DruStack (7.x-23.59) - en to be translation catalogue (856 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да наладак па змоўчанні

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Administer
be: Адміністраваць

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Private
be: Прыватны

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Last Post
be: Апошні пост

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Age
be: Узрост

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Administration
be: Кіраваньне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Больш

en: Last updated
be: Абноўлена

en: Tags
be: Тэмы

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: cron
be: крон

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Download
be: Загрузка

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: Overview
be: Агляд

en: all
be: Усё

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя наладкі

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: Display settings
be: Наладкі паказа

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Номер

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Наладкі канфігурацыі захаваныя

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: settings
be: наладкі

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Core
be: Ядро

en: Album
be: Альбом

en: Add new
be: Дадаць новы

en: Schedule
be: Расклад

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: Visible
be: Бачна

en: link
be: спасылка

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: The username %name does not exist.
be: Імя карыстальніка %name не існуе.

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: 1 hour
be: 1 гадзіна

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Permitted file extensions
be: Дазволеныя пашырэньні файлаў

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: type
be: тып

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып кантэнта

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: term
be: тэрмін

en: Menu item
be: Пункт меню

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: Update options
be: Наладкі абнаўлення

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дзён

en: Active
be: Актыўна

en: Done
be: Зроблена

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Good
be: Добры

en: Added
be: Дадана

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Host
be: Хост

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Selected
be: Выбраны

en: Your name
be: Вашае імя

en: Menu link
be: Пункт меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Source URL
be: Зыходны URL

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Статусы

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL аліас

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Message text
be: Тэкст паведамлення

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Global settings
be: Глабальныя наладкі

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: N/A
be: Не даступна

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: 1 day
be: 1 дзень

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: help
be: даведка

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: Owner
be: Уладальнік

en: OR
be: АЛЬБО

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Now
be: Зараз

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Other
be: Іншыя

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: Blog
be: Блог

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Site off-line message
be: Паведамленне, што паказваецца, калі сайт знаходзіцца офлайн.

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
be: Паведамленьне да паказу карыстальнікам, калі сайт адлучаны.

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Profile
be: Профіль

en: Clear cache
be: Пачысціць кэш

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: Defaults
be: Значэнні па змоўчанні

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Updated date
be: Абноўленая дата

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Стандартная мова

en: Rules
be: Правілы

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Georgia
be: Грузія

en: Guam
be: Гуам

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Palau
be: Палау

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Port
be: Порт

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: second
be: секунда

en: Show
be: Паказаць

en: Error handling
be: Апрацоўка памылак

en: Key
be: Ключ

en: Maximum file size per upload
be: Максымальны памер файла для запампоўкі

en: File Browser
be: Файлавы браузэр

en: Change
be: Змяніць

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: No items selected.
be: Не выбрана ніякіх элементаў.

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: update
be: абнавіць

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Refine
be: Змяніць

en: Undo
be: Адмена

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Deleted
be: Выдалена

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Spam control
be: Абарона ад спаму

en: Math question
be: Задачка

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Granularity
be: ступень дэталізацыі

en: Long
be: Доўгі

en: Short
be: Сціслы

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Path alias
be: Шлях сіноніма

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: any
be: любы

en: Days
be: Дні

en: Log out
be: Выйсці

en: views
be: выгляды

en: profile
be: профіль

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блок %name?

en: People
be: Карыстальнікі

en: warning
be: папераджэньне

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: open
be: адчыненае

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Syndicate
be: RSS

en: Syndicate content
be: Сіндыкаваць змесьціва ў RSS

en: Blogs
be: Блог

en: Books
be: Кнігі

en: Forums
be: Форумы

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: !date by !username
be: !date ад !username

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: current revision
be: бягучая версія

en: Session
be: Сесія

en: Match
be: Супадаць

en: Database schema
be: Схема базы дадзеных

en: Schema
be: Схема

en: Permissions
be: Правы

en: Your settings have been saved.
be: Вашы наладкі былі захаваны.

en: Installed
be: Усталявана

en: Link color
be: Колер спасылак

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Testing
be: Тэставанне

en: Standard
be: Стандарт

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: MB
be: МБ

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: New comments
be: Новыя каментары

en: details
be: падрабязнасці

en: Plural
be: Множны

en: image
be: малюнак

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: comment
be: каментар

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Running
be: Працуе

en: disable
be: адключыць

en: date
be: дата

en: Shortcuts
be: Хуткія спасылкі

en: Default value
be: Значэнне па змаўчанні

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Slogan
be: Слёган

en: Select
be: Выбраць

en: Add CAPTCHA administration links to forms
be: Dodaj linki CAPTCHA do formularzy

en: CAPTCHA
be: антыспам

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
be: Няправільны адказ на тэст.

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
be: Рашыце гэтую просценькую задачку ды ўвядзіце вынік, прыкладова для 1 + 3 увядзіце 4

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Blocks
be: Блокі

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
be: Калі абраны PHP-рэжым, увядзіце PHP-код паміж %php. Увага: выкананне некарэктнага PHP-кода можа пашкодзіць Ваш сайт.

en: The content of the block as shown to the user.
be: Змест блоку як яго бачыць карыстальнік.

en: Menus
be: Меню

en: Above
be: Вышэй

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Form
be: Форма

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Profiles
be: Профілі

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: Maximum upload size
be: Максімальны памер загрузкі

en: Space
be: Прабел

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Resize
be: змена памеру

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: Show only items where
be: Паказваць толькі элементы, дзе

en: ok
be: так

en: @type: updated %title.
be: @type: абноўлены %title.

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: My account
be: Мой рахунак

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: Featured
be: Рэкамендаваныя

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail не з’яўляецца слушным адрасам электроннай пошты.

en: authenticated user
be: ідэнтыфікаваны карыстальнік

en: Data
be: Дадзенныя

en: Node count
be: Падлік нод

en: Finish
be: Скончана

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Containing any of the words
be: Утрымлівае нейкае са словаў

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Keyword relevance
be: Рэлевантнасць ключавога слова

en: Recently posted
be: Нядаўна апублікаваныя

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Фактар

en: Or
be: Або

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
be: Абраны файл %file ня можа быць запампаваны праз няслушнасць канфігурацыі дырэкторыі прызначэння %directory.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
be: Абраны файл %file ня можа быць скапіяваны, таму што файл з такім імём ужо ёсць ў месцы прызначэня.

en: The selected file %file could not be copied.
be: Абраны файл %file нельга скапіяваць.

en: The removal of the original file %file has failed.
be: Памылка выдалення арыгінальнага файлу %file.

en: About
be: Аб

en: Reports
be: Справаздачы

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: Error reporting
be: Паведамленьні што да памылак

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: Set @type %title to unpublished.
be: Размясціце @type %title у неапублікаваныя.

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Translate
be: Пераклад

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: @type %title has been deleted.
be: @type %title быў выдалены.

en: Crop
be: Абрэзка

en: anonymous user
be: ананімны карыстальнік

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
be: @module (<span class="admin-disabled">адключаны</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
be: @module (<span class="admin-enabled">уключаны</span>)

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: User account
be: Акаўнт карыстальніка

en: Acronym
be: Акронім

en: pixels
be: пікселі

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: export
be: экспартаваць

en: Backup and Migrate
be: Бэкап і Міграцыя

en: Backup the database.
be: Бэкап базы дадзеных.

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: The specified file %name could not be uploaded.
be: Абраная файл %name не можа быць загружаны.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: IP address
be: IP адрас

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Maximum image resolution
be: Максімальная рэзалюцыя малюнка

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Illegal choice %choice in !name element.
be: Не дазволены %choice у элеменце !name.

en: First sidebar
be: Першая калонка

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Current user
be: Бягучы карыстальнік

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Каментар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей не існуе

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: All languages
be: Усе мовы

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: Main menu
be: Галоўнае меню

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: After saving new content
be: Пасля захавання новага кантэнта

en: After deleting content
be: Пасля выдалення кантэнта

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць пашкоджаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: The page you requested does not exist. For your convenience, a search was performed using the query %keys.
be: Старонка, якую вы шукаеце, не існуе. Для вашай выгоды, быў здзейснены пошук па матэрыялах сайта па запыце %keys.

en: Blue Lagoon (default)
be: Блакітная Лагуна (па змоўчанні)

en: sort ascending
be: сарціроўка паводле павялічэння

en: sort descending
be: сарціроўка паводле памяньшэння

en: Book page
be: Старока кнігі

en: Header top
be: Верх хэдэра

en: Header bottom
be: Ніз хэдэра

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для электронных лістоў, і пераважная мова для адлюстравання сайта.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: An error occurred and processing did not complete.
be: Здарылася памылка і працэс не быў завершаны.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: Cron run failed.
be: Крон запусціўся няўдала.

en: Compact mode
be: Кампактны рэжым

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Text format
be: Фармат тэкста

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Slate
be: Спіс

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Page top
be: У пачатак старонкі

en: Page bottom
be: Унізе старонкі

en: Sidebar first
be: Бакавая панэль нумар адзін.

en: Structure
be: Структура

en: Cancel account
be: Выдаліць рахунак

en: Secondary menu
be: Дапаможнае меню

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: profiles
be: профілі

en: Private files
be: Прыватныя файлы

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксанаміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксанаміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксанаміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць матэрыялаў тэгіраванны тэрмінам таксанаміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксанаміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Тэрмін слоўніка таксанаміі належыць да.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксанаміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксанаміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксанаміі (па жаданню)

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Кольскаць тэрмінаў належных да слоўніка таксанаміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ID карыстальніка акаўнта

en: The login name of the user account.
be: Лагін карыстальніка акаўнта.

en: The email address of the user account.
be: E-mail карыстальніка акаўнта

en: The URL of the account profile page.
be: URL профільнай старонкі акаўнта

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння акаўнту карыстальніка

en: Site maintenance account
be: Акаунт абслугоўвання сайта

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
be: Старонкі на які гэты PHP код вяртае <code>TRUE</code> (толькі для экспертаў)

en: Pages or PHP code
be: Старонкі або PHP код

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Not customizable
be: Не магчыма кастамізаваць

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
be: <em>Кнігі</em> маюць убудаваную іерархічную навігацыю. Выкарыстоўвайце для даведнікаў і падручнікаў.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
be: Імя было ўжыта ў URL для створаных выяў. Ужывайце толькі малыя літары, ніжняе падкрэсліванне (_), і дэфіс (-).

en: Image styles
be: Стылі малюнка

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
be[0]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты элемент?
be[1]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэтыя элементы?

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць@type</em> @title

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
be: Вы пакуль што  не стварылі ніводнага тыпу змесціва. Перайдзіце  на a href="@create-content">Старонку стварэння змесціва </a>, каб дадаць новы тып змесціва.

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
be: Выпраўлення дазваляюць вам  адсочваць адрозненні паміж некалькімі  версіямі вашага змесціва і вяртацца да  папярэдніх версій.

en: Full content
be: Увесь кантэнт

en: Search result
be: Вынік пошуку

en: @title dialog
be: @title дыялог

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Edit shortcuts
be: Рэдагаваць хуткія спасылкі

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: Temporary files
be: Часовыя файлы

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе кантэнта класіфікаванага з гэтым тэрмінам.

en: Displaying administrative links
be: Адлюстраванне адміністрацыйнай спасылкі

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
be: Каталог %directory не існуе або не перазапісвальны.

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага кантэнту, такога як старонка "Пра нас"

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
be: Увядзіце праз коску спіс слоў, якія апісваюць гэты кантэнт

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Collapse
be: Згарнуць

en: Footer first column
be: Першы слупок футэра

en: Footer second column
be: Другі слупок футэра

en: Footer third column
be: Трэці слупок футэра

en: Footer fourth column
be: Чацвёрты слупок футэра

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
be: Немагчыма выклікаць тэму(), пакуль не загрузяцца ўсе модулі.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага кантэнту, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Highlighted
be: Выдзелены

en: Sidebar second
be: Другі сайдбар

en: Triptych first
be: Трыпціх нумар адзін

en: Triptych middle
be: Сярэдні трыпціх

en: Triptych last
be: Апошні трыпціх

en: Main background
be: Асноўны фон

en: Sidebar background
be: Фон сайдбару

en: Sidebar borders
be: Межы сайдбару

en: Footer background
be: Фон футэру

en: Plum
be: Слівавы

en: Title and slogan
be: Назва і слоган

en: Firehouse
be: Агністы дом (Firehouse)

en: Ice
be: Лёд

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
be: Аддзяляйце пашырэнні прабелам ці коскай, і не выкарыстоўвайце шматкроп'е.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
be: Ваша канфігурацыя PHP падтрымлівае толькі пэўны тып базы дадзеных, таму яна была аўтаматычна выбрана.

en: Missing text format: %format.
be: Тэкставы фармат, які адсутнічае:  %format.

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: Upload an image to go with this article.
be: Загрузіце малюнак да гэтага артыкула

en: and where %property is %value
be: і дзе %property прымае значэнне %value

en: where %property is %value
be: дзе %property прымае значэнне %value

en: and where
be: і дзе

en: Nothing
be: Нічога

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: @driver_name settings
be: наладкі @driver_name

en: Access the views administration pages.
be: Доступ да прагляду адміністрацыйных старонак

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: Edit this view to add a display.
be: Паправіць гэты view-с для

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: export view
be: экспартаваць выгляд

en: delete view
be: выдаліць выгляд

en: Multilingual - Internationalization
be: Шматмоўе - Інтэрнацыяналізацыя

en: Source id
be: Крыніца id

en: Autocomplete (Tags style)
be: Аўтазапаўненне ( у стылі тэгаў)

en: Tokens related to views.
be: Токены звязаныя з відамі

en: The human-readable name of the view.
be: Зручнае для ўспрымання імя віда

en: The description of the view.
be: Апісанне віда

en: The machine-readable name of the view.
be: Машыначытальнае імя віда

en: The title of current display of the view.
be: Загаловак бягучага адлюстравання віда

en: The URL of the view.
be: Спасылка віда.

en: Apostrophe
be: Апостраф
