Drupal voor Gemeenten (7.x-1.7-rc1) - en to kn translation catalogue (100 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: page
kn: ಪುಟ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Search Results
kn: ಹುಡುಕು ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: second
kn: ಎರಡನೆಯ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: No results found
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Ok
kn: ಸರಿ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Tasks
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Unknown error
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ ದೋಷ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Callback
kn: ಕಾಲ್‍ಬ್ಯಾಕ್

en: @drupal installation complete
kn: ದ್ರುಪಾಲ್ ಸ್ಥಾಪನೆ(ಇನ್ಸ್ತಲೆಶನ್) ಸಂಪೂರ್ಣವಾಯಿತು .

en: encrypt
kn: ಎನ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್

en: features
kn: ಲಕ್ಷಣಗಳು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
