Display Suite (7.x-2.9) - en to he translation catalogue (136 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Markup
he: מרקאפ

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Parent
he: אב

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Add
he: הוספה

en: Format
he: פורמט

en: Refresh
he: ריענון

en: Region
he: איזור

en: Layout
he: פריסה

en: Select a layout
he: בחר פריסה

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Separator
he: מפריד

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Submitted
he: נשלח

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: User picture
he: תמונת פרופיל

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Custom
he: מותאם

en: Fields
he: שדות

en: Advanced
he: מתקדם

en: Widget
he: וידג'ט

en: operations
he: פעולות

en: General
he: כללי

en: Other
he: אחר

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Show
he: הצג

en: Token
he: אסימון

en: Extras
he: תוספות

en: User search
he: חיפוש משתמשים

en: Search results
he: תוצאות חיפוש

en: Your search yielded no results
he: חיפוש זה לא הניב תוצאות

en: First
he: ראשון

en: Middle
he: אמצע

en: Second
he: שניה

en: Revert
he: שחזור

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Last modified
he: שונה לאחרונה

en: <Hidden>
he: <מוסתר>

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Above
he: מעל

en: Third
he: שלישי

en: Fourth
he: רביעי

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Hide
he: הסתרה

en: @user's picture
he: התמונה של @user

en: Edit content
he: ערוך תוכן

en: Book navigation
he: ניווט בספר

en: Pager
he: דפדוף

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Time ago
he: לפני כמה זמן

en: Element
he: אלמנט

en: Drupal core
he: ליבת דרופל

en: No link
he: אין קישור

en: Add link
he: הוספת קישור

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
he: מספר הפריטים לתצוגה בדף. הזן 0 כדי שלא תהיה מגבלה.

en: Field permissions
he: הרשאות שדה

en: Entities
he: ישויות

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Minimal
he: מינימלי

en: Format settings:
he: הגדרות פורמט:

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: User signature
he: חתימת משתמש

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Layout for !bundle in !view_mode
he: פריסה עבור !bundle ב!view_mode

en: One column
he: טור אחד

en: Four column - equal width
he: 4 טורים - רוחב שווה

en: The human-readable label of the view mode. This name must be unique.
he: תווית קריאה לבני-אדם של מצב התצוגה. על השם להיות ייחודי.

en: Select the entities for which this view mode will be made available.
he: בחרו את היישויות שעבורן יופעל מצב התצוגה הזה

en: Manage view modes
he: ניהול מצבי תצוגה

en: Add a code field
he: הוספת שדה קוד

en: Add a dynamic field
he: הוספת שדה דינמי

en: Add a block field
he: הוספת שדה תיבה

en: Add a preprocess field
he: הוספת preprocess field

en: View modes
he: מצבי תצוגה

en: Manage view modes for all content.
he: ניהול מצבי תצוגה עבור כל התכנים.

en: Add a view mode
he: הוספת מצב תצוגה

en: Manage a view mode
he: ניהול מצב תצוגה

en: Delete a view mode
he: מחיקת מצב תצוגה

en: Manage fields for all content.
he: ניהול שדות עבור כל התכנים.

en: Manage a field
he: ניהול שדה

en: Manage a dynamic field
he: ניהול שדה דינמי

en: Manage a preprocess field
he: ניהול שדה preprocess

en: Delete a field
he: מחיקת שדה

en: Delete a field.
he: מחיקת שדה.

en: Manage a block field
he: ניהול שדה תיבה

en: Full Reset
he: איפוס מלא

en: A layout must be selected to enable Display Suite functionality.
he: מוכרחים לבחור פריסה בשביל לאפשר את הפונקציונליות של Display Suite.
