Display Suite (7.x-2.0-rc1) - en to ur translation catalogue (35 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Region
ur: علاقہ

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: Block
ur: بلاک

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Your search yielded no results
ur: آپ کی تلاش کے کوئی نتائیج حاصل نھی ھوے

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
