​ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង ប្រសិនបើ​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព ។

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
km: ទីនេះ​អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​សម្រាប់​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ដែល​បាន​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។ ចំណាំ​ថា​ម៉ូឌុល​ ឬ​ស្បែក​នីមួយៗ គឺជា​ផ្នែក​នៃ "គម្រោង" ដែល​អាច ឬ​មិន​អាច​មាន​ឈ្មោះ​ដូចគ្នា ហើយ​អាច​រួមបញ្ចូល​ស្បែក ឬ​ម៉ូឌុល​ច្រើន​ក្នុង​វា ។

en: Module and theme update status
km: ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​សុវត្ថិភាព​សម្រាប់​ស្បែក ឬ​ម៉ូឌុល​របស់​អ្នកមួយ ឬ​ច្រើន ។ ដើម្បី​ធានា​សុវត្ថិភាព​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក អ្នក​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ជា​បន្ទាន់ ។

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
km: មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​សម្រាប់​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​របស់​អ្នកមួយ ឬ​ច្រើន ។ ដើម្បី​ធានា​ប្រតិបត្តិការ​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក អ្នក​គួរ​តែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឲ្យ​បាន​លឿន​តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន ។

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
km: យក​របាយការណ៍​ស្ថានភាព​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​សម្រាប់​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ដែល​បាន​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
km: ភ្ញៀវ​អាច​បង្កើត​គណនី ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
km: ទាមទារ​ការ​អះអាង​អ៊ីមែល ពេល​អ្នក​ទស្សនា​បង្កើត​គណនី

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
km: បើសិនជា​បាន​ធីក​ប្រអប់​នេះ អ្នកប្រើ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​ទាមទារ​ឲ្យ​ធ្វើ​ឲ្យ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​មាន​សុពលភាព​មុន​ពេល​ចូល​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បានផ្តល់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បង្កើត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ ។ បើសិនជា​មិន​បាន​ធីក អ្នកប្រើ​នឹង​ចូល​ភ្លាម​បន្ទាប់​ពី​ចុះ​ឈ្មោះ ហើយ​អាច​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដោយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ពួកគេ​អំឡុងពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: User registration guidelines
km: គោលការណ៍​ណែនាំ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​លើ​​សំណុំបែបបទ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ហើយ​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ជួយ ឬ​ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Welcome, new user created by administrator
km: សូម​ស្វាគមន៍ ! អ្នកប្រើ​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
km: ប្តូរ​តាមបំណង​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​គណនី​សមាជិក​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នកគ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, no approval required
km: សូមស្វាគមន៍ ! មិនតម្រូវ​ឲ្យមាន​ការ​អនុម័ត​ទេ

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
km: ប្តូរ​តាម​បំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​នៅ​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​ដែល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់​ព្រ​ម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។

en: Welcome, awaiting administrator approval
km: សូមស្វាគមន៍ ! កំពុង​រងចាំ​ការយល់​ព្រម​ពី​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
km: ប្តូរតាមបំណងនូវ​​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​ពេល​ចុះឈ្មោះ ពេល​មិន​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការយល់ព្រម​គ្រប់គ្រង ។

en: Password recovery email
km: អ៊ីមែល​សង្គ្រោះ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
km: ប្តូរ​​សារ​អ៊ីមែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ដែល​ចង់​ស្នើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​តាម​បំណង ។

en: Account activation email
km: អ៊ីមែល​ការធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
km: បើក និង​ប្តូរ​តាមបំណង​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម (ពេល​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​សកម្ម​នៅលើ​តំបន់បណ្តាញ​ដែល​ទាមទារ​ឲ្យ​មាន​ការ​យល់ព្រមពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង) ។

en: Notify user when account is activated.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ។

en: Account blocked email
km: គណនី​បាន​ទប់ស្កាត់​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
km: បើក និង​ប្តួរ​នូវ​សារ​អ៊ីមែលត្រូវ​​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​តាម​បំណង ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Notify user when account is blocked.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Account deleted email
km: គណនី​បាន​លុប​អ៊ីមែល

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
km: បើក និងប្តូរ​នូវ​​សារ​អ៊ីមែល​​តាម​បំណង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Notify user when account is deleted.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នកប្រើ​ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Signature support
km: ការ​គាំទ្រ​ហត្ថលេខា

en: Picture support
km: ​គាំ​ទ្រ​រូបភាព

en: Picture maximum dimensions
km: វិមាត្រ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
km: វិមាត្រ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Picture maximum file size
km: ទំហំ​ឯកសារ​រូបភាព​អតិបរមា

en: Maximum file size for pictures, in kB.
km: ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​សម្រាប់​រូបភាព គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: Picture guidelines
km: គោលការណ៍ណែនាំ​រូបភាព

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ក្នុង​​សំណុំ​បែប​បទ​​​​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង ដោយ​បន្ថែម​ពី​លើ​គោលការណ៍​ណែនាំ​លំនាំដើម ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​ក្នុង​ការ​ជួយ ឬ ណែនាំ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក ។

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
km: ឈ្មោះ​សម្រាប់​តួ​នាទី​នេះ ។ ឧទាហរណ៍ ៖ "អន្តរការី", "គណៈកម្មការបោះពុម្ពផ្សាយ", "ស្ថាបនិកតំបន់បណ្ដាញ" ។

en: The role has been renamed.
km: តួនាទី​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ ។

en: The role has been deleted.
km: បាន​លុប​តួនាទី ។

en: E-mail new password
km: ផ្ញើ​ពាក្យសម្ងាត់​ថ្មី

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
km: សូមអភ័យ​ទោស %name មិន​ត្រូវ​បាន​ទទួល​ស្គាល់​ជា​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ទេ ។

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
km: ការ​ណែនាំ​ការ​កំណត់​ពាក្យ​ឡើង​វិញ​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: %name has been deleted.
km: %name ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: You must enter a username.
km: អ្នកត្រូវតែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើមួយ ។

en: The username cannot begin with a space.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ដកឃ្លា​បានទេ ។

en: The username cannot end with a space.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិនអាច​បញ្ចប់​ដោយ​ដកឃ្លា​បានទេ ។

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិន​អាច​មាន​ដក​ឃ្លា​ច្រើន​ជាប់​គ្នា​បាន​ឡើយ ។

en: The username contains an illegal character.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មាន​តួអក្សរ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ %name វែង​ពេក ៖ វា​ត្រូវ​តែ​មាន​តួ​អក្សរ %max ឬ​តិច​ជាង​នេះ ។

en: You must enter an e-mail address.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មួយ ។

en: Who's online
km: អ្នក​​​នៅ​លើ​បណ្តាញ

en: User list length
km: ប្រវែង​បញ្ជី​អ្នកប្រើ

en: Enter the password that accompanies your username.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​អម​នឹង​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​របស់​អ្នក ។

en: Signature settings
km: ការ​កំណត់​ហត្ថលេខា

en: Delete picture
km: លុប​រូបភាព

en: Check this box to delete your current picture.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​លុប​រូបភាព​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក ។

en: Unblock the selected users
km: មិន​ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Block the selected users
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
km: ទំព័រ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកគ្រប់គ្រង​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ថ្មី ។ អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នកប្រើ និង​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​តែ​មាន​តែមួយ ។

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
km: បញ្ចូល​លំនាំ​សាមញ្ញ ("*" អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​តួ​អក្សរ​ជំនួស) ដើម្បី​ស្វែងរក​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល ។ ឧទាហរណ៍​គេ​អាច​ស្វែងរក "br" ហើយ Drupal អាច​បង្ហាញ​ត្រឡប់​នូវ​ពាក្យ "brian", "brad" និង "brenda@example.com" ។

en: Deleted user: %name %email.
km: លុប​អ្នកប្រើ​ ៖%name %email ។

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
km: កំណត់​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​លក្ខណៈ​ពិសេស​ដោយ​ជ្រើស​សិទ្ធិ​សម្រាប់​តួ​នាទី ។

en: Edit role
km: កែសម្រួល​តួនាទី

en: Manages the user registration and login system.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​ចុះឈ្មោះ​របស់​អ្នក​ប្រើ និង​ប្រព័ន្ធ​ចូល ។

en: Garland
km: កម្រង​ផ្កា

en: Run the clean URL test
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​​ URL ​ស្អាត

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
km: ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​សំកាំង​កណ្តុរ​នៅ​ពី​លើ​រូប​ភាព​ ។

en: Progress indicator
km: ទ្រនិច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព

en: Bar with progress meter
km: របារ​ដែល​មាន​ម៉ែត្រ​វឌ្ឍនភាព

en: The file upload failed. %upload
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឯក​សារ​ឡើង ។ %upload

en: URL to file
km: URL ​ទៅ​ឯកសារ

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
km: កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បានកើត​ឡើង ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទំនង​ជា​​លើស​ទំហំ​​ (@size) ឯកសារ​អតិបរមា​ ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​គាំ​ទ្រ​ ។

en: Starting upload...
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម​ផ្ទុក​ឡើង​...

en: Uploading... (@current of @total)
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​... (@current of @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នកអាច​បង្ហាញនូវ​​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​បណ្ណាល័យ​ដែល​ទាម​ទារ​ទេ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​ uploadprogress PECL </a> (ដែល​ពេញ​ចិត្ត​ជាង​) ​ឬ​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញនូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ដោយ​ប្រើ​ APC RFC ១៨៦៧ ។ ចំណាំ​ថា​មាន​តែ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​តែ​ម្តង​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​​ឲ្យ​ប្រើ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​  uploadprogress PECL</a> បើ​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន​ ។

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​មិន​អាច​​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ។ វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​ទាម​ទារ​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ PHP ​ជា​មួយ​ mod_php ​ហើយ​មិន​មែន​ជា​ FastCGI ទេ ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​តាម​រយៈ​ APC ប៉ុន្តែ​​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ ។ បន្ថែម​ <code>apc.rfc ១៨៦៧ = ១</code> ទៅ​កាន់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ php.ini ​របស់​អ្នក​ ។ ជា​ជំនួស​ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a> ដែល​គាំ​ទ្រ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ព្រម​គ្នា​ច្រើន​ជាង​មួយ ។

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC ១៨៦៧</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a>)

en: Upload progress
km: វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់

en: @size KB
km: @size គីឡូ​បៃ​

en: @size MB
km: @size មេកា​បៃ

en: @size GB
km: @size ​ជីកា​បៃ​

en: @size TB
km: @size តេរ៉ា​បៃ

en: @size PB
km: @size ​ផេតា​បៃ

en: @size EB
km: @size ​អ៊ិចហ្សា​បៃ

en: @size ZB
km: @size ​ហ្សេតតា​បៃ

en: @size YB
km: @size យ៉ូតតា​បៃ

en: All messages
km: សារ​ទាំង​អស់

en: (empty)
km: (ទទេ)

en: Text format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: No new posts
km: គ្មាន​ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Sticky topic
km: ប្រធានបទ​ដែល​ពិបាក​ដោះស្រាយ

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
km: ឯកសារ​ដំឡើង %filename មាន​កំហុស ​៖ "msgctxt" ដែលមិន​ត្រូវ​បាន​រំពឹង​ទុកនៅ​លើបន្ទាត់ %line ​​។

en: The name of the site.
km: ឈ្មោះ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Region settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Format string
km: ខ្សែ​អក្សរ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Are you sure you want to remove the format %format?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ទ្រង់​ទ្រាយ​ %format ចេញ​ឬ​ ?

en: Removed date format %format.
km: បាន​យក​ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ​ %format ចេញ ។

en: Add format
km: បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Allow users to add additional date formats.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​បន្ថែម​ ។

en: Delete date format
km: លុប​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Allow users to delete a configured date format.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​លុប​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ ។

en: Configure date formats for each locale
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​សម្រាប់​មូលដ្ឋាន​នីមួយ​ៗ​

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Slate
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ​បេក្ខជន​បោះឆ្នោត

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: - Select a field type -
km: - ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ -

en: - Select a widget -
km: - ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក -

en: Type of data to store.
km: ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ ។

en: Form element to edit the data.
km: ធាតុ​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដែល​ត្រូវ​កែ​សម្រួល​ទិន្នន័យ​ ។

en: - Select an existing field -
km: - ជ្រើស​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ -

en: Field to share
km: វាល​ត្រូវ​ចែក​រំលែក​

en: Add new field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add new field: you need to provide a field name.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​វាល​ ។

en: Add new field: you need to select a field type.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ ។

en: Add new field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុក្រាហ្វិក​ ។

en: Add new field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Add existing field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add existing field: you need to select a field.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​វាល​ ។

en: Add existing field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក ។

en: Add existing field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: @type: @field (@label)
km: @type​ ៖ @field (@label)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
km: វាល​ %field ​ជាប់​សោ​ ហើយ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កែ​សម្រួល​ទេ​ ។

en: Maximum number of values users can enter for this field.
km: ចំនួន​តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​អ្នក​ប្រើ​អាច​បញ្ចូល​សម្រាប់​វាល​នេះ​បាន​ ។

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
km: '​គ្មាន​ដែន​កំណត់​' ​នឹង​ផ្តល់​នូវ​ប៊ូតុង​ 'បន្ថែម​ទៀត​' ​ដូច្នេះ​អ្នក​ប្រើ​អាច​បន្ថែម​តម្លៃ​បានកាន់​តែ​​ច្រើន​តាម​ដែល​ពួក​គេ​ពេញ​ចិត្ត​ ។

en: %name must be an integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​ ។

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Only numbers are allowed in %field.
km: មាន​តែ​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​ %field ។

en: Regional settings
km: ការ​កំណត់​តំបន់

en: Rotate
km: បង្វិល

en: Page top
km: ផ្នែក​ខាង​លើ​ទំព័រ

en: Page bottom
km: ផ្នែក​ខាង​ក្រោម​ទំព័រ

en: Hello <strong>@username</strong>
km: សួស្តី​ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់

en: width @width
km: ទទឹង​ @width

en: height @height
km: កម្ពស់​ @height

en: upscaling allowed
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
km: ចៃដន្យ​រវាង​ -@degrees&deg ​និង​ @degrees&deg

en: Sidebar first
km: របារ​ចំហៀង​មុន

en: Database is encoded in UTF-8
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជា UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
km: Drupal មិន​អាច​កំណត់​ការ​អ៊ិនកូដ​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅជា UTF-8 បាន​ទេ

en: PostgreSQL has initialized itself.
km: PostgreSQL បាន​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ។

en: Structure
km: រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Created role of name: @name, id: @rid
km: បាន​បង្កើត​តួនាទី​របស់​ឈ្មោះ ៖ @name, id ៖ @rid

en: User %name successfully logged in.
km: អ្នក​ប្រើ​ %name ​បាន​ចូល​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ ។

en: Raw "@raw" found
km: បាន​រក​ឃើញដើម​ "@raw"

en: Raw "@raw" not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ដើម​ "@raw"

en: "@text" found
km: បាន​រក​ឃើញ "@text"

en: "@text" not found
km: រក​មិន​ឃើញ "@text"

en: Pattern "@pattern" found
km: បាន​រក​ឃើញ​លំនាំ​ "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
km: រក​មិន​ឃើញ​លំនាំ​ "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
km: បាន​ធីក​វាល​ប្រអប់​ធីក​ @id ។

en: Checkbox field @id is not checked.
km: មិន​បាន​ដាក់​ធីក​វាល​ប្រអប់​ធីក​ @id ​។

en: Verbose message
km: សារ​បរិយាយ

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
km: ជ្រើស​​សាក​ល្បង​ ​ឬ​ក្រុម​សាក​ល្បង​ដែល​អ្នក​ចង់​ដំណើរ​ការ​ រួច​ចុច​លើ​ <em>ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង</em> ។

en: All (@count)
km: (@count) ទាំង​អស់

en: Pass (@count)
km: (@count) ជោគ​ជ័យ

en: Fail (@count)
km: (@count) បរាជ័យ

en: Return to list
km: ត្រឡប់​ទៅ​បញ្ជី

en: Clear results after each complete test suite run
km: ជម្រះ​លទ្ធ​ផល​បន្ទាប់​ពី​​​បញ្ចប់​​ដំណើរ​ការឈុត​សាក​ល្បង​​រួច

en: Provide verbose information when running tests
km: ផ្តល់​ព័ត៌មាន​បរិយាយ​ នៅ​ពេល​ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
km: ទិន្នន័យ​បរិយាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះ​ពុម្ព​មក​ជា​មួយការ​បញ្ជាក់​​ស្តង់​ដារ​ និង​​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​សម្រាប់​ការ​បំបាត់​កំហុស​ ។ ទិន្នន័យ​បរិយាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​រវាង​ពេល​នៃ​ការ​ដំណើរឈុត​សាក​ល្បង​នីមួយ​ៗ​ ។ លទ្ធ​ផល​ទិន្នន័យបរិយាយ​មាន​ភាព​លម្អិត​បំផុត ហើយ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បំបាត់​កំហុស​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
km: ការ​កំណត់​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ HTTP ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​រុក​រក​ SimpleTest ​អំឡុង​ពេល​ធ្វើ​ការ​សាក​ល្បង​ ។ មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​ នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្តាញ​ទាម​ទារ​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ HTTP ​ជា​ចម្បង​ ។

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
km: @pass, @fail, @exception, និង​ @debug

en: The test run did not successfully finish.
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​មិន​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ទេ ។

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
km: ជម្រះ​​លទ្ធផល​ត្រូវ​បាន​បិទ ហើយ​តារាង​លទ្ធផល​សាក​ល្បងនឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ជម្រះ​ទេ​ ។

en: No leftover tables to remove.
km: គ្មាន​តារាង​នៅ​សល់​ត្រូវ​យក​ចេញ​ទេ​ ។

en: 1 debug message | @count debug messages
km[0]: សារ​បំបាត់​កំហុស​ ១

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
km[0]: បាន​យក​លទ្ធផល​សាក​ល្បង​ ១ ចេញ ។

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
km[0]: បាន​យក​តារាង​នៅ​សល់​ ១ ចេញ ។

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
km[0]: បាន​យក​ថត​បណ្តោះ​អាសន្ន​ ១​ ចេញ ។

en: Test result
km: លទ្ធផល​សាក​ល្បង

en: View result of tests.
km: មើល​លទ្ធផល​សាក​ល្បង ។

en: Comment permalink
km: តំណ​អចិន្ត្រៃយ៍​នៃ​មតិយោបល់​

en: !site_name blogs
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ !site_name

en: Search block
km: ប្លុក​ស្វែង​រក

en: Edit style
km: កែ​សម្រួល​រចនា​ប័ទ្ម

en: Delete style
km: លុប​រចនា​ប័ទ្ម

en: Check for updates of disabled modules and themes
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​ស្បែក និង​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​បិទ

en: Fetcher
km: កម្មវិធី​ទៅ​យក

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
km: សិទ្ធិ​នេះ​ត្រូវ​បានទទួល​បន្ត​ពី​តួនាទី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Seven
km: ប្រាំ​ពីរ

en: Highlighted content
km: មាតិកា​ដែល​បាន​បន្លិច​

en: Submitted by !username on !datetime
km: បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​ !username ​នៅ​ថ្ងៃ​ !datetime

en: Administer forums
km: គ្រប់​គ្រងវេទិការ

en: Cancel account
km: បោះ​បង់​គណនី

en: Secondary menu
km: ម៉ឺនុយ​រង

en: Administrator role
km: តួនាទី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង

en: No revision
km: គ្មាន​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: @number comments per page
km: មតិ​យោបល់​ @number ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Requires a title
km: ទាម​ទារ​ចំណង​ជើង

en: Private files
km: ឯកសារ​ឯកជន

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: Other blocks
km: ប្លុក​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: The unique ID of the comment.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​មតិយោបល់​ ។

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នៃ​កុំព្យូទ័រ​ដែល​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ពី ។

en: The name left by the comment author.
km: ឈ្មោះ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិយោបល់​ ។

en: The email address left by the comment author.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​មតិ​យោបល់​ ។

en: The home page URL left by the comment author.
km: URL ​នៃ​គេហ​ទំព័រ​ដែល​បន្សល់​ដោយ​អ្នក​និពន្ធមតិយោបល់​ ។

en: The formatted content of the comment itself.
km: មាតិកា​នៃ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: The URL of the comment.
km: URL ​នៃ​មតិ​យោបល់​ ។

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: The URL of the comment's edit page.
km: URL  នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​មតិយោបល់​ ។

en: The date the comment was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ចេញ​ផ្សាយ​មតិយោបល់​ ។

en: The comment's parent, if comment threading is active.
km: មេ​របស់​មតិ​យោបល់​ បើ​សិន​ការ​ដាក់​មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​សកម្ម​ ។

en: The node the comment was posted to.
km: ថ្នាំង​ដែល​មតិយោបល់​​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​ ។

en: The author of the comment, if they were logged in.
km: អ្នក​និពន្ធ​មតិយោបល់​ បើ​សិន​ពួក​វា​ត្រូវ​បានចូល​ ។

en: The number of comments posted on a node.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ ។

en: New comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ប្រកាស​លើ​ថ្នាំង​ចាប់​តាំង​ពី​អ្នក​អាន​បាន​មើល​វា​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The unique ID of the node's latest revision.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ជា​លើក​ចុង​ក្រោយ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Translation set ID
km: លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​បក​ប្រែ

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​កំណែ​ជា​ភាសា​ដើម​របស់​ថ្នាំង​នេះ​ បើ​សិន​កំណែ​មួយ​មាន​ ។

en: The type of the node.
km: ប្រភេទ​ថ្នាំង​ ។

en: The human-readable name of the node type.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ប្រភេទ​ថ្នាំង​ដែល​មនុស្ស​អាច​អាន​បាន​ ។

en: The language the node is written in.
km: ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជា​ភាសា ។

en: The URL of the node.
km: URL ​នៃ​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the node's edit page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: The date the node was most recently updated.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: The author of the node.
km: អ្នក​និពន្ធ​ថ្នាំង ។

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ចោល​លើ​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll winner
km: អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The winning poll answer.
km: ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner votes
km: សំឡេង​ឆ្នោត​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ​

en: The number of votes received by the winning poll answer.
km: ចំនួន​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​បាន​ទទួល​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: Poll winner percent
km: ភាគ​រយ​នៃ​អ្នក​ឈ្នះ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
km: ភាគ​រយ​នៃ​សំឡេង​ឆ្នោត​ដែល​ទទួល​បាន​ដោយ​ចម្លើយ​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ឈ្នះ ។

en: The length of time the poll node is set to run.
km: រយៈ​ពេល​ដែល​ថ្នាំង​ស្ទង់​មតិ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ ។

en: The number of visitors who have read the node.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​បាន​អាន​ថ្នាំង​ ។

en: The number of visitors who have read the node today.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​អាន​ថ្នាំង​ថ្ងៃ​នេះ​ ។

en: Last view
km: មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ

en: The date on which a visitor last read the node.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ទស្សនា​អាន​ថ្នាំង​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The slogan of the site.
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The administrative email address for the site.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​គ្រប់​គ្រង​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The URL of the site's front page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ ។

en: Login page
km: ទំព័រ​ចូល

en: The URL of the site's login page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ចូល​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The unique ID of the uploaded file.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ ។

en: The name of the file on disk.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​លើ​ថាស​ ។

en: The size of the file, in kilobytes.
km: ទំហំ​ឯកសារ​គិត​ជា​គីឡូបៃ ។

en: The web-accessible URL for the file.
km: URL ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចូលបាន​​ដោយ​បណ្តាញ ។

en: The date the file was most recently changed.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរឯកសារ​ថ្មី​ៗ​នេះ ។

en: The user who originally uploaded the file.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​តាម​លក្ខណៈ​ដើម​ ។

en: The unique ID of the taxonomy term.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ពាក្យចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy term.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy term.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
km: ចំនួន​ថ្នាំង​ដែល​ត្រូវ​បាន​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាំង​ ។

en: The URL of the taxonomy term.
km: URL ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
km: វាក្យសព្ទ​ដែល​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​ ។

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
km: ពាក្យ​មេ​នៃ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ បើ​សិន​ពាក្យ​មាន​ ។

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The name of the taxonomy vocabulary.
km: ឈ្មោះ​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ស្រេច​ចិត្ត​នៃ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
km: ចំនួន​ថ្នាំង​ដែល​បាន​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ពាក្យ​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: Term count
km: រាប់​ចំនួន​ពាក្យ

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
km: ចំនួន​ពាក្យដែល​ស្ថិត​នៅ​ជា​មួយ​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់ ។

en: The unique ID of the user account.
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The login name of the user account.
km: ឈ្មោះ​ចូល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The email address of the user account.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នៃ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The URL of the account profile page.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​ទម្រង់​គណនី ។

en: The url of the account edit page.
km: url ​នៃ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​គណនី ។

en: The date the user last logged in to the site.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​បាន​ចូល​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: The date the user account was created.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Your OpenID
km: OpenID​ របស់​អ្នក

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
km: OpenID ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​​ភ្ជាប់​ទៅគណនី​របស់​អ្នក​បន្ទាប់​ពី​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ហើយ​ ។

en: Main page content
km: មាតិកា​ទំព័រ​មេ

en: You are not allowed to access this page.
km: អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Authorize file system changes
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: It appears you have reached this page in error.
km: វា​បង្ហាញ​ថា​អ្នក​បាន​មក​ដល់​ទំព័រ​នេះ​ទាំង​មានកំហុស ។

en: Cron could not run because an invalid key was used.
km: Cron ​មិន​អាច​ដំណើរ​ការ​បាន​ទេ​ ពីព្រោះ​បាន​ប្រើ​សោ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
km: Cron ​មិន​អាច​ដំណើរការ​បាន​ទេ ពី​ព្រោះ​តំបន់​បណ្តាញ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ​ ។

en: Default country
km: ប្រទេស​លំនាំ​ដើម​

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
km: ពិនិត្យ​មើល​សារ​កំហុស ហើយ​ <a href="!url">បន្ត​​ការ​ដំឡើង</a> ។

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
km: នៅ​ក្នុង​ឯកសារ %settings_file របស់​​ អ្នក​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ @drupal ឲ្យ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ %driver ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ការ​ដំឡើង PHP បច្ចុប្បន្ន​មិនគាំទ្រ​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ​ទេ ។

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
km: សូម​ទោស អ្នក​ត្រូវ​តែ​​ជ្រើស​ដើម្បី​បន្ត​ការ​ដំឡើង ។

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
km: យើង​មិនអាច​រក​ទម្រង់​ដំឡើង​ណាមួយ​បានទេ ។ ទម្រង់ដំឡើង​ប្រាប់​យើង​អំពី​អ្វី​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បើក និង​អ្វី​ដែល​គ្រោងការណ៍​ត្រូវ​ដំឡើង​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ទម្រង់​ចាំបាច់​ដើម្បី​បន្ត​ជា​មួយ​នឹង​ដំណើរការ​ដំឡើង ។

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
km: សូមទោស ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិនអាច​ត្រូវបានផ្ទុក​បាន​ទេ ។

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: បាន​ធ្វើការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ចាំបាច់​ទាំងអស់​លើ %dir និង %file ដូច្នេះ​អ្នកគួ​រយក​សិទ្ធិសរសេរ​ចេញ​ពីពួកវា​ឥឡូវ ដើម្បី​ជៀសវាង​បញ្ហា​សុវត្ថិភាព ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិនប្រាកដ​អំពី​វិធី​ធ្វើ​វា​ទេ សូម​មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Congratulations, you installed @drupal!
km: សូម​អបអរសាទេរ អ្នក​បាន​ដំឡើង @drupal រួចហើយ !

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
km: ពិនិត្យ​មើល​សារ​ខាង​លើ​​ឡើង​វិញ​មុន​នឹងទស្សនា <a href="@url">តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក</a> ។

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
km: <a href="@url">ទស្សនា​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក</a> ។

en: Settings file
km: ឯកសារ​កំណត់

en: The settings file does not exist.
km: មិន​ទាន់​មាន​ឯកសារ​កំណត់​នៅឡើយ​ទេ ។

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal តម្រូវ​ឲ្យ​អ្នកបង្កើត​ឯកសារ​កំណត់​ជា​ផ្នែក​របស់​ដំណើរការ​ដំឡើង ។ ចម្លង​ឯកសារ %default_file ទៅ %file ។ សេចក្ដីលម្អិត​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង Drupal មាន​នៅ​ក្នុង <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> ។

en: The %file file exists.
km: មាន​ឯកសារ %file  ។

en: The settings file is not writable.
km: ឯកសារ​កំណត់​មិនអាច​សរសេរ​បាន​ទេ ។

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal ទាមទារ​សិទ្ធិ​សរសេរ​ទៅកាន់ %file ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ដំណើរការ​ដំឡើង ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​​ប្រាកដ​អំពី​វិធី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឯកសារ​ទេ ដូម​មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
km: អ៊ីមែល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដូចជា​ព័ត៌មាន​​ចុះឈ្មោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ពី​អាសយដ្ឋាន​នេះ ។ ប្រើ​​អាសយដ្ឋាន​បញ្ចប់​ក្នុង​ដែន​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ ដើម្បី​ជួយ​ការងារ​អ៊ីមែល​ទាំងនេះ​ពី​ការ​ដាក់សញ្ញា​ថា​ជា​​អ៊ីមែល​ឥតបានការ ។

en: Site maintenance account
km: គណនី​ថែទាំ​បណ្ដាញ

en: Select the default country for the site.
km: ជ្រើស​ប្រទេស​លំនាំដើម​សម្រាប់តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: Receive e-mail notifications
km: ទទួល​ការ​ជូនដំណឹងតាម​​អ៊ីមែល

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
km: ប្រព័ន្ធ​នឹង​ជូនដំណឹង​អ្នក​ នៅ​ពេល​ដែល​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព និង​សុវត្ថិភាពសំខាន់ៗ​ចេញ​ផ្សាយ សម្រាប់​សមាសធាតុ​ដែល​បាន​ដំឡើង ។ ព័ត៌មាន​អនាមិក​អំពី​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់ <a href="@drupal">Drupal.org</a> ។

en: No pending updates.
km: គ្មាន​ភាព​ទាន់​សម័យ​ដែល​មិន​ទាន់​សម្រេច​ទេ ។

en: 1 pending update | @count pending updates
km[0]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច @count

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​ខណៈ​ពេល​កំពុង​ដោះ​ស្រាយ​សំណើ ៖ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Invalid form POST data.
km: ទិន្នន័យ​ POST ​នៃ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
km: មិន​អាច​បន្ត​បាន​ទេ គ្មាន​វិធី​សាស្ត្រ​ដែល​អាច​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរឯកសារ​ទេ

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
km: ព្រមាន​ ៖ អ្នក​កំពុង​តែ​ប្រើ​ការ​ភ្ជាប់​ដែល​បាន​អ៊ិន​គ្រីប​ ដូច្នេះ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​ផ្ញើ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា​ ។ <a href="@https-link">ស្វែង​យល់​បន្ថែម​</a> ។

en: To continue, provide your server connection details
km: ដើម្បី​បន្ត​បាន ផ្តល់​សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​ការ​ភ្ជាប់​ដល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​

en: Connection method
km: វិធីសាស្ត្រ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Enter connection settings
km: បញ្ចូល​ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: @backend connection settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ត​ភ្ជាប់​ @backend

en: Change connection type
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រភេទ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
km: កំហុស ប្រភេទ​នៃ​ពិធីការ​នៃ​ការ​ត​ភ្ជាប់​នេះ​ (%backend) មិន​មាន​ទេ ។

en: No active batch.
km: គ្មាន​បាច់​សកម្ម​ទេ ។

en: Site under maintenance
km: តំបន់​បណ្តាញ​កំពុង​ស្ថិត​ក្នុង​តំហែ​ទាំ

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
km: ឧបករណ៍​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​តែ​លើ​ឯកសារ​មូល​ដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ ៖ %file មិន​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិស​ដៅ​ %destination ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ %source ​ឯកសារ​​ឡើង​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នោះ​មាន​រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​ %directory ទិស​ដៅ  ។

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
km: ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​លើស​ពី​ការ​កំណត់​តួ​អក្សរ​ ២៤០ ​តួ​ ។ សូម​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ រួច​ព្យាយាម​ម្តង​​ទៀត ។

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
km: %path ​គឺ​ជា​ថត​ និង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ដោយ​ប្រើ​ file_unmanaged_delete() បាន​ទេ​ ។

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
km: %path ​មិន​មែន​ជា​ប្រភេទ​ដែល​​ស្គាល់​​ ដូច្នេះ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​លុប​ទេ ។

en: The file permissions could not be set on %uri.
km: សិទ្ធិ​ឯកសារ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​លើ​ %uri ទេ​ ។

en: Completed @current of @total.
km: បាន​បញ្ចប់ @current of @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រដំណើរការ​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ រក​មិនឃើញ​ភារកិច្ច %task នោះ​​ទេ ។

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រកែប្រែ %settings ។ ផ្ទៀងផ្ទាត់​សិទ្ធិ​ឯកសារ ។

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របើក %settings ។ ផ្ទៀងផ្ទាត់​សិទ្ធិ​ឯកសារ ។

en: Required modules
km: ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ

en: Required modules not found.
km: រកមិន​ឃើញ​ម៉ូឌុល​ដែលទាមទារ​នោះ​ទេ ។

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
km: ម៉ូឌុល​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានទាមទារ​ ប៉ុន្តែ​រក​មិនឃើញ ។ ផ្លាស់ទី​ពួកវា​ទៅ​ក្នុង​ថតរង​ម៉ូឌុល​ដែល​សមស្រប ដូច​ជា<em>sites/all/modules</em> ។ បាត់​ម៉ូឌុល ៖ !modules

en: system
km: ប្រព័ន្ធ

en: %module module uninstalled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: Saint Barthélemy
km: ស្យង់​បាតេឡេមី

en: Saint Martin (French part)
km: សាន​ម៉ាទីន (ផ្នែក​របស់​បារាំង)

en: Use the default site language (@language_name).
km: ប្រើ​ភាសា​តំបន់​បណ្តាញ​លំនាំ​ដើម​ (@language_name) ។

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
km: %filepath ​ឯកសារ​បក​ប្រែ​មាន​ផ្ទុក​នូវ​កំហុស​ ៖ មិន​អាច​ញែក​រូប​មន្ត​ពហុវចនៈ​បាន​ទេ ។

en: No strings available.
km: គ្មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ប្រើ​បាន​ទេ​ ។

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
km: @count មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ HTML ​ក្នុង​ %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
km: បាន​បាត់​ %file.js ឯកសារ​បក​ប្រែ​ JavaScript ។

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​បាន​ទេ ។ សូម​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​បណ្តាញ​ បើ​សិន​បញ្ហា​នៅ​តែ​មាន​ ។

en: Class %class does not implement interface %interface
km: ថ្នាក់​ %class ​មិន​អនុវត្ត​ចំណុច​ប្រទាក់​​ %interface ទេ

en: (active tab)
km: (ផ្ទាំង​សកម្ម)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
km: ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ​ ។ <a href="@url">ទៅ​លើ​បណ្តាញ​ ។</a>

en: Operating in maintenance mode.
km: ប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ ។

en: %module module enabled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​បើក ។

en: %module module disabled.
km: ម៉ូឌុល​ %module ​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: Theme key "@key" not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ "@key" សោ​ស្បែក ។

en: Unable to determine the type of the source directory.
km: មិន​អាច​កំណត់​ប្រភេទ​នៃ​ថត​ប្រភព​បាន​ទេ​ ។

en: Cannot determine the type of project.
km: មិន​អាច​កំណត់​ប្រភេទ​នៃ​គម្រោង​បាន​ទេ ។

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
km: មាន​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ក្នុង​បច្ចុប្បន្នភាព ដោយ​សារ​តែ​មិន​ហ៊ាន​លុប​ថត​ដំឡើង​ ។

en: File Transfer failed, reason: !reason
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ មូល​ហេតុ ៖ !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
km: មិន​អាច​បង្កើត​ %directory ​បាន​ទេ ដោយ​សារ​មូល​ហេតុ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
km: Drupal មិនអាច​​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ជា​មួយ​នឹង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែលមាន​ស្រាប់​ទេ ។ ពិនិត្យ​មើល​កំហុស​ឡើង​វិញ ។

en: An AJAX HTTP error occurred.
km: កំហុស​ AJAX HTTP ​បាន​កើត​ឡើង​ ។

en: HTTP Result Code: !status
km: កូដ​លទ្ធ​ផល​ HTTP ​៖ !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
km: សំណើ​ AJAX HTTP ​ត្រូវ​បាន​លុបខុស​ពី​ធម្មតា ។

en: Debugging information follows.
km: ការ​ធ្វើ​តាម​ព័ត៌មាន​បំបាត់​កំហុស​ ។

en: Path: !uri
km: ផ្លូវ​ ៖ !uri

en: StatusText: !statusText
km: អត្ថបទ​ស្ថាន​ភាព ៖ !statusText

en: ResponseText: !responseText
km: អត្ថបទ​ឆ្លើយ​តប ៖ !responseText

en: ReadyState: !readyState
km: ស្ថាន​ភាព​រួច​រាល់​ ៖ !readyState

en: No feeds available. <a href="@link">Add feed</a>.
km: មិន​អាច​រក​មតិ​ព័ត៌មាន​បាន​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​មតិ​ព័ត៌មាន</a> ។

en: No categories available. <a href="@link">Add category</a>.
km: គ្មាន​ប្រភេទដែល​អាច​រក​​​បាន​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ប្រភេទ</a> ។

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
km: ប្រវែង​រយៈ​ពេល​រវាង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មតិ​ព័ត៌មាន ។ ទាម​ទារ​ <a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ​ ​cron</a> ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: News items in block
km: ធាតុ​ព័ត៌មាន​ក្នុង​ប្លុក

en: Drupal can make a block with the most recent news items of this feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in this feed's block. If you choose '0' this feed's block will be disabled.
km: Drupal ​អាច​បង្កើត​ប្លុក​ជា​មួយ​នឹង​ធាតុព័ត៌មាន​ថ្មី​បំផុត​នៃ​មតិព័ត៌មាន​នេះ ។ អ្នក​អាច​ <a href="@block-admin">កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក​</a> ​ដែល​ត្រូវ​​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ចំហៀង​នៃ​ទំព័រ​របស់​អ្នក​ ។ ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ធាតុ​ព័ត៌មាន​មួយ​ចំនួន​ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ប្លុក​របស់​មតិព័ត៌មាន​នេះ​ ។ បើ​អ្នក​ជ្រើស​ '0' ​ប្លុក​របស់​មតិ​ព័ត៌មាន​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បិទ​ ។

en: The URL %url is invalid. Enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ បញ្ចូល​ URL ដែល​មាន​គុណ​ភាព​ពេញ​លេញ ដូច​ជា​ http://www.example.com/feed.xml ។

en: A feed named %feed already exists. Enter a unique title.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ %feed ​មាន​រួច​ហើយ​ ។ បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​តែ​មួយ​ ។

en: A feed with this URL %url already exists. Enter a unique URL.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​មាន​ URL %url ​នេះ​មាន​រួច​ហើយ​ ។ បញ្ចូល​ URL តែ​មួយ​ ។

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
km: ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​ OPML ​ដែល​មាន​បញ្ជី​​មតិព័ត៌មាន​ដែលត្រូវ​នាំចូល​ ។

en: OPML Remote URL
km: URL ពី​ចម្ងាយ​នៃ​ OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
km: បញ្ចូល​ URL ​នៃ​ឯកសារ​ OPML ​។ ឯកសារ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ទាញ​យក​ និង​ដំណើរ​ការ​តែ​នៅ​ពេល​ដាក់​ស្នើ​សំណុំ​បែប​បទ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Drupal can make a block with the most recent news items of a feed. You can <a href="@block-admin">configure blocks</a> to be displayed in the sidebar of your page. This setting lets you configure the number of news items to show in a feed's block. If you choose '0' these feeds' blocks will be disabled.
km: Drupal ​អាច​បង្កើត​ប្លុក​ជា​មួយ​នឹង​ធាតុ​ព័ត៌មាន​ថ្មី​បំផុត​នៃ​មតិព័ត៌មាន​ ។ អ្នក​អាច​ <a href="@block-admin">កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក​</a> ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ចំហៀង​នៃ​ទំព័រ​របស់​អ្នក​ ។ ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ធាតុ​ព័ត៌មាន​មួយ​ចំនួន​ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ប្លុក​របស់​មតិព័ត៌មាន​ ។ បើ​អ្នក​ជ្រើស​ '0' ​ប្លុក​របស់​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បិទ​ ។

en: You must <em>either</em> upload a file or enter a URL.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ទុក​ឡើង​ <em>ទាំង​</em> ឯកសារ​ និង​បញ្ចូល​ URL ។

en: This URL is not valid.
km: URL ​នេះ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: No new feed has been added.
km: គ្មាន​មតិ​ព័ត៌មាន​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទេ ។

en: The URL %url is invalid.
km: URL %url ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: A feed named %title already exists.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​​ឈ្មោះ​ %title ​មាន​រួច​ហើយ​ ។

en: A feed with the URL %url already exists.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​មាន​ URL %url ​មាន​រួច​ហើយ​ ។

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
km: កម្មវិធី​ទៅ​ប្រមូល​យក​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ពី​ប្រភព​ខាង​ក្រៅ ។ ជ្រើស​កម្មវិធី​ទៅ​ប្រមូល​យក​ដែល​សម​រម្យ​សម្រាប់​ប្រភព​ខាង​ក្រៅ​ដែល​អ្នក​ចង់​ទាញ​យក ។

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
km: កម្មវិធី​ញែក​ប្លែង​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ទាញ​យក​ទៅ​ជា​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្តង់​ដារ​ ។ ជ្រើស​កម្មវិធី​ញែក​ដែល​សម​រម្យ​សម្រាប់​ប្រភេទ​នៃ​មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រមូល​ផ្តុំ ។

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
km: កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​នៅ​លើ​ទិន្នន័យ​មតិព័ត៌មាន​ដែល​បាន​ញែក ឧទាហរណ៍ ពួក​វា​រក្សា​ទុក​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន ។ ជ្រើស​កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​ដែល​សម​រម្យ​សម្រាប់​ភារ​កិច្ច​របស់​អ្នក​ ។

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
km: ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​​គឺ​ប្រសើរ​បំផុត​ សម្រាប់​ភារកិច្ច​ប្រមូល​ផ្តុំ​ភាគ​ច្រើន​ ។

en: A category named %category already exists. Enter a unique title.
km: ប្រភេទ​ដែល​ឈ្មោះ​ %category ​មាន​រួច​ហើយ​ ។ បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​តែ​មួយ​ ។

en: Default fetcher
km: កម្មវិធី​ទៅ​ប្រមូល​យក​លំនាំ​ដើម

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
km: ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ពី​ URL ​ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​សំណើ​​ HTTP ​របស់ Drupal ។

en: Default parser
km: កម្មវិធី​ញែក​លំនាំ​ដើម

en: Parses RSS, Atom and RDF feeds.
km: ញែក​មតិ​ព័ត៌មាន​ RSS  Atom និង​ RDF ​។

en: Default processor
km: កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​លំនាំ​ដើម

en: Creates lightweight records from feed items.
km: បង្កើត​កំណត់​ត្រា​ដែល​មាន​ទម្ងន់​ស្រាល​ពី​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន​ ។

en: Default processor settings
km: ការ​កំណត់​កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​លំនាំ​ដើម

en: Number of items shown in listing pages
km: ចំនួន​ធាតុ​ដែល​​ត្រូវ​​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទំព័រ​ដែល​រាយ​

en: Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
km: ទាម​ទារ​ <a href="@cron">ភារកិច្ច​តំហែ​ទាំ​ cron</a> ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Select categories using
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ដោយ​ប្រើ

en: For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector works well with large numbers of categories.
km: សម្រាប់​ប្រភេទ​មួយ​ចំនួន​តូច​ ប្រអប់​ធីក​គឺ​ងាយ​ស្រួល​ប្រើ​ជាង រីឯ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ជា​ច្រើន​ដំណើរ​ការ​បាន​យ៉ាង​​ល្អ​ជា​មួយ​ប្រភេទ​មួយ​ចំនួន​ធំ ។

en: Length of trimmed description
km: ប្រវែង​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ដែល​បាន​តម្រឹម

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
km: ចំនួន​តួ​អក្សរ​អតិបរមា​ដែល​ប្រើ​ក្នុង​កំណែ​មាតិកា​ដែល​បានតម្រឹម​ ។

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator-module">Aggregator module</a>.
km: កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្តុំ​គឺ​ជា​កម្មវិធី​រួប​រួម​ និង​ជា​កម្មវិធីអាន​ព័ត៌មាន​​ដែល​ស្ថិត​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​​ដែល​ប្រមូល​ផ្តុំ​ និង​បង្ហាញ​មាតិកា​ថ្មី​ៗ​ពី​មតិព័ត៌មាន​ RSS-, RDF-, និង​មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​ផ្អែក​លើ​ Atom ​ដែល​អាច​រក​បាន​ទូទាំង​បណ្តាញ ។ តំបន់​បណ្តាញ​រាប់​ពាន់​ (ជា​ពិសេស​តំបន់​បណ្តាញ​ព័ត៌មាន និង​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​) បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយចំណង​ជើង​ថ្មី​របស់​ពួក​វា​ ដោយ​ប្រើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ដែល​ផ្អែក​លើ​ XML ដែល​មាន​លក្ខណៈ​ស្តង់​ដារ​មួយ​ចំនួន​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@aggregator-module">ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្តុំ</a> ។

en: Viewing feeds
km: មើល​​មតិព័ត៌មាន

en: Feeds contain published content, and may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed content in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href="@aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">Blocks administration page</a>.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​មាន​ផ្ទុក​នូវ​មាតិកា​ដែល​បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​ ហើយ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម​ ជាទូ​ទៅ​តាម​ប្រធាន​បទ ។ អ្នក​ប្រើ​មើល​មាតិកា​មតិព័ត៌មាន​ក្នុង​ <a href="@aggregator">ការ​បង្ហាញ​កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្តុំ​ចម្បង​</a> ឬ​តាម​ <a href="@aggregator-sources">ប្រភព​របស់​ពួក​គេ</a> (ជា​ធម្មតា​តាម​រយៈ​កម្មវិធី​អាន​មតិព័ត៌មាន​ RSS ) ។ មាតិកា​ថ្មី​បំផុត​នៅ​ក្នុង​​មតិព័ត៌មាន​ ឬ​ប្រភេទ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​ប្លុក​តាម​រយៈ​ <a href="@admin-block">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: Adding, editing, and deleting feeds
km: បន្ថែម កែ​សម្រួល លុប​មតិព័ត៌មាន

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href="@feededit">Feed aggregator administration page</a>.
km: អ្នក​គ្រប់​គ្រង​អាច​បន្ថែម កែ​សម្រួល​ និង​លុប​មតិ​ព័ត៌មាន ហើយ​ជ្រើស​ចំនួន​ដង​ដើម្បី​ត្រួត​ពិនិត្យ​មតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយ​ៗ​សម្រាប់​ធាតុ​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មី​ៗ​នៅ​លើ​ <a href="@feededit">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ​មតិ​ព័ត៌មាន​</a> ។

en: OPML integration
km: ការ​ដាក់​បញ្ចូល​ OPML

en: A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href="@import-opml">imported via an OPML file</a>.
km: អាច​រក​<a href="@aggregator-opml">ឯកសារ​ OPML ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​</a> នៃ​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំង​អស់​ ។ OPML ​គឺ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ឯកសារ​ដែល​ផ្អែក​លើ​ XML ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចែក​រំលែក​ព័ត៌មាន​ដែល​មាន​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជា​គ្រោង​​​ ដូច​ជា​បញ្ជី​មតិ​ព័ត៌មាន​ RSS ​។ មតិ​ព័ត៌មាន​ក៏​អាច​ត្រូវ​បាន​ <a href="@import-opml">នាំ​ចេញ​តាម​រយៈ​ឯកសារ​ OPML </a> ។

en: Configuring cron
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ cron

en: A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
km: ទាម​ទារ​ <a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ​ cron </a> ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ដើម្បី​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​មតិ​ព័ត៌មាន​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> is an XML format used to exchange multiple feeds between aggregators. A single OPML document may contain a collection of many feeds. Drupal can parse such a file and import all feeds at once, saving you the effort of adding them manually. You may either upload a local file from your computer or enter a URL where Drupal can download it.
km: <acronym title="Outline Processor Markup Language">OPML</acronym> ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ XML ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​មតិ​ព័ត៌មាន​ជា​ច្រើន​រវាង​កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ ។ ឯកសារ​ OPML ​តែ​មួយ អាច​នឹង​មាន​សម្រាំង​នៃ​មតិ​ព័ត៌មាន​ជា​ច្រើន​ ។ Drupal ​អាច​ញែក​ឯកសារ​បែបនេះ​បាន និង​នាំ​ចូល​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំង​អស់​នៅ​ពេល​តែ​មួយ ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឲ្យ​អ្នក​ចំណាយ​ពេល​ក្នុង​ការ​បន្ថែម​ពួក​វា​ដោយ​ដៃ ។ អ្នក​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​ទាំង​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ពី​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ និង​អាច​បញ្ចូល​ URL ​ដែល​ Drupal អាច​ទាញ​យក​វា​បាន​ ។

en: Administer news feeds
km: គ្រប់​គ្រង​មតិ​ព័ត៌មាន

en: View news feeds
km: មើល​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Configure the behavior of the feed aggregator, including when to discard feed items and how to present feed items and categories.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឥរិយាបថ​នៃ​កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្តុំ​មតិ​ព័ត៌មាន ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ពេល​ត្រូវ​បោះ​បង់​ចោល​ធាតុ​មតិ​ព័ត៌មាន​ និង​របៀប​បង្ហាញ​ប្រភេទ​ និង​មតិ​ព័ត៌មាន​ ។

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
km: បដិសេធ​ចំណង​ជើង​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​ប្លុក​ ។ ប្រើ​ <em>!placeholder</em> ដើម្បី​មិន​បង្ហាញ​ចំណង​ជើង ឬ​ទុក​ចន្លោះ​​ ដើម្បី​ប្រើ​ចំណង​ជើង​ប្លុក​លំនាំ​ដើម ។

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
km: បញ្ជាក់​តំបន់​ និង​ស្បែកដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ប្លុក​នេះ​ ។

en: All pages except those listed
km: ទំព័រ​ទាំង​អស់ លើក​លែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បានរាយ ។

en: Only the listed pages
km: តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ជាក់​ទំព័រ​ដោយ​ប្រើ​ផ្លួវ​របស់​ពួក​វា​ ។ បញ្ចូល​ផ្លូវ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ។ សញ្ញា​ '*' ​ជា​តួ​អក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ​ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ និង​ %blog-wildcard ​សម្រាប់​រាល់​កំណត់​ហេតុ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ​ ។

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
km: ទំព័រ​លើ​កូដ​ PHP ​នេះ​ត្រឡប់​ <code>តម្លៃ​ពិត</code> (តែ​អ្នក​ជំនាញ​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Pages or PHP code
km: ទំព័រ​ ឬ​កូដ​ PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
km: បើ​សិន​ជម្រើស​ PHP ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ សូម​បញ្ចូល​កូដ​ PHP ​នៅ​ចន្លោះ​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ​ PHP ​មិនត្រឹម​ត្រូវ​​អាច​នឹង​បញ្ឈប់​តំបន់​បណ្តាញ​ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Customizable per user
km: អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​នូវ​អ្ន​ក​ប្រើ​ម្នាក់​ៗ​

en: Not customizable
km: មិន​អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​បាន​ទេ

en: Customizable, visible by default
km: អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង និង​អាច​មើល​ឃើញ​តាម​លំនាំ​ដើម

en: Customizable, hidden by default
km: អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង និង​អាច​លាក់​តាម​លំនាំ​ដើម

en: Ensure that each block description is unique.
km: ប្រាកដ​ថា​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ប្លុក​នីមួយ​ៗ​មាន​តែ​មួយ ។

en: The Block module allows you to create boxes of content, which are rendered into an area, or region, of one or more pages of a website. The core Seven administration theme, for example, implements the regions "Content", "Help", "Dashboard main", and "Dashboard sidebar", and a block may appear in any one of these regions. The <a href="@blocks">Blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ប្លុក​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​ប្រអប់​មាតិកា​ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ ឬ​តំបន់ណា​មួយ​នៃ​ទំព័រ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។ ឧទាហរណ៍ ស្បែក​គ្រប់​គ្រង​ប្រាំ​ពីរ​សំខាន់​អនុវត្ត​តំបន់​ "មាតិកា​" "ជំនួយ​" "មេ​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង" និង​ "របារ​ចំហៀង​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង" ហើយ​ប្លុក​អាច​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ណា​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​តំបន់​ទាំង​នេះ ។  <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ​ផ្តល់​នូវ​ចំណុច​ប្រទាក់​អូស និង​ទម្លាក់​សម្រាប់​កំណត់​ប្លុក​ទៅ​កាន់​តំបន់​ និង​សម្រាប់​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​លំដាប់​​ប្លុក​នៅ​ក្នុង​តំបន់ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញអំពី  <a href="@block">ម៉ូឌុល​ប្លុក​</a> ។

en: Positioning content
km: ដាក់​ទី​តាំងមាតិកា

en: When working with blocks, remember that all themes do <em>not</em> implement the same regions, or display regions in the same way. Blocks are positioned on a per-theme basis. Users with the <em>Administer blocks</em> permission can disable blocks. Disabled blocks are listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>, but are not displayed in any region.
km: នៅ​ពេល​ធ្វើ​ការ​ជា​មួយ​ប្លុក​ ​ត្រូវ​ចង​ចាំ​ថាស្បែក​ទាំង​អស់​ <em>មិន​</em> ​អនុវត្ត​តំបន់​ដដែល ឬ​បង្ហាញ​តំបន់​​ក្នុង​វិធី​ដូច​គ្នាទេ​ ។ ប្លុក​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទីតាំង​លើ​មូល​ដ្ឋាន​ក្នុង​មួយ​ស្បែក ។ អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</em> ​អាច​បិទ​ប្លុក​បាន​ ។ ប្លុក​ដែល​បិទ​ត្រូវ​បាន​រាយ​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ប៉ុន្តែ​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ផ្សេង​ទៀត​ទេ ។

en: Controlling visibility
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ភាព​មើល​ឃើញ

en: Blocks can be configured to be visible only on certain pages, only to users of certain roles, or only on pages displaying certain <a href="@content-type">content types</a>. Administrators can also allow specific blocks to be enabled or disabled by users when they edit their <a href="@user">My account</a> page. Some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
km: ប្លុក​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឲ្យ​មើល​ឃើញ​​​តែនៅ​​​លើ​ទំព័រ​ជាក់​លាក់​ ចំពោះ​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​តួនាទី​ជាក់​លាក់​ ឬ​ចំពោះ​តែ​ទំព័រ​ដែល​បង្ហាញ​ <a href="@content-type">ប្រភេទ​មាតិកា​</a>ជាក់​លាក់​ប៉ុណ្ណោះ ។ អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ក៏​អាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្លុក​ជាក់​លាក់​ត្រូវ​បាន​បិទ ឬ​បើក​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ផង​ដែរ​ នៅ​ពេល​ដែល​ពួក​គេ​កែ​សម្រួល​ទំព័រ​ <a href="@user">គណនី​ខ្ញុំ​</a> ​របស់​ពួក​គេ ។ ប្លុក​ថាម​វន្ត​ខ្លះ​ ដូច​ជា​ប្លុក​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ម៉ូឌុល​ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តែ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ជាក់​លាក់​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Creating custom blocks
km: បង្កើត​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can <a href="@block-add">add custom blocks</a>, which are then listed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. Once created, custom blocks behave just like default and module-generated blocks.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែលមាន​សិទ្ធិ <em>គ្រប់គ្រង​ប្លុក</em> អាច​<a href="@block-add">បន្ថែម​ប្លុក​ផ្ទាល់ខ្លួន</a> ដែល​បន្ទាប់​មក​ត្រូវ​បានរាយ​នៅ​ក្នុង <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ប្លុក</a> ។ នៅពេល​ដែល​បានបង្កើត ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​មាន​ឥរិយាបថ​ដូច​លំនាំដើម និង​ប្លុក​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ម៉ូឌុល ។

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page. Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings.
km: ទំព័រ​នេះ​ផ្តល់​នូវ​ចំណុច​ប្រទាក់​អូស និង​ទម្លាក់​សម្រាប់​កំណត់​ទៅ​តំបន់ និង​សម្រាប់​ត្រួត​ពិនិត្យ​លំដាប់​ប្លុក​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ ។ ដោយ​សារ​តែ​ស្បែក​ទាំង​អស់​មិន​អនុវត្ត​តំបន់​ដូច​គ្នា ឬ​បង្ហាញ​តំបន់​តាម​វិធី​តែ​មួយ​នោះ​ ប្លុកនឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទីតាំង​នៅ​លើ​មូល​ដ្ឋាន​ក្នុង​មួយ​ស្បែក​ ។ ចង​ចាំ​ថាការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ​ លុះ​ត្រា​តែ​អ្នក​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ <em>រក្សា​ទុក​ប្លុក​</em> ​នៅ​ខាង​ក្រោម​ទំព័រ​សិន​ ។ ចុចលើ​​តំណ <em>កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​</em> ​នៅ​ក្បែរ​ប្លុក​នីមួយ​ៗ​ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ចំណង​ជើង​ជាក់​លាក់​ និង​ការ​កំណត់​ភាព​មើល​ឃើញ​របស់​វា ។

en: Demonstrate block regions (@theme)
km: បង្ហាញ​តំបន់​ប្លុក​ (@theme)

en: Administer blocks
km: គ្រប់​គ្រង​ប្លុក

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​សង្ខេប​អំពី​ប្លុក​របស់​អ្នក​ ។ ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​លើ​ <a href="@overview">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក</a> ។

en: Personalize blocks
km: តម្រូវ​ប្លុក​តាម​បុគ្គល

en: Blocks consist of content or information that complements the main content of the page. Enable or disable optional blocks using the checkboxes below.
km: ប្លុក​មាន​មាតិកា​ ឬ​ព័ត៌មាន​ដែល​បំពេញ​ឲ្យ​មាតិកា​មេ​នៃ​ទំព័រ ។ បើក​ ឬ​បិទ​ប្លុក​ស្រេច​ចិត្ត​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ធីកខាង​ក្រោម​ ។

en: Cache blocks
km: ដាក់​ប្លុក​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
km: ប្លុក​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​អសកម្ម​ ពីព្រោះអ្នក​បាន​បើក​ម៉ូឌុល​ដែល​កំណត់​កម្រិត​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា ។

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ប្លុក​ស្ថាបនា​ដែល​មើល​ឃើញ​ដែល​ទំព័រ​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ជា​មួយ ។ ប្លុក​ជា​ប្រអប់​នៃ​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញនៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ ឬ​តំបន់​នៃ​ទំព័រ​បណ្តាញ ។

en: Restricted to certain pages
km: បាន​ដាក់​កម្រិត​ទៅ​​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: The block cannot be placed in this region.
km: មិន​អាច​ដាក់​ប្លុក​នៅ​ក្នុង​តំបន់​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
km: ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញពហុ​អ្នក​ប្រើ ។ ​រាល់​អ្នក​ប្រើ​ទទួល​បាន​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។

en: Single-user blogs
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​អ្នក​ប្រើ​តែ​ម្នាក់

en: Each user's blog entries are automatically displayed with a link to the user's main blog page. You can create as many single-user blogs as you have site users with permission to create blog content.
km: ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​ៗ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ជា​មួយ​នឹង​តំណ​ទៅ​ទំព័រ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ចម្បង​របស់​អ្នក​ប្រើ​ ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​អ្នក​ប្រើ​តែ​ម្នាក់​បាន​ច្រើន​ដូច​ដែល​អ្នក​មាន​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​បង្កើត​មាតិកា​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ ។

en: Multi-user blogs
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ពហុ​អ្នក​ប្រើ

en: Blog entries from each single-user blog are also aggregated into one central multi-user blog, which displays the blog content of all users in a single listing.
km: ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​មក​ពី​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​អ្នក​ប្រើ​តែ​ម្នាក់​នីមួយ​ៗក៏​ត្រូវ​បាន​រួប​រួម​ទៅ​ជា​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ពហុ​អ្នក​ប្រើ​កណ្តាល​តែ​មួយ​ ដែល​នឹង​បង្ហាញ​មាតិកា​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​នៃ​អ្នក​ប្រើ​ទាំង​អស់​ក្នុង​ការ​រាយ​តែ​មួយ​ ។

en: There is an optional <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries.
km: មាន​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ <em>កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​</em> ​ស្រេច​ចិត្ត​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ម៉ឺនុយ​រុក​រក ដែល​នឹង​បង្ហាញ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ទាំង​អស់​ដែល​មាន​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ និងមាន​​ធាតុ​ <em>កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​របស់​ខ្ញុំ​</em> ដែល​បង្ហាញ​ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​របស់​អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: The Blog module also creates a default <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ក៏​អាច​បង្កើត​ប្លុក​ <em>ប្រកាស​ប្លុក​បច្ចុប្បន្ន</em> លំនាំ​ដើម​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ផង​ដែរ ។

en: Create new blog entry
km: បង្កើត​ធាតុ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ថ្មី

en: Enables multi-user blogs.
km: បើក​កំណត់​ហេតុ​​បណ្តាញ​ពហុ​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: No books available.
km: មិន​មាន​សៀវ​ភៅ​ទេ ។

en: Content types allowed in book outlines
km: ប្រភេទ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​គ្រោង​សៀវ​ភៅ

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ %outline-perm ​អាច​បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា​ទាំង​អស់​បាន​ ។

en: Administer book outlines
km: គ្រប់​គ្រង​គ្រោង​សៀវ​ភៅ

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
km: ម៉ូឌុល​សៀវ​ភៅ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​បង្កើត​មាតិកា​ដែល​មាន​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជា​ពហុ​ទំព័រ​ ដូច​ជា​មគ្គុទ្ទេសន៍​ធន​ធាន​តំបន់​បណ្តាញ សៀវ​ភៅ​ដៃ​ និង​ wikis ជា​ដើម​ ។ វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​មាតិកា​ដែល​មាន​វគ្គ ផ្នែក​ ផ្នែក​រង​ ឬ​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្រដៀង​គ្នា​ជា​ថ្នាក់​ណា​មួយ​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@book">ម៉ូឌុល​សៀវ​ភៅ</a> ។

en: Adding and managing book content
km: បន្ថែម​ និង​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា​សៀវ​ភៅ

en: You can assign separate permissions for <em>creating</em>, <em>editing</em>, and <em>deleting</em> book content, as well as <em>adding content to books</em>, and <em>creating new books</em>. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href="@admin-book">Book administration page</a>.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​សិទ្ធិ​ដាច់​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា​សម្រាប់​ <em>ការ​បង្កើត</em> <em>កែ​សម្រួល​</em> និង​ <em>លុប​</em> មាតិកា​សៀវ​ភៅ ព្រម​ទាំង​ <em>ការ​បន្ថែម​មាតិកា​ទៅ​សៀវ​ភៅ</em> និង​ <em>បង្កើត​សៀវ​ភៅ​ថ្មី</em> ។ អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​គ្រោង​សៀវ​ភៅ</em> ​អាច​បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា​ <em>ណា​​មួយ​</em> ទៅ​សៀវ​ភៅ​បាន ដោយ​ជ្រើស​គ្រោង​សៀវ​ភៅ​ដែល​សម​រម្យ​ ខណៈ​ពេល​​​កំពុងកែ​សម្រួល​មាតិកា ។ ពួក​គេ​ក៏​អាច​មើល​បញ្ជី​នៃ​សៀវ​ភៅ​ទាំង​អស់​ និង​កែ​សម្រួល​ ព្រម​ទាំង​រៀប​ចំ​ចំណង​ជើង​ផ្នែក​ឡើង​វិញ​លើ​ <a href="@admin-book">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​សៀវ​ភៅ​</a> ផង​ដែរ ។

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href='@admin-block'>Blocks administration page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
km: ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​មាន​ប្លុក​រុក​រក​សៀវ​ភៅ​ជាក់​លាក់​តាម​លំនាំ​ដើម​ ។ ប្លុក​រុក​រក​នេះ​មាន​តំណ​ដែល​នាំ​ទៅ​កាន់​ទំព័រ​មុន និង​ទំព័រ​ក្រោយ​ក្នុងសៀវ​ភៅ និង​ទៅ​កាន់​កម្រិត​ខាង​លើ​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន​ក្នុង​រចនា​សម្ព័ន្ធ​របស់​សៀវ​ភៅ ។ ប្លុក​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​លើ​ <a href='@admin-block'>ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។ ពួក​វា​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​គ្រោង​សៀវ​ភៅ សម្រាប់​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ឡើង​នៅក្នុង​ការ​រុក​រក​សៀវ​ភៅ ។

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents menu.
km: សៀវ​ភៅ​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​រួម​គ្នា នៅ​ពេល​ដែល​ពួក​វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ត្រឹម​ត្រូវ​បន្ថែម​ទំព័រ​ទៅ​សៀវ​ភៅ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ និង​បន្ថែម​ទំព័រ​ទាំង​នោះ​ទៅ​តារាង​ម៉ឺនុយ​មាតិកា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។

en: Printing books
km: បោះ​ពុម្ព​សៀវ​ភៅ

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>មើល​សៀវ​ភៅ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញសម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​</em> អាច​ជ្រើស​តំណ <em>កំណែ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​</em> ​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​នៅ​ខាង​ក្រោម​មាតិកា​របស់​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ ដើម្បី​បង្កើត​ការ​បង្ហាញ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព​នៃ​ទំព័រ​ និង​ផ្នែក​រង​ទាំង​អស់​របស់​វា​ ។

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
km: ម៉ូឌុល​សៀវ​ភៅ​ផ្តល់​នូវ​មធ្យោបាយ​រៀប​ចំ​សម្រង់​នៃ​ទំព័រ​មាតិកា​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា ដែល​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​រួម​ថាជា​​សៀវ​ភៅ ។  ពេល​បាន​មើល​ មាតិកា​នេះ​នឹង​​បង្ហាញតំណ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិទៅ​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ដែល​នៅ​ជាប់​គ្នា​ ដោយ​ផ្តល់​នូវ​ប្រព័ន្ធ​រុក​រក​សាមញ្ញ​សម្រាប់​បង្កើត​ និង​មើល​មាតិកា​ដែល​រៀប​ចំ​ជា​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឡើង​វិញ ។

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href="@book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
km: លក្ខណ​ពិសេស​របស់​គ្រោង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រួម​បញ្ចូល​ទំព័រ​នៅ​ក្នុង​ <a href="@book">ឋានានុក្រម​សៀវ​ភៅ​</a> ព្រម​ទាំង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​យក​ពួក​វា​ចេញ​ពី​ក្នុង​ឋានានុក្រម​ឬ​ ឲ្យ​ <a href="@book-admin">រៀប​ចំ​លំដាប់​សៀវ​ភៅ​ទាំង​មូល​ឡើង​វិញ </a> ។

en: Create new books
km: បង្កើត​សៀវ​ភៅ​ថ្មី

en: Add content and child pages to books
km: បន្ថែម​មាតិកា​ និង​ទំព័រ​កូន​ទៅ​សៀវ​ភៅ

en: View printer-friendly books
km: មើល​សៀវ​ភៅ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្តាញ​សម្រាប់​បោះ​ពុម្ព

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
km: មើល​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ និង​ទំព័រ​រង​ទាំង​អស់​របស់​វា នៅ​ពេល​ដែល​ឯកសារ​តែ​មួយបន្ថយ​ការ​បោះ​ពុម្ព ។ អា​ច​មាន​សមត្ថភាព​ខ្ពស់ ។

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
km: <em>សៀវ​ភៅ​</em> មាន​ការ​រុក​រក​តាម​ឋានា​នុក្រ​ម​ជា​ប់​ជា​មួយ​ ។ ប្រើស​ម្រាប់​សៀវ​ភៅ ឬ​ការ​បង្រៀន ។

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បង្កើត​ និង​រៀប​ចំ​មាតិកា​ដែល​ទាក់​ទង​នៅ​ក្នុង​គ្រោង ។

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to quickly and easily change the color scheme of themes that have been built to be compatible with it. For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ពណ៌​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ​</em> ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ពណ៌​ចម្រុះ​នៃ​ស្បែក​បាន​យ៉ាង​រហ័ស និង​ងាយ​ស្រួល​ ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដើម្បី​ឲ្យ​ឆប​ជា​មួយ​វា ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@color">ម៉ូឌុល​ពណ៌</a> ។

en: Changing colors
km: ប្តូរ​ពណ៌​

en: Using the Color module allows you to easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. To change the color settings for a compatible theme, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href='@configure'>Themes administration page</a>. If you don't see a color picker on that page, then your theme is not compatible with the color module. If you are sure that the theme does indeed support the color module, but the color picker does not appear, then <a href='@troubleshoot'>follow these troubleshooting procedures</a>.
km: ការ​ប្រើ​ម៉ូឌុល​ពណ៌​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់​ប្តូរ​ពណ៌​តំណ ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ អត្ថបទ និង​ធាតុ​ស្បែក​ផ្សេងទៀត​បាន​យ៉ាង​ងាយ​ស្រួល​ ។ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​កំណត់​ពណ៌​សម្រាប់​ស្បែក​ដែល​ឆប​គ្នា​ សូម​ជ្រើស​តំណ​ <em>ការ​កំណត់​</em> សម្រាប់​ស្បែក​របស់​អ្នក​នៅ​លើ​ <a href='@configure'>ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ស្បែក​</a> ។ បើ​អ្នក​មិន​ឃើញកម្មវិធី​រើស​ពណ៌​នៅ​លើ​ទំព័រ​នោះ​ អញ្ចឹង​មាន​ន័យ​ថា​ស្បែក​របស់​អ្នក​មិនឆប​គ្នា​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​ពណ៌​ទេ ​។ បើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​ស្បែក​ពិត​ជា​គាំ​ទ្រ​ម៉ូឌុល​មែន​នោះ ប៉ុន្តែ​កម្មវិធី​រើស​ពណ៌​មិន​បង្ហាញ​ឡើង​ អញ្ចឹង​ <a href='@troubleshoot'>សូម​ធ្វើ​តាមទម្រង់​ការ​ដោះ​ស្រាយ​បញ្ហា​ទាំង​នេះ​</a> ។

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if they haven't changed</em>. This step is required because the module stylesheets (in the files directory) need to be recreated to include your changes.
km: ម៉ូឌុល​ពណ៌​រក្សា​ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​ដែល​បាន​កែ​ប្រែ​នៃ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​របស់​ស្បែក​នៅ​ក្នុង​ថត​ឯកសារ ។ វា​មាន​ន័យ​ថា​ បើ​អ្នក​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ណា​មួយ​ដោយ​ដៃ​ចំពោះ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​របស់​ស្បែក​របស់​អ្នក​  <em>អ្នក​ត្រូវ​តែ​រក្សា​ទុក​ការកំណត់​ពណ៌​របស់​អ្នក​ម្តង​ទៀត ទោះ​បី​ថា​ពួក​វា​មិន​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ​ក៏​ដោយ​</em> ។ ជំហាន​នេះ​ត្រូវ​ទាម​ទារ ពីព្រោះ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ម៉ូឌុល​ (ក្នុង​ថត​​ឯកសារ) ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​បង្កើត​ឡើង​វិញ​ចំពោះ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​របស់​អ្នក​ ។

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
km: បណ្ណាល័យ​ GD ​សម្រាប់​ PHP ​ត្រូវ​បាន​បិទ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​ចង​ក្រង​ដោយ​គ្មានការ​គាំទ្រ​ PNG ​។ ពិនិត្យ​មើល​ <a href="@url">ឯកសារ​រូបភាព​ PHP </a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ស្តីពី​របៀប​កែ​វា ។

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
km: បណ្ណាល័យ​ GD ​សម្រាប់​ PHP ​បាន​បាត់ ឬ​ហួស​សម័យ ។ ពិនិត្យ​មើល​ <a href="@url">ឯកសារ​រូប​ភាព PHP </a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​ពី​របៀប​កែវា ។

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ផ្លាស់​ប្តូរ​ពណ៌ចម្រុះ​នៃ​ស្បែក​ដែល​ឆប​គ្នា ។

en: Select one or more comments to perform the update on.
km: ជ្រើស​មតិយោបល់​មួយ ឬ​ច្រើន ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
km: ពិត​ជា​មិន​មាន​ការ​បង្ហាញ​ថា​មតិ​យោបល់​ណា​មួយ​ត្រូវ​លុប​ទេ ឬ​មតិយោបល់​ដែលបាន​ជ្រើស​របស់​អ្នកត្រូវ​បាន​លុប​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Deleted @count comments.
km: បាន​លុប​មតិយោបល់​ @count ។

en: Deleted comment @cid and its replies.
km: បាន​លុប​មតិ​យោបល់​ @cid ​និង​ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់វា ។

en: Comment approved.
km: មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​អនុម័ត ។

en: Tokens for comments posted on the site.
km: ថូខឹន​សម្រាប់​មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​​ប្រកាស​លើ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
km: ម៉ូឌុល​មតិយោបល់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បញ្ចេញ​មតិ​យោបល់​លើ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ កំណត់​ការ​បញ្ចេញ​មតិ​យោបល់​លំនាំ​ដើម​ និង​សិទ្ធិ​ ព្រម​ទាំងមតិយោបល់​ធម្មតា ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញអំពី  <a href="@comment">ម៉ូឌុល​មតិយោបល់​</a> ។

en: Default and custom settings
km: ការ​កំណត់​ផ្ទាល់​ខ្លួន និង​លំនាំ​ដើម

en: Each <a href='@content-type'>content type</a> can have its own default comment settings configured as: <em>Open</em> to allow new comments, <em>Hidden</em> to hide existing comments and prevent new comments, or <em>Closed</em> to view existing comments, but prevent new comments. These defaults will apply to all new content created (changes to the settings on existing content must be done manually). Other comment settings can also be customized per content type, and can be overridden for any given item of content. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has a user account and is logged in.
km: រាល់​ <a href='@content-type'>ប្រភេទ​មាតិកា</a> ​អាច​មាន​ការកំណត់​មតិយោបល់​លំនាំ​ដើម​ផ្ទាល់​របស់​វា​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជា​ ៖ <em>បើក​</em> ដើម្បី​អនុញ្ញាត​មតិយោបល់​ថ្មី <em>លាក់​</em> ​ដើម្បី​លាក់​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ស្រាប់​ និង​រារាំង​មតិយោបល់​ថ្មី​ ឬ​ <em>បិទ​</em> ​ដើម្បី​មើល​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ប៉ុន្តែ​រារាំង​មតិយោបល់​ថ្មី​ ។ លំនាំ​ដើម​ទាំង​នេះ​នឹង​អនុវត្ត​ជា​មួយ​មាតិកា​ថ្មី​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​​បង្កើត​ (ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​​ចំពោះ​ការកំណត់​នៅ​លើ​មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ឡើង​ដោយ​ដៃ​) ។ ការ​កំណត់​មតិយោបល់​ផ្សេង​ទៀត​ក៏​អាច​ត្រូវ​បានប្តូរ​តាម​បំណង​ក្នុង​មួយ​ប្រភេទមាតិកា​ផង​ដែរ​ ហើយ​អាច​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ចំពោះ​ធាតុ​នៃ​មាតិកា​ណា​មួយ​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ ។ នៅ​ពេល​មតិយោបល់​គ្មាន​សេចក្តី​ឆ្លើយ​តប​ទេ វា​ក៏​នៅ​តែ​អាច​កែ​សម្រួល​បាន​ដោយ​អ្នក​និពន្ធ​របស់​វា ដរាបណា​អ្នកនិពន្ធ​​នៅ​តែ​មាន​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ និង​ត្រូវ​បាន​ចូល​ ។

en: Full comment
km: មតិ​​យោបល់​ទាំង​មូល

en: Unapproved comments (@count)
km: មិន​បាន​អនុម័ត​មតិយោបល់​ (@count)

en: Administer comments and comment settings
km: គ្រប់​គ្រង​​មតិយោបល់​ និង​ការកំណត់​មតិយោបល់

en: Edit own comments
km: កែ​សម្រួល​មតិ​យោបល់​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Number of recent comments
km: ចំនួន​មតិយោបល់​ថ្មី​ៗ

en: Threading
km: ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ

en: Show comment replies in a threaded list.
km: បង្ហាញ​ការ​ឆ្លើយ​តប​មតិយោបល់​ក្នុង​បញ្ជី​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។

en: Default comment setting for new content
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​មាតិកា​ថ្មី

en: Allow comment title
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យមាន​ចំណង​ជើង​មតិយោបល់

en: Show reply form on the same page as comments
km: បង្ហាញ​​​សំណុំ​បែប​បទ​​ឆ្លើយ​តប​លើ​ទំព័រ​តែ​មួយ​ជា​មតិយោបល់

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ "ប្រកាស​មតិយោបល់​" ​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​បាន​ ។

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
km: អ្នក​ប្រើ​មិន​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​បាន ប៉ុន្តែ​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: Comments are hidden from view.
km: មតិយោបល់​ត្រូវ​បាន​លាក់​មិន​ឲ្យ​មើល​ ។

en: Users cannot post comments.
km: អ្នក​ប្រើ​មិន​អាច​ប្រកាស​មតិយោបល់​បាន​ទេ ។

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
km: មតិយោបល់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ជួរ​ដើម្បី​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ បន្ទាប់​មក​នឹង​ត្រូវ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​បន្ទាប់​ពី​មាន​ការ​អនុម័ត ។

en: Your comment has been posted.
km: មតិយោបល់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
km: <a href="@login">ចូល​</a> ឬ​ <a href="@register">ចុះ​ឈ្មោះ​</a> ​ដើម្បី​ប្រកាស​មតិយោបល់​

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
km: <a href="@login">ចូល​</a> ​ដើម្បី​ប្រកាស​មតិយោបល់

en: Flat list
km: បញ្ជី​គ្មាន​ឋានានុក្រម

en: Threaded list
km: បញ្ជី​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ

en: Save comment
km: រក្សា​ទុក​មតិយោបល់​

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
km: មតិយោបល់​នឹង​មិន​ត្រូវបាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​ទេ បើ​សិន​ជា​វា​មាន​ឃ្លាណា​មួយ​នៅ​ខាង​លើ​នេះ​ ។ ប្រើ​ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ  បញ្ជី​នៃ​ឃ្លា​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញាក្បៀស​(,) ។ ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungee jumping, "Company, Inc ។"

en: Published comment %subject.
km: បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយមតិយោបល់​​ %subject ។

en: Saved comment %title
km: បាន​រក្សា​ទុក​មតិយោបល់​ %title

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
km: រាយ​ និង​កែ​សម្រួល​មតិយោបល់​តំបន់​បណ្តាញ ព្រមទាំង​ជួរ​អនុម័ត​មតិយោបល់ ។

en: Unapproved comments
km: មិន​បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់​

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
km: ឧទាហរណ៍ ៖ 'webmaster@example.com' ​ឬ​ 'sales@example.com,support@example.com' ។ បំបែក​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នីមួយ​ៗ​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ដើម្បី​បញ្ជាក់​អ្នក​ទទួល​ច្រើន​ ។

en: Category %category has been saved.
km: ប្រភេទ​ %category ​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក ។

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ច្រើន​ជាង​ %limit ​នៅ​ក្នុង​ @interval បាន​ទេ​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Contact @username
km: ទំនាក់​ទំនង​ @username

en: %sender-name (@sender-from) sent an e-mail regarding %category.
km: %sender-name (@sender-from) បាន​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទាក់​ទង​នឹង %category ។

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an e-mail.
km: %sender-name (@sender-from) បាន​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ %recipient-name ។

en: The Contact module allows visitors to contact site administrators and other users. Users specify a subject, write their message, and can have a copy of their message sent to their own e-mail address. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ទំនាក់​ទំនង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ទស្សនា​អាច​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​​បណ្តាញ និង​អ្នក​ប្រើ​ដ៏​ទៃ​ទៀត​បាន​ ។ អ្នក​ប្រើ​បញ្ជាក់​ប្រធាន​បទ សរសេរ​របស់​ពួក​គេ​ និង​អាច​មាន​ច្បាប់​ចម្លង​សារ​របស់​ពួក​គេ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​ផ្ទាល់​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញអំពី​ <a href="@contact">ម៉ូឌុល​ទំនាក់​ទំនង​</a> ។

en: User contact forms
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​អ្នកប្រើ

en: Site users can be contacted with a user contact form that keeps their e-mail address private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leads to a personal contact form displayed on their user profile. Site administrators are still able to use the contact form, even if has been disabled. The <em>Contact</em> tab is not shown when you view your own profile.
km: អាច​ភ្ជាប់​ទំនាក់​ទំនង​អ្នកប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​ជា​មួយ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​ប្រើ​ដែល​រក្សា​ទុក​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​ជា​ឯកជន​ ។ អ្នក​ប្រើ​អាច​នឹង​បើក ឬ​បិទ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេ ដោយ​កែ​សម្រួល​ទំព័រ​ <em>គណនី​ខ្ញុំ</em> ​របស់​ពួក​គេ​ ។ បើ​បាន​បើក​ ផ្ទាំង​ <em>ទំនាក់​ទំនង​</em> ​នឹង​នាំ​ទៅ​កាន់​សំណុំ​បែប​បទ​​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ដែល​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​របស់​ពួក​គេ​ ។ អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​នៅ​តែ​អាច​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​បាន​ដដែល​ ទោះ​បីថា​វា​ត្រូវ​បាន​បិទ​​ក៏​ដោយ​ ។ ផ្ទាំង​ <em>ទំនាក់​ទំនង​</em> នឹង​មិន​ត្រូវ​បង្ហាញ ពេល​ដែល​អ្នក​មើល​ទម្រង់​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​ទេ ។

en: Site-wide contact forms
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ

en: The <a href="@contact">Contact page</a> provides a simple form for users with the <em>Use the site-wide contact form</em> permission to send comments, feedback, or other requests. You can create categories for directing the contact form messages to a set of defined recipients. Common categories for a business site, for example, might include "Website feedback" (messages are forwarded to website administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). E-mail addresses defined within a category are not displayed publicly.
km: <a href="@contact">ទំព័រ​ទំនាក់​ទំនង​</a> ​ផ្តល់​នូវ​សំណុំ​បែប​បទ​សាមញ្ញ​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ​</em> ​ផ្ញើ​មតិយោបល់​ មតិ​អ្នក​ប្រើ​ ឬ​សំណើ​ផ្សេង​ៗ​ទៀត ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ប្រភេទ​សម្រាប់​បញ្ជូន​សារ​នៃ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទៅ​កាន់​ក្រុម​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​កំណត់​ទុក​ ។ ឧទាហរណ៍ ប្រភេទ​ទូទៅ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​ជំនួញ អាច​រួម​បញ្ចូល​ "មតិ​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​" (សារ​ដែល​ត្រូវ​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​) និង​ "ព័ត៌មាន​អំពី​ផលិត​ផល​" (សារ​ដែល​ត្រូវ​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​សមាជិក​នៃ​ផ្នែក​លក់) ។ អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​កំណត់​ក្នុង​ប្រភេទ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​សាធារណៈ​ទេ ។

en: When the site-wide contact form is enabled, a link in the main <em>Navigation</em> menu is created, but the link is disabled by default. This menu link can be enabled on the <a href='@menu'>Menus administration page</a>.
km: ពេល​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ​ត្រូវ​បាន​បើក​ តំណ​ស្ថិត​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ <em>រុក​រក​</em> ​មេ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ប៉ុន្តែ​តំណ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ​តាម​លំនាំ​ដើម​ ។ តំណ​ម៉ឺនុយ​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​លើ​ <a href='@menu'>ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ​</a> ។

en: Customization
km: ការ​ប្តូរ​តាម​បំណង

en: If you would like additional text to appear on the site-wide or personal contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
km: បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​អត្ថបទ​បន្ថែម​លេច​ឡើង​នៅ​លើ​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ ឬ​លើ​ទំព័រទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ សូម​ប្រើ​ប្លុក​ ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ និង​កែ​សម្រួល​ប្លុក​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: Add one or more categories on this page to set up your site-wide <a href="@form">contact form</a>.
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​នៅ​លើ​​ទំព័រ​នេះ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​ <a href="@form">សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង</a> ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: A <em>Contact</em> menu item (disabled by default) is added to the Navigation menu, which you can modify on the <a href="@menu-settings">Menus administration page</a>.
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ <em>ទំនាក់​ទំនង​</em>  (ត្រូវ​បាន​បិទ​តាម​លំនាំ​ដើម​) ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ម៉ឺនុយ​រុក​រក​ ដែល​អ្នក​អាច​កែ​ប្រែ​នៅ​លើ​ <a href="@menu-settings">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ​</a> បាន ។

en: If you would like additional text to appear on the site-wide contact page, use a block. You can create and edit blocks on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
km: បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​អត្ថបទ​បន្ថែម​លេច​ឡើង​នៅ​លើទំព័រ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ​ សូម​ប្រើ​ប្លុក​ ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ និង​កែ​សម្រួល​ប្លុក​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: Administer contact forms and contact form settings
km: គ្រប់​គ្រង​សំណុំបែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង និង​ការ​កំណត់​សំណុំបែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង

en: Use the site-wide contact form
km: ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ

en: Use users' personal contact forms
km: ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
km: !sender-name (!sender-url) ​បាន​ផ្ញើសារ​ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​នៅ​​ !form-url ។

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
km: !sender-name (!sender-url) បាន​ផ្ញើ​សារ​តាម​រយៈ​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​របស់​អ្នក​ (!form-url) នៅ​ !site-name.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
km: បើ​អ្នក​មិន​ចង់​ទទួល​យក​អ៊ីមែល​ដូច្នេះ​ទេ អ្នក​អាច​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​កំណត់របស់​អ្នក​នៅ​ !recipient-edit-url

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your e-mail address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​អាច​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​បាន​តាម​រយៈ​ <a href="@url">សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​</a> ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់អ្នក​​នៅ​តែ​លាក់​ដដែល​ ។ ចំណាំ​ថា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ពិសេស​ខ្លះ ដូច​ជា​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​នៅ​តែ​អាច​ទំនាក់​ទំនង​អ្នក​បាន​ដដែល​ ទោះ​បីថា​អ្នក​​ជ្រើស​បិទ​លក្ខណ​ពិសេស​នេះ​ក៏​ដោយ ។

en: Enable the personal contact form by default for new users.
km: បើក​សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​តាម​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Changing this setting will not affect existing users.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ការ​កំណត់​នេះ​នឹង​មិនធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទេ ។

en: The Contextual links module displays links related to regions of pages on your site to users with <em>access contextual links</em> permission. For more information, see the online handbook entry for <a href="@contextual">Contextual links module</a>.
km: ម៉ូឌុល​តំណ​បរិបទ​បង្ហាញ​តំណ​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​តំបន់​នៃ​ទំព័រ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>ចូល​ដំណើរការ​តំណ​បរិបទ​</em> ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី <a href="@contextual">ម៉ូឌុល​តំណ​បរិបទ​</a> ។

en: Displaying contextual links
km: បង្ហាញ​តំណ​បរិបទ

en: Contextual links are supplied by modules, to give you quick access to tasks associated with regions of pages on your site. For instance, if you have a custom menu block displayed in a sidebar of your site, the Blocks and Menus modules will supply links to configure the block and edit the menu. The Contextual links module collects these links into a list for display by your theme, and also adds JavaScript code to the page to hide the links initially, and display them when your mouse hovers over the block.
km: តំណ​បរិបទ​ត្រូវ​បាន​ផ្គត់​ផ្គត់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ ដើម្បី​ផ្តល់​ឲ្យ​អ្នក​នូវ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​រហ័ស​ទៅ​ភារកិច្ច​ដែល​ភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​តំបន់​ទំព័រ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ឧទាហរណ៍ បើ​អ្នក​មាន​ប្លុក​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ចំហៀង​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ​ និង​ប្លុក​នឹង​ផ្គត់​ផ្គត់​តំណ​ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ និង​កែ​សម្រួល​ម៉ឺនុយ​ ។ ម៉ូឌុល​តំណ​បរិបទប្រមូល​តំណ​ទាំង​នេះ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​សម្រាប់​បង្ហាញតាម​ស្បែក​របស់​អ្នក​ ហើយ​ក៏​នឹង​​បន្ថែម​កូដ​ JavaScript ​ទៅ​ទំព័រ​ ដើម្បី​លាក់​តំណ និង​បង្ហាញ​ពួក​វា​ ពេល​កណ្តុរ​របស់​អ្នក​សំកាំង​លើ​ប្លុក​ ។

en: Use contextual links
km: ប្រើ​តំណ​បរិបទ

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
km: ប្រើ​តំណ​បរិបទ ​ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ធាតុ​នៅ​លើ​ទំព័រ ។

en: Contextual links
km: តំណ​បរិបទ

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
km: ផ្តល់​នូវ​តំណ​បរិបទ​ ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ធាតុ​នៅ​លើ​ទំព័រ ។

en: Tracking user activity
km: តាម​ដាន​សកម្មភាព​អ្នក​ប្រើ

en: By enabling blocks such as <em>Who's online</em> and <em>Who's new</em>, site users can track who is logged in and new user signups at a centralized location.
km: ដោយ​ការ​បើក​ប្លុក​ដូច​ជា​ <em>អ្នក​ណា​នៅ​លើ​បណ្តាញ​</em> និង​ <em>អ្នក​ណា​ជា​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​</em> អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​អាច​តាម​ដាន​អ្នក​ដែល​បាន​ចូល និងអ្នកប្រើ​ថ្មី​ដែល​ចុះ​ឈ្មោះ​នៅ​ទី​តាំង​កណ្តាល ។

en: Tracking content activity
km: តាម​ដាន​សកម្មភាព​មាតិកា

en: By enabling blocks such as <em>Recent blog posts</em>, <em>New forum topics</em> and <em>Recent comments</em>, site users can view newly added site content at a glance.
km: ដោយ​ការ​បើក​ប្លុក​ដូច​ជា​ <em>ប្រកាស​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ថ្មី​ៗ​​</em> <em>ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ថ្មី​</em> និង​ <em>មតិ​​យោបល់​ថ្មី​ៗ​</em> អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​អាច​មើល​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​ទើប​តែ​បន្ថែម​ថ្មី​ៗត្រឹម​​មួយ​ភ្លែត​បាន ។

en: View the administrative dashboard
km: មើល​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​នៃ​ការ​គ្រប់​គ្រង

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
km: តំបន់​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​នេះ​ទទេ ។ ចុច​លើ​ <em>ប្តូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​តាម​បំណង​</em> ដើម្បី​បន្ថែម​ប្លុក​ទៅ​វា​ ។

en: DRAG HERE
km: អូស​នៅ​ទីនេះ

en: Provides a dashboard page in the administrative interface for organizing administrative tasks and tracking information within your site.
km: ផ្តល់​ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់​គ្រង​ ដើម្បី​រៀប​ចំ​ភារកិច្ច​គ្រប់គ្រង​ និង​តាម​ដាន​ព័ត៌មាន​នៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Customize dashboard
km: ប្តូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់​គ្រង​តាម​បំណង

en: Clear log messages
km: ជម្រះ​សារ​កំណត់​ហេតុ

en: This will permanently remove the log messages from the database.
km: វា​នឹង​យក​សារ​កំណត់​ហេតុ​ចេញ​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​ពី​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Database log cleared.
km: បាន​ជម្រះ​កំណត់​ហេតុ​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: The Database logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@dblog">Database logging module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​ Drupal ​។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី <a href="@dblog">ម៉ូឌុល​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ</a> ។

en: Monitoring your site
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក

en: Debugging site problems
km: បំបាត់​កំហុស​បញ្ហា​តំបន់​បណ្តាញ

en: Field validation errors
km: កំហុស​សុពល​កម្មនៃ​វាល

en: Attempt to create a field with a name longer than 32 characters: %name
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​វាល​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​វែង​ជាង​ ៣២ តួ​អក្សរ​ ៖ %name

en: Attempt to create field name %name which already exists and is active.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​ឈ្មោះ​វាល​ %name ​ដែល​មាន​ស្រាប់ និង​កំពុង​តែ​សកម្ម ។

en: Attempt to create field name %name which already exists, although it is inactive.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​ឈ្មោះ​វាល​ %name ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ទោះ​បី​ជា​វា​អសកម្ម​ក៏​ដោយ​ ។

en: Attempt to create field name %name which is reserved by entity type %type.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​ឈ្មោះ​វាល​ %name ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បម្រុង​ទុក​ដោយ​ប្រភេទ​អង្គភាព​ %type ។

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​វាល​នៃ​ប្រភេទ​ដែល​មិន​ស្គាល់​ %type ។

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​វាល​ដែល​មាន​ប្រភេទផ្ទុក​ដែល​មិន​ស្គាល់​ %type ។

en: Attempt to create an instance of field @field_name without a bundle.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​វត្ថុ​នៃ​វាល​ @field_name ​ដែល​គ្មានបាច់​ ។

en: Enabling field types
km: បើក​ប្រភេទ​វាល

en: The Field module provides the infrastructure for fields and field attachment; the field types and input widgets themselves are provided by additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal core includes the following field type modules: Number (required), Text (required), List (required), Taxonomy (optional), Image (optional), and File (optional); the required Options module provides input widgets for other field modules. Additional fields and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href="@contrib">contributed module section of Drupal.org</a>. Currently enabled field and input widget modules:
km: ម៉ូឌុល​វាល​ផ្តល់​នូវ​ហេដ្ឋា​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​វាល​ និង​ឯកសារ​ភ្ជាប់​វាល​ ចំនែក​​ឯ​ប្រភេទ​វាល​ និង​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​បញ្ចូល​ខ្លួន​ពួក​វា​ផ្ទាល់​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​បន្ថែម​ ។ ម៉ូឌុល​ខ្លះ​ត្រូវ​បាន​​ទាម​ទារ ម៉ូឌុល​ស្រេច​ចិត្ត​អា​ចត្រូវ​បាន​បើក​ពី​ <a href="@modules">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ូឌុល​</a> ។ ចំណុច​សំខាន់​របស់​ Drupal ​រួម​មាន​ម៉ូឌុល​ប្រភេទ​វាល​ដូច​ខាង​ក្រោម​ ៖ លេខ​ (ទាម​ទារ) អត្ថបទ​ (ទាម​ទារ​) បញ្ជី​ (ទាម​ទារ​) ចំណាត់​ថ្នាក់​ (ស្រេច​ចិត្ត​) រូប​ភាព (ស្រេច​ចិត្ត​) និង​ឯកសារ​ (ស្រេច​ចិត្ត​) ម៉ូឌុល​ជម្រើស​ដែល​ទាម​ទារ​ផ្តល់​នូវ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​បញ្ចូល​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​វាល​ផ្សេង​ទៀត​ ។ វាល​ និង​ធាតុ​​ក្រាហ្វិក​បន្ថែម​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ដែល​បរិច្ចាគ​ ដែល​អ្នក​រក​បាន​នៅ​ក្នុង​ <a href="@contrib">ផ្នែក​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​បរិច្ចាគ​នៃ​ Drupal.org</a> ។ ​ម៉ូឌុល​វាល និង​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​បញ្ចូល​ដែល​បាន​បើក​បច្ចុប្បន្ន​ ៖

en: Managing field data storage
km: គ្រប់​គ្រង​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​វាល

en: Developers of field modules can either use the default <a href="@sql-store">Field SQL storage module</a> to store data for their fields, or a contributed or custom module developed using the <a href="@storage-api">field storage API</a>.
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ម៉ូឌុល​វាល​អាច​ប្រើ​ទាំង​ <a href="@sql-store">ម៉ូឌុលឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ SQL ​របស់​វាល​</a> ​លំនាំ​ដើម​ ដើម្បី​ទុក​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​វាល​របស់​ពួក​គេ និង​អាច​ប្រើ​ម៉ូឌុល​ផ្ទាល់​ខ្លួន ឬ​បរិច្ចាគ​ដែល​បាន​អភិវឌ្ឍ​ដោយ​ប្រើ​ <a href="@storage-api"> API នៃ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វាល</a> ។

en: The Field SQL storage module stores field data in the database. It is the default field storage module; other field storage mechanisms may be available as contributed modules. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
km: ម៉ូឌុល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ SQL ​នៃ​វាល​រក្សា​ទុក​ទិន្នន័យ​វាល​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ។ វា​ជា​ម៉ូឌុល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វាល​លំនាំ​ដើម យន្តការ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វាល​ផ្សេង​ទៀត​អាច​ប្រើ​ជា​ម៉ូឌុល​បរិច្ចាគ​បាន ។ សូម​មើល​ <a href="@field-help">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​ ។

en: Default SQL storage
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ SQL ​លំនាំ​ដើម

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
km: ទុក​វាល​នៅ​ក្នុង​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ SQL ​មូល​ដ្ឋាន​ ដោយ​ប្រើ​តារាងក្នុង​មួយ​វាល​ ។

en: Field SQL storage
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ SQL ​នៃ​វាល​

en: Stores field data in an SQL database.
km: ទុក​ទិន្នន័យ​វាល​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ SQL ​។

en: The List module defines various fields for storing a list of items, for use with the Field module. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
km: ម៉ូឌុល​បញ្ជី​កំណត់​វាល​ផ្សេង​ៗ​សម្រាប់​ទុក​បញ្ជី​នៃ​ធាតុ​ ដើម្បី​ប្រើ​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​វាល ។ ជា​ធម្មតា​ធាតុ​ទាំង​នេះ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​តាម​រយៈ​បញ្ជី​ជ្រើស​ ប្រអប់​ធីក ឬ​ប៊ូតុង​មូល​ ។ សូម​មើល​ <a href="@field-help">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​ ។

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​ជម្រើស​បើក​/បិទ ឬ​យល់​ព្រម/ទេ​ សាមញ្ញ ។

en: List (text)
km: បញ្ជី​ (ជា​អត្ថបទ)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ 'ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មូល​' ​នឹង​បង្ហាញ​ប្រអប់​ធីក​ បើ​ជម្រើស​ <em>តម្លៃ​មួយ​ចំនួន​</em> ​ធំ​ជាង​ ១ សម្រាប់​វាល​នេះ​ បើ​មិន​ដូច្នេះ​ទេ ប៊ូតុង​មូល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
km: ស្លាក​ HTML ​ដែល​​​អនុញ្ញាត​ក្នុង​ស្លាក​ ៖ @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
km: តម្លៃនៃ​​វាលនេះ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​អនុគមន៍​ %function ​ហើយ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​​​អនុញ្ញាត ៖​ គ្រាប់​ចុច​នីមួយ​ៗ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់ ឬ​ទស​​ភាគ​ដែល​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ គ្រាប់​ចុច​នីមួយៗ​ត្រូវ​តែ​ជា​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មាន​ប្រវែងយ៉ាង​ច្រើន​ត្រឹម​ ២៥៥ តួអក្សរ​ ។

en: Allowed values list: keys must be integers.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត ៖​ គ្រាប់​ចុច​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់ ។

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​បញ្ជី ។ ប្រើ​ជា​មួយ ជម្រើស ដើម្បី​បង្កើត​បញ្ជី​ជ្រើស ។

en: The Number module defines various numeric field types for the Field module. Numbers can be in integer, decimal, or floating-point form, and they can be formatted when displayed. Number fields can be limited to a specific set of input values or to a range of values. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
km: ម៉ូឌុល​លេខ​កំណត់​ប្រភេទ​វាល​តម្លៃ​ផ្សេង​ៗ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​វាល​ ។ លេខ​អាច​ជា​ចំនួន​គត់ ទសភាគ ឬ​ទម្រង់​ចំណុច​​អថេរ ហើយ​ពួក​វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្ហាញ ។ វាល​លេខ​អាច​ត្រូវ​បានដាក់​​កំណត់​ទៅ​សំណុំ​តម្លៃ​បញ្ចូល ឬ​ទៅ​ជួរ​នៃ​តម្លៃ​ជាក់លាក់​ ។ សូម​មើល​ <a href="@field-help">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​ ។

en: This field stores a number in the database as an integer.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ជា​ចំនួន​គត់ ។

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ទសភាគ​ថេរ ។

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ចំណុច​អថេរ ។

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
km: តម្លៃ​អប្បបរមា​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​វាល​នេះ ។ ទុក​ចន្លោះ ​សម្រាប់​គ្មាន​អប្បបរមា ។

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
km: តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​វាល​នេះ​ ។ ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​គ្មាន​អតិបរមា ។

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
km: កំណត់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ដាក់បុព្វបទ​ទៅ​តម្លៃ​ ដូច​ជា​ '$ ' ​ឬ​ '&euro; ' ។ ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​គ្មាន ។ បំបែក​តម្លៃ​ឯកវចនៈ និង​ពហុ​វចនៈ​ជា​មួយ​បំពង់​ ('pound|pounds') ។

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
km: មាន​តែ​​លេខ​ និង​សញ្ញា​ក្បៀស​ប៉ុណ្ណោះ​ (@separator) ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​ %field ។

en: The Options module defines checkbox, selection, and other input widgets for the Field module. See the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields.
km: ម៉ូឌុល​ជម្រើសកំណត់​ប្រអប់​ធីក ជម្រើស និង​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​បញ្ចូល​ផ្សេង​ទៀត សម្រាប់​ម៉ូឌុល​វាល​ ។ សូម​មើល​ <a href="@field-help">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​ ។

en: The Text module defines various text field types for the Field module. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's <a href='@filter-help'>text filters</a> to securely manage HTML output. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, the field can be validated, so that it is limited to a set of allowed values. See the <a href='@field-help'>Field module help page</a> for more information about fields.
km: ម៉ូឌុល​អត្ថបទ​កំណត់​ប្រភេទ​វាល​អត្ថបទ​ផ្សេង​ៗ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​វាល​ ។ វាល​អត្ថបទ​ប្រហែល​ជា​មាន​តែ​អត្ថបទ​ធម្មតា​​​ប៉ុណ្ណោះ  ឬ​ជា​ជម្រើស ប្រហែល​ជា​ប្រើ​  <a href='@filter-help'>តម្រង​អត្ថបទ​</a> ​របស់​ Drupal ដើម្បី​គ្រប់​គ្រង​ទិន្នន័យ​ HTML ​ឲ្យមាន​សុវត្ថិភាព ។ វាល​បញ្ចូល​អត្ថបទ​អាច​ជា​បន្ទាត់​តែ​មួយ​ (វាល​អត្ថបទ) បន្ទាត់​ច្រើន  (ផ្ទៃ​អត្ថបទ​) ឬ​សម្រាប់​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​បញ្ចូល​ដែល​ធំ​ជាង​នេះ ប្រអប់​ជម្រើស ប្រអប់​ធីក ឬ​ប៊ូតុងមូល ។ បើ​សិន​ត្រូវ​ការ វាល​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពល​ភាព ដូច្នេះ​វា​ត្រូវ​បាន​ដាក់​កំណត់​ទៅ​សំណុំ​តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត ។ សូម​មើល​ <a href='@field-help'>ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពីវាល ។

en: This field stores varchar text in the database.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​តួអក្សរ​អថេរ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Long text
km: អត្ថបទ​វែង

en: This field stores long text in the database.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​វែង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Long text and summary
km: អត្ថបទ​វែង និង​សង្ខេប

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​អត្ថបទ​វែង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ព្រម​គ្នា​ជា​មួយ​អត្ថបទ​សង្ខេប​ស្រេច​ចិត្ត ។

en: Filtered text (user selects text format)
km: បាន​ត្រង​អត្ថបទ​ (អ្នក​ប្រើ​ជ្រើស​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ)

en: Summary input
km: ការ​បញ្ចូល​សង្ខេប

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​និពន្ធ​បញ្ចូល​សង្ខេបជាក់​ស្តែង ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញជំនួស​អត្ថបទ​ដែល​បាន​តម្រឹម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ពេល​ដែល​ប្រើ​ប្រភេទ​បង្ហាញ​ "សង្ខេប ឬ​តម្រឹម" ​។

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
km: %name ៖ អត្ថបទ​មិន​អាច​វែង​ជាង​តួអក្សរ​ %max ​ទេ ។

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
km: %name ៖ សង្ខេប​មិន​អាច​វែង​ជាង​តួអក្សរ​ %max ​ទេ ។

en: Summary or trimmed
km: សង្ខេប ឬ​តម្រឹម​

en: Text area with a summary
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ដែល​មាន​សង្ខេប

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
km: ទុក​ចន្លោះ​ ដើម្បី​ប្រើ​តម្លៃ​តម្រឹម​នៃ​អត្ថបទ​ពេញ​លេញ​ជា​សង្ខេប ។

en: Hide summary
km: លាក់​សង្ខេប

en: Edit summary
km: កែ​សម្រួល​សង្ខេប

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
km: វាល​ %field (@field_name) ​ទាម​ទារ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក %widget_type ​ដែល​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ %widget_module

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
km: វាល​អសកម្ម​មិន​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទេ លុះ​ត្រា​តែ​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ផ្តល់​របស់​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​បើក​សិន​ ។ វាល​ដូច​ខាង​ក្រោម​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ ៖ !list

en: Edit field settings.
km: កែ​សម្រួល​ការ​កំណត់​វាល ។

en: Change widget type.
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ ។

en: Edit instance settings.
km: កែ​សម្រួល​ការកំណត់​វត្ថុ ។

en: Delete instance.
km: លុប​វត្ថុ​ ។

en: The field %label cannot be added because it is locked.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ %label ​វាល​បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​ជាប់​សោ​ ។

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ %label ធាតុ​វត្ថុ ៖ @message ។

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
km: មិន​ទាន់​បាន​បន្ថែម​វាល​នៅ​ឡើយ​ ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​វាល​ថ្មី​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <a href="@link">គ្រប់​គ្រង​វាល​</a> ​។

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
km: ការ​កំណត់​ទាំង​នេះ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​វាល​ %field ​នៅ​គ្រប់​ទី​កន្លែង​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​​ប្រើ​ ។ ការ​កំណត់​ទាំង​នេះ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់​វិធី​ដែល​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ហើយ​នឹង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ​បាន​ទេ នៅ​ពេល​ដែល​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: %field has no field settings.
km: %field គ្មាន​ការ​កំណត់​វាល​ ។

en: Updated field %label field settings.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​កំណត់​វាល​ %label ​វាល ។

en: Attempt to update field %label failed: %message.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព %label ៖ %message ។

en: Change widget
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
km: ប្រភេទ​នៃ​ធាតុ​សំណុំ​បែប​បទ​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្កើត​វាល​នេះ​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​ %type ​។

en: Changed the widget for field %label.
km: បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​ %label​ វាល​ ។

en: There was a problem changing the widget for field %label.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​ %label​ វាល​ ។

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
km: វាល​នេះ​ <strong>​ជាប់​សោ​</strong> ​និង​មិន​អាច​លុប​បាន​ទេ ។

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
km: %field ​វាល​ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញ​ពី​ប្រភេទ​មាតិកា​ %type ​។

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​យក​ %field ​ចេញ​ពី​ប្រភេទ​មាតិកា​ %type ​។

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
km: ការ​កំណត់​ទាំង​នេះ​អនុវត្ត​តែ​ជា​មួយ​វាល​ %field ​ប៉ុណ្ណោះ នៅ​ពេល​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​ %type ​។

en: Required field
km: បាន​ទាម​ទារ​វាល

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
km: ការកំណត់​ទាំង​នេះ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​វាល​ %field ​នៅ​គ្រប់​ទី​កន្លែង ​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ។ ពីព្រោះ​វាល​មាន​ទិន្នន័យ​ស្រាប់​ ការ​កំណត់​ខ្លះ​មិន​អាច​ផ្លាស់​ប្តូរ​បាន​ទៀត​ទេ ។

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
km: ការកំណត់​ទាំង​នេះ​អនុវត្ត​ជា​មួយ​វាល​ %field ​នៅ​គ្រប់​ទីកន្លែង ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ។

en: %field field settings
km: ការ​កំណត់​វាល %field

en: The default value for this field, used when creating new content.
km: តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​វាល​នេះ ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្កើត​មាតិកា​ថ្មី ។

en: Saved %label configuration.
km: បាន​រក្សា​ទុក​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ %label ​។

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
km: បញ្ជី​នេះ​បង្ហាញ​វាល​ទាំង​អស់​ដែល​បច្ចុប្បន្នកំពុង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​សេចក្តីយោង​ងាយ​ស្រួល​ ។

en: Save and add fields
km: រក្សា​ទុក​ និង​ បន្ថែម​វាល​

en: Field list
km: បញ្ជី​វាល

en: Manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ

en: Field UI
km: UI របស់​វាល

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​សម្គាល់​របស់​ឯកសារ​ជា​តម្លៃ​ចំនួន​គត់​ ។

en: Enable <em>Display</em> field
km: បើក​វាល​ <em>បង្ហាញ</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
km: ជម្រើស​បង្ហាញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ ជ្រើស​ថា​តើ​ឯកសារ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ នៅ​ពេល​មើល​មាតិកា​ឬ​អត់ ។

en: Files displayed by default
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​តាម​លំនាំ​ដើម

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
km: ការកំណត់​នេះ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព លុះ​ត្រា​តែ​ជម្រើស​បង្ហាញ​ត្រូវ​បាន​បើក​ ។

en: Upload destination
km: ទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
km: ជ្រើស​កន្លែង​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​ចុង​ក្រោយ​ ។ ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឯកជន​មានការ​ប្រើ​ប្រាស់​ខ្លាំង​ច្រើន​​ជាង​ឯកសារ​សាធារណៈ ប៉ុន្តែ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរ​ការមាន​កម្រិត​ចំពោះ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ ។

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
km: ថត​រង​ស្រេច​ចិត្ត​នៅ​ក្នុងទិស​ដៅ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ ។ កុំ​រួម​បញ្ចូល​សញ្ញា​ (_) នៅ​ពី​មុខ ឬ​នៅ​ពី​ក្រោយ​ ។

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
km: បញ្ចូល​តម្លៃ​ដូច​ជា​ "៥១២" (បៃ​) "៨០​ គ.ប" (គីឡូ​បៃ​) ឬ​ "៥០ ម.ប" (មេកា​បៃ​) ​ដើម្បី​ដាក់​កម្រិត​ទំហំ​ឯកសារ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ។ បើ​សិន​ទុក​​ទទេ​ ទំហំ​ឯកសារ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ដែន​កំណត់​​​ដោយទំហំ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង និង​ការ​ប្រកាស​អតិបរមា​របស់​ PHP តែ​ប៉ុណ្ណោះ  (ដែន​កំណត់​បច្ចុប្បន្ន <strong>%limit</strong>) ។

en: Enable <em>Description</em> field
km: បើក​វាល​ <em>សេចក្តី​ពិពណ៌នា​</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
km: វាល​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បញ្ចូល​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អំពី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
km: ជម្រើស​ "!name" ​ត្រូវ​តែ​មាន​តម្លៃ​ត្រឹម​ត្រូវ ។ អ្នក​អាច​ទុក​ឲ្យ​វាល​អត្ថបទ​ទទេ ឬ​អាច​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ដូច​ជា​ "៥១២" (បៃ​) "៨០ គ.ប" (គីឡូ​បៃ​) ឬ​ "៥០ ម.ប" (មេកា​បៃ​) បាន​ ។

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
km: បញ្ជី​នៃ​កន្ទុយដែល​​អនុញ្ញាត​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ សូម​ប្រាកដ​ថា​មិន​បាន​រួម​បញ្ចូល​សញ្ញា​ចុច​ៗ​នាំ​មុខ​ និង​ប្រាកដ​ថា​បាន​បំបែក​កន្ទុយ​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស(,) ឬ​ដក​ឃ្លា ។

en: Generic file
km: ឯកសារ​ទូទៅ​

en: Table of files
km: តារាង​ឯកសារ

en: Add a new file
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ថ្មី

en: Include file in display
km: រួម​បញ្ចូល​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ

en: The description may be used as the label of the link to the file.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ស្លាក​នៃ​តំណ​ទៅ​ឯកសារ ។

en: Files must be less than !size.
km: ឯកសារ​ត្រូវ​តែ​តូច​ជាង​ !size ។

en: Allowed file types: !extensions.
km: ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ !extensions ។

en: Images must be exactly !size pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវ​តែ​ជា​ភីកសែល​ !size ​ពិត​ប្រាកដ​ ។

en: Images must be between !min and !max pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវ​តែស្ថិត​នៅ​ចន្លោះ​ភីកសែល​ !min និង​ !max ​។

en: Images must be larger than !min pixels.
km: រូប​ភាព​ត្រូវ​តែ​ធំជាង​ភីកសែល​ !min ​។

en: Images must be smaller than !max pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវ​តែ​តូច​ជាង​ភីកសែល​ !max ​។

en: The File module defines a <em>File</em> field type for the Field module, which lets you manage and validate uploaded files attached to content on your site (see the <a href="@field-help">Field module help page</a> for more information about fields). For more information, see the online handbook entry for <a href="@file">File module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ឯកសារកំណត់​​ប្រភេទ​វាល​ <em>ឯកសារ​</em> ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​វាល​ ដែល​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ និង​ធ្វើ​សុពលភាព​ឯកសារ​​ដែល​​ផ្ទុក​ឡើង​ដែលបាន​​ភ្ជាប់ទៅ​មាតិកា​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ (សូម​មើល​ <a href="@field-help">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុល​វាល​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​) ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី <a href="@file">ម៉ូឌុល​ឯកសារ</a> ។

en: Attaching files to content
km: ភ្ជាប់​ឯកសារ​ទៅ​មាតិកា

en: The File module allows users to attach files to content (e.g., PDF files, spreadsheets, etc.), when a <em>File</em> field is added to a given content type using the <a href="@fieldui-help">Field UI module</a>. You can add validation options to your File field, such as specifying a maximum file size and allowed file extensions.
km: ម៉ូឌុល​ឯកសារ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ភ្ជាប់​ឯកសារ​ទៅ​មាតិកា (ឧ. ឯកសារ​ PDF  សៀវ​ភៅ​បញ្ជី ។ល។) នៅ​ពេល​វាល​ <em>ឯកសារ​</em> ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅប្រភេទ​មាតិកា​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ ដោយ​ប្រើ​ <a href="@fieldui-help">ម៉ូឌុល​ UI ​របស់​វាល​</a> ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​ជម្រើស សុពល​កម្ម​ ទៅ​វាល​ឯកសារ​របស់​អ្នក​ ដូច​ជា​បញ្ជាក់​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា និង​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ។

en: Managing attachment display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: When you attach a file to content, you can specify whether it is <em>listed</em> or not. Listed files are displayed automatically in a section at the bottom of your content; non-listed files are available for embedding in your content, but are not included in the list at the bottom.
km: នៅ​ពេ​ល​អ្នក​ភ្ជាប់​ឯកសារ​ទៅ​មាតិកា​ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ថាតើ​វា​ត្រូវ​បាន​​ <em>រាយ​</em> ឬ​អត់ ។ ឯកសារ​ដែល​រាយ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​នៅ​ខាង​ក្រោម​នៃ​មាតិកា​របស់​អ្នក​ ឯកសារ​ដែល​មិន​មែន​រាយ​អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​ការ​បង្កប់​នៅ​ក្នុង​មាតិការបស់​អ្នក​ ប៉ុន្តែ​មិន​ត្រូវ​បាន​រួម​បញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ដែល​នៅខាង​ក្រោម​ទេ ។

en: Managing file locations
km: គ្រប់​គ្រង​ទីតាំង​ឯកសារ

en: When you create a File field, you can specify a directory where the files will be stored, which can be within either the <em>public</em> or <em>private</em> files directory. Files in the public directory can be accessed directly through the web server; when public files are listed, direct links to the files are used, and anyone who knows a file's URL can download the file. Files in the private directory are not accessible directly through the web server; when private files are listed, the links are Drupal path requests. This adds to server load and download time, since Drupal must start up and resolve the path for each file download request, but allows for access restrictions.
km: នៅ​ពេល​អ្នក​បង្កើត​វាល​ឯកសារ​ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ថត​ដែល​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ ដែល​អាច​ស្ថិត​នៅ​ក្នុងថត​ឯកសារ​​ <em>សាធារណៈ</em> ឬ​ <em>ឯកជន</em> ។ ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ថត​សាធារណៈ​អាច​ត្រូវ​បាន​ចូល​ដំណើរការ​​​តាម​រយៈម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ នៅ​ពេល​ឯកសារ​សាធារណៈ​ត្រូវ​បាន​រាយ​ តំណផ្ទាល់​ទៅឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ហើយ​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ដែល​ស្គាល់​ URL ​របស់​ឯកសារ​អាច​ទាញ​យក​ឯកសារ​បាន ។ ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ថត​ឯកជន​មិន​អាច​ត្រូវបាន​ចូល​ដំណើរ​ការ​ដោយ​ផ្ទាល់​តាម​រយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​ទេ នៅ​ពេល​ឯកសារ​ឯកជន​ត្រូវ​បាន​រាយ​ តំណ​ជា​សំណើ​ផ្លូវ​របស់​ Drupal ​។ វា​នឹង​បន្ថែម​ទៅកាន់​ការ​ផ្ទុក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​ពេល​វេលា​ទាញ​យក​ ដោយ​សារ​ Drupal ​ត្រូវ​ចាប់​ផ្តើម និង​ដោះស្រាយ​ផ្លូវ​សម្រាប់​សំណើ​ទាញ​យក​ឯកសារ​នីមួយ​ៗ​ ប៉ុន្តែ​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​ការ​ដាក់​កម្រិត​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរ​ការ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
km: កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បាន​កើត​ឡើង ។ ការ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​នេះ​បាន​ផុត​កំណត់ ។ ព្យាយាម​ផ្ទុក​ទំព័រ​ឡើង​វិញ រួច​ដាក់​ស្នើ​ម្តង​ទៀត ។

en: The file referenced by the !name field does not exist.
km: មិ​នមា​ន​ឯកសារ​ដែល​យោង​ដោយ​វាល​ !name ​ទេ ។

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​វាល​ !name ​បាន​ទេ ។

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ ឬ​ចូល​ដំណើរ​ការ​  %directory ថត​ផ្ទុក​ឡើង​សម្រាប់​ !name វាល​ឯកសារបាន​ទេ​ ។ មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ថ្មី​ៗ​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ​ជាលំដាប់​បាន​ទេ ហើយ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់ ។

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​មិន​អាច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ។ វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​ទាម​ទារ​ឲ្យ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ Apache ​ដំណើរ​ការ​ PHP ​ជា​មួយ​ mod_php ។

en: All roles may use this format
km: គ្រប់​តួនាទី​អាច​ប្រើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​នេះ​បាន​

en: The text format ordering has been saved.
km: បាន​រក្សា​ទុក​ការ​ដាក់​លំដាប់​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ ។

en: Add text format
km: បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
km: គ្រប់​តួនាទី​សម្រាប់​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​នេះ​ដាច់​ខាត​ត្រូវ​តែ​បើ​ក ហើយ​មិន​អាច​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​បានទេ ។

en: Filter processing order
km: លំដាប់​ដំណើរ​ការ​តម្រង

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
km: ឈ្មោះ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ​ ។ ទ្រង់​ទ្រាយ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ %name មាន​រួច​ហើយ ។

en: Added text format %format.
km: បាន​បន្ថែម​ %format ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​ ។

en: The text format %format has been updated.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ %format ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Text formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. A text format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
km: ម៉ូឌុល​តម្រង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​បាន ។ ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​កំណត់​ស្លាក​ HTML  កូដ​ និង​ការ​បញ្ចូល​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​មាតិកា និង​មតិយោបល់​  ហើយ​និង​ជា​លក្ខណ​ពិសេស​សំខាន់​នៅ​ក្នុង​ការ​រារាំង​ការ​បញ្ចូល​ដែល​បំផ្លាញ​ធ្ងន់​ធ្ងរ​ពី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​បំណង​អាក្រក់​ ។ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញអំពី​ <a href="@filter">ម៉ូឌុល​តម្រង</a> ។

en: Applying filters to text
km: អនុវត្ត​តម្រង​ជា​មួយ​អត្ថបទ

en: Each text format uses filters to manipulate text, and most formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes, or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. One filter may remove unapproved HTML tags, while another automatically adds HTML to make URLs display as clickable links.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​នីមួយ​ៗ​ប្រើ​តម្រង​ដើម្បី​រៀប​ចំ​អត្ថបទ ហើយ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ភាគ​ច្រើន​អនុវត្ត​តម្រង​ផ្សេង​ៗ​គ្នា​បី​បួនជា​មួយ​នឹង​អត្ថបទតាម​លំដាប់​ជាក់លាក់​ ។ តម្រង​នីមួយ​ៗ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​សម្រាប់​គោល​បំណង​ជាក់លាក់​ ហើយ​ជា​ទូទៅ​បន្ថែម យក​ចេញ​ ឬ​បំប្លែង​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​ដែល​បញ្ចូល​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​មុន​នឹង​វា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។ តម្រង​មិន​ផ្លាស់​ប្តូរ​មាតិកា​ជាក់​ស្តែង​ទេ ប៉ុន្តែ​ផ្ទុយ​ទៅ​វិញ កែប្រែ​វា​ជា​បណ្តោះ​អាសន្ន​ មុន​នឹង​វា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។ តម្រង​មួយ​អាច​យក​ស្លាក​ HTML  ដែល​មិនបាន​អនុម័ត​ចេញ​បាន ខណៈ​ដែល​តម្រង​ផ្សេង​ទៀត​បន្ថែម​ HTML ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ URL បង្ហាញ​ជា​តំណ​ដែល​អាច​ចុច​បាន​ ។

en: Defining text formats
km: កំណត់​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​

en: One format is included by default: <em>Plain text</em> (which removes all HTML tags). Additional formats may be created by your installation profile when you install Drupal, and more can be created by an administrator on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​មួយ​ត្រូវ​បាន​រួម​បញ្ចូល​តាម​លំនាំ​ដើម​ ៖​ <em>អត្ថបទ​ធម្មតា</em> (ដែល​យក​ស្លាក​ HTML ទាំង​អស់​ចេញ​) ។ ទ្រង់​ទ្រាយ​បន្ថែម​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ទម្រង់​ដំឡើង​របស់​អ្នក​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នកដណឡើង​ Drupal ហើយ​ទ្រង់​ទ្រាយ​បន្ថែម​ផ្សេង​ទៀត​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​នៅ​លើ​ <a href="@text-formats">ទំព័រ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ</a> ។

en: Choosing a text format
km: ជ្រើស​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: A text format contains filters that change the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be re-arranged.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​មាន​តម្រង​ដែល​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​បញ្ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ ឧទាហរណ៍​ យក​ HTML ​ដែល​មា​ន​គ្រោះ​ថ្នាក់​ចេញ ឬ​ធ្វើ​ឲ្យ​ URL អាច​ចុច​បាន​ ។ តម្រង​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​ពី​លើ​ចុះ​ក្រោម​ និង​លំដាប់​មាន​ភាព​សំខាន់​ណាស់ ដោយ​សារ​តម្រង​មួយ​អាច​រារាំង​តម្រង​ផ្សេង​ទៀត​មិន​ឲ្យ​ធ្វើ​ការ​ងារ​របស់​វា ។ ឧទាហរណ៍ នៅ​ពេល​ URL ត្រូវ​បាន​បម្លែង​ទៅ​ជា​តំណ មុន​ពេល​ស្លាក​ HTML ​ដែល​មិនអនុញ្ញាត​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ តំណ​ទាំង​អស់​អាច​នឹងត្រូវ​បាន​យក​ចេញ ។ ពេល​រឿង​នេះ​កើត​ឡើង លំដាប់​នៃ​តម្រង​អាច​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​មាន​ការ​រៀប​ចំ​ឡើង​វិញ ។

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
km: ព្រមាន ៖ សិទ្ធិ​នេះ​អាច​មាន​​ការ​បង្ហាញ​សុវត្ថិភាព​ដែល​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​របៀប​កំណត់​រចនាស​ម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ ។

en: Use the !text_format text format
km: ប្រើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​ !text_format

en: More information about text formats
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Limit allowed HTML tags
km: កំណត់ដែន​​ស្លាក​ HTML ដែល​អនុញ្ញាត

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
km: បម្លែង​ការ​ចុះ​បន្ទាត់​ទៅ​ជា​ HTML (គឺ​ថា <code>&lt;br&gt;</code> និង​ <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
km: បម្លែង​ URL ទៅ​ជា​តំណ

en: Correct faulty and chopped off HTML
km: កែ​ HTML ដែល​បាន​កាត់​ចេញ និង​មាន​កំហុស

en: Display any HTML as plain text
km: បង្ហាញ​ HTML ​ណា​មួយ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
km: បញ្ជី​នៃ​ស្លាក​ HTML ​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។ គុណ​សម្បត្តិ​ព្រឹត្តិការណ៍របស់​ JavaScript  URL របស់​ JavaScript  និង​ CSS ​ត្រូវ​បានច្បូត​ចេញ​ជានិច្ច​ ។

en: Display basic HTML help in long filter tips
km: បង្ហាញ​ជំនួយ​ HTML ​មូល​ដ្ឋាន​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​តម្រង​វែង

en: Add rel="nofollow" to all links
km: បន្ថែម​ rel="nofollow" ទៅ​តំណ​ទាំង​អស់

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
km: តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​មាតិកា HTML ។ ខណៈ​ពេល​កំពុងរៀន​​ស្វែង​យល់​អំពី​ HTML ទាំង​អស់​អាច​មាន​អារម្មណ៍ថាគួរ​ឲ្យ​ពិបាក​ ចំនែក​រៀន​ស្វែង​យល់​អំពី​របៀប​ប្រើ​  "ស្លាក​"  HTML មូល​ដ្ឋាន​បំផុត​មួយ​ផ្នែក​តូច​នោះ​មាន​អារម្មណ៍​ថាងាយ​ ។ តារាង​នេះ​ផ្តល់​នូវ​គំរូ​សម្រាប់​ស្លាក​នីមួយ​ៗ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បើក​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ ។

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​  <a href="@html-specifications">ការ​បញ្ជាក់ HTML </a> ​របស់​ W3C ឬ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក​សំណព្វ​របស់​អ្នក​ ដើម្បី​រក​មើល​តំបន់​បណ្តាញ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​ពន្យល់​អំពី​ HTML ។

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
km: តួ​អក្សរ​ចម្លែក​ជា​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​ដោយ​គ្មាន​បញ្ហា​កើត​ឡើង ។

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
km: បើ​អ្នក​ពិត​ជា​បាន​ជួប​នឹង​បញ្ហា សូម​ព្យាយាម​ប្រើ​អង្គភាព​តួអក្សរ​ HTML ។ ឧទាហរណ៍​ទូទៅ​មើល​ទៅ​ដូច​ &amp;amp; សម្រាប់អក្សរ​ &amp; សញ្ញា ។ សម្រាប់​បញ្ជី​ទាំង​មូល​នៃ​អង្គ​ភាព សូម​មើល​ទំព័រ​  <a href="@html-entities">អង្គភាព​</a> របស់ HTML ។ តួ​អក្សរ​សញ្ញា​ដែល​អាច​មាន​ខ្លះ​រួម​មាន ៖

en: No HTML tags allowed.
km: គ្មា​នស្លាក​ HTML ​ត្រូវ​បានអនុញ្ញាត ។

en: Filters content in preparation for display.
km: មាតិកា​តម្រង​ត្រៀម​នឹង​បង្ហាញ ។

en: By !author @time ago
km: តាម​ !author @time កន្លង​

en: The forum %term and all sub-forums have been deleted.
km: %term វេទិការ និង​វេទិការ​រង​ទាំង​អស់​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
km: ចំនួន​ឆ្លើយ​តប​ដែល​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​មាន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "សំខាន់​" ។

en: No containers or forums available. <a href="@container">Add container</a> or <a href="@forum">Add forum</a>.
km: មិន​មាន​ឧបករណ៍ផ្ទុក ឬ​វេទិការ​ទេ ។ <a href="@container">បន្ថែម​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​</a> ឬ​ <a href="@forum">បន្ថែម​វេទិការ</a> ។

en: forum: deleted %term and all its sub-forums.
km: វេទិការ ៖ បាន​លុប​ %term និង​វេទិការ​រង​ទាំង​អស់​របស់​វា ។

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped. The forum hierarchy consists of:
km: ម៉ូឌុល​វេទិការ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​វេទិការ​កិច្ច​ពិភាក្សា​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​ដោយ​មាន​មុខ​ងារ​ស្រដៀង​គ្នា​នឹង​ប្រព័ន្ធ​ផ្ទាង​សារ​ផ្សេង​ទៀត ។ វេទិការ​មាន​សារៈ​សំខាន់​ណាស់ ពីព្រោះ​ពួក​វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សមាជិក​ក្នុង​សហគមន៍​អាច​ពិភាក្សា​ប្រធាន​បទ​ជា​មួយ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត ដោយ​ធានា​បាន​ថា​ការសន្ទនា​ទាំង​នោះ​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​សម្រាប់ជា​សេចក្តី​យោង​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ ។ នៅ​ក្នុង​វេទិការ​ អ្នក​ប្រើ​ប្រកាស​ប្រធាន​បទ និង​ខ្សែ​ស្រឡាយ​នៅ​ក្នុងឋានានុក្រម​ត្រួត​គ្នា​ ដោយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កិច្ចពិភាក្សា​នោះ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ប្រភេទ ឬ​ជាក្រុម​ ។ ឋានានុក្រម​វេទិការ​រួម​មាន ៖

en: Optional containers (for example, <em>Support</em>), which can hold:
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស្រេច​ចិត្ត​ (ឧទាហរណ៍​ <em>គាំ​ទ្រ​</em>) ដែល​អាច​ផ្ទុក ៖

en: Forums (for example, <em>Installing Drupal</em>), which can hold:
km: វេទិការ​ (ឧទាហរណ៍​ <em>ដំឡើង​ Drupal</em>) ដែល​អាច​ផ្ទុក​ ៖

en: Forum topics submitted by users (for example, <em>How to start a Drupal 6 Multisite</em>), which start discussions and are starting points for:
km: ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ (ឧទាហរណ៍​ <em>របៀប​ចាប់​ផ្តើមពហុ​តំបន់​បណ្តាញ​ទាំង​ ៦​ របស់​​ Drupal </em>) ដែល​ចាប់​ផ្តើម​កិច្ច​ពិភាក្សា​ និង​ជា​ចំណុច​ចាប់​ផ្តើម​សម្រាប់​ ៖

en: Threaded comments submitted by users (for example, <em>You have these options...</em>).
km: មតិយោបល់​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ (ឧទាហរណ៍​ <em>អ្នក​មាន​ជម្រើស​​ទាំង​នេះ​...</em>) ។

en: Setting up forum structure
km: រៀប​ចំ​រចនា​សម្ព័ន្ធ​វេទិការ

en: Visit the <a href="@forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
km: ទស្សនា​ <a href="@forums">ទំព័រ​វេទិការ​</a> ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ និង​វេទិការ​ ដើម្បី​ផ្ទុក​ប្រធាន​បទ​កិច្ចពិភាក្សា​របស់​អ្នក​ ។

en: Starting a discussion
km: ចាប់​ផ្តើម​កិច្ច​ពិភាក្សា

en: The <a href="@create-topic">Forum topic</a> link on the <a href="@content-add">Add new content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
km: តំណ <a href="@create-topic">ប្រធាន​បទ​វេទិការ​</a> ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <a href="@content-add">បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</a> ​បង្កើត​​ការ​ប្រកាស​ដំបូង​នៃ​កិច្ច​ពិភាក្សា​ជា​ខ្សែ​ស្រឡាយ ឬ​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu item in the navigation menu that links to the <a href="@forums">Forums page</a>.
km: ការ​បើក​ម៉ូឌុល​វេទិការ​ផ្តល់​នូវ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ <em>វេទិការ​</em> ​លំនាំ​ដើម​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​រុក​រក​ ដែល​ភ្ជាប់​ទៅ​ <a href="@forums">ទំព័រ​វេទិការ</a> ។

en: Moving forum topics
km: ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
km: ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ (និង​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​របស់​វា) ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី​នៅ​ចន្លោះ​​វេទិការ​ ដោយ​ជ្រើស​វេទិការ​ខុស​ៗ​គ្នា​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ ។ នៅ​ពេល​ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នៅ​ចន្លោះ​វេទិការ​ ជម្រើស​ <em>ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល​</em> ​បង្កើត​តំណ​នៅ​ក្នុង​វេទិការ​ដើម​ ដែល​ចង្អុល​ទៅ​កាន់​ទី​តាំង​ថ្មី ។

en: Locking and disabling comments
km: ចាក់​សោ​​ និង​បិទ​មតិយោបល់​

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
km: ជ្រើស​ <em>បិទ​</em> ពី​ក្រោម​ <em>ការ​កំណត់​មតិយោបល់​</em> ខណៈ​ពេល​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​ចាក់​សោ​​ (រារាំង​មតិ​យោបល់​ថ្មី​នៅ​លើ​) ​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។ ជ្រើស​ <em>លាក់​</em> ពី​ក្រោម​r <em>ការកំណត់​មតិយោបល់​</em> ​ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​លាក់​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នៅ​លើ​ខ្សែ​ស្រឡាយ និង​រារាំង​មតិយោបល់​ថ្មី ។

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
km: វេទិការ​មាន​ប្រធាន​បទ​វេទិកា ។ ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: Use containers to group related forums.
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: A forum holds related forum topics.
km: វេទិការ​ផ្ទុក​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា ។

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href="@forum-structure">forum structure page</a>.
km: លៃ​តម្រូវ​ការ​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​របស់​អ្នក​ ។ រៀប​ចំ​វេទិការ​លើ​ <a href="@forum-structure">ទំព័រ​រចនាសម្ព័ន្ធ​វេទិការ​</a> ។

en: Add new @node_type
km: បន្ថែម​ @node_type ថ្មី

en: <a href="@login">Log in</a> to post new content in the forum.
km: <a href="@login">ចូល​</a> ដើម្បី​ប្រកាស​មាតិកា​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​វេទិការ ។

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
km: %forum ​ធាតុ​ជា​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វេទិការ មិន​មែន​ជា​វេទិការ​ទេ ។ ជ្រើស​វេទិការ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​វេទិការ​ជា​ច្រើន​នៅ​ខាង​ក្រោម​វិញ ។

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
km: <em>ប្រធាន​បទ​វេទិការ​</em> ចាប់​ផ្តើម​ខ្សែ​ស្រឡាយ​កិច្ចពិភាក្សា​នៅ​ក្នុង​វេទិការ ។

en: Control forum hierarchy settings.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ឋានានុក្រម​វេទិការ ។

en: Forum navigation vocabulary
km: វាក្យ​សព្ទ​រុក​រក​វេទិការ

en: Provides discussion forums.
km: បាន​ផ្តល់​វេទិការ​កិច្ច​ពិភាក្សា ។

en: Follow these steps to set up and start using your website:
km: ធ្វើ​តាម​ជំហាន​ទាំង​នេះ​ដើម្បី​រៀប​ចំ​ និង​ចាប់​ផ្តើម​ដោយ​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ៖

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">add new content</a> for your website.
km: <strong>ចាប់ផ្តើម​ប្រកាស​មាតិកា</strong> ​ចុង​បញ្ចប់ អ្នក​អាច​ <a href="@content">បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</a> ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: For more information, refer to the specific topics listed in the next section or to the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a> or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​យោង​ទៅ​កាន់​ប្រធាន​បទ​​ជាក់​លាក់​ដែល​បានរាយ​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​បន្ទាប់​ ឬ​យោង​ទៅ​កាន់​ <a href="@handbook">សៀវភៅ​របស់​ Drupal លើ​បណ្តាញ​</a> ។ អ្នក​ក៏​អាច​ប្រកាស​នៅ​ <a href="@forum">វេទិការ​របស់​ Drupal </a> ​ឬ​មើល​ <a href="@support">ជម្រើស​គាំទ្រ​ផ្សេង​ទៀត​</a> ជា​ច្រើន​ដែល​អាច​មាន​ ។

en: The Help module provides <a href="@help-page">Help reference pages</a> and context-sensitive advice to guide you through the use and configuration of modules. It is a starting point for the online <a href="@handbook">Drupal handbooks</a>. The handbooks contain more extensive and up-to-date information, are annotated with user-contributed comments, and serve as the definitive reference point for all Drupal documentation. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@help">Help module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ជំនួយ​ផ្តល់​នូវ​ <a href="@help-page">​ទំព័រ​សេចក្តី​យោង​ជំនួយ​</a> និងដំបូន្មាន​ដែល​ប្រែ​ប្រួល​តាម​បរិបទ​ ដើម្បី​ណែ​នាំ​តាម​រយៈ​ការ​ប្រើ​ និង​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​របស់​ម៉ូឌុល​ ។ វា​ជា​ចំណុច​ចាប់​ផ្តើម​សម្រាប់​ <a href="@handbook">សៀវ​ភៅ​របស់​ Drupal </a> លើ​បណ្តាញ ។ សៀវ​ភៅដែល​​មាន​ព័ត៌មាន​ទាន់​សម័យ​ និង​ទូលំ​ទូលាយ​ ត្រូវ​បាន​កត់​ត្រា​ជា​មួយ​មតិយោបល់​ដែល​បាន​ចែក​ចាយ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ និង​បម្រើ​ជា​ចំណុច​យោងដែល​ច្បាស់​លាស់​សម្រាប់​ឯកសារ​ទាំង​អស់​របស់​ Drupal ​។ ចំពោះ​ព័ត៌មានបន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@help">ម៉ូឌុល​ជំនួយ​</a> ។

en: Providing a help reference
km: ផ្តល់​នូវ​សេចក្តី​យោង​ជំនួយ

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href="@help">Help reference page</a>.
km: ម៉ូឌុល​ជំនួយ​បង្ហាញ​សេចក្តី​ពន្យល់​សម្រាប់​ប្រើ​ម៉ូឌុល​នីមួយ​ៗ​ដែល​បាន​រាយ​លើ​ <a href="@help">ទំព័រ​សេច​ក្តី​យោង​ជំនួយ​</a> ចម្បង​ ។

en: Providing context-sensitive help
km: ផ្តល់​នូវ​ជំនួយ​ដែល​ប្រែប្រួល​តាម​បរិបទ

en: The Help module displays context-sensitive advice and explanations on various pages.
km: ម៉ូឌុល​ជំនួយ​បង្ហាញ​នូវ​ដំបូន្មាន​ដែល​ប្រែ​ប្រួល​តាម​បរិបទ​ និង​សេចក្តី​ពន្យល់​នៅ​លើ​ទំព័រ​ផ្សេង​ៗ​ទៀត ។

en: Edit %name style
km: កែ​សម្រួល​រចនាប័ទ្ម​ %name

en: This image style is currently being provided by a module. Click the "Override defaults" button to change its settings.
km: រចនាប័ទ្ម​រូប​ភាព​នេះ​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ ។ ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ "បដិសេធ​លំនាំ​ដើម​" ​ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការកំណត់​របស់​វា​ ។

en: Image style name
km: ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: This image style is being provided by %module module and may not be renamed.
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​នេះ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ %module ​ហើយ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ទេ ។

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
km: ឈ្មោះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ URL សម្រាប់​រូបភាព​ដែល​បាន​បង្កើត ។ ប្រើ​​តែ​សញ្ញា​អក្សរ​ក្រម​លេខ​ជា​អក្សរ​តូច និង​សញ្ញា (_) និង​សញ្ញា (-) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Select a new effect
km: ជ្រើស​បែប​ផែន​ថ្មី

en: Override defaults
km: បដិសេធ​លំនាំ​ដើម

en: Update style
km: ធ្វើ​ច្ចុប្បន្នភាព​រចនាប័ទ្ម

en: Select an effect to add.
km: ជ្រើស​បែប​ផែន​​ត្រូវបន្ថែម ។

en: The image effect was successfully applied.
km: បែប​ផែន​រូប​ភាព​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: The %style style has been overridden, allowing you to change its settings.
km: រចនាប័ទ្ម​ %style ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ដោយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការកំណត់​របស់​វា ។

en: Style name
km: ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម

en: Create new style
km: បង្កើត​រចនាប័ទ្ម​ថ្មី

en: Style %name was created.
km: %name ​រចនាប័ទ្ម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: The image style name %name is already in use.
km: %name ​ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ហើយ ។

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
km: សូម​ប្រើ​តែ​សញ្ញា​អក្សរ​ក្រម​លេខ​ជា​អក្សរ​តូច សញ្ញា (_) និង​សញ្ញា (-) ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: No replacement, just delete
km: គ្មាន​ការ​ជំនួស​ គ្រាន់​តែ​លុប

en: Replacement style
km: រចនាប័ទ្ម​ជំនួស

en: Optionally select a style before deleting %style
km: ជា​ជម្រើស​ជ្រើស​រចនាប័ទ្ម​សិន​ មុននឹង​លុប​ %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
km: បើ​រចនាប័ទ្ម​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​រចនាប័ទ្ម​ផ្សេង​ទៀត​ដើម្បី​ជំនួស​វា ។ រូបភាព​ទាំង​អស់​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​រចនាប័ទ្ម​នេះ​នឹង​ត្រូវ​លុប​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍ ។

en: Style %name was deleted.
km: %name ​រចនាប័ទ្ម​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Revert the %style style?
km: ត្រឡប់​រចនាប័ទ្ម​ទៅ​ដើម​ %style ឬ​?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
km: ការ​ត្រឡប់​រចនាប័ទ្ម​នេះ​ទៅ​ដើម​វិញ​នឹង​លុប​ការ​កំណត់​ដែល​បាន​ប្តូរ​តាម​បំណង​ និង​រក្សា​ទុក​លំនាំ​ដើម​ដែល​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ @module ​។

en: Edit %label effect
km: កែ​សម្រួល​បែប​ផែន​ %label

en: Add %label effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន​ %label

en: Update effect
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បែបផែន

en: Add effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​បែប​ផែន​ @effect ​ចេញ​ពី​រចនាប័ទ្ម​ %style ​ឬ?

en: The image effect %name has been deleted.
km: %name ​បែប​ផែន​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: !name must be an integer.
km: !name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់ ។

en: !name must be a positive integer.
km: !name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: !name must be a hexadecimal color value.
km: !name ​ត្រូវ​តែ​ជា​តម្លៃ​ពណ៌គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ​ ។

en: Width and height can not both be blank.
km: ទាំង​ទំហំ និង​កម្ពស់​មិន​អាច​ទទេ​បាន​ទេ ។

en: The part of the image that will be retained during the crop.
km: ផ្នែក​នៃ​រូបភាព​ដែល​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ច្រឹប​ ។

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ផ្ទៃ​រូបភាព​ដែល​បាន​បង្ហាញ ។ ប្រើ​ពណ៌​គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ​របស់​រចនាប័ទ្ម​​​បណ្តាញ​ (#FFFFFF ​សម្រាប់ពណ៌​​ស #000000 ​សម្រាប់ពណ៌​​ខ្មៅ) ។ ទុក​ទទេ​ សម្រាប់​ភាព​ថ្លា​នៅ​លើ​ប្រភេទ​រូប​ភាព​ដែល​គាំ​ទ្រ​វា ។

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
km: បច្ចុប្បន្ន​​គ្មាន​រចនាប័ទ្ម​ទេ ។ <a href="!url">បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​ថ្មី​</a> ។

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
km: បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​បែប​ផែន​នៅ​ក្នុង​រចនាប័ទ្ម​នេះ​ទេ ។ បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​ដោយ​ជ្រើស​ជម្រើស​ខាង​ក្រោម ។

en: view actual size
km: មើល​ទំហំ​ជាក់​ស្តែង

en: Sample original image
km: រូបភាព​ដើម​ជា​គំរូ

en: Sample modified image
km: រូប​ភាព​ដែល​កែ​ជា​គំរូ

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
km: ការប្តូរ​ទំហំ​នឹង​បង្កើត​រូប​ភាព​ដែល​មាន​សំណុំវិមាត្រ​ជាក់​ស្តែង ។ វា​អាច​ប​ណ្តាល​ឲ្យ​រូប​ភាព​លាត ឬ​រួមដោយ​មិន​សមាមាត្រ​គ្នា​ ។

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
km: ការ​ដាក់​កម្រិត​នឹង​រក្សា​ទុក​​សមាមាត្រនៃ​រូបភាព​ដើម​ ។ បើ​មាន​តែ​សមាមាត្រ​មួយ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ វិមាត្រ​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​ត្រូវ​បាន​គណនា ។

en: Scale and crop
km: មាត្រដ្ឋាន និង​ច្រឹប

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
km: មាត្រដ្ឋាន​ និង​ច្រឹប​នឹង​រក្សា​ទុក​សមាមាត្រ​នៃ​រូបភាព​ដើម បន្ទាប់​មក​ច្រឹប​វិមាត្រ​ដែល​ធំ​ជាង​នេះ ។ វា​ប្រយោជន៍​ណាស់​សម្រាប់​បង្កើត​រូបភាព​តូច​ៗ​រាង​ជាការេ​ពេញ​លេញ​ដោយ​មិន​ចាំ​បាច់​ពន្លាត​រូប​ភាព ។

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
km: ការ​ច្រឹប​នឹង​យក​ផ្នែក​ផ្សេង​​ៗ​នៃ​រូប​ភាព​ចេញ ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ក្លាយ​ជា​វិមាត្រ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ ។

en: Desaturate
km: ការ​ដក​ពណ៌

en: Desaturate converts an image to grayscale.
km: ការ​ដក​ពណ៌​បម្លែង​រូប​ភាព​ទៅ​ជា​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ ។

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
km: ការ​បង្វិល​រូប​ភាព​អាច​បណ្តាល​ឲ្យ​វិមាត្រ​របស់​រូបភាព​បង្កើន​ឡើង​ឲ្យ​សម​នឹងអង្កត់​ទ្រូង ។

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្តូរ​ទំហំ​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​មាត្រ​ដ្ឋាន​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ច្រឹប​រូបភាព ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ច្រឹប និង​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​រូបភាព​ ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដក​ពណ៌​​រូប​ភាព​​ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្វិល​រូប​ភាព ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍​ %toolkit ​នៅ​លើ​ %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ​រូបភាព​ជា​តម្លៃ​ចំនួន​គត់ ។

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
km: បើ​សិន​ជា​គ្មាន​រូប​ភាព​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ រូប​ភាព​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ឡើង​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ។

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
km: ទំហំ​រូប​ភាព​ដែល​អនុញ្ញាត​អតិបរមា​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​ ទទឹង​xកម្ពស់​ (ឧ. ៦៤០x៤៨០) ។ ​ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​ការ​មិន​ដាក់​កម្រិត ។ បើ​រូបភាព​ធំ​ជាង​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង វា​នឹង​ត្រូវ​ប្តូរ​ទំហំ​ដើម្បី​បង្ហាញ​នូវ​ទទឹង និង​កម្ពស់​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ ។ ការ​ប្តូរ​ទំហំ​រូបភាព​ នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង​អាច​បណ្តាល​ឲ្យ​បាត់​បង់​ <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">ទិន្នន័យ​ EXIF </a> ​នៅ​ក្នុង​រូបភាព ។

en: Minimum image resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ​រូបភាព​អប្បបរមា

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
km: ទំហំ​រូបភាព​ដែល​អនុញ្ញាត​អប្បបរមា​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទទឹង​xកម្ពស់​ (ឧ. ៦៤០x៤៨០) ។ ទុក​ចន្លោះ​ សម្រាប់​ការ​មិន​ដាក់​កម្រិត​។  បើ​រូបភាព​តូច​ជាង​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ វា​នឹង​ត្រូវបាន​បដិសេធ ។

en: Enable <em>Alt</em> field
km: បើក​វាល​ <em>ជំនួស (Alt)</em> field

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
km: គុណ​លក្ខណៈ​របស់​ជំនួស​អាច​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក​ កម្មវិធី​អាន​អេក្រង់ និង​ពេល​មិន​អាច​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​បាន ។

en: Enable <em>Title</em> field
km: បើក​វាល​ <em>ចំណង​ជើង</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
km: គុណ​លក្ខណៈ​របស់​ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឧបករណ៍​ នៅ​ពេល​ដាក់​កណ្តុរ​សំកាំង​លើ​រូបភាព ។

en: Height and width values must be numeric.
km: តម្លៃ​កម្ពស់ និង​ទទឹង​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Both a height and width value must be specified in the !name field.
km: ទាំង​តម្លៃ​កម្ពស់ និង​ទទឹង​ត្រូវ​តែ​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​វាល​ !name ​។

en: Preview image style
km: មើល​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ជា​មុន

en: no preview
km: គ្មាន​ការ​មើល​ជា​មុន

en: The preview image will be shown while editing the content.
km: ការ​មើល​រូបភាព​ជា​មុន​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​មាតិកា ។

en: The Image module allows you to manipulate images on your website. It exposes a setting for using the <em>Image toolkit</em>, allows you to configure <em>Image styles</em> that can be used for resizing or adjusting images on display, and provides an <em>Image</em> field for attaching images to content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@image">Image module</a>.
km: ម៉ូឌុល​រូបភាព​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រៀប​ចំ​រូបភាព​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ វា​បង្ហាញ​ការកំណត់​សម្រាប់​ប្រើ​ <em>ឧបករណ៍​រូបភាព​</em> អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ <em>រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​</em> ​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ប្តូរ​ទំហំ​ ឬ​លៃតម្រូវ​រូបភាព​ នៅ​ពេល​បង្ហាញ និង​ផ្តល់​នូវ​វាល​ <em>រូបភាព​</em> ​សម្រាប់​ភ្ជាប់​ទៅ​មាតិកា ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញអំពី​ <a href="@image">ម៉ូឌុល​រូបភាព</a> ។

en: Manipulating images
km: រៀប​ចំ​រូបភាព

en: With the Image module you can scale, crop, resize, rotate and desaturate images without affecting the original image using <a href="@image">image styles</a>. When you change an image style, the module automatically refreshes all created images. Every image style must have a name, which will be used in the URL of the generated images. There are two common approaches to naming image styles (which you use will depend on how the image style is being applied):
km: ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​រូបភាព​អ្នក​អាច​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ច្រឹប ប្តូរ​ទំហំ បង្វិល ដក​ពណ៌​រូប​ភាពដែល​នឹង​មិន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប៉ះ​ពាល់​ដល់​រូបភាព​ដើម​ ដោយ​ការ​ប្រើ​ <a href="@image">រចនាប័ទ្ម​រូបភាព </a> ។ ពេល​អ្នក​ផ្លាស់​ប្តូរ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព ម៉ូឌុល​នឹង​ធ្វើឲ្យ​រូប​ភាព​ដែល​បង្កើត​ទាំង​អស់​ស្រស់ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ រាល់​រចនាប័ទ្ម​រូបភាពត្រូវ​តែ​មាន​ឈ្មោះ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ URL ​នៃ​រូប​ភាព​ដែល​បាន​បង្កើត​ ។ មាន​វិធី​ដោះស្រាយ​ទូទៅ​ពីរ​ ដើម្បី​ប្តូរ​ឈ្មោះ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ (ដែល​ការ​ប្រើ​​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​របៀប​ដែល​រចនាប័ទ្មរូបភាព​កំពុង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត ) ៖

en: Based on where it will be used: eg. <em>profile-picture</em>
km: អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​ទី​កន្លែង​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​វា​ ៖ ឧ. <em>ទម្រង់​-រូបភាព</em>

en: Describing its appearance: eg. <em>square-85x85</em>
km: ពិពណ៌នា​អំពី​រូបរាង​របស់​វា ៖ ឧ. <em>ការេ-៨៥x៨៥</em>

en: Attaching images to content as fields
km: ភ្ជាប់​រូបភាព​ទៅ​មាតិកា​ជា​វាល​

en: Image module also allows you to attach images to content as fields. To add an image field to a <a href='@content-type'>content type</a>, go to the content type's <em>manage fields</em> page, and add a new field of type <em>Image</em>. Attaching images to content this way allows image styles to be applied and maintained, and also allows you more flexibility when theming.
km: ម៉ូឌុល​រូបភាព​ក៏​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ភ្ជាប់​រូបភាព​ទៅ​មាតិកា​ជា​វាល​ផង​ដែរ ។ ដើម្បី​បន្ថែម​វាល​រូបភាពទៅ​ <a href='@content-type'>ប្រភេទ​មាតិកា</a> សូម​ទៅ​កាន់​ទំព័រ​ <em>គ្រប់​គ្រង​វាល​</em> របស់​ប្រភេទ​មាតិកា និង​បន្ថែម​វាល​ថ្មី​នៃ​ប្រភេទ​ <em>​រូបភាព​</em> ។ ការ​ភ្ជាប់​រូបភាព​ទៅ​មាតិកា​តាម​វិធី​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អនុវត្ត និង​រក្សា​ទុក​​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ ហើយ​ក៏អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កាន់​តែ​បត់​បែន​ផង​ដែរ​ នៅ​ពេល​ធ្វើ​ស្បែក​ ។

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
km: ជា​ទូទៅ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ផ្តល់​នូវ​ទំហំ​រូបភាព​តូច​ៗ​ ដោយ​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ និង​ច្រឹប​រូបភាព ប៉ុន្តែក៏​អាច​បន្ថែម​បែប​ផែន​ផ្សេង​ៗ​បាន​ផង​ដែរ មុន​ពេល​រូប​ភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ ។ ពេល​ដែល​រូបភាព​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​មួយ​រចនាប័ទ្ម​ ឯកសារ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ហើយ​ឯកសារ​ដើម​នៅ​តែ​រក្សា​លក្ខណៈ​ដដែល ។

en: Administer image styles
km: គ្រប់​គ្រង​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
km: បង្កើត​ និង​កែ​ប្រែ​រចនាប័ទ្ម​សម្រាប់​​ការ​​កែ​ប្រែ​រូបភាពដែល​បាន​បង្កើត ដូច​ជា​រូបភាព​តូច​ ។

en: No defined styles
km: គ្មាន​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​កំណត់

en: Image generation in progress. Try again shortly.
km: ការ​បង្កើត​រូបភាព​កំពុង​តែ​ដំណើរការ ។ ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​បន្តិច​ទៀត​នេះ​ ។

en: Error generating image.
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​រូបភាព ។

en: Unable to generate the derived image located at %path.
km: មិន​អាច​បង្កើត​រូបភាព​ដែល​ទាញ​យក​ដែល​ស្ថិត​នៅ​ %path ។

en: Failed to create style directory: %directory
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​រចនាប័ទ្ម​ ៖ %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
km: %destination ​ឯកសារ​រូប​ភាព​ដែល​​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​មាន​ស្រាប់​ហើយ​ ។ ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​ជា​មួយ​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​នៃ​ការ​សរសេរ​ឡើង​វិញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Generate image style
km: បង្កើត​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Image styles
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រចនាប័ទ្ម​ដែល​អាច​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ប្តូរ​ទំហំ​ ឬ​លៃ​តម្រូវ​រូបភាព​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ។

en: List the current image styles on the site.
km: រាយ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Add style
km: បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​

en: Add a new image style.
km: បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ថ្មី​ ។

en: Configure an image style.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព ។

en: Delete an image style.
km: លុប​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព ។

en: Revert style
km: ត្រឡប់​រចនាប័ទ្ម​​ទៅដើម

en: Revert an image style.
km: ត្រឡប់​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​ទៅ​ដើម​ ។

en: Edit image effect
km: កែ​សម្រួល​បែប​ផែន​រូបភាព

en: Delete image effect
km: លុប​បែប​ផែន​រូបភាព

en: Add image effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន​ថ្មី

en: Add a new effect to a style.
km: បន្ថែម​បែប​ផែន​ថ្មី​ទៅ​រចនាប័ទ្ម​ ។

en: Provides image manipulation tools.
km: ផ្តល់​​ឧបករណ៍​រៀបចំ​រូបភាព ។

en: Use the <em>Custom language</em> section below if your desired language does not appear in this list.
km: ប្រើ​ផ្នែក <em>​ភាសា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​</em> ​ខាង​ក្រោម​ បើ​ភាសា​ដែលត្រូវ​ការ​​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​នេះ ។

en: Path prefix language code
km: កូដ​ភាសា​បុព្វបទ​ផ្លូវ

en: Language code or other custom text to use as a path prefix for URL language detection, if your <em>Detection and selection</em> settings use URL path prefixes. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
km: កូដ​ភាសា​ ឬ​អត្ថបទ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​បុព្វបទ​ផ្លូវ​សម្រាប់​ការ​រក​ភាសា​ URL  បើ​ការកំណត់​ <em>រក​ និង​ ជ្រើស​</em> ​របស់​អ្នក​ប្រើ​បុព្វបទ​ផ្លូវ URL ។ សម្រាប់​ភាសា​លំនាំ​ដើម​ តម្លៃ​នេះ​អាច​នៅ​ទទេ​ដដែល​ ។ <strong>ការ​កែ​ប្រែ​តម្លៃ​នេះ​អាច​បញ្ឈប់ URL ដែល​មាន​ស្រាប់ ។ ប្រើ​​ដោយ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន​នៅ​ក្នុង​បរិស្ថាន​ផលិត​កម្ម​ ។</strong> ឧទាហរណ៍ ៖ បញ្ជាក់​ "deutsch" ​ជា​កូដ​បុព្វបទ​ផ្លូវ​សម្រាប់​លទ្ធ​ផលជា​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់​នៅ​ក្នុង​ URL ដូច​ជា "example.com/deutsch/contact" ។

en: Detection method
km: វិធីសាស្ត្រ​រក​

en: Part of the URL that determines language
km: ផ្នែក​នៃ​ URL ​ដែល​កំណត់​ភាសា

en: <em>Path prefix</em>: URLs like http://example.com/de/contact set language to German (de). <em>Domain</em>: URLs like http://de.example.com/contact set the language to German. <strong>Warning: Changing this setting may break incoming URLs. Use with caution on a production site.</strong>
km: <em>បុព្វ​បទ​ផ្លូវ​</em> ៖ URL ដូច​ជា​ http://example.com/de/contact កំណត់​ភាសា​ទៅ​ជា​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់​ (de) ។ <em>ដែន​</em> ៖ URL ដូច​ជា​http://de.example.com/contact កំណត់​ភាសា​ទៅ​ជា​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់ ។ <strong>ព្រមាន ៖ ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការកំណត់​នេះ​អាច​បញ្ឈប់​ URL ដែល​មក​ដល់​ ។ ប្រើ​ដោយ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​ផលិត​កម្ម​ ។</strong>

en: Request/session parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
km: ឈ្មោះ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​កំណត់​ភាសា​ដែល​ត្រូវ​ការ ។

en: Filter translatable strings
km: តម្រង​អាច​បក​ប្រែ​ខ្សែ​អក្សរ​បាន

en: Date type
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Are you sure you want to reset the date formats for %language to the global defaults?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​កំណត់​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ឡើង​វិញ​សម្រាប់​ %language ​ទៅ​ជា​លំនាំ​ដើម​សកល​ឬ​ ?

en: Resetting will remove all localized date formats for this language. This action cannot be undone.
km: ការកំណត់​ឡើង​វិញ​នឹង​យក​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទដែល​បាន​ធ្វើ​មូល​ដ្ឋានីយកម្ម​ចេញ​សម្រាប់​ភាសា​នេះ​ ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​បាន​ទេ ។

en: The Locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, and to be multilingual. The Locale module works by maintaining a database of translations, and examining text as it is about to be displayed. When a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for review by a translator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
km: ម៉ូឌុល​មូល​ដ្ឋាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្តាញ​ Drupal ​របស់​អ្នក​ជា​ភាសា​ផ្សេង​ក្រៅ​ពី​ភាសា​អង់គ្លេស​លំនាំ​ដើម​ និង​អាច​បង្ហាញ​បាន​ច្រើន​ភាសា​ទៀត​ផង​ ។ ម៉ូឌុល​មូលដ្ឋាន​ធ្វើ​ការ​ដោយ​រក្សា​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នៃ​ការបក​ប្រែ និង​ត្រួត​ពិនិត្យ​អត្ថបទ​ ដោយ​សារ​វា​ជិត​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។ នៅ​ពេល​ការ​បក​ប្រែ​នៃ​អត្ថបទ​អាចមាន​ក្នុង​ភាសា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ ការ​បក​ប្រែ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជំនួស​អត្ថបទ​ដើម ។ នៅ​ពេល​មិន​មាន​ការ​បក​ប្រែ អត្ថបទ​ដើម​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ បន្ទាប់​មក​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​សម្រាប់ឲ្យ​​អ្នក​បក​ប្រែ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@locale">ម៉ូឌុល​មូលដ្ឋាន</a> ។

en: Translating interface text
km: បក​ប្រែ​អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Translations of text in the Drupal interface may be provided by:
km: ការ​បក​ប្រែ​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​របស់​ Drupal ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ដោយ​ ៖

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
km: បក​ប្រែ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដោយ​ប្រើ​ <a href='@translate'>ចំណុច​ប្រទាក់​នៃ​ការបកប្រែ​</a> ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​របស់​ម៉ូឌុល​មូលដ្ឋាន​ ។

en: Importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contains files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translations page</a>.
km: ការ​នាំ​ចូល​ឯកសារ​ពី​សំណុំ​បក​ប្រែ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ថា​ជា​កញ្ចប់​បក​ប្រែ​ ។ កញ្ចប់​បក​ប្រែ​បើក​ការ​បង្ហាញ​កំណែ​ជាក់​លាក់​របស់​ Drupal ​ជា​ភាសា​ជាក់​លាក់​ និង​មាន​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ (<em>.po</em>) ​វត្ថុ​ចល័ត Gettext ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​ណា​មិន​មែន​គ្រប់​ភាសា​សុទ្ធ​តែ​មាន​សម្រាប់​រាល់​កំណែ​របស់​ Drupal ទេ កញ្ចប់​បក​ប្រែ​សម្រាប់​ភាសា​ជា​ច្រើន​អាច​មាន​សម្រាប់​ឲ្យ​​ទាញ​យក​ពី​ <a href="@translations">ទំព័រ​បក​ប្រែ​របស់​ Drupal </a>។

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The Locale module's <a href='@import'>import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The Locale module's <a href='@export'>export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
km: បើ​សិន​កញ្ចប់​បក​ប្រែ​ដែល​មាន​ស្រាប់​មិន​ត្រូវ​នឹង​តម្រូវ​ការ​របស់​អ្នក​ទេ ឯកសារ​ (<em>.po</em>) វត្ថុ​ចល័ត Gettext នៅ​ក្នុង​កញ្ចប់​អាច​ត្រូវ​បាន​កែ​ប្រែ​ ឬ​ឯកសារ​ <em>.po</em> ​ថ្មី​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី​និពន្ធ​ Gettext ​ផ្ទៃ​តុ​ ។ លក្ខណ​ពិសេស​ <a href='@import'>នាំ​ចូល​</a> របស់​ម៉ូឌុល​មូលដ្ឋាន​អនុញ្ញាត​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​​ពី​ឯកសារ​ <em>.po</em> ដែល​បាន​កែ​ប្រែ ឬ​ថ្មី ដែល​នឹង​ត្រូវ​បន្ថែមទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ លក្ខណ​ពិសេស​ <a href='@export'>នាំចេញ​</a> ​របស់​ម៉ូឌុល​មូលដ្ឋាន​បង្កើត​ឯកសារ​ពី​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដែល​អាច​នឹង​ត្រូវ​ចែក​រំលែក​ជា​មួយ​អ្នក​ផ្សេង​ ឬ​កែ​សម្រួល​ក្រៅ​បណ្តាញ​ដោយ​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ Gettext ។

en: Configuring a multilingual site
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ​ជា​ពហុ​ភាសា

en: Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Site content can be translated using the <a href='@content-help'>Content translation module</a>.
km: ការ​ប្តូរ​ភាសា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរភាសា​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដោយ​ផ្អែក​លើ​ដែន ឬ​ផ្លូវ​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​សំណើ​នីមួយ​ៗ​ ។ អ្នក​ប្រើ​អាច​ជ្រើស​ (ស្រេច​ចិត្ត​) នូវ​ភាសា​ជា​ទី​ពេញ​ចិត្ត​របស់​ពួក​គេ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>គណនី​ខ្ញុំ​</em> របស់​ពួក​គេ ហើយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​បំពេញ​ទៅ​តាម​ការកំណត់​ភាសា​ដែល​ពេញ​ចិត្ត​របស់​កម្មវិធី​រុក​រក​បណ្តាញ ។ មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​អាច​នឹង​ត្រូវ​​​បក​ប្រែ​ ដោយប្រើ​ <a href='@content-help'>ម៉ូឌុល​បក​ប្រែ​មាតិកា</a> ។

en: With multiple languages enabled, interface text can be translated, registered users may select their preferred language, and authors can assign a specific language to content. <a href="@translations">Download contributed translations</a> from Drupal.org.
km: ជា​មួយ​ពហុ​ភាសា​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់​អាច​ត្រូវ​បក​ប្រែ​ អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​អាច​ជ្រើស​ភាសា​ពេញ​ចិត្ត​របស់​ពួក​គេ និង​អ្នក​និពន្ធ​អាច​កំណត់​ភាសា​ជាក់​លាក់​ទៅ​មាតិកា​ ។ <a href="@translations">សូម​ទាញ​យក​ការបក​ប្រែ​ដែល​បាន​ចែក​ចាយ​</a> ពី​ Drupal.org ។

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
km: បន្ថែម​ភាសា​ដែល​គាំ​ទ្រ​ដោយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ បើ​ភាសា​ដែល​អ្នក​ពេញ​ចិត្ត​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ធ្លាក់​​ចុះ​ <em>ឈ្មោះ​ភាសា​</em> ​ទេ ចុច​លើ​ <em>ភាសា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​</em> ហើយ​ផ្តល់​កូដ​ភាសា​ និង​សេចក្តី​លម្អិត​ផ្សេង​ៗ​ដោយ​ដៃ ។ ពេល​ផ្តល់​កូដ​ភាសា​ដោយ​ដៃ​ សូម​ប្រាកដ​ថា​បាន​បញ្ចូល​កូដ​ភាសា​តាមស្តង់​ដារ ពីព្រោះ​កូដ​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​រុក​រក​ ដើម្បី​កំណត់​នូវ​ភាសា​បង្ហាញ​ដែល​សម​រម្យ​ ។

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
km: កំណត់​ភាសា​មក​ពី​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ​ ។ ឧទាហរណ៍ ៖ "http://example.com?language=de" កំណត់​ភាសា​ទៅ​ជា​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ការ​ប្រើ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ "de" នៅ​ក្នុង​ "ភាសា" ​។

en: See the <a href="@languages">Languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
km: សូម​មើល​ <a href="@languages">ទំព័រ​ភាសា​</a> ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​អំពី​ការបន្ថែម​ការគាំទ្រសម្រាប់​ភាសា​បន្ថែម​ ។

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after offline editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
km: ទំព័រ​នេះ​នាំ​ចូល​ខ្សែអក្សរ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ  (<em>.po</em>) ​វត្ថុ​ចល័ត​ Gettext នីមួយ​ៗ​ ។ ជា​ធម្មតា​ចែក​ចាយ​ជាផ្នែក​មួយ​នៃ​​កញ្ចប់​បក​ប្រែ​ (កញ្ចប់​បក​ប្រែ​នីមួយ​ៗអាច​​មានឯកសារ​​ <em>.po</em> បីបួន​) ឯកសារ​ <em>.po</em> ​អាច​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​នាំ​ចូល​ បន្ទាប់​ពី​បាន​កែ​សម្រួល​ក្រៅ​បណ្តាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ Gettext ​។ ការ​នាំ​ចូល​ឯកសារ​ <em>.po</em> ​នីមួយ​ៗ​អាច​មាន​ដំណើរ​ការ​រយៈ​ពេល​វែង​ ។

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
km: ទំព័រ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បក​ប្រែ​ស្វែង​រក​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​បក​ប្រែ​ និង​មិន​ទាន់​បក​ប្រែ​ជាក់លាក់​ និង​ត្រូវ​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បង្កើត​ ឬ​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ ។ (ចំណាំ​ ៖ សម្រាប់​ភារកិច្ច​បក​ប្រែ​ដែល​ពាក់​ព័ន្ធ​ខ្សែ​អក្សរ​ជាច្រើន អាច​មាន​ភាព​កាន់​តែងាយ​ស្រួល​ក្នុង​ការ​ <a href="@export">នាំ​ចេញ​</a> ​ខ្សែ​អក្សរ​សម្រាប់​ធ្វើ​ការ​កែ​សម្រួល​ក្រៅ​បណ្តាញ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ការ​បក​ប្រែ​ Gettext ​ផ្ទៃ​តុ​ ។) ការស្វែង​រក​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​កំណត់​ចំពោះ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​អត្ថបទ​ជាក់លាក់​ ឬ​ភាសា​ជាក់​លាក់​ ។

en: Administer languages
km: គ្រប់​គ្រង​ភាសា

en: Translate interface texts
km: បក​ប្រែ​អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
km: លំដាប់​នៃ​វិធីសាស្ត្រ​រក​ឃើញ​ភាសា​សម្រាប់​មាតិកា​ ។ បើ​កំណែ​ភាសា​អាច​មាន​នៅ​ក្នុង​ភាសា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
km: លំដាប់​នៃ​វិធីសាស្ត្រ​រក​ឃើញ​ភាសា​សម្រាប់​អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ ។ បើ​សិន​ការបកប្រែ​អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​អាច​មាន​នៅ​ក្នុង​ភាសា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
km: កំណត់​ភាសា​ពី​ URL (បុព្វបទ​ផ្លូវ ឬ​ដែន) ។

en: Determine the language from a request/session parameter.
km: កំណត់​ភាសា​ពី​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណើ​/សម័យ​ ។

en: Follow the user's language preference.
km: ធ្វើ​តាម​ចំណូល​ចិត្ត​ភាសា​របស់​អ្នក​ប្រើ ។

en: Determine the language from the browser's language settings.
km: កំណត់​ភាសា​ពី​ការកំណត់​ភាសា​របស់​កម្មវិធីរុក​រក​ ។

en: Language switcher (@type)
km: (@type) កម្មវិធី​ប្តូរ​ភាសា

en: Detection and selection
km: ការ​រក​ឃើញ និង​ជម្រើស​

en: URL language detection configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​រក​ឃើញភាសា​ URL

en: Session language detection configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​រក​ឃើញ​ភាសា​សម័យ

en: Localize
km: ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយកម្ម

en: Localize date formats
km: ធ្វើ​មូល​ដ្ឋានីយ​កម្ម​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Reset date formats
km: កំណត់​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ឡើងវិញ

en: Reset localized date formats to global defaults
km: កំណត់​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ធ្វើមូលដ្ឋានីយកម្ម​ទៅ​ជា​លំនាំ​ដើម​សកល​វិញ ។

[ctx: Long month name]
en: January
km: មករា

[ctx: Long month name]
en: February
km: កុម្ភៈ

[ctx: Long month name]
en: March
km: មីនា

[ctx: Long month name]
en: April
km: មេសា

[ctx: Long month name]
en: May
km: ឧសភា

[ctx: Long month name]
en: June
km: មិថុនា

[ctx: Long month name]
en: July
km: កក្កដា

[ctx: Long month name]
en: August
km: សីហា

[ctx: Long month name]
en: September
km: កញ្ញា

[ctx: Long month name]
en: October
km: តុលា

[ctx: Long month name]
en: November
km: វិច្ឆិកា

[ctx: Long month name]
en: December
km: ធ្នូ

en: add link
km: បន្ថែម​តំណ

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
km: មិន​ទាន់​មាន​តំណ​ម៉ឺនុយ​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​តំណ</a> ។

en: The text to be used for this link in the menu.
km: អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​តំណ​នេះ​នៅ​ក្នុងម៉ឺនុយ​ ។

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
km: ផ្លូវ​សម្រាប់​តំណ​ម៉ឺនុយ​នេះ ។ វា​អាច​ជា​ផ្លូវ​ខាង​ក្រៅ​របស់​ Drupal ​ដូច​ជា​ %add-node ​ឬ​ URL ខាង​ក្រៅ ដូច​ជា​ %drupal ។ បញ្ចូល​ %front ​ទៅ​តំណទំព័រ​មុខ​ ។

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
km: តំណ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រាយ​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ណា​មួយ​ទេ ។

en: Show as expanded
km: បង្ហាញ​ជា​រង្វើល

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
km: បើ​បាន​ជ្រើស​​ ហើយ​តំណ​ម៉ឺនុយ​នេះ​មាន​កូន​ ម៉ឺនុយ​នឹង​បង្ហាញ​រង្វើល​ជា​និច្ច​ ។

en: Parent link
km: តំណ​មេ

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
km: ជម្រៅ​អតិបរមា​សម្រាប់​តំណ និង​កូន​ទាំង​អស់​របស់​វា​ត្រូវ​បានដាក់​កំណត់​ឲ្យ​នៅ​ !maxdepth ។ តំណ​ម៉ឺនុយ​ខ្លះមិន​អាច​ប្រើ​ជា​មេ​បាន​ទេ បើ​ជ្រើស​​ពួក​វា​លើស​ពី​ដែន​កំណត់​នេះ ។

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
km: ស្រេច​ចិត្ត​ ។ នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ តំណ​ធ្ងន់​ជាង​នឹង​លិច​ ចំនែក​តំណ​ស្រាល​ជាង​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទីតាំង​នៅជិត​ផ្នែក​ខាង​លើ​ ។

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %item តំណ​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ឬ ?

en: The menu link %title has been deleted.
km: %title  តំណ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​កំណត់​ %item ​តំណ​ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​ឬ​ ?

en: The menu link was reset to its default settings.
km: តំណ​ម៉ឺនុយ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​ការកំណត់​លំនាំ​ដើម​ ។

en: No Main links
km: គ្មាន​តំណចម្បង​

en: Source for the Main links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​ចម្បង

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
km: ជ្រើស​នូវ​អ្វី​ដែល​គួរ​បង្ហាញ​ ជា​តំណ​ចម្បង​ (ជា​ពិសេស​នៅ​ខាង​លើ​ទំព័រ) ។

en: No Secondary links
km: គ្មាន​តំណ​រង

en: Source for the Secondary links
km: ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​រង

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
km: ជ្រើស​ប្រភព​សម្រាប់​តំណ​រង​ ។ ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ប្រភព​ដូច​គ្នា​សម្រាប់​ទាំង​តំណ​មេ​ (បច្ចុប្បន្ន​ %main) ​និង​តំណ​រង​ ៖ បើ​ម៉ឺនុយ​ប្រភព​របស់​អ្នក​មាន​ពីរ​កម្រិតនៃ​ឋានានុក្រម​ តំណ​ម៉ឺនុយ​កម្រិត​មេនឹងបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​តំណ​ចម្បង ចំនែក​កូន​របស់​តំណ​សកម្ម​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​តំណ​រង ។

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
km: បាន​លុប​ %title ​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ និង​តំណ​ម៉ឺនុយ​ទាំង​អស់​របស់​វា ។

en: Deleted menu link %title.
km: បាន​លុប​ %title តំណ​ម៉ឺនុយ​ ។

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
km[0]: ព្រមាន​ ៖ បច្ចុប្បន្ន​​មាន​តំណ​ម៉ឺនុយ​ ១ នៅ​ក្នុង​ %title ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ (ធាតុ​ដែល​កំណត់​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​វិញ​) ។

en: Managing menus
km: គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ

en: Users with the <em>Administer menus and menu items</em> permission can add, edit and delete custom menus on the <a href="@menu">Menus administration page</a>. Custom menus can be special site menus, menus of external links, or any combination of internal and external links. You may create an unlimited number of additional menus, each of which will automatically have an associated block. By selecting <em>list links</em>, you can add, edit, or delete links for a given menu. The links listing page provides a drag-and-drop interface for controlling the order of links, and creating a hierarchy within the menu.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ និង​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​</em> ​អាច​បន្ថែម​ កែ​សម្រួល​ និង​លុប​ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​នៅ​លើ​ <a href="@menu">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ​</a> ។ ម៉ឺនុយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​អាច​ជា​ម៉ឺនុយ​តំបន់​បណ្តាញ​ពិសេស​ ម៉ឺនុយ​នៃ​តំណ​ខាង​ក្រៅ ឬ​បន្សំ​នៃ​តំណ​ខាង​ក្នុង និង​ខាង​ក្រៅ​ណា​មួយ​ ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ម៉ឺនុយ​បន្ថែម​មួយ​ចំនួនទៀត​ដោយ​មិន​កំណត់​ ដែល​ម៉ឺនុយ​នីមួយ​ៗ​នឹង​មាន​ប្លុក​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ ដោយ​ការ​ជ្រើស​រើស​ <em>តំណ​បញ្ជី</em> អ្នក​អាច​បន្ថែម កែ​សម្រួល ឬ​លុប​តំណ​សម្រាប់​ម៉ឺនុយ​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ណា​មួយ​បាន ។ តំណ​ដែល​រាយ​ទំព័រ​នឹង​ផ្តល់​នូវ​ចំណុចប្រទាក់​អូស និង​ទម្លាក់​សម្រាប់​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​លំដាប់​នៃ​តំណ និង​បង្កើត​ឋានានុក្រម​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​បាន ។

en: Displaying menus
km: បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ

en: After you have created a menu, you must enable and position the associated block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
km: បន្ទាប់​ពី​អ្នក​បាន​បង្កើត​ម៉ឺនុយ អ្នក​ត្រូវ​តែ​បើក​ និង​ដាក់​ទី​តាំង​ប្លុក​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
km: អ្នក​អាច​បើក​ប្លុក​ដែល​ទើប​តែ​បង្កើត​ថ្មី​ៗ​សម្រាប់​ម៉ឺនុយ​នេះ​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
km: ម៉ឺនុយ​នីមួយ​ៗ​មាន​ប្លុក​ដែល​ត្រូវ​គ្នាដែល​ត្រូវ​បាន​គ្រប់​គ្រង​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a>។

en: Administer menus and menu items
km: គ្រប់​គ្រង​ម៉ឺនុយ និង​ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: Provide a menu link
km: ផ្តល់​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
km: តំណ​ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​ទម្ងន់​តូច​ជាង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​មុន​តំណ​ដែល​មាន​ទម្ងន់​ធំ​ជាង ។

en: Available menus
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: The menus available to place links in for this content type.
km: ម៉ឺនុយ​ដែល​អាច​រក​បាន​ដើម្បី​ដាក់​តំណ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ ។

en: Default parent item
km: ធាតុ​មេ​លំនាំ​ដើម

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
km: ជ្រើស​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ដើម្បី​ធ្វើ​ជា​មេ​លំនាំដើម​សម្រាប់​តំណ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​បែប​បទ​បង្កើត​មាតិកា ។

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
km: បន្ថែម​ម៉ឺនុយ​ថ្មី​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ កែ​សម្រួល​ម៉ឺនុយ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ និង​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ និង​រៀប​ចំ​តំណ​ម៉ឺនុយ​ឡើង​វិញ ។

en: Parent menu items
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ​មេ

en: Edit menu link
km: កែ​សម្រួល​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: Reset menu link
km: កំណត់​តំណ​ម៉ឺនុយ​ឡើង​វិញ

en: Delete menu link
km: លុប​តំណ​ម៉ឺនុយ

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
km: ម៉ឺនុយ​<em>រុករក</em> មាន​តំណ​ដែលត្រូវ​កា​រសម្រាប់​អ្នក​ទស្សនា​បណ្ដាញ ។ តំណ​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​កាន់​ម៉ឺនុយ​ <em>រុករក</em> ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ដោយ​ម៉ឺនុយ​មួយ​ចំនួន ។

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
km: ម៉ឺនុយ<em>អ្នកប្រើ</em> មាន​តំណ​ទាក់ទង​នឹង​គណនី​របស់​អ្នកប្រើ ព្រម​ទាំង​តំណ 'ចេញ' ។

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
km: ម៉ឺនុយ<em>គ្រប់គ្រង</em> មាន​តំណ​សម្រាប់​ភារកិច្ច​គ្រប់គ្រង ។

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
km: ម៉ឺនុយ<em>មេ</em> ត្រូវ​បានប្រើ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ជា​ច្រើន ដើម្បីបង្ហាញ​ផ្នែក​សំខាន់ៗ​របស់​តំបន់បណ្ដាញ ជា​រឿយៗ​នៅ​ក្នុង​របារ​រុករក​ផ្នែក​ខាង​លើ ។

en: manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការបង្ហាញ

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​មាតិកាទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា</a> ។

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add new content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
km: ឈ្មោះ​នៃ​ប្រភេទ​មាតិ​នេះ​មនុស្ស​អាច​អាន​អាន​បាន ។ អត្ថបទ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​ផ្នែក​នៃ​បញ្ជី​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</em> ​។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ថា ឈ្មោះ​នេះ​គួរ​តែ​ចាប់​ផ្តើម​ជា​មួយ​អក្សរ​ពុម្ព និង​មាន​តែ​អក្សរ​ លេខ និង​ដក​ឃ្លា​ ប៉ុណ្ណោះ ។ ឈ្មោះ​នេះ​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ​ ។

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
km: ពិពណ៌នា​អំពី​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ អត្ថបទ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</em> ​។

en: Preview before submitting
km: មើល​ជា​មុន​ មុននឹង​ដាក់​ស្នើ

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ខាង​លើ​ទំព័រ​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្កើត​ ឬ​កែ​សម្រួល​មាតិកា​នៃ​ប្រភេទ​នេះ ។

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​មាតិកា​</em> ​នឹង​អាច​បដិសេធ​ជម្រើស​ទាំង​នេះ​បាន​ ។

en: Display author and date information.
km: បង្ហាញ​អ្នក​និពន្ធ និង​ព័ត៌មាន​កាល​បរិច្ឆេទ ។

en: Author username and publish date will be displayed.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​និពន្ធ​ និង​កាល​បរិច្ឆេទ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាន​បាន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ក្រៅ​ពី​ %invalid ។

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
km[0]: %type ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្នែក​ ១ នៃ​មាតិ​កា​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ បើ​អ្នក​យក​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ​ចេញ អ្នក​នឹង​មិន​អាច​កែ​សម្រួល​មាតិកា​ %type និង​មិន​អាច​បង្ហាញ​បាន​ត្រឹម​ត្រូវ​ទេ ។

en: Publish selected content
km: បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បានជ្រើស

en: Unpublish selected content
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Promote selected content to front page
km: ផ្សព្វផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ទំព័រ​មុខ​

en: Demote selected content from front page
km: មិន​ផ្សព្វផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Make selected content sticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជាប់

en: Make selected content not sticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​ជាប់

en: Delete selected content
km: លុប​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Deleted @count posts.
km: បាន​លុប​ប្រកាស​ @count ​។

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​នេះ​ឬ​?

en: <em>Edit @type</em> @title
km: <em>កែ​សម្រួល​ @type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
km: អ្នក​មិន​ទាន់​បាន​បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិ​កា​ណា​មួយ​ឡើយ​ ។ សូម​ទៅ​កាន់​ <a href="@create-content">ទំព័រ​បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា​</a> ដើម្បី​បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា​ថ្មី ។

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
km: ផ្តល់​នូវ​ការពន្យល់​អំពី​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ ។ វា​នឹង​ជួយ​ឲ្យ​អ្នក​និពន្ធ​ផ្សេង​ទៀត​យល់​អំពី​បំណង​របស់​អ្នក​ ។

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ធាតុ​មាតិកា​នីមួយ​ៗ​ ឬ​ "ថ្នាំង" ។

en: The unique ID of the content item, or "node".
km: លេខ​សម្គាល់​តែ​មួយ​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ ឬ​ "ថ្នាំង​" ។

en: The main body text of the node.
km: អត្ថបទ​តួ​មេ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: The summary of the node's main body text.
km: សង្ខេប​នៃ​អត្ថបទ​តួ​មេ​របស់​ថ្នាំង​ ។

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href="@node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
km: សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​បង្កើត​ឡើង​វិញ ។ <a href="@node_access_rebuild">បង្កើត​សិទ្ធិ​ឡើង​វិញ</a> ។

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href="@field">Field module</a>). For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​គ្រប់​គ្រង​ការបង្កើត កែ​សម្រួល​ លុប​ កំណត់​ និង​ការបង្ហាញ​នៃ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​សំខាន់​ ។ ធាតុ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​គ្រប់​គ្រង​ដោយ​ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា​តួយ៉ាង​ជា​ទំព័រ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ និង​រួម​បញ្ចូល​ ចំណង​ជើង ទិន្នន័យ​មេតាខ្លះ​ (អ្នក​និពន្ធ​ ពេល​​វេលា​បង្កើត​ ប្រភេទ​មាតិកា​ ។ល។) និង​វាលស្រេច​ចិត្ត​ដែល​មាន​អត្ថបទ​ ឬ​ទិន្នន័យ​ផ្សេង​ទៀត​ (វាល​ត្រូវ​បាន​គ្រប់​គ្រង​ដោយ​ <a href="@field">ម៉ូឌុល​វាល​</a>) ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@node">ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​</a>។

en: Creating content
km: បង្កើត​មាតិកា

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href="@content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href="@content-type">type of content</a> on your site.
km: នៅ​ពេល​មាតិកា​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​កត់​ត្រា​ព័ត៌មាន​មូលដ្ឋាន​អំពី​មាតិកា ដែល​រួម​មាន​និពន្ធ កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត និង​ <a href="@content-type">ប្រភេទ​មាតិកា</a> ។ វា​ក៏​គ្រប់​គ្រង​ <em>ជម្រើស​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​</em> ដែល​កំណត់​ថា​តើ​មាតិកា​ត្រូវ​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​ ត្រូវ​ផ្សព្វផ្សាយ​នៅ​ទំព័រ​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ​ និង​/ឬ​បិទ​ជាប់​នៅ​ខាង​លើ​នៃ​បញ្ជី​មាតិកា​ឬ​អត់​ ។ ការកំណត់​លំនាំ​ដើម​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​ <a href="@content-type">ប្រភេទ​មាតិកា​</a> ​នីមួយ​ៗ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Creating custom content types
km: បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href="@content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types allows you the flexibility to add <a href="@field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
km: ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​ផ្តល់​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​ប្រភេទ​មាតិកា​</em> នូវ​សមត្ថភាព​ <a href="@content-new">បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា</a> បន្ថែម​ពី​លើ​ប្រភេទ​មាតិកា​លំនាំ​ដើម​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​រួច​រាល់​ ។ ការបង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ភាព​បត់​បែន​នៅក្នុង​ការ​បន្ថែម​ <a href="@field">វាល​</a> និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការកំណត់​លំនាំ​ដើម​ដែលតម្រូវ​ទៅ​លើ​តម្រូវ​ការ​ខុស​គ្នានៃ​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​ផ្សេង​ៗ​ ។

en: Administering content
km: គ្រប់​គ្រង​មាតិកា

en: The <a href="@content">Content administration page</a> allows you to review and bulk manage your site content.
km: <a href="@content">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា</a> ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ត្រួត​ពិនិត្យឡើង​វិញ​​ និង​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ទាំង​ស្រុង ។

en: Creating revisions
km: បង្កើត​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
km: ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​ក៏​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​កំណែ​ជា​ច្រើន​នៃ​មាតិកា​ណា​មួយ​ និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ត្រឡប់​កំណែ​ចាស់​ៗ​ទៅ​ដើម​វិញ​ ដោយ​ប្រើ​ការកំណត់​ <em>ព័ត៌មាន​នៃ​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ </em> ​។

en: User permissions
km: សិទ្ធិ​របស់​អ្នក​ប្រើ​

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
km: ម៉ូឌុល​ថ្នាំង​ធ្វើ​ឲ្យ​សិទ្ធិ​មួយ​ចំនួន​អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នីមួយ​ៗ​​ ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​តួនាទី​នៅ​លើ​ <a href="@permissions">ទំព័រ​សិទ្ធិ​</a> ។

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
km: ប្រភេទ​មាតិកា​នីមួយ​ៗ​អាច​មាន​វាល ឥរិយាបថ និង​សិទ្ធិ​ខុស​ៗ​គ្នា​ដែលត្រូវ​​បានផ្តល់​ឲ្យ​ពួក​វា ។

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
km: ធាតុ​មាតិកា​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ប្រើ​របៀប​បង្ហាញ​ខុស​ៗ​គ្នា​ ។ សំណួរ​បញ្ហា មាតិកា​ទាំង​មូល បោះ​ពុម្ព​ RSS ។ល។ <em>សំណួរ​បញ្ហា​</em> ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ខ្លី​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តួយ៉ាង​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​នៃ​ធាតុ​មាតិកា​ជា​ច្រើន​ ។ <em>មាតិកា​ទាំង​មូល​</em> ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​តួយ៉ាង​ នៅ​ពេល​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​របស់​វា​ផ្ទាល់​ ។

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
km: នៅ​ទីនេះ​ អ្នក​អាច​កំណត់​វាល​ណា​មួយ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ និង​លាក់​ពេល​ដែល​មាតិកា %type ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​របៀប​បង្ហាញ​នីមួយ​ៗ​ និង​កំណត់​ពី​វិធី​ដែល​វាល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅក្នុង​របៀប​បង្ហាញ​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​តាម​ដាន​ភាព​ខុស​គ្នា​រវាង​កំណែ​ជា​ច្រើន​នៃ​មាតិកា​របស់​អ្នក និង​ត្រឡប់​កំណែ​ចាស់​ៗ​ទៅ​ដើម​វិញ ។

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: Search result
km: លទ្ធផល​ស្វែង​រក

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
km: មាតិកា​នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​កែ​ប្រែ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត ទាំង​អ្នក​ក៏​បាន​ដាក់​ស្នើការ​កែប្រែ​នេះ​រួច​ហើយ​ដែរ​ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​នេះ ។ ជា​លទ្ធ​ផល​ មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​របស់​អ្នក​បាន​ទេ ។

en: Administer content types
km: គ្រប់​គ្រង​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
km: ព្រមាន​ ៖ សូម​ផ្តល់​នូវ​តួនាទី​ដែល​ទុក​ចិត្ត​ប៉ុណ្ណោះ សិទ្ធិនេះ​មាន​ការ​បង្ហាញ​នូវ​ការ​ព្រមានសុវត្ថិភាព​ ។

en: View published content
km: មើល​មាតិកា​ដែល​បាន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: Access the content overview page
km: ចូល​ដំណើរ​ការ​ទំព័រ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​នៃ​មាតិកា

en: Bypass content access control
km: ឆ្លង​កាត់​ការត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា

en: View content revisions
km: មើល​ការ​ពិនិត្យ​មាតិកា​ឡើង​វិញ

en: Revert content revisions
km: ត្រឡប់ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ទៅ​ដើម​

en: Delete content revisions
km: លុប​ការ​ពិនិត្យ​មាតិកា​ឡើង​វិញ

en: View own unpublished content
km: មើល​មាតិកា​ដែល​មិន​បាន​បោះ​ពុម្ពផ្សាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Content is sticky at top of lists
km: មាតិកា​បិទ​ជាប់​នៅ​ខាង​លើ​បញ្ជី

en: Content is promoted to the front page
km: មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ផ្សព្វផ្សាយ​នៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Recent content
km: មាតិកា​ថ្មី​ៗ​

en: Number of recent content items to display
km: ចំនួន​ធាតុ​មាតិកា​ថ្មី​ៗ​​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Show block for specific content types
km: បង្ហាញ​ប្លុក​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​ជាក់​លាក់​

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
km: បង្ហាញ​ប្លុក​នេះ​តែ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ដែល​បង្ហាញ​មាតិកា​នៃ​ប្រភេទ​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ប៉ុណ្ណោះ ។ បើ​អ្នក​ជ្រើសគ្មាន​ប្រភេទ​ ក៏​នឹង​មិន​មាន​ការកំណត់​ដែន​ប្រភេទ​ជាក់​លាក់​ដែរ ។

en: Welcome to @site-name
km: ស្វាគមន៍​ការ​មក​កាន់​ @site-name

en: No front page content has been created yet.
km: មាតិកា​ទំព័រ​មុខ​មិន​ទាន់​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ទេ ។

en: Unpublish content
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា

en: Make content sticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​​ជាប់​

en: Make content unsticky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​មិន​ជាប់

en: Promote content to front page
km: ផ្សព្វផ្សាយ​មាតិកា​នៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Remove content from front page
km: យក​មាតិកា​ចេញ​ពី​ទំព័រ​មុខ

en: Change the author of content
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​អ្នក​និពន្ធ​មាតិកា

en: Save content
km: រក្សាទុក​​មាតិកា​

en: Unpublish content containing keyword(s)
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​មាន​​ពាក្យគន្លឹះ

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
km: មាតិកា​នឹង​មិន​ត្រូវបាន​​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយទេ បើ​វា​មាន​នូវ​ឃ្លា​ណា​មួយ​ខាង​លើ ។ ប្រើ​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ​ បញ្ជី​នៃ​ឃ្លា​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ។ ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungee jumping, "Company, Inc."

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
km: ប្រសិនបើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ធ្លាប់មាន​បញ្ហា​ជា​មួយ​នឹង​សិទ្ធិ​មាតិកា អ្នកត្រូវទែ​ស្ថាបនា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សិទ្ធិ​ឡើ​ងវិញ ។ ការ​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ នឹង​យក​សិទ្ធិ​ទាំង​អស់​ចេញ​ពី​មាតិកា ហើយ​ជំនួយ​ពួកវា​ដោយ​សិទ្ធិ​ដែលមាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ម៉ូឌុល​បច្ចុប្បន្ន និង​ការ​កំណត់ ។ ការ​ស្ថាបនា​ឡើង​វិញ​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ប្រសិនបើ​មាន​មាតិកា​ច្រើន ឬ​ការ​កំណត់​សិទ្ធិ​ស្មុគស្មាញ ។ បន្ទាប់​ពី​ការ​ស្ថាបនា​ឡើងវិញ​បាន​បញ្ចប់ មាតិកា​នឹង​ប្រើ​សិទ្ធិ​ថ្មី​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: Node Access Permissions
km: សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​ថ្នាំង

en: One permission in use | @count permissions in use
km[0]: សិទ្ធិ​មួយ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ

en: Find and manage content.
km: ស្វែង​រក និង​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា ។

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
km: គ្រប់​គ្រង​ប្រភេទ​មាតិកា​ដែល​រួម​មាន​ ស្ថានភាព​លំនាំ​ដើម​ ការ​ផ្សាយ​ទំព័រ​មុខ ការកំណត់​មតិយោបល់​ ។ល។

en: Edit content type
km: កែ​សម្រួល​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Don't display post information
km: កុំ​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ប្រកាស

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log in to many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
km: តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​គាំ​ទ្រ​ <a href="@openid-net">OpenID</a> ដែល​ជា​វិធី​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព​ក្នុង​ការ​ចូល​ទៅ​កាន់​តំបន់​បណ្តាញ​ជា​ច្រើន​ ដោយ​ប្រើ​ឈ្មោះ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​តែ​មួយ​ ។ OpenID ​អាច​កាត់​បន្ថយ​ភាព​ចាំ​បាច់​នៅ​ក្នុង​ការ​គ្រប់​គ្រង​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​ជា​ច្រើន​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​ជា​ច្រើន ។

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you log in, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
km: បើ​អ្ន​ក​មាន​ OpenID ​រួច​ហើយ​ សូម​បញ្ចូល​ URL ​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ OpenID ​របស់​អ្នក​នៅ​ខាង​ក្រោម​  (ឧ. myusername.openidprovider.com) ។ លើក​​ក្រោយពេល​​ដែលអ្នក​ចូល​ អ្នក​នឹង​អាច​ប្រើ​ URL ​នេះ​ជំនួស​ឲ្យ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​ធម្មតា ។ អ្នក​អាច​មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ OpenID ​ជា​ច្រើន​បាន​ បើ​សិន​អ្នក​ត្រូវ​ការ​ ដោយ​គ្រាន់​តែ​បន្ថែម​ពួក​វា​នៅ​ទីនេះ ។

en: The OpenID module allows users to log in using the OpenID single sign on service. <a href="@openid-net">OpenID</a> is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated, including the site being logged into. The main benefit to users is that they can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ OpenID ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ចូល ដោយ​ប្រើ​សេវា​ចាប់ផ្ដើម​តែ​មួយ​នៃ​ OpenID ។ <a href="@openid-net">OpenID</a> ​គឺ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​សម្រាប់​ចូល​ទៅ​កាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​ជាច្រើន​​ដោយ​​ប្រើ​ឈ្មោះ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​តែ​មួយ​ ។ វា​មិន​ទាម​ទារ​កម្មវិធី​ពិសេស​ទេ ហើយ​វា​ក៏​មិន​ចែក​រំលែក​ពាក្យ​សម្ងាត់​ជា​មួយ​តំបន់​បណ្ដាញ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​ដែរ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​កំពុង​តែ​ចូល​ ។ ផល​ប្រយោជន៍​ចម្បង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ គឺ​ថា​ពួក​គេ​អាច​មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់​​តែ​មួយ​ដែល​ពួក​គេ​អាច​ប្រើ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ជា​ច្រើន​ ។ មាន​ន័យ​ថា​ ពួកគេ​អាច​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ពាក្យ​សម្ងាត់​តែ​មួយ​របស់​ពួកគេ​បាន​យ៉ាង​ងាយ​ស្រួល​ពី​ទីតាំង​កណ្ដាល ជា​ជាង​ត្រូវ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ច្រើន​ដង​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្ដាញ​អំពី​ <a href="@handbook">ម៉ូឌុល OpenID </a> ។

en: Logging in with OpenID
km: ចូល​ដោយ​ប្រើ​ OpenID

en: To log in using OpenID, a user must already have an OpenID account. Users can then create site accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which helps increase the user base, and offers convenience and security to the users. Because OpenID cannot guarantee a user is legitimate, email verification is still necessary. When logging in, users are presented with the option of entering their OpenID URL, which will look like <em>myusername.openidprovider.com</em>. The site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does the site being logged into record the user's OpenID password.
km: ដើម្បី​ចូល​ដោយ​ប្រើ​ OpenID បាន​ អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​តែ​មាន​គណនី​ OpenID ​ស្រាប់ ។ បន្ទាប់​មក​អ្នក​ប្រើ​អាច​បង្កើត​គណនី​តំបន់​បណ្ដាញ​ដោយ​ប្រើ​ OpenID របស់​ពួក​គេ កំណត់​ OpenID មួយ ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ​ទៅ​គណនី​ដែល​មាន​ស្រាប់ និង​ចូល​ដោយ​ប្រើ​ OpenID ។ វា​​​កាត់​បន្ថយ​របាំង​ឧបសគ្គ​ក្នុង​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ ដែល​នឹង​ជួយ​បង្កើន​មូលដ្ឋាន​អ្នក​ប្រើ​ និង​ផ្ដល់​នូវ​ភាព​ងាយ​ស្រួល​ និង​សុវត្ថិភាព​ដល់​អ្នក​​ប្រើ​ ។ ដោយ​សារ​តែ​ OpenID ​មិន​អាច​ធានា​​ថា​អ្នកប្រើ​មាន​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ ការ​ផ្ទៀតផ្ទាត់​អ៊ីមែល​គឺ​នៅ​តែ​ចាំ​បាច់​ដដែល​ ។ នៅ​ពេល​ចូល អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​មួយ​ជម្រើស​នៃ​ការ​បញ្ចូល​ URL OpenID របស់​ពួក​គេ​ ដែល​នឹង​មើល​ទៅ​ដូច​ <em>myusername.openidprovider.com</em> ។ បន្ទាប់​មក​តំបន់​បណ្ដាញ​ទាក់ទង​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ OpenID ដោយ​ស្នើ​​ឲ្យ​វា​ផ្ទៀងផ្ទាត់​អត្តសញ្ញាណ​​អ្នក​ប្រើ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​​ចូល​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ OpenID ​របស់​ពួក​គេ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នឹង​ទាក់ទង​ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​វិញ ដោយ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​អ្នក​ប្រើ​ ។ ប្រសិនបើ​ពួក​គេ​មិន​ត្រូវ​បាន​ចូល​ទេ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ OpenID ​នឹង​សួរ​អ្នក​ប្រើ​នូវ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​ពួក​គេ ។ គ្មាន​ប្រយោជន៍​អ្វី​ដែល​តំបន់​បណ្ដាញ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ចូល​ទៅ​កាន់ កត់ត្រា​ពាក្យ​សម្ងាត់​ OpenID ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ទេ ។

en: Once you have verified your e-mail address, you may log in via OpenID.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក អ្នក​អាច​ចូល​តាម​រយៈ​ OpenID ។

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Ensure you have spelled your ID correctly.
km: សូមអភ័យទោស​ វា​មិន​មែន​ជា​ OpenID​ ត្រឹម​ត្រូវ​ទេ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ អ្នក​បាន​ប្រកប​លេខ​សម្គាល់​របស់​អ្នក​បាន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
km: បំពេញ​​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ ដោយ​បំពេញ​សំណុំ​បែប​បទ​ខាង​ក្រោម​ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​គណនី​រួច​ហើយ​ អ្នក​អាច​ <a href="@login">ចូល​</a> ឥឡូវនេះ​ និង​បន្ថែម​ OpenID របស់​អ្នក​ក្រោម​ "គណនី​របស់​ខ្ញុំ" ។

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​ដោយ​ប្រើ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ដោយក្រុម​ហ៊ុន​ផ្ដល់​​ OpenID ​របស់​អ្នក​បាន​បរាជ័យ​ ដោយ​សារ​តែ​មូលហេតុ​ដែល​បាន​រាយ​ខាង​ក្រោម​ ។ បំពេញ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ ដោយ​បំពេញ​សំណុំ​បែប​បទ​ខាង​ក្រោម​ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​គណនី​រួច​ហើយ​ អ្នក​អាច​ <a href="@login">ចូល​</a> ឥឡូវ​នេះ​ និង​បន្ថែម​ OpenID របស់​អ្នក​ក្រោម​ "គណនី​របស់​ខ្ញុំ​" ។

en: The Overlay module makes the administration pages on your site display in a JavaScript overlay of the page you were viewing when you clicked the administrative link, instead of replacing the page in your browser window. Use the close link on the overlay to return to the page you were viewing when you clicked the link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@overlay">Overlay module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ត្រួត​គ្នា​​ធ្វើ​ឲ្យ​ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ JavaScript ​ត្រួត​គ្នា​នៃ​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​កំពុង​មើល​ ពេល​ដែល​អ្នក​ចុច​លើ​តំណ​គ្រប់​គ្រង​ ក្រៅ​ពី​ការ​ជំនួស​ទំព័រ​ក្នុង​បង្អួច​កម្មវិធី​រុក​រក​ ។ ប្រើ​តំណ​បិទ​នៅ​លើ​ត្រួត​គ្នា​ ដើម្បី​ត្រឡប់​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​កំពុង​មើល​ ពេល​អ្នក​បាន​ចុច​លើ​តំណ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​អំពី​ <a href="@overlay">ម៉ូឌុល​ត្រួត​គ្នា</a> ។

en: Access the administrative overlay
km: ចូល​ដំណើរ​ការ​ការ​ត្រួត​​​បែប​គ្រប់​គ្រង

en: View administrative pages in the overlay.
km: មើល​ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​នៅ​​ក្នុង​ត្រួត​គ្នា​ ។

en: Displays the Drupal administration interface in an overlay.
km: បង្ហាញ​ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់​គ្រង​ Drupal ​នៅ​ក្នុង​ត្រួត​គ្នា ។

en: @title dialog
km: ប្រអប់ @title

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1.
km: បញ្ជាក់​ផ្លូវ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ការ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ ។ ឧទាហរណ៍ ៖ ថ្នាំង​/២៨ វេទិកា​/១ ចំណាត់​ថ្នាក់​/ពាក្យ​/១ ។

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href="@pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@path">Path module</a>.
km: ម៉ូឌុលផ្លូវ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ ឬ​ URL ផ្ទាល់​ខ្លួន សម្រាប់​ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ខាង​ក្នុង​ដែល​មាន​ស្រាប់​ណា​មួយ​ ។ ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​មិន​គួរ​ឲ្យ​ច្រលំ​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ប្តូរ​ទិស​ URL ​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកបញ្ជូន​បន្ត​ URL ​ដែល​ផ្លាស់​ប្តូរ ឬ​អសកម្ម​ទៅ​កាន់​ URL ថ្មី​ទេ ។ ក្រៅ​ពី​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ URL កាន់​តែ​ងាយ​អាន  ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ក៏​ជួយ​ស្វែង​រក​មាតិកា​លិបិក្រម​ម៉ាស៊ីនដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​កាន់​តែ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ។ ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ជា​ច្រើន​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ខាង​ក្នុង​តែ​មួយ​ ។ ដើម្បី​ដំណើរ​ការ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ផ្លូវ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ អ្នក​អាច​ដំឡើង​ <a href="@pathauto">Pathauto</a> ម៉ូឌុល​ដែល​ចែក​ចាយ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@path">ម៉ូឌុល​ផ្លូវ </a> ។

en: Creating aliases
km: បង្កើត​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: Users with sufficient <a href="@permissions">permissions</a> can create aliases under the <em>URL path settings</em> section when they create or edit content. Some examples of aliases are:
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ <a href="@permissions">សិទ្ធិ​</a> ​គ្រប់​គ្រាន់​អាច​បង្កើត​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​នៅ​ក្រោម​ផ្នែក​ <em>ការ​កំណត់​ផ្លូវ URL </em> ​ពេល​ពួក​គេបង្កើត​ ឬ​កែ​សម្រួល​មាតិកា​ ។ គំរូ​នៃ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ខ្លះ​គឺ​ ៖

en: <em>member/jane-smith</em> aliased to internal path <em>user/123</em>
km: <em>member/jane-smith</em> បានដាក់​​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ទៅ​<em>អ្នក​ប្រើ​/១២៣</em> ផ្លូវ​ខាង​ក្នុង

en: <em>about-us/team</em> aliased to internal path <em>node/456</em>
km: <em>about-us/team</em> បាន​ដាក់​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ទៅ​<em>ថ្នាំង​/៤៥៦</em> ផ្លូវ​ខាង​ក្នុង

en: Managing aliases
km: គ្រប់​គ្រង​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ

en: The Path module provides a way to search and view a <a href="@aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
km: ម៉ូឌុល​ផ្លូវ​ផ្តល់​នូវ​វិធីសាស្ត្រ​ក្នុង​ការស្វែង​រក និង​មើល​ <a href="@aliases">បញ្ជី​នៃ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ទាំង​អស់​</a> ​ដែល​កំពុងត្រូវ​បាន​ប្រើ​​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម កែ​សម្រួល​តាម​រយៈ​បញ្ជី​នេះ ។

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​កំណត់​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ៗ​គ្នា​សម្រាប់​ផ្លូវ​ URL ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ - ឧទាហរណ៍​ ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ 'អំពី​' ​សម្រាប់​ផ្លូវ​ URL  'ថ្នាំង​/១' ។ ផ្លូវ​ URL ​អាច​មាន​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​ច្រើន ។

en: Administer URL aliases
km: គ្រប់​គ្រង​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Create and edit URL aliases
km: បង្កើត និង​កែ​សម្រួល​​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយរបស់​ URL

en: The alias is already in use.
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ហើយ​ ។

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
km: ជា​ជម្រើស​បញ្ជាក់​ URL ​ជំនួស​តាម​ពាក្យ​នេះ​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ចូល​ដំណើរ​ការ​ ។ ប្រើ​ផ្លូវ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា​ ហើយ​កុំ​បន្ថែម​សញ្ញា​ (/) ខាង​ចុង​ ឬ​ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL ​នឹង​មិន​ដំណើរ​ការ​ទេ ។

en: Enabling execution of PHP in text fields
km: បើក​ការ​ប្រតិបត្តិ​ PHP ​ក្នុង​វាល​អត្ថបទ

en: The PHP filter module allows users with the proper permissions to include custom PHP code that will get executed when pages of your site are processed. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious or inexperienced user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use. <a href="@php-snippets">Example PHP snippets</a> can be found on Drupal.org.
km: ម៉ូឌុល​តម្រង​ PHP ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ត្រឹម​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​កូដ​ PHP ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​ នៅ​ពេល​ទំព័រ​របស់​តំបន់បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ដំណើរ​ការ ។ ខណៈ​នេះ​​វានឹង​​ជា​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​មាន​ភាព​បត់​បែន ព្រម​ទាំង​មាន​អនុភាព បើ​សិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ទុក​ចិត្ត​ដែល​មាន​បទ​ពិសោធន៍​ជា​មួយ​ PHP ​​វា​នឹង​មាន​ហានិភ័យ​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ដ៏​ធ្ងន់​ធ្ងរ​បើ​សិន​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិន​មាន​បទ​ពិសោធន៍ និង​មាន​បំណង​អាក្រក់​។ សូម្បី​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ទុក​ចិត្ត​ជួន​កាល​ក៏​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដោយ​ចៃ​ដន្យ​ដោយ​ការ​បញ្ចូល​កូដ​  PHP ​ដែល​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ឬ​មាន​ទ្រង់​ទ្រាយ​ខុស​ពី​ប្រក្រតី ។ មាន​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ទុក​ចិត្ត​បំផុត​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ​ប្រើ​តម្រង​ PHP ​ហើយ​កូដ​ PHP ​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​បន្ថែម​តាម​រយៈ​តម្រង​ PHP ​ត្រូវ​តែ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ឲ្យ​បាន​ហ្មត់​ចត់​ជា​មុនសិន មុន​នឹងប្រើ​ ។ <a href="@php-snippets">អត្ថបទ​ស្រង់​ PHP ​ជា​គំរូ​</a> ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​លើ​ Drupal.org ។

en: Use PHP for settings
km: ប្រើ​ PHP ​សម្រាប់​ការកំណត់​

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome" . With its text format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
km: <p>បន្ថែម​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដែល​មានឈ្មោះ​ថា​ "ស្វាគមន៍" ។ ជា​មួយ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​របស់​វា​ត្រូវបាន​កំណត់​ទៅ​ជា​ "កូដ​ PHP " (ឬ​ទ្រង់​ទ្រាយ​មួយ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​គាំ​ទ្រ​ការ​បញ្ចូល​ PHP ) បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​ដូច​ខាង​ក្រោម​នៅ​ក្នុង​តួ​ប្លុក​ ៖</p>
    <pre>
    បោះ​ពុម្ព​​ t('សូម​ស្វាគមន៍​អ្នក​ទស្សនា​! អរគុណ​សម្រាប់​ការ​ទស្សនា​។');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => format_username($user)));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
km: <p>ដើម្បី​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ សូម​ប្រើ​វា​ជំនួស​វិញ ៖</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      បោះពុម្ព​ t('សូម​ស្វាគមន៍​ @name! អរគុណ​សម្រាប់​ការ​ទស្សនា​ ។', អារេ('@name' => format_username($user)));
    }
    ផ្សេង​ {
      បោះ​ពុម្ព​ t('សូម​ស្វាគមន៍​អ្នក​ទស្សនា​! អរគុណ​សម្រាប់​ការ​ទស្សនា​ ។');
    }
    </pre>

en: The PHP module has been disabled. Any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
km: ម៉ូឌុល​ PHP ​ត្រូវ​បាន​បិទ​ ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​ណា​មួយ​ដែល​កំពុង​​​​ប្រើ​​តម្រង​ PHP ​ឥឡូវ​នេះ​នឹង​អាច​មើល​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទធម្មតា ។ វា​អាច​បង្ក​ឲ្យ​មាន​ហានិភ័យ​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ដោយ​ការ​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ដែល​ប្រែ​ប្រួល បើ​សិនមាតិកា​ណា​មួយ​ ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កូដ​ PHP ​។

en: The Poll module can be used to create simple surveys or questionnaires that display cumulative results. A poll is a good way to receive feedback from site users and community members. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@poll">Poll module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើដើម្បី​បង្កើត​ការ​​ស្ទាប​ស្ទង់​សាមញ្ញ ឬ​តារាង​សំណួរដែល​បង្ហាញ​នូវ​លទ្ធផល​ជា​បន្ត​បន្ទាប់​ ។ ការ​ស្ទង់​មតិ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ដ៏​ល្អ​សម្រាប់​ទទួល​បាន​មតិព័ត៌មាន​ពី​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​ និង​សមាជិក​សហគមន៍ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@poll">ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ​</a> ។

en: Creating a poll
km: បង្កើត​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Users can create a poll by clicking on Poll on the <a href="@add-content">Add new content</a> page, and entering the question being posed, the answer choices, and beginning vote counts for each choice. The status (closed or active) and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​បង្កើត​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដោយ​ចុច​នៅ​លើ​ ស្ទង់​មតិ នៅ​លើ​ទំព័រ​ <a href="@add-content">បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</a> ​និង​បញ្ចូល​សំណួរ​ដែល​កំពុង​បង្កើត​ឡើង ជម្រើស​ចម្លើយ និង​ការ​ចាប់​ផ្តើម​រាប់​សំឡេង​ឆ្នោត​សម្រាប់​ជម្រើស​នីមួយ​ៗ​ ។ ស្ថានភាព​ (បិទ ឬ​សកម្ម) និង​ថិរវេលា​ (រយៈ​ពេល​ដែល​​ស្ទង់​មតិ​នៅ​តែ​សកម្ម​សម្រាប់​អ្នក​បោះ​ឆ្នោត​ថ្មី​) ក៏​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ ។

en: Viewing polls
km: មើល​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: You can visit the <a href="@poll">Polls</a> page to view all current polls, or alternately enable the <em>Most recent poll</em> block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. To vote in or view the results of a specific poll, you can click on the poll itself.
km: អ្នក​អាច​ទស្សនា​ទំព័រ​ <a href="@poll">ស្ទង់​មតិ​</a> ​ដើម្បី​មើល​ស្ទង់​មតិ​បច្ចុប្បន្ន​ទាំង​អស់​ ឬ​ជា​ជំនួស​អាច​បើក​ប្លុក​ <em>ស្ទង់​មតិ​ថ្មី​ៗ​បំផុត​</em> នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។ ដើម្បី​បោះ​ឆ្នោត​ ឬ​មើល​លទ្ធផល​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ​ដែល​ជាក់​លាក់​ អ្នក​អាច​ចុច​លើ​ ស្ទង់​មតិ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់​ ។

en: Vote on polls
km: បោះ​ឆ្នោត​នៅ​លើ​ស្ទង់​មតិ

en: Cancel and change own votes
km: បោះ​បង់​ និង​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: Your vote was cancelled.
km: ការ​បោះ​ឆ្នោត​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value" . This is only applicable for a public field.
km: ដើម្បី​បើក​ការ​រុក​រក​វាល​នេះ​តាម​តម្លៃ​ សូម​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​សម្រាប់​ទំព័រ​លទ្ធផល​ ។ ពាក្យ​ <code>%value</code> ​នឹង​ត្រូវ​ជំនួស​ដោយ​តម្លៃ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា ។ ចំណង​ជើង​ជាឧទាហរណ៍​​គឺ​ "ពណ៌​ជា​ទី​ពេញ​ចិត្ត​របស់​មនុស្ស​ទាំង​នោះ​គឺ​ %value" ។ វា​អាច​អនុវត្ត​បាន​តែ​ជា​មួយ​នឹង​វាល​សាធារណៈ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed" . This is only applicable for a public field.
km: ដើម្បី​បើក​ការ​រុក​រក​វាល​នេះ​តាម​តម្លៃ​ សូម​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​សម្រាប់​ទំព័រ​លទ្ធផល​ ។ ចំណង​ជើង​ទំព័រ​ជាឧទាហរណ៍​គឺ​ "មនុស្ស​ដែល​ត្រូវ​បាន​គេជួល​" ។ វា​អាច​អនុវត្ត​បាន​តែ​សម្រាប់​វាល​សាធារណៈ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The Profile module allows site administrators to define custom fields (such as country, full name, or age) for user profiles, which are then displayed in the <a href="@user">My Account</a> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ទម្រង់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​តំបន់​បណ្តាញ​កំណត់​នូវ​វាល​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ (ដូច​ជា​ប្រទេស ឈ្មោះ​ពេញ ឬ​អាយុ​) ​សម្រាប់ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​ ដែល​បន្ទាប់​មក​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​ <a href="@user">គណនី​របស់​ខ្ញុំ</a> ​។ វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​ចែក​រំលែក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេ​ និង​អាច​ជួយ​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​ផ្អែក​លើ​សហគមន៍​រៀបចំ​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ម្តុំ​ព័ត៌មាន​ជាក់​លាក់​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@profile">ម៉ូឌុល​ទម្រង់​</a> ។

en: Adding fields to the default profile
km: បន្ថែម​វាល​ទៅ​ទម្រង់​លំនាំ​ដើម​

en: To provide the ability for users to enter more information about themselves, the Profile module allows additional fields to be added to the default user profile. Examples of common additions would be <em>Location</em>, <em>Company</em>, <em>Age</em>, or <em>About me</em>.
km: ម៉ូឌុល​ទម្រង់​អនុញ្ញាត​វាល​បន្ថែម​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម​ទៅ​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​លំនាំ​ដើម​ ដើម្បី​ផ្តល់​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​នូវ​សមត្ថភាព​​ក្នុង​ការ​បញ្ចូលព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេ​បាន  ។ ឧទាហរណ៍​នៃ​ការ​បន្ថែម​ជា​ទូទៅ​នឹង​ជា​ <em>ទីតាំង​</em> <em>ក្រុម​ហ៊ុន​</em> <em>អាយុ​</em>ឬ​ <em>អំពី​ខ្ញុំ</em> ។

en: User information pages
km: ទំព័រ​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​

en: The Profile module enables links to see further information about site users. You can view both a main <a href="@profile">User list page</a>, and more specified pages by clicking on linked fields in any profile. For example, the <a href="@profile-country">People who live in Canada</a> listing on Drupal.org displays all users who have entered <em>Canada</em> in the <em>Country</em> field on their user profile.
km: ម៉ូឌុល​ទម្រង់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​តំណ​មើល​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​អ្នក​ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ ។ អ្នក​អាច​មើល​ទាំង​ <a href="@profile">ទំព័រ​បញ្ជី​អ្នក​ប្រើ​</a> និង​ទំព័រ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​បន្ថែម​ដោយ​ចុច​លើ​វាល​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ក្នុង​ទម្រង់​ណា​មួយ​ ។ ឧទាហរណ៍​ <a href="@profile-country">មនុស្ស​ដែល​រស់​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កាណាដា</a> ដែល​រាយ​លើ​ Drupal.org ​បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ <em>ប្រទេស​កាណាដា</em> ​នៅ​ក្នុង​វាល​ <em>ប្រទេស​</em> ​លើ​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​របស់​ពួក​គេ​ ។

en: Author information block
km: ប្លុក​ព័ត៌មាន​អ្នក​និពន្ធ

en: The <em>Author information block</em> is a default block created by the Profile module that can be enabled on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. It shows visitors of your website information about the author of the page they are reading.
km: <em>ប្លុក​ព័ត៌មាន​អ្នក​និពន្ធ​</em> ​ជា​ប្លុក​លំនាំ​ដើម​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ម៉ូឌុល​ទម្រង់​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a>។​វា​បង្ហាញ​អ្នក​ទស្សនា​នូវ​ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​អំពី​អ្នក​និពន្ធ​ទំព័រ​ដែល​កំពុង​ត្រូវ​បាន​អាន​ ។

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name.
km: ទំព័រ​នេះ​បង្ហាញ​បញ្ជី​នៃ​វាល​ទម្រង់​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ដែល​មាន​ស្រាប់​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>គណនី​របស់​ខ្ញុំ​</em> ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ ។ ដើម្បី​ផ្តល់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ វាល​ដែល​ស្រដៀង​គ្នា ឬ​ទាក់​ទង​គ្នា​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​ខាង​ក្នុង​ប្រភេទ ។ ដើម្បី​បន្ថែម​ប្រភេទ​ថ្មី​ (ឬ​កែ​សម្រួល​ប្រភេទ​ដែល​មាន​ស្រាប់​) កែ​សម្រួល​វាល​ទម្រង់​ និង​ផ្តល់​ឈ្មោះ​ប្រភេទ​ថ្មី ។

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​របស់​អ្នក​សម្បូរ​បែប​ជា​មួយ​ទិន្នន័យ​មេតា​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​ (ឧ.ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្តុំ​) ​យល់​កាន់​តែ​ប្រសើរ​អំពី​ទំនាក់​ទំនង​ និង​គុណ​លក្ខណៈ​របស់​វា ។

en: The active search modules have been changed.
km: ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​សកម្ម​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km[0]: អ្នក​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ​ជាមួយ​តួ​អក្សរ ១ ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ ។

en: Searched %type for %keys.
km: បាន​ស្វែង​រក​ %type ​សម្រាប់​ %keys ។

en: The Search module provides the ability to index and search for content by exact keywords, and for users by username or e-mail. For more information, see the online handbook entry for <a href="@search-module">Search module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​ផ្តល់​នូវ​សមត្ថភាព​ធ្វើ​លិបិក្រម​ និង​ស្វែង​រក​មាតិកា​តាម​ពាក្យ​គន្លឹះ​ពិត​ប្រាកដ និង​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​តាម​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ឬ​អ៊ីមែល ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@search-module">ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​</a> ។

en: Searching content and users
km: ស្វែង​រក​មាតិកា​ និង​អ្នក​ប្រើ

en: Users with <em>Use search</em> permission can use the search block and <a href="@search">Search page</a>. Users with the <em>View published content</em> permission can search for content containing exact keywords. Users with the <em>View user profiles</em> permission can search for users containing the keyword anywhere in the user name, and users with the <em>Administer users</em> permission can search for users by email address. Additionally, users with <em>Use advanced search</em> permission can find content using more complex search methods and filtering by choosing the <em>Advanced search</em> option on the <a href="@search">Search page</a>.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>ប្រើការ​​ស្វែងរក​​​</em> ​អាច​ប្រើ​ប្លុក​ស្វែង​រក​ និង​ <a href="@search">ទំព័រ​ស្វែង​រក​</a> ។ អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>មើល​មាតិកា​ដែល​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​</em> ​អាច​ស្វែង​រក​មាតិកា​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ជាក់​ស្តែង ។ អ្នក​ប្រើ​ដែល​មានសិទ្ធិ​ <em>មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​</em> ​អាច​ស្វែង​រក​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​នៅ​កន្លែង​ណា​មួយ​ក្នុង​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ហើយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​អ្នក​ប្រើ​</em> ​អាច​ស្វែង​រក​អ្នក​ប្រើ​តាម​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល ។ ជាង​​នេះ​ទៀត អ្នក​ប្រើដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>ប្រើ​ការ​ស្វែង​រក​ម្រិត​ខ្ពស់​</em> ​អាច​រក​មាតិកា​ ដោយ​ប្រើវិធីសាស្ត្រ​ស្វែង​រក និង​ការ​ត្រង​ដែល​​ស្មុគ​ស្មាញ​ជាង​នេះ​ដោយ​ជ្រើសជម្រើស​​ <em>ស្វែង​រក​កម្រិត​ខ្ពស់​</em> ​នៅ​លើ​ <a href="@search">ទំព័រ​ស្វែង​រក​</a> ។

en: Indexing content with cron
km: ធ្វើ​លិបិក្រម​មាតិកា​ជា​មួយ​ cron

en: Configuring search settings
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការកំណត់​ការ​​ស្វែងរក

en: Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. Users with <em>Administer search</em> permission can control settings such as the <em>Number of items to index per cron run</em>, <em>Indexing settings</em> (word length), <em>Active search modules</em>, and <em>Content ranking</em>, which lets you adjust the priority in which indexed content is returned in results.
km: អាច​លៃ​តម្រូវ​ឥរិយាបថ​ដែល​បាន​ធ្វើលិបិក្រម​បាន​ ដោយ​ប្រើ​ <a href="@searchsettings">ទំព័រ​កំណត់​ការ​ស្វែង​រក​</a> ។ អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>គ្រប់​គ្រង​ការ​ស្វែង​រក​</em> ​អាច​ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​បាន​ ដូច​ជា​ <em>ចំនួន​ធាតុ​​​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម​​ក្នុង​មួយ​ដំណើរការ​ cron </em> <em>ការ​កំណត់​ការ​ធ្វើលិបិក្រម​</em> (ប្រវែង​ពាក្យ​) <em>ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​សកម្ម​</em>​និង​ <em>ការ​ដាក់​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា</em>​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​លៃ​តម្រូវ​អាទិភាព​មាតិកា​ដែលបាន​ធ្វើ​លិបិក្រម​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ត្រឡប់​ជា​លទ្ធផល​ ។

en: The Search module includes a default <em>Search form</em> block, which can be enabled and configured on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. The block is available to users with the <em>Search content</em> permission.
km: ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​រួម​បញ្ចូល​ប្លុក​ <em>សំណុំ​បែប​បទ​ស្វែង​រក​</em> លំនាំ​ដើម ដែល​អាច​ត្រូវ​បើក​ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។ ប្លុក​អាច​មាន​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>ស្វែង​រក​មាតិកា</em> ​។

en: Extending Search module
km: ពង្រីក​ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក

en: By default, the Search module only supports exact keyword matching in content searches. You can modify this behavior by installing a language-specific stemming module for your language (such as <a href="http://drupal.org/project/porterstemmer">Porter Stemmer</a> for American English), which allows words such as walk, walking, and walked to be matched in the Search module. Another approach is to use a third-party search technology with stemming or partial word matching features built in, such as <a href="http://drupal.org/project/apachesolr">Apache Solr</a> or <a href="http://drupal.org/project/sphinx">Sphinx</a>. These and other <a href="@contrib-search">search-related contributed modules</a> can be downloaded by visiting Drupal.org.
km: តាម​លំនាំ​​ដើម ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​គាំទ្រ​តែ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ជាក់​ស្តែង​​ដែល​ផ្គូផ្គង​គ្នា​ក្នុង​ការ​ស្វែង​រក​មាតិកា​ប៉ុណ្ណោះ ។ អ្នក​អាច​កែ​ប្រែ​ឥរិយាបថ​នេះ​ ដោយ​ដំឡើង​ម៉ូឌុល​ដែល​កើត​ឡើង​ពី​ភាសា​ជាក់​លាក់​សម្រាប់​ភាសា​របស់​អ្នក​  (ដូច​ជា​ <a href="http://drupal.org/project/porterstemmer">កម្មវិធី​បង្កើត​ឧបករណ៍នាំ​</a> ​សម្រាប់​ភាសា​អង់គ្លេស​បែប​អាមេរិក​) ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ពាក្យ​ដូច​ជា ដើរ ការ​ដើរ និង​បាន​ដើរ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្គូផ្គង​នៅ​ក្នុង​ម៉ូឌុល​ស្វែង​រក​ ។ មធ្យោបាយ​មួយ​ផ្សេង​ទៀត​គឺ​ត្រូវ​ប្រើ​បច្ចេក​ទេស​ស្វែង​រក​ភាគី​ទីបី​ដែល​មាន​កម្មវិធី​បន្ថែម​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​ផ្គូផ្គង​ពាក្យ​តាម​ផ្នែក ឬ​កើត​ឡើង ដូច​ជា​ <a href="http://drupal.org/project/apachesolr">Apache Solr</a> ​ឬ​ <a href="http://drupal.org/project/sphinx">Sphinx</a> ។  <a href="@contrib-search">ម៉ូឌុល​ចែក​ចាយ​ដែល​ទាក់​ទង​ការ​ស្វែងរក​</a> ទាំង​នេះ​ ឬ​ផ្សេង​ទៀត​អាច​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​ដោយ​ការ​ទស្សនា​ Drupal.org ។

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
km: <ul>
    <li>ត្រួត​ពិនិត្យ​មើល​ថា​តើ​ការ​ប្រកប​របស់​អ្នក​ត្រឹម​ត្រូវ​ឬ​អត់​ ។</li>
    <li>យក​សញ្ញា​ដក​ស្រង់​ ("") ដែល​នៅ​ជុំ​វិញ​ឃ្លា​ចេញ​ ដើម្បី​ស្វែង​ពាក្យ​នីមួយ​ៗ​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា​។ <em>bike shed</em> ​ជា​ញឹក​ញាប់​នឹង​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ច្រើន​ជាង​ <em>&quot;bike shed&quot;</em>។</li>
    <li>ពិចារណា​ក្នុង​ការ​បន្ថយ​សំណួរ​របស់​អ្នក​ជា​មួយ​ <em>ឬ​</em> ។ <em>bike ​ឬ​ shed</em> ជា​ញឹក​ញាប់​នឹង​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ច្រើន​ជាង​ <em>bike shed</em>។</li>
    </ul>

en: Administer search
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ស្វែង​រក​

en: Use search
km: ប្រើ​ការ​ស្វែង​រក

en: Use advanced search
km: ប្រើ​ការស្វែង​រក​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​កំណត់​ដែល​ពាក់​ព័ន្ធ​សម្រាប់​ជម្រើស​ស្វែង​រក​ និង​ការ​ធ្វើ​លិបិក្រម​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Choose a set of shortcuts to use
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Choose a set of shortcuts for this user
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​នេះ​

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href="@switch-url">switch back to a different one.</a>
km: ឥឡូវ​អ្នក​កំពុង​តែ​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​ %set_name ​ថ្មី ។ អ្នក​អាច​កែ​សម្រួល​វា​ពី​ទំព័រ​នេះ ឬ​ <a href="@switch-url">ប្តូរ​ត្រឡប់​ទៅ​ទំព័រ​​ផ្សេង​ទៀត ។</a>

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
km: %user ឥឡូវ​កំពុង​តែ​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​ថ្មី​ដែល​ហៅថា​ %set_name ។ អ្នកអាច​កែ​សម្រួល​វា​ពី​ទំព័រ​នេះ ។

en: You are now using the %set_name shortcut set.
km: ឥឡូវ​អ្នក​កំពុង​តែ​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​ %set_name ​។

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
km: %user ​ឥឡូវ​នេះ​កំពុង​តែ​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់​ %set_name ​។

en: Change set
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​សំណុំ

en: The shortcut set has been updated.
km: សំណុំ​ផ្លូវកាត់ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Add new shortcut
km: បន្ថែម​ផ្លូវ​កាត់​ថ្មី​

en: Editing @shortcut
km: កែ​សម្រួល​ @shortcut

en: The name of the shortcut.
km: ឈ្មោះ​របស់​ផ្លូវ​កាត់​ ។

en: The path to the shortcut.
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ផ្លូវ​កាត់​ ។

en: The link must correspond to a valid path on the site.
km: តំណ​ត្រូវ​តែ​ត្រូវ​គ្នា​ជា​មួយ​ផ្លូវ​ត្រឹម​ត្រូវ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: The shortcut %link has been updated.
km: ផ្លូវកាត់ %link ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Added a shortcut for %title.
km: បាន​បន្ថែម​ផ្លូវ​កាត់​សម្រាប់​ %title ។

en: Are you sure you want to delete the shortcut %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ផ្លូវ​កាត់​ឬ?

en: The shortcut %title has been deleted.
km: %title ​ផ្លូវ​កាត់​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: Unable to add a shortcut for %title.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ផ្លូវ​កាត់​សម្រាប់​ %title​ បាន​ទេ ។

en: Adding and removing shortcuts
km: បន្ថែម​ និង​យក​ផ្លូវ​កាត់​ចេញ

en: Displaying shortcuts
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់

en: You can display your shortcuts by enabling the Shortcuts block on the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. Certain administrative modules also display your shortcuts; for example, the core <a href="@toolbar-help">Toolbar module</a> displays them near the top of the page, along with an <em>Edit shortcuts</em> link.
km: អ្នក​អាច​បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់​របស់​អ្នក​ដោយ​បើក​ប្លុក​ផ្លូវ​កាត់​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។ ម៉ូឌុល​គ្រប់​គ្រង​ជាក់លាក់​ក៏​បង្ហាញ​ផ្លូវ​កាត់​របស់​អ្នក​ផង​ដែរ​ ឧទាហរណ៍  <a href="@toolbar-help">ម៉ូឌុល​របារ​ឧបករណ៍​</a> ​សំខាន់​បង្ហាញ​ពួកវា​នៅ​ជិត​ផ្នែក​ខាង​លើ​ទំព័រ​ ព្រម​គ្នា​នឹង​តំណ​ <em>កែ​សម្រួល​ផ្លូវ​កាត់​</em> ​។

en: Administer shortcuts
km: គ្រប់​គ្រង​ផ្លូវ​កាត់

en: @shortcut_set shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់​ @shortcut_set

en: Add to %shortcut_set shortcuts
km: បន្ថែម​ទៅ​ផ្លូវ​កាត់​ %shortcut_set

en: Add to shortcuts
km: បន្ថែម​ទៅ​ផ្លូវ​កាត់

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
km: យក​ចេញ​ពី​ផ្លូវ​កាត់ %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
km: យក​ចេញ​ពី​ផ្លូវ​កាត់

en: Edit shortcuts
km: កែ​សម្រួល​ផ្លូវ​កាត់​

en: Add shortcut
km: បន្ថែម​ផ្លូវ​កាត់

en: Edit shortcut
km: កែ​សម្រួល​ផ្លូវ​កាត់

en: Delete shortcut
km: លុប​ផ្លូវ​កាត់​

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​គ្រប់​គ្រង​បញ្ជី​តំណ​ផ្លូវ​កាត់​ដែល​អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​បាន​ ។

en: Value @value is TRUE.
km: @value ​តម្លៃ​ពិត ។

en: Value @value is FALSE.
km: @value ​តម្លៃ​មិន​ពិត​ ។

en: Value @value is NULL.
km: @value ​តម្លៃ​ទទេ ។

en: Value @value is not NULL.
km: @value ​តម្លៃ​មិន​ទទេ ។

en: Value @first is equal to value @second.
km: តម្លៃ​ @first ​ស្មើ​នឹងតម្លៃ​​ @second ។

en: Value @first is not equal to value @second.
km: តម្លៃ​ @first ​មិន​ស្មើ​នឹង​តម្លៃ​ @second ។

en: Value @first is identical to value @second.
km: តម្លៃ​ @first ​ដូច​នឹង​តម្លៃ​ @second ។

en: Value @first is not identical to value @second.
km: តម្លៃ​ @first ​មិន​ដូច​តម្លៃ​ @second ។

en: The test did not complete due to a fatal error.
km: ការ​សាក​ល្បង​មិន​ទាន់​បាន​បញ្ចប់​ទេ ដោយ​សារ​មាន​កំហុស​ធ្ងន់​ធ្ងរ ។

en: Link with label %label found.
km: បាន​រក​ឃើញ​តំណ​ដែល​មាន​ %label ស្លាក ។

en: Link with label %label not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​តំណ​ដែល​មាន​​ %label ​ស្លាក​ ។

en: Link containing href %href found.
km: បាន​រក​ឃើញ​តំណ​ដែល​មាន​  %href href ។

en: No link containing href %href found.
km: រក​មិន​ឃើញ​តំណ​ដែល​មាន​ %href href ។

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
km: បាន​ចុច​តំណ​ %label (@url_target) ពី​ @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
km: @option ជម្រើស​សម្រាប់​ @id វាល​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ។

en: Option @option for field @id is not selected.
km: @option ​ជម្រើស​សម្រាប់​ @id ​វាល​មិន​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ទេ ។

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
km: តាម​លំនាំ​ដើម​ SimpleTest នឹង​ជម្រះ​លទ្ធផល​បន្ទាប់​ពី​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​មើលនៅ​លើ​ទំព័រ​លទ្ធផល​ ប៉ុន្តែ​ក្នុង​ករណី​ខ្លះ​ វា​អាច​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​ក្នុង​ការ​ទុក​លទ្ធផលនៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ ។ បន្ទាប់​មក​ លទ្ធផល​អាច​ត្រូវ​បាន​មើល​នៅ​ <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em> ។ លេខ​សម្គាល់​ការ​សាក​ល្បង​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ តារាង​សាមញ្ញ​បំផុត​ ឬ​បន្ត​តាម​ដាន​ នៅ​ពេល​មើល​លទ្ធផល​ជា​លើក​ដំបូង ។ ជាង​នេះ​ទៀត ម៉ូឌុល​ខ្លះ​អាច​ផ្តល់​ការ​វិភាគ​ច្រើន​ជាង​នេះ​ ឬផ្តល់​​លក្ខណ​ពិសេសដែល​ទាម​ទារ​ឲ្យ​បិទ​ការ​កំណត់​នេះ​ ។

en: GSS negotiate
km: ការ​ដូរ GSS

en: Any safe
km: សុវត្ថិភាព​ណា​មួយ

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
km: ម៉ូឌុល​សាក​​ល្បង​ផ្តល់​នូវ​គ្រោង​សម្រាប់​ដំណើរ​ការ​ការ​សាក​ល្បង​អង្គភាព​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ស្ថានភាព​ដំណើរ​ការ​របស់​ Drupal ពីមុន​ និង​ក្រោយ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​កូដ​ណា​មួយ​ ឬ​ជា​មធ្យោបាយ​សម្រាប់​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​សរសេរ​ និង​ប្រតិបត្តិការ​សាក​ល្បង​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​របស់​ពួក​គេ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@simpletest">ការ​សាក​ល្បង​ម៉ូឌុល​</a> ។

en: Running tests
km: ដំណើរ​ការ​ការ​សាក​ល្បង

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
km: ទស្សនា​ <a href="@admin-simpletest">ទំព័រ​សាក​ល្បង​</a> ​ដើម្បី​បង្ហាញ​បញ្ជី​សាក​ល្បង​ដែល​មាន​ ។ ចំពោះ​ការ​សាក​ល្បង​ដ៏ទូលំទូលាយ​ ជ្រើស​ការ​សាក​ល្បង​ <em>ទាំង​អស់​</em> ​ឬ​ជ្រើស​ការ​សាក​ល្បង​នីមួយ​ៗ​សម្រាប់​ការ​សាក​ល្បង​ជា​គោល​ដៅ​បន្ថែម ។ ចំណាំ​ថា​វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​ត្រឹម​បីបួន​នាទី​សម្រាប់​បញ្ចប់​ការ​សាក​ល្បង​ទាំង​អស់​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​ពី​ការ​បង្កើត​ និង​កែប្រែ​ការ​សាក​ល្បង​របស់​អ្នក​ផ្ទាល់​ សូម​មើល​ <a href="@simpletest-api">ឯកសារ​ API  នៃ​ការ​សាកល្បង​</a> ក្នុង​សៀវភៅ​របស់​ Drupal ​។

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
km: បន្ទាប់​ពី​ដំណើរការ​ការ​សាក​ល្បង​រួច​ សារ​នឹងត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្បែរ​ក្រុម​សាក​ល្បង​នីមួយ​ៗ​ដែល​ចង្អុល​បង្ហាញ​ថា​តើ​ការ​សាក​ល្បង​នៅ​ក្នុង​វា​បាន​ទទួល​ជោគ​ជ័យ បរាជ័យ ឬ​មាន​ការ​លើក​លែង​ឬ​អត់​ ។ ជោគ​ជ័យ​មាន​ន័យ​ថា​ការ​សាក​ល្បង​ត្រឡប់នូវ​​លទ្ធផលដែល​រំពឹង​ទុក​ រីឯ​បរាជ័យ​មាន​ន័យ​ថា​វា​មិន​បាន​ត្រឡប់​លទ្ធផល​ដែល​រំពឹង​ទុក​ទេ ។ ការ​លើក​លែង​ជា​ធម្មតា​បង្ហាញ​ថា​កំហុស​ស្ថិត​នៅ​ខាង​ក្រៅ​ការ​សាក​ល្បង ដូច​ជា​ការ​ព្រមាន ឬ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ PHP ​។ បើ​មាន​ការ​បរាជ័យ ឬ​ការ​លើក​​លែង​ លទ្ធផល​នឹងត្រូវ​បាន​​ពង្រីកដើម្បី​បង្ហាញ​សេចក្តី​លម្អិត ហើយ​ការ​សាក​ល្បង​ដែល​មានបរាជ័យ​ ឬ​ការ​លើក​លែង​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ជួរ​ដេក​ពណ៌ក្រហម ឬ​ស៊ីជម្ពូ​ ។ បន្ទាប់​មក​អ្នក​អាច​ប្រើ​លទ្ធ​ផល​ទាំង​នេះ​ ដើម្បីធ្វើ​ឲ្យ​កូដ និង​ការ​សាក​ល្បង​របស់​អ្នក​ប្រសើរ​ឡើង​ រហូត​ដល់​ការ​សាក​ល្បង​ទាំង​អស់​ទទួល​បាន​ជោគ​ជ័យ​ ។

en: Administer tests
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​សាក​ល្បង

en: The test run finished in @elapsed.
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​បាន​បញ្ចប់​នៅ​ក្នុង​ @elapsed ។

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
km: ប្រើ​ប៊ូតុង​ <em>បរិស្ថាន​ស្អាត​</em> ​ដើម្បី​សំអាត​ឯកសារ និង​តារាង​បណ្តោះ​អាសន្ន​ ។

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
km: គ្រោង​សាក​​ល្បង​ទាម​ទារ​ឲ្យបិទ​ការ​ដាក់​កម្រិត​  <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> PHP ។ ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​ ឬ​ទំនាក់​ទំនង​ម៉ាស៊ីន​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
km: កា​រសាកល្បង​គ្រោងការណ៍​មិនអាច​ត្រូ​វបានដំឡើង​បានទេ ពីព្រោះ​បណ្ណាល័យ PHP <a href="@curl_url">cURL</a> មិន​អាច​ប្រើ​បាន ។

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
km: ការ​សាកល្បង​គ្រោងការណ៍​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​បាន​ទេ ពីព្រោះផ្នែក​បន្ថែម PHP <a href="@hash_url">hash</a> ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: PHP open_basedir restriction
km: កា​រដាក់​កម្រិត PHP open_basedir

en: unblock IP address
km: មិន​ទប់​ស្កាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: block IP address
km: ទប់​ស្កាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: The Statistics module shows you how often a given page is viewed, who viewed it, the previous page the user visited (referrer URL), and when it was viewed. These statistics are useful in determining how users are visiting and navigating your site. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@statistics">Statistics module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ស្ថិតិ​បង្ហាញ​អ្នក​នូវ​ចំនួន​ដង​ដែល​ទំព័រ​ផ្តល់​ឲ្យ​ត្រូវ​បាន​មើល​ នូវ​អ្នក​ដែល​បាន​មើល​វា នូវ​ទំព័រ​មុន​ដែល​អ្នក​ប្រើ​បាន​ទស្សនា​ (URL ភាគីយោង​) និង​ពេល​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​គេ​មើល​ ។ ស្ថិតិ​ទាំង​នេះ​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​នូវ​ក្នុង​ការកំណត់​របៀប​ដែល​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​ទស្សនា​ និង​រុករក​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@statistics">ម៉ូឌុល​ស្ថិតិ</a> ។

en: Managing logs
km: គ្រប់​គ្រង​កំណត់​ហេតុ

en: To enable collection of statistics, the <em>Enable access log</em> checkbox on the <a href="@statistics-settings">Statistics settings page</a> must be checked. The <em>Discard access logs older than</em> setting on the settings page specifies the length of time entries are kept in the log before they are deleted. This setting requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run.
km: ដើម្បី​បើក​សម្រាំង​ស្ថិតិ​ ត្រូវ​ធីក​ប្រអប់​ធីក​<em>បើក​កំណត់​ហេតុ​ចូល​ដំណើរ​ការ​</em>​នៅ​លើ​ <a href="@statistics-settings">ទំព័រ​កំណត់​ស្ថិតិ​ ។</a> ។ ការ​កំណត់​ <em>បោះ​បង់​ចោល​កំណត់​ហេតុ​ចូល​ដំណើរ​ចាស់​ជាង​នេះ​</em> នៅ​លើ​ទំព័រ​កំណត់​ដែល​បញ្ជាក់​រយៈ​ពេល​ដែល​ធាតុ​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​នៅ​ក្នុង​កំណត់​ហេតុ​ មុន​ពេល​ដែល​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។ ការ​កំណត់​នេះ​ទាម​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ <a href="@cron">ភារកិច្ច​តំហែ​ទាំ​ cron </a> ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Viewing site usage
km: មើល​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​តំបន់​បណ្តាញ

en: The Statistics module can help you break down details about your users and how they are using the site. The module offers four reports:
km: ម៉ូឌុល​ស្ថិតិ​អាច​ជួយ​ឲ្យ​អ្នក​ដឹង​សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក​ និង​ចំនួន​ដង​ដែល​ពួក​គេ​ប្រើ​ប្រើ​ប្រាស់​តំបន់បណ្តាញ ។ ម៉ូឌុល​ផ្តល់​នូវ​របាយ​ការណ៍​បួន​ ៖

en: <a href="@recent-hits">Recent hits</a> displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page that was accessed, the user name (if available) and the IP address of the viewer.
km: <a href="@recent-hits">ការ​ចុច​ថ្មី​ៗ​</a> ​បង្ហាញ​នូវ​ព័ត៌មាន​អំពី​សកម្មភាព​ចុង​ក្រោយ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ URL ​និង​ចំណង​ជើង​របស់​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចូល​ដំណើរ​ការ ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ​ (បើ​មាន​) ​និង​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​របស់​អ្នក​មើល ។

en: <a href="@top-referrers">Top referrers</a> displays where visitors came from (referrer URL).
km: <a href="@top-referrers">អ្នក​យោង​សំខាន់​</a> បង្ហាញ​ពី​ទី​កន្លែងរបស់​​អ្នក​ទស្សនា ( URL អ្នក​យោង​) ។

en: <a href="@top-pages">Top pages</a> displays a list of pages ordered by how often they were viewed.
km: <a href="@top-pages">ទំព័រ​ពេញ​និយម​</a> បង្ហាញ​បញ្ជី​ទំព័រ​ ដែល​បាន​ដាក់​តាម​លំដាប់​តាម​ចំនួន​ដង​ ដែលពួក​វា​ត្រូវ​បាន​មើល​ ។

en: <a href="@top-visitors">Top visitors</a> shows you the most active visitors for your site and allows you to ban abusive visitors.
km: <a href="@top-visitors">អ្នក​ទស្សនា​ញឹក​ញាប់​</a> ​បង្ហាញ​អ្នក​នូវ​ទស្សនា​ដែល​សកម្ម​បំផុត​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រារាំង​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​មាន​បំណង​អាក្រក់​ ។

en: Displaying popular content
km: ការ​បង្ហាញ​មាតិកា​ដែល​ពេញ​និយម

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
km: ម៉ូឌុល​រួម​មាន​ប្លុក​ <em>មាតិកា​ដែល​ពេញ​និយម​</em> ​​ដែល​បង្ហាញ​នូវ​ទំព័រ​ដែល​បាន​មើល​ច្រើន​ជាង​គេ​បំផុតនៅ​ថ្ងៃ​នេះ និង​គ្រប់​ពេល​ និង​មាតិកា​ដែល​បាន​មើល​ចុង​ក្រោយ​ ។ ដើម្បី​ប្រើ​ប្លុក បើក​ <em>ចំនួន​មើល​មាតិកា​</em> នៅ​លើ​ <a href="@statistics-settings">ទំព័រ​កំណត់​ស្ថិតិ​</a> បន្ទាប់​មក​អ្នក​អាច​បើក​ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក​នៅ​លើ​ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក​</a> ។

en: Page view counter
km: កម្មវិធី​រាប់​ចំនួន​​មើល​ទំព័រ

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href="@statistics-settings">statistics settings page</a>, and set the necessary <a href="@permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
km: ម៉ូឌុល​ស្ថិតិ​រួម​មាន​កម្មវិធី​រាប់​សម្រាប់​ទំព័រ​នីមួយ​ដែល​កើន​ឡើង​ នៅ​ពេល​ណា​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល​ ។ ដើម្បី​ប្រើ​កម្មវិធី​រាប់​ បើក​<em>រាប់​ចំនូន​មើល​មាតិកា​</em> នៅ​លើ​ <a href="@statistics-settings">ទំព័រ​កំណត់​ស្ថិតិ​</a> និង​កំណត់​ <a href="@permissions">សិទ្ធិ​</a> (<em>មើល​ការ​ចុច​មាតិកា​</em>) ចាំ​បាច់​ ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រើ​មើល​ឃើញ​កម្មវិធី​រាប់​ ។

en: Administer statistics
km: គ្រប់​គ្រង​ស្ថិតិ

en: View content access statistics
km: មើល​ស្ថិតិ​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា

en: View content hits
km: មើល​ការ​ចុច​មាតិកា

en: Control details about what and how your site logs access statistics.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​លម្អិតអំពី​អ្វីៗ​ និង​ចំនួន​ដង​នៃ​ស្ថិតិ​ចូល​ដំណើរការ​កំណត់​ហេតុ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the online handbook entry for <a href='@syslog'>Syslog module</a> and PHP's <a href='@php_openlog'>openlog</a> and <a href='@php_syslog'>syslog</a> functions.
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ដោយ​ផ្ញើ​សារ​ទៅ​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិ​របស់ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ជា​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​គ្រប់​គ្រង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ ដែល​ផ្តល់​នូវ​ព័ត៌មាន​ដ៏​មាន​តម្លៃ​សម្រាប់​​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​គ្រប់​គ្រងប្រព័ន្ធ​​ និងការ​ធ្វើ​សាវន​កម្ម​សុវត្ថិភាព ។ ​ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ផ្តល់​នូវ​ឧបករណ៍​តម្រង​ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សារ​ត្រូវ​បាន​នាំ​ផ្លូវ​ដោយ​ ប្រភេទ និងភាព​តឹងរឹង ភាគ​ច្រើនសម​ស្រប​ទៅ​នឹង​តំបន់​បណ្តាញ​មធ្យម​ និង​ធំ​ៗ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​អំពីមុខងារ​ <a href='@syslog'>ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​</a> និង​របស់​ PHP <a href='@php_openlog'>កំណត់​ហេតុ​ចំហ​</a> និង​ <a href='@php_syslog'>កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​</a> ​។

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
km: ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​សម្រាប់​យូនីក លីនុច​ និង​ Mac OS X

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, the file <em>/etc/syslog.conf</em> defines the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> manual page on your command line.
km: នៅ​លើ​យូនីក​ លីនុច​ និង​ Mac OS X  ឯកសារ​ <em>/etc/syslog.conf</em> កំណត់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នាំ​ផ្លូវ​ ។ សារ​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ទង់​ជា​មួយ​កូដ  <code>LOG_LOCAL0</code> តាម​រយៈ <code>LOG_LOCAL7</code> ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​អំពី​ឧបករណ៍​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ កម្រិត​តឹង​រឹង និង​របៀប​រៀប​ចំ​ <em>syslog.conf</em> សូម​មើល​ទំព័រ​សៀវ​ភៅ​ដៃ​អំពី​ <em>syslog.conf</em> ​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក​ ។

en: Logging for Microsoft Windows
km: ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​សម្រាប់​ម៉ៃក្រូសូហ្វ​វីនដូ

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
km: នៅ​លើ​ម៉ៃ​ក្រូសូហ្វ​វីនដូ សារ​ជា​និច្ច​កាល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​កំណត់​ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ ដោយ​ប្រើ​កូដ​ <code>LOG_USER</code> ។

en: Syslog facility
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
km: ផ្អែក​ទៅ​លើ​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ និង​ឧបករណ៍​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត​ប្រើ​កូដ​នេះ​ដើម្បីសម្គាល់​ ឬ​ត្រង​សារ​មក​ពី​ខខាង​ក្នុង​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ទាំង​មូល ។

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
km: មិន​អាច​បង្វិល​ %file ​រូប​ភាព​បាន​ទេ ពីព្រោះ​មុខ​ងារ​ imagerotate() function ​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​ PHP ​នេះ​ ។

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
km: មិន​អាច​ដក​ពណ៌​ %file ​រូបភាព​បាន​ទេ ពីព្រោះ​មុខងារ​ imagefilter() ​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​ PHP ​នេះ ។

en: Screenshot for !theme theme
km: ថត​អេក្រង់​សម្រាប់​ស្បែក​ !theme

en: Settings for !theme theme
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​ស្បែក​ !theme

en: Disable !theme theme
km: បិទ​ស្បែក​ !theme

en: Set !theme as default theme
km: កំណត់​​ !theme ​ជា​ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: Enable !theme theme
km: បើក​ស្បែក​ !theme

en: Enable and set default
km: បើក​ និង​កំណត់​លំនាំ​ដើម

en: Enable !theme as default theme
km: បើក​ !theme ​ជា​ស្បែក​លំនាំ​ដើម​

en: default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
km: ជ្រើស​ "ស្បែក​លំនាំ​ដើម​" ​ដែល​​ប្រើ​ស្បែក​ដូច​គ្នា​ជា​និច្ច​ជា​ផ្នែក​ផ្សេង​ទៀត​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Use the administration theme when editing or creating content
km: ប្រើ​ស្បែក​គ្រប់​គ្រង​ នៅ​ពេល​កែ​សម្រួល ឬ​បង្កើត​មាតិកា

en: The %theme theme has been enabled.
km: ស្បែក​ %theme ​ត្រូវ​បាន​បើក​ ។

en: The %theme theme was not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ស្បែក​ %theme ​ទេ ។

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
km: %theme ​ជា​ស្បែក​លំនាំ​ដើម​ និង​មិន​អាច​បិទ​បាន​ទេ ។

en: The %theme theme has been disabled.
km: ស្បែក %theme ​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
km: សូម​ចំណាំ​ថា​ស្បែក​គ្រប់​គ្រង​នៅ​តែ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា​ស្បែក​ %admin_theme ​ដដែល ជា​លទ្ធផល​ ស្បែក​នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ​នៅ​តែ​មិន​មាន​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​​ ។ ទោះ​បី​យ៉ាងណា ផ្នែក​ដែល​មិន​មែន​ជា​ការ​គ្រប់​គ្រង​ទាំង​អស់​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ នឹង​បង្ហាញ​ស្បែក​ %selected_theme ​ជ្រើស​តាម​លំនាំ​ដើម ។

en: %theme is now the default theme.
km: %theme ​ឥឡូវ​នេះ​ជា​ស្បែក​លំនាំ​ដើម ។

en: User verification status in comments
km: ស្ថាន​ភាព​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​អ្នក​ប្រើ​ក្នុង​មតិយោបល់​

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
km: ការកំណត់​ទាំង​នេះ​មាន​សម្រាប់​តែ​ស្បែក​ដែល​ផ្អែក​លើ​ម៉ាស៊ីន​ស្បែក​ %engine ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The logo could not be uploaded.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​សញ្ញា​ឡើង​បាន​ទេ ។

en: The favicon could not be uploaded.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​តំណាង​សំណព្វ​ឡើង​បាន​ទេ ។

en: The custom logo path is invalid.
km: ផ្លូវ​រូប​សញ្ញា​ផ្ទាល់​ខ្លួន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: The custom favicon path is invalid.
km: ផ្លូវ​រូប​សញ្ញា​សំណព្វ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
km: @module (<span class="admin-missing">មិន​ឆប​គ្នា​ជា​មួយ​</span> កំណែ​ @version)

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
km: កំណែ​នេះ​មិន​ឆប​គ្នា​ជា​មួយ​ !core_version ​របស់​  Drupal ហើយ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស ។

en: Would you like to continue with the above?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ជា​មួយ​អ្វី​ៗ​នៅ​ខាង​លើ​ទេ?

en: Enter a valid IP address.
km: បញ្ចូល​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: This IP address is already blocked.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់​រួច​ហើយ​ ។

en: You may not block your own IP address.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ទប់​ស្កាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​បាន​ទេ ។

en: The IP address %ip has been blocked.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​ IP  %ip ​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់

en: Are you sure you want to delete %ip?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %ip ឬ​?

en: The IP address %ip was deleted.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP  %ip ​ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: How this is used depends on your site's theme.
km: វិធី​ត្រូវ​ប្រើ​វា​គឺ​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​ស្បែក​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​អ្នក​ ។

en: Number of posts on front page
km: ចំនួនប្រកាស​នៅ​លើ​ទំព័រ​មុខ

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
km: ចំនួន​ប្រកាស​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​ ដូច​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​ឯកសារ​ដែល​ស្នើ​សុំ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន ។ ទុក ចន្លោះ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​" ទូទៅ ។

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
km: ទំព័រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​ផ្គូផ្គង​ជា​មួយ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ ។ ទុក​ ចន្លោះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទំព័រ​  "រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ​" ​ទូទៅ ។

en: Errors and warnings
km: កំហុស និង​ការ​ព្រមាន

en: Clear all caches
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ទាំង​អស់

en: <strong class="error">Set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
km: <strong class="error">រៀប​ចំ​ <a href="!file-system">ថត​ឯកសារ​សាធារណៈ</a> ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យភាព​ប្រសើរ​ឡើង​អាច​ប្រើ​បាន​។</strong>

en: Bandwidth optimization
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្រិត​បញ្ជូន​ប្រសើរ​ឡើង​

en: Compress cached pages.
km: បង្ហាប់​ទំព័រ​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ។

en: Public file system path
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​សាធារណៈ

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web.
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​មូល​ដ្ឋាន​ ដែល​នឹង​ត្រូវ​តម្រៀប​ឯកសារ​សាធារណៈ ។ ថត​នេះ​ដាច់​ខាត​ត្រូវ​តែ​មាន និង​អាច​ឲ្យ​ Drupal សរសេរ​បាន ។ ថត​នេះ​ត្រូវ​តែ​ទាក់​ទង​នឹង​ថត​ដំឡើង​ Drupal ​និង​អាច​ចូល​ដំណើរ​ការ​លើ​បណ្តាញ​បាន ។

en: Private file system path
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ឯកជន

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​មូល​ដ្ឋាន ដែល​នឹង​ត្រូវ​តម្រៀប​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន ។ ថត​នេះ​គួរ​តែ​អាច​ចូលដំណើរ​ការ​ពី​លើ​បណ្តាញ​បាន ។

en: Default download method
km: វិធីសាស្ត្រ​ទាញ​យក​លំនាំ​ដើម

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
km: ការកំណត់​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ទាញ​យក​សំណព្វ​ចិត្ត ។ ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ឯកសារ​សាធារណៈ​កាន់​តែ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ប៉ុន្តែ​​មិន​បាន​ផ្តល់​នូវ​ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ណា​មួយ​ទេ ។

en: No image toolkits were detected. Drupal includes support for <a href='!gd-link'>PHP's built-in image processing functions</a> but they were not detected on this system. You should consult your system administrator to have them enabled, or try using a third party toolkit.
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ទេ ។ Drupal ​រួម​បញ្ចូល​ការ​គាំ​ទ្រ​សម្រាប់​ <a href='!gd-link'>មុខងារ​ដំណើរការ​រូប​ភាព​ជាប់​មក​ជា​មួយ​របស់​ PHP</a> ប៉ុន្តែ​ពួក​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​នេះ​ទេ ។ អ្នក​គួរ​តែ​ព្រឹក្សា​ជា​មួយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ឲ្យ​គេ​បើក​ពួក​វា ឬ​សាក​ល្ប​ង​ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​ឧបករណ៍​របស់​ភាគី​ទីបី ។

en: Description of your site, included in each feed.
km: សេចក្តី​ពិពណ៍នា​អំពី​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ដែល​បាន​រួម​បញ្ចូល​ក្នុ​ងមតិ​ព័ត៌មាន​នីមួយ​ៗ​ ។

en: Time zones
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Users may set their own time zone.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​ពួក​គេបាន​ ។

en: Remind users at login if their time zone is not set.
km: រំលឹក​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ពេល​ចូល បើ​តំបន់​ម៉ោង​របស់ពួក​គេ​មិន​ទាន់​បាន​កំណត់ ។

en: Only applied if users may set their own time zone.
km: មាន​តែ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​អនុវត្ត​ប៉ុណ្ណោះ​ទើប​អាច​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​របស់​ពួក​គេបាន ។

en: Time zone for new users
km: តំបន់​ពេលវេលា​​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​

en: Default time zone.
km: តំបន់​​ពេលវេលា​​លំនាំ​ដើម ។

en: Empty time zone.
km: តំបន់​ពេលវេលា​ទទេ ។

en: Users may set their own time zone at registration.
km: អ្នក​ប្រើ​អាច​កំណត់​តំបន់​​ពេលវេលា​របស់​ពួក​គេបាន​ នៅ​ពេល​ចុះ​ឈ្មោះ ។

en: No date types available. <a href="@link">Add date type</a>.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​</a> ។

en: Add date type
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: The date type must contain only alphanumeric characters and underscores.
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​ត្រូវ​មាន​តែ​តួ​អក្សរ​ក្រម​លេខ និង​សញ្ញា​ (_) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: This date type already exists. Enter a unique type.
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​នេះ​មាន​ស្រាប់​ហើយ ។ សូម​បញ្ចូល​ប្រភេទ​តែ​មួយ ។

en: New date type added successfully.
km: ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: Put site into maintenance mode
km: ដាក់​តំបន់​បណ្តាញ​ទៅ​ជា​របៀប​តំហែ​ទាំ

en: Maintenance mode message
km: សារ​របៀប​តំហែទាំ

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
km: សារ​ត្រូវ​បង្ហាញ​អ្នក​ទស្សនា នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្តាញ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែទាំ ។

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
km: ប្រើ​ URL ដូច​ជា​ <code>example.com/user</code> ​ជំនួស​ឲ្យ​ <code>example.com/?q=user</code> ។

en: Requires: !module-list
km: ទាម​ទារ ៖ !module-list

en: Required by: !module-list
km: ទាម​ទារ​ដោយ ៖ !module-list

en: Are you sure you want to remove the date type %type?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ %type ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ចេញ​ឬ ?

en: Removed date type %type.
km: បាន​យក​ %type ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ចេញ ។

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
km: គ្មាន​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​</a> ។

en: Displayed as
km: បាន​បង្ហាញ​ជា

en: Displayed as %date
km: បាន​បង្ហាញ​ជា %date

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ ។ សូម​មើល​ <a href="@url">សៀវភៅ​ដៃ​ PHP </a> អំពី​ជម្រើស​ដែលមាន​ ។

en: Save format
km: រក្សា​ទុក​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: This format already exists. Enter a unique format string.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​នេះ​មាន​រួច​ហើយ ។ សូម​បញ្ចូល​ខ្សែ​អក្សរ​ទ្រង់​ទ្រាយ​តែ​មួយ ។

en: Custom date format updated.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

en: Custom date format added.
km: បាន​បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ។

en: Available actions:
km: សកម្មភាព​ដែល​អាច​មាន ៖

en: Create an advanced action
km: បង្កើត​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
km: ស្លាក​តែមួយ​សម្រាប់​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​នេះ​។ ស្លាក​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​របស់​ម៉ូឌុល​ ដែល​នឹង​រួម​បញ្ចូល​ជា​មួយ​សកម្មភាព​ ដូច​ជា​ ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​ជា​ដើម ។

en: Deleted %ip
km: បាន​លុប​ %ip

en: Enabled theme | Enabled themes
km[0]: បាន​បើក​ស្បែក

en: Disabled theme | Disabled themes
km[0]: បាន​បិទ​ស្បែក

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
km[0]: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បើក​ម៉ូឌុល​ @required ​ដើម្បី​ដំឡើង​ @module ។

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
km: ថូខឹន​សម្រាប់​ការកំណត់​ទូទាំង​តំបន់​បណ្តាញ និង​ព័ត៌មាន​សកល​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Tokens related to times and dates.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ម៉ោង និង​កាល​បរិច្ឆេទ ។

en: Tokens related to uploaded files.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។

en: URL (brief)
km: URL (សង្ខេប)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
km: URL ​នៃ​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ដែល​គ្មាន​ពិធីការ

en: Short format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​ខ្លី

en: A date in 'short' format. (%date)
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ 'ខ្លី​' ​។ (%date)

en: Medium format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​មធ្យម

en: A date in 'medium' format. (%date)
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ 'មធ្យម​' ​។ (%date)

en: Long format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​វែង

en: A date in 'long' format. (%date)
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ 'វែង​' ​។ (%date)

en: A date in a custom format. See !php-date for details.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។ សូម​មើល​ !php-date ​ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត ។

en: the PHP documentation
km: ឯកសារ​ PHP

en: Time-since
km: តាំង​ពី​-ពេល

en: Raw timestamp
km: ត្រាពេល​វេលា​ដើម

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ជា​ទ្រង់​ទ្រាយ​ត្រា​ពេល​វេលា​យូនីក (%date)

en: The System module is integral to the site, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the System module, including caching, enabling and disabling modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the System module. For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​ជា​ផ្នែក​សំខាន់​ចំពោះ​តំបន់​បណ្តាញ និង​ផ្តល់​នូវ​មូល​ដ្ឋាន លើស​ពី​នេះ​បាន​ផ្តល់​នូវ​​មុខងារ​ដែល​អាច​ពង្រីក​បានសម្រាប់​ឲ្យ​ស្បែក និង​ម៉ូឌុល​ផ្សេង​ទៀត​ប្រើ ។ ធាតុ​សំខាន់​ខ្លះ​របស់​ Drupal ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ និង​គ្រប់​គ្រង​ដោយ​ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​ ដែល​រួម​មាន​ការ​ដាក់ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ បើក និង​បិទ​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ការ​រៀប​ចំ និង​ការ​បង្ហាញ​ទំព័រ​គ្រប់គ្រង និង​ការកំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការកំណត់​តំបន់​បណ្តាញ​មូល​ដ្ឋាន ។ ប្រតិបត្តិការ​​តំហែ​ទាំ​ប្រព័ន្ធដ៏​​សំខាន់​មួយ​ចំនួន​គឺ​ជា​ផ្នែក​នៃ​ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​ដែរ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@system">ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​</a> ។

en: Managing modules
km: គ្រប់​គ្រង​ម៉ូឌុល

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable modules on the <a href="@modules">Modules administration page</a>. Drupal comes with a number of core modules, and each module provides a discrete set of features and may be enabled or disabled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
km: ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​សម​រម្យ​បើក និង​បិទ​ម៉ូឌុល​នៅ​លើ​ <a href="@modules">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ូឌុល​</a> ។ Drupal មាន​ភ្ជាប់​មក​ជា​មួយ​នូវ​ម៉ូឌុល​សំខាន់​មួយ​ចំនួន ហើយ​ម៉ូឌុល​នីមួយ​ៗ​ផ្តល់​នូវ​សំណុំ​លក្ខណ​ពិសេសដែល​ដាច់​ពី​គ្នា​ និង​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក ឬ​បិទ​អាស្រ័យ​ទៅ​លើ​តម្រូវ​ការ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។ ម៉ូឌុល​បន្ថែមជា​ច្រើន​ទៀត​ដែល​បរិច្ចាគ​ដោយ​សមាជិក​របស់​សហគមន៍​ Drupal ​អាច​មាន​សម្រាប់​ទាញយក​បាន​នៅ​ <a href="@drupal-modules">ទំព័រ​ម៉ូឌុល​ Drupal.org </a> ។

en: Managing themes
km: គ្រប់​គ្រង​ស្បែក

en: The System module allows users with the appropriate permissions to enable and disable themes on the <a href="@themes">Appearance administration page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes, and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
km: ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​សម​រម្យ​បើក និងបិទ​ស្បែក​នៅ​លើ​ <a href="@themes">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​រូប​រាង</a> ។ ស្បែក​កំណត់​នូវ​ការរចនា​ និង​ការ​បង្ហាញ​អំពី​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។ Drupal ​មាន​ខ្ចប់​មក​ជា​មួយ​នូវ​ស្បែក​សំខាន់​ៗ​បី​បួន ហើយ​ស្បែក​ដែល​ចែកចាយ​បន្ថែម​អាច​មាន​សម្រាប់​ការទាញ​នៅ​ <a href="@drupal-themes">ទំព័រ​ស្បែក Drupal.org</a> ។

en: Managing caching
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង

en: The System module allows users with the appropriate permissions to manage caching on the <a href='@cache-settings'>Performance settings page</a>. Drupal has a robust caching system that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Pages requested by anonymous users are stored in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
km: ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​សម​រម្យ​គ្រប់​គ្រង​ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​នៅ​លើ​ <a href='@cache-settings'>ទំព័រ​កំណត់​សមត្ថភាព​</a> ។ Drupal ​មានប្រព័ន្ធ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​ដ៏​រឹង​មាំ​ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ឡើង​វិញ​​​នូវ​​ទំព័រ​បណ្តាញ​ និង​សមាស​ភាគទំព័រ​បណ្តាញ​ដែល​បាន​បង្កើត​ពីមុន​យ៉ាង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ។ ទំព័រ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក​នឹង​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​នៅ​ក្នុង​ទ្រង់​ទ្រាយ​ដែល​បាន​បង្ហាប់​ ដោយ​ផ្អែក​លើ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ និង​ចំនួន​ចរាចរ​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​អនាមិក ប្រព័ន្ធ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​អាច​បង្កើន​នូវ​ល្បឿន​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​គួរ​ឲ្យ​កត់​សម្គាល់​របស់​អ្នក​ ។

en: Performing system maintenance
km: អនុវត្ត​តំហែ​ទាំ​ប្រព័ន្ធ

en: Configuring basic site settings
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការកំណត់​តំបន់​បណ្តាញមូលដ្ឋាន

en: The System module also handles basic configuration options for your site, including <a href="@date-time-settings">Date and time settings</a>, <a href="@file-system">File system settings</a>, <a href="@clean-url">Clean URL support</a>, <a href="@site-info">Site name and other information</a>, and a <a href="@maintenance-mode">Maintenance mode</a> for taking your site temporarily offline.
km: ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធក៏​​​​ដោះស្រាយ​ជម្រើស​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មូល​ដ្ឋាន​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ផង​ដែរ ដោយ​រួម​មាន​ <a href="@date-time-settings">ការ​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា​</a> <a href="@file-system">ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ</a> <a href="@clean-url">ការ​គាំ​ទ្រ​ URL ​ស្អាត</a> <a href="@site-info">ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្តាញ និង​ព័ត៌មាន​ផ្សេង​ទៀត </a>និង​ <a href="@maintenance-mode">របៀប​តំហែ​ទាំ​</a> ​សម្រាប់​ធ្វើ​ឲ្យ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​នៅ​ក្រៅ​បណ្តាញ​បណ្តោះ​អាសន្ន​ ។

en: Configuring actions
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the <a href="@trigger-help">Trigger module</a>, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions. Visit the <a href="@actions">Actions page</a> to configure actions.
km: សកម្មភាព​គឺ​ជា​ភារកិច្ច​ផ្សេង​ៗ​ដែល​ប្រព័ន្ធអាច​ធ្វើ​បាន ដូច​ជា​មិន​បោះ​ពុម្ព​មាតិកា​ណា​មួយ ឬ​ការ​ហាម​ឃាត់​អ្នក​ប្រើ ។ ម៉ូឌុល​ ដូច​ជា​ <a href="@trigger-help">ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​</a> អាច​ដំណើរការ​សកម្មភាព​ទាំង​នេះ​ នៅ​ពេល​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​ជាក់​លាក់​កើត​ឡើង ឧទាហរណ៍ នៅ​ពេល​ប្រកាស​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ឬ​នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​ចូល ។ ម៉ូឌុល​ក៏​អាច​ផ្តល់​នូវ​សកម្មភាព​បន្ថែម​ផង​ដែរ​ ។ សូម​ទស្សនា​ <a href="@actions">ទំព័រ​សកម្មភាព​</a> ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព ។

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href="@themes">themes</a> are available.
km: កំណត់​ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​​ស្បែក​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ។   <a href="@themes">ស្បែក​</a> ​ជំនួស​អាច​ប្រើ​បាន​ ។

en: Download additional <a href="@modules">contributed modules</a> to extend Drupal's functionality.
km: ទាញ​យក​ <a href="@modules">ម៉ូឌុល​ចែក​ចាយ​</a> បន្ថែម​ ដើម្បី​ពង្រីក​មុខងារ​របស់​ Drupal ។

en: Regularly review and install <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
km: ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ និង​ដំឡើង​ <a href="@updates">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​</a> ​ឲ្យ​បាន​ទៀង​ទាត់ ដើម្បី​ថែរក្សា​សុវត្ថិភាព និង​តំបន់​បណ្ដាញ​បច្ចុប្បន្ន ។ ត្រូវ​តែ​ដំណើរការ​ <a href="@update-php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​</a>​ ជា​និច្ច​ គ្រប់​ពេល​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Regularly review <a href="@updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated.
km: ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នូវ​ <a href="@updates">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​</a> ​ឲ្យ​បាន​ទៀង​ទាត់ ដើម្បី​ថែ​រក្សា​សុវត្ថិភាព និង​តំបន់​បណ្ដាញ​បច្ចុប្បន្ន ។ ត្រូវ​តែ​ដំណើរការ​ <a href="@update-php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​</a> ​ជា​និច្ច​ រាល់​ពេល​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Regularly review available updates to maintain a secure and current site. Always run the <a href="@update-php">update script</a> each time a module is updated. Enable the Update manager module to update and install modules and themes.
km: ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​នូវ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​ឲ្យ​បាន​ទៀង​ទាត់​ ដើម្បី​ថែ​រក្សា​សុវត្ថិភាព និង​តំបន់​បណ្ដាញ​បច្ចុប្បន្ន​ ។ ត្រូវ​តែ​ដំណើរការ​ <a href="@update-php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព</a> ​ជា​និច្ច​ រាល់​ពេល​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។ បើក​​ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព ដើម្បី​ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព និង​ដំឡើង​ម៉ូឌុល ហើយ​និង​ស្បែក​ ។

en: If you are upgrading to a newer version of Drupal or upgrading contributed modules or themes, you may need to run the <a href="@update-php">update script</a>.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​កំពុង​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទៅកាន់​កំណែ​កាន់តែ​ថ្មី​របស់​ Drupal ឬ​កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​ដែល​បាន​ចែកចាយ​ប្រសើរ​ឡើង អ្នក​ចាំ​បាច់​ត្រូវ​តែ​ដំណើរការ​ <a href="@update-php">ស្គ្រីប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព</a> ។

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used, because they have options that need to be specified; for example, sending an e-mail to a specified address, or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
km: មាន​សកម្មភាព​ពីរ​ប្រភេទ ៖ សាមញ្ញ និង​កម្រិត​ខ្ពស់​ ។ សកម្មភាព​សាមញ្ញ មិន​ទាម​ទារ​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បន្ថែម​ណា​មួយ​ទេ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រាយ​នៅ​ទី​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​បង្កើត និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សិន​ មុន​នឹង​អាច​ប្រើ​ពួក​វា​បាន ពីព្រោះ​ពួក​វា​មាន​ជម្រើស​ ដែល​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​បញ្ជាក់​ ឧទាហរណ៍ ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​អាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ឬ​មិន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​មាន​ពាក្យ​ជាក់​លាក់​ ។ ដើម្បី​បង្កើត​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ ជ្រើស​សកម្មភាព​ពី​បញ្ជី​ធ្លាក់​ចុះ​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ខាង​ក្រោម រួច​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ <em>បង្កើត​</em> ។

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the Trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
km: សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់ ផ្ដល់​នូវ​ជម្រើស​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បន្ថែម​ ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បំពេញ​នៅ​ខាង​ក្រោម​ ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វាល​ <em>សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​</em> ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ដើម្បី​បញ្ជាក់​ឲ្យ​បាន​កាន់​តែ​ប្រសើរ​នូវ​សកម្មភាព​ជាក់​លាក់​ដែល​កំពុង​កើត​ឡើង ។ សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ម៉ូឌុល​ដូច​ជា​ ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​ នៅ​ពេល​កំណត់​សកម្មភាព​ទៅ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ ដូច្នេះ​វា​នឹង​​​ប្រសើរ​បំផុត ប្រសិនបើ​វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ពិពណ៌នា​ឲ្យ​បាន​លម្អិត​តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន (ឧទាហរណ៍​ "ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​ក្រុម​សម្របសម្រួល" ​ជា​ជាង​គ្រាន់តែ "ផ្ញើ​អ៊ីមែល​" តាម​ធម្មតា​) ។

en: Administer modules
km: គ្រប់​គ្រង​ម៉ូឌុល

en: Administer site configuration
km: គ្រប់​គ្រង​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្តាញ

en: Administer themes
km: គ្រប់​គ្រង​ស្បែក

en: Administer actions
km: គ្រប់​គ្រង​សកម្មភាព

en: Use the administration pages and help
km: ប្រើ​ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង និង​ជំនួយ

en: Use the site in maintenance mode
km: ប្រើ​តំបន់​បណ្តាញ​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ

en: View site reports
km: មើល​របាយ​ការណ៍​តំបន់​បណ្តាញ

en: Block IP addresses
km: ទប់​ស្កាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Public files
km: ឯកសារ​សាធារណៈ

en: Public local files served by the webserver.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​សាធារណៈ​ត្រូវ​បាន​បម្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ ។

en: Private local files served by Drupal.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ឯកជន​ត្រូវ​បាន​បម្រើ​ដោយ​ Drupal ។

en: Temporary files
km: ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន

en: Temporary local files for upload and previews.
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​បណ្តោះ​អាសន្ន​សម្រាប់​ផ្ទុក​ឡើង និង​មើល​ជា​មុន​ ។

en: Update modules
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ម៉ូឌុល

en: Update themes
km: ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​ស្បែក​

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទេ ហើយ​វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​តែ​បង្កើត​កា​រ​តភ្ជាប់​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
km: ការតភ្ជាប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​រវាង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បណ្តាញ និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​បង្ហោះ​ឯកសារ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្តាញ ។ នៅ​ក្នុង​ករណី​ភាគ​ច្រើន​ វា​នឹង​ជា​ម៉ាស៊ីន​តែ​មួយ​ ហើយ​ "localhost" ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ <a href="@user-edit">ការ​កំណត់​តំបន់​ម៉ោង​គណនី​</a> របស់​អ្នក​ ។

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
km: ជ្រើស​តំបន់​ម៉ោង និង​ម៉ោង​មូល​ដ្ឋាន​ដែល​ត្រូវការ​ ។ កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​តាម​រយៈ​តំបន់​បណ្តាញ​នេះ​ នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដោយ​ប្រើ​តំបន់​ម៉ោង​នេះ ។

en: Your time zone setting will be automatically detected if possible. Confirm the selection and click save.
km: ការកំណត់​តំបន់​ម៉ោង​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បើ​អាច ។ អះអាង​ជម្រើស និង​ចុច​រក្សា​ទុក​ ។

en: System help
km: ជំនួយ​ប្រព័ន្ធ​កំណត់​ហេតុ

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
km: មិន​មាន​ %directory ថត​​ទេ និង​មិន​អាច​បង្កើត​បាន​ទេ​

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
km: មាន​ %directory ​ថត​ ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​សរសេរបាន និង​មិនអាច​ធ្វើ​ឲ្យ​សរសេរបាន​ទេ ។

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​គួរ​តែ​ផ្ញើ​សារ​ទៅ​ ឬ​បញ្ចូល​ [node:author:mail], [comment:author:mail] ។ល។  បើ​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​កាន់​អ្នក​និពន្ធ​ប្រកាស​ដើម​ ។

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
km: សារ​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។ អ្នក​អាច​រួម​បញ្ចូល​កន្លែង​ដាក់​ដូច​ជា​ [node:title], [user:name] និង​ [comment:body] ​ដើម្បី​បង្ហាញ​ទិន្នន័យ​ ដែល​នឹង​ជា​ពេល​វេលា​ខុស​គ្នា​ដែល​សារ​នីមួយ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។ ចំណាំ​ថា​មិន​មែន​កន្លែង​ដាក់​ទាំង​អស់​សុទ្ធ​តែ​មាន​​នៅ​ក្នុង​បរិបទ​ទាំង​អស់​ទេ ។

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
km: សារ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​ ។ អ្នក​អាច​រួម​បញ្ចូល​កន្លែង​ដាក់​ដូច​ជា​ [node:title], [user:name] និង​ [comment:body] ​ដើម្បី​បង្ហាញ​ទិន្នន័យ​ ដែល​នឹង​ជា​ពេល​វេលា​ខុស​គ្នា​ដែល​សារ​នីមួយ​ៗ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ ។ មិន​មែន​កន្លែង​ដាក់​ទាំង​អស់​សុទ្ធ​តែ​មាន​នៅ​ក្នុង​បរិបទ​ទាំង​អស់​ទេ ។

en: @zone: @date
km: @zone​ ៖ @date

en: Powered by <a href="@poweredby">Drupal</a>
km: ដំណើរ​ការ​ដោយ​ <a href="@poweredby">Drupal</a>

en: AHAH callback
km: ហៅ​ AHAH ​ទៅ​វិញ

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
km: គ្រប់​គ្រង​ប្លុក ប្រភេទ​មាតិកា​ ម៉ឺនុយ​ ។ល។

en: Select and configure your theme
km: ជ្រើស​ និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្បែក​របស់​អ្នក​

en: Enable theme
km: បើក​ស្បែក

en: Disable theme
km: បិទ​ស្បែក

en: Set default theme
km: កំណត់​ស្បែក​លំនាំ​ដើម​

en: Configure default and theme specific settings.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការកំណត់​ជាក់​​លាក់​នៃ​ស្បែក​ និង​លំនាំ​ដើម​ ។

en: IP address blocking
km: ការ​ទប់​ស្កាត់​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Manage blocked IP addresses.
km: គ្រប់​គ្រង​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​ដែល​បាន​ទប់​ស្កាត់ ។

en: Delete IP address
km: លុប​​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP

en: Media tools.
km: ឧបករណ៍​មេឌៀ ។

en: Tools related to web services.
km: ឧបករណ៍​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​សេវា​បណ្តាញ ។

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​អំពី​តំបន់​បណ្តាញ ចំនួន​ធាតុ​ក្នុង​មួយ​មតិព័ត៌មាន​ និង​ថាតើ​មតិព័ត៌មាន​គួរ​តែ​ជាចំណង​ជើង​/ចំណោទ​បញ្ហា​/អត្ថបទ​ពេញ​លេញឬ​អត់​ ។

en: Development tools.
km: ឧបករណ៍​អភិវឌ្ឍន៍ ។

en: Maintenance mode
km: របៀប​តំហែ​ទាំ

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
km: នាំ​តំបន់​បណ្តាញ​ឲ្យ​ស្ថិត​នៅ​ក្រៅ​បណ្តាញ ឬ​នាំ​វា​ត្រឡប់​ទៅ​បណ្តាញ​វិញ ។

en: Logging and errors
km: ការចុះកំណត់​ហេតុ និង​កំហុស

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
km: ការកំណត់​សម្រាប់​ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ និង​ម៉ូឌុល​ជូន​ដំណឹង ។ ម៉ូឌុល​ផ្សេង​ទៀត​អាច​នាំ​ផ្លូវ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​របស់​ Drupal ទៅ​កាន់​ទីតាំង​ផ្សេង​ៗ​គ្នា​ ដូច​ជា​ កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ អ៊ីមែល ។ល។

en: Regional and language
km: តំបន់​ និង​ភាសា

en: Regional settings, localization and translation.
km: ការកំណត់​តំបន់​ ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយកម្ម និង​ការបក​ប្រែ​ ។

en: Settings for the site's default time zone and country.
km: ការកំណត់​សម្រាប់​ប្រទេស និង​តំបន់​ម៉ោង​លំនាំ​ដើម​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Configure display formats for date and time.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​បង្ហាញ​សម្រាប់​កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា ។

en: Add new date type.
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​ថ្មី ។

en: Delete date type
km: លុប​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Allow users to delete a configured date type.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​លុប​ប្រភេទ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Configure display format strings for date and time.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ខ្សែ​អក្សរ​ទ្រង់​ទ្រាយ​បង្ហាញ​សម្រាប់​កាល​បរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា​ ។

en: Edit date format
km: កែ​សម្រួល​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Allow users to edit a configured date format.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​កែ​សម្រួល​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Search and metadata
km: ស្វែង​រក និង​មេតា​ទិន្នន័យ

en: Local site search, metadata and SEO.
km: ការស្វែង​រក​តំបន់​បណ្តាញ​មូលដ្ឋាន មេតាទិន្នន័យ​ និង​ SEO ។

en: General system related configuration.
km: ប្រព័ន្ធ​ទូទៅ​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។

en: Tools that enhance the user interface.
km: ឧបករណ៍​ដែល​ធ្វើ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​ប្រសើរ​ឡើង ។

en: Content workflow, editorial workflow tools.
km: ឧបករណ៍លំហូរ​ការងារ​មាតិកា​ និង​​ឧបករណ៍​​លំហូរ​ការងារវិចារណកថា​ ។

en: Content authoring
km: ការ​បង្កើត​មាតិកា

en: Settings related to formatting and authoring content.
km: ការ​កំណត់​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ និង​ការបង្កើត​មាតិកា ។

en: The host !host is no longer blocked because it is not a valid IP address.
km: !host ​ម៉ាស៊ីន​មិន​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់​ទៀត​ទេ​ ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Inserted into {role_permission} the permissions for role ID !id
km: បាន​បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​សិទ្ធិ​ {role_permission} ​សម្រាប់​លេខ​សម្គាល់​តួនា​ទី  !id

en: Aggressive caching was disabled and replaced with normal caching. Read the page caching section in default.settings.php for more information on how to enable similar functionality.
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​បែប​ឈ្លាន​ពាន​ត្រូវ​បាន​បិទ និង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ធម្មតា​ ។ អាន​ផ្នែក​ទំព័រ​​ដាក់​​​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​នៅ​ក្នុង​ default.settings.php ​ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ស្តី​អំពី​វិធី​បើក​មុខងារ​ដែល​ស្រដៀង​គ្នា ។

en: more information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
km: មុខងារ phpinfo() ត្រូវ​បានបិទ​ដើម្បី​សុវត្ថិភាព ។ ដើម្បី​មើល​ព័ត៌មាន phpinfo() របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ផ្លាស់ប្ដូរ​ ឬ​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​របស់​​អ្នក ។ ចំពោះ​ព័ត៌មានបន្ថែម​អំពី​ សូមមើល​ទំព័រ​សៀវភៅ​ដៃ <a href="@phpinfo">បើក និង​បិទ phpinfo()</a> ។

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
km: ដើម្បី​ដំណើរការ​ cron ពី​ខាង​ក្រៅ​តំបន់​បណ្ដាញ ចូល​ទៅ​កាន់<a href="!cron">!cron</a>

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: បាន​បរាជ័យ​​ក្នុងការ​​ប៉ុនប៉​ងដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ដើម្បី​បង្កើត​ថត​នេះ ប្រហែល​ជា​មិន​ពី​បញ្ហា​សិទ្ធិ ។ ដើម្បី​បន្ត​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ដំឡើង​ បង្កើត​ថត ហើយ​កែប្រែ​សិទ្ធិ​របស់​វា​ដោយ​ដៃ ឬ​ប្រាកដ​ថា​កម្មវិធី​ដំឡើង​មាន​សិទ្ធិ​ ដើម្បី​បង្កើត​វា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​ឯកសារ INSTALL.txt ឬ <a href="@handbook_url">សៀវភៅដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Your configuration has been saved.
km: ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​របស់​​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ ។

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
km: គ្មាន​វាក្យសព្ទ​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​វាក្យសព្ទ​</a>។

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
km: គ្មាន​ពាក្យ​ប្រើ​បាន​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ពាក្យ​</a>។

en: There is currently no content classified with this term.
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​​ជា​មួយ​ពាក្យ​នេះ​ទេ ។

en: Tokens related to taxonomy terms.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ ។

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​​ថ្នាក់​ ។

en: The Taxonomy module allows you to classify the content of your website. To classify content, you define <em>vocabularies</em> that contain related <em>terms</em>, and then assign the vocabularies to content types. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចាត់​​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ ដើម្បី​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​ អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​ <em>វាក្យសព្ទ​</em> ដែល​មាន​ <em>ពាក្យ​</em> ទាក់​ទង​គ្នា បន្ទាប់​មក​កំណត់​វាក្យ​សព្ទ​ដល់​ប្រភេទ​មាតិកា​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@taxonomy">ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​</a> ។

en: Creating vocabularies
km: បង្កើត​វាក្យ​សព្ទ

en: Users with sufficient <a href="@perm">permissions</a> can create <em>vocabularies</em> and <em>terms</em> through the <a href="@taxo">Taxonomy page</a>. The page listing the terms provides a drag-and-drop interface for controlling the order of the terms and sub-terms within a vocabulary, in a hierarchical fashion. A <em>controlled vocabulary</em> classifying music by genre with terms and sub-terms could look as follows:
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ <a href="@perm">សិទ្ធិ​</a> ​គ្រប់​គ្រាន់​អាច​បង្កើត​ <em>វាក្យស​ព្ទ​</em> និង​ <em>ពាក្យ​</em> តាម​រយៈ​ <a href="@taxo">ទំព័រ​ចំណាត់​ថ្នាក់​</a> ។ ទំព័រ​ដែល​រាយ​ពាក្យ​ផ្តល់​នូវ​ចំណុច​ប្រទាក់​អូស​ រួច​ទម្លាក់​សម្រាប់​ត្រួត​ពិនិត្យ​លំដាប់​នៃ​ពាក្យ​ និង​ពាក្យ​រង​នៅ​ក្នុង​វាក្យស័ព្ទ តាមបែប​ឋានានុក្រម​ ។ <em>វាក្យសព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួត​ពិនិត្យ​</em> ​ដែល​បាន​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​តន្ត្រី​តាម​​ប្រភេទ​ជា​មួយ​ពាក្យ​ និង​ពាក្យ​រង​អាច​មាន​លក្ខណៈ​ដូច​ត​ទៅ ៖

en: <em>vocabulary</em>: Music
km: <em>វាក្យសព្ទ​</em> ៖ តន្ត្រី

en: <em>term</em>: Jazz
km: <em>ពាក្យ​</em>៖ហ្សាស

en: <em>sub-term</em>: Swing
km: <em>ពាក្យ​រង​</em> ៖ Swing

en: <em>sub-term</em>: Fusion
km: <em>ពាក្យ​រង​</em> ៖ Fusion

en: <em>term</em>: Rock
km: <em>ពាក្យ​</em> ៖​ Rock

en: <em>sub-term</em>: Country rock
km: <em>ពាក្យ​រង​</em> ៖ Country rock

en: <em>sub-term</em>: Hard rock
km: <em>ពាក្យ​រង​</em>​៖ Hard rock

en: You can assign a sub-term to multiple parent terms. For example, <em>fusion</em> can be assigned to both <em>rock</em> and <em>jazz</em>.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​ពាក្យ​រង​ដល់​ពាក្យ​មេ​ជា​ច្រើន​បាន​ ។ ឧទាហរណ៍​ <em>fusion</em> អាច​ត្រូវ​បាន​​កំណត់​ទៅ​ឲ្យ​ទាំង​ <em>rock</em> និង​ <em>ហ្សាស</em> ។

en: Terms in a <em>free-tagging vocabulary</em> can be built gradually as you create or edit content. This is often done used for blogs or photo management applications.
km: ពាក្យ​នៅ​ក្នុង​ <em>វាក្យ​សព្ទ​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​ដោយ​សេរី​</em> ​អាច​ត្រូវ​​បាន​បង្កើតបន្តិច​ម្តង​ៗ​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នកបង្កើត​ ឬ​កែ​ប្រែ​មាតិកា​ ។ ជា​ញឹក​ញាប់​វា​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង​ ដើម្បី​ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ ឬ​កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​រូបថត ។

en: Assigning vocabularies to content types
km: កំណត់​វាក្យស​ព្ទ​ទៅ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Before you can use a new vocabulary to classify your content, a new Taxonomy term field must be added to a <a href="@ctedit">content type</a> on its <em>manage fields</em> page. When adding a taxonomy field, you choose a <em>widget</em> to use to enter the taxonomy information on the content editing page: a select list, checkboxes, radio buttons, or an auto-complete field (to build a free-tagging vocabulary). After choosing the field type and widget, on the subsequent <em>field settings</em> page you can choose the desired vocabulary, whether one or multiple terms can be chosen from the vocabulary, and other settings. The same vocabulary can be added to multiple content types, by using the "Add existing field" section on the manage fields page.
km: ត្រូវ​តែ​បន្ថែម​វាល​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ដល់​ <a href="@ctedit">ប្រភេទ​មាតិកា​</a> នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>គ្រប់​គ្រង​វាល​</em> របស់​វា​សិន​ មុន​នឹង​អ្នក​អាច​ប្រើ​វាក្យសព្ទ​ថ្មី​ដើម្បី​ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​របស់​អ្នក​ ។ ពេល​បន្ថែម​វាល​ចំណាត់​ថ្នាក់​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ <em>ធាតុ​ក្រាហ្វិក​</em>​ ​ដើម្បី​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ការ​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​នៅ​លើ​ទំព័រ​កែ​សម្រួល​មាតិកា​ ៖ ជ្រើស​បញ្ជី​ ប្រអប់​ធីក​ ប៊ូតុង​មូល​ ឬ​វាល​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ (ដើម្បី​បង្កើត​វាក្យស​ព្ទ​ដែល​អាច​ដាក់​ស្លាក​ដោយ​សេរី) ។ បន្ទាប់​ពី​ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ និង​ធាតុ​ក្រាហ្វិកហើយ​​ នៅ​លើ​ទំព័រ​ <em>កំណត់​វាល​</em> បន្ត​បន្ទាប់​ អ្នក​អាច​ជ្រើស​វាក្យសព្ទ​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ការបាន​ ទោះ​បី​ថា​ពាក្យ​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​មក​​ពី​វាក្យ​សព្ទ និង​ការកំណត់​ផ្សេង​ក៏ដោយ​ ។ វាក្យ​សព្ទ​តែ​មួយ​អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ដល់​ប្រភេទ​មាតិកា​ជា​ច្រើន ដោយ​ប្រើ​ផ្នែក​ "បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​" ​នៅ​លើ​ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​វាល ។

en: Classifying content
km: ចាត់​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា

en: After the vocabulary is assigned to the content type, you can start classifying content. The field with terms will appear on the content editing screen when you edit or <a href="@addnode">add new content</a>.
km: បន្ទាប់​ពី​វាក្យសព្ទ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ប្រភេទ​មាតិកា​ អ្នកអាច​ចាប់​ផ្តើម​ធ្វើ​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​បាន ។ វាល​ដែល​មាន​ពាក្យ​​នឹង​លេច​ឡើង​នៅ​ខាង​លើ​អេក្រង់​កែសម្រួល​មាតិកា នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​កែ​សម្រួល​ ឬ​ <a href="@addnode">បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី​</a> ។

en: Viewing listings and RSS feeds by term
km: មើល​ការ​រាយ​ និង​មតិព័ត៌មាន RSS ​តាម​ពាក្យ

en: Each taxonomy term automatically provides a page listing content that has its classification, and a corresponding RSS feed. For example, if the taxonomy term <em>country rock</em> has the ID 123 (you can see this by looking at the URL when hovering on the linked term, which you can click to navigate to the listing page), then you will find this list at the path <em>taxonomy/term/123</em>. The RSS feed will use the path <em>taxonomy/term/123/feed</em> (the RSS icon for this term's listing will automatically display in your browser's address bar when viewing the listing page).
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​នីមួយ​ៗ​ផ្តល់ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​នូវ​ទំព័រដែល​រាយ​មាតិកា​ ដែល​មាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​របស់​វា​ និង​មាន​មតិព័ត៌មាន​ RSS ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា​ ។ ឧទាហរណ៍ បើ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ <em>country rock</em> ​មាន​លេខ​សម្គាល់​ ១២៣  (អ្នក​អាច​​​ឃើញ​វាដោយ​មើល​ទៅ​ URL ​នៅ​ពេល​សំកាំង​នៅ​លើ​ពាក្យ​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ ដែល​អ្នក​អាច​ចុច​ដើម្បី​រុក​រក​ទៅ​ទំព័រ​ដែល​រាយ​) បន្ទាប់​មក​អ្នក​នឹង​រក​ឃើញ​បញ្ជី​នេះ​នៅ​ផ្លូវ​ <em>ចំណាត់​ថ្នាក់​/ពាក្យ​/១២៣</em> ។ មតិ​ព័ត៌មាន​ RSS ​នឹង​ប្រើ​ផ្លូវ​ <em>ចំណាត់​ថ្នាក់​/ពាក្យ​/១២៣/មតិព័ត៌មាន​</em> (រូប​តំណាង​ RSS ​សម្រាប់​ការ​រាយ​របស់​ពាក្យ​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​របារ​អាសយ​ដ្ឋាន​របស់​កម្មវិធី​រុករក នៅ​ពេល​មើល​ទំព័រ​ដែល​រាយ​) ។

en: Extending Taxonomy module
km: ពង្រីក​ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​

en: There are <a href="@taxcontrib">many contributed modules</a> that extend the behavior of the Taxonomy module for both display and organization of terms.
km: មាន​ <a href="@taxcontrib">ម៉ូឌុល​បរិច្ចាគ​ជា​ច្រើន​</a> ​ដែល​ពង្រីក​ឥរិយាបថ​របស់​ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់សម្រាប់​ទាំង​ការ​បង្ហាញ​ និង​ការរៀប​ចំពាក្យ​ ។

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​គឺ​សម្រាប់​ការ​ដាក់​​​មាតិកាជា​ប្រភេទ ។ ពាក្យ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម​ទៅ​ក្នុង​វាក្យសព្ទ ។ ឧទាហរណ៍ វាក្យសព្ទ​ដែល​​ហៅថា​ "ផ្លែ​ឈើ​" នឹង​មាន​ផ្ទុក​ពាក្យ​​ "ផ្លែ​ប៉ោម​" និង​ "ចេក" ។

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
km: អ្នក​អាច​រៀប​ចំ​ពាក្យ​ឡើង​វិញ​ក្នុង​​ %capital_name ​ដោយ​ប្រើ​ចំណុច​ចាប់​អូស​ និង​ទម្លាក់របស់​ពួក​វា​ និង​ដាក់​ពាក្យ​ជា​ក្រុម​ ក្រោម​ពាក្យ​មេ​ ដោយរំកិល​ពួក​វា​ទៅ​ក្រោម​ និង​ទៅ​ស្តាំ​ពាក្យ​មេ ។

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
km: %capital_name មាន​ពាក្យ​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម​នៅ​ក្រោម​ពាក្យ​មេ ។  អ្នក​អាច​រៀប​ចំ​ពាក្យ​ឡើង​វិញ​ក្នុង​ %capital_name ​ដោយ​ប្រើ​ចំណុច​ចាប់​អូស​ និងទម្លាក់​ ។

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
km: %capital_name មាន​ពាក្យ​ដែល​​មាន​ពាក្យ​មេ​ជា​ច្រើន ។ ការ​អូស និង​ទម្លាក់ពាក្យ​ដែល​មាន​ពាក្យ​មេ​ច្រើន​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រទេ ប៉ុន្តែ​ង្នក​អាច​បើក​ការគាំទ្រ​ការ​អូស និង​ទម្លាក់​ឡើង​វិញ​ដោយ​កែ​សម្រួល​ពាក្យ​នីមួយ​ៗ​ដើម្បី​រួម​បញ្ចូល​ពាក្យ​មេ​តែ​មួយ​ ។

en: Administer vocabularies and terms
km: គ្រប់​គ្រង​វាក្យសព្ទ និង​ពាក្យ

en: Edit terms in %vocabulary
km: កែ​សម្រួល​ពាក្យ​នៅ​ក្នុង​ %vocabulary

en: Delete terms from %vocabulary
km: លុប​ពាក្យ​ពី​ %vocabulary

en: Taxonomy term page
km: ទំព័រ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Term reference
km: សេចក្តី​យោង​ពាក្យ​

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
km: វាល​នេះ​រក្សា​ទុក​សេចក្តីយោង​ចំពោះ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់ ។

en: Autocomplete term widget (tagging)
km: បំពេញ​ធាតុក្រាហ្វិក​ពាក្យ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ (បិទ​ស្លាក)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
km: វាក្យ​សព្ទ​ដែល​ផ្តល់​ជម្រើស​សម្រាប់​វាល​នេះ​ ។

en: The Toolbar module displays links to top-level administration menu items and links from other modules at the top of the screen. For more information, see the online handbook entry for <a href="@toolbar">Toolbar module</a>.
km: ម៉ូឌុល​របារ​ឧបករណ៍​បង្ហាញ​នូវ​តំណ​ទៅ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ និង​តំណ​​គ្រប់​គ្រង​កម្រិតខ្ពស់​មក​ពី​ម៉ូឌុល​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​នៅ​ផ្នែក​ខាង​​លើ​នៃ​អេក្រង់ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@toolbar">ម៉ូឌុល​របារ​ឧបករណ៍​</a>។

en: Displaying administrative links
km: បង្ហាញ​តំណ​គ្រប់​គ្រង

en: Use the administration toolbar
km: ប្រើ​របារ​ឧបករណ៍​គ្រប់​គ្រង

en: Toggle drawer visibility
km: បិទ​បើក​ការ​មើល​ឃើញ​ប្រអប់

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
km: ផ្តល់​នូវ​របារ​ឧបករណ៍​ដែល​បង្ហាញ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ និង​តំណ​គ្រប់​គ្រង​កម្រិត​ខ្ពស់​មក​ពី​ម៉ូឌុល​ផ្សេង​ទៀត ។

en: The Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ឧបករណ៍​តាមដាន បង្ហាញ​មាតិកា​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ និង​បន្ថែម​នា​ពេល​ថ្មី​ៗ​នេះ នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​តាម​មាតិកា​ថ្មី ដែល​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​ៗ​ ។ ម៉ូឌុល​នេះ​មិន​មាន​ជម្រើស​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទេ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្ដាញ​អំពី​ <a href="@tracker">ម៉ូឌុល​ឧបករណ៍​តាម​ដាន​</a> ។

en: The Tracker module adds a new menu item to the Navigation menu, called <em>Recent content</em>. You can configure menu items via the <a href="@menus">Menus administration page</a>.
km: ម៉ូឌុល​ឧបករណ៍​តាម​ដាន បន្ថែម​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ថ្មី​ទៅកាន់​ម៉ឺនុយ​រុក​រក​ ដែល​ហៅ​ថា​ <em>មាតិកា​ថ្មី​ៗ​</em> ។ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​បាន​​តាម​រយៈ​ <a href="@menus">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ម៉ឺនុយ​</a> ។

en: Tracking new and updated site content
km: តាមដាន​មាតិកា​តំបន់​បណ្ដាញ​ថ្មី និង​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: The <a href='@recent'>Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
km: ទំព័រ​ <a href='@recent'>មាតិកា​ថ្មី​ៗ​</a> ​បង្ហាញ​មាតិកា​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មី​ៗ​តាម​លំដាប់​បញ្ច្រាស​ឋានានុក្រម​ ដែល​រាយ​ប្រភេទ​មាតិកា​ ចំណង​ជើង ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​និពន្ធ​ ចំនួន​មតិយោបល់​ និង​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។ មាតិកា​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ថា​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ នៅ​ពេល​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បាន​កើត​ឡើង​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​ ឬ​នៅ​ពេល​មតិយោបល់​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ។ ផ្ទាំង​ <em>មាតិកា​ថ្មី​ៗ​របស់​ខ្ញុំ​</em> ​កំណត់​ព្រំដែន​បញ្ជី​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចូល​បច្ចុប្បន្ន​ ។​​

en: Tracking user-specific content
km: តាម​ដាន​មាតិកា​ជាក់​លាក់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
km: ដើម្បី​ធ្វើ​តាម​មាតិកា​ថ្មី និង​មាតិកា​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​អ្នក​ប្រើ​ជាក់​លាក់​ ជ្រើស​ផ្ទាំង​ <em>តាម​ដាន​</em> ពី​ទំព័រ​ទម្រង់​របស់​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: All recent content
km: មាតិកា​ថ្មី​ៗ​ទាំង​អស់

en: My recent content
km: មាតិកា​ថ្មី​ៗ​របស់​ខ្ញុំ

en: Track content
km: តាម​ដាន​មាតិកា

en: Enables tracking of recent content for users.
km: បើក​ការ​តាម​ដាន​មាតិកា​ថ្មី​ៗ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: The Content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">Locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the Content translation module is key to creating and maintaining translated site content. For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Content translation module</a>.
km: ម៉ូឌុល​បក​ប្រែ​មាតិកា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បក​ប្រែ​មាតិកា​ទៅ​ជា​ភាសា​ផ្សេង​ៗ​ ។ ធ្វើ​ការ​ជា​មួយ​ <a href="@locale">ម៉ូឌុល​មូល​ដ្ឋាន​</a> (ដែល​គ្រប់​គ្រង​ភាសា​ដែល​បើក​ និង​ផ្តល់​នូវ​ការបក​ប្រែ​សម្រាប់​ចំណុច​ប្រទាក់​តំបន់​បណ្តាញ ) ម៉ូឌុល​បកប្រែ​មាតិកា​គឺ​ជា​គន្លឹះ​សំខាន់​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ និង​ថែរក្សា​មាតិកា​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@translation">ម៉ូឌុល​បក​ប្រែ​មាតិកា​</a> ។

en: Configuring content types for translation
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រភេទ​មាតិកា​សម្រាប់​ការបក​ប្រែ

en: To configure a particular content type for translation, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, and click the <em>edit</em> link for the content type. In the <em>Publishing options</em> section, select <em>Enabled, with translation</em> under <em>Multilingual support</em>.
km: ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រភេទ​មាតិកា​ជា​ពិសេស​សម្រាប់​ការបក​ប្រែ​ សូម​ទស្សនា​ទំព័រ​ <a href="@content-types">ប្រភេទ​មាតិកា​</a> ​និង​ចុច​លើ​តំណ​ <em>កែ​សម្រួល​</em> ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​ ។ នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​ <em>ជម្រើស​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​</em> ​ជ្រើស​ <em>បើក​ ជា​មួយ​ការ​បក​ប្រែ​</em> ពី​ក្រោម​ <em>ការ​គាំ​ទ្រ​ជា​ពហុ​ភាសា​</em> ។

en: Assigning a language to content
km: កំណត់​ភាសា​ទៅ​មាតិកា

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing content.
km: ប្រើ​ម៉ឺនុយ​ធ្លាក់​ចុះ​ <em>ភាសា​</em> ​ដើម្បី​ជ្រើស​ភាសា​ដែល​សម​ស្រប​ នៅ​ពេល​បង្កើត​ ឬ​កែ​សម្រួល​មាតិកា ។

en: Translating content
km: បក​ប្រែ​មាតិកា

en: Users with the <em>translate content</em> permission can translate content, if the content type has been configured to allow translations. To translate content, select the <em>Translation</em> tab when viewing the content, select the language for which you wish to provide content, and then enter the content.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ <em>បក​ប្រែ​មាតិកា</em> ​អាច​បក​ប្រែ​មាតិកា​ បើ​ប្រភេទ​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បក​ប្រែ​ ។ ដើម្បី​បក​ប្រែ​មាតិកា​ ជ្រើស​ផ្ទាំង​ <em>បក​ប្រែ​</em> ​នៅ​ពេល​មើល​មាតិកា​ ជ្រើស​ភាសា​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្តល់​ឲ្យ​មាតិកា​ បន្ទាប់​មក​បញ្ចូល​មាតិកា ។

en: Maintaining translations
km: រក្សា​ទុក​ការបក​ប្រែ

en: If editing content in one language requires that translated versions also be updated to reflect the change, use the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark the translations as outdated and in need of revision. Individual translations may also be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
km: ប្រសិនបើ​កែ​សម្រួល​មាតិកា​នៅ​ក្នុង​ភាសា​មួយ តម្រូវ​ឲ្យ​កំណែ​ដែល​បាន​បក​ប្រែ​នោះ​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផង​ដែរ​​ ដើម្បី​បង្ហាញ​នូវ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ ប្រើ​ប្រអប់​ធីក​ <em>ដាក់​ទង់​ការ​បកប្រែ​ជា​ហួស​សម័យ​</em> ​ដើម្បី​សម្គាល់​ថា​ការ​បកប្រែ​ហួស​សម័យ និង​ក្នុង​ករណី​ត្រូវការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ ។ ការ​បក​ប្រែ​ផ្សេង​អាច​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​សម្រាប់​ការពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ផង​ដែរ​ ដោយ​ធីក​ប្រអប់​ធីក​ <em>ការ​បក​ប្រែ​នេះ​ត្រូវ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​</em> នៅ​លើ​សំណុំ​បែប​បទ​កែសម្រួល​ការ​បកប្រែ​ ។

en: Translate content
km: បក​ប្រែ​មាតិកា

en: There is already a translation in this language.
km: ការ​បក​ប្រែ​ជា​ភាសា​នេះ​មាន​រួច​ហើយ​ ។

en: Trigger: !description
km: គន្លឹះ​ ៖ !description

en: No actions available for this trigger. <a href="@link">Add action</a>.
km: គ្មាន​សកម្មភាព​ដែល​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​គន្លឹះ​នេះ​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​សកម្មភាព​</a> ។

en: Missing/undefined save action (%save_aid) for %aid action.
km: បាត់​/មិន​បាន​កំណត់​ការ​រក្សា​ទុក​សកម្មភាព​​ (%save_aid) ​សម្រាប់​​សកម្មភាព​ %aid ។

en: The %label action has been appended, which is required to save the property change.
km: សកម្មភាព​ %label ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ចុង ដែល​ទាម​ទារ​ឲ្យ​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​លក្ខណ​សម្បត្តិ​ ។

en: The %label action was moved to save the property change.
km: សកម្មភាព​ %label ​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ ដើម្បី​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​លក្ខណ​សម្បត្តិ​ ។

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
km: គន្លឹះ​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ដូច​ជា​មាតិកា​ថ្មី​កំពុង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ឬ​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​តែ​ចូល ។ ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​ភ្ជាប់​គន្លឹះ​ទាំង​នេះ​ជា​មួយ​សកម្មភាព​ (ភារកិច្ច​ជា​មុខ​ងារ) ដូច​ជា​មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មាតិកា​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ជាក់​លាក់​ ឬ​អ៊ីមែល​ទៅ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ ។ <a href="@url">ទំព័រ​កំណត់​សកម្មភាព​</a> មាន​បញ្ជី​សកម្មភាព​ដែល​មាន​ស្រាប់​ និង​ផ្តល់​នូវ​សមត្ថភាព​នៅ​ក្នុងការ​បង្កើត និង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ (សកម្មភាព​ដែល​ទាម​ទារ​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ ដូច​ជា​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល ឬ​បញ្ជី​នៃ​ពាក្យ​ដែល​ហាម​ឃាត់​ ។) ។

en: The Trigger module provides the ability to cause <em>actions</em> to run when certain <em>triggers</em> take place on your site. Triggers are events, such as new content being added to your site or a user logging in, and actions are tasks, such as unpublishing content or e-mailing an administrator. For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
km: ម៉ូឌុល​គន្លឹះ​ផ្តល់​នូវ​សមត្ថភាព​ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​ <em>សកម្មភាព​</em> ​ដំណើរការ​ នៅ​ពេល​ <em>គន្លឹះ​</em> ជាក់​លាក់​កើតមាន​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។ គន្លឹះ​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​ ដូច​ជា​មាតិកា​ថ្មី​កំពុង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែមទៅ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ឬ​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​តែ​ចូល ហើយ​សកម្មភាព​គឺ​ជា​ភារកិច្ច ដូច​ជា​ មិន​បោះ​ពុម្ពផ្សាយ​មាតិកា ឬ​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​កាន់​អ្នក​គ្រប់​គ្រង ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី​ <a href="@trigger">ម៉ូឌុល​គន្លឹះ</a> ។

en: Configuring triggers and actions
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​គន្លឹះ និង​សកម្មភាព

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. To set up a trigger/action combination, first visit the <a href="@actions-page">Actions configuration page</a>, where you can either verify that the action you want is already listed, or create a new <em>advanced</em> action. You will need to set up an advanced action if there are configuration options in your trigger/action combination, such as specifying an e-mail address or a list of banned words. After configuring or verifying your action, visit the <a href="@triggers-page">Triggers configuration page</a> and choose the appropriate tab (Comment, Taxonomy, etc.), where you can assign the action to run when the trigger event occurs.
km: បន្សំ​សកម្មភាព និង​គន្លឹះ​អាច​អនុវត្ត​ភារកិច្ច​ដែល​មាន​ប្រយោជន៍​ជា​ច្រើន​ ដូច​ជា​ ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ បើ​គណនី​អ្ន​ក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​លុប ឬ​មិន​បោះពុម្ពផ្សាយដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នូវ​​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ពាក្យ​ជាក់​លាក់ ។ ដើម្បី​រៀប​ចំ​បន្សំ​គន្លឹះ​/សកម្មភាព​ ដំបូង​ទស្សនា​ <a href="@actions-page">ទំព័រ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សកម្មភាព​</a> ដែល​អ្នក​អាច​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​បាន​ថា​សកម្មភាព​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ការ​ត្រូវ​បាន​រាយ​រួច​ហើយ ឬ​បង្កើត​សកម្មភាព​ <em>កម្រិត​ខ្ពស់​</em> ថ្មី ។ អ្នក​ចាំ​បាច់​ត្រូវ​តែ​រៀប​ចំ​សកម្មភាព​កម្រិត​ខ្ពស់​ បើ​សិន​មាន​ជម្រើស​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​បន្សំ​គន្លឹះ​/សកម្មភាព​ ដូច​ជា​បញ្ជាក់​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល ឬ​បញ្ជី​នៃ​ពាក្យ​ដែល​ហាម​ឃាត់​ ។ បន្ទាប់​ពី​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ ឬ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​សកម្មភាព​របស់​អ្នក​ហើយ​ សូម​ទស្សនា​ <a href="@triggers-page">ទំព័រ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​គន្លឹះ</a> និង​ជ្រើស​ផ្ទាំង​សម​រម្យ​ (មតិយោបល់​ ចំណាត់​ថ្នាក់ ។ល។) ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ឲ្យ​សកម្មភាព​ដំណើរ​ការ​បាន នៅ​ពេល​ព្រឹត្តិការណ៍​គន្លឹះ​កើត​ឡើង ។

en: When either saving new content or updating existing content
km: នៅ​ពេល​រក្សា​ទុក​មាតិកា​ថ្មី ឬ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទាន់​សម័យ

en: After saving updated content
km: បន្ទាប់​ពី​បាន​រក្សា​ទុក​មាតិកា​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: When either saving a new comment or updating an existing comment
km: នៅ​ពេល​រក្សា​ទុក​មតិយោបល់​ថ្មី ឬ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មតិយោបល់​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: After creating a new user account
km: បន្ទាប់​ពី​បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី

en: After updating a user account
km: បន្ទាប់ពី​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​គណនី​អ្នកប្រើ

en: Configure when to execute actions.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ នៅ​ពេល​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព ។

en: Installing updates
km: ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Preparing to update your site
km: ត្រៀម​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក

en: Installing %project
km: ដំឡើង %project

en: Preparing to install
km: ត្រៀម​ដំឡើង

en: Error installing / updating
km: កំហុស​នៅ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​ / ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Installed %project_name successfully
km: បាន​ដំឡើង​ %project_name ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
km: ការ​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​​​​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។ តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​របៀប​ថែទាំ ។

en: Update was completed successfully.
km: ការ​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​​​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: Update failed! See the log below for more information.
km: ការ​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​បាន​បរាជ័យ​ហើយ ! ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​កំណត់​ហេតុ​ខាង​ក្រោម​ ។

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បាន​បរាជ័យ​ហើយ ! ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​កំណត់​ហេតុ​ខាង​ក្រោម ។ តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​នៅ​តែ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​ថែទាំ​ដដែល ។

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
km: ការ​ដំឡើង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។ តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ពី​របៀប​ថែទាំ ។

en: Installation was completed successfully.
km: ការ​ដំឡើង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: Installation failed! See the log below for more information.
km: ការ​ដំឡើង​បាន​បរាជ័យ​ហើយ​! ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​កំណត់​ហេតុ​ខាង​ក្រោម ។

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
km: ការ​ដំឡើង​បាន​បរាជ័យ​ហើយ​! ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​កំណត់​ហេតុ​ខាង​ក្រោម​ ។ តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​នៅ​តែ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ​ដដែល​ ។

en: Failed to get available update data.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​យក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន ។

en: No available update data
km: គ្មាន​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទេ

en: Checking available update data
km: ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ដែល​មាន​

en: Trying to check available update data ...
km: កំពុង​ព្យាយាម​​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​​ភាព​​ដែល​មាន​ ...

en: Error checking available update data.
km: កំហុស​នៅ​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ដែល​មាន​ ។

en: Checking available update data ...
km: កំពុង​ពិនិត្យមើល​ទិន្នន័យ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​​ដែល​មាន ...

en: Checked available update data for %title.
km: បាន​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​​​ដែល​មាន​សម្រាប់ %title ។

en: Failed to check available update data for %title.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យ​មើល​ទិន្នន័យ​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ដែល​មាន​សម្រាប់​ %title ។

en: An error occurred trying to get available update data.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​ក្នុង​ខណៈ​ពេល​​ព្យាយាម​យក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន ។

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
km[0]: បាន​ពិនិត្យមើល​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​សម្រាប់​គម្រោង​ចំនួន @count ។

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
km[0]: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទទួល​យក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​សម្រាប់​គម្រោង​ចំនួន @count ។

en: There was a problem getting update information. Try again later.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​យក​ព័ត៌មាន​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ ។

en: (Theme)
km: (ស្បែក​)

en: (Release notes)
km: (ឯកសារ​ចេញ​ផ្សាយ​)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
km: ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​​នេះ​ជា​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​របស់​កំណែ​ចម្បង​ ដែល​មាន​ន័យ​ថា​វា​មិន​អាច​ឆប​គ្នា​បែប​ថយ​ក្រោយ​ជា​មួយ​កំណែ​ដែល​កំពុង​តែ​ដំណើរការ​ក្នុង​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​ទេ​ ។  អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​អាន​ឯកសារ​ចេញ​ផ្សាយ​ និង​បន្ត​ធ្វើ នៅ​ហានិភ័យ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​ ។

en: (Security update)
km: (បច្ចុប្បន្ន​ភាព​ផ្នែក​​សុវត្ថិភាព​)

en: (Unsupported)
km: (មិន​គាំ​ទ្រ​)

en: All of your projects are up to date.
km: រាល់​គម្រោង​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក​សុទ្ធ​តែ​ទាន់​សម័យ ។

en: Download these updates
km: ទាញ​យក​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ទាំង​នេះ​

en: Manual updates required
km: ទាម​ទារ​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​ដោយ​ដៃ

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
km: បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​​នៃ​ភាព​សំខាន់​របស់​ Drupal ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ​នៅ​ពេល​នេះ​ទេ ។

en: You must select at least one project to update.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​គម្រោង​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Downloading updates
km: ទាញ​យក​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Preparing to download selected updates
km: ត្រៀម​ទាញ​យក​បច្ចុប្បន្ន​​ភាព​​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Downloading updates failed:
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​បច្ចុប្បន្នភាព ៖

en: Updates downloaded successfully.
km: បាន​ទាញ​យក​​បច្ចុប្បន្នភាព​​​ដោយ​ជោគ​ជ័យ ។

en: Fatal error trying to download.
km: ​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​កើត​ឡើង​​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​ទាញ​យក ។

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
km: បម្រុង​ទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ និង​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក មុន​នឹង​បន្ត​ ។ <a href="@backup_url">រៀន​អំពី​វិធីសាស្ត្រ​</a> ។

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ជា​មួយ​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​ស្ថិត​ក្នុង​របៀប​តំហែ​ទាំ (ផ្ដល់​អនុសាសន៍​យ៉ាង​ម៉ឹង​ម៉ាត់​)

en: Install from a URL
km: ដំឡើង​ពី URL

en: For example: %url
km: ឧទាហរណ៍ ៖ %url

en: Upload a module or theme archive to install
km: ផ្ទុក​ឡើង​ប័ណ្ណសារ​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​ដើម្បី​ដំឡើង

en: For example: %filename from your local computer
km: ឧទាហរណ៍​ ៖ %filename មក​ពី​កុំព្យូទ័រ​មូល​ដ្ឋាន​របស់​អ្នក​

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ URL ​ឬ​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​ប័ណ្ណសារ​ដើម្បី​ដំឡើង ។

en: The provided URL is invalid.
km: URL ដែល​បាន​ផ្តល់​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​គម្រោង​របស់​ Drupal ​ពី​ %url បាន​ទេ ។

en: Provided archive contains no files.
km: ប័ណ្ណសារ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​មិន​មាន​ឯកសារ​ទេ ។

en: Unable to determine %project name.
km: មិន​អាច​កំណត់​ឈ្មោះ​ %project ​បាន​ទេ​ ។

en: %project is already installed.
km: %project ​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​រួច​ហើយ​ ។

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
km: មិន​អាច​ស្រង់​ %file ចេញ​បាន​ទេ មិន​មែ​ន​ជា​ប័ណ្ណសារ​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Downloading %project
km: ទាញ​យក​ %project

en: Failed to download %project from %url
km: បាន​បរាជ័យ​​ក្នុងការ​ទាញ​យក​ %project ​ពី​ %url

en: Includes:
km: រួម​មាន​ ៖

en: Enabled: %includes
km: បាន​បើក​ ៖ %includes

en: Disabled: %disabled
km: បាន​បិទ​ ៖ %disabled

en: Depends on: !basethemes
km: អាស្រ័យ​លើ​ ៖ !basethemes

en: Required by: %subthemes
km: ទាម​ទារ​ដោយ​ ៖ %subthemes

en: The Update manager module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts administrators to available updates. In order to provide update information, anonymous usage statistics are sent to Drupal.org. If desired, you may disable the Update manager module from the <a href='@modules'>Module administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href='@update'>Update manager module</a>.
km: ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បច្ចុប្បន្ន​​ភាព​ ពិនិត្យ​រក​មើលតាម​អំឡុង​ពេល​នូវ​កំណែ​ថ្មី​នៃ​កម្មវិធី​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ (ដែល​រួម​មាន​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ដែល​បាន​ចែកចាយ) និង​ជូន​ដំណឹង​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​ ។ ដើម្បី​ផ្ដល់​នូវ​ព័ត៌មាន​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ ស្ថិតិ​ប្រើ​ប្រាស់​អនាមិក​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​ Drupal.org ។ ប្រសិនបើ​ត្រូវ​ការ អ្នក​អាច​បិទ​ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព​ពី​ <a href='@modules'>ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ម៉ូឌុល​</a> ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​សៀវភៅ​លើ​បណ្ដាញ​អំពី​ <a href='@update'>ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព​</a> ។

en: The Update manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
km: កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ក៏​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព និង​ដំឡើង​នូវ​ម៉ូឌុល​ និង​ស្បែក​តាម​រយៈ​​ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់​គ្រង​ ។

en: Checking for available updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន

en: A report of <a href="@update-report">available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for the frequency for checking updates (which are performed during <a href="@cron">cron</a> runs) and e-mail notifications at the <a href="@update-settings">Update manager settings</a>  page.
km: របាយ​ការណ៍​នៃ​ <a href="@update-report">បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​ដែល​មាន​</a> នឹង​ជូន​ដំណឹង​ដល់​អ្នក​ នៅ​ពេល​មាន​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​ថ្មី​សម្រាប់​ទាញ​យក​ ។ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជម្រើស​សម្រាប់​ចំនួន​ដង​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ (ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ដំណើរការ <a href="@cron">cron</a>) និង​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​នូវ​ការ​ជូន​ដំណឹង​តាម​ទំព័រ​ <a href="@update-settings">ការ​កំណត់​កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​</a> ។

en: Performing updates through the user interface
km: អនុវត្ត​​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​​​តាម​រយៈ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​

en: The Update manager module allows administrators to perform updates directly through the administration interface. At the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages you will see a link to update to new releases. This will direct you to the <a href="@update-page">update page</a> where you see a listing of all the missing updates and confirm which ones you want to upgrade. From there, you are prompted for your FTP/SSH password, which then transfers the files into your Drupal installation, overwriting your old files. More detailed instructions can be found in the <a href="@update">online handbook</a>.
km: ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ផ្ទាល់​តាម​រយៈ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។ នៅ​ផ្នែក​ខាង​លើ​នៃ​ទំព័រ <a href="@modules_page">ម៉ូឌុល​</a> និង​ <a href="@themes_page">ស្បែក​</a> ​អ្នក​នឹង​ឃើញ​តំណ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដល់​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​ថ្មី ។ វា​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅ​កាន់​ <a href="@update-page">ទំព័រ​បច្ចុប្បន្នភាព</a> ដែល​អ្នក​នឹង​ឃើញ​បញ្ជី​ដែល​រាយ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​បាត់​ និង​អះអាង​បច្ចុប្បន្នភាព​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ។ ពី​ទី​កន្លែង​នោះ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្នើ​សុំពាក្យ​សម្ងាត់​ FTP/SSH ​របស់​អ្នក​ ដែល​បន្ទាប់​មក​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​ Drupal ​របស់​អ្នក​ ដែល​សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​ចាស់​របស់​អ្នក ។ ការណែនាំ​លម្អិត​បន្ថែម អាច​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ <a href="@update">សៀវភៅ​លើ​បណ្ដាញ​</a> ។

en: Installing new modules and themes through the user interface
km: ដំឡើង​ម៉ូឌុល​ និង​ស្បែក​ថ្មី​តាម​រយៈ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href="@install">install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> link at the top of the <a href="@modules_page">modules</a> and <a href="@themes_page">themes</a> pages. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
km: អ្នក​ក៏​អាច​ដំឡើង​ម៉ូឌុល​ និង​ស្បែក​ថ្មី​តាម​បែប​បទ​ដូច​គ្នា​បាន​ផង​ដែរ តាម​រយៈ​ <a href="@install">ទំព័រ​ដំឡើង​</a> ឬ​ដោយ​ចុច​តំណ​ <em>ដំឡើង​ម៉ូឌុល​/ស្បែក​ថ្មី​</em> នៅ​ផ្នែក​ខាង​លើ​នៃ​ទំព័រ​ <a href="@modules_page">ម៉ូឌុល​</a> និង​ <a href="@themes_page">ស្បែក​</a> ​។ ក្នុង​ករណី​នេះ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​​ស្នើ​សុំ​ឲ្យ​ផ្ដល់ URL ដើម្បី​ទាញ​យក​ ឬ​ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ឯកសារ​ចេញ​ផ្សាយ​ដែល​បាន​ខ្ចប់​ពី​កុំព្យូទ័រ​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក​ ។

en: No update information available. <a href="@run_cron">Run cron</a> or <a href="@check_manually">check manually</a>.
km: គ្មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ទេ​ ។ <a href="@run_cron">ដំណើរការ​ cron</a> ​ឬ​ <a href="@check_manually">ពិនិត្យមើល​ដោយ​ដៃ​</a> ។

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
km: អ្នក​អាច​ដំឡើង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នូវ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​បាន​បាត់​របស់​អ្នក ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព ៖

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទាំង​នេះ​ នៅ​ពេល​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​ណា​មួយ ។ ដើម្បី​ទទួល​បាន​ដំណឹង​សម្រាប់​តែ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ប៉ុណ្ណោះ​ !url ។

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទាំង​នេះ​ តែ​នៅ​ពេល​ដែល​មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ដើម្បី​ទទួល​បាន​ដំណឹង​សម្រាប់​បច្ចុប្បន្នភាព​ណា​មួយ​ដែល​អាច​មាន​ !url ។

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
km: កំណែ​ដែល​បាន​ដំឡើង​នៃ​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​របស់​អ្នក​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ លែង​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ​ទៀត​ហើយ ។ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង ឬ​ការ​បិទ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​យ៉ាង​ម៉ឺងម៉ាត់​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត​ សូម​មើល​គេហទំព័រ​គម្រោង​ ។

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Drupal.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យមើល​​ <a href="@update-report">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​</a> សម្រាប់​ Drupal ។

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យមើល <a href="@update-report">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​</a> សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ ឬ​ស្បែក​របស់​អ្នក​ ។

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
km: សូម​មើល​ទំព័រ​ <a href="@available_updates">បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​</a> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ​និង​ដើម្បី​ដំឡើង​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​បាន​បាត់​របស់​អ្នក​ ។

en: Ready to update
km: ត្រៀម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Update manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់​គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​ និង​អាច​ដំឡើង​ ឬ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ម៉ូឌុល​ និង​ស្បែក​​​ដោយ​សុវត្ថិភាព តាម​រយៈ​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ ។

en: No people available.
km: គ្មាន​មនុស្ស​ទេ ។

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
km: តួនាទី​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ថ្មី​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេល​ណា​ដែល​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​បាន​បើក​ ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការកំណត់​នេះ នឹង​មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​សិទ្ធិ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទេ ។

en: Registration and cancellation
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ និង​ការ​បោះ​បង់

en: Who can register accounts?
km: នរណា​អាច​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​បាន​?

en: Administrators only
km: តែ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ប៉ុណ្ណោះ

en: Visitors, but administrator approval is required
km: អ្នក​ទស្សនា​ ប៉ុន្តែ​ទាម​ទារ​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account.
km: ទាម​ទារ​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​អ៊ីមែល​ នៅ​ពេល​អ្នក​ទស្សនា​បង្កើត​គណនី ។

en: New users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
km: អ្នក​ប្រើ​ថ្មី នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ​ឲ្យ​ធ្វើ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​ពួក​គេ​មាន​សុពលភាព​សិន​ មុន​នឹង​ចូល​ទៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្ដាញ ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ ។ ជាមួយ​នឹង​ការ​បិទ​ការកំណត់​នេះ អ្នក​ប្រើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចូល​ភ្លាម​ៗ​ នៅ​ពេល​ចុះឈ្មោះ ហើយ​អាច​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ពួក​គេ​បាន ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ចុះឈ្មោះ​ផង​ដែរ ។

en: When cancelling a user account
km: នៅ​ពេល​បោះបង់​ចោល​គណនី​អ្នកប្រើ

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​មាន<a href="@permissions-url">សិទ្ធិ</a> %select-cancel-method ឬ %administer-users អាច​បដិសេធ​វិធីសាស្ត្រ​លំនាំ​ដើម​បាន ។

en: Select method for cancelling account
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​សម្រាប់​បោះ​បង់​គណនី

en: Administer users
km: គ្រប់​គ្រង​អ្នក​ប្រើ

en: Personalization
km: ការ​តម្រូវ​តាម​បុគ្គល

en: Enable signatures.
km: បើក​ហត្ថលេខា ។

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
km: មិន​មាន​ថត %directory ឬ​មិន​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: Enable user pictures.
km: បើក​រូបភាព​អ្នក​ប្រើ ។

en: Picture directory
km: ថត​រូបភាព

en: Picture display style
km: រចនាប័ទ្ម​បង្ហាញ​រូបភាព

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
km: រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ខណៈ​ពេល​ដែល​រូបភាព​ដើម​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក ។ រចនាប័ទ្ម​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​គ្រប់​គ្រង​ <a href="!url">រចនាប័ទ្ម​រូបភាព​</a> ​។

en: Picture upload dimensions
km: វិមាត្រ​ផ្ទុក​ឡើង​រូបភាព

en: Picture upload file size
km: ទំហំ​ឯកសារ​ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​

en: E-mails
km: អ៊ីមែល​

en: Welcome (new user created by administrator)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
km: កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​គណនី​សមាជិក​ថ្មី​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ ។

en: Welcome (awaiting approval)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (រង់​ចាំ​ការ​អនុម័ត)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
km: កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​អំឡុង​ពេល​ចុះ​ឈ្មោះ នៅ​ពេល​ដែល​ការ​អនុម័ត​គ្រប់​គ្រង​ត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ​​ ។

en: Welcome (no approval required)
km: សូម​ស្វាគមន៍​ (គ្មាន​​ការ​អនុម័តត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ)

en: Edit the welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
km: កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ស្វាគមន៍​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​សមាជិក​ថ្មី​អំឡុង​ពេល​ចុះ​ឈ្មោះ​ នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ​ ។

en: Password recovery
km: សង្គ្រោះ​ពាក្យ​សម្ងាត់​

en: Edit the e-mail messages sent to users who request a new password.
km: កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ ​ដែល​ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ។

en: Account activation
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម

en: Enable and edit e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
km: បើក និង​កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​អំឡុង​ពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​សកម្ម​ (នៅ​ពេល​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ធ្វើ​ឲ្យ​គណនី​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​រួច​ហើយ​សកម្ម​ ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​ដែល​ការ​អនុម័ត​ពី​អ្នក​គ្រប់​គ្រងត្រូវ​បាន​ទាម​ទារ​) ។

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
km: បើក​ និង​កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​ដែល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បានទប់ស្កាត់ ។

en: Account cancellation confirmation
km: ការ​អះអាង​បោះបង់​គណនី

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
km: កែសម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែលបានផ្ញើ​ទៅកាន់​អ្នកប្រើ នៅពេល​ពួកវា​ប៉ុនប៉ង​បោះបង់​គណនី​របស់​ពួក​គេ ។

en: Account canceled
km: បានបោះបង់​គណនី

en: Enable and edit e-mail messages sent to users when their accounts are canceled.
km: បើក​ និង​កែ​សម្រួល​សារ​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​គណនី​របស់​ពួក​គេ​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ ។

en: Notify user when account is canceled.
km: ជូន​ដំណឹង​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​គណនី​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ ។

en: The role name %name already exists. Choose another role name.
km: មាន​ឈ្មោះ​តួនា​ទី %name ​រួច​ហើយ​ ។ សូម​ជ្រើស​ឈ្មោះ​តួនា​ទី​ផ្សេង​ទៀត​ ។

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
km: អ្នក​ត្រូវ​បាន​ចូល​ជា​ %user ។ <a href="!user_edit">ផ្លាស់​ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ ។</a>

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
km: អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​ (%other_user) ​ត្រូវ​បាន​ចូល​ទៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្តាញ​លើ​កុំព្យូទ័រ​នេះ​​ហើយ ប៉ុន្តែ​អ្នកបាន​​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​ម្តង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ %resetting_user ។ សូម​ <a href="!logout">ចេញ​</a> រួច​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​នេះ​ម្តង​ទៀត ។

en: The one-time login link you clicked is invalid.
km: តំណ​ចូល​ម្តង​ដែល​អ្នក​បានចុច​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
km: អ្នក​ទើប​តែ​បាន​ប្រើ​តំណ​ចូល​ម្តង​របស់​អ្នក​ ។ វា​លែង​ចាំ​បាច់​ទៀត​ហើយ​ក្នុង​ការ​ចូល​ដោយ​ប្រើ​តំណ​នេះ​ ។ សូម​ផ្លាស់​ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ ។

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
km: <p>នេះ​ជាការ​​ចូល​ម្តងសម្រាប់ %user_name ហើយ​នឹង​ផុត​កំណត់​នៅ​ថ្ងៃ​ %expiration_date ។</p><p>ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ចូល​ទៅ​កាន់​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​​ផ្លាស់​ប្តូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ ។</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​ចូល​តែ​ម្តង​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ឬ​លែង​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ សូម​ស្នើ​តំណ​ថ្មី​ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ខាង​ក្រោម​ ។

en: When cancelling your account
km: នៅ​ពេល​បោះ​បង់​គណនី​របស់​អ្នក​

en: When cancelling the account
km: នៅ​ពេល​បោះ​បង់​គណនី

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
km: ទាមទារ​ការ​បញ្ជាក់​អ៊ីមែល ​ដើម្បី​បោះបង់​គណនី ។

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
km: នៅពេល​ដែលបានបើក អ្នក​ប្រើ​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​ការ​បោះបង់​គណនី​តាមរយៈ​អ៊ីមែល ។

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
km: នៅ​ពេល​ដែលបានបើក អ្នកនឹង​ទទួល​បាន​ការ​ជូនដំណឹង​តាម​អ៊ីមែល​ បន្ទាប់​ពី​គណនី​ត្រូវ​បានបោះបង់ ។

en: Are you sure you want to cancel your account?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បោះ​បង់​គណនី​របស់​អ្នក​ឬ​ ?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បោះ​បង់​គណនី​ %name មែន​ឬ ?​

en: Select the method to cancel the account above.
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ដើម្បី​បោះ​បង់​គណនី​ខាង​លើ​ ។

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your e-mail address.
km: សំណើរ​​អះ​អាង​​​ដើម្បី​បោះ​បង់​គណនី​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ​អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​ ។

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
km: គណនី​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ​​ ហើយ​អ្នក​នឹង​មិន​អាច​ចូល​បាន​ទៀត​ទេ ។ មាតិកា​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក​នឹង​នៅ​តែមាន​គុណ​​លក្ខណៈ​ចំពោះ​​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នកដដែល​ ។

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
km: គណនី​របស់​អ្នក​នឹងត្រូវ​បាន​បិទ ហើយ​អ្នក​នឹង​មិន​អាច​ចូល​បាន​ទៀត​ទេ​ ។ មាតិកា​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់​ពី​អ្នក​ប្រើ​គ្រប់​គ្នា​ លើក​លែង​តែ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ ។

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
km: គណនី​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ ហើយ​ព័ត៌មាន​គណនី​ទាំង​អស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។ មាតិកា​ទាំង​អស់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ %anonymous-name ។

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
km: គនណី​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បានយកចេញ ហើយ​ព័ត៌មាន​គណនី​ទាំង​អស់​ត្រូវ​បានលុប ។ មាតិកា​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​ក៏​ត្រូវ​បាន​លុប​ដែរ ។

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ប្រើ​តំណ​បោះ​បង់​គណនី​ដែល​ផុត​កំណត់ ។ សូម​ស្នើ​សុំ​តំណ​ថ្មី​ ដោយ​ប្រើ​សំណុំ​បែប​បទ​ខាង​ក្រោម ។

en: Sent account cancellation request to %name %email.
km: បាន​ផ្ញើ​សំណើ​បោះបង់​គណនី​ទៅ​​កាន់ %name %email ។

en: Tokens related to individual user accounts.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​ៗ​​ ។

en: Tokens related to the currently logged in user.
km: ថូខឹន​ដែល​ទាក់​ទង​នឹង​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចូល​បច្ចុប្បន្ន​ ។

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles (used to classify users) and permissions associated with those roles. For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
km: ម៉ូឌុល​អ្នក​ប្រើ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ចុះ​ឈ្មោះ ចូល ចេញ ។ វា​ក៏​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​សម​រម្យ​គ្រប់​គ្រង​តួ​នាទី​អ្នក​ប្រើ​  (ប្រើ​ដើម្បី​ដាក់​ចំណាត់ថ្នាក់​អ្នក​ប្រើ​) និង​សិទ្ធិ​ដែលភ្ជាប់​ទៅ​នឹង​តួនាទី​ទាំង​នោះ​ផង​ដែរ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​អំពី <a href="@user">ម៉ូឌុល​អ្នក​ប្រើ​</a> ។

en: Creating and managing users
km: បង្កើត​ និង​គ្រប់​គ្រង​អ្នក​ប្រើ

en: The User module allows users with the appropriate <a href="@permissions">permissions</a> to create user accounts through the <a href="@people">People administration page</a>, where they can also assign users to one or more roles, and block or delete user accounts. If allowed, users without accounts (anonymous users) can create their own accounts on the <a href="@register">Create new account</a> page.
km: ម៉ូឌុល​អ្នក​ប្រើ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ <a href="@permissions">សិទ្ធិ​​</a> សម​រម្យអាច​​បង្កើត​​គណនី​តាម​រយៈ​ <a href="@people">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​មនុស្ស</a> ដែល​ពួក​វាក៏​​អាច​​​ផ្តល់​អ្នក​ប្រើ​ទៅ​ឲ្យ​តួនាទី​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ និង​បិទ​ ឬ​លុប​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ផង​ដែរ​ ។ បើ​អនុញ្ញាត​ អ្នក​ប្រើ​ដែល​គ្មាន​គណនី​ (អ្នក​ប្រើ​អនាមិក​) ​អាច​បង្កើត​គណ​នី​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​​ពួក​គេ​បាន​នៅ​លើ​ទំព័រ​ <a href="@register">បង្កើត​គណនី​ថ្មី</a> ​។

en: User roles and permissions
km: សិទ្ធិ​ និង​តួនា​ទី​អ្នក​ប្រើ

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. By default there are two roles: <em>anonymous user</em> (users that are not logged in) and <em>authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on choices you made when you installed Drupal, the installation process may have defined more roles, and you can create additional custom roles on the <a href="@roles">Roles page</a>. After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href="@permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing a particular type of content, editing or creating content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
km: <em>តួនា​ទី​</em> ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ដាក់​ជា​ក្រុម ឬ​ចាត់​ចំណាត់ថ្នាក់​នូវ​រាល់​អ្នក​ប្រើ​ ហើយ​អ្នក​ប្រើ​ម្នាក់​ៗ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ទៅ​តួនាទី​មួយ​ ឬ​ច្រើន​ ។ តាម​លំនាំ​ដើម​មាន​តួនាទី​ពីរ​យ៉ាង​ ៖ <em>អ្នក​ប្រើ​អនាមិក</em> (អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​ចូល​) និង​ <em>អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​</em> (អ្នក​ប្រើ​ដែលត្រូវ​​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ និង​ចូល​) ។ ផ្អែក​​ទៅ​លើ​ជម្រើស​របស់​អ្នកដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ដំឡើង​ Drupal  ដំណើរ​ការ​ដំឡើង​អាច​នឹង​កំណត់​តួនាទី​បន្ថែម​ ហើយ​អ្នក​អាច​បង្កើត​តួនាទី​ផ្ទាល់​ខ្លួន​បន្ថែម​នៅ​លើ​ <a href="@roles">ទំព័រ​តួនាទី​</a> ។ បន្ទាប់​ពី​បង្កើត​តួនាទី​ហើយ អ្នក​អាច​កំណត់​សិទ្ធិ​សម្រាប់​តួនាទី​នីមួយ​ៗ​នៅ​លើ​ <a href="@permissions_user">ទំព័រ​​សិទ្ធិ​</a> ។ ការ​ផ្តល់​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​តួនាទី​ជា​ពិសេស​អាច​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​នៅលើ​តំបន់​បណ្តាញ​បាន ដូច​ជា​ ការ​កំណត់​ការ​មើល​ប្រភេទ​មាតិកា​ជាពិសេស​ កែ​សម្រួល​ ឬ​បង្កើត​មាតិកា ការកំណត់​ការ​គ្រប់​គ្រង​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ជា​ពិសេស​ ឬ​ដោយ​ប្រើ​មុខងារ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ជា​ពិសេស​ (ដូច​ជា​ស្វែង​រក​) ។

en: The <a href="@accounts">Account settings page</a> allows you to manage settings for the displayed name of the anonymous user role, personal contact forms, user registration, and account cancellation. On this page you can also manage settings for account personalization (including signatures and user pictures), and adapt the text for the e-mail messages that are sent automatically during the user registration process.
km: <a href="@accounts">ទំព័រ​កំណត់​គណនី</a> ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ការកំណត់​សម្រាប់​ឈ្មោះ​របស់​តួនា​ទី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់​ទំនង​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ និង​ការ​បោះ​បង់​គណនី ។ នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ​អ្នក​ក៏​អាច​គ្រប់​គ្រង​ការកំណត់​សម្រាប់​បដិរូប​កម្មគណនី​​ផង​ដែរ (ដោយ​រួម​មានហត្ថលេខា និង​រូបភាព​អ្នក​ប្រើ​) និងកែ​សម្រួល​អត្ថបទ​សម្រាប់​សារ​អ៊ីមែល​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ អំឡុង​ពេល​មាន​ដំណើរ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ។

en: By default, Drupal comes with two user roles:
km: តាម​លំនាំ​ដើម​ Drupal មាន​តួនាទី​អ្នក​ប្រើ​ពីរ​ភ្ជាប់​មក​ជា​មួយ​ ៖

en: Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក​ ៖ តួនាទី​នេះ​​ត្រូវ​បានប្រើ​សម្រាប់​អ្នកប្រើ ដែល​មិន​មាន​គណនី​ អ្នកប្រើ​ ឬ​ដែល​មិន​ត្រូ​វ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ ៖ តួនាទី​នេះ​​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ដល់​​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចូល​ទាំង​អស់ ។

en: This form lets administrators add, edit, and arrange fields for storing user data.
km: សំណុំ​បែប​បទ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង ​បន្ថែម កែ​សម្រួល និង​រៀប​ចំ​វាល​សម្រាប់​រក្សា​ទុក​ទិន្នន័យ​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
km: សំណុំ​បែប​បទ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​អំពី​របៀប​ដែល​ត្រូវ​​បង្ហាញ​វាល​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្ហាញ​ទំព័រ​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: User module timezone form element.
km: ធាតុ​សំណុំ​បែប​បទ​តំបន់​ពេល​វេលា​ម៉ូឌុល​អ្នក​ប្រើ ។

en: User module history view element.
km: ធាតុ​មើល​ប្រវត្តិ​ម៉ូឌុល​អ្នក​ប្រើ ។

en: Administer permissions
km: គ្រប់​គ្រង​សិទ្ធិ

en: View user profiles
km: មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ​

en: Change own username
km: ផ្លាស់​​ប្តូរ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Cancel own user account
km: បោះ​បង់​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
km: ចំណាំ​ ៖ មាតិកា​អាច​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​ លុប​ ឬ​ផ្ទេរ​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ %anonymous-name ​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ <a href="@user-settings-url">ការកំណត់​អ្នក​ប្រើ​</a> ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។

en: Select method for cancelling own account
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ ដើម្បី​​​បោះ​បង់​គណនី​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
km: ច​ន្លោះ​​ដែល​អនុញ្ញាត ​ដាក់​វណ្ណយុត្ត​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ លើក​លែង​តែ​សញ្ញា​ (.) សញ្ញា (-) សញ្ញា (') និង​សញ្ញា (_) ។

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
km: ហត្ថលេខា​វែង​ពេក ៖ វា​ត្រូវ​តែ​មាន​តួ​អក្សរ​ %max ​ឬ​តិច​ជាង​នេះ​ ។

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
km: សូម​អភ័យ​ទោស​ ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ចូល​បាន​បរាជ័យ​ច្រើន​ដង​ពេកពី​អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​​របស់​អ្នក​ ។ អាសយ​ដ្ឋាន​ IP ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់​បណ្តោះ​អាសន្ន​ ។ សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ឬ​ <a href="@url">ស្នើ​សុំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​</a>។

en: Cancelling account
km: បោះ​បង់​គណនី

en: Cancelling user account
km: បោះ​បង់​គណនី​អ្នក​ប្រើ​

en: %name has been disabled.
km: %name ​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: Account details for [user:name] at [site:name]
km: សេចក្ដី​លម្អិត​សម្រាប់ [user:name] នៅ [site:name]

en: An administrator created an account for you at [site:name]
km: អ្នកគ្រប់គ្រង​បានបង្កើត​គណនី​សម្រាប់​អ្នក​នៅ [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (pending admin approval)
km: សេចក្ដីលម្អិត​គណនី​សម្រាប់ [user:name] នៅ [site:name] (រង់ចាំ​ការ​អនុម័ត​របស់​អ្នកគ្រប់គ្រង)

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    សូម​អរគុណ​ចំពោះ​ការ​ចុះឈ្មោះនៅ [site:name] ។ ការ​អនុវត្ត​របស់​អ្នកសម្រាប់គណនី​មួយ​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង់​រង់ចាំ​ការ​អនុម័ត ។ នៅពេល​ដែល​វា​ត្រូវបានអនុម័ត អ្នកនឹង​ទទួល​អ៊ីមែល​មួយផ្សេង​ទៀត ដែល​មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​វិធី​ចូល កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក និង​សេចក្ដី​លម្អិត​ផ្សេងៗ​ទៀត ។
    
    
    --  [site:name] team

en: [user:name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
km: [user:name] បាន​អនុវត្ត​សម្រាប់​គណនី​មួយ ។
    
    [user:edit-url]

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
km: ការ​ជំនួស​ព័ត៌មាន​ចូល​សម្រាប់ [user:name] នៅ [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (approved)
km: សេចក្ដី​លម្អិត​គណនី​សម្រាប់ [user:name] at [site:name] (បាន​អនុម័ត)

en: Account details for [user:name] at [site:name] (blocked)
km: សេចក្ដី​គណនី​​សម្រាប់ [user:name] នៅ [site:name] (បាន​ទប់ស្កាត់)

en: Account cancellation request for [user:name] at [site:name]
km: សំណើ​បោះបង់​គណនី​សម្រាប់ [user:name] at [site:name]

en: Account details for [user:name] at [site:name] (canceled)
km: សេចក្ដី​លម្អិត​គណនី​សម្រាប់ [user:name] at [site:name] (canceled)

en: Cancel the selected user accounts
km: បោះ​បង់​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: The user account %name cannot be cancelled.
km: មិន​អាច​បោះ​បង់គណនី​អ្នកប្រើ​ %name នេះ​ចោលបាន​ទេ ។

en: When cancelling these accounts
km: នៅ​ពេល​បោះ​បង់​គណនី​ទាំង​នេះ​

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បោះ​បង់​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ទាំង​នេះ​ឬ​ ?

en: Cancel accounts
km: បោះបង់​គណនី

en: To make your password stronger:
km: ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​កាន់​តែ​ខ្លាំង​ ៖

en: Make it at least 6 characters
km: បង្កើត​វា​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ ៦ តួអក្សរ

en: Add lowercase letters
km: បន្ថែម​តួ​អក្សរតូច

en: Add uppercase letters
km: បន្ថែម​តួ​អក្សរ​ធំ

en: Add numbers
km: បន្ថែម​លេខ

en: Add punctuation
km: បន្ថែម​វណ្ណយុត្ត

en: Make it different from your username
km: បង្កើត​វា​ឲ្យ​ខុស​ពី​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក​

en: Weak
km: ខ្សោយ

en: Fair
km: ល្មម

en: Blocked user: %name %email.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់​ ៖ %name %email ។

en: There is currently 1 user online. | There are currently @count users online.
km[0]: បច្ចុប្បន្ន​មាន​អ្នក​ប្រើ​លើ​បណ្ដាញ ១ នាក់ ។

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
km[0]: សូម​ទោស មាន​ការ​ប៉ុនប៉ង​ចូល​ច្រើន​ជាង​មួយ សម្រាប់​គណនី​នេះ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​ជា​បណ្ដោះអាសន្ន ។ ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ ឬ <a href="@url">ស្នើ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី</a> ។

en: Find and manage people interacting with your site.
km: រក​ និង​គ្រប់​គ្រង​មនុស្ស​ដែល​មាន​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Confirm account cancellation
km: អះអាង​ការ​បោះបង់​គណនី

en: User passwords rehashed to improve security
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង​វិញ​ដើម្បី​បង្កើន​សុវត្ថិភាព

en: Migrated user time zones
km: បាន​ផ្លាស់​ទី​តំបន់​ពេល​វេលា​អ្នក​ប្រើ

en: Minimal
km: អប្បរមា

en: Start with only a few modules enabled.
km: ចាប់​ផ្តើម​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​តែ​ពីរ ​បី​ដែល​ត្រូវបាន​បើក​ប៉ុណ្ណោះ​ ។

en: Basic page
km: ទំព័រ​មូលដ្ឋាន

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
km: ប្រើ <em>ទំព័រ​មូលដ្ឋាន</em> សម្រាប់​មាតិកា​ថេរ ដូច​ជា​ទំព័រ 'អំពី​យើង' ។

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
km: ប្រើ​ស្លាក ដើម្បី​ដាក់​អត្ថបទ​ជា​ក្រុម​នៅ​លើប្រធានបទ​ស្រដៀង​គ្នា​​ទៅ​​ជា​ប្រភេទ ។

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
km: បញ្ជី​បញ្ជី​​ពាក្យ​ដែលបំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ ដើម្បី​ពិពណ៌នា​អំពី​មាតិកា​របស់​អ្នក ។

en: Install with commonly used features pre-configured.
km: ដំឡើង​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​ប្រើ​ទូទៅ​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជា​មុន ។

en: Content width
km: ទទឹង​មាតិកា

en: Fluid width
km: ទទឹង​​អថេរ

en: Fixed width
km: ទទឹង​​ថេរ

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
km: បញ្ជាក់​ថា​តើ​មាតិកា​នឹង​ត្រូវ​រុំ​ទៅ​តាម​ទទឹង​​ថេរ ឬក៏​នឹង​ត្រូវ​ពង្រីកទៅ​តាម​ទទឹង​អថេរ​របស់​​បង្អួច​កម្មវិធី​រុក​រក ។

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
km: ស្បែក​ដែល​មាន​ជួរឈរ​ច្រើន ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​កែប្រែ​ពណ៌ និង​ប្ដូរ​រវាង​ប្លង់​ដែល​មាន​ទទឹង​ថេរ និង​ទទឹង​ប្រែប្រួល ។​

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
km: ស្បែក​គ្រប់​គ្រង​ដែល​មានទទឹង​ថេរ គ្មានតារាង មាន​មួយ​ជួរ​ឈរ​សាមញ្ញ ។

en: This theme demonstrates Drupal's default HTML markup and CSS styles. To learn how to build your own theme and override Drupal's default code, see the <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide</a>.
km: ស្បែក​នេះ​បង្ហាញ​រចនាប័ទ្ម HTML និង CSS លំនាំដើម​របស់​ Drupal ។ដើម្បី​សិក្សា​អំពី​វិធី​កសាង​ស្បែក​ផ្ទាល់ខ្លួន និង​បដិសេធ​កូដ​លំនាំដើម​របស់ Drupal សូម​មើល <a href="http://drupal.org/theme-guide">មគ្គុទ្ទេសក៍​អំពី​ការ​បង្កើត​ស្បែក</a> ។

en: Image style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
km[0]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច​ចំនួន ១ (@number_applied ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត @number_incompatible ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង)
km[1]: បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ទាន់​សម្រេច​ចំនួន @count (@number_applied ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត @number_incompatible ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង)

en: The Blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>. By default, the blog entries are displayed by creation time in descending order, with comments enabled, and are promoted to the site's front page. For more information, see the online handbook entry for <a href='@blog'>Blog module</a>.
km: ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ថែ​ទាំ​ទិនានុប្បវត្តិ ឬ​ <em>កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​</em>​ លើ​បណ្តាញ​ ។ កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ត្រូវ​បានបង្កើត​ឡើង​ដោយ​ <em>ធាតុ​នៃ​បណ្តាញ</em> ។ តាម​លំនាំ​ដើម​ ធាតុ​នៃ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដោយ​ពេល​វេលា​ដែល​បាន​បង្កើត​តាម​លំដាប់​ចុះ​ ដោយ​មាន​សេចក្តី​អធិប្បាយ​ដែល​​បាន​អនុញ្ញាត ហើយ​នឹង​​ត្រូវបានផ្សព្វ​ផ្សាយ​នៅ​នឹង​ទំព័រ​មុខ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ​ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត​ សូម​មើល​ធាតុសៀវ​ភៅ​លើ​បណ្តាញ​សម្រាប់​ <a href='@blog'>ម៉ូឌុល​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​</a> ។

en: Author textfield
km: វាល​អត្ថបទ​​អ្នក​និពន្ធ

en: Subject textfield
km: វាល​អត្ថបទ​​ប្រធាន​បទ

en: A contact form with category %category already exists.
km: មានសំណុំ​បែបបទ​​ទំនាក់ទំនង​ប្រភេទ %category រួច​ហើយ ។

en: Hello !recipient-name,
km: សួរ​ស្ដី !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of a field @field_name that doesn't exist or is currently inactive.
km: ប៉ុនប៉ង​បង្កើត​ធាតុ​វាល @field_name ដែល​មិន​ទាន់មាន ឬ​បច្ចុប្បន្ន​អសកម្ម ។

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
km: ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​ធាតុ​​របស់​វាល​ @field_name ​លើ​សំណុំ​ @bundle ដែល​មាន​​ធាតុ​របស់​​វាលនោះ​រួច​ហើយ​ ។

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
km: API ​របស់​វាល​​​ត្រូវ​បន្ថែម​វាល​ទៅ​ធាតុ​ដូច​ជា​ថ្នាំង​ និង​អ្នក​ប្រើ ។

en: Overview of fields on all entity types.
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​របស់វាល​នៅ​លើ​ប្រភេទធាតុ​​ទាំង​អស់​ ។

en: Configuring text formats
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Configure text formats on the <a href="@formats">Text formats page</a>. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. To ensure security, untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags, since certain HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich content.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​នៅ​លើ​ <a href="@formats">ទំព័រ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ</a> ។ <strong>ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​មិន​សមស្រប​គឺ​ជា​ហានិភ័យ​សុវត្ថិភាព</strong> ។ ដើម្បី​ប្រាកដ​អំពី​សវុត្ថិភាព អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិនទុកចិត្ត​គួរ​​មាន​សិទ្ធិ​តែ​លើ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ ដែល​ដាក់​កម្រិត​ពួកគេ​ទៅ​អត្ថបទ​ធម្មតា ឬ​សំណុំ​សុវត្ថិភាព​របស់​ស្លាក HTML ព្រោះ​ថា​ស្លាក HTML ជាក់លាក់​អាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បង្កប់​តំណ​មាន​គ្រោះ​ថ្នាក់​ ឬ​ស្គ្រីប​ក្នុង​អត្ថបទ ។ ចំពោះ​អ្នកប្រើ​ដែលបាន​ចុះឈ្មោះ​ហើយ​ទុកចិត្ត​ផ្សេង​​ទៀត អាច​ត្រូវ​បានផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែលមានកម្រិត​តិចជាង ដើម្បី​បង្កើត​មាតិកា​សម្បូរបែប ។

en: Users with access to more than one text format can use the <em>Text format</em> fieldset to choose between available text formats when creating or editing multi-line content. Administrators can define the text formats available to each user role, and control the order of formats listed in the <em>Text format</em> fieldset on the <a href="@text-formats">Text formats page</a>.
km: អ្នកប្រើ​ដែលមាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ច្រើនជាង​មួយ អាច​ប្រើសំណុំ​វាល <em>ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ</em> ដើម្បី​ជ្រើស​រវាង​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែល​អាច​ប្រើ​នៅពេល​បង្កើត ឬ​កែសម្រួល​មាតិកា​ច្រើន​បន្ទាត់ ។ អ្នក​គ្រប់គ្រង​អាច​កំណត់​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែល​តួនាទី​អ្នកប្រើ​នីមួយៗ​អាច​ប្រើបាន ហើយ​ត្រួតពិនិត្យ​លំដាប់​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែលបាន​រាយ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​វាល <em>ទ្រង់ទ្ររាយ​អត្ថបទ</em> នៅ​លើ<a href="@text-formats">ទំព័រទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ</a> ។

en: Text formats define the HTML tags, code, and other formatting that can be used when entering text. <strong>Improper text format configuration is a security risk</strong>. Learn more on the <a href="@filterhelp">Filter module help page</a>.
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទកំណត់​នូវ​ស្លាក​ HTML ​ កូដ​ និង​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​នឹង​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​បញ្ចូល​អត្ថបទ​ ។ <strong>ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​អត្ថបទ​មិន​បាន​សម​រម្យ​នឹង​នាំ​ឲ្យ​មាន​ហានិភ័យ​ផ្នែក​សុវត្ថិភាព​ </strong> ។ ស្វែង​យល់​បន្ថែម​លើ​ <a href="@filterhelp">ទំព័រ​ជំនួយ​ម៉ូឌុលតម្រង​</a> ។

en: Show more content
km: បង្ហាញ​មាតិកា​ផ្សេង​ទៀត

en: Collapse
km: វេញ

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
km: គ្រោង​ការសាក​ល្បង​ទាម​ទារ​ឲ្យ​មាន​ថ្នាក់​ឯកសារ​ DOM ។ ពិនិត្យ​មើល​ពាក្យ​បញ្ជា​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នៅ​ <a href="@link-phpinfo">ទំព័រ​ព័ត៌មាន​ PHP</a> ។

en: Error messages to display
km: សារ​កំហុស​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
km: វា​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ថា តំបន់បណ្ដាញ​កំពុង​រត់​លើ​បរិស្ថាន​ផលិតកម្ម​មិន​បង្ហាញ​កំហុស​នោះ​ទេ ។

en: Cannot open %file_path
km: មិន​អាច​បើក %file_path បាន​ទេ

en: Term name textfield
km: វាល​អត្ថបទ​ឈ្មោះ​ពាក្យ

en: Term description textarea
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ពាក្យ

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the e-mail.
km: សេចក្ដីណែនាំ​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ឡើវិញ​នឹង​ត្រូវ​បាន​​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅកាន់ %email ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចេញ ដើម្បី​ប្រើ​តំណ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​នៅ​ក្នុ​ងអ៊ីមែល ។

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ %mail ឬ %pass ។ !request_new.

en: Current password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​បាត់ ឬ​មិន​ត្រឹមត្រូវ វា​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​ឲ្យ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ %name ។

en: A welcome message with further instructions has been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
km: សារ​ស្វាគមន៍​ដែល​មាន​សេចក្ដី​ណែនាំ​បន្ថែម​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅកាន់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី <a href="@url">%name</a> ។

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
km: សារ​ស្វាគមន៍​ដែលមាន​សេចក្ដី​ណែនាំ​បន្ថែម​ត្រូវបាន​ផ្ញើ​ទៅ​កាន់​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។

en: Configure user accounts.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គណនី​អ្នកប្រើ ។

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឥរិយាបថ​លំនាំដើម​របស់​អ្នកប្រើ រួមមាន​តម្រូវការ​ចុះឈ្មោះ អ៊ីមែល វាល និង​រូបភាព​របស់​អ្នក​ប្រើ ។

en: %module module installed.
km: បាន​ដំឡើង​ម៉ូឌុល %module រួច​ហើយ ។

en: Table %name already exists.
km: មាន​តារាង %name រួច​ហើយ ។

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table doesn't exist.
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ %table ទៅ​ជា %table_new បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់មាន​តារាង %table ទេ ។

en: Cannot rename %table to %table_new: table %table_new already exists.
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ %table ទៅជា %table_new បាន​ទេ ៖ មាន​តារាង %table_new រួច​ហើយ ។

en: Cannot add field %table.%field: table doesn't exist.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​វាល %table.%field បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់​មាន​តារាង​ទេ ។

en: Cannot add field %table.%field: field already exists.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​វាល %table.%field បាន​ទេ ៖ មាន​វាល​រួច​ហើយ ។

en: Cannot set default value of field %table.%field: field doesn't exist.
km: មិន​​អាច​កំណត់​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​របស់ %table.%field បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់មាន​វាល​ទេ ។

en: Cannot remove default value of field %table.%field: field doesn't exist.
km: មិន​អាច​យក​តម្លៃ​លំនាំ​ដើម​របស់​វាល %table.%field ចេញ​បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់​មាន​វាល​ទេ ។

en: Cannot add primary key to table %table: table doesn't exist.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​សោ​ចម្បង​ទៅ​កាន់​តារាង %table បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់​មាន​តារាង​ទេ ។

en: Cannot add primary key to table %table: primary key already exists.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​សោ​ចម្បង​ទៅកាន់តារាង %table បាន​ទេ ៖ មាន​សោ​ចម្បង​រួច​ហើយ ។

en: Cannot add unique key %name to table %table: table doesn't exist.
km: មិនអាច​បន្ថែម​សោ​តែ​មួយ %name ទៅកាន់​តារាង %table បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់មាន​តារាង​ទេ ។

en: Cannot add unique key %name to table %table: unique key already exists.
km: មិនអាច​បន្ថែម​សោ​តែ​មួយ %name ទៅ​កាន់តារាង %table បាន​ទេ ៖ មាន​សោ​តែ​មួយ​គត់​រួច​ហើយ ។

en: Cannot add index %name to table %table: table doesn't exist.
km: មិនអាច​បន្ថែម​លិបិក្រម​ %name ទៅ​កាន់​តារាង %table បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់មាន​តារាង​ទេ ។

en: Cannot add index %name to table %table: index already exists.
km: មិន​​អាច​បន្ថែម​លិបិក្រម %name ទៅកាន់​តារាង %table បាន​ទេ ៖ មានលិបិក្រម​រួច​ហើយ ។

en: Cannot change the definition of field %table.%name: field doesn't exist.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​កា​រកំណត់​វាល​ %table.%name បាន​ទេ ៖ មិន​ទាន់មាន​វាល​ទេ ។

en: Cannot rename field %table.%name to %name_new: target field already exists.
km: មិនអាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​វាល %table.%name ទៅ​ជា %name_new បាន​ទេ ៖ មាន​វាល​គោលដៅ​រួច​ហើយ ។

en: Use this page to create a new custom block.
km: ប្រើ​ទំព័រ​នេះ​ដើម្បី​បង្កើត​ប្លុក​ផ្ទាល់ខ្លួន​ថ្មី ។

en: Number of recent blog posts to display
km: ចំនួន​ការ​ប្រកាស​​កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ​ថ្មីៗ​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: @node_type comment
km: មតិយោបល់ @node_type

en: Edit comment %comment
km: កែសម្រួល​មតិយោបល់ %comment

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for attaching and managing fields. Fields can be defined at the content-type level for content items and comments, at the vocabulary level for taxonomy terms, and at the site level for user accounts. Other modules may also enable fields to be defined for their data. Field types (text, image, number, etc.) are defined by modules, and collected and managed by the <a href="@field">Field module</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field_ui" target="_blank">Field UI module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ​វាល ផ្ដល់​នូវ​ចំណុចប្រទាក់​បែប​អ្នក​គ្រប់គ្រង សម្រាប់​ការ​ភ្ជាប់ និង​គ្រប់គ្រង​វាល ។ វាល​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​កម្រិត​ប្រភេទ​មាតិកា សម្រាប់​ធាតុ​មាតិកា និង​មតិ​យោបល់ នៅ​កម្រិត​វាក្យសព្ទ សម្រាប់​ពាក្យ​ចំណាត់ថ្នាក់ និង​នៅ​កម្រិត​តំបន់​បណ្ដាញ សម្រាប់​គណនី​អ្នកប្រើ ។ ម៉ូឌុល​ផ្សេងៗ​ទៀត អាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​វាល​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ទិន្នន័យ​របស់​ពួកវា​ផង​ដែរ ។ ប្រភេទ​វាល (អត្ថបទ រូបភាព លេខ ។ល។) ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ម៉ូឌុល ហើយ​ប្រមូល និង​គ្រប់គ្រង​ដោយ <a href="@field">ម៉ូឌុល​វាល</a> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@field_ui" target="_blank">ម៉ូឌុល​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ​វាល</a> ។

en: Planning fields
km: វាល​ធ្វើផែនការ

en: What the field will be called
km: តើ​វាល​អ្វី​ដែលនឹង​ត្រូវ​បានហៅ

en: A field has a <em>label</em> (the name displayed in the user interface) and a <em>machine name</em> (the name used internally). The label can be changed after you create the field, if needed, but the machine name cannot be changed after you have created the field.
km: វាល​មួយ​មាន <em>ស្លាក</em> មួយ (ឈ្មោះ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ) និង <em>ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន</em> មួយ (ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ខាងក្នុង) ។ ស្លាក អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​បន្ទាប់ពី​អ្នក​បង្កើត​វាល ប្រសិនបើ​ត្រូវការ ប៉ុន្តែ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឡើយ បន្ទាប់ពី​អ្នក​បាន​បង្កើត​វាល ។

en: What type of data the field will store
km: ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​អ្វី​ដែល​វាល​នឹង​ផ្ទុក

en: Each field can store one type of data (text, number, file, etc.). When you define a field, you choose a particular <em>field type</em>, which corresponds to the type of data you want to store. The field type cannot be changed after you have created the field.
km: វាល​នីមួយៗ អាច​ទុក​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​មួយ (អត្ថបទ លេខ ឯកសារ ។ល។) ។ នៅ​ពេល​អ្នក​កំណត់​វាល​មួយ អ្នក​ជ្រើស <em>ប្រភេទ​វាល</em> ជាក់លាក់​ណាមួយ ដែល​ត្រូវគ្នា​នឹង​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ទុក ។ ប្រភេទ​វាល មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទេ បន្ទាប់ពី​អ្នក​បាន​បង្កើត​វាល ។

en: How the data will be input and displayed
km: វិធី​ដែល​​ទិន្នន័យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល និង​បង្ហាញ

en: How many values the field will store
km: តើ​​​វាល​នឹង​ផ្ទុក​តម្លៃ​បានប៉ុន្មាន

en: You can store one value, a specific maximum number of values, or an unlimited number of values in each field. For example, an employee identification number field might store a single number, whereas a phone number field might store multiple phone numbers. This setting can be changed after you have created the field, but if you reduce the maximum number of values, you may lose information.
km: អ្នក​អាច​ទុក​តម្លៃ​មួយ ចំនួន​តម្លៃ​អតិបរមា​ជាក់លាក់​មួយ ឬ​ចំនួន​តម្លៃ​គ្មាន​ដែន​កំណត់​ក្នុង​វាល​នីមួយៗ ។ ឧទាហរណ៍ វាល​លេខ​សម្គាល់​បុគ្គលិក អាច​ទុក​តម្លៃ​លេខ​តែមួយ នៅ​ពេល​ដែល​វាល​លេខ​ទូរស័ព្ទ អាច​ទុក​តម្លៃ​លេខ​ទូរស័ព្ទ​ច្រើន ។ ការ​កំណត់​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ បន្ទាប់ពី​អ្នក​បាន​បង្កើត​វាល ប៉ុន្តែ​ប្រសិនបើ​អ្នក​កាត់បន្ថយ​ចំនួន​តម្លៃ​អតិបរមា អ្នក​អាច​នឹង​បាត់បង់​ព័ត៌មាន ។

en: Reusing fields
km: ការ​ប្រើ​វាល​ឡើងវិញ

en: Once you have defined a field, you can reuse it. For example, if you define a custom image field for one content type, and you need to have an image field with the same parameters on another content type, you can add the same field to the second content type, in the <em>Add existing field</em> area of the user interface. You could also add this field to a taxonomy vocabulary, comments, user accounts, etc.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​វាល​មួយ​រួចហើយ អ្នក​អាច​ប្រើ​វា​ឡើងវិញ​បាន ។ ឧទាហរណ៍ ប្រសិនបើ​អ្នក​កំណត់​វាល​រូបភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន​មួយ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​មួយ ហើយ​អ្នក​ត្រូវការ​ឲ្យ​មាន​វាល​រូបភាព​មួយ​ដែល​មាន​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដូចគ្នា​លើ​ប្រភេទ​មាតិកា​មួយ​ផ្សេងទៀត អ្នក​អាច​បន្ថែម​វាល​ដដែល​ទៅកាន់​ប្រភេទ​មាតិកា​ទី​ពីរ ក្នុង​តំបន់ <em>បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់</em> របស់​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ ។ អ្នក​ក៏​អាច​បន្ថែម​វាល​នេះ​ផង​ដែរ​ទៅកាន់​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់ថ្នាក់ មតិ​យោបល់ គណនី​អ្នកប្រើ ។ល។

en: Some settings of a reused field are unique to each use of the field; others are shared across all places you use the field. For example, the label of a text field is unique to each use, while the setting for the number of values is shared.
km: ការ​កំណត់​មួយ​ចំនួន​របស់​វាល​ដែល​បាន​ប្រើ​ឡើងវិញ មាន​ភាព​ប្លែក​ខុសគេ​ចំពោះ​ការ​ប្រើ​នីមួយៗ​របស់​វាល ពេល​ដែល​មួយ​ចំនួន​ទៀត​ត្រូវ​បាន​ចែករំលែក​តាម​កន្លែង​ទាំងអស់​ដែល​អ្នក​ប្រើ​វាល ។ ឧទាហរណ៍ ស្លាក​របស់​វាល​អត្ថបទ ប្លែក​ពី​គេ​ចំពោះ​ការ​ប្រើ​នីមួយៗ នៅ​ពេល​ដែល​ការ​កំណត់​សម្រាប់​ចំនួន​តម្លៃ មាន​លក្ខណៈ​ដូចគ្នា ។

en: There are two main reasons for reusing fields. First, reusing fields can save you time over defining new fields. Second, reusing fields also allows you to display, filter, group, and sort content together by field across content types. For example, the contributed Views module allows you to create lists and tables of content. So if you use the same field on multiple content types, you can create a View containing all of those content types together displaying that field, sorted by that field, and/or filtered by that field.
km: មាន​មូលហេតុ​ចម្បង​ពីរ​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​វាល​ឡើងវិញ ។ ទី​មួយ ការ​ប្រើ​វាល​ឡើងវិញ អាច​ឲ្យ​អ្នក​ចំណេញ​ពេលវេលា​ក្នុង​ការ​កំណត់​វាល​ថ្មីៗ ។ ទី​ពីរ ការ​ប្រើ​វាល​ឡើងវិញ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ហាញ ត្រង ដាក់​ជា​ក្រុម និង​តម្រៀប​មាតិកា​រួមគ្នា​តាម​វាល ទៅតាម​ប្រភេទ​មាតិកា ។ ឧទាហរណ៍ ម៉ូឌុល ទិដ្ឋភាព ដែល​បាន​ចែកចាយ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​បញ្ជី និង​តារាង​មាតិកា ។ ដូច្នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ប្រើ​វាល​ដដែល​លើ​ប្រភេទ​មាតិកា​ច្រើន អ្នក​អាច​បង្កើត ទិដ្ឋភាព ដែល​មាន​ផ្ទុក​ប្រភេទ​មាតិកា​ទាំងអស់​នោះ រួម​ទាំង​ការ​បង្ហាញ​វាល​នោះ តម្រៀប​ដោយ​វាល​នោះ ហើយនិង/ឬក៏ ត្រង​ដោយ​វាល​នោះ ។

en: Fields on content items
km: វាល​នៅ​លើ​ធាតុ​មាតិកា

en: Fields on content items are defined at the content-type level, on the <em>Manage fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you define a field for a content type, each content item of that type will have that field added to it. Some fields, such as the Title and Body, are provided for you when you create a content type, or are provided on content types created by your installation profile.
km: វាល​នៅ​លើ​ធាតុ​មាតិកា ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​កម្រិត​ប្រភេទ​មាតិកា នៅ​លើ​ផ្ទាំង <em>គ្រប់គ្រង​វាល</em> របស់​ទំព័រ​កែសម្រួល​ប្រភេទ​មាតិកា (ដែល​អ្នក​អាច​ចូល​ទៅដល់​ពី <a href="@types">ទំព័រ​ប្រភេទ​មាតិកា</a>) ។ នៅ​ពេល​អ្នក​កំណត់​វាល​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា ធាតុ​មាតិកា​នីមួយៗ​របស់​ប្រភេទ​នោះ នឹង​មាន​វាល​នោះ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​វា ។ វាល​មួយ​ចំនួន​ដូចជា ចំណងជើង និង​តួ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​សម្រាប់​អ្នក នៅ​ពេល​អ្នក​បង្កើត​ប្រភេទ​មាតិកា ឬ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​នៅ​លើ​ប្រភេទ​មាតិកា​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​របាយការណ៍​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Fields on taxonomy terms
km: វាល​នៅ​លើ​ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Fields on taxonomy terms are defined at the taxonomy vocabulary level, on the <em>Manage fields</em> tab of the vocabulary edit page (which you can reach from the <a href="@taxonomy">Taxonomy page</a>). When you define a field for a vocabulary, each term in that vocabulary will have that field added to it. For example, you could define an image field for a vocabulary to store an icon with each term.
km: វាល​នៅ​លើ​ពាក្យ​ចំណាត់ថ្នាក់ ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​កម្រិត​វាក្យសព្ទ​ចំណាត់ថ្នាក់ នៅ​លើ​ផ្ទាំង <em>គ្រប់គ្រង​វាល</em> របស់​ទំព័រ​កែសម្រួល​វាក្យសព្ទ (ដែល​អ្នក​អាច​ចូល​ទៅដល់​ពី <a href="@taxonomy">ទំព័រ​ចំណាត់ថ្នាក់</a>) ។ នៅ​ពេល​អ្នក​កំណត់​វាល​សម្រាប់​វាក្យសព្ទ ពាក្យ​នីមួយៗ​នៅ​ក្នុង​វាក្យសព្ទ​នោះ នឹង​មាន​វាល​នោះ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​វា ។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​អាច​កំណត់​វាល​រូបភាព​សម្រាប់​វាក្យសព្ទ ដើម្បី​ទុក​រូបតំណាង​ជាមួយ​នឹង​ពាក្យ​នីមួយៗ ។

en: Fields on user accounts
km: វាល​នៅ​លើ​គណនី​អ្នក​ប្រើ

en: Fields on user accounts are defined on a site-wide basis on the <a href="@fields">Manage fields tab</a> of the <a href="@accounts">Account settings</a> page. When you define a field for user accounts, each user account will have that field added to it. For example, you could add a long text field to allow users to include a biography.
km: វាល​នៅ​លើ​គណនី​អ្នកប្រើ ត្រូវ​បាន​កំណត់​លើ​មូលដ្ឋាន​ទូទាំង​តំបន់​បណ្ដាញ​នៅ​លើ <a href="@fields">ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​វាល</a> នៃ​ទំព័រ <a href="@accounts">ការ​កំណត់​គណនី</a> ។ នៅ​ពេល​អ្នក​កំណត់​វាល​សម្រាប់​គណនី​អ្នកប្រើ គណនី​អ្នកប្រើ​នីមួយៗ នឹង​មាន​វាល​នោះ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​វា ។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​អាច​បន្ថែម​វាល​អត្ថបទ​វែង​មួយ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​បញ្ចូល​ជីវប្រវត្តិ​របស់​ពួកគេ ។

en: Fields on comments
km: វាល​​​នៅពេល​ផ្ដល់​មតិយោបល់

en: Fields on comments are defined at the content-type level, on the <em>Comment fields</em> tab of the content type edit page (which you can reach from the <a href="@types">Content types page</a>). When you add a field for comments, each comment on a content item of that type will have that field added to it. For example, you could add a website field to the comments on forum posts, to allow forum commenters to add a link to their website.
km: វាល​នៅ​លើ​មតិ​យោបល់ ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​កម្រិត​ប្រភេទ​មាតិកា លើ​ផ្ទាំង <em>វាល​មតិ​យោបល់</em> នៃ​ទំព័រ​កែសម្រួល​ប្រភេទ​មាតិកា (ដែល​អ្នក​អាច​ចូល​ទៅ​បាន​ពី <a href="@types">ទំព័រ​ប្រភេទ​មាតិកា</a>) ។ នៅ​ពេល​អ្នក​បន្ថែម​វាល​សម្រាប់​មតិ​យោបល់ មតិ​យោបល់​នីមួយៗ​លើ​ធាតុ​មាតិកា​នៃ​ប្រភេទ​នោះ នឹង​មាន​វាល​នោះ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​វា ។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​អាច​បន្ថែម​វាល​តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ទៅកាន់​មតិ​យោបល់​លើ​ការ​ប្រកាស​នៃ​កិច្ច​ពិភាក្សា ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ដល់​មតិ​យោបល់​លើ​កិច្ច​ពិភាក្សា អាច​បន្ថែម​តំណ​ទៅកាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​ពួកគេ​បាន ។

en: Administer text formats and filters
km: ទ្រង់ទ្រាយ និង​តម្រង​អត្ថបទ​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: @type language detection
km: ការ​រកឃើញ​ភាសា​ @type

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
km: ខ្សែ​អក្សរ​នៅ​ក្នុង​វាល​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ជំនួស​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ខ្សែ​អក្សរ​ថ្មីៗ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។ ទ្រង់ទ្រាយ​ពហុវចនៈ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
km: ខ្សែ​អក្សរ​ដែលមាន​ និង​ទ្រង់ទ្រាយ​ពហុវចនៈ​ត្រូវបាន​រក្សាទុក បន្ថែម​តែ​ខ្សែអក្សរ​ថ្មី​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by Drupal and modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Define the order of evaluation of language detection methods on this page.
km: កំណត់​ពី​របៀប​ក្នុង​ការ​សម្រេច​ថា​តើ​ភាសា​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​បង្ហាញ​ធាតុ​របស់​ទំព័រ (ភាគច្រើន​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ Drupal និង​ម៉ូឌុល ដូចជា​ស្លាក​របស់​វាល និង​អត្ថបទ​ជំនួយ) ។ ការ​សម្រេច​នេះ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​ដោយ​ការ​វាយតម្លៃ​ស៊េរី​នៃ​វិធីសាស្ត្រ​ស្វែងរក​សម្រាប់​ភាសា វិធីសាស្ត្រ​ស្វែងរក​ដំបូង​គេ ដែល​ទទួល​បាន​លទ្ធផល នឹង​កំណត់​ថា​តើ​ភាសា​ណា​មួយ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ប្រភេទ​អត្ថបទ​នោះ ។ កំណត់​ពី​លំដាប់​នៃ​ការ​វាយតម្លៃ​របស់​វិធីសាស្ត្រ​ស្វែងរក​ភាសា នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ ។

en: User interface text
km: អត្ថបទ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Use the detected interface language.
km: ប្រើ​ភាសា​ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​បាន​រកឃើញ ។

en: Add new %type
km: បន្ថែម %type ថ្មី

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
km: ការ​កំណត់​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ដោយ​ចម្លង​ធាតុ​ពី​កា​រកំណត់​ផ្លូវកាត់​លំនាំ​ដើម​របស់​អ្នក ។

en: The new set is created by copying items from the %default set.
km: ការ​កំណត់​ថ្មី​ត្រូវ​បានបង្កើត​​ដោយ​ចម្លង​ធាតុ​ពី​ការ​កំណត់ %default ។

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
km: អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លូវកាត់ %set-name ។

en: edit set name
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ​សំណុំ

en: delete set
km: លុប​សំណុំ

en: Create new set
km: បង្កើត​សំណុំ​ថ្មី

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
km: សំណុំ​ផ្លូវ​កាត់ %set_name ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។ អ្នក​អាច​កែសម្រួល​វា​ពី​ទំព័រ​នេះ ។

en: Updated set name to %set-name.
km: ឈ្មោះ​សំណុំ​ដែលបាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅ %set-name ។

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​បាន​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​នេះ​ជា​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​មួយ​ចំនួន ឬ​ទាំងអស់ ពួកគេ​ប្រហែល​ជា​ត្រូវ​រង​ផល​ប៉ះពាល់​ផង​ដែរ ដោយ​ការ​លុប​វា ។

en: Are you sure you want to delete the shortcut set %title?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​សំណុំ​ផ្លូវកាត់  %title មែន​ឬ ?

en: The shortcut set %title has been deleted.
km: សំណុំ​ផ្លូវកាត់ %title ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
km[0]: អ្នកប្រើ​ម្នាក់ ត្រូវ​បាន​កំណត់ ឬ​បាន​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​នេះ ។
km[1]: អ្នកប្រើ @count នាក់ ត្រូវ​បាន​កំណត់ ឬ​បាន​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​នេះ ។

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the online handbook entry for <a href="@shortcut">Shortcut module</a>.
km: ម៉ូឌុល ផ្លូវកាត់ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​បង្កើត​តំណ​សំណុំ <em>ផ្លូវកាត់</em> ទៅកាន់​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ទស្សនា​ច្រើន​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ ។ ផ្លូវកាត់ ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​នៅ​ខាងក្នុង <em>សំណុំ</em> ។ អ្នកប្រើ​នីមួយៗ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ <em>ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ណាមួយ</em> អាច​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់ ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​នរណា​ម្នាក់​នៅ​តំបន់​បណ្ដាញ ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@shortcut">ម៉ូឌុល​ផ្លូវកាត់</a> ។

en: Administering shortcuts
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ផ្លូវកាត់

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href="@shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ <em>គ្រប់គ្រង​ផ្លូវកាត់</em> អាច​គ្រប់គ្រង​សំណុំ​ផ្លូវកាត់ និង​កែសម្រួល​ផ្លូវកាត់​ដែល​នៅ​ខាងក្នុង​សំណុំ​ពី <a href="@shortcuts">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ផ្លូវកាត់</a> ។

en: Choosing shortcut sets
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ប្ដូរ​សំណុំ​ផ្លូវកាត់ អាច​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ដើម្បី​ប្រើ​ពី​ផ្ទាំង ផ្លូវកាត់ នៃ​ទំព័រ​គណនី​អ្នកប្រើ​របស់​ពួកគេ ។

en: The Shortcut module creates an add/remove link for each page on your site; the link lets you add or remove the current page from the currently-enabled set of shortcuts (if your theme displays it and you have permission to edit your shortcut set). The core Seven administration theme displays this link next to the page title, as a small + or - sign. If you click on the + sign, you will add that page to your preferred set of shortcuts. If the page is already part of your shortcut set, the link will be a - sign, and will allow you to remove the current page from your shortcut set.
km: ម៉ូឌុល ផ្លូវកាត់ បង្កើត​តំណ បន្ថែម/យកចេញ សម្រាប់​ទំព័រ​នីមួយៗ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ តំណ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថែម ឬ​យកចេញ​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន​ពី​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ដែល​បាន​បើក​បច្ចុប្បន្ន (ប្រសិនបើ​ស្បែក​របស់​អ្នក​បង្ហាញ​វា ហើយ​អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​កែសម្រួល​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​របស់​អ្នក) ។ ស្បែក​គ្រប់គ្រង​របស់ core Seven បង្ហាញ​តំណ​នេះ​នៅ​ក្បែរ​ចំណងជើង​ទំព័រ ជា​សញ្ញា + ឬ - តូច​មួយ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចុច​លើ​សញ្ញា + អ្នក​នឹង​បន្ថែម​ទំព័រ​នោះ​ទៅកាន់​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​សំណព្វ​របស់​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​ទំព័រ​នោះ​ជា​ផ្នែក​នៃ​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​របស់​អ្នក​ស្រាប់​ហើយ តំណ​នឹង​ជា​សញ្ញា - ហើយ​និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​យក​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​ពី​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​របស់​អ្នក ។

en: Define which shortcut set you are using on the <a href="@shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
km: កំណត់​ថា​តើ​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ណាមួយ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ នៅ​លើ <a href="@shortcut-link">ផ្ទាំង​ផ្លូវកាត់</a> នៃ​ទំព័រ​គណនី​របស់​អ្នក ។

en: Edit current shortcut set
km: កែសម្រួល​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​បច្ចុប្បន្ន

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
km: ការ​កែសម្រួល​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​បច្ចុប្បន្ន នឹង​ជះឥទ្ធិពល​ដល់​អ្នកប្រើ​ផ្សេងៗ​ទៀត ប្រសិនបើ​សំណុំ​នោះ ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ ឬ​ជ្រើស​ដោយ​អ្នកប្រើ​ផ្សេងៗ​ទៀត ។ ការ​ផ្ដល់​សិទ្ធិ "ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ណាមួយ" រួម​នឹង​សិទ្ធិ​កែសម្រួល​នេះ នឹង​ផ្ដល់​នូវ​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​កែសម្រួល​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ណាមួយ ។

en: Select any shortcut set
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​​ណាមួយ

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
km: ពី​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​ទាំងអស់ ជ្រើស​មួយ​ដែល​នឹង​ជា​សំណុំ​សកម្ម​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ។ ដោយ​គ្មាន​សិទ្ធិ​នេះ អ្នកគ្រប់គ្រង​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លូវកាត់​សម្រាប់​អ្នកប្រើ ។

en: Add and modify shortcut sets.
km: បន្ថែម និង​កែប្រែ​សំណុំ​ផ្លូវកាត់ ។

en: Add shortcut set
km: បន្ថែម​សំណុំ​ផ្លូវកាត់

en: Edit set name
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ​សំណុំ

en: Delete shortcut set
km: លុប​សំណុំ​ផ្លូវកាត់

en: @remote could not be saved to @path.
km: @remote មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ទៅកាន់ @path បាន​ឡើយ ។

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements">system requirements page</a> for more information):
km: Drupal តម្រូវ​ឲ្យ​អ្នក​បើក​កន្ទុយ​ឯកសារ PHP នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ដូច​ខាងក្រោម (មើល <a href="@system_requirements">ទំព័រ​តម្រូវការ​ប្រព័ន្ធ</a> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម) ៖

en: Database support
km: ការ​គាំទ្រ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ដូចជា​មិន​គាំទ្រ​កន្ទុយ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ PDO ទូទៅ​ណាមួយ​ឡើយ ។ ពិនិត្យ​ជាមួយ​នឹង​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​បង្ហោះ​របស់​អ្នក ដើម្បី​មើល​ថា​តើ​ពួកគេ​គាំទ្រ PDO (PHP Data Objects) ហើយ​ផ្ដល់​នូវ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ណាមួយ​ដែល <a href="@drupal-databases">Drupal គាំទ្រ</a> ដែរ​ឬទេ ។

en: Footer first column
km: ជួរឈរ​ដំបូង​របស់​បាតកថា

en: Footer second column
km: ជួរឈរ​ទីពីរ​របស់​បាតកថា

en: Footer third column
km: ជួរឈរ​ទីបី​របស់​បាតកថា

en: Footer fourth column
km: ជួរឈរ​ទី​បួន​របស់​បាតកថា

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
km: ទិដ្ឋភាព​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​កំណែ @import_version របស់​ទិដ្ឋភាព ប៉ុន្តែ​អ្នក​មាន​តែ​ @api_version

en: Translate link
km: បកប្រែ​តំណ

en: Provide a simple link to translate the node.
km: ផ្ដល់​នូវ​តំណ​ធម្មតា​ដើម្បី​បកប្រែ​ថ្នាំង ។

en: Authmap ID
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap

en: The Authmap ID.
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap ។

en: Authentication name
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: The unique authentication name.
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​តែ​មួយ​គត់ ។

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
km: ស្បែក() អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ទេ លុះត្រាតែ​ម៉ូឌុល​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក ។

en: GD library PNG support
km: ការ​គាំទ្រ PNG នៃ​បណ្ណាល័យ GD

en: The date the comment was most recently updated.
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​មតិ​យោបល់​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថ្មីៗ​បំផុត ។

en: Comment posted: %subject.
km: បាន​ប្រកាស​មតិ​យោបល់ ៖ %subject ។

en: On value
km: តម្លៃ​បើក

en: If left empty, "1" will be used.
km: ប្រសិនបើ​ទុក​ទទេ "១" នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: Off value
km: តម្លៃ​បិទ

en: If left empty, "0" will be used.
km: ប្រសិនបើ​ទុក​ទទេ "០" នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​បិទ ពីព្រោះ​អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​កែសម្រួល​វា ។

en: Select a forum.
km: ជ្រើស​វេទិកា​មួយ ។

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
km: បណ្ណាល័យ GD សម្រាប់ PHP ត្រូវ​បាន​បើក ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​ចងក្រង​ដោយ​គ្មាន​ការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​មុខងារ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​បែបផែន​បង្វិល និង​បែបផែន​អតិត្ថិភាព ។ វា​ប្រហែល​ជា​ត្រូវ​បាន​ចងក្រង​ដោយ​ប្រើ​បណ្ណាល័យ GD ផ្លូវការ​ពី http://www.libgd.org ជំនួស​ឲ្យ​បណ្ណាល័យ GD ដែល​បាន​ខ្ចប់​ជាមួយ PHP ។ អ្នក​គួរតែ​ចងក្រង PHP --with-gd ឡើងវិញ ដោយ​ប្រើ​បណ្ណាល័យ GD ដែល​បាន​រួមបញ្ចូល ។ មើល <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">សៀវភៅ​ដៃ PHP</a> ។

en: GD library rotate and desaturate effects
km: បែបផែន​អតិត្ថិភាព និង​បង្វិល​នៃ​បណ្ណាល័យ GD

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
km: មើល កែសម្រួល និង​លុប​មាតិកា​ទាំងអស់ ដោយ​មិន​ខ្វាយខ្វល់​ពី​កម្រិត​សិទ្ធិ ។

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ធ្វើ​ឲ្យ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​មាន​សុពលភាព​សម្រាប់​គណនី​នេះ មុន​នឹង​ចូល​តាមរយៈ OpenID ។

en: The HTML ID %id is unique.
km: លេខ​សម្គាល់ HTML %id គឺ​ប្លែក​ខុសគ្នា ។

en: Syslog format
km: ទ្រង់ទ្រាយ Syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
km: បញ្ជាក់​ទ្រង់ទ្រាយ​របស់​ធាតុ syslog ។ អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL គោល​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ ។</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>ត្រា​ពេលវេលា​យូនីក​របស់​ធាតុ​កំណត់ហេតុ ។</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>ប្រភេទ​របស់​សារ​នេះ ។</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នកប្រើ ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​សារ​នេះ​បង្ហាញ​ឡើង ។</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>URI ដែល​បាន​ស្នើ ។</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>ភាគី​យោង HTTP ប្រសិនបើ​មាន ។</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ ។</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>តំណ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​សារ ។</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>សារ​ដែល​ទុក​ក្នុង​កំណត់ហេតុ ។</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
km: ធនធាន​ខាងក្រៅ អាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដែល​អាច​កាត់បន្ថយ​បាន​ទាំង​ទំហំ និង​ចំនួន​សំណើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​មកកាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: A date in 'time-since' format. (%date)
km: កាលបរិច្ឆេទ​នៅ​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ 'time-since' ។ (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
km: ទីតាំង​ឯកសារ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង Drupal root ។

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
km: កំហុស HTTP @errorcode បាន​កើតឡើង​នៅ​ពេល​ព្យាយាម​ទៅ​ប្រមូល​យក @remote ។

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services. If you are certain that Drupal can access web pages but you are still seeing this message, you may add <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> to the bottom of your settings.php file.
km: ប្រព័ន្ធ ឬ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ Drupal ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​បាន​ទេ ដែល​បណ្ដាញ​ឲ្យ​ការ​បំពេញ​មុខងារ​ត្រូវ​បាន​កាត់បន្ថយ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ឬ​ការ​កំណត់ PHP ហើយ​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ ដើម្បី​ទាញ​យក​ព័ត៌មាន​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន ប្រមូល​យក​មតិ​ព័ត៌មាន​ផ្ដុំ ចូល​តាមរយៈ OpenID ឬ​ប្រើ​សេវា​ដែល​ផ្អែកលើ​បណ្ដាញ​ផ្សេងៗ​ទៀត ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ច្បាស់​ថា Drupal អាច​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​បាន ប៉ុន្តែ​អ្នក​នៅតែ​មើល​ឃើញ​សារ​នេះ អ្នក​អាច​បន្ថែម <code>$conf['drupal_http_request_fails'] = FALSE;</code> ទៅកាន់​ផ្នែក​ខាងក្រោម​នៃ​ឯកសារ settings.php របស់​អ្នក ។

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
km: ការ​បកប្រែ​នៃ %title ជា​ភាសា %language មាន​រួច​ហើយ %type ថ្មី​មួយ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បកប្រែ ។

en: Your modules have been downloaded and updated.
km: ម៉ូឌុល​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក និង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: <a href="@update">Run database updates</a>
km: <a href="@update">ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ</a>

en: @name <em>(locked)</em>
km: @name <em>(ជាប់​សោ)</em>

en: Are you sure you want to delete the role %name ?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដជា​ចង់​លុប​តួនាទី %name មែន​ឬ ?

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href="@role">Roles</a> page to create a role). Two important roles to consider are Authenticated Users and Administrators. Any permissions granted to the Authenticated Users role will be given to any user who can log into your site. You can make any role the Administrator role for the site, meaning this will be granted all new permissions automatically. You can do this on the <a href="@settings">User Settings</a> page. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
km: សិទ្ធិ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ត្រួតត្រា​លើ​អ្វី​ដែល​អ្នកប្រើ​អាច​ធ្វើ និង​មើល​ឃើញ​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ អ្នក​អាច​កំណត់​សំណុំ​សិទ្ធិ​ជាក់លាក់​មួយ​សម្រាប់​តួនាទី​នីមួយៗ ។ (មើល​ទំព័រ <a href="@role">តួនាទី</a> ដើម្បី​បង្កើត​តួនាទី) ។ តួនាទី​សំខាន់​ចំនួន​ពីរ​ដែល​ត្រូវ​ពិចារណា​គឺ អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ និង​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។ សិទ្ធិ​ណាមួយ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​តួនាទី​ជា​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ទាំងឡាយ​ណា​ដែល​អាច​ចូល​ទៅ​ក្នុង​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បាន ។ អ្នក​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​តួនាទី​ណាមួយ​ជា​តួនាទី​អ្នក​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ មានន័យថា​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ថ្មីៗ​ទាំងអស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ អ្នក​អាច​ធ្វើ​បែបនេះ​នៅ​លើ​ទំព័រ <a href="@settings">ការ​កំណត់​អ្នកប្រើ</a> ។ អ្នក​គួរតែ​ប្រុងប្រយ័ត្ន ដើម្បី​ធានា​ថា​មាន​តែ​អ្នកប្រើ​ដែល​ជឿ​ទុកចិត្ត​បាន​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​នូវ​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​នេះ និង​កម្រិត​បញ្ជា​នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined on the <a href="@permissions">permissions page</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the names and order of the roles on your site. It is recommended to order your roles from least permissive (anonymous user) to most permissive (administrator). To delete a role choose "edit role".
km: តួនាទី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែសម្រួល​សុវត្ថិភាព និង​ការ​គ្រប់គ្រង​របស់ Drupal ។ តួនាទី​មួយ កំណត់​ក្រុម​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ច្បាស់លាស់​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​លើ <a href="@permissions">ទំព័រ​សិទ្ធិ</a> ។ ឧទាហរណ៍​របស់​តួនាទី​រួមមាន ៖ អ្នកប្រើ​អនាមិក អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ អន្តរការី និង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ជាដើម ។ នៅ​ក្នុង​តំបន់​នេះ អ្នក​នឹង​កំណត់​ឈ្មោះ និង​លំដាប់​តួនាទី​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​តម្រៀប​តួនាទី​របស់​អ្នក​ពី​សិទ្ធិ​តិច​បំផុត (អ្នកប្រើ​អនាមិក) ទៅ​សិទ្ធិ​ច្រើន​បំផុត (អ្នក​គ្រប់គ្រង) ។ ដើម្បី​លុប​តួនាទី ជ្រើស "កែសម្រួល​តួនាទី" ។

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
km: ប្រើ <em>អត្ថបទ</em> សម្រាប់​មាតិកា​ដែល​ប្រែប្រួល​តាម​ពេលវេលា​ដូចជា ព័ត៌មាន សេចក្ដីប្រកាស​ព័ត៌មាន ឬ​ការ​ប្រកាស​តាម​កំណត់ហេតុ​បណ្ដាញ ។

en: Filipino
km: ហ្វីលីពីន

en: Swiss German
km: អាល្លឺម៉ង់​ស្វីស

en: Scots
km: ស្កុតថ៍

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ %filename ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ។ មានតែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %extensions ។

en: Cache pages for anonymous users
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​អនាមិក

en: A flexible, recolorable theme with many regions.
km: ស្បែក​ដែល​សភាព​បត់បែន និង​អាច​លាយ​ពណ៌​ឡើងវិញ​បាន ដែល​មាន​តំបន់​ច្រើន ។

en: Highlighted
km: ដែល​បាន​បន្លិច​ពណ៌

en: Sidebar second
km: របារ​ចំហៀង​នៅ​ទីពីរ

en: Triptych first
km: រូបភាព​លើ​បន្ទះ​បី​នៅ​ដំបូង

en: Triptych middle
km: រូបភាព​លើ​បន្ទះ​បី​នៅ​កណ្ដាល

en: Triptych last
km: រូបភាព​លើ​បន្ទះ​បី​នៅ​ចុងក្រោយ

en: Main background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​មេ

en: Sidebar background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​របារ​ចំហៀង

en: Sidebar borders
km: ស៊ុម​របស់​របារ​ចំហៀង

en: Footer background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​បាតកថា

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
km: បញ្ជី​ដែល​ញែក​ដោយ​ការ​ដក​ឃ្លា​របស់​ស្លាក HTML ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​មាតិកា​របស់​ធាតុ​មតិ​ព័ត៌មាន ។ ស្លាក​ដែល​មិន​បាន​អនុញ្ញាត ត្រូវ​បាន​ដក​ចេញ​ពី​មាតិកា ។

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
km: %field អាច​មាន​តែ​តួអក្សរ a-z សញ្ញា (_) ឬ​សញ្ញា (-) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: %field cannot contain any markup.
km: %field មិន​អាច​មាន markup ណាមួយ​ឡើយ ។

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
km: មិន​មាន​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់ URL ឡើយ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់ URL</a> ។

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in the content and its fields, along with text added to your content by other modules (such as comments from the core Comment module, and taxonomy terms from the core Taxonomy module). To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Users with <em>Administer search</em> permission can further configure the cron settings on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>.
km: ដើម្បី​ផ្ដល់​ការ​ស្វែងរក​ពាក្យ​គន្លឹះ ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក រក្សាទុក​លិបិក្រម​របស់​ពាក្យ​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ក្នុង​មាតិកា និង​វាល​របស់​វា ជាមួយ​នឹង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​មាតិកា​របស់​អ្នក ដោយ​ម៉ូឌុល​ផ្សេងៗ​ទៀត (ដូចជា​មតិ​យោបល់​ពី​ម៉ូឌុល មតិយោបល់​សំខាន់ និង​ពាក្យ​ចំណាត់ថ្នាក់​ពី​ម៉ូឌុល ចំណាត់ថ្នាក់​សំខាន់) ។ ដើម្បី​ស្ថាបនា និង​ថែទាំ​លិបិក្រម​នេះ <a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ cron</a> ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។ អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ <em>គ្រប់គ្រង​ការ​ស្វែងរក</em> អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​កំណត់ cron បន្ថែម​ទៀត​បាន​លើ <a href="@searchsettings">ទំព័រ​កំណត់​ការ​ស្វែងរក</a> ។

en: Content reindexing
km: ការ​ដាក់​លិបិក្រម​មាតិកា​ឡើងវិញ

en: Content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. Unlike content-related actions, actions related to the structure of your site do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href="@searchsettings">Search settings page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
km: សកម្មភាព​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​មាតិកា​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក (ការ​បង្កើត ការ​កែសម្រួល ឬ​ការ​លុប​មាតិកា និង​មតិ​យោបល់) បណ្ដាល​ឲ្យ​ធាតុ​មាតិកា​ដែល​បាន​រង​ឥទ្ធិពល ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លិបិក្រម ឬ​ការ​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅ​ពេល​ដំណើរការ cron លើក​ក្រោយ ។ នៅ​ពេល​មាតិកា​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើងវិញ មាតិកា​មុនៗ​នៅតែ​មាន​ក្នុង​លិបិក្រម រហូតដល់ cron ដំណើរការ ដែល​នៅ​ពេល​នោះ​វា​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​មាតិកា​ថ្មី ។ ផ្ទុយពី​សកម្មភាព​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​មាតិកា សកម្មភាព​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៃ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក មិន​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាតិកា​ដែល​រង​ឥទ្ធិពល ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើងវិញ​ឡើយ ។ ឧទាហរណ៍​នៃ​សកម្មភាព​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដែល​ប៉ះពាល់​ដល់​មាតិកា​រួមមាន ការ​លុប ឬ​ការ​កែសម្រួល​ពាក្យ​ចំណាត់ថ្នាក់ ការ​បើក ឬ​ការ​បិទ​ម៉ូឌុល​ដែល​បន្ថែម​អត្ថបទ​ទៅកាន់​មាតិកា (ដូចជា ចំណាត់ថ្នាក់ មតិ​យោបល់ និង​ម៉ូឌុល​ដែល​ផ្ដល់​វាល) និង​ការ​កែប្រែ​វាល ឬ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​បង្ហាញ​នៃ​ប្រភេទ​មាតិកា​របស់​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ធ្វើ​សកម្មភាព​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​សកម្មភាព​ទាំងនេះ ហើយ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ប្រាកដ​ថា​លិបិក្រម​ស្វែងរក​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ដើម្បី​ឆ្លុះបញ្ចាំង​ពី​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក អ្នក​អាច​សម្គាល់​មាតិកា​ទាំងអស់​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើងវិញ ដោយ​ការ​ចុច​ប៊ូតុង "ដាក់​លិបិក្រម​តំបន់​បណ្ដាញ​ឡើងវិញ" លើ <a href="@searchsettings">ទំព័រ​កំណត់​ការ​ស្វែងរក</a> ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ច្រើន​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក វា​អាច​ត្រូវការ​ដំណើរការ cron មួយ​ចំនួន ដើម្បី​ឲ្យ​មាតិកា​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើងវិញ ។

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
km: ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើងវិញ​ទេ លុះត្រាតែ​ពេលវេលា​យ៉ាងហោចណាស់​ប៉ុន​នេះ​បាន​កន្លង​ផុត ។

en: Expiration of cached pages
km: ការ​ផុត​កំណត់​របស់​ទំព័រ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
km: ពេលវេលា​អតិបរមា​ដែល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ក្រៅ​អាច​ប្រើ​កំណែ​ចាស់​របស់​ទំព័រ ។

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​ត្រួតត្រា​ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​សម្រាប់​ស្បែក %name ។ នៅ​ពេល​ដែល​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ប្រើ​ស្បែក​នេះ ការ​កំណត់​ទាំងនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: Administer software updates
km: អនុវត្ត​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​កម្មវិធី

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ត្រឹមត្រូវ​មួយ ឬ​ប្រើ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ថូខឹន​ដូចជា %author ។

en: @required_name (Missing)
km: @required_name (បាត់)

en: @required_name (Version @compatibility required)
km: @required_name (កំណែ @compatibility ត្រូវ​បាន​ទាមទារ)

en: @name requires at least PHP @version.
km: @name ត្រូវការ​យ៉ាងហោចណាស់ PHP @version ។

en: Unresolved dependency
km: ភាព​អាស្រ័យ​ដែល​មិន​បាន​ដោះស្រាយ

en: @name requires this module.
km: @name ត្រូវការ​ម៉ូឌុល​នេះ ។

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
km: @name ត្រូវការ​ម៉ូឌុល និង​កំណែ​នេះ ។ បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ប្រើប្រាស់ @required_name កំណែ @version

en: Site details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​របស់​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Title and slogan
km: ចំណងជើង និង​ពាក្យស្លោក

en: Firehouse
km: ផ្ទះ​ភ្លើង

en: Ice
km: ទឹកកក

en: Can't handle more than one field storage engine
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​ម៉ាស៊ីន​ស្ដុក​វាល​ច្រើន​ជាង​មួយ

en: Field storage engine not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន​ស្ដុក​វាល ។

en: For this query an entity type must be specified.
km: សម្រាប់​សំណួរ​នេះ អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​ប្រភេទ​ធាតុ ។

en: Entity %entity has no base table.
km: ធាតុ %entity មិន​មាន​តារាង​គោល​ទេ ។

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
km: មិន​ដឹង​ពី​របៀប​តម្រៀប @key សម្រាប់ @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
km: បុព្វបទ​តារាង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %prefix ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ បុព្វបទ​របស់​តារាង អាច​មាន​តែ​តួអក្សរ​ក្រម​លេខ សញ្ញា​ចុច (.) ឬ​សញ្ញា (_) ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Default settings file
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម

en: The default settings file does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ការ​កំណត់​លំនាំ​ដើម​ទេ ។

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal ទាមទារ​ថា​ឯកសារ %default-file មិន​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​តាម​មធ្យោបាយ​ណាមួយ​ពី​ឯកសារ​ទាញ​យក​ដើម​ឡើយ ។

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
km: តម្រៀប​លំដាប់​ជួរដេក​ឡើងវិញ តាមរយៈ​ភាព​សំខាន់​ជា​លេខ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​អូស ។

en: Show row weights
km: បង្ហាញ​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: Hide row weights
km: លាក់​ភាព​សំខាន់​របស់​ជួរដេក

en: Attempt to create an instance of field @field_name without an entity type.
km: ប៉ុនប៉ង​បង្កើត​វត្ថុ​វាល @field_name ដោយ​មិន​មាន​ប្រភេទ​ធាតុ ។

en: Attempt to create an instance of field @field_name on forbidden entity type @entity_type.
km: ប៉ុនប៉ង​បង្កើត​វត្ថុ​វាល @field_name លើ​ប្រភេទ​ធាតុ​ដែល​បាន​ហាមឃាត់ @entity_type ។

en: Attempt to update an instance of a nonexistent field @field.
km: ប៉ុនប៉ង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ​របស់​វាល​ដែល​មិន​មាន @field ។

en: Attempt to update an instance of field @field on bundle @bundle that doesn't exist.
km: ប៉ុនប៉ង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ​វាល @field លើ​កញ្ចប់ @bundle ដែល​មិន​មាន ។

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
km: ប៉ុនប៉ង​លុប​បំបាត់​វាល @field_name ដែល​នៅ​មាន​វត្ថុ ។

en: %name: the value may be no less than %min.
km: %name ៖ តម្លៃ​អាច​មិន​តិច​ជាង %min ។

en: %name: the value may be no greater than %max.
km: %name ៖ តម្លៃ​អាច​មិន​ច្រើន​ជាង %max ។

en: No fields have been defined yet.
km: មិន​មាន​វាល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Weight for new field
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​វាល​ថ្មី

en: Weight for added field
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​វាល​ដែល​បាន​បន្ថែម

en: Custom display settings
km: ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Use custom display settings for the following view modes
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន សម្រាប់​របៀប​មើល​ដូច​ខាងក្រោម

en: The %view_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href="@url">configure them</a>.
km: របៀប %view_mode ឥឡូវនេះ​ប្រើ​ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន ។ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់ <a href="@url">កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពួកវា</a> ។

en: User interface for the Field API.
km: ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ​សម្រាប់​វាល API ។

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
km: ញែក​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដោយ​ប្រើ​ ដកឃ្លា (space) ឬ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ហើយ​មិន​រួមបញ្ចូល​សញ្ញា​ចុច (.) ។

en: Edit an existing effect within a style.
km: កែសម្រួល​បែបផែន​ដែល​មាន​ស្រាប់​ខាងក្នុង​រចនាប័ទ្ម ។

en: Delete an existing effect from a style.
km: លុប​បែបផែន​ដែល​មាន​ស្រាប់​ពី​រចនាប័ទ្ម ។

en: Node module element
km: ធាតុ​របស់​ម៉ូឌុល​ថ្នាំង

en: Close overlay
km: បិទ​ភាព​ត្រួតគ្នា

en: Poll module settings
km: ការ​កំណត់​ម៉ូឌុល​ស្ទង់មតិ

en: Poll vote
km: ការ​បោះឆ្នោត​ស្ទង់មតិ

en: Poll results
km: លទ្ធផល​ការ​ស្ទង់មតិ

en: The new set name is required.
km: ឈ្មោះ​សំណុំ​ថ្មី ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: The shortcut set %name already exists. Choose another name.
km: សំណុំ​ផ្លូវកាត់ %name មាន​រួច​ហើយ ។ ជ្រើស​ឈ្មោះ​មួយ​ផ្សេងទៀត ។

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
km: បាន​រក​ឃើញ​អត្ថបទ​ដែល​រំពឹង​ក្នុង @field របស់​សារ​អ៊ីមែល ៖ "@expected" ។

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
km[0]: អ៊ីមែល ១ ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ អំឡុង​ពេល​សាកល្បង​នេះ ។
km[1]: អ៊ីមែល @count ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ អំឡុង​ពេល​សាកល្បង​នេះ ។

en: Blocked IP addresses
km: អាសយដ្ឋាន IP ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់

en: IP addresses listed here are blocked from your site. Blocked addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
km: អាសយដ្ឋាន IP ដែល​មាន​នៅ​ទីនេះ ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​ពី​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ អាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​ទប់ស្កាត់ ត្រូវ​បាន​ហាមឃាត់​ទាំងស្រុង​ពី​ការ​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ ហើយ​ផ្ទុយ​ទៅវិញ​ឃើញ​សារ​សង្ខេប​មួយ ដែល​ពន្យល់​ពី​ស្ថានភាព ។

en: The content type %rowtype had uploads disabled but contained uploaded file data. Uploads have been re-enabled to migrate the existing data. You may delete the "File attachments" field in the %rowtype type if this data is not necessary.
km: ប្រភេទ​មាតិកា %rowtype ត្រូវ​បាន​បិទ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង ប៉ុន្តែ​មាន​ទិន្នន័យ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។ ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ត្រូវ​បាន​បើក​ឡើងវិញ ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។ អ្នក​អាច​លុប​វាល "ឯកសារ​ភ្ជាប់" ក្នុង​ប្រភេទ %rowtype ប្រសិនបើ​ទិន្នន័យ​នេះ​មិន​ចាំបាច់ ។

en: Upload module has been migrated to File module.
km: ម៉ូឌុល​ផ្ទុក​ឡើង ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ទី​ទៅកាន់​ម៉ូឌុល​ឯកសារ ។

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ ៖ [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url] ។

en: not yet assigned
km: មិន​ទាន់​បាន​កំណត់

en: not yet created
km: មិន​ទាន់​បាន​បង្កើត

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    អរគុណ​អ្នក​សម្រាប់​ការ​ចុះឈ្មោះ​នៅ [site:name] ។ ឥឡូវ​អ្នក​អាច​ចូល​ដោយ​ការ​ចុច​តំណ​នេះ ឬ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​វា​ទៅកាន់​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ៖
    
    [user:one-time-login-url]
    
    តំណ​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ដើម្បី​ចូល ហើយ​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅកាន់​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក ។
    
    បន្ទាប់ពី​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក អ្នក​នឹង​អាច​ចូល​នៅ​ឯ [site:login-url] នៅ​ពេល​ការ​ប្រើ​លើក​ក្រោយ ៖
    
    ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖ [user:name]
    ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖ ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: [user:name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ​នៅ [site:name] បាន​បង្កើត​គណនី​សម្រាប់​អ្នក ។ ឥឡូវ​អ្នក​អាច​ចូល​ដោយ​ការ​ចុច​តំណ​នេះ ឬ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​វា​ទៅ​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ៖
    
    [user:one-time-login-url]
    
    តំណ​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ដើម្បី​ចូល ហើយ​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅកាន់​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក ។
    
    បន្ទាប់ពី​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក អ្នក​នឹង​អាច​ចូល​នៅ​ឯ [site:login-url] នៅ​ពេល​ការ​ប្រើ​លើក​ក្រោយ ៖
    
    ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖ [user:name]
    ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖ ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    សំណើ​ដើម្បី​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​សម្រាប់​គណនី​របស់​អ្នក​ឡើងវិញ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​នៅ [site:name] ។
    
    ឥឡូវ​អ្នក​អាច​ចូល​ដោយ​ការ​ចុច​តំណ​នេះ ឬ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​វា​ទៅ​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ៖
    
    [user:one-time-login-url]
    
    តំណ​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ដើម្បី​ចូល ហើយ​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅកាន់​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក ។ វា​ផុត​កំណត់​បន្ទាប់ពី​មួយ​ថ្ងៃ ហើយ​នឹង​មិន​មាន​អ្វី​កើតឡើង​ទេ ប្រសិនបើ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    គណនី​របស់​អ្នក​នៅ​លើ [site:name] ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    សំណើ​ដើម្បី​បោះបង់​គណនី​របស់​អ្នក ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​នៅ [site:name] ។
    
    ឥឡូវ​អ្នក​អាច​បោះបង់​គណនី​របស់​អ្នក​នៅ​លើ [site:url-brief] ដោយ​ការ​ចុច​តំណ​នេះ ឬ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​វា​ទៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ៖
    
    [user:cancel-url]
    
    ចំណាំ ៖ ការ​បោះបង់​គណនី​របស់​អ្នក មិន​អាច​ត្រឡប់​ថយក្រោយ​បាន​ទេ ។
    
    តំណ​នេះ​ផុត​កំណត់​ក្នុង​រយៈពេល​មួយ​ថ្ងៃ ហើយ​នឹង​គ្មាន​អ្វី​កើតឡើង​ទេ ប្រសិនបើ​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: [user:name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    គណនី​របស់​អ្នក​នៅ​លើ [site:name] ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
km: សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​នូវ​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​ពួកគេ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា ត្រូវ​បាន​យកចេញ ក្នុង Drupal 7 ។ ពុម្ព​អ៊ីមែល​ដែល​មាន​ស្រាប់​របស់​អ្នក ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​ដើម្បី​យក​វា​ចេញ ។ អ្នក​គួរតែ <a href="@template-url">ពិនិត្យ​ពុម្ព​ទាំងនេះ​ឡើងវិញ</a> ដើម្បី​ប្រាកដ​ថា​ពួកវា​អាន​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: None (original image)
km: គ្មាន (រូបភាព​ដើម)

en: The URL of the account edit page.
km: URL របស់​ទំព័រ​កែសម្រួល​គណនី ។

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
km: Nonce ពី @endpoint ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ពីព្រោះ​វា​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ nonce ៖ @nonce ។

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
km: Nonce ដែល​បាន​ទទួល​ពី @endpoint គឺ​ស្ថិត​នៅ​ក្រៅ​ជួរ (រយៈពេល​ខុសគ្នា ៖ @intervals) ។ ពិនិត្យមើល​ភាព​ឆៀង​នាឡិកា​ដែល​អាច​កើតឡើង ។

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
km: ការ​ប៉ុនប៉ង​បង្ហាញ Nonce ឡើងវិញ ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់​ពី @ip, nonce ៖ @nonce ។

en: Comment display
km: ការ​បង្ហាញ​មតិ​យោបល់

en: New field name
km: ឈ្មោះ​វាល​ថ្មី

en: Error opening socket @socket
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បើក​រន្ធ @socket

en: delivery callback not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​បញ្ជូន​ត្រឡប់​មកវិញ

en: callback %callback not found: %q.
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ហៅ​ទៅវិញ %callback ៖ %q ។

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ថត​ទិសដៅ មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​បញ្ហា​ឯកសារ ឬ​សិទ្ធិ​ថត ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​បែបនេះ​រួច​ហើយ​ក្នុង​ថត​ទិសដៅ ។

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​អាច​រក​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​បាន​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ ។

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ជារឿយៗ​វា​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_copy() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​វា​មិន​មាន ។

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ពីព្រោះ​មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​បែបនេះ​រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​ថត​ទិសដៅ (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file ពីព្រោះ​វា​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ​ខ្លួន​វា ។

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ %file ទៅកាន់ %destination ។

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_move() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %file (%realpath) ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មក​ពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ​ file_delete() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_save_data() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ PHP របស់​អ្នក គាំទ្រ​តែ​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទោល​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ ដូច្នេះ​វា​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បង្ហាញ​សារ​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %error ។<ul><li>តើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​កំពុង​ដំណើរការ​ដែរ​ឬទេ ?</li><li>តើ​មាន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ឬទេ ហើយ​តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li><li>តើ​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ត្រឹមត្រូវ​ឬទេ ?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
km: កំណែ PHP ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​នឹង PostgreSQL ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ធ្វើ​ឲ្យ PHP ប្រសើរ​ឡើង​ដល់ 5.2.11, 5.3.1 ឬ​ខ្ពស់​ជាង​នេះ ។

en: Exit block region demonstration
km: ចាកចេញ​ពី​ការ​បង្ហាញ​តំបន់​ប្លុក

en: Customizing the dashboard requires the !permission-name permission.
km: ការ​ប្ដូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​តាម​បំណង ទាមទារ​សិទ្ធិ !permission-name ។

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
km: ដើម្បី​ប្ដូរ​ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​តាម​បំណង ផ្លាស់ទី​ប្លុក​ទៅកាន់​តំបន់​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​នៅ​លើ <a href="@dashboard">ទំព័រ​ការ​គ្រប់គ្រង​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង</a> ឬ​បើក JavaScript នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ ដើម្បី​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​អូស និង​ទម្លាក់ ។

en: Configure available dashboard blocks
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន

en: Drag and drop these blocks to the columns below. Changes are automatically saved. More options are available on the <a href="@dashboard-url">configuration page</a>.
km: អូស និង​ទម្លាក់​ប្លុក​ទាំងនេះ​ទៅកាន់​ជួរឈរ​ខាងក្រោម ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ ជម្រើស​ផ្សេងទៀត​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​មាន​នៅ​លើ <a href="@dashboard-url">ទំព័រ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ</a> ។

en: Configure which blocks can be shown on the dashboard.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ណាមួយ ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​លើ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង ។

en: The Database logging module allows you to view an event log on the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
km: ម៉ូឌុល​ចុះ​កំណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​មើល​កំណត់ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​លើ​ទំព័រ <a href="@dblog">សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ</a> ។ កំណត់ហេតុ គឺជា​បញ្ជី​ឋានានុក្រម​របស់​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​បាន​កត់ត្រា​រួមមាន​ទិន្នន័យ​ប្រើប្រាស់ ទិន្នន័យ​ប្រតិបត្តិការ កំហុស ការ​ព្រមាន និង​ព័ត៌មាន​ប្រតិបត្តិការ ។ អ្នក​គ្រប់គ្រង គួរតែ​ពិនិត្យមើល​កំណត់ហេតុ​ក្នុង​រយៈពេល​ទៀងទាត់​មួយ ដើម្បី​ធានា​ថា​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​ពួកគេ​ដំណើរការ​ប្រក្រតី ។

en: In case of errors or problems with the site, the <a href="@dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
km: ក្នុង​ករណី​មាន​កំហុស ឬ​បញ្ហា​ជាមួយ​តំបន់​បណ្ដាញ ទំព័រ <a href="@dblog">សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ</a> អាច​មាន​សារប្រយោជន៍​សម្រាប់​ការ​បំបាត់​កំហុស ដោយសារតែ​វា​បង្ហាញ​លំដាប់​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍ ។ សារ​កំណត់ហេតុ​រួមមាន​ព័ត៌មាន​ប្រើប្រាស់ ការ​ព្រមាន និង​កំហុស ។

en: The Database logging module monitors your website, capturing system events in a log (shown here) to be reviewed by an authorized individual at a later time. This log is a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the Recent log messages report on a regular basis, as it is often the only way to tell what is going on.
km: ម៉ូឌុល​ចុះ​កំណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ត្រួតពិនិត្យ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ចាប់​យក​ព្រឹត្តិការណ៍​របស់​ប្រព័ន្ធ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​មួយ (ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ទីនេះ) ដើម្បី​អាច​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ដោយ​អ្នក​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ទៀត ។ កំណត់ហេតុ​នេះ គឺជា​បញ្ជី​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​បាន​កត់ត្រា​រួមមាន​ទិន្នន័យ​ប្រើប្រាស់ ទិន្នន័យ​ប្រតិបត្តិការ កំហុស ការ​ព្រមាន និង​ព័ត៌មាន​ប្រតិបត្តិការ ។ វា​សំខាន់​ណាស់​ក្នុង​ការ​ពិនិត្យមើល​របាយការណ៍​សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ​ក្នុង​រយៈពេល​ទៀងទាត់​មួយ ពីព្រោះ​ជារឿយៗ​វា​ជា​មធ្យោបាយ​តែ​មួយ​គត់​ដែល​ប្រាប់​យើង​ពី​អ្វីៗ​ដែល​កំពុង​កើតឡើង ។

en: Database log messages to keep
km: សារ​កំណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
km: ចំនួន​សារ​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ទាមទារ <a href="@cron">ភារកិច្ច​ថែទាំ cron</a> ។

en: Recent log messages
km: សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
km: កំណត់​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​បច្ច័យ​ទៅ​តម្លៃ ដូចជា ' m', ' kb/s' ។ ទុក​ទទេ​ប្រសិនបើ​គ្មាន ។ ញែក​តម្លៃ​ឯកវចនៈ និង​តម្លៃ​ពហុវចនៈ​ដោយ​សញ្ញា (|) ('pound|pounds') ។

en: Thousand marker
km: សញ្ញា​សម្គាល់​ខ្ទង់​ពាន់

en: Display prefix and suffix.
km: បង្ហាញ​បុព្វបទ និង​បច្ច័យ ។

en: Display with prefix and suffix.
km: បង្ហាញ​ជាមួយ​នឹង​បុព្វបទ និង​បច្ច័យ ។

en: - Select a value -
km: - ជ្រើស​តម្លៃ​មួយ -

en: Trim length
km: ប្រវែង​កាត់​តម្រឹម

en: No field is displayed.
km: មិន​មាន​វាល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: No field is hidden.
km: មិន​មាន​វាល​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។

en: Format settings:
km: ការ​កំណត់​ទ្រង់ទ្រាយ ៖

en: The file used in the !name field may not be referenced.
km: ឯកសារ​ដែល​បាន​ប្រើ​ក្នុង​វាល !name អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ជា​ឯកសារ​យោង ។

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​លើ​ទំព័រ​កែសម្រួល​មាតិកា តាម​លំដាប់​ដែល​បាន​កំណត់​លើ​ទំព័រ​នេះ ។ ទ្រង់ទ្រាយ​ដំបូង​ដែល​មាន​សម្រាប់​អ្នកប្រើ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​តាម​លំនាំ​ដើម ។

en: Missing text format: %format.
km: បាត់​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ ៖ %format ។

en: Link image to
km: ភ្ជាប់​រូបភាព​ទៅកាន់

en: Image style: @style
km: រចនាប័ទ្ម​រូបភាព ៖ @style

en: Linked to content
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​មាតិកា

en: Linked to file
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Shown when hovering over the menu link.
km: បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ដែល​ដាក់​កណ្ដុរ​នៅ​លើ​តំណ​ម៉ឺនុយ ។

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. To configure these settings for a particular content type, visit the <a href="@content-types">Content types</a> page, click the <em>edit</em> link for the content type, and go to the <em>Menu settings</em> section.
km: ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ អនុញ្ញាត​ការ​បង្កើត​តំណ​ម៉ឺនុយ​យ៉ាង​រហ័ស នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​និពន្ធ​មាតិកា ។ ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​កំណត់​ទាំងនេះ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​ជាក់លាក់​មួយ ទស្សនា​ទំព័រ <a href="@content-types">ប្រភេទ​មាតិកា</a> ចុច​លើ​តំណ <em>កែសម្រួល</em> សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា ហើយ​ចូល​ទៅកាន់​ផ្នែក <em>ការ​កំណត់​ម៉ឺនុយ</em> ។

en: Undefined language (@langcode)
km: ភាសា​ដែល​មិន​បាន​កំណត់ (@langcode)

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
km: ទ្រង់ទ្រាយ ៖ %time ។ ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​គឺ YYYY-MM-DD ហើយ %timezone គឺជា​អុហ្វសិត​តំបន់​ពេលវេលា​ពី UTC ។ ទុក​ទទេ ដើម្បី​ប្រើ​ពេលវេលា​នៃ​ការ​ដាក់​ស្នើ​របស់​សំណុំ​បែបបទ ។

en: Administrative overlay
km: ភាព​ត្រួត​គ្នា​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង

en: Use the overlay for administrative pages.
km: ប្រើ​ភាព​ត្រួត​គ្នា​សម្រាប់​ទំព័រ​គ្រប់គ្រង ។

en: Show administrative pages on top of the page you started from.
km: បង្ហាញ​ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​នៅ​ផ្នែក​ខាងលើ​នៃ​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ពី ។

en: A <a href="@php-code">PHP code</a> text format has been created.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ <a href="@php-code">កូដ PHP</a> ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Choose which search modules are active from the available modules.
km: ជ្រើស​ម៉ូឌុល​ស្វែងរក​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​សកម្ម ពី​ម៉ូឌុល​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន ។

en: Default search module
km: ម៉ូឌុល​ស្វែងរក​លំនាំ​ដើម

en: Choose which search module is the default.
km: ជ្រើស​ម៉ូឌុល​ស្វែងរក​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​ជា​លំនាំ​ដើម ។

en: Your default search module is not selected as an active module.
km: ម៉ូឌុល​ស្វែងរក​លំនាំ​ដើម​របស់​អ្នក មិន​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ជា​ម៉ូឌុល​សកម្ម​ទេ ។

en: Search is currently disabled.
km: បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ការ​ស្វែងរក​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: Syslog identity
km: អត្តសញ្ញាណ​របស់ Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
km: ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ខាង​ដើម​ទៅកាន់​គ្រប់​សារ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ទៅ Syslog ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​តំបន់​បណ្ដាញ​ច្រើន ដែល​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ទៅកាន់​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ Syslog តែមួយ អត្តសញ្ញាណ​ប្លែក​ពី​គេ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​នីមួយៗ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​បែងចែក​ធាតុ​កំណត់ហេតុ ។

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page.  Leave blank to display the default content feed.
km: ជា​ជម្រើស បញ្ជាក់ URL ទំនាក់ទំនង ដើម្បី​បង្ហាញ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។  ទុក​ទទេ ដើម្បី​បង្ហាញ​មតិ​ព័ត៌មាន​មាតិកា​លំនាំ​ដើម ។

en: Error pages
km: ទំព័រ​កំហុស

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
km: ផ្លូវ '%path' មិន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​វា ។

en: Last run: %cron-last ago.
km: ដំណើរការ​ចុងក្រោយ ៖ %cron-last កន្លង​ទៅ ។

en: Run cron every
km: ដំណើរការ cron រៀងរាល់

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
km: នៅ​ពេល​បាន​បើក មានតែ​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន <a href="@permissions-url">សិទ្ធិ</a> "ប្រើ​តំបន់​បណ្ដាញ​ក្នុង​របៀប​ថែទាំ" ប៉ុណ្ណោះ អាច​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​បាន ដើម្បី​អនុវត្ត​ការ​ថែទាំ អ្នក​ទស្សនា​ផ្សេងទៀត​ទាំងអស់ ឃើញ​សារ​របៀប​ថែទាំ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ខាងក្រោម ។ អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត អាច​ចូល​ដោយ​ផ្ទាល់​តាមរយៈ​ទំព័រ <a href="@user-login">ចូល​ជា​អ្នកប្រើ</a> ។

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis. The System module manages this task by making use of a system cron job. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href="@status">Status report page</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>. You can set up cron job by visiting <a href="@cron">Cron configuration</a> page
km: ដើម្បី​ឲ្យ​តំបន់​បណ្ដាញ និង​ម៉ូឌុល​របស់​វា បន្ត​ប្រតិបត្តិការ​ប្រសើរ សំណុំ​ទម្រង់ការ​នៃ​ប្រតិបត្តិការ​បែប​គ្រប់គ្រង​មួយ ត្រូវតែ​អនុវត្ត​តាម​មូលដ្ឋាន​ពេលវេលា​ទៀងទាត់​មួយ ។ ម៉ូឌុល​ប្រព័ន្ធ គ្រប់គ្រង​ភារកិច្ច​នេះ​ដោយ​ប្រើ​ការងារ cron របស់​ប្រព័ន្ធ ។ អ្នក​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ស្ថានភាព​របស់​ភារកិច្ច cron ដោយ​ចូល​ទស្សនា <a href="@status">ទំព័រ​របាយការណ៍​ស្ថានភាព</a> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@handbook">ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការងារ cron</a> ។ អ្នក​អាច​រៀបចំ​ការងារ cron ដោយ​ចូល​ទស្សនា​ទំព័រ <a href="@cron">ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Cron</a>

en: Change site name, e-mail address, slogan, default front page, and number of posts per page, error pages.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្ដាញ អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល ពាក្យស្លោក ទំព័រ​មុខ​លំនាំ​ដើម ចំនួន​ប្រកាស​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ និង​ទំព័រ​កំហុស ។

en: Manage automatic site maintenance tasks.
km: គ្រប់គ្រង​ភារកិច្ច​ថែទាំ​តំបន់​បណ្ដាញ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection, because it is in use by the following modules: %modules.
km: មិន​បាន​លុប​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន "%path" អំឡុង​ពេល​ប្រមូល​សំរាម ពីព្រោះ​វា​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ម៉ូឌុល​ដូច​ខាងក្រោម ៖ %modules ។

en: Weight for added term
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ពាក្យ​ដែល​បាន​បន្ថែម

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
km: ថត​រង​ក្នុង​ថត​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ ដែល​ជា​កន្លែង​រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
km: រូបភាព​ដែល​ធំ​ជាង​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្រួម​ត្រឹម​ទំហំ​នេះ ។

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
km: ទំហំ​ឯកសារ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​អតិបរមា សម្រាប់​រូបភាព​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង ។ ជាទូទៅ ទំហំ​ផ្ទុក​ឡើង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​កម្រិត​ដោយ​ប្រកាស​អតិបរមា​របស់ PHP និង​ការ​កំណត់​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​តែប៉ុណ្ណោះ ហើយ​រូបភាព​ត្រូវ​បាន​បង្រួម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ត្រឹម​វិមាត្រ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ខាងលើ ។

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
km: រូបភាព ឬ​មុខមាត់​និម្មិត​របស់​អ្នក ។ រូបភាព​មាន​ទំហំ​ធំ​ជាង @dimensions ភីកសែល នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្រួម ។

en: [user:name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
km: [user:name],
    
    គណនី​របស់​អ្នក​នៅ [site:name] ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ។
    
    ឥឡូវ​អ្នក​អាច​ចូល​ដោយ​ការ​ចុច​តំណ​នេះ ឬ​ចម្លង និង​បិទ​ភ្ជាប់​វា​ទៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ៖
    
    [user:one-time-login-url]
    
    តំណ​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ដើម្បី​ចូល ហើយ​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅកាន់​ទំព័រ​ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក ។
    
    បន្ទាប់ពី​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក អ្នក​នឹង​អាច​ចូល​នៅ [site:login-url] នៅ​ពេល​ការ​ប្រើ​លើក​ក្រោយ ៖
    
    ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖ [user:name]
    ពាក្យសម្ងាត់ ៖ ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក
    
    --  ក្រុម [site:name]

en: Upload an image to go with this article.
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ឡើង​ដើម្បី​ភ្ជាប់​ជាមួយ​នឹង​អត្ថបទ​នេះ ។

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
km: ទម្រង់​អប្បបរមា​សម្រាប់​ដំណើរការ​សាកល្បង ។ រួមបញ្ចូល​តែ​ម៉ូឌុល​ដែល​ត្រូវការ​ដាច់ខាត​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: The settings file is writable.
km: ឯកសារ​កំណត់​នេះ​គឺ​អាច​សរសេរ​បាន ។

en: The settings file is owned by the web server.
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់ គឺជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ ។

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
km: កម្មវិធី​ដំឡើង @drupal បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​ការ​កំណត់​ដែល​មាន​កម្មសិទ្ធិ​ឯកសារ​ត្រឹមត្រូវ ។ ចូល​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក យក​ឯកសារ %file ដែល​មាន​ស្រាប់​ចេញ ហើយ​បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី​មួយ ដោយ​ចម្លង​ឯកសារ %default_file ទៅកាន់ %file ។ អ្នក​អាច​រក​សេចក្ដី​លម្អិត​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង Drupal បាន​នៅ​ក្នុង <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​នឹង​សិទ្ធិ​ឯកសារ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក សូម​អាន <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: Invalid merge query: no conditions
km: សំណួរ​បញ្ចូល​ចូល​គ្នា​ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ គ្មាន​លក្ខខ័ណ្ឌ

en: Weight for @block block
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ប្លុក @block

en: Region for @block block
km: តំបន់​សម្រាប់​ប្លុក @block

en: Comment approval
km: ការ​អនុម័ត​មតិ​យោបល់

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href='@comment-approval'>Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href='@admin-comment'>Published comments</a> administration page.
km: មតិ​យោបល់​ពី​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ <em>រំលង​ការ​អនុម័ត​មតិ​យោបល់</em> ត្រូវ​បាន​ចេញផ្សាយ​ភ្លាមៗ ។ មតិ​យោបល់​ផ្សេងទៀត​ទាំងអស់ ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​ជួរ <a href='@comment-approval'>មតិ​យោបល់​ដែល​មិន​បាន​អនុម័ត</a> រហូតដល់​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ <em>គ្រប់គ្រង​មតិ​យោបល់</em> បោះពុម្ព​ផ្សាយ ឬ​លុប​ពួកវា ។ មតិ​យោបល់​ដែល​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ អាច​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង​ជា​ក្រុម​នៅ​លើ​ទំព័រ​ការ​គ្រប់គ្រង <a href='@admin-comment'>មតិ​យោបល់​ដែល​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ</a> ។

en: Post comments
km: ប្រកាស​មតិ​យោបល់

en: Skip comment approval
km: រំលង​ការ​អនុម័ត​មតិ​យោបល់

en: View and customize your dashboard.
km: មើល និង​ប្ដូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​របស់​អ្នក​តាម​បំណង ។

en: Customize your dashboard.
km: ប្ដូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​របស់​អ្នក​តាម​បំណង ។

en: This function can only be used to delete fields without data
km: អនុគមន៍​នេះ អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​លុប​វាល​ដែល​គ្មាន​ទិន្នន័យ​តែប៉ុណ្ណោះ

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បិទ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ %format មែន​ឬ ?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បិទ ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ទាំងស្រុង​ពី​ចំណុចប្រទាក់​គ្រប់គ្រង ហើយ​មាតិកា​ទាំងឡាយ​ណា​ដែល​ទុក​ជាមួយ​នឹង​ទ្រង់ទ្រាយ​នោះ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ឡើយ ។ អ្នក​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​សកម្មភាព​នេះ​វិញ​បាន​ទេ ។

en: Disabled text format %format.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បិទ %format ។

en: Text Formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Disable text format
km: បិទ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Hot topic, new comments
km: ប្រធានបទ​សំខាន់ មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Hot topic
km: ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Normal topic
km: ប្រធានបទ​ធម្មតា

en: Closed topic
km: ប្រធានបទ​មិន​សំខាន់

en: Reference for usage, configuration, and modules.
km: ឯកសារ​យោង​សម្រាប់​ការ​ប្រើប្រាស់ ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ និង​ម៉ូឌុល ។

en: and where %property is %value
km: ហើយ​ដែល %property គឺ %value

en: where %property is %value
km: ដែល %property គឺ %value

en: and where
km: ហើយ​ដែល

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for Drupal sites uses the <a href="@rdfa">RDFa specification</a> which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core Drupal modules define RDF mappings for their data model, and the core Drupal themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the online handbook entry for <a href="@rdf">RDF module</a>.
km: ម៉ូឌុល RDF ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​របស់​អ្នក​កាន់តែ​មាន​ខ្លឹមសារ​ជាមួយ​នឹង​ទិន្នន័យ​មេតា ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កម្មវិធី​ផ្សេងៗ​ទៀត (ដូចជា ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក កម្មវិធី​ប្រមូល​ផ្ដុំ ។ល។) អាច​យល់​កាន់តែ​ច្បាស់​ពី​ទំនាក់ទំនង និង​គុណ​លក្ខណៈ​របស់​វា ។ លទ្ធផល​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ Drupal ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន និង​សម្បូរ​ទៅ​ដោយ​អត្ថន័យ​នេះ ប្រើ <a href="@rdfa">លក្ខណៈ​ពិសេស RDFa</a> ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទិន្នន័យ RDF អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កប់​ក្នុង HTML markup ។ ម៉ូឌុល​ផ្សេងៗ​ទៀត អាច​កំណត់​ការ​ផ្គូផ្គង​នៃ​ទិន្នន័យ​របស់​ពួកវា​ទៅកាន់​ពាក្យ​របស់ RDF ហើយ​ម៉ូឌុល RDF ធ្វើ​ឲ្យ​ទិន្នន័យ RDF នេះ អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​ស្បែក ។ ម៉ូឌុល Drupal សំខាន់ៗ កំណត់​ការ​ផ្គូផ្គង RDF សម្រាប់​ម៉ូដែល​ទិន្នន័យ​របស់​ពួកវា ហើយ​ស្បែក Drupal សំខាន់ៗ បញ្ចេញ​ព័ត៌មាន​ទិន្នន័យ​មេតា RDF នេះ ជាមួយ​នឹង​ព័ត៌មាន​ដែល​មនុស្ស​អាច​មើល​ឃើញ និង​អាន​បាន ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@rdf">ម៉ូឌុល RDF</a> ។

en: Current URL is @url.
km: URL បច្ចុប្បន្ន​គឺ @url ។

en: Page title @actual is equal to @expected.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ @actual គឺ​ស្មើ​នឹង @expected ។

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ @actual គឺ​មិន​ស្មើ​នឹង @unexpected ទេ ។

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
km: ចម្លើយ​តប​របស់ HTTP មិន​បាន​រំពឹង !code, !curl_code ជាក់ស្ដែង

en: Configure @module permissions
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សិទ្ធិ @module

en: Select and configure your themes.
km: ជ្រើស និង​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ស្បែក​របស់​អ្នក ។

en: Administer settings.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​កំណត់ ។

en: View reports, updates, and errors.
km: មើល​របាយការណ៍ បច្ចុប្បន្នភាព និង​កំហុស ។

en: Stores temporary data for system_update_7061.
km: ទុក​ទិន្នន័យ​បណ្ដោះអាសន្ន​សម្រាប់ system_update_7061 ។

en: Administrative toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​គ្រប់គ្រង

en: Install new module or theme
km: ដំឡើង​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​ថ្មី

en: Install new module
km: ដំឡើង​ម៉ូឌុល​ថ្មី

en: Install new theme
km: ដំឡើង​ស្បែក​ថ្មី

en: %property is %value
km: %property គឺ %value

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
km: គ្រប់គ្រង​គណនី​អ្នកប្រើ តួនាទី និង​សិទ្ធិ ។

en: Renamed the 'post comments without approval' permission to 'skip comment approval'.
km: បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​សិទ្ធិ 'ប្រកាស​មតិ​យោបល់​ដោយ​មិន​មាន​ការ​អនុម័ត' ទៅជា 'រំលង​ការ​អនុម័ត​មតិ​យោបល់' ។

en: Nothing
km: មិន​មាន

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
km: %type ៖ !message ក្នុង %function (ជួរ %line នៃ %file) ។

en: Update @title
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ដែល​មាន​តែ​មួយ​គត់ ។ អាច​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (_) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name must contain unique characters.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​តួអក្សរ​ដែល​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួចហើយ ។ វា​ត្រូវតែ​ប្លែក​ពី​គេ ។

en: Asturian
km: អាស្តុយរីយ៉ុង

en: English, British
km: អង់គ្លេស ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Haitian Creole
km: ក្រេអូលេ​ហៃទី

en: Portuguese, International
km: ព័រទុយហ្គាល់ អន្តរជាតិ

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number

en: Parent for @title
km: មេ​សម្រាប់ @title

en: New field label
km: ស្លាក​វាល​ថ្មី

en: Parent for new field
km: មេ​សម្រាប់​វាល​ថ្មី

en: Type of new field
km: ប្រភេទ​វាល​ថ្មី

en: Widget for new field
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​វាល​ថ្មី

en: Existing field label
km: ស្លាក​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Parent for existing field
km: មេ​សម្រាប់​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Existing field to share
km: វាល​មាន​ស្រាប់​ដែល​ត្រូវ​ចែករំលែក

en: Widget for existing field
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Label display for @title
km: ទិដ្ឋភាព​ស្លាក​សម្រាប់ @title

en: Formatter for @title
km: កម្មវិធី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​សម្រាប់ @title

en: Parents for @title
km: មេ​សម្រាប់ @title

en: Visibility for @title
km: ភាព​អាច​មើល​ឃើញ​សម្រាប់ @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
km: មាន​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​វាល​នេះ​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ ការ​កំណត់​វាល មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៀត​ទេ ។

en: Weight for new file
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​វាល​ថ្មី

en: Choose a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Weight for new effect
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​បែបផែន​ថ្មី

en: @title language provider
km: កម្មវិធី​ផ្ដល់​ភាសា @title

en: Enable @title menu link
km: បើក​តំណ​ម៉ឺនុយ @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
km: ឈ្មោះ​តែមួយ​គត់ ដើម្បី​ស្ថាបនា URL សម្រាប់​ម៉ឺនុយ ។ វា​ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន ដែល​មាន​តែ​មួយ​គត់​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ វា​ត្រូវតែ​មាន​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា (-) តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ឈ្មោះ​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ស្ថាបនា URL របស់​ទំព័រ %node-add ដែល​សញ្ញា (_) នឹង​ត្រូវ​បាន​បម្លែង​ទៅជា​សញ្ញា (-) ។

en: Choice label
km: ស្លាក​ជម្រើស

en: New choice label
km: ស្លាក​ជម្រើស​ថ្មី

en: Vote count for choice @label
km: ចំនួន​សន្លឹក​ឆ្នោត​សម្រាប់​ជម្រើស @label

en: Vote count for new choice
km: ចំនួន​សន្លឹក​ឆ្នោត​សម្រាប់​ជម្រើស​ថ្មី

en: Weight for choice @label
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជម្រើស @label

en: Weight for new choice
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជម្រើស​ថ្មី

en: Category for @title
km: ប្រភេទ​សម្រាប់ @title

en: Active modules
km: ម៉ូឌុល​សកម្ម

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP 5.2.5, or PHP @version with the htmlspecialchars security patch backported.
km: ការ​ដំឡើង PHP របស់​អ្នក​ចាស់​ពេក​ហើយ ។ Drupal ទាមទារ​យ៉ាងហោចណាស់ PHP 5.2.5 ឬ PHP @version ដែល​មាន​បំណះ​សុវត្ថិភាព htmlspecialchars ដែល​បាន​ដាក់​នៅ​ច្រក​ខាងក្រោយ ។

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ហាក់​ដូចជា​មិន​គាំទ្រ PDO (PHP Data Objects) ទេ ។ សួរ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​សេវា​បង្ហោះ​របស់​អ្នក ថា​តើ​ពួកគេ​គាំទ្រ​កន្ទុយ​ឯកសារ PDO ដើម​ឬទេ ។ មើល​ទំព័រ <a href="@link">តម្រូវការ​ប្រព័ន្ធ</a> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal 7 requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link">system requirements</a> page for more information.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ហាក់​ដូចជា​មាន​កំណែ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​របស់ PDO បាន​ដំឡើង ។ Drupal 7 ទាមទារ​ផ្នែក​បន្ថែម PDO ពី​ស្នូល PHP ។ ប្រព័ន្ធ​នេះ​មាន​កំណែ PECL ចាស់​ជាង ។ មើល​ទំព័រ <a href="@link">តម្រូវការ​ប្រព័ន្ធ</a> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: List of trigger actions when !description
km: បញ្ជី​សកម្មភាព​ដែល​បាន​អនុវត្ត​នៅ​ពេល !description

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
km: កំណែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %version គឺ​ទាប​ជាង​កំណែ​អប្បបរមា​ដែល​បាន​ទាមទារ %minimum_version ។

en: !theme (default theme)
km: !theme (ស្បែក​លំនាំ​ដើម)

en: !theme (administration theme)
km: !theme (ស្បែក​ការ​គ្រប់គ្រង)

en: The Dashboard module provides a <a href="@dashboard">Dashboard page</a> in the administrative interface for organizing administrative tasks and navigation, and tracking information within your site. The Dashboard page contains blocks, which you can add to and arrange using the drag-and-drop interface that appears when you click on the <em>Customize dashboard</em> link. Within this interface, blocks that are not primarily used for site administration do not appear by default, but can be added via the <em>Add other blocks</em> link. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Dashboard module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង ផ្ដល់​នូវ <a href="@dashboard">ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង</a> ក្នុង​ចំណុចប្រទាក់​បែប​គ្រប់គ្រង សម្រាប់​រៀបចំ​ភារកិច្ច​គ្រប់គ្រង និង​ការ​រុករក ព្រមទាំង​ការ​តាមដាន​ព័ត៌មាន​នៅ​ខាងក្នុង​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង មាន​ប្លុក​ដែល​អ្នក​អាច​បន្ថែម​ទៅកាន់ និង​រៀបចំ​ដោយ​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​អូស និង​ទម្លាក់ ដែល​លេច​ឡើង​នៅ​ពេល​អ្នក​ចុច​លើ​តំណ <em>ប្ដូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​តាម​បំណង</em> ។ នៅ​ខាងក្នុង​ចំណុចប្រទាក់​នេះ ប្លុក​ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ចម្បង​សម្រាប់​ការ​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ មិន​បង្ហាញ​ឡើង​តាម​លំនាំ​ដើម​ឡើយ ប៉ុន្តែ​អាច​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​តាមរយៈ​តំណ <em>បន្ថែម​ប្លុក​ផ្សេងទៀត</em> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@handbook">ម៉ូឌុល​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង</a> ។

en: Rearrange blocks for display on the <a href="@dashboard-url">Dashboard page</a>. Blocks placed in the <em>Dashboard (inactive)</em> region are not displayed when viewing the Dashboard page, but are available within its <em>Customize dashboard</em> interface. Removing a block from active dashboard display makes it available on the main <a href="@blocks-url">blocks administration page</a>.
km: រៀបចំ​ប្លុក​ឡើងវិញ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​លើ <a href="@dashboard-url">ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង</a> ។ ប្លុក​ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​តំបន់ <em>ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង (អសកម្ម)</em> មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ពេល​មើល​ទំព័រ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​ឡើយ ប៉ុន្តែ​អាច​រក​បាន​នៅ​ខាងក្នុង​ចំណុចប្រទាក់ <em>ប្ដូរ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​តាម​បំណង</em> របស់​វា ។ ការ​យក​ប្លុក​ចេញពី​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​សកម្ម ធ្វើ​ឲ្យ​វា​អាច​រក​បាន​នៅ​លើ <a href="@blocks-url">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ប្លុក</a> មេ ។

en: Add other blocks
km: បន្ថែម​ប្លុក​ផ្សេងទៀត

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
km: ប្រើ​ភាសា​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​រួច​ហើយ​សម្រាប់ URLs ប្រសិនបើ​មិន​មាន​ភាសា​ណា​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ។

en: %type_name: Create new content
km: %type_name ៖ បង្កើត​មាតិកា​ថ្មី

en: %type_name: Edit own content
km: %type_name ៖ កែសម្រួល​មាតិកា​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: %type_name: Edit any content
km: %type_name ៖ កែសម្រួល​មាតិកា​ណាមួយ

en: %type_name: Delete own content
km: %type_name ៖ លុប​មាតិកា​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: %type_name: Delete any content
km: %type_name ៖ លុប​មាតិកា​ណាមួយ

en: The message has been dismissed. You can change your overlay settings at any time by visiting your profile page.
km: សារ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ភាព​ត្រួត​គ្នា​របស់​អ្នក​នៅ​ពេល​ណាមួយ ដោយ​ទស្សនា​ទំព័រ​ទម្រង់​របស់​អ្នក ។

en: If you have problems accessing administrative pages on this site, disable the overlay on your profile page.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​នៅ​លើ​តំបន់​បណ្ដាញ​នេះ បិទ​ភាព​ត្រួត​គ្នា​នៅ​លើ​ទំព័រ​ទម្រង់​របស់​អ្នក ។

en: Dismiss this message.
km: បោះបង់​សារ​នេះ ។

en: Options for the administrative overlay
km: ជម្រើស​សម្រាប់​ភាព​ត្រួត​គ្នា​បែប​គ្រប់គ្រង

en: Next steps
km: ជំហាន​បន្ទាប់

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ថត​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: @driver_name settings
km: ការ​កំណត់ @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
km: MySQL, MariaDB, ឬ​អ្វី​ដែល​ស្មើគ្នា

en: Database file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
km: ផ្លូវ​ពេញលេញ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​ទិន្នន័យ @drupal នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។ នេះ​ត្រូវតែ​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ ហើយ​គួរតែ​ស្ថិត​នៅ​ខាងក្រៅ root របស់​បណ្ដាញ ។

en: The directory you specified is not writable by the web server.
km: ថត​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ជាក់ មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បណ្ដាញ​ឡើយ ។

en: Autocomplete popup
km: លេចឡើង​ការ​បំពេញ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Searching for matches...
km: កំពុង​ស្វែងរក​អ្វី​ដែល​ផ្គូផ្គង...

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (entities include content items, comments, user accounts, and taxonomy terms). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href="@field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the online handbook entry for <a href="@field">Field module</a>.
km: ម៉ូឌុល​វាល អនុញ្ញាត​ឲ្យ​វាល​ទិន្នន័យ​ផ្ទាល់ខ្លួន ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ប្រភេទ <em>ធាតុ</em> (ធាតុ​រួមមាន ធាតុ​មាតិកា មតិ​យោបល់ គណនី​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​ចំណាត់ថ្នាក់) ។ ម៉ូឌុល​វាល​ទទួលខុសត្រូវ​ក្នុង​ការ​ទុក ផ្ទុក កែសម្រួល និង​បង្ហាញ​ទិន្នន័យ​វាល ។ អ្នកប្រើ​ភាគច្រើន នឹង​មិន​ធ្វើ​អន្តរកម្ម​ជាមួយ​នឹង​ម៉ូឌុល​វាល​ដោយ​ផ្ទាល់​ទេ ប៉ុន្តែ​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ​នៃ <a href="@field-ui-help">ម៉ូឌុល​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ</a> ជំនួស​វិញ ។ អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ម៉ូឌុល អាច​ប្រើ Field API ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រភេទ​ធាតុ​ថ្មី "អាច​ដាក់​ជា​វាល​បាន" ហើយ​ដូច្នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​វាល​អាច​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅកាន់​ពួកវា ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@field">ម៉ូឌុល​វាល</a> ។

en: No fields are present yet.
km: មិន​ទាន់​មាន​វាល​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

[ctx: Font weight]
en: Strong
km: ដិត

en: After you create an image style, you can add effects: crop, scale, resize, rotate, and desaturate (other contributed modules provide additional effects). For example, by combining effects as crop, scale, and desaturate, you can create square, grayscale thumbnails.
km: បន្ទាប់ពី​អ្នក​បង្កើត​រចនាប័ទ្ម​រូបភាព អ្នក​អាច​បន្ថែម​បែបផែន ៖ ច្រឹប ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ប្ដូរ​ទំហំ បង្វិល និង​ធ្វើ​ឲ្យ​ឆ្អែត​ពណ៌ (ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​ចូលរួម​ផ្សេងទៀត ផ្ដល់​នូវ​បែបផែន​បន្ថែម​ផ្សេងទៀត) ។ ឧទាហរណ៍ ដោយ​ការ​រួមផ្សំ​បែបផែន​ដូចជា ច្រឹប ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន និង​ធ្វើ​ឲ្យ​ឆ្អែត​ពណ៌ អ្នក​អាច​បង្កើត​រូបភាព​តូច​រាង​ការេ​ដែល​មាន​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ​បាន ។

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
km: អាន​បន្ថែម<span class="element-invisible"> អំពី @title</span>

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
km: ជា​ជម្រើស បញ្ជាក់ URL ផ្សេង​មួយ​ទៀត ដែល​អាច​ចូល​ដំណើរការ​មាតិកា​នេះ ។ ឧទាហរណ៍ វាយ "អំពី" នៅ​ពេល​សរសេរ​ទំព័រ​អំពី ។ ប្រើ​ផ្លូវ​ទំនាក់ទំនង ហើយ​កុំ​បន្ថែម​សញ្ញា / បើមិនដូច្នោះទេ ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ URL នឹង​មិន​ដំណើរការ​ឡើយ ។

en: The PHP filter module adds a PHP filter to your site, for use with <a href="@filter">text formats</a>. This filter adds the ability to execute PHP code in any text field that uses a text format (such as the body of a content item or the text of a comment). <a href="@php-net">PHP</a> is a general-purpose scripting language widely-used for web development, and is the language with which Drupal has been developed. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@php">PHP filter module</a>.
km: ម៉ូឌុល​តម្រង PHP បន្ថែម​តម្រង PHP ទៅកាន់​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក សម្រាប់​ប្រើ​ជាមួយ <a href="@filter">ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ</a> ។ តម្រង​នេះ​បន្ថែម​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP ក្នុង​វាល​អត្ថបទ​ណាមួយ​ដែល​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ (ដូចជា តួ​របស់​ធាតុ​មាតិកា ឬ​អត្ថបទ​មតិ​យោបល់) ។ <a href="@php-net">PHP</a> គឺជា​ភាសា​ស្គ្រីប​ដែល​មាន​គោលបំណង​ទូទៅ ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​យ៉ាង​ទូលំទូលាយ​សម្រាប់​ការ​អភិវឌ្ឍ​បណ្ដាញ គឺជា​ភាសា​ដែល​ត្រូវ​បាន​អភិវឌ្ឍ​ជាមួយ​នឹង Drupal ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@php">ម៉ូឌុល​តម្រង PHP</a> ។

en: The number of votes that have been cast on a poll.
km: ចំនួន​សន្លឹក​ឆ្នោត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បោះ​លើ​ការ​ស្ទង់មតិ ។

en: The length of time the poll is set to run.
km: ប្រវែង​រយៈពេល​ដែល​ការ​ស្ទង់មតិ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​ដំណើរការ ។

en: Uninstall @module module
km: លុប​ម៉ូឌុល @module

en: Aggregate and compress CSS files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ និង​បង្ហាប់​ឯកសារ CSS ។

en: Aggregate JavaScript files.
km: ប្រមូលផ្ដុំ​ឯកសារ JavaScript ។

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
km[0]: ដើម្បី​លុប @module អ្នក​ត្រូវតែ​លុប​ម៉ូឌុល​បន្ទាប់​នេះ​ជា​មុន​សិន ៖ @required_modules
km[1]: ដើម្បី​លុប @module អ្នក​ត្រូវតែ​លុប​ម៉ូឌុល​បន្តបន្ទាប់​នេះ​ជាមុន​សិន ៖ @required_modules

en: Enable newly added modules
km: បើក​ម៉ូឌុល​ដែល​បាន​បន្ថែម​ថ្មីៗ

en: Enable newly added themes
km: បើក​ស្បែក​ដែល​បាន​បន្ថែម​ថ្មីៗ

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it on the main <a href="@modules">Modules page</a>.
km: ដំណើរការ​លុប យក​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ម៉ូឌុល​ចេញ ។ ដើម្បី​លុប​ម៉ូឌុល​មួយ ជា​ដំបូង​អ្នក​ត្រូវតែ​បិទ​វា​នៅ​លើ <a href="@modules">ទំព័រ​ម៉ូឌុល</a> មេ​ជាមុន​សិន ។

en: View the administration theme
km: មើល​ស្បែក​ការ​គ្រប់គ្រង

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
km: នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ដើម្បី​ប្រើ​ស្បែក​ការ​គ្រប់គ្រង​ផ្សេងទៀត​នៅ​លើ​ទំព័រ <a href="@appearance-url">រូបរាង</a> ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Database system
km: ប្រព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database system version
km: កំណែ​ប្រព័ន្ធ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: The Toolbar module displays a bar containing top-level administrative links across the top of the screen. Below that, the Toolbar module has a <em>drawer</em> section where it displays links provided by other modules, such as the core <a href="@shortcuts-help">Shortcut module</a>. The drawer can be hidden/shown by using the show/hide shortcuts link at the end of the toolbar.
km: ម៉ូឌុល​របារ​ឧបករណ៍ បង្ហាញ​របារ​មួយ​ដែល​មាន​តំណ​គ្រប់គ្រង​កម្រិត​ខ្ពស់ នៅ​ត្រង់​ផ្នែក​ខាងលើ​នៃ​អេក្រង់ ។ ខាងក្រោម​នោះ ម៉ូឌុល​របារ​ឧបករណ៍ មាន​ផ្នែក <em>ថត</em> ដែល​ជា​កន្លែង​វា​បង្ហាញ​តំណ ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​ម៉ូឌុល​ផ្សេងៗ​ទៀត ដូចជា <a href="@shortcuts-help">ម៉ូឌុល​ផ្លូវកាត់</a> ស្នូល ។ ថត អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ/លាក់ ដោយ​ការ​ប្រើ​តំណ​ផ្លូវកាត់ បង្ហាញ/លាក់ នៅ​ខាងចុង​នៃ​របារ​ឧបករណ៍ ។

en: Hide shortcuts
km: លាក់​ផ្លូវកាត់

en: Indexed %count content items for tracking.
km: ធាតុ​មាតិកា %count ដែល​បាន​ដាក់​លិបិក្រម សម្រាប់​ការ​តាមដាន ។

en: There is a tab on this page for each module that defines triggers. On this tab you can assign actions to run when triggers from the <a href="@module-help">@module-name module</a> happen.
km: មាន​ផ្ទាំង​មួយ​នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ សម្រាប់​ម៉ូឌុល​នីមួយៗ​ដែល​កំណត់​គន្លឹះ ។ នៅ​លើ​ផ្ទាំង​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​សកម្មភាព​ដែល​ត្រូវ​ដំណើរការ នៅ​ពេល​គន្លឹះ​ពី <a href="@module-help">ម៉ូឌុល @module-name</a> បាន​កេះ ។

en: Release notes for @project_title
km: ឯកសារ​ចេញផ្សាយ​សម្រាប់ @project_title

en: The role settings have been updated.
km: ការ​កំណត់​តួនាទី ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: Disable the account and keep its content.
km: បិទ​គណនី ហើយ​រក្សាទុក​មាតិកា​របស់​វា ។

en: Disable the account and unpublish its content.
km: បិទ​គណនី ហើយ​ឈប់​ចេញផ្សាយ​មាតិកា​របស់​វា ។

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
km: លុប​គណនី ហើយ​ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​របស់​វា​ក្លាយ​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នកប្រើ %anonymous-name ។

en: Delete the account and its content.
km: លុប​គណនី និង​មាតិកា​របស់​វា ។

en: Display on user registration form.
km: បង្ហាញ​នៅ​លើ​សំណុំ​បែបបទ​ការ​ចុះឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ។

en: This is compulsory for 'required' fields.
km: វា​ចាំបាច់​ណាស់​សម្រាប់​វាល 'ដែល​ត្រូវការ' ។

en: Drupal system listing compatible test
km: ការ​សាកល្បង​ដែល​ឆបគ្នា​នៃ​ការ​រាយ​ប្រព័ន្ធ Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
km: គាំទ្រ​ម៉ូឌុល​សម្រាប់​ការ​សាកល្បង​មុខងារ drupal_system_listing ។

en: Drupal system listing incompatible test
km: ការ​សាកល្បង​ដែល​មិន​ឆបគ្នា​នៃ​ការ​រាយ​ប្រព័ន្ធ Drupal

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
km: សកម្មភាព​តែ​ឯង (%orphans) @count ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​តារាង​សកម្មភាព ។ !link

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
km[0]: បាន​លុប​មតិ​យោបល់ ១ ។
km[1]: បាន​លុប​មតិ​យោបល់ @count ។

en: Use field label instead of the "On value" as label
km: ប្រើ​ស្លាក​វាល​ជា​ស្លាក ជំនួស​ឲ្យ "តម្លៃ​បើក"

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
km[0]: បាន​លុប​ប្រកាស ១ ។
km[1]: បាន​លុប​ប្រកាស @count ។

en: tracker
km: កម្មវិធី​តាមដាន

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href="@upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​របស់​ស្នូល Drupal មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។ មើល <a href="@upgrade-guide">មគ្គុទ្ទេសក៍​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ</a> សម្រាប់​ព័ត៌មាន​អំពី​របៀប​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្នូល Drupal ដោយ​ដៃ ។

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal !version: %names
km[0]: %archive_file មាន​កំណែ​របស់ %names ដែល​មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង Drupal !version ។
km[1]: %archive_file មាន​កំណែ​របស់​ម៉ូឌុល ឬ​ស្បែក​ដែល​មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង Drupal !version ៖ %names

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
km: ការ​កំណត់ %setting បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​ជា '%current_value' ប៉ុន្តែ​ត្រូវតែ​ជា '%needed_value' ។ ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ដោយ​ការ​ដំណើរការ​សំណួរ​បន្ទាប់​នេះ ៖ !query

en: List (integer)
km: បញ្ជី (ចំនួន​គត់)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
km: វាល​នេះ​ទុក​តម្លៃ​ចំនួន​គត់​ពី​បញ្ជី​នៃ​គូ 'តម្លៃ => ស្លាក' ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ឧទាហរណ៍ 'អាយុកាល​គិតជា​ថ្ងៃ' ៖ ១ => ១ ថ្ងៃ, ៧ => ១ សប្ដាហ៍, ៣១ => ១ ខែ ។

en: List (float)
km: បញ្ជី (ទសភាគ)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
km: វាល​នេះ​ទុក​តម្លៃ​ទសភាគ​ពី​បញ្ជី​នៃ​គូ 'តម្លៃ => ស្លាក' ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ឧទាហរណ៍ 'ប្រភាគ' ៖ ០ => ០, .២៥ => ១/៤, .៧៥ => ៣/៤, ១ => ១ ។

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
km: វាល​នេះ​ទុក​តម្លៃ​អត្ថបទ​ពី​បញ្ជី​នៃ​គូ 'តម្លៃ => ស្លាក' ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ឧទាហរណ៍ 'រដ្ឋ​របស់​សហរដ្ឋអាមេរិក' ៖ IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana ។

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
km: តម្លៃ​អាច​ដែល​វាល​នេះ​អាច​មាន ។ បញ្ចូល​តម្លៃ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ ពាក្យ​គន្លឹះ|ស្លាក ។

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ គឺជា​តម្លៃ​ទុក ហើយ​ត្រូវតែ​ជា​លេខ ។ ស្លាក នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​តម្លៃ​បង្ហាញ និង​សំណុំ​បែបបទ​កែសម្រួល ។

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
km: ស្លាក គ្រាន់តែ​ជា​ជម្រើស ៖ ប្រសិនបើ​ជួរ​មួយ​មាន​លេខ​តែមួយ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ពាក្យ​គន្លឹះ និង​ស្លាក ។

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
km: បញ្ជី​នៃ​ស្លាក ក៏​ត្រូវ​បាន​ព្រម​ទទួល​ផង​ដែរ (មួយ​ស្លាក​ក្នុង​មួយ​ជួរ) តែ​ក្នុង​ករណី​ដែល​វាល​មិន​មាន​តម្លៃ​ណាមួយ​នៅ​ឡើយ​ប៉ុណ្ណោះ ។ ពាក្យ​គន្លឹះ​ជា​លេខ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពី​ទីតាំង​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី ។

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ គឺជា​តម្លៃ​ទុក ។ ស្លាក នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​តម្លៃ​បង្ហាញ និង​សំណុំ​បែបបទ​កែសម្រួល ។

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
km: ស្លាក គ្រាន់តែ​ជា​ជម្រើស ៖ ប្រសិនបើ​ជួរ​មួយ​មាន​ខ្សែ​អក្សរ​តែមួយ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ពាក្យ​គន្លឹះ និង​ស្លាក ។

en: Allowed values list: invalid input.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ៖ ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ៖ តម្លៃ​មួយ​ចំនួន កំពុង​ត្រូវ​បាន​យកចេញ អំឡុង​ពេល​ស្ថិត​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់ ។

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ រាយការណ៍​សារ​បន្ទាប់​នេះ ៖ !message សម្រាប់​ជំនួយ​បន្ថែម​អំពី​ការ​ដំឡើង ឬ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កូដ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> ។

en: Unable to parse info file: %info_file.
km: មិន​អាច​ញែក​ឯកសារ​ព័ត៌មាន ៖ %info_file ។

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
km: ឯកសារ​ព័ត៌មាន (%info_file) មិន​កំណត់​គុណ​លក្ខណៈ 'ឈ្មោះ' ឡើយ ។

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
km: ក្របខ័ណ្ឌ​សាកល្បង ត្រូវការ​ដែន​កំណត់​អង្គ​ចងចាំ PHP យ៉ាងហោចណាស់ %memory_minimum_limit ។ តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​គឺ %memory_limit ។ <a href="@url">ធ្វើ​តាម​ជំហាន​ទាំងនេះ ដើម្បី​បន្ត</a> ។

en: You can find <a href="@module_url">modules</a> and <a href="@theme_url">themes</a> on <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
km: អ្នក​អាច​រក <a href="@module_url">ម៉ូឌុល</a> និង <a href="@theme_url">ស្បែក</a> នៅ​លើ <a href="@drupal_org_url">drupal.org</a> ។ កន្ទុយ​ឯកសារ​បន្ទាប់​នេះ ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ៖ %extensions ។

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក មិន​គាំទ្រ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ពី​ចំណុចប្រទាក់​នេះ​ឡើយ ។ ផ្ទុយទៅវិញ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ដោយ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​កំណែ​ថ្មីៗ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដូច​ដែល​បាន​ពិពណ៌នា​នៅ​ក្នុង <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> ។

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក មិន​គាំទ្រ​ការ​ដំឡើង​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ពី​ចំណុចប្រទាក់​នេះ​ទេ ។ ផ្ទុយទៅវិញ ដំឡើង​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ដោយ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ពួកវា​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដូច​ដែល​បាន​ពិពណ៌នា​នៅ​ក្នុង <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> ។

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
km[0]: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក​ទាមទារ <strong>ការ​ចូល​ដំណើរការ @backends</strong> ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក ។ មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> សម្រាប់​វិធីសាស្ត្រ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផ្សេងៗ​ទៀត ។
km[1]: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ទាមទារ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក តាមរយៈ​វិធីសាស្ត្រ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​វិធីសាស្ត្រ​បន្ទាប់​នេះ ៖ <strong>@backends</strong> ។ មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> សម្រាប់​វិធីសាស្ត្រ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
km[0]: ការ​ដំឡើង​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ទាមទារ <strong>ការ​ចូល​ដំណើរការ @backends</strong> ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក ។ មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> សម្រាប់​វិធីសាស្ត្រ​ដំឡើង​ផ្សេងៗ​ទៀត ។
km[1]: ការ​ដំឡើង​ម៉ូឌុល និង​ស្បែក ទាមទារ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក តាមរយៈ​វិធីសាស្ត្រ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​វិធីសាស្ត្រ​បន្ទាប់​នេះ ៖ <strong>@backends</strong> ។ មើល <a href="@handbook_url">សៀវភៅ​ដៃ</a> សម្រាប់​វិធីសាស្ត្រ​ដំឡើង​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: %archive_file does not contain any .info files.
km: %archive_file មិន​មាន​ឯកសារ .info ណាមួយ​ទេ ។

en: Administer content and comments.
km: គ្រប់គ្រង​មាតិកា និង​មតិ​យោបល់ ។

en: Comment fields
km: វាល​មតិ​យោបល់

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
km: %name ត្រូវតែ​ជា​តម្លៃ​ពណ៌ CSS គោល​ដប់​ប្រាំមួយ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Each field type has one or more available <em>widgets</em> associated with it; each widget provides a mechanism for data input when you are editing (text box, select list, file upload, etc.). Each field type also has one or more display options, which determine how the field is displayed to site visitors. The widget and display options can be changed after you have created the field.
km: ប្រភេទ​វាល​នីមួយៗ មាន <em>ធាតុ​ក្រាហ្វិក</em> មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​ជាមួយ​នឹង​វា ធាតុ​ក្រាហ្វិក​នីមួយៗ​ផ្ដល់​នូវ​យន្តការ​សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ នៅ​ពេល​អ្នក​កំពុង​កែសម្រួល (ប្រអប់​អត្ថបទ បញ្ជី​ជ្រើសរើស ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ល។) ។ ប្រភេទ​វាល​នីមួយៗ ក៏​មាន​ផង​ដែរ​នូវ​ជម្រើស​បង្ហាញ​មួយ ឬ​ច្រើន ដែល​កំណត់​ពី​របៀប​ដែល​វាល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទៅ​អ្នក​ទស្សនា​តំបន់​បណ្ដាញ ។ ធាតុ​ក្រាហ្វិក និង​ជម្រើស​បង្ហាញ អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​បន្ទាប់ពី​អ្នក​បាន​បង្កើត​វាល ។

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​វាល %id (%old_field_name) ទៅជា %new_field_name បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​មិន​ប្រើ​ប្រភេទ​ទុក​ field_sql_storage ឡើយ ។

en: Changes to the style have been saved.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅកាន់​រចនាប័ទ្ម ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
km: ប្លុក​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ លុះត្រាតែ <a href="@languages">ភាសា​យ៉ាងហោចណាស់​ពីរ​ត្រូវ​បាន​បើក</a> ហើយ <a href="@configuration">ការ​ផ្ទេរ​ភាសា</a> ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ <em>URL</em> ឬ <em>សម័យ</em> ។

en: The Menu module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. Each menu is rendered in a block that can be enabled and positioned through the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>. You can view and manage menus on the <a href="@menus">Menus administration page</a>. For more information, see the online handbook entry for the <a href="@menu">Menu module</a>.
km: ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ ផ្ដល់​នូវ​ចំណុចប្រទាក់​សម្រាប់​គ្រប់គ្រង​ម៉ឺនុយ ។ ម៉ឺនុយ​គឺជា​សម្រាំង​ឋានានុក្រម​របស់​តំណ ដែល​អាច​នៅ​ខាងក្នុង ឬ​ក្រៅ​តំបន់​បណ្ដាញ ជាទូទៅ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​រុករក ។ ម៉ឺនុយ​នីមួយៗ ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ប្លុក​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក និង​ដាក់​នៅ <a href="@blocks">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ប្លុក</a> ។ អ្នក​អាច​មើល និង​គ្រប់គ្រង​ម៉ឺនុយ​នៅ​លើ <a href="@menus">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ម៉ឺនុយ</a> ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម មើល​ធាតុ​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@menu">ម៉ូឌុល​ម៉ឺនុយ</a> ។

en: (Machine name: @type)
km: (ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ៖ @type)

en: OpenID suggests the use of either the <a href="@gmp">GMP Math</a> (recommended for performance) or <a href="@bc">BC Math</a> libraries to enable OpenID associations.
km: OpenID ផ្ដល់​យោបល់​ឲ្យ​ប្រើ​បណ្ណាល័យ <a href="@gmp">GMP Math</a> (ផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​ការ​ប្រតិបត្តិ) ឬ​បណ្ណាល័យ <a href="@bc">BC Math</a> ដើម្បី​បើក​សមាគម OpenID ។

en: Not optimized
km: មិន​បាន​ធ្វើ​គុណភាព​ឲ្យ​ខ្ពស់

en: OpenID suggests the use of the GMP Math library for PHP for optimal performance. Check the <a href="@url">GMP Math Library documentation</a> for installation instructions.
km: OpenID ផ្ដល់​យោបល់​ឲ្យ​ប្រើ​បណ្ណាល័យ GMP Math សម្រាប់ PHP សម្រាប់​ការ​ប្រតិបត្តិ​ប្រសើរ​បំផុត ។ ពិនិត្យមើល <a href="@url">កម្រង​ឯកសារ​បណ្ណាល័យ GMP Math</a> សម្រាប់​សេចក្ដីណែនាំ​ពី​ការ​ដំឡើង ។

en: OpenID Math library
km: បណ្ណាល័យ OpenID Math

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
km[0]: បាត់​ម៉ូឌុល @module ដូច្នេះ​ម៉ូឌុល​បន្ទាប់នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ៖ @depends ។
km[1]: បាត់​ម៉ូឌុល @module ដូច្នេះ​ម៉ូឌុល​បន្ទាប់​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ ៖ @depends ។

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន មិន​អាច​ជា "add" ឬ "list" បាន​ទេ ។

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the installed languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
km: បើក​ការ​គាំទ្រ​ភាសា​ច្រើន សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ។ ប្រសិនបើ​បាន​បើក វាល​ជ្រើស​ភាសា នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​សំណុំ​បែបបទ​កែសម្រួល អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពី​មួយ​ក្នុង​ចំណោម <a href="!languages">ភាសា​ដែល​បាន​បើក</a> ។ អ្នក​ក៏​អាច​បើក​ផង​ដែរ​នូវ​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​នេះ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​អាច​បកប្រែ​មាតិកា​ទៅកាន់​ភាសា​ដែល​បាន​ដំឡើង​ណាមួយ ។ ប្រសិនបើ​បាន​បិទ ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ​អាច​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ដោយ​ប្រើ​ភាសា​លំនាំ​ដើម ។ មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជម្រើស​នេះ​ឡើយ ។

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
km: Query ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​សម្រាប់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ថ្នាំង ប៉ុន្តែ​មិន​មាន nid ទេ ។ បន្ថែម​សោ​រង​ទៅកាន់ node.nid នៅ​ក្នុង​គ្រោងការណ៍​ដើម្បី​ជួសជុល ។

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
km: query ដែល​រាយ​ថ្នាំង​របស់​អ្នក កំពុង​ប្រើ @fallback ជា​តារាង​គោល​ក្នុង query ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​សម្រាប់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ថ្នាំង ។ វា​ប្រហែល​មិន​មាន​សុវត្ថិភាព និង​មិន​អាច​ដំណើរការ​ឡើយ ។ បញ្ជាក់​សោ​រង​នៅ​ក្នុង​គ្រោងការណ៍​របស់​អ្នក​ទៅ node.nid

en: Unknown field: @field_name
km: វាល​មិន​ស្គាល់ ៖ @field_name

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
km: %field ៖ គួរតែ​មាន​សញ្ញា​ក្បៀស​តែមួយ​គត់ (@separator) ។

en: Enable !title
km: បើក !title

en: Set !title as default
km: កំណត់ !title ជា​លំនាំ​ដើម

en: Enabled modules: %modules
km: បាន​បើក​ម៉ូឌុល ៖ %modules

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ ជារឿយៗ វា​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_copy() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file could not be copied because it does not exist.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​មិន​មាន ។

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​ទិសដៅ %destination មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_move() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %file បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​មិន​មែន​ជា URI ត្រឹមត្រូវ ។ នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​ការ​ប្រើ​មិន​សមរម្យ​នៃ file_delete() ឬ​បាត់ stream wrapper ។

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
km: ផ្លូវ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ដែល​មាន​ស្រាប់ សម្រាប់​ទុក​ឯកសារ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។ វា​គួរតែ​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ Drupal និង​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​តាមរយៈ​បណ្ដាញ​បាន ។ មើល​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្ដាញ​សម្រាប់ <a href="@handbook">ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ការ​ធ្វើ​ឯកសារ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ឲ្យ​មាន​សុវត្ថិភាព</a> ។

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
km: បាត់​លក្ខណសម្បត្តិ​របស់​កញ្ចប់​នៅ​លើ​ធាតុ​នៃ​ប្រភេទ @entity_type ​។

en: Fields type(s) in use
km: ប្រភេទ​វាល​កំពុង​ប្រើ

en: Fields pending deletion
km: កំពុង​រង់ចាំ​លុប​វាល

en: (module: !module)
km: (ម៉ូឌុល ៖ !module)

en: Extend site functionality.
km: ពង្រីក​មុខងារ​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: The requested page "@path" could not be found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ស្នើ "@path" ។

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
km: ទម្រង់​បាន​ក្លាយជា​ហួស​សម័យ​ហើយ ។ ចម្លង​ការងារ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក​នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​ខាង​ក្រោម ហើយ​បន្ទាប់​មក <a href="@link">ផ្ទុក​ទំព័រ​នេះ​ឡើង​វិញ</a> ។

en: There are several decisions you will need to make before defining a field for content, comments, etc.:
km: មាន​ការ​សម្រេចចិត្ត​ជា​ច្រើន​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ មុន​នឹង​កំណត់​វាល​សម្រាប់​មាតិកា មតិយោបល់ ។ល។ ៖

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
km: ការ​បង្ហាញ​ដំណើរការ​មិន​បង្ហាញ​ស្ថាន​ភាព​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ការ​ទំហំ​តិច ។ របារ​វឌ្ឍនភាព​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ដំណើរការ​ត្រួតពិនិត្យ​លើ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​ធំៗ ។

en: The domain name to use for this language if URL domains are used for <em>Detection and selection</em>. Leave blank for the default language. <strong>Changing this value may break existing URLs.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in an URL like "http://de.example.com/contact".
km: ឈ្មោះ​ដែន​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ភាសា​នេះ​ ប្រសិន​បើ​ដែន URL ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ <em>កា​រ​រកឃើញ និង​ជ្រើសរើស</em>។ ទុក​ទទេ​សម្រាប់​ភាសា​លំនាំ​ដើម ។ <strong>ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​តំម្លៃ​នេះ​អាច​បង្ខូច URLs ដែល​មាន​ស្រាប់ ។</strong> ឧទាហរណ៍ ៖ បញ្ជាក់ "de.example.com" ជា​ដែន​ភាសា​សម្រាប់​ភាសា​អាល្លឺម៉ង់ នឹង​មាន​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង URL ដូច​ជា "http://de.example.com/contact" ។

en: New OpenID identifier %identity was added as a replacement for invalid identifier %invalid_identity. To finish the invalid OpenID transition process, please go to your <a href="@openid_url">OpenID identities page</a> and remove the old identifier %invalid_identity.
km: គ្រឿង​សម្គាល់ OpenID ថ្មី​ %identity ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ជា​ការ​ជំនួស សម្រាប់​គ្រឿង​សម្គាល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ %invalid_identity ។ ដើម្បី​បញ្ចប់​ដំណើរការ​ប្ដូរ OpenID សូម​ចូល​ទៅ​កាន់ <a href="@openid_url">ទំព័រ​អត្តសញ្ញាណ OpenID </a> និង​យក​គ្រឿង​សម្គាល់  %invalid_identity ចាស់ ។

en: There is already an existing account associated with the OpenID identifier that you have provided. However, due to a bug in the previous version of the authentication system, we can't be sure that this account belongs to you. If you are new on this site, please continue registering the new user account. If you already have a registered account on this site associated with the provided OpenID identifier, please try to <a href="@url_password">reset the password</a> or contact the site administrator.
km: មាន​គណនី​រួច​ហើយ​ដែល​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​គ្រឿង​សម្គាល់ OpenID ដែលអ្នក​បាន​ផ្ដល់ ។ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ដោយ​សារ​កំហុស​នៅ​ក្នុង​កំណែ​មុន​របស់​ប្រព័ន្ធ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ យើង​មិន​អាច​ប្រាកដ​ថា គណនី​នេះ​ជា​របស់​អ្នក​ទេ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ថ្មី​ចំពោះ​តំបន់​បណ្ដាញ​នេះ សូម​បន្ត​ចុះ​ឈ្មោះ​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​​មាន​គណនី​ដែល​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​រួច​ហើយ​នៅ​លើ​តំបន់​ដែល​ទាក់ទង​ជា​មួយ​នឹង​គ្រឿង​សម្គាល់ OpenID ដែល​បាន​ផ្ដល់ សូម​ព្យាយាម​ <a href="@url_password">កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់​ឡើងវិញ</a> ឬ​ទាក់ទង​​អ្នក​គ្រប់គ្រង​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
km: លិបិក្រម​ស្វែងរក​មិន​ត្រូវ​បាន​សម្អាត​ទេ ប៉ុន្តែ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ជា​លក្ខណៈ​ប្រព័ន្ធ ដើម្បី​ឆ្លុះ​បញ្ចាំង​ការកំណត់​ថ្មី ។ ការ​ស្វែងរក​នឹង​បន្ត​ដំណើរការ​ ប៉ុន្តែ​មាតិកា​ថ្មី​នឹង​មិន​ត្រូ​វបាន​ដាក់លិបិក្រម​​ទេ រហូត​ទាល់​តែ​មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់​ត្រូវ​បាន​ដាក់​លិបិក្រម​ឡើង​វិញ ។ សកម្ម​ភាព​ន៽​មិនអាច​ធ្វើ​វិញ​បាន​ធ្វើ ។

en: Active search modules
km: ម៉ូឌុល​ស្វែងរក​សកម្ម

en: No shortcuts available. <a href="@link">Add a shortcut</a>.
km: មិន​មាន​ផ្លូវកាត់​ទេ ។ <a href="@link">បន្ថែម​ផ្លូវកាត់</a> ។

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
km: ទុក​វា​ទទេ ដើម្បី​លុប​ទាំង​ពាក្យ​សម្ងាត់ និង​​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។

en: To change the password, enter the new password here.
km: ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​នៅ​ទីនេះ ។

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ HTTP រួមមាន​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​​បន្ថែម​លើ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។

en: Incompatible with this version of Drupal core.
km: មិន​ត្រូវ​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​កំណែ​របស់ Drupal core ទេ ។

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
km: Cron យកចិត្ត​ទុកដាក់​លើ​ភារកិច្ច​តាម​រយៈ​ពេល​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ និង​ការ​ដាក់​លិបិក្រម​មាតិកា​សម្រាប់​ស្វែងរក ។

en: The clean URL test passed.
km: បាន​ឆ្លង​កាត់​កា​រសាកល្បង URL ដែល​ស្អាត ។

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
km: URLs ស្អាត​ត្រូវ​បានបើក ប៉ុន្តែ​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សាកល្បង URL ស្អាត ។ មិន​គូស​ធីក​ប្រអប់​ខាង​ក្រោម ដើម្បី បិទ URLs ដែល​ស្អាត ។

en: The clean URL test failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សាកល្បង URL ស្អាត ។

en: Clean URLs cannot be enabled. If you are directed to this page or to a <em>Page not found (404)</em> error after testing for clean URLs, see the <a href="@handbook">online handbook</a>.
km: URLs ស្អាត​មិន​អាច​ត្រូវ​បានបើក​ទេ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ត្រូវ​បានបង្វែ​ទៅ​ទំព័រ​នេះ ឬ​ទៅកាន់​កំហុស​ <em>រក​ទំព័រ​មិន​ឃើញ (404)</em> បន្ទាប់​ពី​សាកល្បង​សម្រាប់ URLs ស្អាត សូម​​មើល <a href="@handbook">សៀវភៅ​លើ​បណ្ដាញ</a> ។

en: User name and password
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: User module account form elements.
km: ធាតុ​ទម្រង់​គណនី​ម៉ូឌុល​របស់​អ្នក ។

en: There was a problem creating field %label: !message
km: មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​បង្កើត​វាល %label: !message

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
km: @module (<span class="admin-missing">មិន​ត្រូវ​គ្នា​ជា​មួយ</span> កំណែ​របស់ Drupal core នេះ​ទេ)

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update manager module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href="@update">Update status handbook page</a>.
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​បច្ចុប្បន្នភាព​មិន​ត្រូវ​បានបើកទេ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ <strong>ផ្ដល់​អនុសាសន៍​</strong> ឲ្យ​អ្នក​បើក​​ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បច្ចុប្បន្នភាព​ពី <a href="@module">ទំព័រ​គ្រប់គ្រង​ម៉ូឌុល</a> ដើម្បី​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ​នៅ​ពេល​មាន​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​ថ្មី ។  ចំពោះព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល <a href="@update">សៀវភៅ​ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន​ភាព</a> ។
