DvG Appointments (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Submit
it: Invia

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Date
it: Data

en: Preview
it: Anteprima

en:  and
it:  e

en: Time
it: Data e ora

en: Check
it: Assegno

en: Location
it: Posizione

en: Start
it: Inizio

en: Threshold
it: Soglia

en: minutes
it: minuti

en: unavailable
it: non disponibile

en: Product
it: Prodotto

en: Next page
it: Pagina successiva

en: and
it: e

en: Invalid e-mail address.
it: Indirizzo email non valido.

en: Select a product
it: Seleziona un prodotto

en: Delete the %name component?
it: Eliminare il componente %name?

en: Date and time
it: Data e ora

en: available
it: disponibile

en: Flood control
it: Controllo del numero di richieste

en: Other...
it: Altro...
