Drupal voor Gemeenten (7.x-1.9) - en to el translation catalogue (146 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: content
el: ύλη

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: None
el: Κανένα

en: Test
el: Δοκιμή

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Top
el: Κορυφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Menu
el: Μενού

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Theme
el: Θέμα

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: term
el: όρος

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Send e-mail
el: Αποστολή e-mail

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Amount
el: Ποσό

en: Desc
el: Φθί

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Role
el: Ρόλος

en: Users
el: Χρήστες

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: minute
el: λεπτό

en: minutes
el: λεπτά

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Member for
el: Μέλος για

en: No users available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: First
el: Πρώτο

en: Period
el: Περίοδος

en: hour
el: ώρα

en: author
el: συγγραφέας

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: on
el: ανοικτό

en: Ok
el: Eντάξει

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Menus
el: Μενού

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Permission
el: Άδεια

en: Global
el: Καθολικό

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: About
el: Περί

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: off
el: κλειστό

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Meta data
el: Μέτα δεδομένα

en: Not in menu
el: Όχι σε μενού

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Callback
el: Επιστροφή κλήσης

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Update translations
el: Ενημέρωση μεταφράσεων

en: @drupal installation complete
el: Η εγκατάσταση του @drupal ολοκληρώθηκε

en: Default 403 (access denied) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 403 (δεν επιτρέπεται η πρόσβαση)

en: Default 404 (not found) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 404 (δε βρέθηκε)

en: Footer Bottom
el: Υποσέλιδο κάτω

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Administrative title
el: Διαχειριστικός τίτλος

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
el: Εξετάστε τα παραπάνω μηνύματα πριν επισκεφτείτε <a href="@url">το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
el: <a href="@url">Επισκεφτείτε το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: Cache blocks
el: Λανθάνουσα μνήμη για τα μπλοκ

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
el: Το μενού <em><Διαχείρισης</em> περιλαμβάνει συνδέσμους προς εργασίες διαχείρισης.

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
el: Προειδοποίηση: Δώστε την μόνο σε αξιόπιστους ρόλους, αυτή η άδεια έχει επιπτώσεις στην ασφάλεια.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν δεν επιτρέπεται η πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη στο έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν κανένα άλλο περιεχόμενο δεν ταιριάζει με το έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "η σελίδα δεν βρέθηκε".

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Footer Top
el: Υποσέλιδο πάνω

en: Error pages
el: Σελίδες σφαλμάτων

en: Asc
el: Αύξ

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα
