Easy booking (7.x-2.11) - en to he translation catalogue (223 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Article
he: כתבה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Quantity
he: כמות

en: Tags
he: תגיות

en: Home page
he: דף הבית

en: Categories
he: קטגוריות

en: Go
he: קדימה

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Daily
he: יומי

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Types
he: סוגים

en: none
he: ללא

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: למעלה

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Font
he: גופן

en: Move
he: הזזה

en: Update
he: עדכון

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Display
he: תצוגה

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Layout
he: פריסה

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Titles
he: כותרות

en: type
he: סוג

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Custom
he: מותאם

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Normal
he: נורמלי

en: %time ago
he: לפני %time

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכנו:

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Owner
he: בעלים

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Events
he: אירועים

en: Mon
he: ב'

en: Tue
he: ג'

en: Wed
he: ד'

en: Thu
he: ה

en: Fri
he: ו'

en: Sat
he: ש'

en: Sun
he: א'

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Configuration
he: הגדרות

en: Color
he: צבע

en: User login
he: כניסה

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Case
he: פנייה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Operation
he: פעולה

en: Duration
he: משך

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Languages
he: שפות

en: Features
he: פיצ'רים

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Middle
he: אמצע

en: body
he: גוף

en: Alignment
he: יישור

en: Revert
he: שחזור

en: Unit
he: יחידה

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Add state
he: הוספת מצב (state)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Create new account
he: הצטרפות

en: White
he: לבן

en: unit
he: יחידה

en: Units
he: יחידות

en: units
he: יחידות

en: !date by !username
he: !date מאת !username

en: revert
he: שחזר

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: News
he: חדשות

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
he: יצירת טופס או שאלון חדש שיהיו נגישים למשתמשים. התוצאות שנשלחות וסטטיסטיקה נשמרות ונגישות למשתמשים מורשים.

en: Bold
he: מודגש

en: Information
he: מידע

en: Menus
he: תפריטים

en: Autocomplete text field
he: שדה טקסט בעל השלמה אוטומטית

en: Float
he: צף

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Hide
he: הסתרה

en: file system
he: מערכת קבצים

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Left above
he: שמאל מעל

en: Left below
he: שמאל למטה

en: Greek
he: יוונית

en: Machine name
he: שם מכונה

en: types
he: סוגים

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: clone
he: שכפול

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: User account
he: חשבון משתמש

en: export
he: ייצוא

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: translate
he: תרגום

en: Edit Link
he: עריכת קישור

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Bundle
he: חבילה

en: Created on
he: נוצר ב

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Delete Link
he: מחק קישור

en: Secondary
he: משני

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: exposed
he: חשוף

en: The log message entered when the revision was created.
he: הודעת היומן שהוזנה כאשר המהדורה נוצרה.

en: Compare
he: השווה

en: Latin
he: לטינית

en: Vietnamese
he: וייטנמית

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
he: %name: כותרת לא מתאימה. בדוק את בחירתך

en: Styles
he: סגנונות

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: %name: invalid input.
he: %name: קלט לא חוקי.

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Public files
he: קבצים ציבוריים

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
he: פורמט: %time. פורמט התאריך הוא YYYY-MM-DD ו %timezone הוא ההפרש מUTC. השאירו ריק כדי להשתמש במועד שליחת הטופס.

en: One column
he: טור אחד

en: %time hence
he: %time לכן

en: Modify current revision, no moderation
he: עדכן את הגרסה הנוכחית, ללא יצירת גרסה חדשה

en: Create new revision and moderate
he: יצירת גרסה חדשה וניהול

en: Revision creation and moderation options
he: הגדרות יצירת גרסה ומודרציה

en: Event Management
he: ניהול אירועים

en: Unit types that can be referenced
he: סוגי יחידות שניתן להתייחס אליהן

en: Display the list of referenceable units as a textfield with autocomplete behaviour.
he: הצג את רשימת היחידות המיוחסות כשדה טקסט עם פעולה של השלמה אוטומטית.

en: Save Booking
he: שמור הזמנה

en: Delete Booking
he: בטל הזמנה

en: No booking types have been created yet for you to use.
he: לא נוצרו סוגי הזמנה עדיין כדי שתוכלו להשתמש בהם.

en: The human-readable name of this booking type.
he: השם הקריא של הזמנת סוג זה.

en: A unique machine-readable name for this booking type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם מכונה ייחודי הניתן לקריאה לסוג הזמנה זו. השם חייב להכיל רק אותיות קטנות באנגלית, מספרים וקווים תחתיים.

en: Administer booking types
he: ניהול סוג הזמנה

en: Provide a link to the edit form for the booking.
he: ספק קישור לטופס העריכה עבור ההזמנה.

en: Provide a link to delete the booking.
he: ספק קישור כדי למחוק את ההזמנה.

en: Book units
he: יחידות הזמנה

en: Revision user
he: משתמש הגרסה
