Dynamic Fieldable Content (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Edit
it: Modifica

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Custom
it: Personalizzato

en: Storage
it: Archiviazione

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Choose
it: Scegli

en: Next step
it: Prossimo step

en: - All -
it: - Tutto -

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Go to list
it: Vai all'elenco
