DruStack (7.x-23.56) - en to eo translation catalogue (812 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Slideshow
eo: Bildoserio

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: user
eo: uzanto

en: Show on every page except the listed pages.
eo: Montru en ĉiuj paĝoj krom la jenaj.

en: Show on only the listed pages.
eo: Montru nur sur la jenaj paĝoj.

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Administer
eo: Administru

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: content
eo: enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: Wrong username or password.
eo: Malĝusta uzantnomo aŭ pasvorto.

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Download
eo: Elŝutu

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: Overview
eo: Superrigardo

en: File
eo: Dosiero

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: default
eo: defaŭlto

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Comment form
eo: Por komentoj

en: User edit form
eo: Por redakta formularo de uzanto

en: User contact form
eo: Por kontakta formularo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Variable
eo: Variablo

en: Image
eo: Bildo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Single
eo: Unuopa

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: root
eo: radiko

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: none
eo: neniu

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: category
eo: kategorio

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: username
eo: uzantnomo

en: Font
eo: Tiparo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: High
eo: Alta

en: Low
eo: Malalta

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: The configuration options have been reset to their default values.
eo: Konfiguraj opcioj estis restarigitaj al iliaj defaŭltaj valoroj.

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Modules
eo: Moduloj

en: Form ID
eo: Formularo ID

en: Clear index
eo: Malplenigu indekson

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: The username %name does not exist.
eo: La uzantnomo %name ne ekzistas.

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: add
eo: Aldonu

en: Screenshot for %theme theme
eo: Ekrankopio por la haŭto %theme

en: no screenshot
eo: neniu ekrankopio

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: You are not authorized to access this page.
eo: Vi ne rajtas aliri ĉi tiun paĝon.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Permitted file extensions
eo: Permesitaj dosieraj sufiksoj

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Picture
eo: Bildo

en: type
eo: tipo

en: Database type
eo: Datumbaza tipo

en: User
eo: Uzanto

en: action
eo: ago

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Files
eo: Dosieroj

en: file
eo: dosiero

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: The subject of the message.
eo: La temo de la mesaĝo.

en: Create
eo: Kreu

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: Menu item
eo: Menuero

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eo: Nedeviga. En la menuo, pli pezaj punktoj subeniros kaj malpli pezaj supreniros.

en: Frequently Asked Questions
eo: Ofte Demanditaj Demandoj

en: Printer-friendly version
eo: Presebla versio

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Add block
eo: Aldonu blokon

en: Page
eo: Paĝo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Logo
eo: Emblemo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: Voting
eo: Voĉdonado

en: php
eo: pha

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Public registrations
eo: Publikaj registriĝoj

en: Only site administrators can create new user accounts.
eo: Nur retejestroj povas krei novajn kontojn de uzantoj.

en: Drupal
eo: Drupalo

en: PHP
eo: PHA

en: Host
eo: Gastiganto

en: Available updates
eo: Disponeblaj ĝisdatigoj

en: Never
eo: Neniam

en: Up to date
eo: Ĝisdata

en: Update available
eo: Ĝisdatigo disponebla

en: Update status
eo: Ĝisdata stato

en: Header
eo: Kaplinio

en: Left sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Right sidebar
eo: Dekstra flankmenuo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Recipients
eo: Ricevontoj

en: Selected
eo: Elektita

en: Hourly threshold
eo: Hora sojlo

en: Your name
eo: Via nomo

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Term name
eo: Termina nomo

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Theme configuration
eo: Haŭta agordo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Severity
eo: Graveco

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: configure
eo: agordu

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Performance
eo: Rendimento

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Medium
eo: Medio

en: help
eo: helpo

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Details
eo: Detaloj

en: System
eo: Sistemo

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Recipient
eo: Ricevonto

en: Add a role to the selected users
eo: Aldonu rolon al la elektitaj uzantoj

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Table
eo: Tabelo

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: am
eo: atm

en: pm
eo: ptm

en: Configuration
eo: Agordoj

en: !time ago
eo: !time antaŭe

en: Other
eo: Alia

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: Appearance
eo: Aspekto

en: access content
eo: aliri enhavon

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Blog
eo: Blogo

en: Add new comment
eo: Aldonu novan komenton

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Minimum cache lifetime
eo: Minimuma kaŝmemora vivodaŭro

en: Referrer
eo: Referantoj

en: Site off-line message
eo: Retejo eksterreta mesaĝo

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
eo: Mesaĝo por montri al vizitantoj kiam la retejo estas en eksterreta reĝimo.

en: Default front page
eo: Defaŭlta ĉefpaĝo

en: Create content
eo: Kreu enhavon

en: access denied
eo: aliro malpermesata

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Filters
eo: Filtroj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Position
eo: Loko

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
eo: Montru se la jenaj PHA-kodo revenigas <code>VERA</code> (PHA-reĝimo, nur spertuloj)

en: Preformatted
eo: Antaŭformatita

en: Profile
eo: Profilo

en: Votes
eo: Voĉdonoj

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Operation
eo: Operacio

en: reply
eo: respondu

en: Session closed for %name.
eo: Seanco fermita por %name.

en: Tracker
eo: Ŝanĝospurilo

en: You have to specify a valid date.
eo: Vi devas enmeti validan daton.

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: with comments
eo: kun komentoj

en: without comments
eo: sen komentoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Rules
eo: Reguloj

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Add user
eo: Aldonu uzanton

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Attachments
eo: Alkroĉaĵoj

en: normal
eo: normala

en: Show
eo: Montru

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: WIDTHxHEIGHT
eo: LARĜOxALTECO

en: Maximum file size per upload
eo: Maksimuma dosiera grandeco de alŝuto

en: English
eo: Angla

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: Google
eo: Guglo

en: menu
eo: menuo

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: The update has been performed.
eo: Ĝisdatigo sukcesa.

en: update
eo: ĝisdatigi

en: View user profile.
eo: Rigardu uzantan profilon.

en: Titles only
eo: Nur titoloj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: published
eo: publikigita

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Please enter some keywords.
eo: Bonvolu entajpi ŝlosilvortojn.

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Request new password
eo: Petu novan pasvorton

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn kaj aprobo de administranto ne bezonatas.

en: Deleted
eo: Forigita

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

en: For language %lang_name (code %lang_code)
eo: Por linvgo %lang_name (kodo %lang_code)

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: Configure permissions
eo: Agordu permesojn

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Existing system path
eo: Ekzistanta sistema vojo

en: Path alias
eo: Vojkromnomo

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: any
eo: iu ajn

en: Your rating
eo: Via noto

en: Log out
eo: Elsaluti

en: The settings have not been saved because of the errors.
eo: La agordoj ne estas konservitaj pro la eraroj.

en: profile
eo: profilo

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Autocomplete taxonomy
eo: Aŭtomate-kompletigi taksonomion

en: Create new account
eo: Kreu novan konton

en: What links here
eo: Kio ligilas ĉi tie?

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la blokon %name?

en: Red
eo: Ruĝa

en: People
eo: Uzantoj

en: warning
eo: averto

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: Results
eo: Rezultoj

en: open
eo: malfermita

en: Visitor
eo: Vizitanto

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Syndicate
eo: Abonrilatu

en: Syndicate content
eo: Abonrilatu enhavo

en: Blogs
eo: Blogoj

en: Books
eo: Libroj

en: Forums
eo: Forumoj

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: !date by !username
eo: !date de !username

en: revert
eo: malfari

en: Revision
eo: Revizio

en: current revision
eo: aktuala revizio

en: Database schema
eo: Datumbaza skemo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Length of trimmed posts
eo: Longeco de mallongigitaj afiŝoj

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eo: La maksimuma nombro da signoj uzataj en la mallongigita versio de afiŝo. Drupalo uzos ĉi tiun agordon por determini de kie komenci mallongigi afiŝojn. Mallongigita versio de la afiŝo kutime estas uzata kiam la afiŝo estas montrata en la ĉefpaĝo, en XML-fluoj ktp. Rimarku ke ĉi tiu agordo nur influas novan aŭ ĝisdatigitan enhavon kaj ne influos ekzistantajn mallongigitajn tekstojn.

en: System default
eo: Sistema defaŭlto

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
eo: Viaj agordoj de PHP limigas la maksimuman dosieran grandecon de alŝuto al %size.

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Attach
eo: Alkroĉu

en: %title has been deleted.
eo: %title estas forigita.

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: details
eo: detaloj

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eo: La uzantnomo %name ne estis aktivita aŭ estas blokita.

en: image
eo: bildo

en: <Hidden>
eo: <Kaŝita>

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: The primary identifier for a node.
eo: La ĉefa identigilo por nodo.

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: comment
eo: komento

en: administer nodes
eo: administru nodojn

en: not published
eo: ne publikigita

en: SQL
eo: SML

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: Comment settings
eo: Komentaj agordoj

en: not sticky
eo: ne listita supre

en: sticky
eo: listita supre

en: not promoted
eo: ne pligravigita

en: promoted
eo: pligravigita

en: You are here
eo: Vi estas ĉi tie

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Read only
eo: Nur legebla

en: Processing
eo: Traktante

en: disable
eo: malŝalti

en: date
eo: dato

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eo: Dosiera alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron.

en: Go back to the form
eo: Revenu al formularo

en: low
eo: malalta

en: medium
eo: meza

en: high
eo: alta

en: Slogan
eo: Slogano

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: The name used to indicate anonymous users.
eo: Nomo uzata por indiki la anonimajn uzantojn.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
eo: La hejmpaĝo montras enhavon de ĉi tiu relativa TTT-adreso. Se vi ne certas, elektu "node".

en: Apply
eo: Apliku

en: Not translated
eo: Netradukita

en: is
eo: estas

en: Challenge description
eo: Priskribo de tasko

en: Always add a challenge.
eo: Ĉiam aldonu taskojn

en: Challenge type
eo: Genro de tasko

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
eo: Solvu la matematika problemo supere kaj entajpu ĝian rezulton ekz. por 1+3, tajpu 4.

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Font settings
eo: Tiparaj agordoj

en: tiny
eo: eta

en: small
eo: malgranda

en: large
eo: granda

en: Image CAPTCHA
eo: Bildo CAPTACHA

en: What code is in the image?
eo: Kio estas en la bildo?

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Variables
eo: Variabloj

en: No content types available.
eo: Neniuj enhavtipoj disponeblaj.

en: Multilingual system
eo: Multelingva sistemo

en: Translated
eo: Tradukita

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Blocks
eo: Blokoj

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eo: Se la PHA-reĝimo estas elektita, enmetu PHA-kodon inter %php. Rimarku ke funkciante neĝustan PHA-kodon povas rompi vian retejon de Drupalo.

en: Show block on specific pages
eo: Montru blokon sur la jenaj paĝoj

en: The block has been created.
eo: La bloko estas kreita.

en: The content of the block as shown to the user.
eo: La enhavo de la bloko, kiu estas montrata por la uzanto.

en: Menus
eo: Menuoj

en: Above
eo: Supere

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: The update has encountered an error.
eo: La ĝisdatigo trovis eraron.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
eo[0]: 1 ero sukcese proceziĝis:
eo[1]: @count eroj sukcese proceziĝis:

en: Index
eo: Indekso

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Permission
eo: Permeso

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: 1 comment | @count comments
eo[0]: 1 komento
eo[1]: @count komentoj

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: file system
eo: dosiera sistemo

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
eo: La menusistemo konservas nur sistemajn vojojn, sed uzos la URL-kromnomo por montri. %link_path konserviĝis kiel %normal_path

en: Menu name
eo: Nomo de menuo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Hot topic threshold
eo: Populara tema sojlo

en: Topics per page
eo: Temoj por paĝo

en: Posts - most active first
eo: Afiŝoj - plej aktivaj unue

en: Posts - least active first
eo: Afiŝoj - malplej aktivaj unue

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: @user's picture
eo: bildo de @user

en: Rate
eo: Noto

en: Page not found
eo: Paĝo ne trovita

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: (site default theme)
eo: (reteja defaŭlta haŭto)

en: Screenshot
eo: Ekrankapto

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: The directory %directory does not exist.
eo: La dosierujo %directory ne ekzistas.

en: The directory %directory is not writable
eo: Vi ne rajtas konservi en la dosierujo %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eo: La dosierujo %directory ne skribeblas, ĉar ĝi ne havas la ĝustajn permesojn.

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie

en: 1 user | @count users
eo[0]: 1 uzanto
eo[1]: @count uzantoj

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Error saving user account.
eo: Eraro konservante uzantokonton.

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: Alias
eo: Kromnomo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eo: La URL %url ne estas valida. Bonvolu enmeti plenan URL-n, kiel http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Use pager
eo: Uzu tabulpaĝilon

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: More link text
eo: Teksto de ligilo "pli"

en: Account information
eo: Kontaj informoj

en: The e-mail address %mail is not valid.
eo: La retpoŝtadreso %mail ne estas valida.

en: Account
eo: Konto

en: authenticated user
eo: aŭtentigita uzanto

en: Check for updates
eo: Kontroli por ĝisdatigoj

en: No update data available
eo: Neniuj ĝisdatigaj datumoj disponeblaj

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: Add new field
eo: Aldonu novan kampon

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Only of the type(s)
eo: Nur el la tipo(j)

en: Keyword relevance
eo: Ŝlosilvorta graveco

en: Recently posted
eo: Laste afiŝite

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Factor
eo: Faktoro

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti alŝutita, ĉar la destino %directory ne estis ĝuste agordita.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita, ĉar neniu dosiero de tiu nomo ekzistas. Bonvolu kontroli ke vi donis la ĝustan dosiernomon.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita, ĉar dosiero kun tiu nomo jam ekzistas en la destino.

en: The selected file %file could not be copied.
eo: La elektita dosiero %file ne povis esti kopiita.

en: The removal of the original file %file has failed.
eo: Forviŝo de la originala dosiero %file malsukcesis.

en: Reports
eo: Raportoj

en: Default picture
eo: Defaŭlta bildo

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eo: TTT-adreso de bildo por montri al uzantoj kiuj ne elektis bildon. Lasu malplena por elekti nenion.

en: Update mode
eo: Ĝisdatiga modo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
eo: Se vi ne havas rektan aliron al la servilo, uzu ĉi tiun kampon por alŝuti vian emblemon.

en: Configuration file
eo: Agorda dosiero

en: Error reporting
eo: Raportoj pri eraroj

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: and
eo: kaj

en: Triggers
eo: Ekagiloj

en: Set @type %title to unpublished.
eo: Agordu @type %title al malpublikigita.

en: After saving a new comment
eo: Konservinte novan komenton

en: After deleting a comment
eo: Foriginte komenton

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: Auto-reply
eo: Aŭto-respondo

en: Translation overview
eo: Traduka superrigardo

en: Depends on: !dependencies
eo: Dependas de: !dependencies

en: Translate
eo: Traduku

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eo: La traduka importo malsukcesis, ĉar la dosiero %filename ne povis esti legita.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estis atendita sed ne estis trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid_plural" estis atendita, sed ne trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas sintaksan eraron sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid" estis neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr[]" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: estas neatendita teksto sur linio %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eo: La traduka dosiero %filename finiĝis neatendite sur linio %line.

en: Save translations
eo: Konservu tradukojn

en: The base table for nodes.
eo: La baza tabelo por nodoj.

en: Create @name
eo: Verku @name

en: @type %title has been deleted.
eo: @type %title estas forigita.

en: Number of stars
eo: Kvanto de steloj

en: anonymous user
eo: anonima uzanto

en: Original text
eo: Originala teksto

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eo: Por sekurecaj kialoj, via alŝuto renomiĝis al %filename.

en: User account
eo: Uzanta konto

en: Acronym
eo: Akronimo

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
eo: La maksimuma permesata bilda grandeco (ekz. 640x480). Agordu al 0 porneniu limigo. Se <a href="!image-toolkit-link">bilda ilaro</a> estas instalita,dosieroj pli grandaj ol tio, ŝrumpus por ke ili estu ene de la limigoj.

en: Custom format
eo: Propra formato

en: Drupal core
eo: Drupal-kerno

en: Administration theme
eo: Administra haŭto

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita. Nekonata eraro okazis.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eo: Nur dosieroj kun la jenaj etendaĵoj permesiĝas: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eo: La dosiero estas %filesize, pli granda ol la maksimuma dosiergrandeco de %maxsize.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eo: Alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron (%file) al destino %destination.

en: outdated
eo: eksdata

en: add translation
eo: aldoni tradukon

en: Translations of %title
eo: Tradukoj de %title

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eo: Spacetoj estas permesataj; interpunkcio estas nepermesata krom punktoj, dividstrekoj kaj substrekoj.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eo: Malvalida elekto detektiĝis.  Bonvolu kontakti la retejan administranton.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eo: Nevalida elekto %choice en elemento !name.

en: Book outline
eo: Libra skemo

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: Thank you for your vote.
eo: Donkon al vi pro voĉo

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Add !name
eo: Aldonu !name-n

en: @type %title has been created.
eo: @type %title estas kreita.

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: The post could not be saved.
eo: La afiŝo ne povis esti konservita.

en: Translate strings
eo: Traduku ĉenojn

en: Localization
eo: Asimilado

en: Edit string
eo: Redaktu tekston

en: locale
eo: lokaĵaro

en: Multilingual support
eo: Multelingva subteno

en: Enabled, with translation
eo: Ŝaltita, kun tradukado.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
eo: Uzanto %name uzis unu-fojan ensalutan ligilon je %timestamp.

en: New user: %name (%email).
eo: Nova uzanto: %name (%email).

en: sorted by
eo: ordigita laŭ

en: Username or e-mail address
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: No fields available.
eo: Neniuj kampoj disponeblaj.

en: form
eo: formularo

en: Basic options
eo: Bazaj opcioj

en: Thank you, your submission has been received.
eo: Dankon, via transsendo estis ricevita.

en: Disable rich-text
eo: Malŝaltu redaktilon

en: Enable rich-text
eo: Ŝaltu redaktilon

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Inserted
eo: Enmetita

en: Displays
eo: Vidigiloj

en: View name
eo: Nomo de vido

en: Will be available to all users.
eo: Estos atingebla por ĉiuj uzantoj.

en: filter
eo: filtro

en: Poll
eo: Enketo

en: Browser session ID of user that visited page.
eo: Retumila sesia ID de uzanto kiu vizitis paĝon.

en: Title of page visited.
eo: Titolo de paĝo vizitita.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
eo: Interna vojo al paĝo vizitita (relative al la radiko de Drupalo.)

en: Referrer URI.
eo: Referanta URI.

en: Hostname of user that visited the page.
eo: Gastiganto de uzanto kiu vizitis la paĝon.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
eo: Tempo (ms) kiam la paĝo ŝaltiĝis.

en: Timestamp of when the page was visited.
eo: Tempindiko de kiam la paĝo estis vizitita.

en: contact
eo: kontakto

en: Add a more link to the bottom of the display.
eo: Aldonu ligilon "pli" al subo de vidigilo

en: Create more link
eo: Verku ligilon "pli"

en: Must users preview posts before submitting?
eo: Ĉu uzantoj devas antaŭrigardi afiŝojn antaŭ submetado?

en: Language settings
eo: Lingvaj agordoj

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Visitors
eo: vizitantoj

en: Update translations
eo: Ĝisdatigu tradukojn

en: The value of the variable.
eo: La valoro de la variablo.

en: Already added languages
eo: Jam aldonitaj lingvoj

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Fivestar
eo: Kvinstelo

en: As Stars
eo: Kiel stelo

en: Rating (i.e. 4.2/5)
eo: Pritakso (ekz. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
eo: Procentoj (ekz. 92)

en: Cancel rating
eo: Forigu pritakson

en: Give it @star/@count
eo: Donu @star/@count

en: Your vote has been cleared.
eo: via voĉo estas forigita.

en: Your rating: <span>!stars</span>
eo: Via pritakso: <span>!stars</span>

en: No votes yet
eo: Ankoraŭ sen voĉoj

en: Saving your vote...
eo: Konservado de via voĉo...

en: Your vote has been saved.
eo: Via voĉo estas konservita.

en: Deleting your vote...
eo: Forigado de via voĉo...

en: Your vote has been deleted.
eo: Voĉo estis forigita

en: Select rating
eo: Selektu pritakson

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
eo[0]: <span>@count</span> voĉo
eo[1]: <span>@count</span> voĉoj

en: Installing @drupal
eo: Instalante @drupal

en: The installation has encountered an error.
eo: Eraro dum la instalado.

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eo: La <em>De</em>-adreso en aŭtomataj retpoŝtoj sendataj dum registriĝo, kaj petojpor nova pasvorto, kaj aliaj atentigoj. (Uzu adreson kiu finiĝas per via domajno poreviti ke tiaj retpoŝtoj estu markitaj kiel spamo.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eo: !name ne povas esti pli longa ol %max signoj, sed nun enhavas %length signojn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eo: Malvalida elekto %choice en elemento %name.

en: Languages not yet added
eo: Lingvoj ankoraŭ ne aldonitaj

en: String not found.
eo: Teksto ne trovita.

en: The string has been saved.
eo: La teksto konserviĝis.

en: The language selected for import is not supported.
eo: La lingvo elektita por importi estas nesubtenata.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eo: La traduka dosiero %filename ŝajnas havi mankantan aŭ misformitan kaplinion.

en: Error importing interface translations
eo: Eraro importante interfacajn tradukojn

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eo: Importis %file en %locale: %number novaj tekstoj aldoniĝis, %update ĝisdatiĝis kaj %delete forigiĝis.

en: Guarani
eo: Gvarania

en: Allowed HTML tags: @tags
eo: Permesitaj HTML-markoj: @tags

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: HTML filter
eo: HTML-filtro

en: Default number of forum topics displayed per page.
eo: La defaŭlta nombro da forumaj temoj montrataj en paĝo.

en: Default display order for topics.
eo: Defaŭlta montra sinsekvo por temoj.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eo: La defaŭlta lingvo por retpoŝtoj, kaj preferata lingvo por prezentado de retejo.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝalti multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elekta kampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la <a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Se malŝaltita, novaj afiŝoj konserviĝas en la defaŭlta lingvo. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas per ĉi tiu elekto.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
eo: Uzantoj kun la permeso por <em>administri nodojn</em> povos ŝanĝi ĉi tiujn opciojn.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: Number of posts on main page
eo: Kvanto de eroj en la ĉefa paĝo

en: An error occurred and processing did not complete.
eo: Eraro okazis kaj procezado ne finiĝis.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
eo: La valoro, provizita por %kampo, ne estas valida URL.

en: Edit field
eo: Redakti kampon

en: Delete field
eo: Forigi kampon

en: Number of items to index per cron run
eo: Nombro da eroj por indeksi dum ĉiu funkcio de cron

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: The name of this website.
eo: La nomo de ĉi tiu retejo.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
eo: La slogano de via retejo (ofte montrata apud la titolo de la retejo).

en: Default 403 (access denied) page
eo: Defaŭlta 403 (aliro malpermesita) paĝo

en: Default 404 (not found) page
eo: Defaŭlta 404 (ne trovita) paĝo

en: Number of items in each feed
eo: Nombro da eroj en ĉiu fluo

en: Default number of items to include in each feed.
eo: Defaŭlta nombro da eroj por inkluzivi en ĉiu fluo.

en: Feed content
eo: Enhavo de fluo

en: Titles plus teaser
eo: Titoloj plus mallongigita teksto

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
eo: Globala agordo por la defaŭlta montrado de enhavaj eroj en ĉiu fluo.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
eo: Elekto de la alia grafika temo ŝanĝos aspekton kaj strukturon de la retejo.

en: select different theme
eo: elektu malsaman haŭton

en: Compact mode
eo: Kompakta reĝimo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝaltu multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elektakampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la<a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Vi ankaŭ povas enŝalti tradukadonpor ĉi tiu enhavspeco, kiu permesas al vi havi enhavon tradukitan al la ŝaltitajlingvoj. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas pro ĉi tiu opcio.

en: Flag translations as outdated
eo: Marki tradukojn kiel eksdataj

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
eo: Se vi ŝanĝis ion signife, kiu signifas ke tradukoj devas esti ĝisdatigitaj,vi povas marki ĉiujn tradukojn de ĉi tiu afiŝo kiel eksdataj. Tio neŝanĝos ajnan alian econ de tiuj afiŝoj, kiel ekzemple ĉu ili estaspublikitaj aŭ ne.

en: This translation needs to be updated
eo: Ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas ŝaltita, ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita, ĉar lafonta afiŝo ŝanĝiĝis. Malŝaltu kiam la traduko estas denove ĝisdata.

en: Content translation
eo: Traduko de enhavo

en: Disabled modules
eo: Malŝaltitaj moduloj

en: Disabled themes
eo: Malŝaltitaj haŭtoj

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn, sed aprobo de administranto bezonatas.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eo: Postuli retpoŝtan validigon kiam vizitanto kreas konton

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
eo: Se tiu ĉi markobutono estas ŝaltita, novaj uzantoj devas nepre validigi siajn retpoŝtadresojn antaŭ ol ensaluti en la retejon, kaj la sistemo donos al ili pasvorton generitan de ls sistemo. Kiam malŝaltita, uzantoj ensalutos tuj post registriĝo, kaj rajtas elekti siajn proprajn pasvortojn dum registriĝo.

en: User registration guidelines
eo: Gvidlinioj por registriĝoj de uzantoj

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto estas montrata supre de la uzanta registriĝa formularo kajutilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Welcome, new user created by administrator
eo: Bonvenon, nova uzanto kreita de administranto

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn, sendotajn al novaj membraj kontoj kreitaj deadministranto.

en: Welcome, no approval required
eo: Bonvenon, neniu aprobo bezonata

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membraj post registriĝo,kiam neniu administra aprobo estas bezonata.

en: Welcome, awaiting administrator approval
eo: Bonvenon, atendanta administran aprobon

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membroj post registriĝo,kiam administra aprobo estas bezonata.

en: Password recovery email
eo: Retpoŝto por pasvorta memorigo

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
eo: Agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiuj petas novan pasvorton.

en: Account activation email
eo: Retpoŝto por aktivigi retpoŝton

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
eo: Ŝalti kaj agordi retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj post kontaaktivigo (kiam administranto aktivigas konton de uzanto kiu jam registriĝis, enretejo kie administra aprobo bezonatas).

en: Notify user when account is activated.
eo: Atentigi uzanton kiam nova konto aktiviĝas.

en: Account blocked email
eo: Retpoŝto pri blokita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn senditajn al uzantoj kiam iliaj kontoj estasblokitaj.

en: Notify user when account is blocked.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas blokita.

en: Account deleted email
eo: Retpoŝto pri forigita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiam iliaj kontojestas forigitaj.

en: Notify user when account is deleted.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas forigita.

en: Signature support
eo: Subskriba subteno

en: Picture support
eo: Bilda subteno

en: Picture maximum dimensions
eo: Maksimumaj dimensioj por bildo

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
eo: Maksimumaj dimensioj por bildoj, en bitbilderoj.

en: Picture maximum file size
eo: Maksimuma grandeco de bilda dosiero.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eo: Maksimuma dosiergrandeco por bildoj, en kB.

en: Picture guidelines
eo: Bildaj gvidlinioj

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto aperos ĉe la formularo por alŝuti bildon aldone al la defaŭltaj gvidlinioj. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eo: Ni retpoŝtis pluajn instrukciojn al vi.

en: page not found
eo: ne trovita paĝo

en: @type (from module @module)
eo: @type (de modulo @module)

en: Default challenge type
eo: Defaŭlta tipo de tasko

en: CAPTCHA: no challenge enabled
eo: CAPTACHA: neniu tasko estas ŝaltita

en: tight
eo: mallarĝa

en: wide
eo: larĝa

en: extra wide
eo: larĝega

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Add event
eo: Aldonu eventon

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: Elements
eo: Elementoj

en: Structure
eo: Strukturo

en: Every @count minutes
eo: Ĉiu @count minutoj

en: Default country
eo: Apriora lando

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojo por la ligilo de menuo. Ĝi povas esti ena Drupala vojo kiel %add-node au ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por havi ligilo al ĉefpaĝo.

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: Display author and date information.
eo: Vidigu aŭtoro kaj dato de informo.

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Requires: !module-list
eo: Bezonas: !module-list

en: Required by: !module-list
eo: Bezonata de: !module-list

en: Welcome (new user created by administrator)
eo: Bonveno (nova uzanto kreiĝi per administristo)

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Add a new @plugin
eo: Aldonu novan @plugin

en: Edit @plugin %title
eo: Redaktu @plugin %title

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: Manage reaction rules and rule components.
eo: Mastrumu reakciajn regulojn kaj regulajn elementojn.

en: Select the %element to add
eo: Selektu la %element por aldoni

en: Rules scheduler
eo: Rula vicigilo

en: Refresh information
eo: Renovigu informojn

en: Cannot find any translation updates.
eo: Oni ne povas trovi iu ajn ĝisdatigojn de la tradukado.

en: Never (manually)
eo: Neniam (permane)

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
eo: Traduka ĝisdatigo anstataŭigas ekzistajn tekstojn, novaj estas aldonataj.

en: No information
eo: Oni mankas informoj

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
eo: Listo de lastaj elŝutitajn tradukojn kaj atingeblajn ĝisdatigojn por ĉiu ŝaltita projekto/modulo kaj ĉiu ŝaltita lingvo.

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: Rules configuration
eo: Rulaj agordoj

en: Scheduled Rules components
eo: Elementoj de rula vicigilo

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon

en: Translation sets
eo: Tradukaj aroj

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
eo: Metu elementojn, kiuj estos konsiderataj kiel tradukoj por ili mem.

en: Show "Page not found"
eo: Montru "Paĝo ne trovita"

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
eo: Modifu la vidigilo(j)n de vido aŭ aldonu novajn vidigilojn.

en: Add !display
eo: Aldonu !display-on

en: @display_title details
eo: Detaloj de "@display_title"

en: Create a page
eo: Verku paĝon

en: of type
eo: de tipo

en: Translations of menu item %title
eo: Traduko de menua elemento: %title
