DruStack (7.x-20.47) - en to sq translation catalogue (592 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Show on every page except the listed pages.
sq: Shfaqe në çdo faqe, me përjashtim të faqeve në listë.

en: Show on only the listed pages.
sq: Shfaqe vetëm tek faqet në listë.

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: Wrong username or password.
sq: Emër apo fjalëkalim i gabuar përdoruesi.

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: Last updated
sq: Rifreskimi i fundit

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Single
sq: E vetme

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Required
sq: Kërkohet

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: category
sq: kategoria

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: The configuration options have been reset to their default values.
sq: Opsionet e konfigurimit u kthyen në vlerat e tyre të prezgjedhura.

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Clear index
sq: Fshi treguesin

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: Add item
sq: Shto një zë

en: read more
sq: lexo akoma

en: theme
sq: tema

en: Screenshot for %theme theme
sq: Pamja e temës %theme

en: no screenshot
sq: asnjë pamje

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Statistics
sq: Statistikat

en: You are not authorized to access this page.
sq: Ju nuk jeni i autorizuar të futeni në këtë faqe.

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Permitted file extensions
sq: Prapashtesat e lejuara të file

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: Database type
sq: Lloji i bazës së të dhënave

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sq: Me dëshirë. Në menu, zërat më të rëndë do të zhyten dhe zërat më të lehtë do të vendosen afër kreut.

en: Printer-friendly version
sq: Version i përshtatshëm për printim

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: User settings
sq: Rregullimet e përdoruesit

en: Public registrations
sq: Regjistrime publike

en: Only site administrators can create new user accounts.
sq: Vetëm administratori i sitit mund të krijojë profile të rinj përdoruesish.

en: Available updates
sq: Përditësime në dispozicion

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Update available
sq: Rifresko alias

en: Update status
sq: Gjëndja e përditësimit

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: Hourly threshold
sq: Kufiri orar

en: Your name
sq: Emri juaj

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Term name
sq: Emri i termit

en: E-mail address
sq: E-mail adresa

en: Theme configuration
sq: Konfigurimi i temës

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Time zone
sq: Zona orare

en: Severity
sq: Rendësia

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: blocked
sq: bllokuar

en: active
sq: aktiv

en: Items
sq: Elementët

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Delete all
sq: Eleminoi të gjithë

en: Performance
sq: Performanca

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: help
sq: ndihmë

en: Details
sq: Hollësi

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Send
sq: Dërgo

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: Add a role to the selected users
sq: Shtoi një rol përdoruesve të zgjedhur

en: node
sq: nyjë

en: Recent posts
sq: Dërgimet e fundit

en: Table
sq: Tabela

en: am
sq: pd

en: pm
sq: md

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Log in
sq: Identifikohu

en: Blog
sq: Ditari

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Minimum cache lifetime
sq: Koha minimum e jetëzgjatjes së cache

en: Referrer
sq: Referues

en: Site off-line message
sq: Mesazh për sitin jashtë-linje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sq: @site për momentin është në riparim. Do të kthehemi përsëri së shpejti. Ju faleminderit për durimin.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sq: Mesazhi që u duhet shfaqur vizituesve kur siti ndodhet në modalitetin jashtë-linje.

en: Default front page
sq: Faqja e prezgjedhur e hyrjes

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: access denied
sq: ndalohet hyrja

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Install
sq: Instalo

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sq: Shfaqe vetëm nëse kodi PHP në vazhdim kthen <code>TRUE</code> (Modalitet-PHP, vetëm ekspertë).

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Votes
sq: Votat

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: Session closed for %name.
sq: U mbyll seanca për %name.

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Database name
sq: Emri i bazës së të dhënave

en: Add user
sq: Shto përdorues

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Error handling
sq: Trajtimi i gabimeve

en: WIDTHxHEIGHT
sq: GJERËSIxLARTËSI

en: Maximum file size per upload
sq: Madhësia maksimum e file për ngarkim

en: English
sq: Anglisht

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: Are you sure you want to delete these items?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni këta zëra?

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: No items selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë element.

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Titles only
sq: Vetëm titujt

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: published
sq: publikuar

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Refine
sq: Përcakto më me hollësi

en: Undo
sq: Anullo

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Please enter some keywords.
sq: Shkruaj ndonjë fjalëkyçe.

en: Request new password
sq: Kërko një fjalëkalim të ri

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sq: Vizitorët mund të krijojnë profile pa patur nevojë për aprovim nga ana e administratorit.

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: Configure permissions
sq: Konfiguro të drejtat

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Existing system path
sq: Adresa ekzistuese e sistemit

en: Path alias
sq: shto alias

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Log out
sq: Dalja

en: The settings have not been saved because of the errors.
sq: Rregullimet nuk u ruajtën për shkak të gabimeve.

en: profile
sq: profili

en: First day of week
sq: Dita e parë e javës

en: Autocomplete taxonomy
sq: Plotësimi automatik i taxonomy

en: Create new account
sq: Krijo një profil të ri

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sq: Je i sigurt që dëshiron të eleminosh bllokun %name?

en: warning
sq: paralajmërim

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: Results
sq: Rezultatet

en: open
sq: hapur

en: Visitor
sq: Vizitues

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: Syndicate content
sq: Përmbajtje e sindakuar

en: Blogs
sq: Ditarë

en: Books
sq: Libra

en: Forums
sq: Forume

en: Revisions for %title
sq: Revizionet e %title

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: Database schema
sq: Skema e bazës të së dhënave

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Length of trimmed posts
sq: Gjatësia e shkrimeve të shkurtër

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sq: Numri maksimum i gërmave të përdorura në versionin e shkurtër të një shkrimi. Drupal do të përdorë këtë rregullim për të përcaktuar se në çfarë pike një shkrim i gjatë duhet ndërprerë. Versioni i shkurtër i një shkrimi përdoret zakonisht si paraqitje e shkurtër e shkrimit kur shfaqet në faqen qendrore, në shkëmbimet XML, etj. Për të çaktivuar shkurtimet, vendose tek 'Pa kufi'. Ki parasysh që ky rregullim do të ndikojë vetëm përmbajtjen e re apo të rifreskuar dhe nuk do të ketë efekt mbi ekzistueset.

en: System default
sq: E prezgjedhur për sistemin

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sq: Rregullimet tuaja të PHP kufizojnë madhësinë maksimum të file për t'u ngarkuar në %size.

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Attach
sq: Bashkangjit

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: details
sq: hollësi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sq: Përdoruesi %name nuk është aktivuar ose është bllokuar.

en: Login attempt failed for %user.
sq: Përpjekja e identifikimit dështoi për përdoruesin %user.

en: Themes
sq: Temat

en: comment
sq: komenti

en: administer nodes
sq: administrimi i nyjeve

en: not published
sq: pa publikuar

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: not sticky
sq: jo fiks në krye

en: sticky
sq: fiksuar në krye

en: not promoted
sq: jo në faqe të parë

en: promoted
sq: në faqe të parë

en: You are here
sq: Gjëndeni këtu

en: Default options
sq: Opsionet e prezgjedhura

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: disable
sq: çaktivo

en: date
sq: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: Slogan
sq: Sllogan

en: Anonymous user
sq: Përdoruesi anonim

en: The name used to indicate anonymous users.
sq: Emri i përdorur për të treguar përdoruesit anonimë.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sq: Faqja treguese shfaq përmbajtjen nga kjo URL relative. Nëse jeni i pasigurt, shkruaj "node".

en: Not translated
sq: Pa përkthyer

en: is
sq: është

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Translated
sq: Përkthyer

en: Block description
sq: Përshkrimi i bllokut

en: Blocks
sq: Blloqet

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sq: Nëse është zgjedhur modaliteti PHP, shkruaj kodin PHP midis %php. Ki parasysh që ekzekutimi i një kodi jokorrekt PHP mund të dëmtojë sitin tënd Drupal.

en: The block has been created.
sq: Blloku u krijua.

en: The content of the block as shown to the user.
sq: Përmbajtja e bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: Default time zone
sq: Zona orare e parazgjedhur

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Unpublish
sq: Hiq nga publikimi

en: Permission
sq: Të drejta

en: Date - newest first
sq: Data - të rinjtë në fillim

en: Date - oldest first
sq: Data - të vjetrit në fillim

en: 1 comment | @count comments
sq[0]: 1 koment
sq[1]: @count komente

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sq: Sistemi i menuve regjistron vetëm pozicionin në sistem, megjithatë do të përdorë alias të URL për shfaqjen. %link_path u ruajt si %normal_path

en: Menu name
sq: Emri i menusë

en: Profiles
sq: Profilet

en: Hot topic threshold
sq: Kufiri i temës së "nxehtë"

en: Topics per page
sq: Argumentë për faqe

en: Posts - most active first
sq: Mesazhe - më aktivët në fillim

en: Posts - least active first
sq: Mesazhe - më pak aktivët në fillim

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Page not found
sq: Faqja nuk u gjet

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: (site default theme)
sq: (tema e prezgjedhur e sitit)

en: Screenshot
sq: Pamjet

en: Expand
sq: Shpalos

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: Show only items where
sq: Shfaq vetëm elementët e llojit

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: @type: updated %title.
sq: @type: %title u rifreskua.

en: @type: added %title.
sq: @type: u shtua %title.

en: Error saving user account.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së profilit të përdoruesit.

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: The e-mail address %mail is not valid.
sq: Adresa e-mail %mail nuk është e vlefshme.

en: authenticated user
sq: përdorues i identifikuar

en: Check for updates
sq: Formati i prezgjedhur u rifreskua.

en: No update data available
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Field settings
sq: Rregullimet e fushës

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Add new field
sq: Shto një fushë të re

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Or
sq: ose

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të ngarkohej, pasi destinacioni %directory nuk është konfiguruar si duhet.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet, pasi që nuk ekziston asnjë skedar me atë emër. Sigurohu që ke shkruar emrin korrekt të skedarit.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet, pasi një skedar me atë emër vetëm ekziston në atë destinacion.

en: The selected file %file could not be copied.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet.

en: The removal of the original file %file has failed.
sq: Fshirja e skedarit origjinal %file dështoi

en: About
sq: Informacione

en: Reports
sq: Raportet

en: Default picture
sq: Foto e prezgjedhur

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sq: Adresa URL e fotos që duhet shfaqur për përdoruesit që nuk kanë zgjedhur një foto të personalizuar. Lëre bosh për asnjë foto.

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar logo-n tuaj.

en: Configuration file
sq: File i konfigurimit

en: Default theme
sq: Tema e paracaktuar

en: Error reporting
sq: Raportimi i gabimeve

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: Set @type %title to unpublished.
sq: Vendos @type %title si çpublikuar.

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: After deleting a term
sq: Mbas fshirjes së një termi

en: Auto-reply
sq: Përgjigje-automatike

en: Outdated translation
sq: Përkthim i vjetër

en: Depends on: !dependencies
sq: Varet nga: !dependencies

en: Translate
sq: Përkthe

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sq: Importimi i përkthimit dështoi, pasi skedari %filename nuk mund të lexohet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid_plural" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim sintakse tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr[]" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: ekziston një varg e paparashikuar tek rreshti %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përfundon në menyrë të paprtitur tek rreshti %line.

en: Save translations
sq: Ruaj përkthimet

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: @type %title has been deleted.
sq: @type %title u eleminua.

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-disabled">çaktivizuar</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-enabled">aktivizuar</span>)

en: Original text
sq: Teksti orgjinal

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sq: Për arsye sigurie, skedari që keni ngarkuar është riemërtuar në %filename.

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Acronym
sq: Akronim

en: Custom format
sq: Format i personalizuar

en: export
sq: eksporto

en: Administration theme
sq: Tema e administrimit

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, ka ndodhur një gabim i panjohur.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm skedarët me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: Skedari është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimale prej %maxsize.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sq: Gabim në ngarkim. E pamundur lëvizja e skedarit  të ngarkuar %file në destinimin %destination.

en: outdated
sq: i vjetër

en: add translation
sq: shto përkthimin

en: Translations of %title
sq: Përkthimet e %title

en: permissions
sq: të drejtat

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sq: U zbulua një zgjedhje ilegale. Ju lutem kontaktoni me administratorin e sajtit.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin !name.

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: !name's blog
sq: Ditari i @name

en: All languages
sq: Të gjitha gjuhët

en: @type %title has been created.
sq: @type %title u krijua.

en: @type %title has been updated.
sq: @type %title u përditësua.

en: The post could not be saved.
sq: E pamundur ruajtja e shkrimit.

en: Localization
sq: Gjuha

en: Edit string
sq: Ndrysho frazën

en: locale
sq: gjuha lokale

en: Multilingual support
sq: Suporti shumëgjuhësh

en: Enabled, with translation
sq: Aktivizuar, me përkthim

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sq: Përdoruesi %name ka përdorur lidhjen njëherë të përdorshme identifikimi më %timestamp.

en: Username or e-mail address
sq: Emri i përdoruesit ose adresa e-mail

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: After saving new content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së re

en: After deleting content
sq: Pas fshirjes së përmbajtjes

en: form
sq: formë

en: Basic options
sq: Opsionet bazike

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: contact
sq: kontakti

en: Must users preview posts before submitting?
sq: Duhet përdoruesi të rishikojë përmbajtjen para se t'a dërgojë?

en: Language settings
sq: Rregullimet e stemës

en: Already added languages
sq: Gjuhët tashmë të shtuara

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sq: Adresa<em> Nga </ em> në dërgim të e-mail të automatizuar gjatë regjistrimit dhe kërkesave për fjalëkalim të ri, dhe njoftimeve tjera. (Përdorni një adresë që përfundon në domenin e faqes tuaj për të ndihmuar në parandalimin e këtij e-mail të shënohet si spam.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sq: !name nuk mund të jetë më i gjatë se %max gërma, por aktualisht është %length gërma i gjatë.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin %name.

en: Languages not yet added
sq: Gjuhët që nuk janë shtuar akoma

en: String not found.
sq: Vargu nuk u gjet.

en: The string has been saved.
sq: Vargu u ruajt.

en: The language selected for import is not supported.
sq: Gjuha e zgjedhur për importim nuk suportohet.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sq: Skedarit të përkthimeve %filename mesa duket i mungon header apo është i keqformuar.

en: Error importing interface translations
sq: Gabim gjatë importimit të përkthimeve të interfaqes

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sq: U importua %file në %locale: %number vargje të reja u shtuan, %update u përditësuan dhe %delete u hoqën.

en: Allowed HTML tags: @tags
sq: Tags e lejuar HTML: @tags

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: HTML filter
sq: Filtri HTML

en: Default number of forum topics displayed per page.
sq: Numri i prezgjedhur i zërave për tu përfshirë në një burim.

en: Default display order for topics.
sq: Renditja e prezgjedhur e shfaqjes për temat.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et dhe gjuha e paracaktuar për prezantimin e sitit.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sq: Aktivizo suportin shumëgjuhësh për këtë lloj përmbajtje. Nëse aktivizuar, një fushë për zgjedhjen e gjuhës do t'i shtohet formularit të ndryshimeve, duke mundësuar zgjedhjen e një prej <a href="!languages">gjuhëve të aktivizuara</a>. Nëse çaktivizuar, mesazhet e rinj do të ruhen në gjuhën e paracaktuar. Një material ekzistues nuk do të preket nga ndryshimi i këtij opsioni.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sq: Përdoruesit me të drejtën e <em>administrimit të nyjeve</em> do të jenë në gjendje të mbishkruajnë këto opsione.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: Number of posts on main page
sq: Numri i dërgimeve në faqen e parë

en: An error occurred and processing did not complete.
sq: U ndesh një gabim dhe proçesi nuk është përfunduar.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sq: Vlera e dhënë për %field nuk është një adresë e vlefshme URL.

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Number of items to index per cron run
sq: Numri i elementëve për indeksim për çdo ekzekutim të cron

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Popular content
sq: Përmbajtja e vizituar më shpesh

en: The name of this website.
sq: Emri i këtij siti web.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sq: Moto e sitit, etiketa apo sllogan (shpesh shfaqet pranë titullit të sitit).

en: Default 403 (access denied) page
sq: Faqja e prezgjedhur për 403 (ndalohet hyrja)

en: Default 404 (not found) page
sq: Faqja e prezgjedhur për gabimin 404 (nuk u gjet)

en: Number of items in each feed
sq: Numri i elementëve për çdo feed

en: Default number of items to include in each feed.
sq: Numri i paracaktuar i elementëve për tu përfshirë në çdo burim.

en: Feed content
sq: Përmbajtja e feed

en: Titles plus teaser
sq: Titujt dhe pamja e parë

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sq: Rregullimi i përgjithshëm për shfaqjen e prezgjedhur të objekteve të përmbajtur në çdo feed.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
sq: Zgjedhja e një teme tjetër do të ndryshojë pamjen dhe paraqitjen e sitit.

en: select different theme
sq: zgjidh një temë tjetër

en: Compact mode
sq: Modalitet kompakt

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: Flag translations as outdated
sq: Shëno përkthimet si të papërditësuar

en: This translation needs to be updated
sq: Ky përkthim ka nevojë të përditësohet

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Disabled modules
sq: Jo aktiv

en: Disabled themes
sq: Jo aktiv

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sq: Vizitorët mund të krijojnë profile por nevoitet aprovimi nga ana e administratorit.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sq: Kërko e-mail verifikues kur një vizitues krijon një profil

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sq: Nëse zgjidhet kjo kuti, përdoruesëve të rinj do t'ju kërkohet të verifikojnë adresën e tyre të postës elektronike para se të futen në faqe, dhe do t'ju caktohet një fjalëkalim i gjeneruar nga sistemi. Nëse nuk zgjidhet, përdoruesit do të futen menjëherë  pas regjistrimit, dhe mund të zgjedhin fjalëkalimin e vet përgjatë regjistrimit.

en: User registration guidelines
sq: Udhëzime për regjistrimin e përdoruesit

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sq: Ky teks do të shfaqet sipër skedës së regjistrimit të përdoruesit dhe është i dobishëm për të ndihmuar apo udhëzuar përdoruesit tuaj.

en: Welcome, new user created by administrator
sq: Mirësevini, administratori ka krijuar përdoruesin e ri

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të krijuar nga ana e një administratori.

en: Welcome, no approval required
sq: Mirësevini, nuk nevoitet aprovimi

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të sapo regjistruar, kur nuk nevoitet aprovimi i një administratori.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sq: Mirësevini, në pritje të aprovimit nga administratori

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të sapo regjistruar, kur nevoitet aprovimi nga ana e një administratori.

en: Password recovery email
sq: e-mail i rekuperimit të fjalëkalimit

en: Notify user when account is activated.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria të jetë aktivizuar.

en: Notify user when account is blocked.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria bllokohet.

en: Picture support
sq: Suporti i fotografive

en: Picture maximum dimensions
sq: Përmasat maksimum të fotos

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sq: Përmasat maksimum për fotot, në pixels.

en: Picture maximum file size
sq: Madhësia maksimum e file të fotografisë

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sq: Madhësia maksimum e file për fotot, në kB.

en: Picture guidelines
sq: Udhëzuesi për fotot

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sq: Ky tekst shfaqet tek formulari i ngarkimit të fotografisë në plotësim të udhëzuesit të prezgjedhur. Është i nevojshëm për të ndihmuar apo udhëzuar përdoruesit tuaj.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sq: Instruksionet e tjera u dërguan tek adresa juaj e-mail.

en: Check for updates of disabled modules and themes
sq: Kërko për përditësime të moduleve dhe temave të çaktivizuara

en: profiles
sq: profilet

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
