DruStack (7.x-23.58) - en to bg translation catalogue (977 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Show on every page except the listed pages.
bg: Покажи на всяка страница освен на посочените.

en: Show on only the listed pages.
bg: Покажи само на посочените страници.

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Administer
bg: Администрация

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Real name
bg: Име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: Wrong username or password.
bg: Грешно потребителско име или парола.

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Unsubscribe
bg: Прекрати абонамента

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Explanation or submission guidelines
bg: Пояснения или инструкции при подаване на материала

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Response
bg: Отговор

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Single
bg: Единичен

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: root
bg: корен

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: category
bg: категория

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: High
bg: Силна

en: Low
bg: Слаба

en: Album
bg: Албум

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Audio
bg: Музика

en: History
bg: История

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Clear index
bg: Изчисти индекса

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Visible
bg: Видим

en: link
bg: връзка

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: never
bg: никога

en: The username %name does not exist.
bg: Името на потребителя %name не съществува.

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: add
bg: добави

en: Screenshot for %theme theme
bg: Икона за тема %theme

en: no screenshot
bg: няма снимка на екрана

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Total
bg: Общо

en: Statistics
bg: Статистики

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: You are not authorized to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Permitted file extensions
bg: Разрешени файлови разширения

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Database type
bg: Тип БД

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: The subject of the message.
bg: Тема на съобщението.

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: Expanded
bg: Разгънато

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Printer-friendly version
bg: Версия за печат

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Points
bg: Точки

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Access denied
bg: Достъпът забранен

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Logo
bg: Лого

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Public registrations
bg: Публични регистрации

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Never
bg: Никога

en: Up to date
bg: Обновено

en: Update available
bg: Налични обновления

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Recipients
bg: Получатели

en: Selected
bg: Избрано

en: Hourly threshold
bg: Часови праг

en: Your name
bg: Твоето име

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Feed description
bg: описание на лентата

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Source string
bg: Стринг източник

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Theme configuration
bg: Избор на тема

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Message text
bg: Текст на съобщението

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Click here
bg: Натиснете тук

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: configure
bg: конфигурирай

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Authored by
bg: Написано от

en: Performance
bg: Производителност

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Sale
bg: Продажба

en: help
bg: помощ

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Details
bg: Детайли

en: Price
bg: Цена

en: Load
bg: Зареди

en: Id
bg: Номер

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Add to cart
bg: Прибави в количката

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: email
bg: Ел. поща

en: Send
bg: Изпрати

en: Code
bg: Код

en: Recipient
bg: Получател

en: Add a role to the selected users
bg: Добави роля за избраните потребители

en: security
bg: сигурност

en: node
bg: възел

en: directory
bg: директория

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Calendar
bg: Календар

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: Тук

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: Color
bg: Цвят

en: Appearance
bg: Теми

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: Your email
bg: Твоят мейл

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Log in
bg: Вход

en: Blog
bg: Блог

en: Add new comment
bg: Коментар

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: E
bg: И

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Minimum cache lifetime
bg: Минимален живот на кеша

en: Referrer
bg: URL референт

en: Site off-line message
bg: Съобщение за сайт в профилактика

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
bg: Съобщение, което посетителите ще виждат, когато сайтът е в режим на техническа профилактика.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Create content
bg: Създаване на съдържание

en: Save changes
bg: Запази промените

en: access denied
bg: Отказан достъп

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Checkout
bg: Поръчване

en: Install
bg: Инсталирай

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Template
bg: Шаблон

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
bg: Покажи дали следният PHP код връща <code>TRUE</code> ( PHP-mode, само за специалисти).

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Clear cache
bg: Изчисти кеша

en: Votes
bg: Гласа

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Flag
bg: Информирай

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Property
bg: Свойство

en: Session closed for %name.
bg: Сесията на %name е затворена.

en: Tracker
bg: Тракер

en: You have to specify a valid date.
bg: Трябва да посочите валидна дата.

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Add user
bg: Добавяне на потребител

en: Port
bg: Порт

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Authored on
bg: Написано на

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Approved
bg: Потвърдени

en: Pending
bg: В изчакване

en: Edit location
bg: Редактирай местоположение

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Key
bg: Ключ

en: WIDTHxHEIGHT
bg: ШИРИНА х ВИСОЧИНА

en: Maximum file size per upload
bg: Максимален размер на файла за качване

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Product title
bg: Име на продукта

en: English
bg: Английски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Time format
bg: Формат на часа

en: Secret key
bg: Ключ "Secret key"

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Clear
bg: Изчисти

en: menu
bg: меню

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: View user profile.
bg: Виж потребителския профил

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: published
bg: публикувано

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Refine
bg: Подобряване

en: Undo
bg: Отмени

en: @time ago
bg: преди @time

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Please enter some keywords.
bg: Моля, въведете дума/ думи

en: Front page
bg: Начална страница

en: Request new password
bg: Заявка за нова парола

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти и не се изисква одобрението на администратор.

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Languages
bg: Езици

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: is equal to
bg: е равно на

en: is not equal to
bg: не е равно на

en: Source type
bg: Тип на източника

en: Configure permissions
bg: Настрой правата

en: Workflow
bg: Информационен поток

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Your rating
bg: Гласувай

en: Log out
bg: Излез

en: The settings have not been saved because of the errors.
bg: Настройките не са записани поради грешки.

en: Server name
bg: Име на сървър

en: profile
bg: профил

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Autocomplete taxonomy
bg: Завърши въвеждането автоматично

en: Right
bg: Дясно

en: Your message has been sent.
bg: Вашето съобщение беше изпратено.

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: Hours
bg: Часове

en: Seconds
bg: Секунди

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете блок %name?

en: People
bg: Потребители

en: Tax rate
bg: Данъчна ставка

en: warning
bg: предупреждение

en: Product count
bg: Брой на продуктите

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Results
bg: Резултати

en: open
bg: Отворена

en: Visitor
bg: Посетител

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Syndicate
bg: Синдикирай

en: Syndicate content
bg: Абонирай се за новости

en: Blogs
bg: Истории

en: Books
bg: Книги

en: Forums
bg: Форуми

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: Match
bg: Съвпадение

en: Database schema
bg: Схема на базата данни

en: Permissions
bg: Права

en: Link color
bg: Цвят на хипервръзките

en: options
bg: опции

en: Shopping cart
bg: Количка

en: Cart
bg: Количка

en: Shipping
bg: Доставка

en: Day(s)
bg: Дни

en: Week(s)
bg: Седмици

en: Year(s)
bg: Години

en: Product
bg: Продукт

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Products
bg: Продукти

en: Total:
bg: Общо:

en: Interval
bg: Интервал

en: Orders
bg: Поръчки

en: Length of trimmed posts
bg: Дължина на орязаната версия

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bg: Максимален брой символи, които може да използва орязаната версия на публикацията. Drupal ще използва тази настройка, за да определи по какъв начин ще бъдат съкращавани по-дългите публикации. Късата версия на публикацията обикновено се използва като резюме на пълната публикация, когато се показва на главната страница, в XML канали и т.н. За да деактивирате резюметата, изберете 'Неограничен' за максималния брой символи. Забележете, че тази настройка ще действа само върху ново или обновено съдържание и няма да засегне съществуващите вече публикации.

en: System default
bg: Системна настройка

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
bg: Вашите PHP настройки ограничават максималния размер на файла за качване до %size.

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Attach
bg: Прикачи

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: %title has been deleted.
bg: %title? е изтрит.

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: details
bg: детайли

en: Relationships
bg: Приятели

en: The username %name has not been activated or is blocked.
bg: Потребителското име %name не е активирано или е блокирано.

en: image
bg: изображение

en: Revision of %title from %date
bg: Редакция на %title от %date

en: The primary identifier for a node.
bg: Основния идентификатор за елемент.

en: Themes
bg: Теми

en: Minutes
bg: Минути

en: comment
bg: Коментар

en: administer nodes
bg: Управление на възли

en: not published
bg: непубликувано

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Protected
bg: Защитен

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: not sticky
bg: Незакрепена

en: sticky
bg: Закрепена

en: not promoted
bg: не промотирано

en: promoted
bg: промотирано

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: You are here
bg: Вие сте тук

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: Read only
bg: Само четене

en: cancel
bg: Отказване

en: Ban
bg: Блокирай

en: Processing
bg: Обработва

en: disable
bg: дезактивирай

en: Line break converter
bg: Конвертор за нов ред

en: date
bg: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bg: Грешка при качването на файла. Каченият файл не може да бъде преместен.

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: Slogan
bg: Мото

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bg: Началната страница показва съдържание от този относителен UR адресL. Ако не сте сигурни, оставете "node".

en: Client
bg: Клиент

en: Apply
bg: Търси

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Not translated
bg: Непреведено

en: Select
bg: Избери

en: is
bg: е

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Destination type
bg: Тип на приемника

en: Translated
bg: преведен

en: Block description
bg: Описание на блока

en: Blocks
bg: Блокове

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bg: Ако е избран PHP-mode, въведете PHP кода между %php. Помнете, че неправилният PHP код може да разруши вашия сайт.

en: Show block on specific pages
bg: Покажи блока на определени страници

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: The content of the block as shown to the user.
bg: Съдържание на блока във вида, в който се показва на потребителите.

en: Menus
bg: Менюта

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: Add field
bg: Добави поле

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: Index
bg: Индекс

en: Unpublish
bg: Отпубликувай

en: years
bg: години

en: Permission
bg: Разрешение

en: Order ID
bg: Поръчка №

en: Hide
bg: Скрий

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Language code
bg: Код на език

en: Blue
bg: Син

en: file system
bg: файлова система

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Profiles
bg: Профили

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: @user's picture
bg: снимка на @user

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Page not found
bg: Страницата не може да бъде намерена.

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: (site default theme)
bg: (тема по подразбиране)

en: Screenshot
bg: Икона

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция, защото няма подходящите права.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Show only items where
bg: Показва само елементите, които

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: Package
bg: Пакет

en: @type: updated %title.
bg: @type: обновен %title.

en: @type: added %title.
bg: @type: добавен %title.

en: Error saving user account.
bg: Създаване на нов потребителски акаунт

en: All types
bg: Всички видове

en: Restore
bg: Възстанови

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: Alias
bg: Псевдоним

en: My account
bg: Моят профил

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: begins with
bg: започва с

en: contains
bg: съдържание

en: Account information
bg: Информация за акаунта

en: The e-mail address %mail is not valid.
bg: Имейл адресът %mail е невалиден.

en: Account
bg: Акаунт

en: authenticated user
bg: регистриран потребител

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: No update data available
bg: Няма налична информация за обновяване

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Add new field
bg: Добави ново поле

en: Containing any of the words
bg: Съдържа която и да е от думите

en: Containing the phrase
bg: Съдържа фраза

en: Containing none of the words
bg: Не съдържа нито една от думите

en: Only of the type(s)
bg: Само по тип

en: Keyword relevance
bg: Тежест на ключовата дума

en: Recently posted
bg: Наскоро публикувани

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: Factor
bg: Фактор

en: Billing information
bg: Инфо за плащане

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
bg: Избраният файл %file не може да бъде качен, защото целевата %directory не е правилно конфигурирана.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
bg: Избраният файл %file не може да бъде копиран, защото файл с такова име не съществува. Моля, проверете и въведете правилното име на файл.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран, защото вече съществува файл с такова име в целевата директория.

en: The selected file %file could not be copied.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран.

en: The removal of the original file %file has failed.
bg: Неуспешно премахване на оригиналния файл %file.

en: Reports
bg: Доклади

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
bg: Ако нямате директна връзка за файлов обмен със сървъра, използвайте това поле, за да качите ново лого.

en: Configuration file
bg: Конфигурационен файл

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: Error reporting
bg: Отчет за грешките

en: Subscribed
bg: Абонирани потребители

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: Triggers
bg: Тригери

en: Set @type %title to unpublished.
bg: @type %title е премахнат/а.

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Auto-reply
bg: Автоматичен отговор

en: Outdated translation
bg: Неактуален превод

en: Untranslated
bg: Непреведен

en: Depends on: !dependencies
bg: Зависи от: !dependencies

en: Translate
bg: Преведи

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bg: Импортирането на превода е неуспешно, защото файлът %filename не може да бъде прочетен.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgstr" не беше намерен на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgid_plural" не беше намерен на ред %line

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bg: Файлът с превод %filename съдържа синтактична грешка на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgid" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr[]" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: има грешен стринг на ред %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bg: Фалйът с превод %filename прекъсна неочаквано на ред %line.

en: Save translations
bg: Запиши превода

en: The base table for nodes.
bg: Основната таблица на елементите.

en: Create @name
bg: Създай @name

en: @type %title has been deleted.
bg: @type %title е изтрит/a.

en: View cart
bg: Виж количката

en: anonymous user
bg: анонимен потребител

en: Merchant ID
bg: ID на търговеца

en: Currency code
bg: Валутен код

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bg: @module (<span class="admin-disabled">е деактивиран</span>)

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bg: От съображения за сигурност, файлът, който качвате е преименуван на %filename.

en: No response
bg: Без отговор

en: Rating
bg: Рейтинг

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Acronym
bg: Акроним

en: Base price
bg: Основна цена

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
bg: Маскималния разрешен размер на изображенията (напр. 640х480). Въведете 0 за да няма ограничение. Ако е инсталиран <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> файловете надвишаващи това ограничение, ще бъдат скалирани автоматично.

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: Review order
bg: Прегледай поръчката

en: Submit order
bg: Поръчай

en: PayPal Website Payments Pro
bg: PayPal Pro

en: PayPal e-mail address
bg: PayPal имейл адрес

en: PayPal server
bg: PayPal сървър

en: Payment action
bg: Плащане

en: All the address information matched.
bg: Адресната информация съвпада.

en: None of the address information matched; transaction declined.
bg: Адресната информация не съвпада; транзакцията е отхвърлена.

en: Part of the address information matched.
bg: Част от адресната регистрация съвпада.

en: Address matched; postal code did not
bg: Адресната регистрация съвпада; пощенския код не съвпада

en: Nothing matched; transaction declined
bg: Нищо не съвпада; транзакцията е отхвърлена

en: Address and postal code matched
bg: Адреса и пощенския код съвпадат

en: Postal code matched; address did not
bg: Пощенския код съвпада; адреса не съвпада

en: Retry for validation
bg: Опитай отново за потвърждение

en: An unknown error occurred.
bg: Непозната грешка.

en: Matched
bg: Съвпада

en: No match
bg: Не съвпада

en: Service not available
bg: Услугата не е достъпна

en: Unkown error
bg: Непозната грешка

en: Confirm e-mail address
bg: Потвърди e-mail адрес

en: Continue shopping
bg: Продължи пазаруването

en: Update cart
bg: Обнови количката

en: Add product
bg: Прибави продукт

en: Order settings
bg: Настройки на поръчката

en: View order
bg: Виж поръчката

en: Administration theme
bg: Административна тема

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Warning message
bg: Предупредително съобщение

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
bg: Само файлове със следните разширения са позволени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималния размер от %maxsize.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bg: Грешка при качването. Качения файл %file не може да бъде преместен в %destination.

en: Sharing
bg: Споделяне

en: outdated
bg: не актуализирано

en: add translation
bg: добавяне на превод

en: Translations of %title
bg: Преводи на %title

en: Designer
bg: Дизайнер

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: ends with
bg: завършва с

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Clients
bg: Клиенти

en: The comment you are replying to does not exist.
bg: Коментарът, на който отговаряте, не съществува.

en: Access type
bg: Тип на достъпа

en: Switch to plain text editor
bg: Изключи графичния редактор

en: Switch to rich text editor
bg: Включи графичния редактор

en: All languages
bg: Всички езици

en: Dashboard
bg: Табло

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: @type %title has been updated.
bg: @type %title е актуализиран/a.

en: The post could not be saved.
bg: Публикацията не може да бъде записана.

en: No strings found to translate.
bg: Няма намерени стрингове за превод

en: Page Text
bg: Текст на страницата

en: Translation to %language
bg: Превод на %language

en: Translate Text
bg: Преведи текста

en: Save translation
bg: Запази превода

en: Translate strings
bg: Преведи стринга

en: An HTTP error @status occured.
bg: Възникна HTTP грешка: @status

en: Localization
bg: Локализация

en: Edit string
bg: Редактиране на стринг

en: locale
bg: локализация

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, с превод

en: Main menu
bg: Основно меню

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
bg: Потребителят %name е използвал връзката за начална верификация на %timestamp.

en: New user: %name (%email).
bg: Нов потребител: %name (%email).

en: is greater than
bg: е повече от

en: is less than
bg: е по-малко от

en: Add a tax rate
bg: Добавяне на данъчна ставка

en: Add link
bg: Добави линк

en: Username or e-mail address
bg: Потребителско име или имейл адрес

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Delete client
bg: Изтриване клиент

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Source fields
bg: Полета на източника

en: Custom URL
bg: Други

en: form
bg: форма

en: Basic options
bg: Основни опции

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Must users preview posts before submitting?
bg: Да бъдат ли задължени потребителите да правят предварителен преглед на публикацията, преди да я изпратят?

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Visitors
bg: Посетителите

en: The value of the variable.
bg: Стойността на променливата

en: Already added languages
bg: Тези езици са вече добавени

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Your rating: <span>!stars</span>
bg: Гласувай: <span>!stars</span>

en: Saving your vote...
bg: Вота се добавя...

en: Your vote has been saved.
bg: Гласът ти е добавен

en: Your vote has been deleted.
bg: Гласът беше изтрит

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични имейли при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: Languages not yet added
bg: Тези езици още не са добавени

en: String not found.
bg: Стрингът не е намерен.

en: The string has been saved.
bg: Стрингът беше записан.

en: The language selected for import is not supported.
bg: Езикът, избран за импортиране, не се поддържа.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bg: Заглавната част на файла с превода %filename липсва или е повредена.

en: Error importing interface translations
bg: Грешка при импорт на преводи на интерфейса

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bg: Импортиран %file в %locale: добавени %number стринга, обновени %update и изтрити %delete стринга.

en: Guarani
bg: Гуарани

en: sort ascending
bg: възходящо сортиране

en: sort descending
bg: низходящо сортиране

en: Book page
bg: Страница от книга

en: Header top
bg: Горна част на заглавната част

en: Header bottom
bg: Долна част на заглавната част

en: Personal contact form
bg: Лична форма за връзка

en: Allowed HTML tags: @tags
bg: Разрешени HTML tag-ове: @tags

en: First item
bg: Първи елемент

en: Second item
bg: Втори елемент

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: HTML filter
bg: HTML филтър

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли, и предпочитания език за показване на сайта.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bg: Потребители с права да <em>администрират възли</em> ще могат да променят тези опции.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Number of posts on main page
bg: Брой на публикациите на главната страница

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bg: Стойността за %field не е валиден URL адрес.

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Number of items to index per cron run
bg: Брой елементи за индексиране при изпълнение на CRON задача

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: The name of this website.
bg: Името на настоящия уеб сайт.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bg: Мото на сайта (изречение, запомняща се фраза, често показвано до заглавието на сайта)

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: Cron ran successfully.
bg: Cron изпълнение успешно.

en: Cron run failed.
bg: Cron изпълнение неуспешно

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
bg: Изборът на различна тема ще промени общия вид на сайта.

en: Compact mode
bg: Компактен изглед

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Разрешава поддръжката на множество езици за този тип съдържание. Ако е активирана, към формата за редакция на съдържанието ще бъде добавено поле за избор на език, позволявайки ви да избирате от <a href="!languages">активираните езици</a>. Може също да активирате възможността за превод на дадения тип съдържание, което ще ви позволи да имате превод на всеки един от разрешените езици. Ако поддръжката не е активирана, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Вече съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Flag translations as outdated
bg: Маркирай преводите като неактуални

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bg: Ако правите значителни промени, което означава, че този пост трябва да бъде обновен, можете да маркирате всички преводи на тази публикация като неактуални. Това няма да промени никое от другите свойства на публикация, като това дали са публикувани или не.

en: This translation needs to be updated
bg: Този превод има нужда от обновяване

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bg: Когато тази опция е включена, превода има нужда от обновяване, защото източника (оригиналния текст) е бил променен. Изключете опцията, след като обновите превода.

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Disabled modules
bg: Деактивирани модули

en: Disabled themes
bg: Деактивирани теми

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти, но се изисква одобрението на администратор.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bg: Изисква потвърждение по имейл, когато посетител създава акаунт.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bg: Ако има отметка, от новите потребители ще се изисква да потвърдят техния e-mail адрес, преди да влязат в сайта, и ще им бъде предоставена парола, генерирана от системата. Ако няма отметка, потребителите ще влизат непосредствено след регистрацията и ще избират собствена парола при регистрация.

en: User registration guidelines
bg: Указания за регистриране

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва в горната част на формата за регистриране на потребител. Той ще е в помощ на Вашите потребители.

en: Welcome, new user created by administrator
bg: Добре дошъл, нов потребител създаден от администратора

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, създадени от администратор.

en: Welcome, no approval required
bg: Добре дошъл, не се изисква одобрение

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато не се изисква одобрение от администратор.

en: Welcome, awaiting administrator approval
bg: Добре дошъл, изчакващ одобрение от администратор

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато се изисква одобрение от администратор.

en: Password recovery email
bg: Еmail за възстановяване на парола

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bg: Редактирай e-mail съобщенията за потребителите заявили нова парола.

en: Account activation email
bg: Еmail за активиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите при активиране на акаунт (когато администратор активира акаунт на вече регистриран потребител, на сайт със задължително одобрение от администратор).

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Account blocked email
bg: Еmail за блокиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е блокиран.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Account deleted email
bg: Еmail за изтрит акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е изтрит.

en: Notify user when account is deleted.
bg: Уведоми потребител за изтрит акаунт.

en: Signature support
bg: Поддръжка подписи

en: Picture support
bg: Поддръжка на снимки

en: Picture maximum dimensions
bg: Максимален размер на снимката

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bg: Максимален размер на снимката в пиксели

en: Picture maximum file size
bg: Максимален размер на файла

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bg: Максимален размер на файла, до kB.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
bg: Допълнителни инструкции бяха изпратени на вашия имейл адрес.

en: New external user: %name using module %module.
bg: Нов външен потребител: %user използващ модул %module.

en: page not found
bg: Страницата не може да бъде намерена.

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Regional settings
bg: Регионални настройки

en: Structure
bg: Структура

en: Submitted by !username on !datetime
bg: Публикувано от !username на !datetime

en: Secondary menu
bg: Допълнително меню

en: Default country
bg: Държава по подразбиране

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Status message
bg: Статус съобщение

en: Cache blocks
bg: Кеширай блоковете

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Style name
bg: Име на стила

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Search result
bg: Резултат от търсенето

en: Edit shortcuts
bg: Промени преките пътища

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
bg: Максимален брой съобщения, показани на началната страница.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е разрешено за достъп от потребителя. Остави празно, за да използваш вградената  "access denied" страница.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
bg: Тази страница се показва, когато заявеното съдържание не е намерено. Остави празно, за да ползваш вградената  "page not found" страница.

en: Compress cached pages.
bg: Компресирай кешираните страници

en: Description of your site, included in each feed.
bg: Описание на вашия сайт, което ще бъде включено във всяка лента.

en: Users may set their own time zone.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
bg: Напомни на потребителите, че тяхната часова зона не е настроена по време на влизане в сайта.

en: Only applied if users may set their own time zone.
bg: Прилага се, само ако потребителите могат да определят тяхна часова зона.

en: Time zone for new users
bg: Часова зона за нови потребители

en: Default time zone.
bg: Стандартната часова зона.

en: Empty time zone.
bg: Празна часова зона.

en: Users may set their own time zone at registration.
bg: Потребителите могат да въведат собствена часова зона при регистрацията им.

en: Put site into maintenance mode
bg: Пусни сайта в режим "Поддръжка"

en: Maintenance mode message
bg: Съобщение в режим Поддръжка/Off-line

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
bg: Съобщение, което се показва на потребителите при сайт в режим Поддръжка.

en: Picture directory
bg: Директория за снимките

en: E-mails
bg: Имейли

en: Cache pages for anonymous users
bg: Кеширай страниците за Анонимните потребители

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
bg: Кешираната страница няма да бъде пресъздадена докато не е изминало горепосоченото време.

en: Copy source
bg: Копирай източника

en: Recent log messages
bg: Последни лог записи

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bg: Когато е активиран, само потребители с   "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> ще имат достъп до сайта; всички останали посетители ще виждат съобщението по-долу. Упълномощените потребители ще могат да влязат през <a href="@user-login">user login</a> страницата.

en: Changed date
bg: Дата на промяна

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title

en: Aggregate and compress CSS files.
bg: Обедини и компресирай CSS файловете

en: Aggregate JavaScript files.
bg: Оптимизирай JavaScript файлове

en: Commerce Payment
bg: Commerce Плащане
