Display Suite (7.x-2.9) - en to lt translation catalogue (110 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Status
lt: Būsena

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Language
lt: Kalba

en: Read more
lt: Skaityti daugiau

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disable
lt: Išjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Comments
lt: Komentarai

en: More
lt: Daugiau

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Links
lt: Nuorodos

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Display settings
lt: Rodyti nuostatas

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Add
lt: Pridėti

en: Format
lt: Formatas

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: Region
lt: Sritis

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Submitted by
lt: Pateikė

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Separator
lt: Skirtukas

en: Access denied
lt: Prieiga uždrausta

en: Submitted
lt: Pateikta

en: Page title
lt: Puslapio pavadinimas

en: Block
lt: Blokas

en: Two column
lt: Du stulpeliai

en: Two column stacked
lt: Du stulpeliai

en: User picture
lt: Vartotojo nuotrauka

en: Header
lt: Antraštė

en: Footer
lt: Poraštė

en: Inline
lt: Eilutėje

en: Custom
lt: Savitas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Advanced
lt: Papildomai

en: Widget
lt: Valdiklis

en: General
lt: Bendras

en: Other
lt: Kiti

en: Attributes
lt: Požymiai

en: Anonymous
lt: Svečias

en: Empty text
lt: Tuščias tekstas

en: Uncategorized
lt: Be kategorijos

en: CSS classes
lt: CSS kalsės

en: Flag
lt: Pažymėti

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Show
lt: Rodyti

en: User search
lt: Narių paieška

en: Search results
lt: Paieškos rezultatai

en: Your search yielded no results
lt: Nieko nerasta

en: (disabled)
lt: (išjungta)

en: First
lt: Pirmas

en: Middle
lt: Vidurinis

en: Second
lt: Sekundė

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: <Hidden>
lt: - Paslėpta -

en: Revision of %title from %date
lt: Versija %title  nuo %date.

en: Above
lt: Virš

en: Add field
lt: Pridėti laukelį

en: Permalink
lt: Tiesioginė nuoroda

en: Hide
lt: Slėpti

en: @user's picture
lt: @user nuotrauka

en: Not configured
lt: Nenustatyta

en: Book navigation
lt: Knygos navigacija

en: Pager
lt: Puslapiavimas

en: Keyword
lt: Raktažodis

en: Disable Drupal blocks/regions
lt: Išjungti Drupal blokus/regionus

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Time ago
lt: Prieš

en: Element
lt: Elementas

en: Drupal core
lt: Drupal šerdis

en: Add link
lt: Pridėti nuorodą

en: Post date
lt: Įrašo data

en: Fieldset
lt: Laukelių rinkinys

en: Manage display
lt: Laukelių atvaizdavimas

en: Minimal
lt: Minimalus

en: Format settings:
lt: Formato nustatymai:

en: View mode
lt: Peržiūros būsena

en: User signature
lt: Vartotojo parašas

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: One column
lt: Vienas stulpelis

en: Field item
lt: Laukelio elementas
