Easy booking (7.x-2.11) - en to gu translation catalogue (85 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Article
gu: લેખ

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: More
gu: વધુ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Help
gu: મદદ

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: type
gu: પ્રકાર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Separator
gu: વિભાજક

en: All
gu: બધા

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: %time ago
gu: %time પહેલા

en: URL:
gu: યુઆરએલ:

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Color
gu: રંગ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Add new comment
gu: નવી ટિપ્પણી ઉમેરો

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Float
gu: ફ્લોટ

en: types
gu: પ્રકારો

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Edit Link
gu: કડી ને સુધારો

en: Bundle
gu: બંડલ

en: (active tab)
gu: (સક્રિય ટૅબ)

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો

en: Public files
gu: જાહેર ફાઈલ
