DruStack Article (7.x-32.79) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Article
it: Articolo

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: Comment
it: Commento

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
it: Scrivi una lista di parole (separate da virgola) per descrivere il tuo contenuto.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.

en: Upload an image to go with this article.
it: Carica un'immagine da associare a questo articolo.
