Easy booking (7.x-2.8) - en to ur translation catalogue (40 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Article
ur: مضمون

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: edit
ur: ترمیم

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Normal
ur: عمومی

en: %time ago
ur: time% قبل

en: URL:
ur: سرنامہ:

en: Updated:
ur: تجدید شدہ:

en: Color
ur: رنگ

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Languages
ur: زبانیں

en: Float
ur: کسری عدد

en: file system
ur: فائل کا نظام

en: Greek
ur: یونانی

en: types
ur: اقسام

en: Latin
ur: لاطینی

en: Vietnamese
ur: ویتنامی

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
