Drupal voor Gemeenten (7.x-1.8) - en to fi translation catalogue (177 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: delete
fi: poista

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: page
fi: sivu

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: unknown
fi: tuntematon

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Daily
fi: Päivittäin

en: None
fi: Ei mitään

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Test
fi: Testi

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Path
fi: Polku

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Theme
fi: Teema

en: User
fi: Käyttäjä

en: Files
fi: Tiedostot

en: term
fi: termi

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Url
fi: Osoite

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Send e-mail
fi: Lähetä sähköpostia

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Timeout value in seconds
fi: Aikajakso sekunteina

en: Enable logging of automatically logged out users
fi: Aktivoi logimerkinnät automaattisesti uloskirjautuneista käyttäjistä

en: System
fi: Järjestelmä

en: Amount
fi: Määrä

en: Payment
fi: Maksu

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Role
fi: Rooli

en: Email subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Last
fi: Viimeinen

en: Install
fi: Asenna

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Task
fi: Tehtävä

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Pending
fi: Odottaa

en: seconds
fi: sekuntia

en: minute
fi: minuutti

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Pay
fi: Maksa

en: English
fi: englanti

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: No users available.
fi: Yhtään käyttäjää ei ole saatavilla.

en: Front page
fi: Etusivu

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Period
fi: Ajanjakso

en: hour
fi: tunti

en: author
fi: kirjoittaja

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: views
fi: näkymät

en: Installed
fi: Asennettu

en: Last modified
fi: Viimeksi muutettu

en: My files
fi: Tiedostoni

en: Content top
fi: Sisältöalueen yläosa

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Go back to the form
fi: Palaa lomakkeeseen

en: Apply
fi: Käytä

en: Information
fi: Tietoa

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Redirect URL at logout
fi: Uudelleenohjauksen osoite uloskirjautuessa

en: Menus
fi: Valikot

en: Publish
fi: Julkaise

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Global
fi: Yleinen

en: Sections
fi: Osiot

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: pending
fi: odottava

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Context
fi: Konteksti

en: Dutch
fi: hollanti

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: Domains
fi: Domainit

en: Current Domain
fi: Nykyinen domain

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: off
fi: pois päältä

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Enable watchdog Automated Logout logging
fi: Aktivoi automaattisten uloskirjautumisten logimerkinnät

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: Not in menu
fi: Ei valikossa

en: Thank you, your submission has been received.
fi: Kiitos. Olemme vastaanottaneet lähettämäsi lomakkeen.

en: Webform submission
fi: Verkkolomakkeen lähetys

en: Callback
fi: Paluufunktio

en: Post date
fi: Lähetetty

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Update translations
fi: Päivitä käännökset

en: @drupal installation complete
fi: @drupal-asennus on valmis

en: Default 403 (access denied) page
fi: 403 (pääsy kielletty) -sivu

en: Default 404 (not found) page
fi: 404 (ei löydy) -sivu

en: Optional features
fi: Lisäominaisuudet

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: Library
fi: Kirjasto

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: features
fi: ominaisuudet

en: No result text
fi: Ei tuloksia -teksti

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fi: Tarkista yllä näkyvät viestit ennen kuin siirryt <a href="@url">uudelle sivustollesi</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fi: <a href="@url">Käy uudella sivustollasi</a>.

en: Cache blocks
fi: Välimuistita lohkot

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fi: <em>Ylläpitovalikko</em> sisältää valikkolinkit ylläpitotehtäville.

en: Search result
fi: Hakutulos

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fi: Varoitus: Aseta vain luotetuille rooleille; tällä oikeusmäärityksellä on vaikutuksia turvallisuuteen.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
fi: Tämä sivu näytetään, kun käyttäjällä ei ole oikeuksia tarkastella pyydettyä sivua. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletus-virhesivua.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
fi: Tämä sivu näytetään, kun pyydettyä sivua ei löydy. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletus-virhesivua.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Functionality
fi: Toiminnallisuus

en: no upload
fi: ei latausta

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
fi: Sinun on <a href="!login">kirjauduttava sisään</a> nähdäksesi kaavake.

en: Error pages
fi: Virhesivut

en: Block user
fi: Estä käyttäjä

en: Master
fi: Isäntä

en: Cookie name
fi: Evästeen nimi

en: User who uploaded
fi: Käyttäjä joka latasi

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Problems detected
fi: Ongelmia havaittu

en: Management
fi: Hallinta

en: Hide description
fi: Piilota kuvaus

en: Install additional functionality
fi: Asenna lisätoiminnallisuuksia
