Drupal voor Gemeenten (7.x-1.6) - en to bs translation catalogue (67 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: user
bs: korisnik

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: content
bs: sadržaj

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Actions
bs: Akcije

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: None
bs: Nijedan

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Path
bs: Putanja

en: Event
bs: Događaj

en: Theme
bs: Tema

en: User
bs: Korisnik

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Send e-mail
bs: Pošalji email

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Overridden
bs: Prepisan

en: System
bs: Sistem

en: Colors
bs: Boje

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Profile
bs: Profil

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: English
bs: Engleski

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Member for
bs: Član od

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Apply
bs: Primjeni

en: Publish
bs: Objavi

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Permission
bs: Dozvole

en: Global
bs: Globalni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Post date
bs: Datum objave
