Drupal voor Gemeenten (7.x-1.37) - en to he translation catalogue (167 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: user
he: משתמש

en: delete
he: מחיקה

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: content
he: תוכן

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Actions
he: פעולות

en: page
he: דף

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: unknown
he: אחר

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: None
he: ללא

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Top
he: עליון

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Event
he: אירוע

en: Updated
he: עודכן

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: User
he: משתמש

en: Files
he: קבצים

en: term
he: סיווג

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Drupal
he: דרופל

en: Url
he: כתובת url

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Send e-mail
he: שליחת אימייל

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Roles
he: תפקידים

en: Hostname
he: שם שרת

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: File name
he: שם קובץ

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Overridden
he: נדרס

en: System
he: מערכת

en: Amount
he: כמות

en: Desc
he: יורד

en: Payment
he: תשלום

en: Colors
he: צבעים

en: Navigation
he: ניווט

en: Role
he: תפקיד

en: Users
he: חברי האתר

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Last
he: אחרון

en: Install
he: התקנה

en: Filters
he: מסננים

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Task
he: משימה

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Pending
he: ממתינות

en: second
he: שניה

en: minute
he: דקה

en: English
he: אנגלית

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: No users available.
he: אין משתמשים זמינים.

en: Front page
he: דף הבית

en: Features
he: פיצ'רים

en: First
he: ראשון

en: hour
he: שעה

en: author
he: מחבר/ת

en: Buttons
he: כפתורים

en: views
he: היבטים

en: Blocked
he: חסום

en: Installed
he: מותקן

en: Last modified
he: שונה לאחרונה

en: Content top
he: תוכן, חלק עליון

en: News
he: חדשות

en: Ok
he: בסדר

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Go back to the form
he: חזרה לטופס

en: Test connection
he: בדוק את החיבור

en: Apply
he: החל

en: Information
he: מידע

en: Tasks
he: משימות

en: Menus
he: תפריטים

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Permission
he: הרשאה

en: Global
he: כללי

en: pending
he: בהמתנה

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Organization
he: ארגון

en: Context
he: הקשר

en: Offset
he: היסט

en: Dutch
he: הולנדית

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: Popup
he: פופאפ

en: Entity type
he: סוג ישות

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Next step
he: הבא

en: - Choose an operation -
he: - בחירת פעולה -

en: Not in menu
he: לא בתפריט

en: Thank you, your submission has been received.
he: תודה, המידע ששלחת התקבל.

en: View details
he: פרטי היבט

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Update translations
he: עדכון התרגומים

en: @drupal installation complete
he: התקנת @drupal הושלמה

en: Default 403 (access denied) page
he: ברירת המחדל לעמוד 403 (אין הרשאה)

en: Default 404 (not found) page
he: ברירת המחדל לעמוד 404 (לא נמצא)

en: Optional features
he: תכונות אפשריות

en: Previous step
he: הקודם

en: Library
he: ספריה

en: features
he: תכונות

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
he: קרא את ההודעות לעיל לפני שאתה מבקר <a href="@url">באתר החדש שלך</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
he: <a href="@url">בקר באתר החדש שלך</a>.

en: Cache blocks
he: הטמנת תיבות (שמירה במטמון) .

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
he: אזהרה: יש לתת רק לתפקידים מהימנים; להרשאה זו יש השלכות על אבטחת האתר.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
he: דף זה יוצג כאשר הגישה למסמך המבוקש נדחית עבור המשתמש הנוכחי. השאירו ריק כדי להציג דף "גישה נדחתה" גנרי.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
he: דף זה מוצג כאשר אין אף תוכן אחר שתואם את המסמך המבוקש. השאירו ריק כדי להציג "דף לא נמצא" גנרי.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Error pages
he: דפי שגיאה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Management
he: ניהול

en: Hide description
he: הסתרת התיאור

en: Product catalog
he: קטלוג מוצרים
