Drupal voor Gemeenten (7.x-1.0-beta9) - en to ro translation catalogue (125 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: user
ro: utilizator

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Daily
ro: Zilnic

en: None
ro: Nimic

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Top
ro: Sus

en:  and
ro:  și

en: Archive
ro: Arhivă

en: Time
ro: Ora

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: term
ro: termen

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Url
ro: URL

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Send e-mail
ro: Trimite mesajul

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Nodes
ro: Noduri

en: System
ro: Sistem

en: Amount
ro: Suma

en: Desc
ro: Descendent

en: Payment
ro: Plată

en: Navigation
ro: Navigator

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Last
ro: Ultimul

en: Install
ro: Instalare

en: Profile
ro: Profil

en: Task
ro: Sarcină

en: Threshold
ro: Prag

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Paid
ro: Plătit

en: Pending
ro: În așteptare

en: English
ro: Engleză

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: No users available.
ro: Nu sunt utilizatori disponibili.

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Features
ro: Caracteristici

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: First
ro: Primul

en: author
ro: autor

en: views
ro: vizualizări

en: Installed
ro: Instalat

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Product
ro: Produs

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Go back to the form
ro: Înapoi la formular

en: Apply
ro: Aplică

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: About
ro: Despre

en: and
ro: şi

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Post date
ro: Data postării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Demote from front page
ro: Scos de pe prima pagină

en: Optional features
ro: Funcționalități opționale

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ro: <a href="@url">Vezi noul tău sit.</a>.

en: Cache blocks
ro: Cache blocuri

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ro: Meniul <em>Management</em> conține legături pentru sarcini administrative.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Flood control
ro: Control flux

en: Media browser
ro: Browser media

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: User who uploaded
ro: Utilizatorul care a încărcat

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Management
ro: Administrare

en: Not paid
ro: neplătit

en: Hide description
ro: Ascundeți descrierea
