Drupal voor Gemeenten (7.x-1.32) - en to da translation catalogue (175 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: user
da: bruger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: content
da: indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: page
da: side

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Daily
da: Dagligt

en: None
da: Ingen

en: Use count
da: Brug antal

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Path
da: Sti

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Theme
da: Tema

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Url
da: URL

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Send e-mail
da: Send besked

en: Welcome
da: Velkommen

en: Roles
da: Roller

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Published
da: Udgivet

en: File name
da: Filnavn

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: API Key
da: API-nøgle

en: Timeout value in seconds
da: Timeout-værdi i sekunder

en: Introduction
da: Introduktion

en: Amount
da: Beløb

en: Desc
da: Faldende

en: Payment
da: Betaling

en: Colors
da: Farver

en: Role
da: Rolle

en: Email subject
da: Email emne

en: Users
da: Brugere

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Last
da: Sidste

en: Install
da: Installér

en: Filters
da: Filtre

en: Profile
da: Profil

en: Close
da: Luk

en: Task
da: Opgave

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Paid
da: Betalt

en: Pending
da: Afventer

en: second
da: sekund

en: seconds
da: sekunder

en: minute
da: minut

en: minutes
da: minutter

en: English
da: Engelsk

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Member for
da: Medlem i

en: No users available.
da: Ingen brugere tilgængelige.

en: Front page
da: Forside

en: Add file
da: Tilføj fil

en: First
da: Første

en: Period
da: Periode

en: hour
da: time

en: author
da: forfatter

en: Buttons
da: Knapper

en: views
da: oversigter

en: Blocked
da: Blokeret

en: Installed
da: Installeret

en: Last modified
da: Sidst ændret

en: on
da: til

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Content settings
da: Indstillinger for indhold

en: Content top
da: Indhold top

en: News
da: Nyheder

en: Webform
da: Webformular

en: Go back to the form
da: Tilbage til formularen

en: Test connection
da: Kontrollér forbindelse

en: Apply
da: Udfør

en: Tasks
da: Opgaver

en: Menus
da: Menuer

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Permission
da: Tilladelse

en: Sections
da: Sektioner

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Organization
da: Organisation

en: Context
da: Kontekst

en: Offset
da: Forskydning

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Custom CSS
da: Tilrettet CSS

en: About
da: Om

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Domains
da: Domæner

en: Entity type
da: Entity-type

en: Button text
da: Knaptekst

en: off
da: fra

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Frontpage
da: Forside

en: Upload date
da: Upload-dato

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Not in menu
da: Ikke i menu

en: Thank you, your submission has been received.
da: Tak, din indsendelse er modtaget.

en: Webform submission
da: Indsendelse af webformular

en: Wysiwyg
da: WYSIWYG

en: View details
da: View-detaljer

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Update translations
da: Opdatér oversættelser

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Default 403 (access denied) page
da: Standard 403-side (adgang nægtet)

en: Default 404 (not found) page
da: Standard 404-side (ikke fundet)

en: Active status
da: Aktuel status

en: Footer Bottom
da: Footer bund

en: Optional features
da: Valgfri funktioner

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Library
da: Bibliotek

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Highlight
da: Fremhæv

en: No result text
da: Intet resulat

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: Cache blocks
da: Blok-cache

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
da: Menuen <em>Management</em> indeholder links til administrative opgaver.

en: Search result
da: Søgeresultat

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
da: Denne side vises, når den nuværende bruger nægtes adgang til det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "adgang nægtet"-side.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
da: Denne side vises, når intet andet indhold matcher det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "side ikke fundet"-side.

en: Basic page
da: Simpel side

en: no upload
da: ingen uploads

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
da: Du skal være <a href="!login">logget ind</a> for at kunne se denne formular.

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Footer Top
da: Footer top

en: Error pages
da: Fejlsider

en: Asc
da: Stigende

en: User who uploaded
da: Bruge som uploadede

en: Problems detected
da: Problemer fundet

en: Management
da: Administration

en: Hide description
da: Skjul beskrivelse
