Display Suite (7.x-2.0-rc1) - en to ro translation catalogue (102 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Layout
ro: Prezentare

en: Select a layout
ro: Selectați un aspect

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Submitted
ro: Trimis

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Two column
ro: Două coloane

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Advanced
ro: Avansat

en: Other
ro: Altele

en: Attributes
ro: Atribute

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Show
ro: Arată

en: Token
ro: Simbol

en: User search
ro: Căutare utilizator

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: First
ro: Primul

en: Second
ro: Secundă

en: Revert
ro: Revenire

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: <Hidden>
ro: <Ascuns>

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Above
ro: Deasupra

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Hide
ro: Ascunde

en: Classes
ro: Clase

en: @user's picture
ro: imaginea utilizatorului @user

en: Change layout
ro: Schimbați aspectul

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: Pager
ro: Paginator

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Time ago
ro: Timp în urmă

en: Drupal core
ro: Nucleu Drupal

en: Displays
ro: Afișări

en: Post date
ro: Data postării

en: Emergency
ro: Urgență

en: Entities
ro: Entități

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Attachment before
ro: Atașament deasupra

en: Attachment after
ro: Atașament dedesubt

en: Feed icon
ro: Pictogramă feed

en: Format settings:
ro: Setări format:

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Add default classes
ro: Adăugați clase implicite

en: Field item
ro: Element câmp

en: Manage view modes
ro: Gestionarea modurilor de vizualizare

en: View modes
ro: Moduri de vizualizare
