Drupal voor Gemeenten (7.x-1.37) - en to th translation catalogue (75 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: user
th: ผู้ใช้

en: delete
th: ลบ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: content
th: เนื้อหา

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Daily
th: ทุกวัน

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: edit
th: แก้ไข

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: term
th: ข้อมูล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Send e-mail
th: ส่งอีเมล

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: System
th: ระบบ

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Navigation
th: นำทาง

en: Not installed
th: ไม่ได้ติดตั้งไว้

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: No users available.
th: ไม่มีผู้ใช้ในระบบ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Menus
th: เมนู

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Detail
th: รายละเอียด

en: Context
th: บริบท

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Not in menu
th: ไม่ได้อยู่ในเมนู

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Update translations
th: ปรับปรุงการแปล

en: @drupal installation complete
th: การติดตั้ง @drupal เสร็จสมบูรณ์

en: Default 403 (access denied) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 403 (access denied)

en: Default 404 (not found) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 404 (not found)'

en: Administrative title
th: หัวข้อด้านการบริหาร

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
th: อ่านข้อความด้านบนก่อนเยี่ยมชม<a href="@url">เว็บไซต์ใหม่ของคุณ</a>

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
th: <a href="@url">เยี่ยมชมเว็บไซต์ใหม่ของคุณ</a>

en: Cache blocks
th: เก็บบล็อคไว้ในแคช

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
th: หน้านี้จะแสดงเมื่อเอกสารร้องขอถูกปฏิเสธสำหรับผู้ใช้ปัจจุบัน ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงหน้าทั่วไป "การเข้าถึงถูกปฏิเสธ"

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
th: หน้านี้จะแสดงเมื่อเนื้อหาไม่ตรงกับเอกสาร ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงหน้าทั่วไป "หน้าไม่พบ"

en: Error pages
th: ข้อผิดพลาดของหน้า

en: User who uploaded
th: ผู้ใช้ที่อัปโหลด

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี
