Drupal voor Gemeenten (7.x-1.46) - en to nn translation catalogue (82 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: delete
nn: slett

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: content
nn: innhald

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Actions
nn: Handlingar

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Path
nn: Sti

en: Event
nn: Hending

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Send e-mail
nn: Send e-post

en: Roles
nn: Roller

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Payment
nn: Betaling

en: Navigation
nn: Navigering

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: Install
nn: Installer

en: Filters
nn: Filter

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: second
nn: sekund

en: seconds
nn: sekundar

en: minute
nn: minutt

en: minutes
nn: minutt

en: English
nn: Engelsk

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Member for
nn: Medlem i

en: Front page
nn: Framside

en: hour
nn: time

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Apply
nn: Bruk

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Menus
nn: Menyar

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Not in menu
nn: Ikkje i ein meny

en: - All -
nn: - Alle -

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Library
nn: Bibliotek

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nn: Sjå gjennom meldingane over før du går vidare til <a href="@url">den nye nettstaden din</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
nn: <a href="@url">Vithe nettstaden din</a>.

en: Search result
nn: Søkeresultat

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side
