Display Suite (7.x-2.0-beta2) - en to da translation catalogue (118 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Read more
da: Læs mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Refresh
da: Opdatér

en: Select a layout
da: Vælg et layout

en: Unknown
da: Ukendt

en: Separator
da: Skilletegn

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Submitted
da: Indsendt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Two column
da: To spalter

en: Two column stacked
da: To spalter stablet

en: User picture
da: Brugerbillede

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Inline
da: Integreret

en: Fields
da: Felter

en: Advanced
da: Avanceret

en: operations
da: handlinger

en: General
da: Generelt

en: Other
da: Anden

en: Attributes
da: Attributter

en: Anonymous
da: Anonym

en: Empty text
da: Tom tekst

en: Uncategorized
da: Ikke kategoriseret

en: CSS classes
da: CSS klasser

en: Hidden
da: Skjult

en: Show
da: Vis

en: Tokens
da: Symboler

en: Token
da: Symbol

en: User search
da: Brugersøgning

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: First
da: Første

en: Middle
da: Midt

en: Search engine
da: Søgemaskine

en: Second
da: Sekund

en: Revert
da: Gendan

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: <Hidden>
da: - Skjult -

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Above
da: Ovenover

en: Third
da: Tredje

en: Fourth
da: Fjerde

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Hide
da: Skjul

en: Classes
da: Klasser

en: @user's picture
da: @users billede

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Edit content
da: Redigér indhold

en: Change layout
da: Skift layout

en: Book navigation
da: Bognavigation

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Disable Drupal blocks/regions
da: Déaktiver Drupal-blokke/regioner

en: Machine name
da: Internt navn

en: Drupal core
da: Drupal-kernen

en: Show title
da: Vis titel

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Emergency
da: Nødsituation

en: Manage form
da: Håndtér formular

en: Substitutions
da: Erstatninger

en: Configured
da: Konfigureret

en: Manually set
da: Manuel

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Attachment before
da: Vedhæftning før

en: Attachment after
da: Vedhæftning efter

en: Feed icon
da: Feed-ikon

en: Format settings:
da: Formatindstillinger:

en: User signature
da: Brugersignatur

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Add default classes
da: Tilføj standardklasser

en: One column
da: Én spalte

en: Administer fields
da: Administrér felter

en: Default view mode
da: Standard view mode

en: Manage layout
da: Administrér layout

en: dash
da: strejf

en: View mode: %mode
da: Visning: %mode

en: Field item
da: Felt-element

en: Manage view modes
da: Håndtér brugerdefinerede view modes.

en: Link to term
da: Link til term
